DE PRIJZEN STIJGEN!! ENGELSCH ASSOCIATON IJSHOCKEY VEREEN1G1NG VERGADERT „ALLERZIELEN" IN AMICITIA ORANJE-COMITE VERGADERT EEN REEKS VAN OVERTREDINGEN Echter niet van onze Meubelen. Wij bieden nog een 100-tal kamers aan tegen de bekende oude lage prijzen. ALLES 1b KLAS FABRIKAAT Desgewenscht bewaren wij gekochte goederen op afroep. Uitstekende gelegenheid voor jongelui welke gaan trouwen, het grootst moge lijk profijt van hun spaargeld te trekken. TIJDSCHRIFTEN MARKTBERICHTEN 2e BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DONDERDAG 8 OCTOBER 1936 Een winterprograrnma met jij- afwisselend karakter Het nieuwe seizoen is weer begon nen. Eenige oude, welbekende en eeni- ge nieuwe namen staan op het win terprograrnma 1936/'37. Ten eerste mr. Selwyn Drives, die ook den vorigen winter hier heeft ge sprokén over zijn reizen door Ceylon, Burma en Australië en zijn verhaal il-, lustreerde met prachtige lichtbeelden. A.s. Vrijdag 9 October zal hij de rij ope nen met zijn voordracht over: Across America to the South Seas. Zijn gees tigheid, groote vitaliteit en zijn boeien de voordracht zullen het nieuwe En- gelsche seizoen prachtig doen inzetten Een tweede naam, die hen, die haar voordrachtkunst genoten, nog goed in het geheugen zal liggen, is die van Miss Janet Barrow. In 1930 en 1932 was zij in Amersfoort, waar zij met haar „vig netten", korte voordrachten en kleine tooneel-scènes, in kostuum, een groot succes behaalde. Mr. Foster Forbes en Miss Dorothy Sayers zijn do twee sprekers, die in Amersfoort nog onbekenden zijn. In En geland zijn zij geen onbekenden. Mr. Foster Forbes heeft zich eerst op poli tiek gebied bewogen, maar bepaalde zich later tot het bestudceren van de gewoonten en cultuur der pre-histori- sche volkeren. Met zijn lichtbeelden ter illustratie, zal hij o\er deze onderwer pen te onzent komen spreken. Miss Dorothy Sayers beweegt zich op een geheel ander gebied, n.l. op dat der detective-romans. Zij is zelf een zeer knappe schrijfster in dit genre en het zal ongetwijfeld interessant zijn om met de schrijfster samen ons ach ter de schermen te begeven cn te zien hoe dit mechanisme van mysterie van binnen werkt, waarvan wij als lezers anders alleen den buitenkant van spanning en intrigue te genieten krij gen. Een programma van afwisselend ka rakter wordt ons dus ook dezen win ter door de English Association voor gezet. Voor de lezing van Vrijdag a.s. zie mén de advertentie in dit nummer. ijshockey vereeniging vergadert Gisteravond hield de Amersfoortsche IJshockeyvereeniging haar algemeene ledenvergadering. Na de opening dooi den voorzitter, den heer H. Gerritsen, releveerde de secretaris-penningmees ter, de heer W. G. J. Kortland, in het Jaarverslag de goede samenwerking met het bestuur der Amersfoortsche IJsvcreeniging, alsmede een ledenaan- was van 50 pet. De bestuursverkiezing had tot gevolg dat gekozen werden: H. Gerritsen (voorzitter), W. G. J. Kort land (secretaris-penningmeester) en N. a. Kalt (lid). Hierna werd mededeeling gedaan van Öe vele faciliteiten, welke de leden van de A. IJ. H. V. in het komende seizoen zullen krijgen. We noemen hiervan o.m. gratis bezoek aan een komenden inter nationalen ijshockevwedstrijd, gratis trainen op de kunstijsbaan te Amster dam. Verder werd besloten in de ko mende maanden hier ter plaatse een krachtige propaganda te voeren. bedrijfsleven