MOTIE DE BRUYN AANGENOMEN düHi DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA Regeering zal haar niet uitvoeren Beursoverzicht WIJ LUISTEREN NAAR: Ie BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD ZATERDAG 12 SEPTEMBER 1936 EERSTE KAMER Eerste motie de la Bella met 30 tegen 11 stemmen vers worpen, tweede inges trokken 'S-GRAVENHAGE, 11 September. In een bezadigde, goed gedocumen teerde rede, waarvan de onvoorwaar delijke critiek op sommige punten dei- nieuwe regeling inzake huurbijslag en steunregeling waardeering vond en andere onderdeden niet uitsloot, heeft de lieer De Bruijn het oordcel der Katholieke fractie over de plannen van Minister Slingenberg uitgesproken. De rede klopte volkomen op den in houd der motie, welke de afgevaar digde indiende. In deze motie werd, gezien den nood ten plattelande, instemming uit gespro ken met dc verhooging van het tarief van de steunverleening in dc Ode klasse met 0.50 per week en eveneens met dc verhooging van de maximum-per centages der steunverleening voor een aantal gevallen, teneinde aan de groote gezinnen eenigszins tegemoet te komen. Het voornemen der Regcering tot in trekking van de huurbijslag werd vei der in beginsel toegejuicht. Daarop volgden echter dc overwegingen; „dat echter door vooralsnog ontbreken van compenscerende maatregelen deze in trekking of gedeeltelijke intrekking na genoeg uitsluitend en zeker aanvanke lijk ten laste zou komen van de minst draagkrachtigen, dc vverkloozen; dat dit ook naar het oordeel van de orga nen, hij dc uitvoering der stciinve c ning betrokken, met name de besturen der groote gemeenten, voor de dooi dezen maatregel getroffenen een ondra gelijke verzwaring van hun toestand zou beteekenen; terwijl voorts, in zoo verre de maatregel beoogt tot huurver- laging te komen, het vraagstuk een algemeen karakter draagt, niet voor vverkloozen alleen, doch evenzeer voor de nog werkenden, en mitsdien niet incidenteel bij een wijziging der steunregeling voor vverkloozen kan worden opgelost.' Dc motie noemde voorts de voorge stelde invoering van standaardloonen voor langdurige vverkloozen weliswaar te billijken voor gesteunden, die ook vroeger niet tot de erkende groepen van vakarbeiders behoorden, doch sprak daarnaast uit, dat de maatregel de overigen onverdiend zou declasseeren en bovendien dc verhooging der maxi mum percentages in vele gevallen juist voor dc groote gezinnen illusoir zou maken. Waarom de heer Dc Bruyn de Kamer Instemming wilde doen uitspreken met de verbetering voor het platteland en voor dc groote gezinnen, doch daar naast er bij deRegecring niet op wilde doen aandringen de regeling van de standaardloonen, behoudens dc hier boven genoemde beperking ten aanzien van gesteunden, die ook vroeger niet tot de erkende groepen van vakarbei ders behoorden, niet in te voeren en de uitvoering van haar voornemen met betrekking tot den huurbijslag op te schorten totdat door afdoende maat regelen de noodig geoordeelde huurver- laging zal zijn bereikt. De verlaging in Mei De heer De Bruyn bracht onder de aandacht der Kamer, dat tot dusver eigenlijk door den Minister nog maar alleen werd gesproken over de com pensatie der huurbijslagenvcrmindering met 1.welke op 13 September zal ingaan, doch dat er in Mei nog een tweede vermindgring, ter volledige af schaffing, met 2.te wachten staat. En dat, betoogde hij, terwijl van de steunbedragen eenvoudig niets af kan, zoodat het niet aangaat de vverkloozen te gebruiken als incidenteel middel om tot huurverlaging te geraken, en er aan moet worden