J. A. SCHOTERMAUZn. St. EMILION 1929 per flesch f 1.35, per anker f53.- HET GEVAAR OP DEN WEG BOERDERIJEN IN VLAMMEN Brutale inbraak RENE DE CLERCQ GEEERD DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA EEN AUTOBUS VERONGELUKT EEN VUURZEE TE WERKENDAM AUTO TEGEN EEN PAAL AANVARING OP HET IJSSELMEER WIJNHANDEL GEVESTIGD 1878 ZINGEND STRIJDER WO LUISTEREN NAAR: Ie BLAD PAG 2 AMERSFOORT SCH DAGBLAD BINNENLAND Twee maal een auto tegen een boom Botsing te Amersfoort IIEKREN VEEN. 20 Scpi Vanochtend is te Oude School onder deze gemeen!e de 23-jarige heer Tulncr, medisch stu dent, wonende te Akkrurn. met zijn auto in volle vaart tegen een hoorn gereden, doordat de wagen op den gladden weg slipte. De heer T. brak een been en kreeg inwendige kneuzingen. Hij is naar het Diaeonessenhuis te Leeuwar den overgebracht. Ook de zwaar be schadigde auto Is naar Leeuwarden ver voerd. Vier gewonden LEEK (Gr.), 20 September. Vanoch tend om half tien is een personenauto, komende uit Groningen, met bestem ming Marum. aan het Hoendiep ter hoogte van Oostwolde door de gladheid van den weg geslipt en tegen oen hoorn gehotst. In den wagen bevonden zich met inbegrip van den chauffeur zos per sonen. De bestuurder, de 55-jarige H. Koster, wonende te Groningen, bekwam een hoofdwonde en inwendige kneuzingen. De 35 jarige J. do Vrios. eveneens uil Groningen, kreeg een hersenschudding Zijn 37-jarige echtgenootc werd aan heide becnen gewond. Hun twee kinde ren, meisjes van negen en lien jaar, ble ven ongedeerd. De 79-jat ige heer S. van Dijk. inwonende hij de familie de Vries, kreeg een hersenschudding. Dokter J Huinga uit Tolbert verleende de eerste hulp. Daarna zijn alle gewonden per auto voorloopig naar huis vervoerd. KLUNDERT, 20 Sept. Zondag avond te kwart over acht heeft op den Langeweg onder Klundert een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Do autobus v t den heer Tichelaar, welke den dienst onderhoudt tus- schen Klundert en Lage Zwaluwe, is, vermoedelijk door een defect aan tie stuurinrichting, tegen oen boom gereden. De wagen werd ernstig ge havend. Do acht inzittenden bekwa men allen min of meer ernstige ver wondingen. Duizenden kilo's hooi ver brand op Texel en te Uitgeest Broei de oorzaak DEN BI RG, 19 Sept. Vanmiddag tusschen vier uur en half vijf is ten ge volge van hooibroei brand ontstaan in de boerderij, gelegen In de Harkohuurt hij Oosferend op Texel, hewoond door den landbouwer Breen en eigendom van den heer Dros. Buren kwamen de bewoners, die zich nog niets bewust waren, de jobstijding brengen. Niets kon worden gered. Een groole hoeveelheid hooi, landbouwwerk tuigen en de gehcolo inboedel werden een prooi der vlammen. De schade, welke naar schafting 20.000 gulden bedraagt, wordt gedeeltelijk door verzekering gedekt. Te Werkendam SLEEUWIJK, 20 Sept. Gisteravond omstreeks half elf is brand uitgebroken in een der lundbouwschurcn van den heer C. Ippel, wonende aan den Vis- schersdijk, gemeente Werkendam. Het vuur, dal zeer snel om zich heen greep vond gretig voedsel in een in de onmiddellijke nabijheid staande hooi berg. Al vrij'spoedig stonden de achter zijde van de schuur, de hooiberg en ko ren, dat eveneens in de nabijheid lag op geslagen, in lichter laaie. De brandweer die spoedig ter plaatse was, stond mach teloos tegenover de vlammenzee en he paalde zich uitsluitend tot liet nathouden van de aangrenzende woonhuizen. Er heeft zich nog een ongeval voorgc daan, dat nog goed is afgcloopcn. De 17 jarige De Geus, siond in de nabijheid van een der brandende hooibergen, en geraakte toen het hooi brandend instort te, daaronder. Men wist echter den jon pen