Heropening Bloemenmagazijn „Nova" Blijkens bericht in een advertentie In dit nummer is het bloemenmagazijn „Nova" van den heer J. C. Beit Ier ver plaatst van Kamp 22 naar Kamp 12. De opening zal morgenmiddag om Vier uur plaats vinden. De schat van bloemen en planten, die men in het magazijn aanwezig vindt, lokt ten zeer ste er eens een kijkje te gaan nemen. ambtsjubileum directeur p.t.t. Op de receptie, die Zondag a.s. in den ïoyer van Amicitia gehouden wordt ter gelegenheid van het 40-jarig ambtsjubi leum van den directeur der P.T.T., den heer J. Tieks Koening, bestaat voor een leder gelegenheid den jubilaris te com plimenteeren. ter beschikking van de justitie gesteld Vanmorgen werden de twee knapen, gearresteerd wegens rijwieldiefstal, naar .JLJtrécht overgebracht en ter beschikking Van den officier van justitie gesteld. verkeerd letterbord Een bewoner uit de Marconistraat Werd door de politie bekeurd, wegens het voeren van een verkeerd letterbord Op zijn 2-wielig motorrijwiel. Betreffende persoon voerde letter M met zich mede, inplaats van letter L. niet parkeeren in de krommestraat De wekelijksche autobeurs was aan leiding dat verscheidene personen be keurd moesten worden, daar deze hun auto's in de Krommcstraat geparkeerd liétén staan, hoewel hier pankeerverbod geldt. loop der bevolking September M. V. Totaal Aantal geboorten 36 37 73 Aantal overledenén 17 14 31 Meer geboren dan overleden 19 23 42 Gevestigd 191 212 403 Vertrokken 175 179 354 Meer gevestigd dan vertrokken 16 33 49 Totale vermeerdering 35 56 91 Bevolking op 1 October 1936 22.498 23.539 46.031 Boven: Hoeveel P.K. de benzine ook ontwikkelen kan, onze rijkspaarden die gisteren en vandaag deelnamen aan dc Tweedaagsche Prestatierit moeten er niets van hebben, en geven de voorkeur aan het heldere water. Onder: Een besmet terrein nabij de Vlasakkers te Amersfoort wordt door de van gasmaskers voorziene ruiters (deelnemers aan den prestatierit) overgestoken. TOONEEL Gisteravond opgevoerd door „Het De BoerVan Rijk Ensemble" Voor het Ensemble De Boervan Rijk, dat er zooveel mogelijk naar streeft oor spronkelijk Hollandsche looneelwerkcn te vertooncn, vormt lierman Hcyermans wel een onuitputtelijke en dankbare bron. De stukken van dezen schrijver behouden hun waarde en zullen die blijven behouden, doordat ze maat schappelijke gebeurtenissen schetsen, die niet een uitvloeisel zijn van bepaal de, tijdelijke omstandigheden, maar in ■vezen altijd een ondergrond blijven vormen van het reëele, harde leven, in welke maatschappij men ook leeft „Al lerzielen", dat hier gisteravond voor een vrij talrijk publiek in Amicitia gespeeld werd, vormt daarop geen uitzondering, is er zelfs een kenmerkend voorbeeld van. Heyermans behandelt in dit stuk een conflict tusschen het geestelijke, dat zijn oorzaak vindt iu hel'al of niet dogmatisch beslechten van een wereld lijk feit. Een oplossing doet hij ons niet aan de hand, men wordt eenvoudig voor een fait accompli gesteld ter eigen beoordceling. Onbevredigend is dat niet, want Heyermans beïnvloedt het conflict geheel en al, door het wereld lijk feit te verpersonifieeren. Dc jonge vrouw, die op bitteic wijze de beproe vingen van liet leven ervaren heeft, kan zich volledig uitspreken en verdedigen tegen de twee geestelijken en haar da den en woorden zijn het, die het conflict tusschen hen een vasten vorm geven. Pastoor