vastgehouden, dat tot vermindering der steunbedragen door middel van vermindering of intrekking der huurbljslagen alleen kan en mag worden overgegaan, indien inderdaad vaststaat, dat. de woninghuren gelijk tijdig met een evenredig bedrag worden verlaagd. Dienaangaande nu biedt de regeling van den Minister geen enkele waar borg. Zij bevat geen zekerheid. Zij is slechts toekomstmuziek. Zij rekent al leen op mogelijkheden. Ook hierop legde dc afgevaardigde nog bijzonderen nadruk, dat dc beschik baarstelling van goedkoopc levensmid delen geen compenscerende beteekenis heeft voor dc vermindering van den huurbijslag, vooreerst al omdat de ver strekking goeddeels geen nieuwe maat regel bcteckent, maar vooral omdat de meeste vverkloozen toch niet bij machte zijn om dc goedkoopc levensmiddelen, al zijn deze inderdaad nog zoo goed koop, te koopen. De geopperde bedenkingen wogen bij dpn heer De Bruyn zoo zwaar, dat hij tot de verklaring kwam, dat, indien deze aangelegenheid bij de behandeling der begrooting aan de orde zou zijn, hij tegen de begrootng zou stemmen, als dc maatregelen, die het land niet kan dragen, niet zouden worden terugge nomen. Wat, meende de heer De Bruyn, niet meer dan 2 milliocn zou kosten. Welk bedrag toch in ieder ge val wel te vinden zon zijn, zooals der gelijke bedragen steeds te vinden zijn als het inderdaad noodzakelijk is, ze te vinden. Uitdrukkelijk vestigde de heer De Bruyn er de aandacht op, dat zijn motie er een was van de geheele Katholieke fractie. Zij zou evenwel den steun der Anti- revolutionnairen moeten ontberen. De heer Diepenhorst kwam ver klaren, dat zijn fractie tegen de rnotie zou stemmen, omdat zij in het alge meen niet veel voelt voor moties, die uitvoeringsmaatregelen betreffen en omdat de thans in het geding zijnde moties, naar haar opvatting, zouden beteekenen gebrek aan waardeering van hef goede en de maatregelen Olie de Minister als een onverbrekelijk ge heel beschouwd wil zien, zoodat met het kwade ook het goede zou verdwij nen) en gebrek aan vertrouwen in het beleid der Regeering op het stuk van de werkloosheidszorg en ten aanzien van het tegemoetkomen aan bezwaren die aan den dag zullen treden. Bij welke bezwaren dc heer Diepen horst vooral dacht aan dc moeilijkhe den der huiseigenaren. Want voor dezen maakte hij zich vooral warm. De be langen van het liuizenbezit achtte de afgevaardigde ernstig bedreigd door huurvermindering door middel van de afschaffing der overigens ook door hem allerminst bewonderde huurbijslagen, nu een wet inzake vermindering van vaste lasten, welke op dc voornaamste plaats de huurvermindering voor de huiseigenaren mogelijk zou moeten maken, achterwege is gebleven. In verhand met dit laatste wilde de lieer Diepenhorst dan ook wel graag van den Minister weten, of het los maken der huurverminderingsmaatre- gelen van dc vaste lasten voor de Re geering een definitief loslaten beteekent of alleen omkeering der volgorde. De Vrijzinnig-democratische lieer V a n E in bden, partijgenoot dus van den Minister, verklaarde zich tegen dc mo ties van den heer de la Bella, die zou den neerkomen op het volledig en defi nitief afwijzen van de voorgestelde maatregelen. Anders stond hij tegenover de motie- De Bruyn, die slechts uitstel vroeg van de aantasting der huurbijslagen totdat een evenredige huurvermindering, ver mindering of afschaffing inderdaad mogelijk zal hebben gemaakt. Want ook de heer Van Embden bleek er niet gerust op, dat de compensatie maatregelen, door den Minister bedacht cn aangeprezen, inderdaad het ver