uit het smeulende hooi te bevrijden De knaap is er vrijwel ongedeerd vanaf gekomen De landbouwers T. T. ippel, C. Ippel en A. Dekker, wier landbouwschuren. huis raad, oogst en maaimachines enz. totaal in de vlammen zijn opgegaan, zijn ver zekerd De brandweer is nog den geheo Jen nacht rnet bet nablusschingswcrk he zig geweest. Te Ui'geest UITGEEST, 20 Sept. Vanmiddag te gen kwart voor rwaalf van ontdekte voor bijbijgangors dal rook kwam uit bet dak van de boerderij van den lieer W. Kla ver. Zij waarschuwden do bewoners die thuis waren. Dc brand werd aangewakkerd door den feilen oostenwind oil spoedig was dan ook een hooiberg, bevattende 120.000 kg liooi een prooi der vlammen geworden. Het vuur sloeg over op de boerderij van den heer J. Leek. waar 600QO kg. vetiirandde. Do tusschen deze beide boerderijen gelegen hoeve van den heei P. Leek bleef gespaard, hetgeen moei worden toegeschreven aan de windrich flng. In de boerderij van P de Wildt, wel ke aan de andere zijde van de boerderij van J. Leek grenst, ging 25.000 hooi ver loren. De motorspuit der brandweer en die van een fabriek konden verdere uit breiding van den brand tegengaan. Het mag een gelukkige oms undigheid heeten dat de sloot verleden jaar op aan dringen van dijkgraaf Cornelissen werd uitgebaggerd, aangezien daardoor vol doende water voor de blusschingswerk- zaamheden aanwezig was Anders zouden, naar men verzekert, alle zeven boerderij welke hier bij elkan der liggen verloren zijn gegaan. Do schade wordt door verzekering ge dekt Omtrent de boerderijbranden te Uil geest kan nader worden gemeld, dat de brand door onbekende oorzaak begon nen is in de boerderij van den landbou wer L. Klaver (niet W. Klaver), in het gehucht Groot-Dorregcest, onder deze ge meente. De boer was aan het musschen schieten, toen hij plotseling een vlam uil liet rieten dak van zijn huis zag slaan. Hij waarschuwde de buren en met vijf man trachtte men het vuur te dooven, hetgeen niet lukte. De wind wakkerde het vuur aan en een oogcnhlik later stond het geheele dnk in lichter laaie. Kort daarop stond hot geheele per ceel in brand, zonder dat het mogelijk was iels in veilglieid te brengen. Alles is uitgebrand Stukken brandend riet van het dak woeien over op de boerderij van J. Leek, welke eveneens geheel in vlammen is opgegaan. Hier werden de vrouw van don landbouwer en drie kleine kinderen met moeite gered door eenige Amstor dammers, die por motorfiets passeerden. De geheele inboedel en landbouvvin ventaris zijn vorloren gegaan. Vervolgens werd de boerderij van P. de Wildt aangetast, doch hier kon het vuur in zijn stormloop worden gestuit. Alleen een op het erf staande hooi- klomp is vernietigd. Door het openzetten van een duiker was er stpeds voldoende aanvoer van bluschwater. Vier inzittenden gewond HARMEl.EN, 20 Sept. - Zaterdag middag kwam een luxe auto in de bocht bij do Chr. school te veel naar rechts en botste legen een der lichtpa- len. Van de vijf inzittenden werden vier gewond Een ruim zestig-jarige heer kreeg ernstige inwendige kneuzingen, een dame brak een sleutelbeen, terwijl voorts de bestuurder en nog een dame minder ernstige hoofdwonden opliepen. Do auto werd aan de rechterzijde zwaar beschadigd. De gewonden werden bij den heer M. Schaap binnen gebracht. Een passccrendo zuster van „Huize Gaza" verleende de eerste hulp, ter wijl later ook Dr. Buitenhuis hulp ver leende. l ater op den avond werden drie gewonden per auto van Geneesk. dienst der gemeente 's-Gravenhagc. naar hy n woonplaats (den Haag) vervoerd. Te gen den bestuurder zal proces-verbaal worden O|")gomankt, wegens veroorza ken van lichamelijk leisel door schuld. De wagen was niet verzekerd, Een tjalk overvaren en ons middellijk gezonken SCHELLINGWOl Dl''.. 