GEVAARLIJKE BRAND Een oneerlijk reiziger DE N.S.B. IN LIMBURG DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER Nederlandsch schip gezonken KANO MET VIER KINDEREN OMGESLAGEN PLAN-BETOOGING TE AMSTERDAM WAT ETEN WIJ MORGEN? 89 Millioen 'sjaars voor Sociale wetten Nieuwe vorm van voor lichting LUISTEREN NAAR: Ie BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD MAANDAG 7 SEPTEMBER 1936 Tusschen auto en hek bekneld Zaterdagmiddag reed een auto van de Blue Band-fabrieken uit de richting Zwolle naar Nunspeet. Door een ver keerde manoeuvre van den chauffeur kwam de auto juist in de bocht op de yischmarkt te Elburg in aanraking met een hekje voor de beek, waartegen het echtpaar Binnekamp uit Elburg geleund stond. Mevrouw B. werd ge grepen en geraakte bekneld tusschen den wagen en het hek. Zij brak hierdoor een been en kreeg ernstige verwondin gen. Een dokter en een verpleegster verleenden de eerste hulp. Per auto bracht de arts de gewonde naar haar woning. Kort na aankomst is de vrouw overleden. Doodelijk ongeluk te Overschie Zaterdagmiddag reed op den rijks weg onder Overschie een vrachtauto, waarvan de bestuurder linksaf wilde «laan. Van tegenovergestelde richting naderde een motorrijwiel, bestuurd door den 26-jarigen E. Lier uit Rotter dam. Om den motorrijder voorrang te verleencn, stopte de vrachtwagen Eveneens uit Rotterdam naderde een personenauto, bestuurd door den 40-ja rigen S. W. uit Barendrecht. W. pas seerde met een snelheid van 60 a 70 kilometer de stilstaande vrachtauto en kwam daardoor op de vierde rijbaan met het gevolg, dat hij den motorrijder aanreed. De heer Lier werd op slag gedood. De personenauto werd zwaar beschadigd. Motorrijwiel, personen- en vracht auto werden door de politic in beslag genomen. Het stoffelijk overschot werd naar het lijkenhuisje te Overschie vervoerd. Een roekelooze vrachts autobestuurder Zaterdagmiddag ongeveer 3 uur reed 'de auto van den heer v. d. KI. uit Bus- sum op den Rijksweg te Kaarden. Ter hoogte van de melkfabriek zag hij in ahelle vaart uit de richting Amsterdam een vrachtauto naderen, die reeds twee auto's had gesneden De heer v. d. KI. die met. een dergelijke vaart en met de gladheid van den weg rekening hield, week zekerheidshalve zoo\eel mogelijk naar rechts uit. De vrachtrijder kwam te laat tot bezinning, hij remde, doch slipte cn reed de personenauto in de flank. Dc auto werd nagenoeg vernield, de heer v. cL KI. zijn broer en zijn schoonzuster kregen ernstige vleesch- wonden, de laatste een lichte hersen schudding. Mevr. v. d. KI. die rechts achterin de auto had gezeten, kreeg geen letsel. Het ongeval liep dus nog tamelijk goed af Do gewonden werden door een Kaardensche dokter verhon den en naar hun woningen in Den Haag en Bussum vprvoerd. De vracht rijder v. d. R. uit Bussum. die bekend staat als een gevaarlijk rijder, heeft volgens getuigen met een snelheid van minstens 70 K.M. gereden. Hij kreeg natuurlijk een proces-verbaal. De 56-jarige W. S., wonende aan den Bedummerweg te Groningen, die Zater dagavond op den hoek van den Esser- weg te voet den Verlengden Heereweg overstak, werd door een auto, bestuurd door den 22-jarigen A. O., uit Katwijk aan Zee, aangereden. De aangeredenc werd zwaar gewond. Hij is naar het diaconessenhuis overgebracht. Men vreest voor zijn leven. Bemanning gered Het Nederlandsche motorschip Anna van Countley naar Groningen, dat Vrij dagavond van Yarmouth is vertrok