BALANS OPRUIMING LAATSTE BERICHTEN WAT DE OORLOG KOST DE BALANSOPRUIMING DONDERDAG 2 JANUARI 9 UUR Volgens een Italiaansch communiqué kunnen de desbetreffende uitgaven v oor de toekomst niet worden geschat KABINETSRAAD TE ROME Italië bereidt zich voor Lord Reading overleden BEGINT Mussolini verwerpt het vredesplan van Hoare en Laval Een copyriglit-bericlit van News Chro- nicle-A.N.P. uit Rome behelst: ITet waas van geheimzinnigheid, dat over den Italiaanschcn financieelen toestand hing, is ook na de Maandag gehouden bijeenkomst van het kabinet niet opgetrokken. Het kabinet heeft niet alleen de begrooting besproken, maar ook een exposé van den ducc over den Internationalen toestand aange hoord en niet minder dan 49 wetten ontworpen. Volgens de begrooting voor 193(5/37 zou er een overschot van 21 aiillioen lire zijn. Maar de kosten van den oor log. in Abossynië staan hier geheel bui ten. Het communiqué, dat na den kabi netsraad is uitgpgeven, zegt zeer naïef, dat de kosten van den oorlog niet te berekenen zijn, „omdat zij niet voor de toekomst geschat kunnen worden". Als men bedenkt, dat in betrouwbare kringen de kostpn van den oorlog per dag worden geschat op 18 tot 24 tnil- lioen lire, dan is het begrootingsover- schot niet meer dan een druppel op, een gloeiende» steen. Geen enkele mcdedccling wordt ge daan over liet bedrag, dat do strijd tot dusverre heeft verslonden en de begroo ting over het afgeloopen jaar sluit met een tekort van ruim 2000 millioen, waarvan 800 millioen voor buitenge wone uitgaven in Oost-Afrika werd ge bruikt en 275 millioen als subsidie aan de spoorwegen werd gegeven, zoodat volgens deze cijfers de spoorwegen bijna evenveel geld zouden kosten als de oor log. In sommige Italiaanschc kringen weet men dan ook niet, wat men moet denken van bet. buitengewoon opwek kende beeld, dat de Maandag gepubli ceerde cijfers geven; men staat er scep tisch tegenover. In zijn uitvoerige analyse van den in ternationalen toestand roerde de duce eerst de pijnlijke kwestie van het on fortuinlijke vredesplan van Parijs aan. Sinds het vroegtijdig overlijden van het plan heeft Mussolini geen officieel verklaring aan Londen of Parijs doen toekomen en in hef communiqué van Maandag wordt verklaard, dat de dure zijn ministers heeft medegedeeld, dat de voorstellen niet aanvaardbaar ge weest zouden zijn, omdat zij geen reke ning hielden met de minimum-eischen van Italië, speciaal ten aanzien van de veiligheid der grenzen. Bij velen heeft deze verklaring verbazing gewekt, om dat men zich herinnert, dat de duce had verklntvi'd do voorstellen als basis van onderhandeling te kunnen aan vaarden, nog vóór hij de voorstellen officieel had ontvangen. De duce heeft overigens den toestand aan het front in gloedvolle bewoordin gen geschetst. In een oorlog en speciaal in^ een kolonialen oorlog aldus zeide hij is een pauze absoluut onvermij delijk. De pauze is noodig om de ver worven posities te consolideeren. Geer enkel woord wordt gezegd over de plannen van maarschalk Badoglio. Tus- schen de regels van het communiqué door kan men lezen, dat de ducc er bij den maarschalk op aandringt dat de opmnrsch zal worden begonnen. omrl->' het Italiaansche volk ongeduldig zou kunnen worden, nu het geen medodee- lingen omtrent Italiaanschc