20 Sept. In fielt Hfee'oopen narht heeft een Zwolsche pnsssglershont vermoedelijk de „Zul- derzee' een schip dat geladen was mot hout en bestemd voor Dicmen. op hot IJssolmeer aangevaren. Met aangevaren schip, schipper J. van Huizcm, ,.r|p Nieuwezorg" ligt gevanr- ijk voor de scheepvaart op Zwolle. Nader wordt gemeld: Gisteravond laat is het stoomschip Zuiderzee vun Kopo'9 Schecpvaartagen tuur te Amsterdam, dat oiri negen uur van het Y vertrokken was voor den ge bruikelijken vracht- en paasngiersdienM naar Zwolle tusschen Marken en het Keteldiop in aanvaring gekomen niet rle tjalk Nieuwezorg, van Hassplt. welke mot oen lading hout op weg was naar Diempn Kapitein van de Zuiderzee was de heer H. Schippers, terwijl de tjalk eigendom was van den heer J van Hui zen. die mei zijn vrouw aan boord was Tengevolge van de aanvaring zonk de tjalk vrijwel onmiddellijk. De schipper en zijn vrouw konden worden gered en aan boord genomen van de Zuiderzee die de reis naar Zwolle kon voortzetten De tjalk is midden in het vaarwater ten noordoosten van Marken gezonken en ligt geheel onder water. Hedenmorgen heeft het loodswezon een hegin op de plaats van het ongeval aangebracht, opdat de scheepvaart geen hinder van het wrak zal ondervinden. De oorzaak van de aanvaring zal na der worden onderzocht. De tjalk was niet verzekerd. Utrechtschestr. 17, Tel. 145 UITSLAANDE BRAND TE AMSTERDAM AMSTERDAM, 20 Sopt. Heden avond ontdekten voorbijgangers rook en een roode vuurgloed in een der boven verdiepingen van het perceel Marnix- straat 255, waarvan de achterkant uit ziet op de Westerkade. De bewoners werden gewaarschuwd, in het bijzonder de bewoner van het gedeelte, waar hot vuur zijn oorsprong scheen 1e vinden, namelijk de achterzijde van de tweede etage. De botrokken huizen zijn verdoold in voor- en achterwoningen, elk bestaande uit ccn huiskamer met alcoof en een keukon. De bewoner van 2 hoog achter kon zich tijdig met zijn vrouw en kind in veiligheid brengen, evenals de bewoner van het voorhuis dezer étage. On do bovenverdieping was geen van beide bewoners aanwezig. Door de keukendeur van 2 hoog-achtor kan het vuur, dat in de keuken woedde, zich een weg hanen langs liet trappenhuis naar boven en vandaar door de zolder verdieping naar liet dak. Toen de brandweer arriveerde, sloe gen de vlammen dan ook aan de voor zijde uit het zolderraam en aan de achterzijde uit de ramen van tweede, derde en zolderverdieping. Onder leiding van hoofdbrandmeester Doets werd het vuur aangetast met twee stralen aan den kant van de Mar- nixstraat en twee stralen aan den kant van de Westerkade, waarvan een over het dak van het belendende perceel werd gelegd, en de tweede over de lad der naar boven gebracht. Na oen ruim half uur was do brand weer liet vuur meester. De achterwo ningen der tweede en derde verdieping waren toen vrijwel geheel uitgebrand, terwijl liet voorgedeclte van deze étages vrij ernstig van liet vuur te lijden had gehad en ook de zolderverdieping en ge dcoltcn van liet dak door de vlammen zwaar warén beschadigd. De familie K. was verzekerd, de bewo ner van drie hoog achter, do heer B., die vrijwel al zijn bezittingen in de vlammen zag opgaan, echter niet. Voor ruim 1600 gulden aan sieraden gestolen HILVERSUM, 21 September. - Tij dens uitstediglicid van de familie ls in gebroken in de woning van den heer V. d. V. aan de Gijsbrccht van Amstel- s tra at. Men is binnengekomen door het uit lichten van de keukendeur aan de ach terzijde van liet huis. Uit een theetafel, welke in