DAT IS G0EDK00PER dan elk ander vervoer lm onzt U belt 1357 KROON-TAX M.I.C.A.-WEEK Goede voorbereiding REGENT HALL BAND I Uf WEET U, DAT DE MORRIS EIGHT EEN BENZINE VERBRUIK HEEFT VAN 14 K.M. OP 1 LITER; J. J. MOLENAAR, Stationspl. 5, Amersfoort; Tel. 1210 BOB SPRINGER IN AMERSFOORT LOOPT 20 K.M. OP ÉÉN LITER BENZINE EN KOST SLECHTS F. 995.- Garage Motorhuis Kamp 36 38. Telefoon 457 REORGANISATIE KAMER v. KOOPHANDEL liililllllllillllllii I III Mill lllll 111111111111 ii 11111 ii 1111111111 MI i SEPTEMBE R MOOI WEER OM TE TOEREN Wij komen direct! 2e BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD ZATERDAG 5 SEPTEMBER 1936 BERICHT Zij, die zich mei ingang van 1 Octo ber als kwartaal-abonné op het Amers- toortsch Dagblad abonnceren, zullen de tot dien datum verschijnende nummers GRATIS ontvangen. DIRECTIE A. D. Belooft voor den middenstand en het publiek een succes te worden Evenals vorig jaar, zal ook nu weer een groote winkeliersactie gevoerd wor den in den vorm van een M.I.C.A.-week 1036. Leverde deze M.I.C.A.-week vo rig jaar niet het verwachte succes op, ditmaal heeft men een goeden tijd van voorbereiding genomen en is tevens een Mica-commissie benoemd door de F.A.M. Deze commissie heeft in haar eerste vergadering o.m. besproken, dat aan de actie alleen door leden der drie middenstandsvereenigingen deelgeno men mag worden. Het inleggeld is zoo laag mogelijk gesteld, terwijl de deel nemers daarvoor nog een vlag. raam- af fiche cn sluit zegels ontvangen. Tijdens de Mica-dagen wordt gezorgd voor attracties en overweegt men een groot kinderfeest, waar elk kind toe gang krijgt tegen inlevering van een aantal „Micatjes". Naast het instellen van een etalagewedstrijd, zal er naar gestreefd worden, de stad een feestelijk aanzien te geven, waarvoor natuurlijk aller medewerking gevraagd wordt. Bij verleden jaar vergeleken, heeft men het voordeel, dat het aantal prij- zen aanmerkelijk grooter is; zoo zijn er landelijke prijzen als een landhuis, auto, ameublement, radio etc. De „ruilbeurs" zal op verschillende plaatsen georganiseerd worden. Met al belooft deze Mica-week zoo wel voor de winkeliers als voor het pu bliek een succes te worden. O.m. wordt den burgemeester Zaterdagmiddag een aubade gebracht Het bezoek van de „Regent Hall Band" aan onze stad op 12 Sept. a.s. belooft een bijzondere gebeurtenis te worden. De plSftmen ter ontvangst zijn thans idefinilief vastgesteld. De Burgemeester heeft goedgevonden, dat de Kapel hem een aubade brengt voor zijn woning aan de P. C. Hooft- laan, te 2 uur. De aankomst van liet muziekkorps is bepaald op kwart voor twee, Plantsoen West. nabij de Kei, waar dan zal zijn opgesteld de Amersf. Politie Harmonie, onder leiding van haar directeur den heer Ferd. de Goey. Deze zal het Engel- sche volkslied ten gehoore brengen, wat door de „Regent Hall Band" met Óns Wilhelmus zal worden beantwoord. mB Direct na het spelen daarvan wordt door de beide muziekkorpsen een marsch geformeerd via Arnhemsche- vveg, Bergstraat en Utrechtschewe" naar de woning van den Burgemees ter, waar dan de aubade plaats vindt. Hierna marcheert men naar „Ami- citia", waar te drie uur het concei aanvangt. De Vereen, voor Vreemdelingenver keer biedt terstond na afloop van het concert de Regent Hall Band een tea aan in den foyer van „Amicitia", waar toe door haar verschillende