ken, is wegens het overgaan der lading te middernacht nabij het lichtschip Corton gezonken. De uit zeven personen bestaande be manning is te Yarmouth aan wal ge bracht. Kader wordt gemeld, dat het schip Vrijdagnacht is gezonken. De Neder landsche bemanning roeide 13 uur in een reddingboot rond voordat zij ver lost werd door den trawler Bolerus, welke haar gisteravond behouden in GrcatYarmouth bracht. Kapitein Kie- boer die eigenaar is van het schip, ver telde, dat men Vrijdagavond Yarmouth had verlaten. ONDER AUTOCARROSSERIE GERAAKT Zaterdagavond was de 2S-jarigc mon teur L. G., wonende Middelbert, in de garage van den heer van H. te Gronin gen, bezig met reparatie van een auto. Hij lag onder de carrosserie en draai de enkele moeren los van de veer, waar op deze rust Het- gevolg was, dat dc carrosserie eensklaps los schoot en op hem viel. De man werd met groote moeite verlost en bleek zoo ernstig ge wond aan de borst, dat zijn opneming in het diaconessenhuis noodzakelijk bleek. ONREGELMATIGHEDEN BIJ STEUNVERLEENING Te Zuidbroek is de 25-jarige K„ twee de ambtenaar ter secretarie te Zuid broek, tevens belast met de stcunver- leening, onder verdenking van fraude, aangehouden. Tijdens do vacantie van K. kwam aan het licht, dat in de staten betreffende de steunuitkepringen, was geknoeid. Een eerste onderzoek wees uit., dat de knoeierijen over een jaar moeten loopen. Bij zijn terugkerr is K. aangehouden en na verboord te zijn ter beschikking van de Justitie gesteld Een nader onderzoek zal moeten uit maken. w-elk bedrag met deze fraude is gemoeid. Gevolg van een ontploffing aan boord van een olie* tankschip VLISSIKGEK, 6 Sept. Hedenmor gen om tien minuten voor negen is ten gevolge van een explosie brand uitgebro ken in de stookplaats van de „Vlismar 3*' een groot olietankschip van de Vlis- singsche Mineraal Olie en Asphalt Ra- fineerderij, dat in de haven ligplaats had gekozen. Een automatische gasolie ontbrander is door tot dusver onbeken de oorzaak ontploft, zoodat het vlam mende oliemengsel in een oogwenk de stookplaats in lichter laaie zette Met het oog op de zeer brandgevaarlijke om geving (de Vlismar 3 bevat twee groote olie bunkers en een daarboven gelegen tank. terwijl zich in de onmiddellijke nabijheid, de groote landketels van het olie bunker station bevinden werd on middellijk groot alarm gemaakt. De Vlissingsche brandweer die met al liet beschikbare materiaal uitgerukt was. heeft slechts op enkele plaatsen dienst behoeven te verrichten. Men was er na melijk reeds in geslaagd het vuur lot de stookplaats te beperken met behulp van een groot aantal slangen, die werk ten op de pompen van de sleepbooten van de steenkolen vereeniging. Groote ploegen arbeidskrachten van deze maatschappij hebben hierbij hulp ver- leend. De stookplaats is zwaar bescha digd terwijl ook cle stoomketel van de Vlismar 3" is lekgeslagen. Kaar de oorzaak van de exploisie, waarbij gelukkig geen persoonlijke on gelukken plaats hebben gehad, wordt op het oogenblik een deskundig onder zoek ingesteld. Hij had goede voornemens, doch bleef maar kort op het smalle pad AMSTERDAM, 5 Sept. Een 26-jarige reiziger in meel, wonende te Zeist, had zich vandaag voor het gerechtshof te verantwoorden wegens verduistering Hij had van een firma 1024 gekregen om voor haar verschillende betalingen to doen, doch 600 had hij zelf ge houden. De rechtbank had hem op 10 October van het vorige jaar tot tien