Bedreiging Onze Kinder-afdeeling EIBAR VEROVERD DOOR RECHTS 8 VROOM r PREESMANN g ADVERTEEREN DOET VERKOOPEN van Madrid 690 RUBBER Zaakgelastigde doet stappen Vluchten de Spaansche ministers? De opstandelingen zouden vorderen op den weg van Toledo naar Madrid EEN BESLISSING OP TIL? Tienduizend granaten op het Alcazar WIJ LUISTEREN NAAR: GEPROLONGEERD UITNOODIGING DROSTE VERPLEEGSTER CACAO. Voedzaam, lekker en voordeelig en daardoer „ALTIJD WELKOM"! Laatste berichten Nederlander in Madrid gearresteerd Advertentiën GRAND THEATRE Door de volksfrontmilitie aan de politie overs gegeven Het A.N.P. seint ons uit Madrid d.d. 29 September: Naar wij ver nemen is een Nederlandsch onder daan, Alfons Visscher genaamd, gis ternacht door leden der volksfront- militie gearresteerd. Nadat zij hem aan een ondervraging hadden on derworpen, hebben zij hem in han den van de politie gesteld. De zaakgelastigde, die thans te Madrid de belangen van de Neder- landsche onderdanen behartigt, heeft onmiddellijk, toen dit feit hem ter oore kwam, de noodige stappen ondernomen, welke evenwel nog geen resultaat hebben gehad. Men acht het waarschijnlijk, dat de ar restatie geschied is op grond van beschuldigingen, dat de heer Vis scher met do opstandelingen zou heulen. GEEN PRIJSVERHOOGING IN DE CONFECTIE-INDUSTRIE. AMSTERDAM, 28 Sept. Het bestuur ivan de Federatie van Vereenigingen yan Nedcrlandsche Confectie-fabrikan- ten heeft in haar heden gehouden ver gadering den toestand onder de oogen gezien, waarin de Nederlandsche con- lectie-industrie zich ziet geplaatst door de belangrijke gebeurtenissen der laat- ®tc dagen op monetair gebied. Bezield met den wensch, om te vol doen aan het nadrukkelijk uitgespro ken verlangen van de regeering, ver klaart zij, er bij haar leden op te zullen aandringen, dat geen prijsverhoogingen zullen worden toegepast op den aanwe zigen voorraad. Ook voor de toekomst blijft het streven der Nederlandsche confectie-industrie erop gericht, onge motiveerde prijsverhoogingen met kracht tegen te gaan. Nederl. Hervormde kerk Bedankt voor Loosduincn (2de pre- idikantsplaatö) ds. G. P. Schaers te Kol derveen. Drietal te Amsterdam (vac. ds. K. Bahr) ds. J. H. R. Fischer, te Amster dam, ds. H. Obendiek te Barmen-Ge- marke en ds. L. Steil te Wanne-Eikel. BUITENLAND De rebellen naderen de hoofd» stad hoe langer hoe meer Volgens den Diario do Lisboa zijn de opstandelingen onmiddellijk na den yal van Toledo 30 K.M. in de richting van Madrid opgerukt, zonder ernstigen tegenstand te ontmoeten. Men ver wacht, dat do eerste gevechten van grooteren omvang pas voor de poorten van Madrid zullen worden geleverd, aangezien in de provincie Toledo het terrein vlak is en nauwelijks gelegen heid biedt voor een verdedigende actie. Pas achter het vliegveld Getafe wordt het landschap weer heuvelachtig. De luchtstrijdkrachten der rechtschen, al dus dit blad verder, zullen de inneming Van Madrid inleiden met een grooten aanval op het vliegveld Getafe. waarna de eigenlijke stormaanval op de hoofd stad zal worden ingeluid. Ter vermij ding van een paniek laat het militaire opperbevel te Madrid de vluchtelingen uit Toledo niet in de hoofdstad toe. De Spaansche minister van binnen ïandsche zaken verklaarde gisteravond in een radiorede, dat de regeering niet voornemens is uit Madrid te vluchten, in tegenstelling met de wilde geruch ten. welke dienaangaande de ronde deden. Ten aanzien van de reis van enkele ministers naar de Oostelijke