Tooneel op komst Veel afwisseling OPLICHTINGS-AFFAIRE INBRAAK IN DE HU Y GEN SLAAN VERBOUWING VAN DE KINDERLEESZAAL MOTIE VAN P.A.S. R.S.A.P. EN FAILLISSEMENTEN „VERBODEN TOEGANG" WOUDENBERGS RAAD BIJEEN WIJ LUISTEREN NAAR: Tramaanrijdingen te Amsterdam 2e BLAD PAG. AMERSFOORtSCH DAGBLAD DONDERDAG 3 SEPTEMBER 1936 Overzicht van de voorstellingen, die dit seizoen in onze stad gegeven zullen worden Terwijl wij allen no? aan zomersche genoegens dachten en genoten van onze vacantie zoo tusschen de regenbuien door dan altijd waren de bestuurde- ren van de vereenigingen die ervoor zorgen dat Amersfoort in het wintersei zoen op tooneelgebied niet behoeft ach ter te blijven, al weer druk aan het zorgen dat de engagementen tijdig af gesloten waren. En nauwelijks is het September of de aanlokkelijke circulai res met serie's tooneelvoorstcllingen liggen alweer op onze redactie-tafel. Het is maar gelukkig, dat deze organi saties bestaan, want anders zouden we zeker hier van goed tooneel gespeend zijn. Welk gezelschap durft het de laatste jaren nog aan op eigen risico naar Amersfoort te komen, na er zoo vaak leergeld betaald te hebben. Voor we gaan opsommen, welke ver tooningen ons wachten, willen we met vreugde constateeren dat de abonne mentsprijzen voor deze serie's nu toch wel zoo laag gesteld zijn, dat de uiter ste grens bereikt schijnt. Amicitia en Kunstkrinq Het bestuur van de sociëteit Amicitia organiseert weer vijf voorstellingen waarvan volgens een nieuwe overeen komst drie in samenwerking met den Amersfoortschen Kunstkring. De eerste voorstelling is op 30 October door „Het Masker". Opgevoerd zal worden een Engelsch blijspel van H. C. Hunter: „Alle rechten voorbehouden." De eerste voorstelling met den Kunst kring heeft plaats op 27 November door de Amstcrdamsche Tooneelvereeniging (van Dalsum en Defresne) met „Bio grafie" van Behrman. Verder komt .Tan Musch op 18 December, naar alle waar schijnlijkheid met zijn nieuwe klucht „Baron Tip", het Hofdstad Tooneel op 22 Januari en het Centraal Tooneel eind April, met stukken die in het nieuwe speelseizoen succes hebben. Kunstkrinq „Het Schouwspel" Op Donderdag 24 September geeft het Gezelschap Jan Musch een voorstelling van Langendijk's „Wederzijds Huwe lijksbedrog". Op 5 November geeft hét Gezelschap Saalborn-Parser „Poma- rius" van mr. C. P. van Rossem. 28 Januari komt het Centraal Tooneel (Cecs Laseur) met een nader te bepa len stuk, 18 Maart speelt het „Nieuw Schouwtooneel" een stuk van Ant. Coo- len „De Vreemdeling" en 6 Mei besluit de serie met De Nederlandsche Too- neelgroep, die opvoert „In een smal straatje" van Molnar. Al deze voorstel lingen zullen in het Grand Théatre plaats vinden. Katholiek Amersfoort De cultureele groep Katholiek Amers foort opent op 22 Oct. Pater Borromeus de Greeve zal een rede uitspreken. Op 19 November geven do Vereenigde Haagsche Spelers ,.Het zwarte Schaap", een stuk van den he gr Graumans, beter bekend als „Den Dré". De Nederland- sche Tooneelgroep komt op 7 Januari j met een bewerking door Ed. Veterman van Dickens kerstvertelling onder den titel „Scrooge en Marlev". Hot bekende „Leontientje" van Felix Timmermans gaat met Cor v. d. Lugt en Annie van Ees op 4 Februari en 15 April nog maals „Vorstelijke Emigranten" door „Het Masker". Ook deze voorstellingen komen in het Grand Théatre. Mén