do huiskamer stond, is een aantal sieraden ontvreemd, tot een to tale waarde van 1625; o.m. worden vermist een platina armband-horloge, bezet met ongeveer 20 kleine brillian- tjes, een platina armband, bezet met brilliantjes, eenige platina-spelen, even eens met brilliantjes, en een gouden corsagc-speld. Uit een doosje op een der slaapkamers is een bedrag van 2,5S weggenomen. Hoewel het geheele huis is doorzocht, blijkt verder niets te zijn gestolen. Zoo is h.v. een groot aantal zilveren voor werpen onaangeroerd gelaten; ook zijn geen kasten opengebroken. Uit alles blijkt, dat men hier met lie den te doen heeft gehad, die precies wisten wat er te halen was en waar. De heer V. d. V. is niet tegen in braak verzekerd. DIEFSTALLEN UIT TENTEN SOEST. Bij de politie alhier werd aangifte gedaan, dat sedert de laatste weken herhaalde malen uit tenten, die op het kampeerterrein staan, voorwer pen zijn ontvreemd, bij afwezigheid van r|p tentbewoners. Verschillende dekens, fototoestellen, primus-kook toestel len, waterzakken en zelfs een radiotoestel worden vermist. Het toezicht is daar ter plaatse verscherpt. Gedenktecken van Jozef Can» tré op zijn groeve onthuld Zijn liefde overwint! Op hot mooie kleine kerkhof te Lage Vuurschc, dat door oen stralende herfstzon in goudglanzen werd gezet, dekte oen groote leeuwenvlag het ge denkteoken dat Jozef Cantré vervaar digde voor dc groeve van zijn mede-bal ling René do Clercq. Velen, zijn naaste verwanten zijn vrienden en medestrij tiers uit het Noorden en uit Vlaanderen, uitgewekenen en vereerders, hadden zich Zaterdag rond zijn laatste rust plaatst verzameld om van de onthulling getuige te zijn. Pi;of. dr. II. Burger uit Amsterdam deeri als voorzitter van het comité eersl eenige niedecleelingcn mot hetrekking tot het progainma. zooals dat door do overheid was goedgekeurd. Daarom werden allen, die bloemen zouden neer leggen verzocht zich van toespraken te onthouden en daarom was alle politiek verboden „hetwelk ook is in den geest van De Clercq". Prof. Burger heeft vervolgens. nadat een Utrechtsch Mannenkoor twee coupletten van het Wilhelmus en een vers van De Gieren had gpzongen een toespraak gehouden, waarin hij een woord van welkom richtte tot allen, die in één gevoel van dankbare vereering waren samengekomen. Dit welkom gold allereerst ziin weduwe en kinderen, het gold de burgerlijke en kerkehike over heden, wier medewerking niet te ontbe ren was. De geschiedenis der letterkunde zoo \ervolgde spr. kent maar zeer weinig dichters die zoo krachtig als De Clercq de ziel van het volk hebben weten te treffen. IIcl volk zelf is het dat in zijn liederen zingt. Hij zelf was de landman, rle wever, die hij bezingt, hil zelf was het Vlaamsche volk. Een andere oorzaak voor de dopulai- ritcit van zijn liederen, is hun muzikali teit en vele zijn dan ook getoonzet dik wiils door den dichter zelf. Meer nog dan Gezelle wordt De Clercq bewogen dooi rlcn nood van het zwoegende volk en zijn ziel komt in op stand tegen de wanverhoudingen in de maatschappij In den oorlog groeit deze opstandigheid uit tot een krachtig ver zet tegen den geestelijken en maal schappelijken achterstand van Vlaan deren Dit groeiend verzet werd de be zieling van zijn laatste dichterstijdperk Hipr is hij het giootst. het meest aan grijpend. Meer clan cenig vroeger deel van zijn werk is hel de Noodhoorn waarvan do dreuning nog weerklinkt in alle Vlaamsche harten. Evenals Borms, een vriend van mij, van u. van a! werd hij voor zijn volksgcnooten een lichtend voorbeeld, de kampioen voor een hoog ideaal. En ziehier een andere cn de voor naamste oorzaak van zijn algemeene