autoriteiten Izijn geïnviteerd en waarbij ook de Amersf. Politie Harmonie zal aanzitten. Door deze schikkingen is het bezoek van het 50 man tellende Engelsche Leger des Heils muziekkorps in hel midden der belangstelling van de Amersfoortsche burgerij geplaatst en de „Regent Hall Band" zal zeker niet nalaten door een eerste klas uitvoering zijn appreciatie voor de gastvrije ont vangst in Amersfoort te doen blijken. Het repertoire-programma voor de tournee door Nederland bevat een keur van nummers, zoowel voor volledig or kest als kwintetten, kwartetten en soli. Brigadier van Loo en Adj. Claeijs ver gezellen het muziekkorps. STERHUIS In de Beekensteinschelaan Door de Vereeniging tot behartiging van .Tongemeisjes zal half October in de Beekpnsteinschelaan 6 een Sterhuis ge opend worden. Leidster is mej. H. v. d. Horst. kappersvakschool t kv)' Blijkens een keitje in dit blad, bestaat er tot 5 October gelegenheid om deel te nemen aan een kappersvakschool, zoo wel voor dames- als heerenkappers. aanbesteding Door den directeur-stadsarchitect is, namens de familie Sanders, alhier, den aanleg centrale verwarming in haar nieuw te bouwen winkelpand aan den Kamperbinnenpoort opgedragen aan de firma G. W. v. Keulen, Bureau voor Centrale Verwarming Amersfoort. nachtdiensten n.v. expeditie van doorn De N.V. Expeditie van Doorn heeft, naast haar reeds bestaande diensten, nachtdiensten op Arnhem en Nijme gen, benevens op Zwolle en Groningen [geopend. Men zie de advertentie in dit num mer. is voorzien van bydraulische remmen; een 4 cylinder viertact motor heeft; de inhoud van het oliecarter der motor slechts 2 8/10 liter bedraagt; valt onder de laagste klasse der wegenbelasting en te verkrijgen is vanal I 1150. VRAAGT DEMONSTRATIE. bloemlezing ned. literatuur in het esperanto Door dc groote uitgevers-mij. „Lite- ratura" „Mondo" uit Boedapest is het initiatief genomen tot het samenstellen van een bloemlezing uit de Ned. lite ratuur. Dergelijke werken werden reeds in verschillende landen uitgegeven. Thans is uit de Esperantisten hier te lande een redactie-commissie gevormd, bestaande uit de heeren Joh. Hartog, Baarn, N. Hoen, 's Hertogenbosch eii onze stadgenoot C. A. Pruissen. Voor hef eerste schema van dit veel omvattende werk, dat geheel belang loos wordt gesteund door talrijke ver talers, heeft de commissie zich ver staan met den hekenden auteur An- toon Gooien, die dit goedkeurde. De Vlaarasche cn Zuid-Afrikaansche letterkunde zal buiten de antologie worden gehouden. fruit- en groenten veiling 4 September Druiven 1216 ct.; Zigeunerin 2123 et.: Triumph de Vienne 1620 ct.; Beur- re Beuker 1012 ct.; Graham 1013 ct.; Keswick S—10 ct.; Dr. Jules 1315 ct.; Mancks Cod 1 in 1115 ct.; Bloemé 911 ct.; Clapps 1527 ct.: Peasgood 1013 ct.; Transp. de Croncel 10—li ct.; Me loenen 1016 ct.; Tomaten li3S ct.; Pruimen 735 ct.; Augurken S20 et.; Snijboonen 712 ct.; Sperciebooncn 612 ct.; Pronkers 35 ct.; Spinazie 59 ct.; Postelein 2i ct.; Andijvie 7— 11 ct.; Sla 516 ct Bloemkool 6—8 ct.: Gele kool 4015 ct.; Rood? kool 3010 ct.; Groene kool li30 ct.; Chin, kool 1516 ct.; Prei 57 ct.; Komkommers 16—30 ct.; Bieten li28 ct.; Wortelen 47 ct.; Selderij 511 ct.; Peterselie 5—10 ct. eierveiling 3 September Aanvoer 50.000 stuks. Witte eieren 3.30—3.70: bruine eieren 3.50— 4.00; eendeieren 2.50. Simultaan*séance