ONZE WEKELIJKSCHE MODE-SHOW Het Najaarsseizoen beginnen wij met een schitteren de keuze van de nieuwste stoffen en nouveauté's Rubriek van Oom Bob Beste Nichten en Neven Zooals ik wel verwacht had, zijn ei allemaal opgetogen verhalen over het Koninginnedag-feest op de bureaux van onze kinderkrant binnen komen waaien. Vuurwerk, bloemencorso, eerepoorten enz. zijn even zoo vele vreugdebronnen geweest. Ik geloof dan ook niet, dat er veel van mijn oudere nichten oi neven op den gewonen tijd zijn thuis gekomen. Nu, voor zoo'n enkel keertje is dat best te begrijpen Maar tevens heeft deze feestelijke dag voor bijna iedereen het einde van het vrije vacantiélèventje ingeluid en vol moed zijn we weer aan onze school taak begonnen. Ik kan niet anders dan de hoop uitspreken, dat ik maai een heele knappe familie mag krijgen Twee nieuwe familieleden hebben tieze week ons aantal vergroot. Een nichtje, dat de schoone naam „Lobelia" heeft aangenomen en een neef, die zich „Worstelaar" noemt. De vechtlustig heid van dien worstelaar loopt echtei nog al los hoor Deze nieuwe familieleden komen nog net op tijd om aan onzen opstelwed strijd mee te doen, want die gaat nu beginnen Van verscheidene nichten of neven heb ik al vernomen, dat ze popelen van verlangen om eindelijk te kan hiermee reeds een aanvang wor- kunnen beginnen. Nu dan, deze week den gemaakt: van nu af aan kun je je opstel insturen, wanneer je dat wenscht, alleenWoensdag 23 Sep tember eindigt de inzending; opstellen, die mij na dien tijd worden opgezonden komen niet meer in aanmerking voor een prijs. De uitslag zal hoogst waarschijnlijk in ons blad van Zaterdag 3 October be kend gemaakt worden. Eén ding moe ten jullie goed onthouden: je leeftijd moet er bij vermeld worden! Jullie begrijpt, dat. het. een groot verschil uit maakt, of een 10-jarige nicht of neet een opstel schrijft of een familielid, dat al in de 3de klas van de U.L.O. zit en daar houd ik dan ook rekening mee Ik denk zelfs, dat er twee eerste prij zen zullen worden uitgereikt. Eén voor de familieleden van 13 jaar en ouder en één voor de nichten en neven die jonger zijn. Maar de prijzen zal ik volgende week wel vermelden! De onderlinge briefwisseling wordt vanaf heden stop gezet, omdat dit teveel moeite geeft. Wanneer jullie elkaar nog wat te schrijven hebt, kan dat kenbaar gemaakt worden in de gewone briefwis seling. Verder nieuws is er deze week niet meer en zoodoende beginnen we nu met onze gebruikelijke rubrieken. De groeten doen: Robbedoes aan Piccolo, Lachveel en Klaverblad; Klaverblad aan Piccolo en Post jager; Mira aan Robinson; Robin son Crusoe aan Woudlooper, Mira en Asoko. ONZE BRIEFWISSELING Robbedoes. Spijt het je zoo, dat het nu weer met je vrije leventje is ge daan? Menig ander famliielid heeft in zijn of haar brief reeds dezelfde ver zuchting geslaakt en ik geloof, dat deze „droevige" gemoedstoestand een alge meen voorkomend verschijnsel is, vlak na de vacantie. Ik denk. dat de school toch ook wel weer mee zal vallen en in ieder geval is het een noodzakelijk „kwaad", dat iedereen zich moet laten welgevallen om iets te bereiken. Stormvogeltje. Die prettige da gen in Deventer zullen wel snel zijn om gevlogen. Wat oen pech. dat je nog nel op den terugweg een lekken band moest krijgen! Nu de school weer is begonnen ligt de tijd voor uitstapjes voorloopig achter den rug, denk ik. Wat ijverig van je om weer zoo graag naar school te gaan! Een andere nicht schreef me een week of zes geleden, dat ze den laatstcn dag vóór de vacantie juist zoo leuk had gevonden. Over smaak valt... enz. Tom poes. Heb jij ook zoo'n pleiziei gehad in je vacantie? Koninginnedag schijnt een succesdag voor je geweest te zijn. Dat is een prettig besluit voor de vacantie! Ik kan me voorstellen, dat dat roei tochtje jp goed is bevallen. Ik heb dat ook altijd een genot gevonden, vooral op heele warme dagen. Was het erg druk op bet water? Tot schrijfs. B a t e 11 j e. Eindelijk hoor ik dan nog eens wat van je! Heb je liet ook al te druk met vacantiehezigheden gehad, zooals Robbedoes? Dan hoop ik van nu af aan weer vaak een brief van je te ontvangen. Niet vergeten, hoor! Je rap porlcijfers heb ik gelezen en ik vond ze in één woord schitterend. Ga zoo door neef! Hartelijk gegroet en tot volgende