Bronk steunt op zijn dogma's, stelt de kerk boven alles en duldt voor de wereld geen aantastbaarheid daar van. Pastoor Nansen daarentegen acht het, steunend op zijn geloof, zijn plicht, de jonge vrouw, die in zorgelijke om standigheden verkeert, liefderijk in zijn parochie op te nemen. Hij laat haar verplegen, ondanks het feit, dat hij weet, dat de menschen over deze vrouw praten", dat tevens daardoor dc kerk in dit geval betrokken wordt. Uiteinde lijk is liet gevolg, dat hij voor de we- eld het pleit wint, wanneer hij zich tegenover de joelende menigte verklaard heeft. De kerk echter slelt hem in het ongelijk en wijst hem uit. De vertolking van dit zinnebeeldig spel zal gisteravond een ieder voldoe ning geschonken hebben. Het stuk wordt grootendecls gedragen door de uitbeel ding van pastoor Nansen cn juist deze rol van Willem van der Veer was het, die buitengewoon knap getypeerd werd. Hij behecrschte zijn gegeven volkomen, maakte een werkelijk boeiende en tref fende figuur van dezen man, die een maal zijn standpunt gekozen liccft en daarvan, ondanks de daaruit voortko mende onvermijdelijke botsing met de kerk, niet wil afwijken. Met de verper- sonifiëering van do jonge vrouw Rita, zag Corrv Korevaar zich voor een uiterst moeilijke taak gesteld; haar biecht vormde soms een te strakke, niet voldoende beleefde handeling, maar daartegenover stpat, dat zij er voor het overige geheel „in" was cn wij een mooie herinnering aan haar optreden bewaren. Esther de Boer—van Rijk had een voor haar als het ware geknipte rol met juffrouw Co, één en al huiselijke gemoedelijkheid. Kortom, een figuur, die stemming wekte. Fie de Vriesde Boer bracht een mooie weergave van de pleegzuster, bleef zich krachtens roeping verre houden van het wereld lijke. De rol van Ludzcr Eringa als pastoor Bronk deed niet. sympahick aan, wat tevens een waardeering van zijn spel inhoudt. Van de overige mede spelenden noemen wij nog Johan .Tim- rott als de koster, een typische figuur in dit stuk, welke wij niet gaarne zou den missen. Als geheel een mooie avond, waarvoor het publiek zich dankbaar toonde. BURGERLIJKE STAND 7 October. Geboren: Hilletj'e Helena, dochter van Lodewijk Martinus Vroon en Mechteld van Wermeskerken. Jan Gerrit, zoon van Ja nGerrit Lam- mers en Cornelia Breuncsse. Arend, zoon van Gerrit Arends en Elisabeth Tiemens. Overleden: Willem Los, S5 j'aar, we duwnaar van Cornelia Tetenburg. Gehuwd: Lconardus Johannes Greeij cn Alcida Wilhelmina ter Maten; Jan Menger en Hubcrta Johanna Ver kuil. Hendrikus Johannes Bonsel en Jansje Vos. Hendrik Blankestijn en Leentj'e Tom- mcl. Wouterus Klee en Evertj'c Grada van Ekelcn. automarkt Op do automarkt alhier werden gis teravond 235 wagens aangevoerd. Samenstelling van de comi. té's en het bestuur Ten huizo van Mevr. J. Tedinjf van Berkhout geb. Tutein Nolthcnius, heeft deze week een vergadering plaats ge- bad van het Oranje Comité 193G, dat thans is uitgebreid tot plm. 40 leden, vertegenwoordigende vrijwel alle gele dingen en groepen in onze samenle ving. Ilot resultaat van de gehouden besprekingen is, dat het Béstuur der Oranje Vereeniging, zoo mogelijk in samenwerking met het Bestuur der Oranje Vereeniging „Het Soesterkwar- tier", een schema voor de uit te voeren feestelijkheden zal ontwerpen, hetwelk met het Bestuur van het Oranje Comité zal worden besproken. Daarna zal een