ziet het, over afwisseling zullen we niet te klagen hebben dezen winter! De refreinzanger uit Hilver* sum in vrijheid gesteld Kort geleden is naar wij reeds meld den te Diemen een man gearresteerd, die werd verdacht als agent van een „credietbank" verschillende personen te hebben opgelicht. Hij zou gelden heb ben geind als „informatiekosten", de gevraagde eredieten bleven echter uit en de eigenlijke directeur, de Belg B., die te dezer stede de zaak dreef, bleek zich in arrest te bevinden, verdacht van zwendelpractijken. De te Diemen gearresteerde man, wo nende te Hilversum, een refreinzanger, die ook wel eens voor de radio opt'ad, is thans door den rechter-commissaris mr. H. J. Huetschler te Amsterdam, in vrijheid gesteld, daar deze geen aanlei ding vond een bevel tot inbewaringstel ling tegen hem uit te vaardigen. Het onderzoek in deze zaak wordt evenwel voortgezet. Nadat in 1935 de vereeniging „Open bare Leeszaal en Bibliotheek", gevestigd Muurhuizen 9 alhier, de lees- en studie- zaal der volwassenen had moeten laten verbouwen, was thans een uitbreiding van de kinderleeszaal noodzakelijk, welke onlangs tot stand is gekomen. Door de verbouwing is de schadelijke ruimte, die zich voorheen links en rechts van de entree bevond, in nuttige ruimte omgezet. De verouderde kasten zijn verwijderd en een aantal niet te hooge en practische bergplaatsen, die aan het geheel ook uiterlijk een beter aanzien verleenen, zijn daarvoor in de plaats gekomen. Hopelijk zal deze verbouwing in de practijk voldoen en resultaat opleveren. AUTOMARK T Op de automarkt alhier werden gis teren 221 wagens aangevoerd. BURGERLIJKE STAND 2 September GEBOREN: Huiberdina Bertha, dochter van Eibert van den Bor en Teuntje Hoeve. Johannes Jacobus, zoon van Jacobus Plomp en Anna Maria Jacoba Jur- riaansc. Thomas Elbertus, zoon van Frederik Willem Monshouwer en Antonia Cor nelia Hendrika Kienekamp. Johannes, zoon van Johannes van der Vet en Wilhclmina Mélanie Horten sia Cumming. Jacobus Albertus, zoon van Peter Al- bert Groenestein en Tonia Alijda Vivié. OVERLEDEN: Aaltje Louise Tamson, 69 jaar, weduwe van Rijer Dekker. Dirk van Schaik. 74 jaar. M'ilhclmus Pot, 74 jaar. echtgenoot van Geertruida van Empelen. Jannigje van Dijk. 70 jaar, echtge- noote van Adrianus Martinus Antoni van Zadelhoff. GEHUWD Cornelis Adrianus van Rijen en Henrica Wilhelmina van der yelden. Antonius van der Pluijm en Hendri ka Stahli. Gerardus Jacoba Marcus en Thera van Aik. Het brandende licht waar* schuwde de bewoners Gisteravond werd de politie alhier door de familie de L. uit de Huijgens- laan opgebeld met de mededeeling, dat inbrekers tijdens hun afwezigheid het huis waren binnengedrongen. Het elec- triscTi licht brandde en dit had hun verraden. Oogenblikkelijk loog men op onder zoek en hierbij bleek inderdaad, dat onbevoegden zich toegang hadden ver schaft. Het bleek echter eveneens, dat zij de komst der politie niet hadden af gewacht en zich in den lijd, die noodig was geweest om even bij een buurman te telefoneeren. van de plaats dés on- heils hadden verwijderd. Een nader onderzoek bracht aan 't licht, dat men, vermoedelijk door ver breking van een knipje, een raampje van de voordeur had geopend, waarna men de buitendeur had kunnen ope nen. Hoewel alles door de ongewenschte gasten overhoop was gehaald, bleek er niets vermist te