maanden gevangenisstraf veroordeeld Verdachte bekende het feit. Hij had met het geld meel moeten betalen, doch hij had het gebruikt om privé- schulden af te doen. Later is hij nog vervolgd voor een ander feit, n.l. ver duistering van een hoeveelheid ben zine. De rechtbank te Utrecht had hem hiervoor acht maanden opgelegd, waar van vier maanden voorwaardelijk, zoo dat hij thans deze straf uitzit. Het reclasseeringsrapport was niet bijster gunstig. De jongeman begint steeds met veel ijver aan een nieuwen werkkring, verslapt dan, om ten slotte te eindigen met een oneerlijkheid. Zoo was hij bijv. eenigen tijd advertentie colporteur voor een dagblad; aanvan kelijk ging alles goed, doch na korten tijd leverde hij valsche contracten in om provisie te krijgen. De procureur-generaal, mr. dr. D. Reilingh, wilde er rekening mede hou den, dat verd. thans een straf onder gaat, zoodat hij voor dit feit zeven maanden requireerde. Ai-rest 17 Sept. Twee van hen zijn slachtoffer van het ongeluk geworden AMSTERDAM, 7 Sept. Een zeer ernstig ongeluk heeft gistermiddag plaats gehad op de Prinsengracht bij den Amstel. Een kano met vier jongens van 8 tot 11 jaar is omge slagen en alle vier kinderen geraak ten te water. Het waren de drie broertjes Schiltmeyer en hun vriendje P. Zwart. Twee van de jongens konden zich bo ven water houden, maar twee verdwe nen in de diepte. Op het geschreeuw van een zekeren van Hasselt, een jon gen, die met een kano bezig was, kwa men burgers toesnellen en ook een oudere broer van de Schiltmeyers, wel ke familie aldaar op de Prinsengracht woont, zag het ongeluk gebeuren. Hij sprong met twee andere mannen in de gracht om hulp te bieden. De twee knaapjes, die zich boven water hielden, waren spoedig gered. Een der knaapjes werd bewusteloos opgehaald. Een geneesheer van den ge neeskundigen dienst is geruimen tijd bezig geweest om te trachten de levens geesten op te wekken. Deze pogingen bleven vruchteloos, zoodat de genees heer slechts den dood kon constateeren. Later in den middag is ook het. lijkje van het. vierde kind opgehaald. De slachtoffers zijn Rud. Schiltmeyer en P. Zwart. FRAUDE DOOR NOTARISKLERK De notarisklerk van G. te Princen- hage, die door het vervalschen van hy. potheekacten gedurende een reeks van jaren een groot aantal slachtoffers heeft gemaakt, is Zaterdagavond, toen hij om half tien met zijn gezin van vacan tie terugkeerde, op het station te Breda door den chef-veldwachter van Princen- hage gearresteerd. Hij is te Princenhage opgesloten. Haar verhouding tot de R.K. Geestelijkheid In het park van den heer Philips, gelegen tegen de helling van den Cou- berg boven Valkenburg, heeft de N.S.B. Zaterdag haor volksdag, waarovet in Limburg de laatste weken zooveel te doen is geweest, gehouden. Er waren naar schatting 5000 bezoekers, onder wie een aanzienlijk cleel van buiten de provincie, on ook uit Dusscldorp en an dere plaatsen in de Rijnprovincie. Vooral uit de mijnstreek waren er heel wat belangstellenden. Het weer was slecht, waardoor de landdag korter heeft geduurd dan in de bedoeling lag. Nauwelijks had graaf d'Ansembourg hel woord genomen of dc eene stortbui volgde op" de andere, zoi zelfs, dat dc spreker tijdens het on weer zijn rede moest onderbreken. Ir. Mussert sprak terstond na den heer d'Ansembourg. Eerst toen dc volksdag afgeloopcn was, klaarde het op. Graaf d'Ansembourg heeft vooral de houding van de kerkelijke autoriteiten