AB BOVENKAMP FANTASIE OM ORANJE Een Oranje-feestavond DANSLEERAAR EDDY WALIS IN Grand Théatre DE R.K. WERKLIEDEN. VEREENIGING Festiviteiten in het Soesterkwartier DE P.T.T. DIENST OP MORGEN Wie was de eigenaar? Nationale gedenkdag m lam,.. De doelmatigste dracht voor Uw jongens! Wei koekje van de weck Kunnen wij Kapitale boerderij afgebrand Felicitatieregister op Soestdijk Se BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 11 SEPTEMBER 1936 Zij, die zich met ingang van 1 Octo ber als kwartaal-abonné op het Amers foortsch Dagblad abonneeren, znllen do tot dien datum verschijnende nummers GRATIS ontvangen, DIRECTIE A. D. „Hoe laat passeeren toch Prins en Prinses hier?" Om begrijpelijke redenen is het in deze dagen alles „Oranje" wat de klok slaat. De kranten worden dps ochtends veel vroeger uit de brievenbussen ge wipt; het gesprek van den dag betreft het gelukkige Vorstelijke Paar, dat mo menteel in 's-Gravenhage wél op een uithoudings-procf wordt gesteld, als re actie op de langdurige en hartelijke ovaties, die Hen door de residentiebe- .woners bereid worden. Maar ook in onze stad is men geens zins flegmatisch gebleven; we hebben I dat aan het enthousiasme voor de bin nenstad- en Socsterkwartier-optochten kunnen bemerken, we hebben dat óók geconstateerd bij het aanschouwen ,van de eerste Juliana-kransjes en Bcn- no-taartjes, die een bakker ons toonde zaken zijn zaken! Hoe het nu precies gegaan is, weten We niet! Doch we stellen het ons onge veer zóó voor en raeenen dan, dat we niet è,l te ver bezijden de werkelijkheid zullen zijn: A. opperde: „Het zou wel aardig zijn, als we den Prins en de Prinses ook eens in Amersfoort te zien kregen" En B. opperde: „Het zou niet onmo gelijk zijn, dat we den Prins en de Prinses ook in Amersfoort te zien kre gen, want Zij zullen toch wel eem naar het Loo rijden." En C. opperde: „Het is zeker, dat we Öen Prins en de Prinses ook nog in Amersfoort te zien krijgen, want Zij zullen naar het Loo gaan." En D. opperde: „Het staat nu vast, Ö'at we den Prins en de Prinses van daag te zien krijgen, want Zij gaan jstraks van Den Haag naar Het Loo." Dat „vandaag" deed nu de deur dicht ten dus... de deur open. Want wie maar ecnigszins in de gelegenheid was om zich vrij te maken, stelde zich gis termiddag (dat „vandaag" slaat op Donderdagmiddag), langs het trottoir Van Utrechtschestraat. Varkensmark t of Langestraat op om toch maar voor al een glimpje van twee gelukkige, stralende gezichten op te vangen. En dat bracht weer mee, dat wij opgebeld werden met de vraag: „Hoe laat pas- Beeren toch de Prins en de Priuses hier?" Het speet ons heel erg, maar ,wij moesten het antwoord schuldig blij ven. En zoo stonden daar die honderden oranje-enthousiasten op Donderdag 10 September om drie uur en zo stonden ter omjyier en om vijf cn om zes en om zeven en om acht en om negen uur nog! Elke naderende auto van de rich ting Ulrechtschewcg werd aan nauw keurige inspectie onderworpen, maar wie er kwam: Zij kwamen niet! En al die wachtenden trokken laat in Öen avond al even teleurgesteld af als de Woensdagmiddag-wachtende Delfte- n&ren, dio zeker wisten, dat er door Prins en Prinses een bezoek gebracht zou worden aan de Koninklijke graf kelders in. de Nieuwe KerkOnze lezers zullen die „zekere wetenschap" der Delftenarcn ongetwijfeld nu zelf Wel kunnen reconstrueeren! Maar intusschen hebben wij ons ver heugd