zijn. FRUIT- EN GROENTENVEILING 2 September Druiven 12—17 ct.: Bloemé 10—11 ct.; Clapps 1522 ct.; Transp. de Croncel 12—16 ct.: Beurré Goudbal 9—10 ct.; Triumph de Vienne 16—21 ct.; Dr. Jules 1315 ct.; Charlemowsky 913 cl.; Gra naatappel 78 ct.; Bonne Crelien 89 ct.; Beurré Beuker 1011 ct.; Tomaten 1332 ct.; Pruimen 932 ct.; Perziken 311 ct.; Meloenen 12IS ct.; Augur ken 720 ct.; Spercieboonen 612 ct.; •Snijboonen 813 ct.: Pronkers 45 ct.; Postelein 35 ct.; Spinazie 69 ct.: Bloemkool 78 ct.; Ronde kool 2045 ct.; Groene kool 1535 ct.; Andijvie 714 ct.; Sla 832 ct.; Komkommers 1628 ct.: Bieten 817 ct.; Prei 515 ct.: Wortelen i9 ct.; Peterselie 511 ct.; Selderij 5—14 cl. LEDENVERGADERING VAN DE A.F.C. „QUICK" Gisteravond heeft de A.F.C. „Quick" in hotel „Monopole" haar jaarlijksche -46e ledenvergadering gehouden, die goed bezocht was. De gebruikelijke agendapunten werden vlot afgewerkt. De elftalcommissie werd samengesteld uit de heeren E. A. Galesloot. H. P. J. Kole, H. Smits, J. v. Goor en J. Hehen- kamp (vacature-P. P. Leenknegt Jr.). Het bestuur onderging geen wijziging. Tenslotte kwam een voorstel ter sprake betreffende uitbreiding accomo date van het terrein, waartoe een commissie benoemd werd. REEDERIJ „IJSELMEER" De Reederij „IJselmeer" heeft haar bootdiensten verlengd. Tochten zullen worden gehouden vanaf Huizen en AmersfoortSoest Baarn naar Marken en Volendam resp. tot en met 8 en 15 September; vanaf Huizen en Amersfoort naar Urk, resp. op 7 en 9 September. Voor bijzonderheden verwijzen wij naar de desbetreffende advertentie. Aan regeering en gemeente* bestuur inzake intrekking huurtoeslag en vaststel* ling standaardloonen van werkloozen De algemeene ledenvergadering van het Plaatselijk Arbeidssecretariaat en de Revolutionair Socialistische Arbei derspartij, afdeeling Amersfoort, bijeen in gebouw „Amsvorde" d.d. 1 Septem ber 1936; gehoord de uiteenzetting omtrent het voornemen der regeering om door in trekking van den huurtoeslag en het vaststellen van theoretische standaard loonen de werklooze arbeiders opnieuw verslechting van steun op te leggen; protesteert ten sterkste tegen deze nieuwe aderlating, die men opnieuw de gesteunde werkloozen en hun gezinnen wil doen ondergaan; eischt onmiddellijk intrekking van genoemde verslechtingen en herstel van de ondersteuning tenminste tot het peil van vóór Juli 1934, zoomede steun voor alle jeugdige werkloozen; eischt verder een algemeene huurver- laging van 20 voor alle woningen on der den huurprijs van 600 per jaar en als eerste toepassing oogenblikkelijke maatregelen van rijk en gemeente, waai door alle huren van gemeente- en \vo- ningbouwvereenigingswoningen met ten minste 20 zullen worden verlaagd en over te gaan tot het bouwen van goed- koope woningen, zonder dat aan de eischen, die aan arbeiderswoningen moeten worden gesteld, iets wordt te ko.rt gedaan; besluit deze motie ter kennis te bren gen van de regeering, het gemeentebe stuur en de pers. Voor het P.A.S. G. E. MUNTER (Secr.) Voor de R.S.A.P. J. FLAMELING (Secr.) „HET GROENE KRUIS" Vanaf 1 October a.s. zal bij de ver eeniging „Het Groene Kruis" een vijfde wijkzuster haar intrede doen. Als wijk-kraam-verpleegster zal zij haar hulp verleenen aan de leden van „Het Groene Kruis", die reeds een vol kalen derjaar lid zijn of na hun vestiging al hier binnen een maand