provincies verklaarde de minister, dat zij spoedig weer naar de hoofdstad zullen terug keeren cn dat omtrent het doel van hun reis niets mag worden bekend ge maakt. Gijzelaars gefusileerd De radiozender van Scvilla bericht, dat de anarchisten in Barcelona talrij ke politieke gevangenen, die zich aan boord van het gevangenisschip Uru guay bevonden, hebben gefusileerd zonder voorafgaand vonnis. Onder de slachtoffers zouden zich ook de gene raals Yimervez en Arenas bevinden. Gedeserteerde sergeant vliegers keeren terug De beide Belgische sergeant vliegers, 'die gedeserteerd waren om dienst te nemen in het Spaansche leger, hebben zich gisteren bij de gendarmerie ge meld. Zij verklaarden door 'n Spaansch werver te zijn aangeworven voor het Spaansche leger. Zij zijn naar Parijs gegaan, waar hun geld werd gegeven om naar Madrid te gaan. doch aange komen in de Spaansche hoofdstad, werden zij onder verdenking van Spion- nage gearresteerd. Zij slaagden er evenwel in te ontvluchten. Verwoede strijd om het dorp Bargas TETOEAN, 29 Sept. (Reuter). Het radiostation alhier heeft een bericht ontvangen, afkomstig van een radiozender der opstandeling gen aan het front van Bilbao, waarin wordt medegedeeld, dat de nationalisten Eibar zijn bin? nengerukt. De radioclub te Teneriffe be? vestigt de inneming van Eibar door de troepen van Franco. De rechtsche luchtmacht heeft Bilbao weer gebombardeerd. Ook de oorlogsschepen der regeering, die op de reede lagen, werden onder vuur genomen. De opstandelin? gen zouden verscheidene kilome? ters gevorderd zijn op den weg van Toledo naar Madrid, waarbij de afdeelingen regeeringstroepen met mitrailleurvuur bestookt werden. Franco heeft verklaard, dat zijn troepen zoo snel mogelijk naar Madrid zullen oprukken. Naar Reuter uit Madrid seint, zal heden aan het Toledo-front een strijd beginnen, die mogelijk wel beslissend zal kunnen blijken voor hot bezit van Madrid. Luit.-kol. Rubio, die het bevel dien sector over de regeeringstroe pen voert, heeft den Reuter-correspon- dent bij de regeeringstroepen medege deeld, dat de regeeringstroepen Zon dag genoodzaakt waren ecnige kilome ters langs den weg van Toledo terug te trekken en het dorp Bargas in han den der opstandelingen te laten, daar deze over een ovennacht van vliegtui gen en artillerie beschikten. Weldra, zoo voegde Rubio er aan toe, zullen de zaken anders staan; gisteren hebben de regeeringstroepen een hevigen tegen aanval gedaan en zijn zij er in geslaagd tot op een 100 meter van de kerk van Bargas door te dringen. (Iiavas meldt daarentegen, dat de aanvallers, dus de regeeringstroepen, met enorme verlie zen werden teruggeslagen). De speciale vertegenwoordiger van Havas meldt, dat door de regeerings troepen 6000 granaten van 75 m.m. en 4000 van 155 m.m. op het Alcazar afge schoten zijn. Enkele daarvan waren ge vuld met gifgas. Verder hehben de re geeringstroepen een drietal mijnen doen ontploffen met 3000 kg. ontplof bare stof. In Biscaye wordt nog steeds hardnek kig gestreden. De troepen van Mola hebben hun posities, naar Havas uit Burgos seint, versterkt. Regceringsaf- deelingen, die trachtten het terrein te heroveren, werden overal met verliezen teruggedreven. In Asturie blijven de rechtsche troepen in de richting van Trubia oprukken. Zij hehben zich meester gemaakt van den rechteroe ver der Nalon, van het dorp Cuero en het bruggehoofd te Pcnaflor. Beleq van Ovicdo in beslis- beslissend stadium De Spaansche regeering