in dit hernieuwde blijk van war me aanhankelijkheid voor de leden van ons Vorstenhuis, al was dit dan ook ge baseerd op een „fantasie om Oranje".... Hebron" en „Zon en Schild" vieren de Koninklijke verloving Men schrijft ons: „Ter gelegenheid van de verloving Van Prinses Juliana met Prins Bern- hard von Lippe Biesterfeld organiseer de de pcrsoneelvereeniging van „He- bron" en „Zon en Schild" te x\mers- foort een feestavond voor patiënten en personeel. Deze feestavond werd gehouden in de schitterend met bloemen, vlaggen en slingers versierde recreatiezaal. Om even over acht opende de voor zitter van de Personeel-vereeniging den feestavond met een korte inleiding over het huis van Oranje en speciaal over het verloofde paar, waarna door de aanwezigen spontaan enkele coupletten van de nationale hymne, het aloude Wilhelmus, werden gezongen. De avond werd verder afgewisseld met muziek van het eigen muziekcorps van de Stichting, zang, voordrachten, tableaux, enz., terwijl tusschen de be drijven door de mcnschen in ruime mate werden onthaald op chocolade, gebak, sigaren en andere versnaperin gen. Getuige de spontaneiteit, waarmee dit feest werd gevierd, kunnen allen, die dezen nationalen avond hebben bijge woond en tot bet welslagen hiervan hebben medegewerkt, met genoegen daarop terugzien. Ook dezen avond bleek weer bij vernieuwing, dat onze menschen met Oranje medeleven, niet alleen in tijden van leed en droefheid, znaar ook in tijden van vreugde." JEUGD EN HEEMSCHUT Op Maandag 21 September zal in Ho tel Monopole een bijeenkomst worden gehouden, waar Dr. G. BROUWER, secretaris der landelijke commissie van „Heemschut" zal spreken over het on derwerp: „Het bevorderen van de Hcemschutgedachte onder de jeugd". Men hoopt op deze bijeenkomst te ko men tot de oprichting van een plaat selijke commissie. DE BURGEMEESTER TERUG De burgemeester, mr. J. C. Graaf van Randwijok, is van verlof teruggekeerd. Regentesselaan 14 Telefoon 1837 bericht dat zijn Privé-lessen 17 September HERVAT zullen worden, terwijl de cursussen 1 October zullen aanvangen. 0 Een gevarieerd programma, dat pretentieloos ten ges hoore werd gebracht Zij die gisteravond de muzikale soi- rée van Eddy Wal is en zijn ensemble hebben bijgewoond kunnen op een gc- noeglijken en welbestcden avond terug- zien. Het is zooals Tonny Stevens het uitdrukte een avond geworden van oen lied en een lach. Geen uitgelaten, spontane schaterlach, doch een discre te, „inwendige" lach, zoodat het gan- sche programma zich afspeelde in de dankbare sfeer van een geanimeerd en aandachtig luisterend publiek. Een pu bliek, dat dan ook door talrijke ovaties te kennen gaf, dat het het gebodene wist te waardeeren. Het rijk gevarieerde menu van scherts en luim, met élan en bijwijlen met groote virtuositeit opgediend, be vatte verschillende gangen, die elkaar vlot en in goed gekozen volgorde afwis selden. Cai.iillo Grohman bleek een even temperamentvolle als bekwame diseuse te zijn, wier vroolijke Weensche liedjes keer op keer een welverdiend applaus ten gevolge hadden. Ibolya Kral, de platina-blonde van het ensemble, ont popte zich als een charmante danseuse, die bovendien een blijspel let je, waaraan zij medewerkte, bepaald aan waar de deed winnen door een kennelijk worstelen met de voor haar klaarblij kelijk lastige Hollandsche taal! Verder was daar dan nog Eddv Walis zelf, dae met zijn orkest een