overwin ningen meer ontvangt. De duce heeft verder den strijd te gen de sancties besproken en gezegd, dat er aanleiding tot tevredenheid is. Hij legde den nadruk op de efficiency der wapenfabrieken, die onder zijn toe zicht werken en onder leiding staan van den speciaal daarvoor benoemden „minister van munitie", generaal Dal- lol io. Het kabinet heeft Maandag ook mo gelijk gemaakt, dat officieren, die in Oost-Afrika dienen, bij volmacht trou wen. Deze mogelijkheid bestond tot dus verre alleen voor gewone manschappen. Het voor onbepaalden tijd opheffen van de belasting op openbare motor voertuigen wordt door de taxi-onderne mers, die ernstig getroffen zijn door de buitengewone stijging der benzineprij zen, zeer toegejuicht. De Britsche nmhassadeur te Rome, sir Eric Drummond, is Maandag voor een vacantieverbliif van drie weken te Londen aangekomen. In den loop van len dag heeft bij een bezoek aan het Foreign Office gcbrachl. De Britsche voorzorgsmaat regelen in Egypte Volgens de Egyptische bladen zijn den laatsten tijd talrijke Britsche scheepsladingen prikkeldraad, vracht auto's, speciaal geschikt voor het ver keer in de woestijn* vliegtuigen en re serve-materiaal aangekomen. Bij de oasen Siwa, Fnyoem, Wadi'Natroen in Ie westelijke, woestijn, worden uitge breide verdedigingswerken tot stand ge bracht. Te Siwa, Solloem en Mersama- troe zijn groote kampementen en vlicg- fuighases aangelegd, terwijl hier ook prikkeldraad- en tankstellingen in ge reedheid zijn gebracht. Het aantal Brit sche vliegtuigen in de westelijke woes tijn wordt geschat op 600, het aantal iiegvelden op 30. De bladen melden verder, dat het Britsche legercommando 200 telefoon- installaties voor Solloem en Mersama- troe heeft besteld. Binnen zes maanden zou een weg tusschcn Fokan en Mersa ma troe worden aangelegd. De kosten van dit werk zouden 40.000 pond ster ling bedragen. Geruchten over uitgebreide militaire maatregelen op de Dodekanesos LONDEN, 31 Dec. (D.N.B.) - De Daily Telegraph meldt uit Athene: Een in Griekenland aangekomen ge heime koerier heeft medegedeeld, dat de Italianen op den Dodekanesos uitge breide troepen hebben geconcentreerd, welke ongeveer de sterkte bereiken van het gcheele Britsclie garnizoen Egypte. Óp Rhodoi en Leros alleen reeds be vinden zicl"30.000 man. Voorts zijn, volgens dezelfde bron, op Rhodos 80 stukken geschut opgesteld, terwijl zich bij de Dodekanesos aan Italiaansche vlootstrijdkrachten vier linieschepen, 17 destroyers en 12 duik booten bevinden. Voorts zouden 900 oor logsvliegers met 250 vliegtuigen aanwe zig zijn, welke toestellen voor het groot ste gedeelte in'ondergróndsche loodsen zouden zijn ondergebracht. De vorige week zijn 300 ton prikkeldraad op Leros aangekomen. De Italianen zouden ook drie draadlooze zenders hebben op gericht en op de hergen van Patnos. Rhodos en Leros artilleriestellingen hebben voorbereid. De toegangen tot de havens zouden grondig zijn versperd met mijnen. Tenslotte zouden alle op Rhodos en Leros wonende visschers zijn gedeporteerd, teneinde een grootero ge heimhouding dér genomen maatregelen •c waarborgen. ZEVEN STOOMSCHEPEN VAST GEVROREN Een honderdtal perso* nen in gevaar Op de Kaspische Zee bevinden zich op het oogenblik door bet ijs vijf Rus sischc schepen ernstig in gevaar. Twee