week. Korenbloem. Prettig voor ie, dat je in België zooveel plcizier hebt gehad. Inderdaad ben jij niet de eenigc, die mij dat heeft geschreven, doch heel zelden kreeg ik brieven uit het buitenland. Dit neemt echter niet weg, dat ik die andere brieven nooit saai of vervelend vond. Integendeel! Ik vind het ook jammer, dat je niet langer met de rubriek mee kunt doen. maar het is toch prettig, dat je dat nog even hebt geschreven. Vaarwel, nicht! W o u d 1 oo pe r. Een goed idee van je, om weer met frisschcn moed aan je schoolwerk te beginnen! Ik begrijp na tuurlijk best, dat er dan wel eens een weekje tusschen zal zijn. dat ie niet meer zult kunnen schrijven. Maar dat geeft niets hoor! Schoolwerk gaat voor! Maar denk er om, wanneer jc dan weer eens meer tijd hebt, houd ik je aan jo woord en verwacht ik ook een grooteren brief van ie. Niet vergeten hoor! Tot wederschrijven. Robinson Crusoë. Wat ben jij kort van stof deze week. Is dat allemaal gramstorigheid vanwege die gemakke lijke raadsels? Heb dan maar geduld hoor, vandaag of morgen zit er ineens weer een heele moeilijke tusschen en dan kan jij je hart weer eens ophalen. Tol schrijfs. T M i r a. Ik had wel gedacht, dat dat padvindersboek leuk zou zijn. Gebeuren er spannende avonturen in? Vossen jachten en dergelijke feesten? Dat moet je me toch eens schrijven. Het Koninginnedagvuurwerk heb ik ook gezien. Die roeiers waren werkelijk mooi en wat. knalden die vuurpijlen! Schitterend, vond ie niet? Nu je in de tweede klas zit, zal je zeker wel hard moeten aanpakken' Maar ie moet er ook wat voor over heb ben, als je wal wilt bereiken! Piccolo. Wat. prettig, dat jullie in dat tournooi den eersten prijs hebben gewonnen. Je zal na afloop wel flink vermoeid zijn geweest! Het lijkt mij ten minste ook meer dan genoeg, drie wed strijden achter elkaar! Jij bent niet de eenige nicht geweest, die zooveel schik heeft gehad met Konin ginnedag. Van meerdere familieleden mocht ik hierover lange brieven ontvan gen. Nu, ik vind ook, dat ie op Konin ginnedag best eens een pleiziertje mag maken. Wees daarvan overtuigd! IC 1 a v e r b 1 a d. Ik kan me voorsl el len hoe jij je geamuseerd hebt met Ko ninginnedag. Vuurwerk, Schimmen spel, marmergroepen enz. en daar tus schen door al die „interessante" voet zoekers. Shirley Temple heb ik ook gezien in het bloemencorso en ik kan mij wel een beetje indenken, dat jij „verzot" op haar bent. Ga je vaak naar films met Shirley Temple kijken, of houdt je daar niet van? Ik voor mij moet bekennen nog nooit een film met deze „actrice" gezien te hebben. Vind je het. heel erg? Watergeus. Vond je de raad seis werkelijk zoo gemakkelijk? Dat is knap van je; ik dacht juist, dat je er nog al moeite mee zou hebben deze weck! Mij lijkt de Koninginnedag ook wel een prettig besluit voor de vacantie. Ei is dan zoo veel te zien! Alles wat jij in je brief vermeldt, heb ik ook bijge woond en ik kan me dan ook levendig voorstellen, dat je genoten hebt. Heb je het vuurwerk hcclcmaal tot het ein de toe mogen zien. Dan zal je den an deren dag wel slaap hebben gehad! Babbeltje. Dat tochtje naar Am sterdam is een succes geworden geloof ik! Heb je ook zoo genoten in het Iva loniaal Instituut? Het is daar werke lijk buitengewoon interessant en ook de Katholieke kerk op het Bagijnenhof is een bezoek waard! Maar nu is ook voor jou de tijd van pleizier maken en uitgaan voorloopig weer voorbij. Het is misschien in het begin wel wat onwennig maar om ei zoo verschrikkelijk tegen op te zien, lijkt mij toch werkelijk niet noodig! Eventjes doorzetten en dan gaat alles weer van zelf. Speelgraag. Om te beginnen van harte gefeliciteerd met je ver jaardag. Ik had er werkelijk geen flauw idee van, dat ik je aldus eigen lijk een verjaardagscadeautje gaf. Leuk, vind je niet! Komt „Doom's Heidebloempje" ook op je verjaardag? .Dan zullen jullie wel weer veel pleizier maken! In ieder geval, nicht, wcnsch ik je Zondag een heel prettigen dag toe en moet jij mij belooven te schrijven, wat voor verrassingen je hebt ontvangen. Girl Pat. Ik geloof, waarde nicht, dat je aanleg voor diplomate be zit, althans de aanhef van je laatsten brief liet dat tusschen de regels door schemeren. Een oogenblik dacht ik, maar neen, dat zeg ik niet. Natuurlijk houd ik mijn belofte