De reis om de wereld in dagen JtcwiA (plateaux Moderne Phileas Fogg's ■f I J. Slauerhofft iia DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA Harderwijk en de vaart op Zondag WAT ETEN WIJ MORGEN? Fa.M.R. N.OQSTERVEEN WIJ LUISTEREN NAAR: SH'JDEN.tj Ie BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DINSDAG 6 OCTOBER 1935 Drie Amcrikaansche journalisten trachten om zoo snel mogelijk om de wereld heen te komen Extra vliegtuigen werden gecharterd (Van een bizoncleren medewerker) WIE van U heeft niet Jules Verne's boek: „De reis om de wereld in tachtig dagen" gelezen? Hoe hebben wij niet genoten van de opwindende avonturen van den flegmatiekcn Engelschman met zijn bediende Passepartout? Vol span ning maakten wij allen in onze verbeelding hun wederwaardighe den mee. Angstig klopte ons hart in onzen boezem, wanneer de beide wereldreizigers pech haddon en hoe terneergeslagen waren wij niet, wanneer in het laatste hoofdstuk bleek, dat Phileas Fogg zijn wed denschap verloren had om echter kort daarop met dankbare blijd schap te vernemen, dat, dank zij het datum-verschil, de Engelsch man nog juist op de laatste seconde zijn reis om de wereld binnen den vastgestelden tijd had kunnen vol brengen. Jarenlang gold de reis van Phileas Fogg als een record, totdat onze beken de landgenoot Jhr. Jan Feitb dit record verbeterde met zijn boek: „De reis om de wereld in veertig dagen", waarin wij de avonturen besclire\cn vinden van ,.de zoon van Phileas Fogg en diens be diende Passepartout Junior. Liet Jules Yerne zijn beid van West naar Oost reizen, waardoor hij dus als het ware de zon tegemoet ging en zoo doende op zijn reis een dag inhaalde, Jan Feith liet zijn reizigers den tocht via Rusland aanvangen, terwijl het ver schil tusschen den toenmaals geldenden Spoor- en Amsterdamschen tijd voor de ontknooping zorgde. Sindsdien hebben auteurs zich niet meer aan recordpogingen voor wereld reizigers gewaagd. Dat de tijd van veer tig dagen voor een reis' om de wereld niet meer als een recordtijd kon gel den, hebben onze moderne luchtvaar- ders bewezen. Hoewel verschillende vliegers groote afstandsvluchten heb ben afgelegd, is het tot dusverre slechts aan den verleden jaar onder dramatische omstandigheden aan zijn einde geko men Amerikaanschen vlieger Wiley Post gelukt een reis om de wereld per vliegtuig te volbrengen. liet was is 1031, dat Wiley Post zijn eerste wereldvlucht volbracht in gezel schap van Gatty. Zij deden over den tocht acht dagen, vijftien uur en vijf tien minuten, waarbij zij in totaal vier dagen, tien uur en acht minuten vlo gen met een gemiddelde snelheid van honderd zes en veertig mijl per uur. Hoewel dit een enorme prestatie was. was Wiley Post van oordeel, dat het nog wel lugger kon. Twee jaar later besloot hij een solo-vlucht om de we reld te ondernemen. Hij vertrok weder om met zijn bekend toestel, de „Winni Mae" in den morgen van den 15en Juli 1033 van het vliegveld te New York. Dertig uur en vijf en vijftig minuten later landde hij behouden te Berlijn. Den 17en Juli om 14.20 arriveerde hij te Moskou. Om 6.10 van den volgenden dag bevond hij zich te Novosibirsk, waar hij brandstof innam om den tocht voort te zetten. Om 15.35 van denzclf- den dag landde hij te Irkoctsk. Den lPen Juli moest hij een noodlanding te Roechlowo maken. De tocht kon even wel na een klein oponthoud voortgezet worden en om 3.35 in den morgen van den 20sten Juli arriveerde hij te Chaba- rofsk. Den volgenden dag had Wiley Post weer pech. Een noodlanding moest ge maakt worden te Flat, in Alaska, doch denzelfden dag kwam hij weerverderen wist Fairbanks