zich als lid opgeven. Met deze nieuwe organisatie is dèn leden een belangrijken dienst bewezen. TEMPERATUUR VAN HET WATER De temperatuur van het water in Pesie's bad bedroeg hedenmorgen 66 gr F. (19 gr. C.). LEDENVERGADERING VAN DE NED. REIS VEREENIGING Donderdagavond 10 September zal er in gebouw „De Valk" een ledenverga dering van de Nederlandsche Reisver- eeniging plaats vinden, aanvang 8.15 uur n.m. Na de pauze zullen er verschillende kleine films over wandel-, auto- en gletschertochten worden vertoond. Voor verdere bijzonderheden verwij zen wij naar de betreffende adverten tie in ons blad. UIT HET POLITIERAPPORT Tegen eenige personen, die hier voer: tuigen parkeerden in de Langestraat en op het Laantje alhier, is door de politie proces-verbaal opgemaakt. Er in geloopen Tegen een koopman, die zonder ver gunning op den opènbaren weg liep te venten, is eveneens pröces-verbaal op gemaakt. Een wielrijder, die niet in het bezit van een deugdelijke bel bleek te zijn, deelde het zelfde lot. Dat was de bedoelinq niet Een Amsterdamsche dame. die aan gehouden werd omdat zij zonder licht op haar fiets reed, kreeg hiervoor een proces-verbaal. Bovendien verwierf zij zich een „bon" door het opgeven van een gefingeerden naam, die haar dus duur te staan kwam. Geëindigd Op 23 Augustus 1936 is het faillisse ment van J. S. Middelkoop, hooiker, wonende te Benschop. Rechter-Com- missaris Mr. C. Veen te Utrecht en Curator Mr. J. \V. Flicringa, te Utrecht geëindigd, door het verbindend wor den der eenige uitdeelingslijst met een uitkeering van 100 pet. Op 29 Augustus 1936 is het faillisse ment van W. A. van Ochten, wonende te Bilthoven. Rechter-Commissaris Mr. D. Kaars Sypestijn te Utrecht, Cura tor Mr. M. J. de Geus. te Utrecht, ge ëindigd door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst met eene uitkeering van 4.293 pet. Op 2 September 1936 is het faillis sement van Willem Klomp, expediteur, wonende te Barneveld, Krommestraat 12. Rechter-Commissaris Mr. C. Veen te Utrecht. Curator Mr. H. J. van Urk, wonende te Amersfoort, geëindigd door opheffing wegens gebrek aan ac tief. Op 2 September 193G is het faillisse ment van I-Iendrikus Meijer, wonende te Utrecht. Vleutenscheweg 196bis, R.- Commissaris Mr. D. Kaars Sypesteijn te Utrecht. Curator Mr. B. van den Hemel, wonende te Utrecht geëindigd door opheffing wegens gebrek aan ac tief. Uitgesproken Op 2 September 1936 zijn in staat van faillissement verklaard: Johannes Hendrikus Jacobus Kop pelman, fabrikant, wonende te Utrècht Boothstraat 11. postadres: Bosscha- straat S te Utrecht. Curator: Mr. J. W. A. v. Eijkelenborg. wonende te Utrecht, Rechter-Commissaris: Mr. H. P. J. M. Loeff. Gerardus Hubertus Goossens, wonen de te Utrecht, Zadelstraat No. 22. Cu rator T. Olthoff wonende te Utrecht en Réchter-Commissaris Mr. H. P. J. M. Loeff te Utrecht. Jeanne Josephine Jacoba Jacob, we duwe van P. Keizer, pensionhoudster, wonende te Utrecht. Maliestraat 22. Curator Mr. T. Fèikema te Utrecht en Rechter-Commissaris: Mr. H. P. J. M. Loeff te Utrecht. A. J. Jaarsma, wonende te Utrecht, Amsterdamschestraatweg 315, curator Mr. J. N. Henket. wonende te Utrecht, Rechter-Commissaris Mr. H. P. J. M. Loeff te Utrecht. Huibert Bunk, ondernemer, wonende te Amersfoort, aan de Kampstraat 66. Curator Mr. A. Boegheim te Amersfóort Rechter-Commissaris