muziek-repertoire ten gehoore bracht, dat door de vlotte afwisseling van ernst en jolijt de stem ming en de sfeer cr den geheelen avond inhield. En last not least vermelden wij dan „the big man" van het gezelschap Bobby Hirth. Deze cabaret-artist van den eersten rang bleek over een veel zijdig talent de beschikking te hebben. Als keeper en als slangenmensch, als Popcye the Sailorman cn als gummi pop oogstte hij rijken bijval en succes. My Varady, de dansende violiste, droeg aan het succes van den avond het hare bij door eenige verbluffende staaltjes van „viool-acrobatiek" aan haar dans en muziek toe te voegen. Over het. geheel genomen een aange name en succesvolle avond cn dit niet hot minst door de pretentielooze wijze, waarop de verschillende, weinig luid ruchtige, nummers werden gepresen teerd. Het ensemble verdient op zijn tour- née door ons land, dat op de meest mo derne wijze per motor-woonwagens ge schiedt, meer belangstelling tc trek ken dan het gisteravond in onze stad ten deel viel. TWEEDE CONCERT U.S.O. Het tweede volksconcert van het Utr. Sted. Orchest wordt gegeven op Maan dag li September a.s., des avonds te 8.15 uur, in Tivoli te Utrecht. Dirigent is ditmaal Antoon Krelage, solist Cor de Groot, piano. Het programma luidt als volgt: 1. Sinfonia Bes dur, J. C. Bacil. Allegro assai. andante. presto. 2. Pianoconcert in D., Jos. Haydn. Vivace. un poco adagio, rondo all' Ungherese. allegro assai. 3. Symphonie no. 30 !n G (Alleluj'aT, Jos. Haydn. allegro, andante. tempo di menuetto piü tosto alle gretto. Pauze. 4. Variations synphoniques, César Franctë. 5. Deux nocturnes, Claude Debussy. Vuages Fètes. Antoon Krelage is een jonge Amster- damsche dirigent, geboren 1908, die aan het conservatorium van zijn geboorte plaats heeft gestudeerd. Zijn hoofdvak was piano met Ulfert Schults als leeraar. Theorie werkte hij bij Sem Dresden, Anton Tierie en S. van Milligen. Hij trad spoedig als dirigent op den voorgrond, speciaal door het leiden van groote kooruitvoeringen. Onder deze laatste noemen wij b.v. „Ein Deutsches Requiem" van Brahms en de eerste Am- sterdarnsche uitvoering van „Le roi David" van Honegger in Maart van dit jaar. NUTSSPAARBANK Het kantoor der Nutsspaartiank zal morgen wegens nationalen feestdag ge sloten zijn. KENNISGEVING Burgemeester en Wethouders van Amersfoort maken bekend, dat het bu reau van den Burgerlijken Stand op Zaterdag, 12 September 1936 voor het publiek geopend zal zijn van des voor- middags 8K uur tot 9 uur, uitsluitend tot het doen van aar^iften van geboor ten en overlijden. De daartoe noodige aanvrage moet geschieden aan het gemeentehuis mon deling of schriftelijk, uiterlijk tusschen 8 uur en SJ4 uur des voormiddags van dien dag. Amersfoort, 11 September 1936. Burgemeester en Wethouders voor noemd. De Secretaris, De Burgemeester, K. KAAN Jzn. yAN RANDWIJCK. Centrale vergadering in Sint Jozef Gisteravond vond in het gebouw St. Jozef een centrale vergadering plaats der beide afdeelingen van de R.K. Wcrkliedenverccniging, Stad en St. Henricus. De voorzitter van liet centraal be stuur, de heer J. van der Linden, her dacht de ook voor de Katholieken zoo blijde gebeurtenis van de verloving on zer Prinses. Het Oranjehuis heeft steeds naar beste weten en kunnen geleefd voor ons Vaderland. Spreker wijst op Koning Willem II, die de Katholieken bijzonder gezind was en aan vvien het herstel der