te bereiken, waar hij 's morgens om 10.43 aankwam Hier gunde hij zich een weinig rust alvorens den tocht te hervatten. In den ochtend van den 22sten Juli daalde de Winni Mae te Edmonton. ITet einde van den tocht was toen reeds in zicht. Alles werd op het vliegveld te New York in gereedheid gebracht om den koenen In- diaanschen vlieger een grootsche ont vangst te bereiden. Even voor midder nacht, om precies te zijn, om één mi nuut \oor twaalven, was de reis om de wereld volbracht. De geheele reis had zeven dagen, 18 uur en 49 minuten geduurd, terwijl de eigenlijke vliegtijd 186 uur en vijftig minuten bedroeg. Post had derhalve zijn eigen record van twee jaar geleden met twintig uur en zes en twintig minuten verbeterd, terwijl bij e\oneens een nieuw record voor de solovlucht om de wereld op zijn naam gezet had. In Augustus 1935, toen Wiley Post, tezamen met den bekenden filmacteur Will Rogers een vlucht \an San Diego in Californië via Alaska en Siberië naar Moskou wilde maken, stortte het toe stel ten Zuid-Oosten \an Bering Straat neer, bij welk ongeluk de piloot en zijn medepassagier om het leven kwamen Van de andere wereldreizen in record, tijd gemaakt, willen wij nog memoree- ren de tocht van de Zeppelin van La- kehurst naar Lakehurst, welke in een en twintig dagen volbracht werd De Amerikaansche journalisten, die thans het plan opgevat hebben, een reis om de wereld in record-tijd te vol brengen, zijn deze dagen met het lucht- echip Hindenburg van New York naar Europa vertrokken. Vandaar zullen '/ij hun reis per vliegtuig voortzetten. Eén van de journalisten, n.l. Ekins vin United Press, is er in geslaagd passa ge te boeken \oor Indie met de „Kwak De concurreerende journalist was ech ter niet zoo gelukkig, daar het NV'ei- landsche vliegtuig voor Indië, dat Cc (ober vertrekt, reeds volgeboekt was. Nochtans zijn er verschillende pogin gen ondernomen, teneinde d<ui journa list mogelijk te maken op -lc snelste wijze zijn reis oni de wereld te kunnen doen voortzetten. Naar verluidt heeft hij een extra vlietuiglatcn charte ren van de K. L. M. om de Kwak in te halen. Dit is hem dan ook gelukt en beide journalisten vervolgen nu vanaf Athene hun reis naar Indië. De derde journaliste, miss Kilgallen is per vlieg tuig naar Rome vertrokken en zal vandaar per Engelsch of Fransch vlieg tuig naar het Oosten gaan. Vol span ning wacht do wereld op den uitslag van dit -sportieve duel. (Nadruk verboden.) CARLISTEN ZOEKEN EEN TROONOPVOLGER WEENEN, 5 October. (D.N.B.-A.N.P.) Heden is hier een deputatie van tien Carlisten uit Spanje aangekomen om met de Oostenrijksche leden van de familie Bourbon te spreken over het kiezen van een opvolger voor den over leden kroonpretendent van de Carlis ten, don Carlos Alfonso van Bourbon, die kort geleden is overleden. De broer van ex-kcizerin Zita, prins Xaverius van Bourbon schijnt de mees te kans te hebben. 52 JAREN BRAND NEW-YORK, 5 Oct. (A.N.P.) Men heeft belangrijke vorderingen gemaakt bij het afsluiten van een brand, die se dert 52 jaar woedt in een kolenmijn bij New Straitsville in Ohio De brand, die zich uiterst langzaam voortbeweegt in de richting der stad, heeft reeds een hoeveelheid steenkolen tot een waarde van 50 millioen dollar vernield. Het vuur wordt door 300 te- werkgestelden bestreden. COUREUR GEDOOD MILAAN, 5 October. (A.N.P.) Bij een poging om het 12 uur-record voor automobielen in de 1100 cc-klasse te verbeteren, heeft gisteren op de Monza- baan een vreeselijk ongeluk plaats ge had. De Italiaansche coureur Radice Fos- sari reed met zijn Maseratti met een gemiddelde snelheid van 150 K.M. per