Mr. H. P. J. M. Loeff te Utrecht, G. Middelkoop, wonende te Acquoi, gemeente Beesd, Curator Mr. H. J. W. van Esveld, te Tiel, Rechter-Commis saris Mr. H. P. J. M. Loeff te Utrecht. J. S. Philippi. caféhouder, wonende te Utrecht. Bankastraat. Curator: Mr. W. J. G. Vermeulen te Utrecht, Rech ter-Commissaris Mr. H. P. J. M. Loeff. Groentenhandelaar, die zijn filiaalhouders misleid zou hebben Voor het kantongerecht alhier kwam hedenmorgen allereerst in behandeling de zaak tegen een dienstmeisje uit Soest, dat bij het in een nieuwe be trekking gaan opgegeven had aan een controleur van den Raad van Arbeid, dat zij ruim drie jaar te voren in be trekking geweest was. Voor den con troleur beteekende dit antwoord geen aanleiding, om daaromtrent verder te informeeren, aangezien dit slechts het geval behoeft te zijn, wanneer de be trekking minder dan een jaar geleden opgehouden was. Later bleek evenwel, dat het meisje foutief had opgegeven, hoogstwaarschijnlijk met het doel, om haar vroegere mevrouw geen onaan genaamheden te bezorgen, daar de ren- tckaart met ingevuld was. Eigen voor deel had het meisje niet met deze daad, alleen nadeel. Het O. M., waar genomen door mr. Zijlstra, eischte te gen haar 10 subs. 6 dagen. De kan tonrechter, mr. Muller Massis, overwe gende dat zij het niet al te breed had, maakte er 6 subs. 3 dagen van. Verboden toegang met natuurschoon In Barneveld geeft een weg toegang tot een zwemgelegenheid. „Verboden toegang" staat er bij! Maar oogluikend wordt toegestaan, dat er gezwommen wordt. De burgemeester heeft bepaald, dat bepaalde personen geweerd kunnen worden. Nu was een hokje bij het wa ter besmeurd cn werd tegen een jon geman proces-verbaal opgemaakt, die daar in de avonduren kwam. Vorige week verklaarde hij te willen hebben zwemmen, maar nu bleek, dat hij geen zwempak of iets bij zich gehad had. „Wat kwam u daar dan doen", vroeg de kantonrechter. „Och, zoo maar kijkennaar hel natuurschoon, niet om te zwemmen", luidde het antwoord. Maar de jonge man begreep niet, waarom hij nu juist bekeurd werd, terwijl anderen wèl over dien weg mochten. Dat bordje „Verboden toegang" geldt toch voor iedereen! Verdachte werd desalniettemin ver oordeeld, conform den eisch, tot 3 subs. 1 dag. maar gaat in cassatie. Toch wel een beetje raar, zoo'n bord je, waarop voor den één „toegang" geldt en voor een ander „verboden" Niet fair! Niet zoo lang geleden heeft een groentenhandelaar hier zijn handel stopgezet en vertrok naar elders. Hij zou tegen hen, die chefs waren in twee van zijn winkels, gezegd hebben, dat zij filiaalhouders geworden waren. La ter bleek deze „filiaalhouders" echter dat genoemde groentehandelaar hqn echter in Den Haag voorgedragen had als eigenaren. Dit wisten zij niet en dus hadden zij geen vergunning, reden waarom zij vanmorgen terecht ston den. Zij noemden dc handelwijze on eerlijk en waren door onwetendheid misleid. De uitspraak luidde 3 subs. 1 dag. Tegen een 5-tal personen, die een broedmachine hielden, zonder daartoe vergunning te hebben, werd 20 subs. 10 dagen geëischt, terwijl de machines in beslag genomen werden. De uit spraak werd meestal minder, wel ech ter de in beslag name. Een persoon, die dronken op zijn fiets reed, werd veroordeeld tot 12 subs. 6 dagen. AAN EEN BOOM ZOO VOL GELADEN.... De vrije Woensdagmiddag en de ver lokking van het