vrachtboot»*» waren in het ijs blijven steken. Na elkaar werden drie sterkere stoomschepen te hulp gezonden, doch deze schepen vroren eveneens vast Aan boord van de vijf schepen, die gevaar loopen stuk gedrukt te worden, bevn d' n zich ongeveer 100 personen. De I" vensmiddelen voorraden zijn uitgeput Een dergelijk geval heeft zich voorge daaan met een stoomschip op de ze van Ochotsk. Het schip ligt reeds ruin vier weken in liet ijs T)e te hulp gezon den Ijsbrcker Krassin is eveneens vast gevroren OVESTROOMINGEN IN FRANKRIJK Uit verschillende deelen van Frank- ijk worden tengevolge van de hevige stormen en de aanhoudende regens van de laatste dagen nieuwe overstroomin gen gemeld. De Rhone en de Saóne wassen nog steeds en verscheidene kleine plaatsen aan den benedenloop van dc Rhóne staan onder water. Op sommige plaatsen staat het water twee meter hoog. Op vele straatwegen staat ongeveer eon meter water. Ook de Ga ronne stijgt per uur 1 a 2 centimeter. Bij Moulines zijn vele groote verkeers wegen onbegaanbaar geworden. Ook in ie omgeving van Bordeaux heeft het water schade aangericht. Tengevolge van den dooi is ook dc Moezel in de omgeving van Metz sterk ewasson. Verscheidene huizen aan den oever van de Moezel moesten door de bewoners ontruimd worden. In de haven van Lorient zijn door len storm vier wijntankschepen losge slagen, die met groote moeite door eei sleepboot geborgen en vastgemaakt kon den worden. POLITIEKE MOORD TE CHICAGO Naar uit Chicago gemeld wordt, aldaar het lid van de wetgevende ver gadering van Illinois, Albert Prignano, door drie gangsters doodgeschoten en beroofd. Ondanks het feit echter, dat verschillende voorwerpen van waarde gestolen zijn. gelooft men toch bier te doen to bobben me! een uit politici! overwegingen gepleegde» moord. Dit zou dan reeds de tweede politieke moordaanslag in enkele weken zijn. Op 10 December werd de dagbladuilgev T.iggett van een auto uit neergesrholen VLIEGERS GEDOOD LONDEN, 31 Dec. (Reuter). Op hei Kngelsche militaire vliegveld Nairobi (Kenya) zijn de laatste twee dagen twee vliegers om bet leven gekomen door het neerstorten van een bommenwerper Een derde aviateur pleegde zclfmoon nadat bij kort té voren met een vlieg tuig voor troepentransport was ge daald. Van matroos tot advocaat, van advocaat tot onders koning Romantische levensloop Lord Reading is Maandagmiddag tengevolge van een hartverlamming overleden. Rufus Daniel Isaacs, de eerste mar- kies van Reading, werd op 10 October löt» te Londen geboren als tweede zoon 'en koopman Joseph Isaacs. Hij heeft zijn opleiding genoten aan de Diversity College School te Londen en jan de universiteiten van Brussel en Hannover. loon Rufus Daniel Isaucs 14 jaren oud was, liep bij weg van huis en nam hij dienst als matroos op een zeilschip 1 wee jaren lang hield bij dat vol. Ver- 'oigcns kwam hij op een kantoor, doch ook in ebt baantje mislukte bij. Toen ging hij rechten studeeren. In 1887 erd hij tot de balie toegelaten. In bet utde jaar trad hij in het huwelijk met mcj. Alice Cohen. Zijn loopbaan als jurist was ecu voortdurend succes. In 1904 werd hij als liberaal bij een tusschentijdsclie verkiezing vóór Rea ding afgevaardigd naar het lagerhuis Dezen zetel bezette hij, totdat hij in 1913 naar het hoogerhuis