in Limburg tegesovcr de N.S.B. gelaakt In bet programma van de N.S.B. zou volgens spr. niets staan dat in strijd is met de kerkelijke leer, terwijl men er naar streeft om ieder conflict met bet episcopaat te vermijden. Toen de bisschop van Roermond spr had laten weten, dat hij liet houden van den landdag op hel landgoed te Amsten- rade als een uitdaging zou beschouwen cn zulks aanleiding zou geven tot een openlijk optreden tegen spr. persoonlijk heeft spr., niet wegens het dreigement, maar om zijn goeden wil te toonen en zich te richten naar den wensch van het episcopaat, voor zoover eenigszins in overeenstemming met zijn geweten te brengen was, aan de leiding van de N.S.B. verzocht de. bijeenkomst op een ander terrein te rloen plaats vinden. Scretp polemiseerde spr. tegen cle R.K. Staatspartij en dr. Poels. Met het verwerken van de vele hon derden auto's en bussen over do hel ling naar Valkenburg, die juist ver breed wordt, was na afloop een heele tijd gemoeid. Geen incident beeft zich, noch hier. noch elders in Limburg, voorgedaan, zoodat de talrijk vertegen woordigde politie zich kon bepalen tot de regeling van het verkeer. (Vad.) Rede van den partijsvoorzitter den heer K. Vorrink AMSTERDAM, 6 Sept. S.D.A.P. en N.V.V. hebben heden op elf nlaatsen in het land groote demonstraties gehou den voor het plan van den ai-beid, tevens gericht tegen de aangekondigde verlagingen van den werkloozensteun. De demonstratie voor de provincie Noord-Holland is te Amsterdam gehou den op het IJsclubterrein. Toen de meeting geopend werd door het Am- sterdamsche raadslid P. van Eek, was het terrein gevuld met een menigte van naar schatting c.a. 40.000 men- schen. Dc voorzitter der S.D.A.P.. de heer K. Vorrink, heeft een groote rede gehou den, waarin hij eraan herinnerde, dat volgens de Yolkenbondsstatistiek er in 1934 2/4 millioen werkloozen waren, die honger en gebrek leden, terwijl in het zelfde jaar groote hoeveelheden voed sel en andere producten werden ver nietigd. In Nederland zelf telde men meer dan 400.000 werkloozen en dc po litiek van de regeering-Colijn streefde er naar dezen op een nog lager levens niveau te brengen dan zij reeds waren, Mgr. Poels, rle bekende Katholieke lei der, heeft bij verschillende gelegenhe den er tegen gewaarschuwd, de arbei ders niet in een zoodanigen chaoti- schen toestand te brengen, dat zij hun toevlucht tot radicale bewegingen en revolutie zouden nemen. Ook thans was er verzet in de Katholieke arbei dersbeweging legen de verdere verla ging van het levenspeil, maar spreker verklaarde weinig vertrouwen te heb ben in de critielc der Katholieke arbei dersbeweging, die steeds weer terug schrikte als het om daden ging. Thans ging het echter om daden en was een politiek noodig van herstel. Deze wercl belichaamd in het Plan van den Arbeid, dat ordening wenschte te brengen en een vernieuwing van den economischen structuur op democrati sche basis. De verwezenlijking van het plan van den arbeid zal de inzet zijn van de ver kiezingen in 1937, en dit zal een strijd moeten zijn voor welvaart, democratie en vrijheid. Na beëindiging van de rede van den heer Vorrink brachten eenige koren verschillende liederen ten gehoore en werd op het podium een spel voor orde en vrijheid ,,De menschheid roept" op gevoerd. BEDRIEGELIJKE BANKBREUK WINSCHOTEN, 7 Sept. - Door de politie te Winschoten is aangehouden de 42-jarige Th. de G., communistisch raadslid, aldaar, verdacht