rijpe fruit heeft de jeugd weer eens op het verkeerde pad gebracht. In een tweetal tuinen aan de Frede rik van Blankenheijmstraat en aan den Isseltscheweg ontdekte men een aantal jongens, die klaarblijkelijk niet tegen de verleiding bestand waren geweest en daarom een ontdekkingstocht in een boomgaard hadden georganiseerd. Na hun ontdekking heeft de politie een appeltje met hen geschild, waar zij niet op hadden gerekend. VITRINE ONTVREEMD Van een winkelier in Muurhuizen al hier heeft men een glazen vitrine ont vreemd, waarin zich eenige fototoestel len, handtaschjes en andere voorwier pen bevonden. Inhaalverbod voor autorijders binnen de kom der gemeente WOUDENBERG. Openbare verga dering van den gemeenteraad op 2 Sep tember. Afwezig de heer van Wolfswin kel wegens ongesteldheid. Na opening der vergadering worden de notulen der vorige gelezen, goedge keurd en geteekend. De rekening 1935 wordt voorloopig vastgesteld in ontvangst op 84016.13, in uitgaaf op 72024.90. Batig saldo 11991.23. Aangeboden wordt de begrooting voor 1937. Zij wordt ter onderzoek in handengesteld van eene commissie be staande uit dc heeren P. Haansohotcn, H. Methorst en D. Meerveld. Tot onbezoldigd ambtenaar van den Burg. Stand wordt benoemd mej. J. Ph. Dorrestein. Vastgesteld wordt eene verordening tot wijziging van de verordening rege lende de eischen van benoembaarheid enz. van de veldwachters. Besloten wordt aan de Kroon onthef fing te vragen .van de verplichting tot VRIJDAG HILVERSUM 1 1875 m. VJ>.R.O 10.00 Morgenwijding. V.A.R.A 10.15 Jan Lemaire draagt voor. A.V.R.O 12.001.30 nam. Kovacs Lajos en zijn orkest. I.302.30 nam. Populair concert door het Omroeporkest o.l.v. Nico Treep. 2.30—3.00 nam. Opening van 3 schip- persscliolen voor interconfessioneel on derwijs onder patronaat van het Onder wijsfonds door de Scheepvaart. Spreker: Z.E. de Minister van Onderw ijs Prof. Dr. J. R. Slotemaker de Bruine. 3.154.00 nam. Het AVRO-Dansorkest onder leiding van Hans Mossel. V.A.R.A. 4.30 nam. Groot Zangconcours. Uitge schreven door de V.A.R.A. 5.03 nam. Na Schooltijd. 6.00 nam. Cor Steyn bespeelt het orgel van het City-Theater te Amsterdam. 6.30 nam. De Bohemians o.l.v. Jan v. d. Horst. 7.00 nam. De ontwikkeling van het moderne dagbladbedrijf. 7.20 nam. De Bohemians o.l.v. Jan v. d. Horst. V.P.R.O 8.05 nam. Cursus: „IJdelheid der ijdel- heden, alles is geen ijdelheid." 8.30 nam. Concert. 9.00 nam. Cursus: Gezin, Cultuur, volk. 10.00 nam. Lezing: „Suriname". Spr. Ds. M. W. J. van Linschooten. 10.40 nam. Avondwijding. V.A.R.A II.35 nam. Orgelspel door Joh. Jong. HILVERSUM 11 301S m. K.R.O S.00—8.15 Wij beginnen den dag 8.15—9.15 Morgenconcert. 10.00—10.30 Muziekuitzending voor fa brieken. 11.30—12.00 nam. Halfuurtje voor zie ken en ouden van dagen. 12.15—1.00 nam. De K.R.O.-Melodisten o.l.v. Piet Lustenhouwer. 1.302.45 nam. Cinemaorgel-recital door Alphons Drcissen. 3.004.45 nam. Het K.R.O.-Orkest o.l.v. Marinus van 't Woud. 6.056.25 nam. Land- en tuinbouw- causerie door Th. Arts. 6.257.00 nam. Het K.R.O.-Orkest o.l.v. Marinus van 't Woud. 7.15—7.35 nam. De K.R.O.-luchtlijn PRO-Peller. 7.45—8.00 nam. Musica Catholica. 8.10—9.00 nam. De K.R.O.Melodisten o.l.v. Piot Lustenhouwer. 9.00—9.20 nam. Nabeschouwing over het wereldschaaktournooi tc Not tingham door.S. Landau. 9 20—10.30 nam. Concert door het K.R.O.