bemindheid: de gaafheid van zijn ka rakter, zijn onverdachte trouw, xlo zui verheid van zijn drijfveeren, zijn onein dige liefde. Velen waren er die hun aandeel op- eischten in dit godenkteoken, dat De Clercq voorstelt oprijzend in don tuin van Dietschland. Mot het aangezicht naar de zon gekeerd, drukt hij de Nood hoorn aan zijn hart, terwijl de linker hand het verband vasthoudt met de Moederaarde Dietschland. Elsa de Clercq, weleer het „klcen, kleen dochterke", nam daarna de sluier weg en aanvaardde het gedenktecken namons de familie, met con woord van dank aan allen, die er toe bijdroegen. De familie aanvaardt hot gedenkteeken als een gelofte, dat Do Clercq's woord eens zal klinken in de harten van heel de Dietsche Jeugd. Vervolgens werden er vele kransen aan den voet van het gedenkteeken ge legd, w.o. van dc Ned. Unie. den Dict- schen Bond, do Vlaamsch-IIollandsehc Veroeniging „Guido Gezclle" te Amster dam, den Raad van Vlaanderen, het A.N.V., hot V.N.V., de N.S.B., Zwart Front en van de Nat. Jeugdstorm, die met oen grooto deputatie mot vlaggen aanwezig was. Dr. Borms spreekt P r. A ug. Borms sprak daarna tol zijn „dierbaren broeder". Ruim vier jaren geleden kwamen wij samen op dit mooiste kerkhofjo, dat ik ken. en snik ten wij onze smart uit over uw plotse ling verscheiden. Gij leeft steeds meer en meor in den mond en in de ziel van alle Dictschers. I-Iet gedenkteeken verrijst thans om zijn volksgcnooten gelegenheid tc geven hun bewondering cn dankbaarheid uit te drukken voor de opofferende liefde, waarmede gij ons ideaal hebt gediend. Van uw prilste jeugd af hebt Gij Vlaan deren gediend cn gij zijt hier ccn vroe ge dood komen sterven, opdat Vlaande ren zou leven. Uw warm hart, dat één ceworden is met de aangebeden Moe deraarde, heeft tot het einde toe voor Dietschland geslagen. Wij weten het: Gii vraagt geen hul de. maar een daad. Wij beloven V hier nogmaals plechtig, dat wij in Uw Dict- schen geest zullen blijven leven, uw lichtend voorbeeld zullen volgen. Wij zullen jong en oud in Vlaanderen cn Noord-Nederland wijzen op dit plekje, waar één der trouwste dichters van onze stam op de eeuwige opstanding wacht Uit liefde hebt gij alles gedaan en na uw dood is uw liefde aan 't overwin nen. Dietschland wordt vrij. dierbare Broeder, dat is uw loon! Do Clercq's uitroep. „Nederland, mijn land geworden, zorg dat Vlaanderen nooit vergaat" klonk nog uit de mond van Mogda de Groot uit Amsterdam, waarna het mannenkoor één van zijn liederen len gehoore bracht en de plechtigheid besloten werd met het zingen van de Vlaamsche Leeuw. De talrijke aanwezigen trokken nog eens langs het gedenkteeken en verspreid den zich toen weer naar alle richtingen over de Nederlanden, waar de bloemen van Vlaanderen, geel met het donkere hart. thans allerwegen triomfantelijk bloeien. 263. Ze werden er een beetje treurig vun, hun inooiü toost él daar zoo weer te zien, maar de schrijver jubelde: Prachtig schitterend, net wat ik hebben moet. Draaien- Hij danste als een struisvogel op een gloeiende plaat en schreef telkens en kele zinnen op zijn blocnote. Nu moeten jullie er uit vallen. 2(54. Alsjeblieft! Ook een protje, zei Piet, maar vooruitl Piel en do beide vliegeniers klommen een eind in de boom en gingen toen aan armen en beenen omlaag hangen, net of ze zoo uit het toestel naar benedon stortten. Schiet een beetje op, riep Piet, want ik kan me niet langer houden. 7*. lil DINSDAG HILVERSUM 1 1875 m. A V.R.O 9.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gewijde muziek. 10.30 „Do Violiers" o.l.v. Wm. Druk ker. 11.00 Wenken voor do huishouding. 11.30 „De Violiers" vervolgen. 