wachte compenscerende effect zullen hebben. Waarom hij Z.Exc. verzocht bij diens dupliek zoolang wilde hij nog wachten met het definitief bepa len van zijn houding een tegemoet komende houding ten aanzien der motie van de Katholieke fractie aan te nemen. De heer N i v a r d die in hoofdzaak zich tot taak had gesteld te wijzen op de niet te overziene consequenties, welke dc nieuwe maatregelen zouden hebben voor de gemeenten, bleek van meening dat de heer De Bruyn met z'n schatting van 2 millioen wat betreft de kosten van het achterwege laten der maatregelen nog aan den hoogen kant was geweest. Hij meende dat daar nog wel eenige honderdduizenden guldens af kunnen worden getrokken. De Christelijk-Historischen namen on voorwaardelijk stelling tegenover de moties. De heer Lohman stelde zich op het standpunt, dat een verzoek per mol ie om een bepaalden Regeerings- maatregel ongedaan te maken zou be teekenen het uitwisschen der grenzen tusschen Regeering en Volksvertegen woordiging. En bovendien bleek hij van oordeel, dat er voor een afkeuring van het Regecringsbeleid op dit stuk geen voldoende motieven zouden zijn aange voerd. De nagenoeg geheel onverstaanbare rede van den heer Van Vessem, van wien we op\ingcn. dat naar zijn mee ning de regeling het bankroet van het geheele stelsel zou beteekenen, eindigde met de mededecling, dat dc N.S.B.-af- gevaardigde voor alle moties zou stem men. Voordat Minister Slingenbeig kon gaan dupliceeren, kwam nog de heer Knottenbelt kortelijk medcdeelen, dat de Liberale fractie tegen dc moties zon stemmen, omdat zij dc regeling juist acht en vertrouwen durft, dat dc be zwaren zullen kunnen worden overwon nen. De Minister van Sociale Zaken hand haafde zijn standpunt. Hij bleef van oor deel, dat de maatregelen ter compensa tie van de huurbijslagvermindering on middellijk het. beoogde en door hem met vertrouwen verwacht effect zullen hebben. En passant deelde hij daarbij mede, dat li ij de indiening van een wetsont werp tot vermindering der vaste lasten in de gedachten zal houden. Wat dc standaardloonen voor de ex- vakarbeiders betreft zegde de minister toe, dat hij over do uitvoering overleg zal plegen niet de Contactcommissie uit de Vakcentrales, teneinde onbillijkhe den te voorkomen. Het ontraden der moties ging verge zeld van het verzoek om dc volle ver antwoordelijkheid op den Minister te laden en van de verklaring, dat de Re geering de aangenomen moties toch niet zou uitvoeren. Niettemin nam de Kamer de motie- de Bruijn aan. nadat de eerste motie- de la Bella (tegen wijziging der huur- toeslagregeling) was verworpen met 30 tegen 11 stemmen van dc S.D.A.P. en den beer Van Vessem en de andere motie der S.D.A.P. (tegen de standaard loonen) was ingetrokken, teneinde de Kamer een stemming te besparen. De motie der katholieke fractie kreeg een meerderheid van 2516. Voor stemden de R.K., de S.D.A.P., de V.D. behalve de heer Otten, en den heer Van Vessem. Tegen waren dus de Li- heralen, dc C.H., de A.R. en dc heer Otten. De mededecling van minister Slingen berg, dat de Regeering besloten heeft ter perc van de verloving van Prinses Juliana volgende week aan alle werk- loozen een feestgave van een rijksdaal der te geven, welke boodschap met bra- vo's werd begroet, was wel oen nobele wraakneming na de onmiddellijk voor afgaande afkeuring der plannen van de Rogoorine, welke gelegen is in de aan neming der motie-de Bruiin. Als de Regecring inderdaad geen ge volg geeft aan de motie en dat moet wel worden aangenomen zal de Ka mer spoedig hebben te overwegen wat haar