deelt mede. dat in het Westen van Asturië de re geeringstroepen hun opmarsch hebben voortgezet, na een sterke afdeeling op standelingen op do vlucht te hebben gedreven. Het beleg van Oviedo is in een beslissend stadium gekomen. In den sector Taracena werden aanvallen der opstandelingen afgeslagen. Boven Montoro in het district Cordova wer den vliegtuigen der opstandelingen door regeeringstoestellen verdreven. In de omgeving van Toledo hebben de re geeringstroepen de stellingen versterkt. Ilun artillerie bombardeert do posities der opstandelingen. Ter dood veroordeeld Aan boord van het gevangenisschip Uruguay heeft het volksgerccht vier officieren van het cavalerieregiment Santiago ter dood veroordeeld. Een vijfde is tot levenslange gevangenis straf veroordeeld. Het volksgerecht te Guadalajara heeft vijf menschen ter dood cn vier tot levenslange gevangenisstraf veroor deeld. Tien beklaagden werden hier vrijgesproken. Radio La Coruna deelt mede, dat de rechtsche troepen Montrico in Bis caye bezet hebben. Luitenant-kolonel Sandino heeft me degedeeld, dat de Catalaansclve troepen -do-stellingen der opstandelingen bij Quinto in Aragon hebben aangevallen. De rechtschen moesten twee kilometer terugtrekken. WOENSDAG HILVERSUM II 301.5 m. N.C.R.V. 8008.15 Schriftlezing en Meditatie. 8.159.30 Morgenconcert. 10.3011.00 Morgendienst. 11.0012.00 Concert door het Ensem ble Van der Horst. 12.30—1.15 nam. Vervolg concert. 1.152.00 nam. Populaire orgelbespe ling door Ronald Parker. 2.153.00 nam. Zang-recital door Annie Hockstra-'T Sas, sopraan. Aan den vleugel: Klaas de Rook. 3.00—3.20 nam. Lezing van Christe lijke lectuur. 4.00—5.00 nam. Concert: Gijs Beths, viool; Leendert do Graaff, viool; Piet Ilalsema, piano. 5.026.00 nam. Kinderuurtje. 6 006.30 nam. Landbouwhalfuurtje. 7.15—7.45 nam. „4 October Dieren dag". Spreker; Dr. H. J. Flipse, te Hil versum. 7.45—8.00 nam. „Een kwartiertje Ra dio-reportage". 8.15—10.25 nam. Openbare herden kingssamenkomst, ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan der Nederlandsche Oranje-vereeniging „Het Zuiden" te Rotterdam en de herdenking van Lei den's beleg en ontzet (3 October 1574). HILVERSUM 1 1875 m. V.A.R.A. 9.30 Onze keuken, door P. J. Kers Jr. V.P.R.O 10.00 Morgenwijding. Voorganger: Ds. J. M. van Veen, Utrecht. V.A.R.A 10.15 Uitzending voor de arbeiders in de continubedrijven. 12.15 nam. Het orkest o.l.v. Willem Lohoff. 1.15 nam. Het orkest o.l.v. Willem Lohoff. 2.01 nam. Orgelspel door Johan Jong. 2.30 nam. Voor de vrouwen. 3.00 nam. Voor de kinderen. 5.30 nam. Melody-circle o.l.v, Daaf Wins. 6.15 nam. Melody-circle o.l.v. van Daaf Wins. 6.50 nam. „Zonnestraal roept U", door Jan van Zutphen. 7.00 nam. Sportuitzending. 7.15 nam. De roodborstjes. Kinderkoor tje o.l.v. I.cida Hulscher. Pianobegelei ding: Jo Kickhefer. 7.40 nam. „Sociale verzekering". Ge schiedenis der Sociale Verzekering. Eerste lezing door J. A. Berger. 8.15 nam. Het orkest o.l.v. Isja Rossi- can. 9.00 nam. Huwelijksadvertenties. Een journalistieke zwerftocht door het rijk wordt NIET Vertooning nog slechte voor 3 dagen. Woensdag half 3 Matinée Op 1 November a.s. worden de cantiues der Infanterie in eigen beheer genomon. H.H. fabrikanten, grossiers en winkeliers, die met in gang van dezen datum in aanmerking wenschcn te ko men voor leveranties van eet- en drinkwaren, rookarti kelen enz. aan de cantine der Infanterie, gelieven hun (z.m. bemonsterde) offertes benevens leveringsvoorwaar