uur, toen een hond over de haan liep De hond werd door den wagen gegre pen. terwijl de coureur de macht over zijn stuur verloor. De 26-jarige graaf Foesari moest zijn recordpoging met den dood bekoopen. JEAN BATTEN TE BRINDISI BRINDISI, 5 October. (Stefani-A.N.P.) De Britsche aviatrice Jean Batten is hedenmiddag met haar eenpersoons vliegtuig op het vliegveld van Brindisi aangekomen. Zii poogt het snelheids record LondenNieuw Zeeland te ver beteren. Morgen zal zij doorvliegen naar Athene en Cyprus. VERKEERSONGELUKKEN IN ZWEDEN STOCKHOLM. 5 Oct. (Stefani). Volgens vandaag gepubliceerde sta tistieken over het verkeer in Stockholm zijn in de eerste zes maanden van dit jaar 313 ernstige ongelukken voorgeko men met 15 dooden en 550 gewonden. DRIE DOODEN BIJ VLIEGRAMP NEW-YORK, 5 Oct. (Stefani). Bij het opstijgen op het vliegveld van Long Island zijn tw:ee toestellen met elkaar in botsing gekomen. Drie der inzitten den werden op slag gedood, een vierde verkeert in levensgevaar. e V. o £&n yudvsito qmute ia^olwipt per flesch f 0.65 II per anker f 25«— j?. Sdwisihman %n. WjiuJttedisLiJjiaal 17 Jul. 1^5 Het verbod van vervoer te water op dien dag, door de Kroon vernietigd Het Staatsblad bevat een Kon. be sluit van 21 September, tot vernieti ging van het besluit van den raad der gemeente Harderwijk van 30 Januari, waarbij de Algemeene Politieverorde ning dier gemeente is aangevuld met een artikel 144A, luidende: „1. Het is verboden zonder vergun ning van den gemeenteraad de open bare wateren der gemeente te bevaren met vaartuigen, welke gebezigd worden als openbaar middel van vervoer van personen, en zoodanige vaartuigen in de openbare wateren te laden of te los sen. 2. De aanvraag om vergunning moet geschieden telken jaro vóór 1 Maart. 3. De vergunning wordt schriftelijk verleend aan den eigenaar van het vaar tuig, telkens voor ten hoogste één jaar. 4. De vergunning wordt alleen ver leend onder de voorwaarde, dat daar van des Zondags geen gebruik mag worden gemaakt. 5. De vergunning kan worden inge trokken indien degene, aan wie ze is verleend, in het nakomen van zijn fi nancieele of andere verplichtingen te genover de gemeente in gebreke is. 6. Overtreding van de bepaling van het eerste lid van dit artikel wordt ge straft met hechtenis van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoogste driehonderd gulden, onvermin derd het recht der gemeente om vaar tuigen, in overtreding zijnde, het beva ren en het laden of lossen in de open bare wateren te verhinderen". De Kroon overweegt, dat volgens ar tikel 1 der Wet Openbare Vervoermid delen tot het in werking brengen van kens artikel 15, derde lid, vervoer van personen te water geene voorafgaande vergunning wordt gevorderd, doch blij- kijs atikel 15, derde lid, vervoer van personen binnen eene gemeente niet door deze wet wordt geregeld: dat dus uitsluitend ten aanzien van tot het gebied der gemeente beperkt personenvervoer de gemeenteraad be voegd is het in werking brengen vnn een openbaar middel van vervoer af hankelijk te stéllen vnn enne door het gemeentebestuur te verleencn vergun ning; dat echter op openbare wateren der gemeente Harderwijk geen ander open baar vervoer van personen mogelijk is dan vervoer, dat uit de gemeentehaven naar het IJsselmeer of omgekeerd gaat en derhalve de gemeentegrens over schrijdt; dat dan ook de verordening dergelijk vervoer niet uitzondert en kennelijk niet anders kan beoogen dan openbaar vervoer van personen te water tusschen Harderwijk en andere gemeenten in strijd met artikel 1 der Wet Openbare Vervoermiddelen van vergunning af hankelijk te stellen; op