van bedriege- Iijken bankbreuk. De G. wordt ervan be. schuldigd een bedrag van twee hon dcid gulden aan een faillieten boedel te hebben onttrokken. Dit is reeds de twee de keer, dat hij een dergelijk feit heeft gepleegd. Hij is ter beschikking van den officier van justitie te Gronin gen gesteld. FELLE BRAND IN ETN PAKHUIS BEVERWIJK, 7 Sept. - Een felle brand heeft hedennacht, et pakhuis den groentehandelaar D. A. Vellema aan dc Wilhelmdnastraat te Beverwijk in asch gelegd. De brand is ontstaan in de paardenstal, vanwaar het vuur oversloeg op het pakhuis. De heer V., die zich op de bovenverdieping had ter ruste gelegd, kon het brandende per ceel eerst op het allerlaatste oogenblik in nachtkleeding verlaten. De brandweer heeft het vuur met drie stralen bestreden. De omvang van de schade is nog niet vastgesteld. VOOR DE KOFFIETAFEL Kerry schotelt je Bereiding: 250 gr. vleeschresten, 500 gr. droge rijst, 2 flinke uien, afge streken eetlepel kerry, 3 d.L. jus met water, 1 blokje Dclpia, of 1 lepel boter. Fruit in een ijzeren potje de fijnge sneden uien in ruim cle helft van het vet lichtbruin. Laat de kerry een oogen blik meebakken. Voeg vervolgens bij de fruit en uien de koude droge rijst en het gehakte vleesch, maakt het mengsel voldoende vochtig met de verdunde jus of de bouillon en laat het even door en door warm worden. Doe de massa vervolgens in een vuurvast schoteltje, strooi er wat pa neer meel over en leg er de rest van het vet of cle boter in kleine stukjes verdeeld op. Zet het schoteltje 10 minuten in een warme over. VOOR DE MIDDAGTAFEL Gehakt. Roode kool. Aardappelen. Appelmoesschoteltje. Een leerzame en overzichte» lijke reizende tentoon» stelling AMSTERDAM, 5 Sept. Bijna S9 millioen gulden worden, volgens de jongste opgaven, in ons land in één jaar tijds uitgekeerd ingevolge de so ciale verzekeringswetten. Weet het publiek dat? Weet het pu bliek hoe dit bedrag verdeeld wordt, en uit welke oorzaken de uitkeeringen geschieden? De Rijksverzekeringsbank en de Raden van Arbeid zullen thans geza menlijk, naast de propaganda in de pers en in lezingen aan de betrokkenen gericht, door een nieuwen vorm van voorlichting de meest opvallende en kiemende feiten betreffende de socialo verzekeringen onder het volk gaan bren gen. Daartoe is een tentoonstellings commissie in het leven geroepen, welke tot taak heeft op jaarbeurzen en ten toonstellingen informatiebureaus in te richten. In opdracht van deze commis sie hebben de heeren Sandberg en Kleyn aantrekkelijk en opvallend ten toonstellingsmateriaal vervaardigd, dat wij hedenmorgen in de I gelegenheid waren te bezichtigen. Dit materiaal zal onder andere op do Utrechtsche Jaarbeurs worden tentoon gesteld. De vloed van gegevens, waarmee een jaarverslag den lezer pleegt te over- stroomen, is op deze grafieken en wandplaten herleid tot de meest pak kende conclusies. Een der grafieken toont de stijging en daling der totalen, per jaar ingevolge de verzekeringswet ten uitgekeerd. Een andere plaat heeft als hoofdmo tief een klok, en draagt als opschrift „Elke minuut een ongeval". Elders lezen we, dat voor landbouw en industrie per jaar voor 17 millioen gulden aan lasten worden veroorzaakt door bedrijfsongevallen. Het zijn niet alleen redenen van menschelijkheid, doch ook zuiver economische overwe gingen, die moeten aansporen tot be perking van het aantal ongelukken door meer veiligheid. Vandaar op an- dero