te doen staat, hijvoorbeeld met oen motie van wantrouwen, of met vorwer ping der hegrooting van Sociale Zaken als middelen om Minister Slingenberg te beduiden, dat hij liever maar moet heengaan. En ook de Tweede Kamer, die. met name waf de behandeling der hoeroo ling betreft, eer in de gelegenheid is om zieh te doen gelden, en overigens, evenals de Eerste Kamer, per Interpel latie de gelegenheid kan vinden, kan 1 een woordje meespreken. De Weekstaten der Nederlandsche Bank blijven met verheugende regel maat toevloeiing van geel metaal aan- toonen. De vreugde hierover wordt bij diepere doordenking getemperd door het feit, dat deze toevloeiing geen enkel verband houdt met verrijking van ons volk, maar vrijwel uitsluitend afkomstig is uit Frankrijk, waar de be legger zich steeds meer van ,,la grande patrie" afwendt. Gevolg hier van is een steeds toenemende geld- ruimte in ons land. Nederland wordt weer als vanouds het toevluchtsoord voor braak liggende en uit realisaties voortspruitende middelen uit den vreemde. Het pleit voor de gestie van Neder land, dat in een zoo verwarde wereld als waarin wij thans leven, ons land toch weer als schuilplaats wordt op gezocht. Tenslotte zullen o.i. de ont beringen, die ons volk heeft geleden, door de aanpassingspolitiek der regee ring, op den duur hunne vruchten afwerpen en bedriegen de teekenen niet, dan is een toenemend herstel van Nederland in vele bedrijfstakken te constateeren. Daar, waar in Europa de conjunc tuur hoog staat, is dit helaas uitslui tend een gevolg van oorlogstoerustin gen en geforceerde werkverschaffin gen, die op den duur slechts tot een hevigen terugslag aanleiding kunnen geven. Dit geldt ook gedeeltelijk voor het Britsche Imperium, dat echter uit hoofde van zijn uitgebreid koloniaal bezit, en van zijn wereldomvangenden handel, ook indirect of direct profi teert van de stijging van de meeste grondstoffen. In Frankrijk zou de positie even wijdig met het wereldherstel nu onge twijfeld heel wat beter zijn, als het Laval vergund ware geweest zijn een maal ingezette aanpassingspolitiek uit te voeren. Het is in de economie altijd buitengemeen moeilijk om aan te too- nen wat gebeurd zou zijn als iets an ders niet geschied ware, maar zooveel is zeker, dat de tegenwoordige finan- cieele, industrieele cn commercieele ontwikkeling van Frankrijk gedoemd is hopeloos vast te loopen, terwijl dit land niet over voldoende kapi taalsreserves zou beschikken of de natuurlijke herstelkrachlen afwezig .zijn, maar omdat de ondernemings geest te ecncnmale wordt doodge drukt door dreigingen van linksch ex tremisme. Hetgeen niet belet, dat Frankrijk toch weer lb. milliard franc aan Polên gaat leerron om <de vriend schap op te frisschen. Geld is er in Frankrijk genoeg, maar de kapitalisten houden het weg, opdanks de dreige menten van de regeering. De wat betere stemming voor Rentes en Fran- sche spoorwegobligaties was in de af- geloopen week weer verdwenen. De spoorwegonlvangstcn zijn in Aug. wat geslegen Zonder de labiele binncn- landsche politiek zou 't herstel ook wel doorzetten. Zeer vast waren we derom Duitsche Fundmgobligaties; andere Duitsche soorten niet meer dan prijshoudend. In Zwitserland wordt een verdedigingsleening van laag rente type (3%) aangeboden legen pari (of 9834 a contant), met fraaie dank betuiging der bondsregeering aan de inschrijvers. Wij zijn er van overtuigd, dat een dergelijke uitgifte voor Ne derlandsche defensiebelangen met be roep op de vaderlandsliefde der be leggers thans ook hier te lande een degelijk succes