dezen grond is voornoemd bssluit van don raad der gemeente Harderwijk van 30 Januari vernietigd wegens strijd met de wet. VOOR DE KOFFIETAFEL Harde eieren met kaassaus. Bereiding: 6 hard gekookte eieren, 4 d.L. melk, 30 gr. bloem, 30 gr boter, 50 a 75 gr. geraspte kaas, wat zout, peper en noot. Verwarm roerende op een zacht vuur de boter met de bloem tot een gelijk papje. Voeg daarbij onder voortdurend roeren geleidelijk de melk, laat de saus een oogenblik doorkoken tot ze mooi gebonden is en roer er dan de geraspte kaas door met zooveel zout, peper en noot als voor den smaak noodig blijkt. Snijd de warme gepelde eieren in de lengte doormidden, giet de saus op een verwarmden vleeschschotel en leg er op regelmatige afstanden de gehalveer de eieren in, met den opengesneden kant omhoog, zoodat het geel van de dooiers aan den 6chotel de noodige kleur geeft. VOOR DE MIDDAGTAFEL Gebraden lamsbout. Aardappelen. Gestoofde bieten. Bananen crème. Bereiding: 6 bananen, sap van 1 citroen, 1 sinaasappel, 2 eetlepels sui ker, 1 pakje poedergelatine, 1 kopje warme melk, 2'/« d.L. melk, 1V« eetlepel suiker, 15 gr. custardpoeder, 1 d.L. room. Schil de. bananen, maak ze met een vork fijn en klop ze. Vermeng ze daar na met het gezeefde sap van sinaasap pel en citroen. Los de poeder gelatine op in een kopje warme melk. Doe d»t door het vruchtensap en voeg er nog 2 eetlepels suiker bij. Breng vervolgens 2 d.L. melk met V/» eetlepel suiker aan den kook. MaaK de custardpoeder met de rest van de melk aan, voeg dit roerende bij de ko kende melk en laat het papje steeds roerende even doorkoken. Klop de custard vervolgens met een garde wat o" en voeg er tevens de bananenmassa bij. Begint het geheel drillerig te worden doe er dan nog de stijfgeklopte room en een tikje zout door. Breng alles over i" een glazen schaal laat de crème goud en stijf worden en dien ze op met biscuits. LANGESTRAAT 42 - TEL. 77 Zoute sticks per ons f 0,20 Zoute krakelingen) ONGEGROND VERKLAARD BAARN. De Minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen heeft medegedeeld, dat bij Kon. Besluit on gegrond is verklaard het beroep, inge steld door Mej. A. H. Klokke, tegen het haar verleende ongevraagd eervol ont slag als onderwijzeres aan de Prinses Julianaschool, alhier. In zijn werk weerspiegelt het Beeld, waarin de Schepping zich openbaart Eenheid van leven en kunst HILVERSUM, 5 October. Vanavond is op 38-j^rigcn leeftijd de letterkun dige Jan Slauerhoff overleden. Jan Jacob Slauerhoff werd op 15 Sep tember 1898 te Leeuwarden geboren. Na de lagere school volgde hij in zijn ge boortestad de hoogere burgerschool waarna hij aan de Universiteit van Am sterdam geneeskunde studeerde. Na vol tooiing van zijn studie werd hij scheeps arts hij de China-Japan lijn en daarna bij de Koninklijke Hollandsche Lloyd en hij de V.N.S. Laatstelijk was hij arts in Marokko. Zoowel in poëzie als in proza zijn ver schillende werken van zijn hand ver schenen. Als gedichten verschenen „Ar chipel" in 1923, „C.lair Obscur" in 1926, „Oost Azië" in 1927, „Eldorado" in 1928, „Serenade" en „Saturnus" in 1930, een bundel Fransche gedichten „Fleur du haricage" in 1928, een bundel Chinee- sche bewerkingen, getiteld „Yoeng poe Tsjoeng" in 1930 en „Een Eerlijk Zee mansgraf" in 1936. Als proza verschenen „Het Lente- eiland" (Kau Lung Seu) en „Schuim en Asrh" in 1930, „Het verboden Rijk" in 1932. Als drama schreef Slauerhoff „Jan Pietersz. Coen" in 1930 en „Het leven op Aarde" in 1934. Tusschen de vele talentvollen en zelf- bewusten, die het beperkte gebied der Nederlandsche literatuur bevolken, was J. Slauerhoff