voor de Amersfoortsche Dam* vereeniging Op Maandag 14 September a.s. zal de exswereldkampioen dammen, de heer B. Springer uit 's Gravenhage de gast van de Am. Damvereeniging zijn. Bob Springer zal voor leden en intro- ducé's van de A.D.V. in Concordia een simultaan-séance geven. Naar men zich herinnert, was de ex- wereldkampioen die einde dezer maand met den Belgischen kampioen L. Vaessen een tweekamp zal aanvan gen, waarnaar heel damspelend Neder land met belangstelling uitziet ongeveer 6 jaren geleden eveneens bij de A.D.V. op bezoek en wist toen den avond tot een hoog sportief succes te maken. Wij vertrouwen dan ook, dat vele stadgenoot en 14 September naar Concordia zullen gaan. MODERN MUZIEK- EN RHYTMISCH DANSONDERWIJS De heer Theodoor R. van Houten is verhinderd langer violoncellos te geven aan de School voor Modern Muziek- en Rhythmisch Dansonderwijs. Mejuffrouw Jettie Craamer, 'diploma K.N.T.V. en cello-paedagoge, is bereid bevonden, de plaats van den heer van Houten in Ie nemen. Zi) is oud-leerares aan de Muziekschool van Toonkunst te Bussuin en thans nog aan het Muziek- Lvceum te Hilversum verbonden. Haar leermeesters waren wijlen Johan Schoonderbeek en Orobio de Castro. Een echte Fiat 2. Zitter Coupé met Hydraulische remmen - VEILIG HEIDS-GLAS ONAFHANKELIJKE veering enz. DODGE en FIAT Automobielen De veranderde situatie in alle opzichten een groote verbetering Nu de reorganisatie der kantoren van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken an dè Geldesche Vallei, gevestigd Anhcmsche weg 23, ten einde is, wer den w ij hedendorgen in de gelegenheid gesteld ons van aard en resultaat der verbouwing op dc hoogte te stellen. Men zal zich herinneren, dat deze ver- houwing door den aankoop van het er naast gelegen pand werd mogelijk ge maakt. In een der bovenzalen van het ge bouw ging een samenkomst aan de officieele bezichtiging vooraf, alwaar de heer J. H. van Lonkhuijzen, voorzit ter van de Kanier van Koophandel, de aanwezigen welkom heette en er op wees, dat deze verbouwing noodzake lijk w as geworden door dc groot ere ca paciteit, die door het bedrijf in de laaL ste jaren moest worden ontwikkeld. Hierna werd het woord gevoerd door den secretaris, den heer Dr. J. H. Scheurer. Spreker wees er op, dat de noodzakelijke uitbreiding der werk zaamheden voor een groot deel veroor zaakt werd, door overheidsbemoeiingen In welk verband hij de Vestigingswet noemde De reorganisatie is echter zoo danig geregeld, dat door een doelmatig benutten van dc meerdere ruimte, bij voorbeeld dc vergrooting van dc brand vrije kluis, in het vervolg geen copy voor het Handelsregister behoeft te worden vervaardigd. Mede hierdoor zal het in dc toekomst waarschijnlijk niet noodig zijn tot personeeluitbreiding over te gaan. De overige veranderingen, die tot stand zijn gekomen, betreffen voornamelijk de samenvoeging van de bibliotheek en wachtkamer, een uit breiding van de vertrekken van het personeel, terwijl in het nieuwe ge deelte de directiekamers gelijkvloers zijn ondergebracht. Wij vernamen, dat men uit zakelijk heidsoverwegingen de bovenverdieping heeft onderverhuurd. Een maatregel, die geheel aan de eischcn des tijds be antwoordt. Achter het gebouw is een speciale parkeergelegenheid voor auto's onderge bracht, zoodat ook in dit opzicht de verbouwing een groote verbetering