zou hebben. Obligatiën en aandeelen Holl. IJze ren Spoorweg Mij. en Staatsspoor ste gen verder op gunstige persbeschou- I wingen en natuurlijk ook omdat het overvloedige geld juist de vraag voor Oude Drieën en Integralen heeft aan gewakkerd. Ook de pandbriefmarkt handhaaft haar gunstigen toon. Aandeelen hebben minder van zich doen spreken, indien wij afzien van de Amerikaansche afdeeling waar de willige stemming onder den aandrang der geweldige conjuncluurontplooiing steeds weer het hoofd opsteekt. Phi lips Gloeilampen waren zeer onregel matig in afwachting van het jaarver slag. Suikerwaarden waren sterk ge drukt door de sombere vooruitzichten voor oogst 1938 (aanplant 1937) waar omtrent eerlang een beslissing dient te worden genomen. De gunstige voor- raadcijfers van Licht Cie. beteeke nen helaas weinig voor de nauwelijks meer bestaande vrije wereldmarkt. Eenige dagen waren er levendige om zetten in aand. Ned. Scheepvaart Unie, St. Mij. Nederland en Rott. Lloyd op de verder gestegen vrachtenindices. Later verflauwde de belangstelling weer. Het is moeilijk om hier een defi nitief oordeel te geven voordat men weet of er nog kapitaalsreorganisaties van Stoomvaart Maatschappij „Neder land" cn Rotterdamsche Lloyd op komst zijn ter vermindering der zware jaarlijksche vlootafschrijvingen. o Sterk gevraagd bleven American Enka en North American Rayon op de dividendverklaring van eerstgenoemde. Wel heeft de ervaring geleerd, dat dit bedrijf zeer speculatief is, maar de positie dezer mijen is zeer krachtig. Indien zij niet mede onder Etiropee- schen invloed stonden, dan zouden zij als beleggingsobjecten veel aantrek kelijker zijn (aand. Am. Enka worden niet eens te New York genoteerd). Gew. en pref. aand. Ver. Chemische Fabrieken schommelden vrij wild op en neer door de verwarde berichtge ving aangaande een komende re organisatie, die echter nog lang niet in dichte vaten is. Aand. Ned. Wol handhaafden zich good na het onge dacht gunstige verloop der Australi sche wolveilingen, ondanks Japans afzijdigheid. Grondstoffen willen nu eenmaal omhoog en Japan misrekent zich als hel denkt dat thans, geliik eenige jaren geleden, de koopers de beslissende stem hebben. (Nadruk Verboden). ZONDAG HILVERSUM I 1875 m. V.A.R.A 9.00 Postduivenberichten. Tuinbouw halfuurtje. 9.15 A. Pleysier. „Spanje in de smelt kroes. V.P.R.O 10.05 „Als straks de kachels weer gaan branden". Spr.: G. J. Ligthart. 10.30 Kerkdienst uit het Kerkgebouw van de Vrije gemeente te Amsterdam. Voorganger: Ds. P. v. d. Veer. A.V.R.O 12.00—12.30 nam. Filmpraatje door L. J. Jordaan. 12.30—1.10 nam. Het Omroeporkest on der leiding van Nico Tr?ep. 1.10—1.30 nam. 1-Iet schilderij van de maand. I.302.00 nam. Vervolg concert. 2.002.30 nam. „Moeten wij een kans geven aan de oudere literatuur?" Cau serie van Dr. P. H. Ritter Jr. 2.30—3.00 nam. Vervolg concert. 3.001.30 nam. Afscheidsconcert in het Kurhaus. Het Residentie-orkest on der leiding van Ignaz Neumark. VA... 1 5.05 nam. Arbeiders Zangvereeniging „Palvu" (Landsmeer). 5.30 nam. Sport* 6.00 nam. Harry Wiggelaar, viool, en Johan Jong, orgel. 7.00 nam. Tusschen zeven en acht. Populair programma door De Fliere fluiters o.l.v. Jan v. d. Horst. Rie Hei mig. Bert van Dongen. Isja Rossican. A.V.R.O. 8.159.15 nam. Laatste Svmphoniecon- cert te Scheveningen. Het Residentie-or kest o.l.v. Carl Schuricht. 9.159.20 nam. Verlovingslied, tekst van Mevr. JongbloedPalens, muziek van wijlen Arnold Spoel. Gezongen door Willem Ravelli. Aan don vleugel: Corrie Tholenvan Hoogenhuyse. 