verhuisde. Als politiek redenaar mislukte hij, doch in in-i'n stond hij in hoog aanzien, in 1J1U werd hij attorney-general, terwijl hij twee jaren later een zetel in het kabinet verwierf. Bij het schandaal met de Marconi-aandeelen h?eft oen com missie van het huis zijn onschuld be wezen geacht. Hel. betrof een partij aandeelen in dc Amerikaansche Mar coni-maatschappij, waarvan hij eenigc had overgedaan aan Lloyd George. In lenzclfdcn tijd onderhandelde dc Brit sche Marconi-rnualschappij met de re- geering. Enkele maanden later, op 20 October 1913. werd Isaacs benoemd tot lord chief justice en in den adelstand ver heven met den titel van baron Reading of Erleigh, In zijn nieuwe functie on dersciieidde hij zich door zijn groote humaniteit bij de leiding van strafza ken. Na liet uitbreken van den wereldoor- og in Augustus 1914 maakte hij zich erdienstelijk bij het nemen van de maal regelen, welke Engeland voor een finaneieelen ondergang behoedden. In 1915 werd hij president van de En- gelsch-Fransche leeningcommissic. ILij daagde er toen in een groote oorlogs- leening op te nemen. Op 20 Juni 1916 werd Reading burggraaf. In 1917 werd hij benoemd tot hoogen commissaris en bijzonder gezant naar de Vcroenigde Staten. In December van nat jaar werd hij graaf. In 1918 werd hij benoemd tot hoogen commissaris en bijzonder ambassadeur te Washington. De ambtsperiode van lord Reading is onderkoning van Indië begon aan het einde van den oorlog. Direct kwam lord Reading voor vier moeilijke pro bleme'n te staan. De eerste was die naar aanleiding van het stelsel van twee hoofdig bestuur volgens de wet van Montagu en Chelmsford. De tweede werd veroorzaakt, doordat do Indiërs zich in de andere doelen van het Brit sche rijk acbteruitgesteld achtten cn de vierde was de rebellie van den Punjab en de slachting hij Amritsar in 1919, welke een zoodanige reactie veroorzaak te, dat een oogenblik werd gevreesd voor een algemeencn opstand. Ten aanzien van de kwestie der diar chy werden de moeilijkheden overwon nen door de arrestatie van twee Mo- hammedaansche leiders, de gebroeders Ali. De centrale wetgevende raad mis lukte. Men keerde terug tot een voile dige autocratische regeering. Gandhi werd. nadat Reading herhaalde pogin gen lot verzoening had gedaan, tot zc.s jaren gevangenisstraf veroordeeld, doch na twee jaren wegens zijn gezondheids toestand in vrijheid gesteld. In de kwestie der Indische Immigran ten toonde Reading zich een aanhanger van de rechten van Indië, terwijl hij t. a. v. dc slachting van Amritsar pro beerde de wonden met den tijd te gene zen. Bij zijn terugkeer in Engeland in 1920 werd Reading markies. In 1931 was hij minister van huitenlandscho zaken. BINNENLAND DE BRAND OP DE TARAKAN Reuter seint ons nog hieromtrent uit Londen: Aan boord van het Nedcrlandsche vrachtschip Tarakan van 8500 ton, dat met ontplofbare stoffen is geladen, is brand uitgebroken. Het schip vaart ijlings naar de haven van Plymouth De autoriteiten hebben alle maatrege len getroffen otn do bemanning te red den oil liet vuur Ie bestrijden, zoodra liet vaartuig in zicht komt. De Tarakan, die op reis is naar Ne dei'lamlsch-Indië, kreeg vannacht brand aan boord, terwijl het schip zich liet Kanaal bevond. De bemanning be strijdt het vuur en de kapitein hoopt