be- eekent. MUTATIES BIJ DE SPOORWEGEN Ingaande 1 September is bij de Spoor wegen eervol ontslagen, met pensioen of wachtgeld, dc heer H. C. L. v. d. Wilt, hoofdbouwkundigc alhier. Ingaande 1 September is de onder stationschef 2c klasse F. Draaisma, al hier, benoemd tot onderstalionschef le klasse. VERBODEN TOEGANGI In Garijp worden twee meisjes van de lagere school geweerd, omdat ze ski-sokjes dra gen. (Courant bericht). In Garijp een klein Friesch dorpje Met een heel „klein" schoolbewind Is men schrikt U niet, m'n lezer! Anti-ski-sokjes-gezind! Meester vindt: die korte sokjes Komen allerminst van pas, Geven aanstoot aan de nette, Bcenbedekte leerlingklas. Tweetal jonge ski-sok-meisjes Worden nu van school geweerd, Aangezien er driekwart meter Kous aan hunne sok mankeert En natuurlijk geeft die ski-sok In Garijp veel sok-gepraat, Wijl het schoolhoofd zich beslist niet „Van de sokken praten laat" Meester vindt het niet fatsoenlijk En „daar is de kous mee af". Net alsof het in ons leven Geen voornémer dingen gaf Ik begrijp niet hoe nog zooiets Tegenwoordig moog'lijk is; Zacht gesproken: is dit standpunt Van den Fries toch geenszins frisch In Garijp komt onze ski-sok Op verboden soort terrein Zou men daar niet gaar? of rijp voor Zomer-kindcrkleeding zijn? PHILIA. (Nadruk verboden). DE TEMPERATUUR VAN HET WATER De temperatuur van het water in Pesie's Bad bedroeg hedenmorgen 66u F. (19° C.) Het diploma werd uitgereikt aan: Mej. Dina Kamphuis, Frits Vrij land!, Wim v. d. Sanden en Jan Hof land. BURGERLIJKE STAND 4 Soptember GEBOREN: Wilhelmina Hermina, dochter van Huberlus Franciscus Ma- na Hesemans en Gerarda Cornelia Zaal. Willem Albert, zoon \an Anton Carel Bast en Elizabeth Johanna Eg berts. PARKEERVERBOD Nog steeds weten velen niet, dat. er in bepaalde straten, vooral Langestraat, Utrechtschestraat en 't Laantje, een par keerverbod is. Wie niet lezen kan, moet maar betalen! Operette van goed gehalte, show van costuums, dans en zang, dat alles speelt zich onder den titel „Der Bettelstudent" deze week in Grand Théatre af. Men zou het een kijkspel kunnen noemen, onder welk aantrekkelijk masker danig de spot gedreven wordt met realiteit; bij oogenblikken licht de regisseur Georg Jacoby de sluier van fantasie op, om een werkelijken indiuk van vroe gere toestanden immers wij leven omstreeks hel jaar 1701 in beeld te brengen en dan zien wij, dat ook de tegenwoordige tijd nog niet modern is! Plaats van handeling is het oude Kra- kau ten tijde van August de Sterke; schril contrasteeren do pompeuse hals en eelpartijen met het armoedige volk, dat naar vrijheid streeft en de vreemde overheersching wil verdrijven. De bevel hebber van Krakau, de onoverwinlijke met woorden, die het tegen Münchhau- sen gemakkelijk opnemen kan, stelt zich tot laak zijn macht te toonen, daar een lieftallig meisje van adel hem in zijn avances op -gevoelige wijze gedwars boomd heeft I-Iij requireert daartoe twee jongelieden uit de stadsgevange nis en draagt één van hen op zich voor te doen als vorst Wvbicky, die met zijn onmogelijke rijkdom en charme het meisje in kwestie ten huwelijk moet vragen. Éénmaal zoover, laat hij tijdens de plechtigheid alle gevangenen een serenade brengen en toont zoo de adel lijke familie, dal dc bruidegom slechts een Bettelstudent is, een armzalige ge vangene. Zijn keuze is