definitief plan wor den opgemaakt, goedgekeurd door het Oranje Comité, (welk plan zal worden gepubliceerd) en zullen de giften wor den ingezameld. Ook hieromtrent vol gen nadere mededeelingen. Voor de uitvoering van het feestpro- gram zal uitsluitend de Oranje Ver eeniging ontreden. Het Eere-comité is als volgt samengesteld: Mr. J. C. Graaf van Randwijck, Burgemeester. Kolonel G. Doorman, garnizoens commandant Generaal majoor J. J. G. Baron van Voorst tot Voorst. Commandant 4o Div. Mr. D. J. W. Muller Massis, Kantonrechter. Ds. K. J. v. d. Berg, Ned. Herv. pr. Ds. E. Schouten, Geref. pred P. J. M. Sandkuijl, Deken R.K. kerk Prof. A. Rinzel, Pastoor Oud-Kath. kerk. J. van Dam, Voorg. Isr. Gem. Dr. R. Miedema, Rem. pred. Ds. J. A. Golterman, Doopgez, pred. Het Comité bestaat uit: A. J. Spickcrmann. L. van Loon. Mevr. de Jong Schouwenburg. Dr. B. D. E. Kraft. A. Blussé van Oud-Alblas. E. van Vollenhoven. C. J. P. Groeneveldt. Dr. Joh. H. Scheurer. G. J. Traast. J. de Gans. H. Th. Mulders. Mej. H. J. P. van Voorst .Vader. J. M. N. v. d. Drift. Mevr. J. Teding van Berkhout geb. Tutein Nolthenius. Mevr. M. Schuitemaker—Kuipers. Mevr. ViesterVerheij. Ant. Hofkamp. Dr. J. F. B. van Hasselt. D. J. G. Bolten. J. N. Hoevers J. H. van Lonkhuijzen. L. A. van Hamersveld. G. Joh. van Munster. A. Vink. H. van Raalte. H. N. de Haan. J. Valkhof/. L. S. Snoek. S. Hamburger. Ds. A. F. L. van Hengel. J. B. Neuteboom. Het bestuur van het Oranje Comité 1936 is eveneens definitief gevormd en bestaat uit: W. H. E. Vrijdag, voorzitter. Dr. B. Keulen, vice-voorzitter. W. J. van Dam Jr., vice-voorzitter. G. Keijzer. Ie secretaris. Wijerstr. 12 H. B. Scholten. 2e secretaris. A. H. Martens, le penningm. P. E. Rintel, 2e penningm. G. Goorhuis. W. Willing Jr. Giften kunnen nu reeds worden ge stort, bii de Middenstandsbank alhier, Gironummer 28860. KANTONGERECHT Oudegrachf 34-36 Nachtegaalstraat 2-6-8 Bemuurde Weerd O.Z. 14 Er valt voor automobilisten cn wielrijders nog heel wat te leeren Voor het kantongerecht alhier kwam Donderdagmorgen een bewoner van Dinxperlo, die aan de Scheltemalaan oliebollen had verkocht, zonder daar voor van B. en W. vergunning tc heb ben. Wel had hij vergunning van de stichting „Zandbergen" gekregen, waar van de grond eigendom is. De oliobol- lenkoopman, die het wel ver gezocht had, had tevens een waarborgsom ge stort en de kinderen oliebollen ver strekt. Hij was geverbaliseerd wegens het feit, dat hij aan den openbaren weg gestaan zou hebben. De juistheid daar van is niet direct na te gaan, hetgeen ook wel bleek uit de veroordccling, die minimaal was en ƒ0.50 bedroeg! Remmendie niet deugden Talrijk waren weer degenen, die voor komen moesten voor het feit, dat zij met motorrijtuigen gereden hadden, waarvan dc remmen niet deugden. De uitvluchten waren eveneens talrijk. Eén automobilist, een koopman uit Apel doorn, had onderweg eventjes een auto gekocht voor 150 en daarna 5 6 K.M. gereden, toen de wagen op remmen ge controleerd werd. Bij een snelheid van 30 K.M. gleed dc vier-wieler liefst 14 M. door. Verdachte had toen de remmen bij gesteld en zoo ging het beter. Het O.M., waargenomen door Mr. Zijl stra, eischte ƒ20 subs. 10 dagen, waar na de kantonrechter er 10 subs. 4 da gen van maakte. Het parkeerverbod schijnt te Soester- berg nog al eens dubieus in praktijk gebracht te worden. De kantonrechter liet