het vaartuig op eigen kracht naar Ply mouth te kunnen brengen. Nader wordt gemeld: Toen dp ambtenaren in de Cawsand baai aan boord van de Tarakan kwa men werd hun medegedeeld, Int men rook uit een ventilator had zien ko men. Zij constateerden dat alle schot len niet ahnormanl waren en kwamen lor .de conclusie, dat er «een direct go vaar bestaat dat de brand zich tot de brandbare lading zou uitbreiden. De Tarakan zal de Plymouth Sound binnenvaren en de munitie zal worde ontscheept. Daarna zullen de luiken worden geopend en zal een grondig onderzoek worden ingesteld. WITTE STUKGOEDEREN Congo linnen voor 1 pers. lakens0.16y2 Zeer mooie kwaliteit Congo linnen voor 2 pers. lakens 0.23 Ongebleekte oogjes0.1112 Extra zware witte oogjes, 80 c.M. breed0.29 Coupons graslinnen, 130 c.M. breed, lang 4.80 M, 1.75 Coupons mooi zwaar graslinnen, ,25 lang, voor 3 lakens, 150 c.M. breed2.90 Dezelfde in 180 c.M. breedte3.90 FLANEL Mooie kwaliteit flanel, 70 c.M. bl'éed, extra aan bieding, thans Mooie zachte crème flanel Onze (tekende Sanitasflanel Gezondhcidsfianel, reclame-aanbieding, titans Grijze cn witte molton Zware kwaliteit molton Coupons lingerie flanel, lang 4.80 M., in rose, zalm en bleu Coupons zware flanel, spotprijs Pyama flanel voor Dames en Hceren pVama's zeer aparte streep dessins Pyama-flanol voor dames cn kinder-pyantas 0.46 0.1 iy2 o.i<v2 0.17V'ï 0.16 0.1 IV2 0.171/a 1.35 0.89 O.I6V2 0.17 Va LAKENS EN SLOPEN V. D. kwaliteit lakens gezoomd, niaat 150X200 0.68 Bijpassende slopen 58x68 0.18 Zeer ntooie gefestonneerde 2-pcrs. lakens 0.74 Bijpassende slopen0.24 Onze békende kwaliteit „Extra' 2 pers. lakens, gezoomd of met IX ajour, maat 1.50X210 0.88 Bijpassende slopen- 0.28 Zeer mooie geborduurde lakens, 150X235 1.78 Dezelfde 180X235 2.28 Bijpassende slopen0.68 Zeer mooie kwaliteit bedlakens, IX ajour, maat 160X230 1.95 Bijpassende slopen 0.49 ZAKDOEKEN Dames Fantasie-zakdoeken, 4 stuks reclame 0.25 NVittc dames zakdoeken, wit met zijden ruitje, reclame, 4 stuks0.25 Extra mooie kwaliteit dameszakdoeken 111. zoom 0.14Vs> Witte dailies zakdoeken met letter, zeer mooie kwaliteit 0.14 Prima kwaliteit jongens zakdoeken met ruit. thans 3 stuks voor0.19 Prima' lieren-zakdockeiï - 0.07y2 Extra grote maat 0.1212 Fantasie heren-zakdoeken0.09V2 Witte Heren zakdoeken niet letter, zeer mooie kwaliteit, -0-17 AFDELING KLEINGOED Machinegaren, 1000 yards, in'wit en zwart 0.11 Prima kettinggaren. 500 yards, alleen in zwart O.IOV2 Prima stukken 40 els wit keper hand, thans 0.24 Zijden tres in alle kleuren0.01 Prima wit taillehand niet baleintjes, 5 en 6 c.M. breed 0-04 Doos metalen spelden a TOO gr0.17y2 Prima kwaliteit tandenborstel0.04 IJzersterke schoenveters, 2 p. 0.10 1 landwerkwieltjes, met handleiding 0.05 Kaartjes directoir-elastiek, 3 M. 0.l2y2 Strengen kunstzijde, 10 streng 0.10 Snede ceintuurs 0.29 Lakceintuurs, thans0.05 WOL Ccenelwol, zeer mooie kwaliteit,.