9.20—9.35 nam. Concert op twree vleu gels. 9.359.50 nam. Radiojournaal. 9.5011.00 nam. Het Aetherpodium wordt beklommen door Kovacs Lajos en zijn orkest benevens de vermaarde Weensche pianoduettisten Rawicz en Landauer. II.10—12.00 Het AVRO-Dansorkest on der leiding van Hans Mossel. HILVERSUM 11 3015 m. n.c.r.v S.309.30 Morgenwijding o.l.v. Ds. C. J. Hoekendijk. K.R.O 9.30—10.00 Morgenconcert. 10.0011.45 Hoogmis uit de Kerk van St. Petrus te St. Pietersrade-Kerkrade, opgedragen door Pastoor P. M. H. van Goor. Predicatie door Kapelaan T. G. H. Geclen., 12.15-^1.00- nam. Het" K.R.O.-Orkest o.l.v. Marinus van 't Wouö. 1.00^—1:20 nam „De Bisschop roept de jonge middenstanders", door Rector L. Beune. 1.202.00 nam. Het K.R.O.-Orkest o.l.v. Marinus van 't Woud. 2.00—2.30 nam. Godsdienstonderricht voor ouderen. 2.303.15 nam. Het K.R.O.-Orkest. 3.153.35 nam. „De hand tusschen Kolomen en Moederland". 3.354.15 nam. De K.R.O.-Melodisten o.l.v. Piet. Lustenhouwcr. 4.155.00 nam. Zickenlof te 's Herto genbosch N.C.R.V. 5.005.50 nam. Gewijde muziek. 5.50 nam. Kerkdienst uit de Geref. Kerk fe Amstelveen. Voorganger: Ds. G. Lugtigheid. K.R.O. 7.508.10 nam.' „De R. K. Universiteit of 'n voortgezet offer", door Mgr. Dr. P. J. M. van Gils. 8.20—10.30 nam. Radiorevue: „Is ie even goed?" 10.40—11.00 nam. Epiloog door het Klein Koor o.l.v. Jos. H. Pickkers. BRUSSEL 321.9 M. Vlaamsch programme 12.25 nam. Salonorkest o.l.v. Walter Feron. 1.05 nam. Beiaardconcert door Arthur Lindt-Bigelow. I.30 nam. Populair concert o.l.v. Karel Walpot. 2.05 nam. Vervolg concert. 4.35 nam. Concert o.l.v. Paul Douliez. 8.20 nam. Populair concert o.l.v. Karel Walpot. II.2012.20 Dansmuziek o.l.v. Stan Brenders. BRUSSEL 483.9 M. Fransch programme 12.25 nam. Populair concert o.l.v, Charles Walpot. 4.20 nam. Concert door het „Trinitas"- koor. 5.20 nam. Concert o.l.v. Walter Feron. 6.20 nam. Kamermuziek door het Jules Strens-kwartet. 8.20 nam. Symphonieconcert o.l.v. Franz André. 10.30 nam. Dansmuziek door het Stan Brenders-orkest. DEUTSCH LAN DSENDER 1571 M. 6.20 Uit Bremen. Havenconcert. Klok gelui. Koraal. Morgengroet. Concert. 10.05 Uit München. Concert. 11.45 Populaire- en marschmuzick. 1.20 nam. Programma van Konings bergen. Concert o.l.v. Eugen Wilcken. 2.20 nam. lit München. Concert. 4.20 nam. Uit Saarbrücken. Concert o.l.v. Albert Jung. 10.40 nam. Het Mewes kwartet speelt. Het Lerchenkwartet. 11-201.15 Ilja Livschakoff en zijn or kest. DROITWJCH 1W0 M. 12.50 nam. Piano-recital. 1.20 nam. Charles Ernesco met zijn Kwintet. 2.05 nam. Het B.B.C. „Northern" Or kest o.l.v. Crawford Mac Nalr. 3.05 nam. Troise and his Mandoliers met Don Carlos. 10.00 Morgenwijding. 4.20 nam. Het Alfredo Campoli Trio. 5.40 nam. Het Reginald Paul Kwartet. 7.20 nam. Het B.B.C. Orkest (Afd. C) o.l.v. Aylmer Buesst. 9.20 nam. Leslie Jeffries met zijn Or kest in het Grand Hotel, Eastbourne. GR A MOFOON Ml }7!FK Hilversum I 9.309.45, 10.20 10.30, 4.30o.00 en 6.30<.00. Hilversum II 11.4312.15, 7.45 7.50 en 10.35—10.40. Brussel VI. 6.55, 7.20, 8.209.20, 12.20 en 10.20—11.20. Brussel Fr. 6.55, 7.20 en 8.20 9.20. Droitwich 12.35 en 5.35. RADIOKRANT Nieuwsberichten geven beide Holland- sche zenders om 8.00 en voorts Hilver sum I om 11.00 en Hilversum II om 10.30 uur. MAANDAG V.P.R.0 V.A.R.A 10.15 „Het versleten kantoorjasje", voor te dragen door Hetty Beck. 10.35 Het Scala-Orkest te Milaan o.l.v. Eltorc Panizza te Milaan o.l.v. Ettore Pinazzi speelt. 11.00 „Óver baden", voor te dragen door Hetty Beck. 11.20 Cor Steyn bespeelt het orgel van hel City-theater te Amsterdam. 