echter niet ge lukkig geweest, want de Bettelstudent en zijn vriend blijken tot de hoogste» in den lande Ie behooren, die Krakau vrij willen maken van het drukkende regime Hoe de vork precies verder aan de steel zit, zullen wij hier niet na-gaan, maar het eind is al goed! Als geheel een aardige film naar de operette van Carl Millöcker, waarin wij tevens kennis maken met zang van Johan Heesters in de rol van Simon, der Bettelstudent, een landgenoot, die bij de Ufa momenteel cn verdiend een pad met rozen bewandelt. Ook zijn mi miek en dietie zijn beter, dan mén ver wachten zou; hel draaiboek van W as- serman en Dillcr biedt dan ook zeer zeker de mogelijkheid voor vele scha- keeringen m zijn spel en typeering. Marika Rókk, die den laatste» tijd reeds sterk naar voren gekomen is, doet zich weer van haar beste zijde kennen; een charmante actrice, die dc dans kunst verstaal en in deze luchtige ope rette wonderwel op haai plaats is. De schoone Laura, Carola Hölin, is hel, die zoo knap den commandant, Fritz Kam pers, op oen afstand weet te houden, waarbij wij vooral het spel van laatst genoemde naar voren willen brengen. Verdér is er nog de oude. vertrouwde Ida Wüst, die voor haar dochters op het huwelijkspad is en met succes, tor- wijl men niet anders dan met genoe gen terugdenken kan aan de verperso nificatie van den cipier-adjudant door Behmer, een kostelijke figuur! Het voorprogramma is rijk aan af wisseling, waaronder in de eerste plaats de Olympiade-heelden; daarnaast vraagt een Adolph Zukor filmpje aller aandacht en bewondering voor dc wer kelijk schitterend fantastische wijze, waarop deze het verhaal van „Popeye, the sailor" vervolgt. Iedere bladzijde, die omgeslagen wordt, is alleen al dooi de rijkdom aan fantasie, een bezoek waard. Noemen wij tenslotte nog een voorfilmpje van Warner Bros, een show, die veel te zien cn te hooren geeft. City Théater Nadat het duo Capra-Rcskin, respec tievelijk als regisseur cn seena- Uit „Der Bettelstudent". De twee heiden in moeilijkheden Jane Withers met Jackie Scarl in „Ginger" rioschrijver, in het bijna klassiek ge worden „It happened one night" den weg markeerden, waarlangs de Ameri- kaansehe industriefilm haar zegetocht over de wereldfilmmarkt zou vervol gen, hebben zij met hun nieuwste film „Broadvvay-Bili" een mijlpaal op dien weg gezet, zooals er slechts weinigen zijn. „Broadway-Bill" is verfilmd met al de technische en artistieke hulpbron nen, waarover dc huidige filmindustrie de beschikking heeft en het toont aan, dat dit er velen zijn en van prima hoe danigheid! Met welk een élan en met. welk een humor wordt een au fond toch vrij simpel gegeven in deze film uitgewerkt tot een vertelling, zoo gran dioos van milieuschildering, zoo groot van typeering en tegelijk zoo elegant spotzuchtig. dat wij van het begin tot hel eind vastgehouden worden in haar fascineerende greep. Hoe sympathiek slaan wij tegen over de satyrische toeken ing van den familieraad" met den ja-en-amen zeg genden kring van familie-slaven en de dictatoriale allure van den huis-auto craat. 