het maar hij ƒ0.50 subs. 1 dag, daar de overtredingen wel zeer onbe langrijk cn zonder opzet waren. Verder hadden vele wielrijders zich te verantwoorden wegens het, niet rij den op aanwezige fietspaden, het geen gehoor geven aan een slopteeken etc. De uitspraak varieerde steeds tus schen de 3 of ƒ2 subs. 2 of 1 dag. schilderijententoonstelling n „sierkunst" i In het tentoonstellingsgebouw „Sier kunst" wordt van 10 tot 24 October een tentoonstelling van schilderijen door Louis Schrikkel gehouden. Zaterdag middag a.s. heeft de opening plaats. „Historia" De Septemberaflevering van Historia, maandschrift voor Geschiedenis, uit gave van drukkerij Broekhoff N.V. te Utrecht, opent met een bijdrage van Elisabeth Schroder over Henri IV, waarna de heer J. Steur mededeelingen doet over de stamburcht Nassau. J. A. van Hamel schrijft over Benja min Ranlé (16341707), organisator van Pruisische zee- en koloniale macht, ter wijl II. J. A. van Son het tijdschrift verrijkt met een zeer lezenswaardig ar tikel ovpt Ronnie Prince Charlie (1720 —1788) Van de hand van E. van Beuse- kom is een bijdrage, getiteld „De hon derd dagen en het .verblijf van Lode wijk XVIII op ons grondgebied." J. Kunst wijdt onder he opschrift „De Rat- tenbergs" een beschouwing aan hae- inophilie in het Engelsche vorstenhuis. De watersport „De Watersport", het tijdschrift voor de Zeil-, Roei- en Motorbootsport, uit gave drukkerij-Uitgeverij „De Hofstad" Schcepmakersstraat 1—3, den Haag, brengt in het September nummer onder zeilen, een verslag van het jollen kam pioenschap, verder resultaten van het zeilfeest van De Maas. Veel aandacht is besteed aan de Friesche Watersport terwijl onder rooien een uitvoerige be schrijving gewijd is aan de Holland-he kerwedstrijden. Motorboot-sport brengt allerlei op practisch en technisch ge bied. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). ontspanningsmiddagen voor vrouwen van werkloozen en werklooze vrouwen Al eenige jaren komen in de winter maanden iedcren Donderdag van 2.30 4.30 uur in het Tehuis aan de Korte Gracht deze vrouwen bijeen; menschen met geldzorgen, met materieelen nood, maar ook hoe dikwijls met geestelijken nood. Keeren kunnen wij dc werkloos heid niet, maar wij kunnen toch pogen den nood, er uit ontstaan, te verlichten. En zoo'n poging nu, beteekenen dc ont spanningsmiddagen. Vroeger werden deze vrouwen alleen geamuseerd. Er werd voorgelezen, voor gedragen, gemusiceerd, enz. Maar er bleek ook behoefte aan actieve ontspan ning, en zoo zijn er verleden jaar om de andere week kunstmiddagen en handwerkmiddagen gehouden. Eenige dames waren zoo bereidwillig uit oude handwerken cn resten wol of katoen nieuwe en bruikbare handwerken te helpen tooveren. Maar aan alles komt een einde en dezen winter zal het aan tal deelneemsters verdriedubbeld zijn. Kijkt u eens in uw kast: Is er nog niet een handwerk, waar u toch niet meer aan toekomt? Hebt u nog niet wat resten wol of katoen? Alles is welkom. Alleen, er is haast bij; het moet eerst nog worden uitgezocht cn de middagen beginnen weer. Of handwerkt u nooit of leest u graag voor? Of musiceert u graag, of heeft u andere gaven, die u ter beschikking kunt stellen? Meldt u zich dan bij onderstaande adressen. U zult er geen spijt van hebben. Met hartelijken dank aan de Redactie voor do plaatsing. Mevrouw S. BRUSSEN—HEMMINGA, v. Miereveldstraat 