^ draads,..per. knot, thans0.19 alleen in wit, lichten donker rood. Sport wol, kluwen van 50 gr., laatste pari ij, thans' 0.19 Orchidea- en Colunibiawol, zeer mooie kwaliteit en kleuren, thans0.19 Laine Marie kluwens wol, alleen nog'in wit en zwart0.19 130 grams knotten lingeriewol, in mooie tinten 0.36 100 grams knotten jaeger wol, reclame, thans 0.29 Kilo's pakken breikatoen no. S en 10, thans 0.89 Kaartjes St. Raphaëlwol, zeer mooie fijne stopwol 0.04 Onze laatste restanten wol ruimen wij op •voor bespottelijk lage prijzen. KOUSEN Dames kousen in mode en grijs0.09y2 Dames macco kousen, niet zijde, in dc nieuwste modetinten0.34 Prima dameskousen, macro met zijde0.49 Dameskousen, wol met zijde, jaspé, in niode en grijs 0.34 Prima zwarte sajef kinderkousen0.22V2 Zwart en bruine wollen kinderkousen, thans 0.24 Wollen dames sportsokjes0.36 Wollen jongens sportkousen in diverse kleuren en maten0.45 HANDSCHOENEN Tricot dameshandschoenen, alle niatcn0.14 Sterke gebreide hcren-handschoencn, thans 0.12y2 Prima gevoerde dames nappa handschoenen, in zwart en bruin, met kapje0.98 Prima gebreide dames- en kindcrhandschocncn, ruimen wij op naar keuze 0.29 JONGENS BLOUSES. Flanellen jongens blouses, leeftijd 5—7-8 0—10 11 13 14 13 17V2 221 '2 27 V2 0.32 37 V2 Witte jongens sliiller hemden, thans0.39 •Sterke jongens boezeroens, leeftijd 14—1618 jaar, thans BEDRIJFSKLEDING. Al onze voorradige slagers-, kruideniers- en korte kappersjassen, gemaakt van prima witte jasns eu alle maten1.30 Dokters en labora!orium jassen met boord, alle maten, thans2.45 Wcrkhemden, van prima kwaliteit khakidril thans 1.15 CORSETTEN. Corsetten ruimen wij op, waaronder onze bekende Twilfit-Royai Boston, tegen spotprijzen. SportcorscMeti. in alle nmten0.58 Corsetten met zijsluiting, zeer practised, alle maten 1.45 Restanten Corsetten, thans naar keuze0.19 HUISHOUD EN BADDOEKEN. Witte reformdoeken. zeer mooie kwaliteit 70 X 70, 3 stuks 0.75 Wafel werkdoekjés 35 x 35, per 5 stuks 0.091 Wufel werkdoekjes 40 X 50 per 4 stuks, 0.25 Mooie geruite flanellen stofdoeken, per 3 stuks 0.18 Witte baddoeken, met rode randen, zware kwali teit, rnaat 55 X 100 per 4 st0.95 Extra zware kwaliteit witte baddoeken maat A3 X 110. per 4 stuks1-20 Fantasie baddoeken 48 X 93, zware kwaliteit per 2 stuks0.49 TAFEL EN ONTBIJTLAKENS Wit tafellaken 80 X 100 Mooie kwaliteit damast tafellakens maat 90 X 120 120 X 150 150 X 180 0.55 0.79 0.971 bijpassende servetten Wit tafelgoed, gebloemd damast. 120 X 1">0 idem maat 150 X 180 bijpassende servetten 0.19 Ontbijtlakens in diverse kleuren, maat 113 X 146 0.69 Ontbijtlakens maat 120 X 146 0.79 Zeer mooie kwaliteit crêpe ontbijtlakens in di verse kleuren, inaat 130 X 150 1.15 Tafellakens met gekleurde rand, 106 X IOC 0.29 Verder een grote partij laatste restanten tafel en ontbijtlakens tegen spotprijzen. PARFUMERIEN Toiletzeep, stukken van 105 gr. per 3 st.. thans O.I6V2 Stukken prima kwaliteit toiletzeep, stukken van 70 gr. per 6 stukken0.21 Vlokken zeep, znkies. van 200 gr0.10 dozen prima closetpupicr 12 rollen voor0.34 LINGERIE EN PYAMA'S Dames hemden mei schouderband0.17Vs Diunes hemden van gekleurd lingerie katoen met ajour 0.38 Zeer mooie dames nachthemden, bewerkt met cn- tredeux, naar keuze0.74 Dames flanellen reclame0.36 Heren flanellen met dubbele borat0.48 Heren flanellen hemden, 100 cM..lang0.57V Extra kwaliteit Heren flanellen hemden, 100 cM. lang0.79 Zeer mooie flanellen dames nachthemden met lange mouw1.15 Dames flanellen pyama's met strook1.45 Heren flanellen pyaiua's, moderne streep 1.45 Heren flanellen pyama's, extra mooie kwaliteit, allé maten 1.75 Alle voorradige dames- heren- en kinder-pyama's ruimen wij op tegen spotprijz in. DAMES- EN KINDERCONFECTIE Alle nog overgebleven japonnen, kinderjurken en kindermantels, gaan weg ver beneden inkoopsprijs. 