bisschoppelijke hiërarchie te danken is. Spreker stelde er prijs op te doen uitkomen, op welk standpunt de Katholieken staan en speciaal de Ka tholieke arbeiders. Al brengen die geen luide hulde; als het er op aan komt, kan Oranje ook op hen rekenen. Contributieverhooging De vergadering was bijeen geroepen voor een moeilijk punt. De Standsorga nisatie, die buiten het streven naar be vordering der maatschappelijke belan gen van de leden voorop stelt de be hartiging der godsdienstige en zedelijke belangen, is vooral in deze tijden van hooge waarde. De toestand der Stands- organisatie met het eigen gebouw St. Jozef is van dien aard geworden, dat aan de eerste financieele verplichtingen niet meer kan worden voldaan. In te genstelling met vele afdeelingen waar vaak lioogere contributie voor de Standsorganisatie moet worden afgedra gen, heeft Amersfoort, de werklooze le den daarvan vrijgesteld. Van de 800 le den dacht men dit jaar van 590 dc con tributie te kunnen beuren. Dit bleek slechts 520 te zijn. Bovendien werd de pcrsoncele belasting opgelegd, beloo- pende 273 over 1935 cn 287 voor 1936. Dit alles is niet gedekt. Noodgedwongen kwam het centraal bestuur met het voorstel de werkloozen voortaan niet meer vrij te stellen en de vvekelijksche contributie te brengen van 11 op 13 cent. (Voor de vakvereeniging wordt 94 cent per week afgedragen.) Daarop volgde debat. Van hoe groot moreel nut een afzonderlijke afdeeling in de parochie St. Henricus ook mocht zijn, dit had de financiën gedrukt. Weer samensmelting achtten velen een goede zaak. De groote tegenstand kwam echter tegen de opheffing van contribu tie-vrijstelling voor dc werkloozen. Het bestuursvoorstel kreeg 40 stemmen voor en 23 tegen. Voor contributieverhooging wordt 2/3 vereischt, zoodat het voorstel was verworpen. De feestelijkheden in het Soesterkwartier waren oorzaak, dat een aantal leden de vergadering niet konden bijwonen. Bij de rondvraag werd de vrijwillige bijdrage naar voren gebracht. Het be stuur zal overwegen, wat te doen staat. RIJKSPOSTSPAARBANK In den loop der maand Augustus werd aan het postkantoor te dezer stede op spaarbankboekjes ingelegd S5.098.55 en terugbetaald 63.211.55. Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald 21.887. 1-Iet aantal nieuw uitgegeven boekies bedroeg 40. GARNIZOEN Ritmeester I. L. D. baron Sirtema van Grovestins, van het 4e halfregiment huzaren te Deventer, zal 1 October overgeplaatst worden naar hier. Hij is bestemd voor instructeur aan dc Rij school. HOE MALLER HOE MOOIER! Het bestuur van de Sociëteit Amicitia verzoekt ons te vermelden, dat het in geen enkel opzicht schuld draagt aan de weigering van onzen verslaggever hij dc opvoering van de revue: „Hoe maller hoe mooier". Wij doen dit gaar ne en stellen nog even vast, dat het de directeur van het revue-gezel-schap, de heer René Sleeswijk, was, die onzen redacteur den toegang weigerde. NEDERL. REIS VEREENIGING Ledonvergadering De plaatselijke afdeeling der Neder- landsche Reisvereeniging hield gister avond een goed bezochte ledenvergade ring in „De Valk". De voorzitter, drs. J. Melohior, gaf daarin een kort ver slag van de algemeene vergadering, evenals een toelichting op enkele pun ten der notulen der vorige ledenverga dering. Het houden van de algemeene verga dering op één dag had niet voldaan, zoodat besloten was de volgende te houden in Arnhem over twee dagen