misschien de eenige, die geniaal was en argeloos. Indien men niet droef te moede was over het tra gisch einde van een leven dat vóór de middelbare jaren bezweek, zou men wil len vaststellen, dat hier de dood de gaafheid bevestigd heeft van een onbe vlekte kunstenaarsnatuur. Want ieder, die doorgedrongen is tot de kern van Slauerhoff's gedichten en geschriften, huiverde, wanneer hij ging bedenken, dat déze figuur eenmaal zou geraken tot den staat van het maatschappelijk aanzien. De dood heeft dit leven gehou den binnen de grenzen der innerlijk heid. Het is als heeft nu de laatste koele kus zijner Muze de onrust, waar door hij gedreven werd, gestild, en deze dichtergestalte in haar reinheid beves tigd. Slauerhoff heeft ons in zijn werken nagelaten een schat van beelden en symbolen,» waarin het verlangen ligt uitgesproken van de moderne men- schenziel. Er zijn tijden van romantiek en tijden van zakelijkheid, maar het romantisme als kenmerk van de men- schelijke natuur, sterft niet, wanneer de zakelijkheid domineert. Het weg-ver- langen, de vlucht naar dat wat anders is dan deze wereld blijft onze wezens trek. ook nu wij ontgoocheld zijn en wandelen binnen de gevangenis der techniek. Maar het verlangen wordt anders van karakter. Het erkent het wisselende en wczenlooze van alle levensverschijnse len en het richt zich naar een verleden, waarvan ieder weet, dat het voor im mer verloren is. De dichter, die dezen tijd begrijpt, hij wordt de zingende stem in een verlo ren wereld. Hij wordt de laatste ver kondiger van een leed, dat zich niet meer zal kunnen uitspreken, wanneer de menschheid een massa geworden zal zijn. De onbestendigheid van het leven heeft Slauerhof? vertolkt in een over weldigende beeldspraak. Wie zich be weegt door de galerij van zijn werken, hij ontwaart overal, of hij nu leest in „Schuim en Asch", in „het Verboden Rijk", of in dien laatsten, zeldzamen bundel „Een eerlijk Zeemansgraf", hij wordt getroffen door de ongeëvenaarde Rijkdom en kracht, waarmee de Phan- tasie een wereld zonder verwachtingen weet te verbeelden. Er is gezegd, dat het werk van Slauerhoff vaak achteloos was geschre ven, dat het gebrekkig was van compo sitie. Die uitspraak verraadt gemis van inzicht in het karakter van deze kunst. Het compositiebegrip der letterkundige handboeken is niet van toepassing op dit keuristisch genie. Wat Slauerhoff schreef, was niet de vrucht van stelsel matige overdenking, het borrelde op uit de wereld van gepeins en spasmodisch verlangen, die het leven van den dich ter was. Bij Slauerhoff was er éénheid van leven en kunst. Hij zwierf over de zeeën en hij vond de zee als eenig en essentieel symbool van het lyrisme. Zijn „Verboden Rijk" is eigenlijker het groote zeeboek, dat in de taal van ons zee-bevarend volk geschreven werd, dan van Schendels „Fregatschip Johan na Maria", dat de liefde van den sche peling naar het schip en het einde in de haven beschrijft. En naarmate hij verder kwam op de groote zee-reis, die zijn leven geweest is, wies de beteeke- nis en kracht van de hem omringende natuur. De persoonlijkheid ging onder in het symbool. En is dit niet het schoonste wat wij van een dichter kun nen getuigen: dat de mensch ondergaat aan zijn Verbeelding? Zoo is nu de mensch Slauerhoff, de vluchtende ver dwenen, maar het werk van Slauerhoff is blijvend, omdat het het Beeld weer spiegelt, waarin de Schepping zich openbaart. Aan den groofen mensch en den ge- niaalsten dichter der huidige dichter generatie een laatste, eerbiediee groet. P. H. RITTER Jr. 289. Piet draaide zijn bezem eens in de emmer om en wees op de eerste de