0.39 O.liVs 0.14 0.39 0.36 0.16 HEREN TRICOT. Prima Heren borstrokken cn pantalons fabrikaat Jansen en Tilanus 0.89 Prima jaeger Heren camisoles, zonder mouw 0.79 HEREN MODE-ARTIKELEN Prima Heren bretels, extra mooie sterke kwa liteit Zeer mooie kw-aliteit sokkenhouders Heren-zeifbinders, in diverse kwaliteiten, welke wij opruimen voor Prima wollen Heren sokken, restanten, nu naar keuze Fil d'Ecosse Heren sokken van 1.150.95—0.75, nu naar keuzo voor Heren fil d'ecosse sokken, thans Heren overhemden, prima percal, in de nieuw ste laatste uitgekomen dessins met hoorden, alle maten nu 1.65 Zeer mooie kwralitcit witte overhemden met 2 boorden alle maten, titans 1.28 Restanten Heren overhemden, prijzen van 1.00 tot 3.25 niet 1 boord, alleen in de maten 363759 404142 nu naar keuze voor0.79 Laatste partij linnen hoorden0.05 Prima kwaliteit stijve boorden in alle maten, thans 0.18 Seml soft. boorden, thans 0.141/2 l.eren padvindcrsricinen 0.19 Heren shawls; mooie stroop eu ruit dessins 0.24 0.17 0.19 0.85 1.10 AFDELING TAPIJTEN Vloerbedekking Probatuni, 183 c.M. breed, de nieuwste dessins, thans0.28 Houtnerf Inlaid, 200 cM. breed1.08 Graniet Inlaid, 200 cM. breed0.98 Bovendien een grote partij coupons Linoleum en Inlaid ver beneden de helft van de waarde. Cocostapijt, 100 cM. breed, p. M0.98 Slaapkamer matjes, twisted, 60 x 120 0.29 Restanten Axminster kleedjes (SO x 120, thans 2.90 Restanten Wilton karpetten 200 x 275, buitenge woon koopje14.90 Extra zware kwaliteit, handweefslof, dubbclbreed met moderne dwarsstrepen0.31 Bagdad Stores, lichte ondergrond p.p2.70 Restanten mystere gordijnen, thans slechts 0.69 Kunstzijden sclioorsteenlopers niet franje, per el 0.19 Velvet schoorstecnlopers, met, franje0.49 Afgepaste kunstzijden schoorstecnlopers 0.39 Haiidgeweven schoorsteenlopers0.29 Kunstzijden tafelkleedjes, spotkoopje0.49 Een grote partij coupons en restanten in vitrages lopers tv/isted mat overgordijnstof, enz. bijna voor niets. Een partij 1 peis. satinet dekens, prima kwaliteit 2.89 1 pers. wol matras m. kapok kussen6.90 1 pers. matras, merk Vendcx. met bin nen vering, 15 jaar garantie 18.90 2 pers. prima kapok matrasstel, beslaande uit 3- dcligc matras, peluw en 2 kussens, overtrokken met prima damast 25.90 2 pers. prima gezondlieidsinatras op beugel 4.40 Zijden damast dekens, grate 2 pers. maat, thans 6.75 Effen zijden dekens. I pers4.80 2 pera6.40 Een partij prachtige Leidsche wollen dekens, gro te 2 pers. maat, in diverse kleuren6.40 Grijze molton dekens, extra lage prijs0.47y2 Zeer mooie kinderledikantjes, in diverse kleuren 3.90 Prima slaapkamerstoel1.79 Geschildeixle waskasten in diverse kleuren 4.68 Restanten wagenvaciiten0.89 Stenen bedkruiken, mot prima sluiting0.17y2 Zijden wiegdekentje, kleur wit1.18 Satinet wiegdekentje, spotgoedkoop0.79 Restanten slaapkamerspiegels, waarvan dc lijsten iels beschadigd zijn0.69 Spreihungers, in kleur eiken en p.p0.49 Linnen banden voor opkhiphedden, p. stel 0.43 1 Pers. ijzersterke niatrasdokken0.49 2 Pera. ijzcrslcrke matrasdekken 0.67' '3

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 3