te verdeelen. Door een uitgever is een kalender 1937 aangeboden, geheel bui ten risico van de N.R.V. Wat het winter programma betreft, kon worden medegedeeld, dat de ope ningsavond 13 October zou plaats heb ben, terwijl er op 9 November een Win tersportavond gehouden wordt. Geop perd werd het plan om in navolging van de afdeeling Winterswijk een bijeenkomst te organiseeren. waarin de leden eigen reisfoto's kunnen vertoo nen en eventueel toelichten hij projec tie. Er zal dezen winter ook een ski cursus worden gegeven. Na de pauze werden smalfilms ver toond o.a. van het Hooggebergte „Tetz- taler Alpen) cn Zuid-Limburg, met toe lichting van den heer Melchior, Een keurige optocht trok gisteravond groote be* langstelling De Oranj'everecniging in het Soester kwartier heeft na haar debuut op Ko ninginnedag een tweede goede beurt ge maakt met het organiseeren van een optocht ter eere van de verloving van Prinses Juliana. Enkele muziekvereni gingen, waarbij de Roomsch-Katholicke vcrecniging Wilskracht in groot tenue voorop liep, vergezelden den stoet. Het uur van aanvang was goed gekozen, want reeds bij het vertrek konden do kleurige lampions ontstoken worden en dat gaf aan het geheel een fantastisch aanzien. Dat bij deze Oranj'everecniging de sterke drang tot het laten meevieren vap heugelijke gcbcurtenisson in het Oranjehuis door de jeugd een belang rijke plaats inneemt, bleek ook nu weer, want eenige scholen namen vrij wel als geheel deel aan den optocht. Wel was voor de kleinsten de route wat groot, maar de bekoring van het mee mogen doen was zeer geschikt, om de jeugdige deelnemers over het bezwaar van den langen tocht heen te helpen. De belangstelling was ook liier, even als Woensdagavond in de binnenstad, zeer groot. Niet alleen bij de opstelling in dc Nijverheidsstraat, doch ook langs de gcheele route, stonden talloos velen naar den voorbij trekken den stoet te kij ken en op meerdere punten werden toe juichingen gehoord. Dc vuurwerkmaniakken bleken door het streng optreden der politie op Woensdagavond wel geschrokken te zijn, want ze durfden nu blijkbaar hun gevaarlijk werk niet uit te voeren. Al met al was het een mooie op tocht. In verband met den nationalen ge denkdag op morgen, Zaterdag 12 Sep tember wordt het Post-, Telegraaf- en Telefoonkantoor om 10 uur voor alle postzaken gesloten. Alleen de eerste brieven- en pakket postbestelling wordt uitgevoerd. Invordering van gelden op kwitantie's vindt niet plaats. De derde en vierde lichting van de stadsbrieven- bussen wordt niet uitgevoerd. Voor den telegraaf- en telefoondienst is het kantoor geopend als op andere Zater dagen. De postagentschappen zijn ge sloten. Gisteren is op den Utrechtscheweg nabij den spoorwegovergang een groote lichtgrijze herdershond overreden door een onbekend gebleven automobilist. Het kadaver is door den gemeentelij ken reinigingsdienst weggevoerd. VEILING Do uitslag der veiling van va6te goe deren gisteravond ten overstaan van notaris Joh. Knoppers in „Concordia* gehouden, is als volgt: Perc. 1, winkelhuis UtrechtscheAveg no. 64,. aan P. W. Beijer, voor 6500. Perc. 2, koffiehuis enz. aan het L. Vr. Kerkhof nos. 6 en 10, opgehouden op 5000. Perc. 3, pakhuis met bovenhuis al daar nos. 4a cn 4b, dito 4800. UIT HET POLITIERAPPORT Tegen een bewoonster uit de Krom- mestraat. alhier is door de politie pro ces-verbaal opgemaakt, omdat zij haar