-Symphonie-orkest (U.S.O.) o.l.v. Henri van Goudoever. 10.4511.15 nam. De K.R.O.-Boys o.l.v, Piet Lustenhouwer. BRUSSEL 322.9 M. Vlaamsch programma 12.51 nam. Salonorkest o.l.v. Walter Feron. 1.30 nam. Het omroeporkest o.l.v. Paul Gason. 5.20 nam. Concert, o.l.v. Paul Gason. 8.20 nam. Salonorkest o.l.v. Walter Feron. 9.20 nam. Kamermuziek door het kwartet van Brussel. BRUSSEL 483.9 M. Fransch programma 12.50 nam. Concert o.l.v. Paul Gason. I.30 nam. Concert o.l.v. Walter Feron. 520 nam. Concert o.l.v. Walter Feron. 6.50 nam. Piano-recital door Oscar Delvigne. 8.20 nam. Symphonie-concert o.l.v. Franz André. 10.45 nam. Accordeon-recital door Mar- ceau Burton. DEUTSCHLANDSENDER t57t M. 10.00 „Per und Manne", een herders verhaal van Herm. Schrader. II.10 „Kindergarten. 12.20 nam. Middagconcert door de Duitsche Marine. 2.20 nam. „Allerlei von zwei bis drei!" 3.50 nam. Van de „Jungmadel singen auf der Rundfunkausstellung" o.l.v. Hedwig Zöllncr. 4.20 nam. „Ostpreusen zur Stelle. 5.206.20 nam. Populair concert door het omroeporkest o.l.v. Otto Dobrindt. 6.50 nam. Reinhold Güther, tenor, zingt liederen van Robert Schumann. 7.20 nam. „Feierabend auf der Marine- werft". 7.50 nam. „Flaggenparade der Kriegs- marine". vaststelling van eene verordening als bedoeld in art. 179 tweede lid der ge meentewet. Mede wordt vastgesteld eene redactie wijziging van de verordening tot hef fing van vergunningsrecht voor den verkoop van sterken drank in het klein. Op voorstel van den voorzitter wordt besloten aan B. en W. een cred'iet te verleenen groot 1000 voor inrichting van h£t nieuwe gemeentehuis. De heer Vermeulen stelt voor in de politicverordening eene bepaling op te nemen, waarbij verboden wordt dat automobielen elkander in de kom voor bij rijden. Aldus wordt besloten. Besloten wordt aan de woning van het Hoofd van School II een serre te bouwen, onder bepaling dat het hoofd jaarlijks eene hooge#e huur betaalt vaat 6 der bouwkosten. 9.20 nam. Concert door het groofe cmc roeporkest 6.1.v. Hermann Stange. 11.20—12.20 Dansmuziek door het IIjt Livschakoff-orkest. DROITXVICH 1500 M. 11.20 Orgelconcert door Frederic Bayco. 11.50 Het orkest van Munn en Felton's Fabrieken o.l.v. S. H. Boddington. 12.50 nam. Bram Martin met zijn dansprkest en Gene Crowley. I.35 nam. Solisten-concert! 2.20 nam. Ilct B.B C. „Northern" Or kest o.l.v. Alfred Barker. 3.20 nam. Van Blackpool. Jan Hurst en zijn Orkest. 4.20 nam. Het Victoria Hotel Orkest o.l.v. Emilio Colombo. 5.35 nam. John Reijnders met zijn Or kest. 6.50 nam. Het B.B.C. Harmonie Orkest o.l.v. William J. Matthews. 8.40 nam. Promenade Concert in de Queen's Hall, Londen, door het B.BC Symphonic Orkest o.l.v. Sir Henry J. Wood. Beethoven-programma. 10.50 nam. Het Bernard Crook Kwin tet. II.35 nam. Roy Fox en zijn Orkest. GRAMOFDON MUZIEK Hilversum I 8.00—10.00. 10.35— 11.00. 11.20—12.00, 3 00—3.15, 4.00-4.30, 5.30—6 00, 9.30—10.00, 10.30—1040 en 11.00—11.35. Hilversum II 10.30—11.30, 1.00— 1.30, 2.00—2.15, 2.45—3.00, 3.45—4.00. 4.45 —5.00, 5.00—6.00, 7.35—7.45. 