den in te zenden op 1 en 2 October cn van 5 t/m. 7 Octo ber van 14.0016.00 in de cantine der Willcmkazerno Leusderweg. Maandelijks afrekening, J. M. N. v. d. DRÏFT. Kapitein 21 R.I. Voorzitter tevens gedele geerd lid der Cantine- commi6sie. Voorloopig kosteloos. Bij beschikking van den E.A. Heer Rechter-Commis- saris in het faillissement van W. DE VOOGD, wonende te Amersfoort, Jozef Israëls- straat 11, is bepaald, dat do schuldvorderingen bij den curator moeten zijn inge diend vóór 26 October 1936, en dat "do verificatie-verga dering zal worden gehouden op Maandag, 9 November 1936, v.m. 9.30 uur, in het Ge rechtsgebouw te Utrecht. Amersfoort, 28 Sopt. 1936. Snouckaertlaan 19. De curator: H. TYDEMAN. Groote verkoops-org. kan voor Amersfoort een energ, JONGEMAN PLAATSEN voor dem. bij part. Leeft, tot 30 j. Voor harden werker di recte en rcgelm. wekcl. ver- dienst-mogelijkh. van 20.— tot 25.Pers. bezoek,, on der overl. v. prima getuig- schr., Woensdag 10Vz12 uur Alexander Numankade 6, Utrecht. Spaart bons voor kop, ketel, beker of blad. Onze condities luiden: Voor 1 kop en schotel of 100 bons 75 ct. Voor. 1 presenteerblad 150 bons of 75 bons 60 ct. van liefde, lichtgeloovigheid en zwen del. 10.05 nam. De Flierefluiters o.l.v. Jan d. Horst m.m.v. Bert van Dongen, zang. 11.00 nam. Huwelijksverhoudingen. BRUSSEL 321.9 M. Vlaamsch programma 6.50 nam. Concert. 8.20 nam. Concert. BRUSSEL 483.9 M. Fransch programma 5.25 nam. Het Omroeporkest o.l.v. P. Douliez. 10.3011.20 nam. Dansmuzdek. DEUTSCHLA NDSENDER 1571 M. 12.20 nam. Uit Koningsbergen: Con cert. 3.35 nam. Concert. 4.20 nam. Orkest o.l.v. Otto Dobrindt. 6.20 nam. Fanfarc-muziek. 11.2012.20 Dansmuziek. DROITWICH 1500 M. 12.05 nam. Het B.B.C.-Northern-Ire- land-orkest. 1.20 nam. Orkest o.l.v. Harry Pell. 5.35 nam. Het B.B.C.-Dansorkest o.l.v. Henry Hall. 10.30 nam. Concert. GRAMOFOONMUZ1EK Hilversum I 8.00, 12.01, 1.00, 6.00 cn 11.30—12.00. Hilversum II 12.1512.30, 3.30 en 10.30—12.30. RADIOKRANT Nieuwsberichten geven beide Holland- sche zenders om S uur en voorts Hil versum I om 10.00 en Hilversum II om 10.25. OMREKENINGSKOERSEN Londen Berlijn Parijs Brussel ZO rich Kopenhagen Oslo Off. Niet Off. 26 *>epi. 29 ep 7.451/2 8.91 0.59.55 0.69 50 9.40 25.10 30 50 4«.25 42.50 Stockholm New York Milaan Praag I.48 JÉ 1.81 II.67 6.14 Medeged, door de Rotterd. Bankvereen, Kilometertellers voor lichte motoren f 14.75. Duo's f 4.50. Horloges f 5.Handschoe nen vanaf f 1.50. Zie de étalage. HUIB HOLSTEIJN. brengt een groote collectie mantels en jurkjes voor elke leeftijd, waarvan onderstaand enkele bijzonder voordeelige aanbiedingen. Schooljurk zeer voordeelig in pri ma wollen bouclé. Pique kraagje en manchett., plooien voor en achter. In diverse tinten, leeftijd 5-6 jaar 270 Wol tricot Delano Kinderjurk met knoopsluiting voor. Kraagje en man chetten met wit af gezet. Verkrijgb. in diverse tinten, leeftijd 3 jaar 240 Pracht Kinder mantel van prima velours, eenrij-mo- del met moderne bontgarneering en biezen in terra, bruin en heimarine leeftijd 5 jaar teute manteltje voor de kleintjes van zuiver wollen stof met modern fluweel kraagje en knoopjes - in ter ra, bleu en groen leeftijd 2 jaar 390 Keurig manteltje in de modernste Tweed dessins met doorgestikte kraag, manchetten en ceintuur in mari ne en bruin, leeftijd 5 jaar C40 slechts D Al deze aanbiedingen met kleine stijging per maat.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1936 | | pagina 3