huisvuil in de Langegracht wierp. Een winkelier uit de Utrechtsche straat is gisteravond geverbaliseerd wegens overtreding van de Winkelslui tingswet. „DE HELPENDE HAND" Door de vereendging „De Helpende Hand" zal morgen Zaterdag in onze stad een collecte langs de huizen worden gehouden met algemeen phi- lantropisch doel. Aan hen, die hiertoe in de gelegenheid verkeeren, vragen wij: legt uw gave gereedI BURGERLIJKE STAND 10 September 1936. GEBOREN: Paulina, dochter van Jo hannes Jacobus Heppener en Margare- tha van Binnendijk. OVERLEDEN: Antonius van Dijk, 51 jaar, echtgenoot van Bertha Tolboom. Johanna Alida Kietselaer, 65 jaar, echtgenoote van Antonie van den Ham. ONDERTROUWD: Bernhard Herman Strickling eli Wijtske Vecnstra. Her- bert Wilhelmus, Runia en Wilhelmina Tonia Feddema. Cornelis Abram Scho nenberg en Jacoba Antonia Wissing. Henderik Harms cn Cornelia den Har- tog. Wilhelm Kempkes en Annetje van Gelder. Hendrikus Gerardus Hagelen en Sophia van Zuilen. Willem Robijn en Johanna Maassen. Jaeobus Kuijper cn Hilligje Werges. Johannes de Vries en Pietcrtje de Jong. Wouter Hop en Dirkje Jansen. GEHUWD: Jacob Schuitemaker en Aaltje Kuiper. Cornelis de Weerdt en Andrina Breman. Antonie de Kruijff en Hendrika Mosterd. Morgenmiddag een massale zanghulde in het Hille< straatkwartier In verband met den Nationalen Ge denkdag, welke morgen in verband met de verloving onzer Prinses gehouden wordt, zal op initiatief der Oranjever- ecniging morgenmiddag van 5 tot 6 uur een massale zanghulde plaats vinden op het open terrein Hollésfcroo-kwartier. Bij deze hulde zullen vadcrlandsche liederen ten gehoore worden gebracht Het spreekt wel haast van zelf, dat iedereen hier welkom zal zijn cn niet slechts om te luisteren, doch ook om moe te zingen en op deze wijze uiting te geven aan de gevoelens, die vader landers in deze dagen van spontane Oranje-vreugde bezielen. Laten we ho pen, dat het terrein te klein zal blijken te zijn. Wij vernemen dat de burgemeester bij deze samenkomst het woord zal voe ren. GARNIZOEN Eerste-luiteannt O. J. Siersema, van het 4e reg. veld-art. te Ede, is onder eervolle ontheffing van zijn detaohee- ring onder de hevelen van den chef van den generalen staf overgeplaatst bij het 5c reg. vcldart. en werkzaam ge steld ten burcele van den commandant der IVc divisie alhier. MARKTBERICHT Appelen f 8.00f 12.00, Peren f 10.00 f 13.00 per II.L. Hoendereicren f 3.60 f 4,10, Eendeneieren f 2.503.00, per 100 stuks. Grasbotcr f 1,70 per K.G. kippen f 0.45f 1.10, Hanen f 0.45 f 0.75, Jonge hanen f 0.30f 0.80, Tam me konijnen f 0.30f 0.90. Oude tam me eenden f 0.35f 0.45 per stuk. Tamme duiven f 0.20f 0.30 per paar. Zeugen drachtige f 55f 70, Biggen f 8—f 12, Zeugen guste f 40—f 60 per stuk. Aangevoerd waren ongeveer 40 H.L. appelen, 15 H.L. peren, 120,000 stuks hoendereicren, 1500 stuks eendeneie ren, 15 K.G. grasboter, 4 zeugen drach tige, 135 biggen, 3 zeugen guste. WERKLOOZEN NAAR ARTIS Gisteren waren onze werklooze stad- genooten wederom eens in dc gelegen heid gesteld om een excursie te ma ken. Ditmaal ging dc reis naar Artis in Amsterdam, waar hen tegen zeer gereduccerden prijs toegang werd ver leend- Een prachtige, leerzame excursie en een genotvolle dag! 