beste, die hij een einder verder zag staan. De zeeman liep op zijn maat toe en snauwde: Waar bemoei jij je toch altijd mee, hè? Heb jij hier de orders uit te deelen? En hij wees nijdig op Piet. 290. De ander was ook niet om een antwoord verlegen. Loop rond, waar heb je het nu weer over? Jij verbeeldt je al tijd maar, dat ik je dwars wil zitten en dat jong daarver tel me liever eerst eens waar dat zoo opeens vandaan komt! En hij maakte van zijn handen een verrekijker om Piet beter te kunnen zien. DONDERDAG HILVERSUM 1 1875 m. N.C.R.V. 8.008.15 Schriftlezing. 8.15—9.30 Morgenconcert (gr.muz.). 10.3011.00 Morgendiens, te leiden door ds. J. C. Kuiper. 11.00-12.00 Cello-recital door J. H. Gebhart. 12.15—12.30 nam. Leger des Heilskwar- tiertje. 12.301.30 nam. Populaire orgelbespe ling door Ronald Parker. I.302.00 nam. Gramofoonplaten. 2.003.00 nam. Zang-recital door Al- bert Kam, bariton. Aan den vleugel: Hans Schouwman. 3.003.15 nam. Enkrateia-kwartiertje. Spreker: G. v. d. Gronden. Onderwerp: „Waarom juist nu?" 3.153.45 nam. Concert door het „Hen driks-Trio". 4.004.30 nam. Vervolg-concert. 4.305.00 nam. Orgelplaten. 5.006.00 nam. Kinderuurtje, te leiden door Jac. Soetekouw, te Rotterdam. G.006.30 nam Landbouwhalfuurtje. 7.157.50 nam. „In het Conferentie oord van den Zendings-Studie Raad, te Lunteren". Met de microfoon op bezoek tijdens de 3e Zendingsconferentie. 7.50S.00 nam. Radio-reportage. 8.008.15 nam. Weer- en Nieuwsbe richten. 8.159.10 nam. Concert door de Arn- hemsche Orkest-Vereeniging, o.l.v. Jaap Spaanderman. 9.10—9.40 nam. „Voor jonge men- schen" (II). Spreker: Ds. N. Buffinga. 9.40—1020 nam. Vervolg-concert. 10.20r-10.25 nam. Nieuwsberichten. 1025—10.40 nam. Schaakcursus door H. Smitskamp. 10.4011.30 nam. Gramofoonplaten- concert. O. v. d. B. 6.307.00 nam Uitzending voor het onderwijsfonds voor de scheepvaart. HILVERSUM 11 301.5 m. V.A.R.A. 8.01 Gramofoonmuziek. 9.30 Onze keuken door P. J. Kers Jr. V.P.R.O. 10.00 Morgenwijding. Voorganger: Ds. H. H. Dorgelo, Naarden. V.A.R.A. 10.15 Uitzending voor de Arbeiders in de Continubedrijven. II.30 Uitzending voor de werkloozen. Inleidend woord door Henk Meyer. 12 01 nam. Gramofoonmuziek. 12.15 nam. De Bohemians o.l.v. Jan v. d. Horst. 1.00 nam. Hebreeuwsche liederen (gra mofoonmuziek). 1.15 nam. De Bohemians o.l.v. Jan v. d. Horst. 2.00 nam. Gramofoonmuziek. 2.30 nam. Voor de Vrouwen. 3.00 nam. Voor de kinderen met mede werking van: Het Tooneel o.l.v. Willem van Cappellen. 5.30 nam. Het Orkest o.l.v. Isja Rossl- can. 6.00 nam. Opera-Liederen. (Gramo foonmuziek). 6.45 nam. Gramofoonmuziek. 7.00 nam. Sport. „Dammen". 7.15 nam. De Krekeltjes. Kinderkoor tje o.l.v. Leida Ilulscher. Pianobegelei ding: Jo Kickhefer. 7.40 nam. „Sociale verzekering". Twee de lezing: „Karakter der SoQiale Verze kering" door E. Boekman. 8.01 nam. Herhaling van S.O.S.-berich- ten. 8.03 nam. Nieuwsberichten A.N.P. en Varia. 8.15 nam. Melody Circle o.l.v. Daaf Wins. 8.45 nam. „De stem van Victor Hugo". Hoorspel van Hans A. Joachim. 10.00 nam. Nieuwsberichten A.N.P, (2de uitzending). 10.05 nam. Nap de Klijn, viool, en Joh, Jong, orgel. 10.30 nam. Ramblers Dans-Orkest o.l.v. Theo Uden Masman. 11.00 nam. „Huwelijksverhoudingen". 11.30 nam. Gramofoonmuziek. BRUSSEL 321.9 M. Vlaamsch programma 6.20 nam. Concert. 8.20 nam. Concert. 9.35 nam. Concert. öat wil zeggen: Inhalen, terwijl uit tegengestelde richting ver keer nadert en de weg te smal Is voor drie auto's naast elkaar. *n Manoeuvre, die bijna zeker naar hospitaal of huls-van-be< waring voert!

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1936 | | pagina 2