in- zako het „goede woordje" en hen ik Pat" een poosje zou „onderduiken", zeer belangstellend naar je poëzie. Het zou mij dan ook spijten, wanneer „Girl maar ik kan me best indenken, dat je het nu heel druk hebt met schoolwerk. Dus tot schrijfs! Lobelia. Wat een mooien langen naam heb jij uitgedacht. Natuurlijk ben je met zoo'n prachtigen naam har telijk welkom in onzen familiekring! Prettig, dat je de raadsels al direct goed hebt opgelost. Ik dacht nog al, dat ze deze week zoo moeilijk waren. In ieder geval een goed begin, dat veel be looft voor de toekomst. Nu neem ik afscheid van je, in het prettige vooruitzicht op den langen brief, dien je beloofd hebt. Worstelaar. Natuurlijk mag jo voortaan ook tot mijn neven behoo- ren. Vooral nu achteraf blijkt, dat zich onder den oorlogszuchtigen schuilnaam „worstelaar" alleen inaar een weet- en leergierige iongen verbergt. Jij boft er bij, dat ie nu nog een paar dagen vacantie hebt, die je fijn kunt ge bruiken door uit logeeren te gaan. Wan neer dat logeerpartijtje achter den rug is, zal je nog wel eens aan je vrije dagen terugdenken! Tot volgende wéék neef, en vergeet dan niet te vermelden hoe de eerste schooldagen je bevallen zijn! De oplossingen I. De oplossing van het eerste raadsel luidde: de weg. II. Ook dit raadsel bleek niet te moeilijk Er was bedoeld een parapluie. Deze week werd Watergeus de geluk kige prijswinnaar. De Raadsels I. Omdat ik soms hoor klagen, dat de raadsels zoo makkelijk zijn, heb ik deze week maar eens een wat moeilijker op gezocht. Het geheel bestaat uit 25 letters, heeft vijf woorden en is een spreekwoord. De letters zijn genummerd van 1 tot en met 25 en hieruit kunnen verschillende an dere woorden worden samengesteld. 1, 2, 3 en 7 stad, waarveel regeerings- personen wonen 4, 11, 12 en 10 voorgerecht. 22, 2, 3 en 4 materiaal voor de afraste ring van een kippenhok, 7, 6, 13 en 9 wegwijzer, 1. 23, 24 en 25 hoofddeksel, 22, 17, 18 en 19 betaalmiddel, 16, 6, 12 en 21 werkwoord, 16, 8 en 20 groot waterreservoir. II. Het gevraagde woord is een werk woord, dat, nu de scholen weer zijn be gonnen, nogal vaak wordt gebruikt. 2. gemoedstoestand van een gelukkig mensch, 3. provincie in Nederland, 4. gezelschapsspel, 5. alleen, 6. lastdier, 7. ruimte, waar kippen in moeten loopen, 8. \oegwoord, 9. letter. ONZE RUILHANDEL Robbedoes kan van Nelle-merta® komen halen. B a t e 11 j c. D. E.-punten zijn er niet meer; wel heb ik nog wat van Nelle-merken voor je. Tompoes kan een paar reisbonnen komen balen. Stormvogeltje. In onze voor raadschuur zijn nog wel wat Hille- ot Drostebonnen te vinden. Mevrouw N. N. Namens de ge heele familie hartelijk bedankt voor uw ruilartikelen. Worstelaar. Deze week heb ik voor jou nog wel wat postzegels. M e v r o u w P. U kunt weer Ver- kade's plaatjes laten halen. Lobelia kan oude boekenbonnen komen halen. Speelgraag. Deze week kan ik je alleen nog maar aan postzegels hel pen; volgende keer misschien wel aan oude bockenbons. J o h a n n Strauss. Ik zal zien hoeveel Klokzeepbonnen ik je er voor kan teruggeven. Watergeus. Ik zal zien, waar ik je aan kan helpen; je geeft nogal een ruime keuze op! Klaverblad kan boekenbons ko men halen. Piccolo. Vermoedelijk zijn er nog wel wat H. O.- of Oosterveenbon- nen. M i r a. Deze week kan je weer postzegels en een paar Kwatta-soldaat- jes komen halen. Robinson Crusoë. Kom maar weer een couvert met postzegels halen Woudlooper kan Kwatta-soldaat jes komen halen. Eenige onbekenden zonder mij ruilartikelen, waarvoor mijn harte lijken dank. Alles ligt Maandagmiddag na drit uur gereed om afgehaald te worden. Met hartelijke groeten, OOM BOB. Er is een nieuwe lijn op komst in de ontwerpen van avond-japonnen, het is de Empire-stijl, die men weer gaat volgen. Men ziet op ons plaatje de kenmerkende hooge taille en de gedrapeer de blouse. De bladvormige vleugelmouwtjes en de sleep zijn met bij de blouse passend goud- lamé gevoerd. Behalve Ullstein - patronen nu ook modebladen van Ida de Leeuw van Rees Amsterdam snufjes voorleggen. Het zal U een genoegen U zich door onze verkoopsters de nieuwste Let U op onze modetips in de étalages en laat zijn bij ons te koopen. WM I D. Ob I—. Dhul\U I lO Mr

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1936 | | pagina 14