's Morgens om 7 uur werd door ruim 100 deelnemers dc tocht aanvaard om bijtijds in Artis aanwezig te zijn. Daar werd onder per soonlijke leiding van prof. de Beaufort cn zijn assistente eerst het zoölogisch museum bezichtigd, waarna de heer Portielje door het wonderschoone aqua rium geleidde en van de wonderlijke levende natuur der zeeën en in het zoet water vertelde. Daarop volgde een gul onthaal op koffie door den restaurateur van Artis. En tot. slot een wandeling door den tuin, waar het voederen der wilde die ren nog een aardige attractie was. Een prachtige leerzame excursie! Een woord van hartelijken flank bren gen wij aan den heer Portielje cn prof. De Beaufort, maar bovenal aan hen die het mogelijk maakten dezen gcnotvol- len dag te genieten. hangt van uw remmen afl Hun leven en het uwe evenzeerl kan misschien morgen al behouden blij ven dank zij uw remmen I FESTIVITEITEN TE BARNEVELD BARNEVELD, 10 Sept. Ook hier is het verlovingsfeest van onze Prinses door de bevolking spontaan gevierd. Des avonds om half acht begonnen de fees telijkheden met een toespraak van den burgemeester, den heer J. Westrik, van af het balcon van het gemeentehuis. Spreker herdacht in korte woorden het heugelijk feit en wenschte de Konink lijke Familie van harte geluk. Met groot enthousiasme zette het duizend koppige publiek daarna het Wilhel mus in. Vervolgens werd bij de eierhal een optocht geformeerd, welke een groot suc ces werd. Hoe men in enkele uren tijds zooveel werk had kunnen maken van versierde voertuigen, enz., geleek wel een raadsel en kan slechts verklaard worden door de groote aanhankelijkheid, die ook hier de bevolking blijkt te bezitten ton op zichte van het Vorstenhuis. Verschil len de muziekkorpsen en de mondharmoni ca-club gingen aan den optocht vooraf, de brandweer met versierde motorspuit, prachtig versierde auto's, waarvan de inzittenden in maskerade pakjes gesto ken waren, merkten wij op. Do gymnastiekvereniging D.O.V.E.S. marcheerde in pittig marschtempo mede terwijl de leden fakkels en lampions droegen. Kortom alle vereenigingen in het gansche dorp namen aan de hulde van het jonge vorstelijke paar deel. Na het ontbinden van de optocht werd nog eens ons oude volkslied gezongen, waar na allen, ordelijk en hoogst voldaan, huiswaarts togen. Steeds zal dit spon tane blijde feest in de herinnering van alle Barnevelders blijven voortleven. Het naj'aar komt, de scholen zijn weer begonnen U hebt al eenige ma len erover gedacht, wat voor Uw jon gens de geschikste. dracht is. Laten wij U hierin raden. Wij hebben een keurcollectie Plu6 Fourpakken, Regen- en Winterjassen samengesteld. Goede snit, eerste klas materialen en prima afwerking; de 3 kenmerken van al onze iongensklecding. En dan die leuke blouses en broeken. Bekende merken als Twcka. Beva. enz.. waarvan de soliditeit gegarandeerd is- Voor de kleintjes hebben wij die aardi ge slob-, trui- en fluweelcn pakjes. U behoeft heusch niet naar een an dere plaats te gaan voor Uwe jongens- kWding. Komt U eens kijken In „De Adelaar". Langestraat 40 U wordt pret tier geholpen in een aardige moderne omgeving. Adv. Koninginnebrood 6'ct. p. st. Cake 40 ct. per stuk 4 ons Het is Standaard kwaliteit Bakkerij „De Standaard Gebr. Spijker Soesterweg 71-73-75 Tel. 99S AMERSFOORT 15 Sopt. Verkooplokaal, Muurhuizen 17. Verkooping van diverse meubilaire goederen, nieuwe houtwaren, nieuwe schoenen, lompen cn oud ijzer, bene vens meubilaire goederen. 