10.15—10 15 en 11.15—12.00. Brussel VI. 6.55, 7.20, 8.20—9.20, 12,20 en 10.2011.20. Brussel Fr. 6.55, 7.20 en 8.20— 9.20. Droitwich 12.35 en 5.35. RADTOKR ANT Nieuwsberichten geven heide Holland èche zenders om 8.00 cn voorts Hilver sum I om 1100 en Hilversum II om 10.30 uur. BINNENLAND AMSTERDAM, 2 Sept. üp hetzon de uur. n.l. tusschen kwart over acht en half negen, hebben vanavoi* ii) de stad twee ongelukken plaats ge had. welke een sterke gelijkenis met elkaar vertoonde. In beide gevallen liep niemand eenig letsel op en be perkte de zaak zich tot vernielde voer tuigen. Op genoemd tijdstip sloeg op den Haarlemmerweg een paard, dat voor een melkwagen gespannen was op hol, daar het lemoen brak. Het beest ga loppeerde stalwaarts. Zijn baas woont aan den Uitweg. De koetsier wist tij dig van het voertuig te springen. He vig ratelde de wagen den weg af. On geveer tweehonderd meter voorbij de ringspoorbaan wist het paard zich te bevrijden. Dc wagen reed de trambaan op en bleef daar dwars op staan. Juist op dat moment naderde in volle vaart de tram uit de richting Haarlem. Voor bijgangers, die terecht een ongeluk vreesden, liepen de tram tegemoet en gaven seinen aan den bestuurder. Deze had ook juist het obstakel op de lijn ontdekt en remde uit alle macht, doch de snelheid was te groot om een bot sing te voorkomen. De melkwagen, waarop zich een bus met, 40 liter melk bevond, werd totaal in elkaar gereden. De tram kwam er goed af. Slechts een koplamp werd vernield cn nadat de ruine opgeruimd was. een werkje, dat vlug gebeurd was. kon de reis naar het eindpunt worden voortgezet. Het paard is later gegrepen. Het tweede ongeluk gebeurde in de Marnixstraat. Een vrachtauto kwam vanaf dc Rozengracht en wilde de Marnixstraat oversteken. Op de rails sloeg de motor plotseling af. Een mo torwagen van lijn 17 kon niet, meer stoppen en de tramwagen liep met den zijkant tegen de vrachtauto op. De schade was in dit geval aan de zijde van de tram. Balcon, zijkant en kop lamp werden ernstig beschadigd. Ook dit ongeluk bracht gelukkig geen per soonlijk letsel met zich. De chauffeur was tijdig van de auto gesprongen. Het verkeer ondervond een geringe vertraging. Buitenlandse!) Weeroverzicht Medegedeeld door het.Kon. Ned. Met. Inst. te De Bilt. De depressie in het Westen drong vrij langzaam verder naar onze omge ving door, doch haar kern bevindt zich nog ten Westen van Ierland. Intusschen heeft zij °ver de B!'1, ,\e eilanden reeds zware regen K^^ht. Blacksod (Ierland) had 26, Holjhead (Wales) had '8 hl.tn. ook op IJsland viel matigen regen. Het weer blijft over de Britsche ei- landen betrokken tot zwaar bewolkt met zwakke tol matige winden uil Zuid-Oost tot Zuid-West. Verdere dalingen van den barometer wijzen er op, dat de depressie zich nog steeds naar het Oosten beweegt. Tengevolge van een secundaire ovet West-Frankrijk en de golf van Biscaje, was het weer in ons land hedenmorgen nog vrij goed, toch moet verslechte ring met toenemende bewolking, kans op regen of onweer en eenige alkoe- ling intreden. Het doordringen van do depressie wordt des te meer waar schijnlijk, omdat het hoogedrukgebied over Centraal Europa minder te betee- kenen beeft. De 765 kern van gisteren is geheel verdwenen. Over Zuid-Duitschland, Oostenrijk, Zwitserland en Zuid Frank rijk is liet weer echter nog goed met windstilte op tal van plaatsen en vrij hooge morgentemperatuur. De depressie over Finland trekt ver der oostwaarts af. Over Scandinavië waait nog steeds Noordelijke wind met stijgenden baro meter en plaatselijk vrij hooge tempe ratuur.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1936 | | pagina 5