platen specificaties van het aan tal ongevallen in eiken tak van bedrijf en de aansporing tot het aanbrengen van veiligheidsinstallaties. Een bevolkinspyramide toont het aantal houders van routekaarten voor elke leeftijdsgroep en legt bloot, dat de ouderdomszorg 62% der bevolking bo ven 64 jaar omvat. Omtrent de ziekte wet is leerzaam materiaal aanwezig. Ter geruststelling van wantrouwenden blijkt, dat slechts 7,8% der uitgaven in gevolge invaliditeits- en ouderdomswet aan administratiekosten wordt besteed. Het tentoonstellingsmateriaal dat binnenkort zijn zwerftocht over de Ne derlandsche tentoonstellingen gaat be ginnen, kan in zijn kernachtige be knoptheid het publiek overtuigen van de belangrijke werken der verplichte sociale verzekeringen, waaromtrent zelfs bij rechthebbenden op uitkeerin gen nog al te vaak onwetendheid blijkt te bestaan. BIOSCOOPSLUITING De leden van het hoofdbestuur van den Nederlandschen Bioscoopbond zijn telegrafisch tot een spoedvergadering op a s. Maandag uitgenoodigd, ten ein de het standpunt van den Bioscoop bond te bepalen ten opzichte van een door B. cn W. van Haarlem bij den ge meenteraad aanhangig gemaakte voor stel om cle vermakelijkheidsbelasting alleen voor de bioscopen van 20 op 25 percent tc verhoogen. Mocht het hoofd bestuur tot een besluit komen, dat in dien de gemeenteraad van Haarlem dit voorstel aanneemt, tot sluiting der Haar lemschc bioscooptheaters moet worden overgegaan, clan zal onverwijld een bui tengewone ledenvergadering van den Nederlandschen Bioscoopbond worden bijeengeroepen. Inmiddels is tot het college van B. en W. van Haarlem te legrafisch een verzoek om een onder houd gericht. ERNSTIG MOTORONGELUK DELFT, 7 Sept. Gisteravond heeft op den Rotterdamscheweg te Delft een ernstig verkeersongeluk plaats gehad. De motorrijder Zuidgeest, wonende te Delft, verloor de macht over zijn stuur en botste in volle vaart tegen een per sonenauto op, komende uit de richting Rotterdam en bestuurd door zekeren V. uit. Delft. De motorrijder werd zeer ernstig ge wond naar het St Hippolytusgesticht te Delft overgebracht. Zijn toestand is zorgwekkend. Motor en auto werden zwaar beschadigd. 239. Wat zou dat zijn? riepen de mannen tegelijk verbaasd uit! Ik weet het, zei Piet, een hottèntottententententoonstelling. Hottentotten of niet, waar tenten zijn, zijn menschen en wij dus er op af. Honger hitte en dorst waren vergeten, zoo vlug als ze konden liepen ze de helling af en kwamen bij de eerste groote tent een dik heerschap tegen, met opgestroopte hemds mouwen en een bril, als twee, koekepannen op zijn aardbeien neus. 240. Of jullie nooit komen. We gaan zoo dadelijk draaien. Pas op, of ik geef je een draai om je ooren, jij met je standje cn dat tegen drie uitgeputte reizigers. John, kom eens hier, riep dc dikke in hemdsmouwen, de twee schurken met het suffe jongetje zijn eindelijk boven water. DINSDAG HILVERSUM 1 1875 m. A.V.R.O 10.0010.15 Morgenwijding. 10.3011.00 Winia Farberow's Orkest. 11.0011.30 Wenken voor de huishou ding. 11.3012.30 nam. Winia Farberow en zijn orkest. I.002.00 nam. Lunchconcert door het Omrocpokest oncler leiding van Nico Treep. 2.153.15 nam. Symphonieconcert door het Omroeporkest o.l.v. Nico Treep. 3.15—3.45 nam. Voorlezen door Truus Hoyer. 3.45—4.30 nam. I-Iet Lyra-Trio. 4.305.00 nam. Radio-Kinderkoorzang on dei* leiding van Jacob Hamel. 5.055.35 nam. Kinderhalfuur. 5.356.35 nam. The Palladians. 