12.30 nam. De Flierefluiters o.l.v. Jan v. d. Horst m.m.v. Bert van Dongen. 1.00 nam. Fransche chansons. I.15 nam. De Flierefluiters o.l.v. Jan v. d. Horst m.m.v. Bert van Dongen. 2.45 nam. Piano-duetten. 3.00 nam. Jan Lemaire draagt voor. 3.30 nam. The Flowers Harmony Five. 4.30 nam. Na schooltijd. 5.30 nam. Melody Circle o.l.v. Daaf Wins. 6.30 nam. Muzikaal babbeltje door Dirk J. Balfoort. 7.10 nam. „Paddestoelen" door Dr. S. Broekhuizen. 7.30 nam. Orgelspel door Johan Jong. 9.00 nam. De Bohemians o.l.v. Jan v. d. Horst. 9.40 nam. Adolf Bouwmeester draagt fragmenten voor uit: „Mijn kijk op het leven". 10.05 nam. Het VARA-Orkest o.l.v. Willem Lohoff. HILVERSUM 1 1875 m. N.C.R.V 8.008.15 Schriftlezing. 8.159.30 Morgenconcert. 10.3011.00 Morgendienst o.l.v. Ds. G. Lans. II.0011.30 Lezen van Chr. Lectuur. 11.30—12.00 Het „Roval Albert Hall"- Orkest o.l.v. Sir Landon Ronald. 12.30—2.00 nam. Orgelconcert door Jan Zwart. 2.00^-2,35 nam. Uitzending voor scho len. 2.35—3.15 nam. „De Kamerplanten van deze maand" door A. J. Herwig. 4.00—5.00 nam. Bijbellezing door Ds. J. Wristers. 5.30—6.30 nam. Concert. W. Clemens, fluit; Phia den Hertog-Berghout, harp. 7.15—7.45 nam. Vragenuurtje. 7.45—8.00 nam. Een kwartiertje Ra dio-reportage. 8.15—9.00 nam. Concert door de Chr. Zangvereeniging „Immanuel" te Zand- voort. 9.00—9.30 nam. „Het Parlement van uit de hoogte". Causerie door D. J. Lamboov. 10.00—11.00 nam. Het Nederlandsch Sextet. BRUSSEL 321.9 M. Vlaamsch programma 12.51 nam. Populair concert. 1.30 nam. Het omroeporkest o.l.v. Paul Gason. 5.20 nam. Dansmuziek o.l.v. Stan Brenders. 9.20 nam. Populair concert. 10.30—11.30 nam. Dansmuziek o.l.v. Stan Brenders. BRUSSEL 483.9 M. Fransch programma 12.50 nam. Concert o.l.v. Paul Gason. I.30 nam. Populair concert m.m.v. René Durand (zang). 8.20 nam. Concert o.l.v. Paul Gason. 9.45 nam. Concert o.l.v. Paul Gason. DEUTSCHLANDSENDER 1571 m. 12.20 nam. Uit Breslau. Concert o.l.v. Gerhard Ewald Rischka. II.20 nam. Concert uit München. DRonwicH noo m. 12.05 nam. Het Cedric Sharpe Sextet 12.50 nam. Het Stedelijk Orkest van Whitby o.l.v. Frank Gomez. 1.35 nam. Orgelconcert door Clifford Roberts. 2.50 nam. Piano-recitel. 4.20 nam. Het Penketh Orkest o.l.v. F. V. Lloyd. 5.05 nam. Antonia Butler, cello, en Kathleen Markwell, piano. 5.35 nam. Het Emilio Colombo Octet. 7.00 nam. Het B.B.C. Harmonie Or kest. 7.50 nam. Het B.B.C. dansorkest o.l.v. Henry Hall. 8.50 nam. Promenade Concert in de Oneens Hall, Londen, door het B.B.C. Svmphonie Órkest o.l.v. Sir Henry J. Wood. GRAMOFOOU MUZIEK Hilversum I 8.0010.00, 12.00— 12.30, 5.05—5.30, 7.50—S.00, 8.10-9.00 en 11.00—12.00. Hilversum II 3.153.45, 5.00— 5.30, 9.30—9.55 en 11.00—12.00. Brussel V 1. 6.55, 7.20, 8.20—9.20, 12.20 en 10.20—11.20. Brussel Fr. 6.55, 7.20 en 8.20— 9.20. Droit wich 12.35 en 5.35. RADIOKRANT Nieuwsberichten geeft. Hilversum I om 8.00 en om 1100 en Hilversum II om 8.00 en om 9.55. 249. De man keek hem een seconde aan en slingerde hem toen bij een arm opzij. De generaal moet ik nu niet hebben, ik zoek het malle jonkie... waar zit hij toch? Schurken... riep hij opeens weer. Dat is tegen jullie, zei Piet en zijn reisge* nooten liepen op den leider toe. Hier zijn de boeven al. 250. De dikke wischte zich het zweet met een beddelaken van het voorhoofd. We komen zoo niet klaar, we komen nooit klaar. Hoepel op, zijn jullie boeven? Boeven met een gekleede jas, met een voctbalbroekie, hahahahaha, nog nooit gezien! En hij lachte smalend.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1936 | | pagina 2