1.30 nam. Govarieerd programma m.m. v. Boris Lenskv, viool; Egbert Veen, plano; Micn Faasscn, voordracht. 3.00 nam. Onze knip-, naai- cn bor- duurcursussen in dezenn winter. 3.05 nam Symphonioconcert door het Omroeporkest o.l.v. Nico Treep m.m.v. Pierre Pal la, orgel. •4.00 nam. Pianorecital. I.30 nam. Radiokindorkoorzang o.l.v. Jacob Hamel. 5.00 nam. Vertellingen voor kinderen. 5.30 nam. Het Omroeporkest o.l.v. Nico Treep. 7.00 nam. Het AVRO-Dansorkest o.l.v. Hans Mossel. 7.30 nam. Engelsch, een wereldpas poort; causerie door Fred. Fry. 7.40 nam. Het AVRO-Dansorkest o.l.v. Hans Mossel. S.10 nam. AVRO's Bonte Dinsdag- avondtroin, m.m.v. Kovacs Lajos en zijn orkest; Pierre Palla, die oude filmmu ziek spoelt; Suzie Klein, zang; de „Four Keaths", harmonica. 10.00 nam. AVRO-Radiofeuilleton III. „Drie mannen in dc sneeuw". 10.30 nam. Uit het Carlton-Hotel, Am sterdam: Roemccnsche muziek door het ensemble Iliescu. II.10 nam. Het AVRO-Dansorkest o.l.v. Hans Mossol. HILVERSUM U 301.5 m. KRO 8.00 Wij beginnen den dag 8.15 Morgenconcert. 10.00 Muzickuitzending voor fabrie ken. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.15 nam. De KRO-Melodisten o.l.v. Piet Lustenhouwer. Refreinzang: Albert Klein Jr. 1.20 nam. De KRO-Melodisten. 2 00 nam. Vrouwenuurtje. 4.00 nam. Hot K.R.O.-Orkest o.l.v. Ma rin us van 't Woud. 5.05 nam. Het K.R.O.-Orkest. 5.15 De K.R.O. op folicitatiebozoek. 6.15 nam. Dinerconcert door de KRO- Mecmvcn. 7.15 nam. „Katholieke Pers in Neder land" door Prof. Dr. Titus Brandsma, O.Carm. 7.35 nam. Sporthalfuurtje door P. Olt- hoff. 8.15 ndm. Concert door hot Stedelijk Orkest van Maastricht o.l.v. Henri Her mans. 0.30 nam. Hot K R.O.-Orkest o.l.v. Ma- Tlnus van 't Woud. 10.45 De KRO-Boys o.l.v. Piet Lusten houwer. 11.15 nam. Farkas Jenö en zijn be roemd Ilongaarsch Orkest» BRUSSEL 321.9 M. Vlaamsch programma 12.50 nam. Concert door het Salonor kest o.l.v. W. Feron. 1.30 nam Dansmuziek door het Om roeporkest o.l.v. Stan Brenders. 5.20 nam. Concert door het Salonor kest o.l.v. W. Feron. 8.20 nam. Concert door het Omroep- kleinorkest o.l.v. K. Walpot. BRUSSEL 483.9 M. Fransch programma —12.50 nam. Dansmuziek door het Om- roepdansorkost o.l.v. Stan Brenders. 1.20 nam. Omroepsalonorkest o.l.v. W. Feron. 5.20 nam. Concert door het Omroop- kleinorkest. 8.20 nam. Concert door het Omroep orkest o.l.v. P. Gason. DEUTSCHE AN DSENDER 1571 M. 12.20 nam. Concert door do Saar- brücker Orkestvereoniglng o.l.v. A. Jung. 2.05 nam. Gevarieerd concert. 1.20 nam. Concert door het Omroep orkest o.l.v. W. Llblszowskl. 8.30 nam. „Perpetuum mobile", con cert door bet Omroep-Aniusementsor- kest o.l.v. Otto Dobrindt, Ilja Livselm- kotf's orkest. 10.30 nam. Concert. DROITWJCH 1500 M. 12.10 nam. Het orkest van het Théatre Royal te Birmingham o.l.v. Sheridan Gordon. 12.50 nam. Het Sted. Orkest van Edin burgh o.l.v. J. D. Finlay. 1.50—2.20 nam. Jack Wilson en zijn „Versatile Five". 4.40 nam. Het Hungaria Zigeuner-or kest. 5.35 nam. Dorothy Hogben's Vocaal en Instrumentaal Ensemble. 6.45 nam. Het Leslie Bridgewater- kwintet. 7.35 nam. Pianorecital door Frank Merrick. 8.20 nam. „Fictional Fame on Parade", een revue-programma. 10.30 nam. Het B.B.C.-orkest o.l.v. Jo seph Lewis m.m.v. Dale Smith (bari ton). GRAMOFOON MUZIEK Hilversum I S.OO—9.00, 9 50— 10.00. 12.30—1.30 en 11.10—12.00. H11 v e r s u m II 10.30—11.30, 1.00— 1.20, 3.00—4.00, 4.45—5.00, fi.00—015, 9.00—9.30. 10.35—10.45 en 11.45—12.00. Brussel VI. 6.55, 7.20, 8.20—9.20, 12.20 en 10 20—11.20. Brussel Fr. 6.55, 7.20 en 8.20 0.20. Droitwich 12.35 en 5.35.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1936 | | pagina 2