7.007.40 nam. liet AVRO-Dansorkest onder leiding van Hans Mossel. 7.40S.00 nam. Zangrecital door Olga Levko-Antosch. 8.1010.30 nam. AVRO's bonte Dins- dagavondtrein. Kovacs Lajos en zijn or kest, Pierre Palla, orgel. Vroolijke lied jes door José Alvarez Osorio, tenor, en de xylofoonharmonists Armand en Ca rol us. 10.3011.00 nam. Het AVRO-Dansor kest. HILVERSUM II 301A m. K.R.O. 8.00—S.15 Wij beginnen den dag S.159.15 Morgenconcert. 10.3011.00 Muziekuitzending voor fa brieken. II.3012.00 Godsdienstig halfuurtje. 12.301.45 nam. Het K.R.O. Orkest o.l.v. Marinus van 't Woud. 2.003.00 nam. Vrouwenuurtje. 3.003.20 nam. „Hun eerste dineetje", voorgedragen door Tine Medema. 4.004.45 nam. Zangrecital door Jan van Buggenum. 5.457.00 nam. De K.R.O. op felicitatie, bezoek. 6.00—6.30 nam. De K.R.O.-Melodisten o.l.v. Piet Lustenhouwer. 7.157.35 nam. Vroeger en nu?? door Mej. A. Kokshoorn. 7.358.00 nam. Sporthalfuurtje. 8.10—9.00 nam. Operette-concert door het K.R.O.-Orkest o.l.v. Freddy Salo mons. 9.009.20 nam. Dr. Jop Pollmann spreekt over het zingende kamp. 9.209.50 nam. Het K.R.O.-Orkest o.l.v. Freddy Salomons. 10.0010.30 nam. De KRO-Boys o.l.v. Piet Lustenhouwer. 10.35—11.35 nam. De K.R.O.-Trouba- dours o.l.v. John Kristel. BRUSSEL 321.9 M. Vlaamsch programma 12.51 nam. Concert o.l.v. Walter Féron. 1 30 nam. Concert o.l.v. Paul Douliez. 5.20 nam. Concert o.l.v. Walter Féron. 8.20 nam. Een uur in het cabaret „Dc roode Reinaart". 9.20 nam. Concert o.l.v. Paul Douliez. BRUSSEL '4839 'M. Fransch programma 12.50 nam. Het omroeporkest o.l.v. Paul Douliez. I.30 nam. Salonorkest o.l.v. Walter Féron. 5.50 nam. Zangrecital. 6.50 nam. Dansmuziek 'door Stan Blenders. 10.35—11.35 nam. Concert door de K.R.O.-Troubadours. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 10.5011.20 „Kind erg arten"* 12.20 nam. Concert door de Saar- brücker orkestvereeniging o.l.v. Albert Jung. 2.20 nam. „Allerlei von zwei bis drei". 4.05 nam. Dorothea Klotz, piano. 4.20 nam. Populair concert door het omroeporkest o.l.v. Clemens Schmal- stich. 7.20 nam. „Und jetzt ist Feierabend!", het kleine omroeporkest o.l.v. Ernst Riege. S.30 nam. Concert door het omroep orkest o.l.v. Otto Dobrindt, het Berlijn- sche trio op drie vleugels, het Hugo Kaun-kwartet. 10.50 nam. Concert. DROITW1CH 1500 M. II.20 Orgelconcert door Reginald Foort. 12.35 nam. Het. B.B.C. „Northern" Or kest o.l.v. Alfred Barker. 1.50 nam. Het Wynford Reynolds Oc tet. 3.20 nam. Het Clifford Kwintet. 4.35 nam. Het Nancy Phillips Kwartet. 5.35 nam. Reginald King en zijn Or kest. 6.50 nam. Fanfare Concert» 7.50 nam. Het Karl Caylus Ensemble. 8.20 nam. Pomenadeconcert in de Queen's Hall, Londen, door het B.B.C. Symphonie-orkest o.l.v. Sir Henry J. Wood. 9.15 nam. Het B.B.C. dansorkest o.l.v. Henry Hall. 10.30 nam. Het B.B.C. Theater Orkest o.l.v. Harold Lowe. Jan van der Gught, tenor. GRAMOFOON MUZIF.K Hilversum I 8.0010.00, 10.15- 10.30, 12.30—1.00, 2.00—2.15, 6,35—7.00 en 11.10—12.00. Hilversum II 10.00—10.30, 11.00 —11.30, 12.15—12.30, 1.00—1.15, 1.45—2.00, 3.20—4.00, 4.15—4.30, 4.45—545, 6.30—6.40, 9.50—10.00 en 11.35—12.00. Brussel V 1. 6.55, 7.20, 8.20—9.20, 12.20 en 10.20—11.20. Brussel Fr. 6.55, 7.20 en 8.20— 9.20. Droitwich 12.35 en 5.35. RADIOKRANT Nieuwsberichten geven beide Hollanri- sche zenders om 8.00 en voorts Hilver sum I om 11.00 en Hilversum II om 10.30 uur.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1936 | | pagina 2