1-Ioe ongezocht en hoe puur fil misch weet Cap ra deze verhouding te caricaturiseeren in de prachtige scènes aan den gala-disch, ter gelegenheid van den familieraad, wanneer zelfs het diner ontaardt in een machinaal vol gen der handelingen van den groot vorst J. L. Higgins, grondlegger van en alleenheersoher in Higginsville. De film, die aanvangt met een rake schets van „het huis Higgins" vervolgt haar vertelling met dezelfde vaart en dezelfde brille van filmuitdrukikings- middelen. Nu eens is bet de humor, dan weer het specifieke, Amerikaan schc boosaardighcidje en dan weer adembeklemmende spanning, die met meer dan gewone aantrekkingskracht onze blik gericht houdt op het witte doek. De emotioneele rit van „Broad- way-Bill" op de Derby is door de su blieme regie en de niet minder knappe „cutting" tot een der hoogtepunten de zer film geworden; indien er in deze film, die over de geheele linie uitblinkt door oorspronkelijkheid en technische volmaaktheid, tenminste nog van hoog tepunten gesproken kan worden. Dubbel te betreuren is het dan ook, dat .bij de sterfscènes van het paard de regisseur zijn doel voorbij is geschoten cn een al Je ecntimenteele dramatiek de kostelijke vaart der handeling ver traagt tot het slecpend tempo eener pa thetiek, die in deze sfeer geheel iuet op haar plaats is. Een vondst is' dan direct weer de sprankelende finale: de familieraad, volgzaam en gedwee; een steen, die rinkelend door de ruiten breekt en een plotseling rebelsc-h wordende familie- koning, revolutionnair tegen eigen ko ningschap. Een hoogstaande ontspanningsfilm, die den toeschouwer ruim anderhalf uur van ononderbroken genot ver schaft. In het bij programma draait „Gin ger", eveneens een zeer goede film, met het film-„kind" Jane Withers in de hoofdrol. Zij beschikt over minstens evenveel talent als haar beroemde ri vale Shirley Temple, doch is veel min der tot een speciaal, verkoopkracht ig vermakelijkheids-cliché verworden. Zoodat zij gelukkig! kind b 1 ij f t. Cinema Amicitia „Musik im Blut" is een speelsche schepping, zooals Erich Waschneck er reeds zooveel op ziin debetzijde heeft staan. Luchtig, onbezorgd en met. een flink° scheut romantiek. Het. is het verhaal van een veelbelo vende celliste, opgevoed in een klein provinciestadje, ver van liet vroolijke, bruisende altistenleventje met al zijn lief en leed. Tot zij op zekeren dag van haar vader de lang begeerde toe stemming krijgt om de lessen van het muziekconservatorium in Dresden te gaan volgen. Vol moed vertrekt zij, in gezelschap van haar nichtje, om haar toélatings-examen af te leggen. Haar debuut, een concert-fantasie van Hay dn. is, tegen de verwachting der leeraren in, een groot en onverwacht N.V. AMERSF. RADIO CENTRALE Naast het Hollandsche programma, geeft de N.V. Amersf. Radio Centrale komende week het volgende buitenland- sche programma door: Zondag 6 Soptember 8.30— 6.05 Brussel Vlaamsch. 6.05— 8.05 London Regional. 8.2012.00 Deutschlandsender. Maandag 7 September $.009.50 Luxemburg. 11.0512.20 London Regional. 12.202.20 Brussel Vlaamsch. 2.20— 6.20 Droitvvich. 6.206.50 Keulen. 7.00— 8.00 Gram. Uitz. A. R. C. 8.0012.00 London Regional. Dinsdag 8 September 8.009.50 Luxemburg. 11.0512.20 London Regional. 12.202.20 Brussel Vlaamsch. 2.205.35 London Regional. 5.356.20 Droitvvich. 6.206.50 Diversen. 7.00— 8.00 Gram. Uitz. A. R. C. 8.0012.00 Droitvvich. Woensdag 9 September 8.00— 9.50 Luxemburg. 11.05—12.20 Droitvvich. 12,202.20 Brussel Vlaamsch. 2.20— 4.50 London Regional. 4.506.50 Keulen. 7.00— 8.00 Gram. Uitz. A. R. C. S.0012.00 London Regional. Donderdag 10 September 8.009.50 Luxemburg. 