9.30 uur v.m. Verleden week kwam de inhoud van dc weersverwachting hoofdzakelijk neer op deze gedachte: liet weer is veel on vaster geworden, maar kans op herstel is niet uitgesloten. Dc bedoeling was natuurlijk tc doen uitkomen, dat het herstel, als het kwam, niet dadelijk zou komen, maar dat do storingen, dio on vast weer veroorzaakten, toch niet van heel langen duur zouden zijn. Wanneer wij dus eens even kijken wat er in dien tusschen tijd gebeurd is dan zien wij, dat een fello zomerstorm voorbij getrokken is, fel genoeg om op onze kusten scheepsongevallen to ver oorzaken, hetgeen altijd een voor ons allen zeer duidelijke maatstaf is voor tic hevigheid van een storm. Wanneer nu niet in Europa dc ten- denzen voor herstel van het betere weer aanwezig waren geweest, zou allang oen voortdurend onstuimige weersge steldheid ingetreden en gebleven zijn. Maar dit is geenszins het geval. In tegendeel. Dc intensieve stormdepressie is vrij snel voorbijgetrokken en welis waar door een nieuwe depressie uit het Westen gevolgd, maar in plaats dat deze dc vorige als het ware op den voet volgde, hetgeen in een tijdperk van overwegend slecht weer gebeurt, heeft zij een weg ingeslagen, die veel Noorde lijker verloopt en wel zoo, dat het weer bij ons slechts door haar randstoringen wordt beïnvloed. Middelerwijl ontwik kelt zich over Midden-Europa een ge bied van hoogen druk, dat waarschijn lijk de eerstvolgende dagen veel bctec- kenis krijgt cn over een groot gedeelte van Europa mooi en rustig weer zal brengen. Dit is niet zonder beteckenis voor den weerstoestand bij ons. Vooreerst zal het weer daardoor in het N.O. en Oosten van ons land mooier zijn dan in het Westen, waar wellicht nog zware be wolking met geringe regenkans aan het einde der week zal heerschen. Maar in de tweede plaats zal het weer over het geheel van goede kwaliteit zijn met veel zonneschijn, weinig of geen regen en over dag vrij warm. M.a.w. zullen wij waarschijnlijk zeer goed laatnazomcr- wcer krijgen. Vooralsnog is het niet zeker, dat dit betere weer van langen duur zal zijn. Over enkele dagen zal kunnen blijken of wij opnieuw een tijdperk van rustig cn mooi herfstweer tegemoet gaan. Meer is daarvan niet te zeggen, maar de algemeene weerstoestand is over het grootste gedeelte van Europa veel ver beterd en vooralsnog gunstig. (CHR. NELL). (Nadruk verboden). SOEST, 10 Sept. Hedenmorgen te 11.30 uur is brand uitgebroken in de kapitale boerderij de Prinsenberg, van den heer J. Hilhorst aan den Soest- dijker straatweg alhier. De brand is zeer vermoedelijk ontstaan door het vlam vatten van een pan smeltend vet op het keukenfornuis. De brandweer uit Zeist was spoedig ter plaatse, maar kon niet verhinderen dat de boerderij tot den grond toe afbrandde. De inboedel ging eveneens in vlam men op. Het vee, dat zich^n de stallen bevond, kon nog tijdig in veiligheid worden gebracht. De schade, die geschat wordt op ruim 10.000, wordt door de verzekering ge dekt. SOESTDIJK. Naar wij vernemen is thans de gelegenheid opengesteld om op het palcis Soestdijk de felicita tieregisters te teekenen in verband me' de verloving van prinses Juliana. OMREKENINGSKOERSEN Off. Niet Off. 10 Sept. 11 ^ep Londen 7.46 7.46% Berlijn 0.59.37 0.59.30 Parijs 9-71)4 9.71% Brussel 24 OR 24.93 J 46.04 46.04 Kopenhagen 33.45 83.35 Oslo 37.60 37.50 Stockholm 36 60 38.50 New York 1.47% 1.47- Praag 6 12 i'.l 1 Medeged. door de Rotterd. Bankve*-

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1936 | | pagina 5