11.0512.20 London Regional. 12.202.20 Brussel Vlaamsch. 2.20— 5.35 London Regional. 5.356.20 Droitvvich. 6.206.50 Diversen. 7.008.00 Gram. Uitz. A. R. C. 8.0010.00 Droitvvich. 10—12.00 London Regional. Vrijdag 11 September 8.00— 9.50 Luxemburg. 11.0512.20 London Regional. 12.20— 2.20 Brussel Vlaamsch. 2.205.20 London Regional. 5.206.15 Keulen. 7.00— 8.00 Grom. Uitz. A. R. C. S.0012.00 Droitvvich. Zaterdag 12 September 8.009.50 Luxemburg. 11.05—12.20 London Regional. 12.20— 2.20 Brussel Vlaamsch. 2.20650 Luxemburg. 7.008.00 Gram. Uitz. A. R. C. 8.0010.00 Weenen. 1012.00 Luxemburg. 4e en 5e programma iederen dag div. uitz. WIE IS DE EIGENAAR? De politie heeft gisteravond op het L. Vrouvvekerkhof alhier een fiets aan getroffen, waarop een kist met kippen. Blijkbaar is de eigenaar een en ander vergeten, al is het een vreemd geval! De man wordt verzocht zich bij de politie te melden, die fiets en kippen in bewaring heeft genomen. VERBODEN GROND Tegen 5 personen, die zich bevonden hij de z.g. hooibergen aan het einde van de Coninckstraat, is door de politie proces-verhaal opgemaakt wegens loo- pen op verboden grond. TOONEEL Blijkens een advertentie op de voor pagina van dit blad, herinnert het be stuur van Amicitia er aan, dat de in- teekenbiljetten op de abonnement s- tooncol voorstellingen van Amicitia spoedig moeten worden ingezonden. De inschrijvingstermijn sluit 15 September. Wie geen circulaire ontvangen mocht hebben, kan deze nog aanvragen bij de Sociëteit Amicitia. succes. Allen zien in het schuchtere ietwat verlegen meisje een groot kun stenares en vol moed gaai zij haar toe komst in de muziekwereld tegemoet. In het woelige, gepassioneerde milieu van jonge musici kan het natuurlijk niet anders of de liefde doel haar in trede. Zij komt in de gedaante van een der beste leerlingen van het conserva torium, die behalve in dc muziek ook groote dingen verricht 1".1(^e, Hanna Waag, die o;j waarlijk bekoor- lijke wijze (Ie ml wm het schuchtere meisje speelt, verzei zich aanvankelijk zeer beslist 'egen de amourcuse avan ces van den DonJuan, vooral omdat zij weet. dat er een liaison tusschen hem en haar nichtje heeft bestaan, een liaison, die eigenlijk pas eindigt wan neer zij op het toonepl verschijnt. Doch wat is sterker dan de liefde? Ook zij kan de stem van het hart niet negee- ren en het noodlot dat. hen voor elkaar bestemde, drijft de beide gelieven dan ook onverbiddelijk in eikaars armen. Het is een wel wat oppervlakkige, doch vlot en goed verfilmde rolprent, die onderhoudend genoeg is en de be zoekers 1J4 uur lang in spanning houdt. De rol van het schuchtere meisje wordt gespeeld door Hanna Waag, het nichtje door Svbille 'Schmitz, en Leo Slezak vertolkt de barsche en opvliegende ar tiest met een verfijnd gevoel voor humor, zooals w ij dat van hem gewend zijn. De naam van Don-Juan zijn wij vergeten, maar het is een innemende verschijning niet donkerbruin, licht- krullend haar en oogen in de tint vaif, dit haar. terwijl voorts nog eenige an- dere goede eigenschappen hem het ver-; overen van harten al heel gemakkelijk maken! Rest ons nog de vermelding van de muzikale begeleiding van deze film, die buitengewoon goed is. Jammer, dat de., natuuropname zoo duidelijk hef ken- merk van ateliers-en coulissen dragen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1936 | | pagina 5