8. Mevrouw D. GOEKOOP—DE LANGE, Nassaulaan 1. Mejuffrouw R. HEEREN, Groen v. Prinstererlaan 1. slechte voorbeelden Hiér en daar toch ge vallen van onredelijke prijsopdrijving. „Onrechtvaardig prijsopdrijven Is een onsociale daad 'k Iloor het nóg in den zoo vroegen Radio-Maandagochtend praat. Juist in dezo eerste weken Komt het er zoo sterk op aan, Dat men practisch wil betooncn Deze woorden te verstaan. Dat we er dus niet op uit zijn Om de prijzen te herzien En to denken: de gemeenschap Haalt wel strop! Maar... 1 k verdien! Juist in deze eerste weken Rcike men elkaar de hand: 't Gaat tenslotte om het welzijn Van ons rustig Nederland l Daarom zijn die paar gevallen Ons zoo sterk onsympathiek, Maar wij hebben nog vertrouwen In den speurzin van 't publiek... Juist in deze eerste weken Spreekt het woord: mentaliteit; Doen wij tovens een beroep op Het begrip: saamhoorigheidl Wie wat extra's wil verdienen Tegen beler-weten-in, Wordt veroordeeld als de burger Zonder „draad"... gemeenschapszin! (Nadruk verboden) PHILIA. FRUIT. EN GROENTENVEILING 7 October Druiven 811 ct.. witte druiven 12 13 ct., tomaten 10—31 ct meloenen 16 18 ct., goudreinct 13—22 ct., calabasse dc tirlcmont 10—16 ct., nouveau poiteau 1114 ct., winterjan 912 ct., giesser wildeman 1114 ct., sterappel 1316 ct., campagne zoet 13—14 ct.. bellefleur 1118 ct., bismarek 12—16 ct, soldat labourcur 2425 ct., william 2425 ct., herzogin Elsa 1522 ct., Groninger kroon 10—14 ct„ notarisappel 1215 ct.. lemoenappel 1618 ct., doyenne du comnnce 3031 ct., oldcwalder 1013 ct., Eva Baltet 1920 ct., oranje reinet 1215 ct., beurré Lebrun '20—21 ct., spercicbooncn 922 ct., postelein 3—6 ct., spinazie 611 ct., bieten 1128 ct., uien 2124 ct., sla 59 ct., andijvie 612 ct., bloemkool 813 ct., groene kool 1435 ct., roode kool 2040 ct., Chin, kool 1518 ct., gele kool 2050 ct., witte kool 1440 ct., prei 512 ct., komkommers 2830 ct., wortelen 2—5 ct., seldery 5—8 ct., peterselie 57 ct. daders van kerkinbraken staan terecht ALMELO, 7 October. Voor de recht bank alhier stond heden een vijftal per sonen terecht, die betrokken waren bij een groot aantal kerkinbraken, gepleegd in het begin van dit jaar in verschillen de plaatsen van Midden-Ovcrijsel. Het waren J. G., grondwerker te Daar- lerveen, G. V., arbeider te Vroomshoop, D W. de L., arbeider te den Ham, J. B., schoenmaker te Vroomshoop cn A. H. B., harmonicaspeler te Vroomshoop. Bij de inbraak in de Geref Kerk te den Ham werden enkele daders op heeter- daad betrapt, waardoor men het complot op het spoor is gekomen. Het O.M. vond de diefstallen zeer ern stig en eischte tegen L., J B. en A. H. B. elk twee jaar gevangenisstraf, tegen G. zes en drie maanden gevangenisstraf en tegen V. drie maanden gevangenisstraf. BARNEVELD, 8 Oct. Pluimveemarkt. Oude kippen 25—35; idem per K.G. '2528; Oude hanen 3065; Jonge ha nen 2565; Jonge hanen per K.G. 32— 40;N. II. Blauwen per K.G. 4860; Jon ge hennen 701.60; Duiven per paar '2030; Tamme eenden 2050; Ganzen 90—1.40; Kalkoenen per K.G. 35—45; Tamme konijnen 70—1.35; Wilde ko nijnen 3040; Hazen (in jachttijd) 1.25—1.55; Fazanten (in jachttijd) 1.— —1.10; Patrijzen 50—60. Aanvoer 22000; Handel redelijk. Eiermarkt: Witte eieren 4.60—4.75; Gemengde eieren 4.704.85; Bruine eie ren 4.85—5.25; Eenden eieren 2llt—Zl/A ct. Hen-eieren 3—4.— per 100. Aanvoer 840000; Handel vlug. Veemarkt: Zeugen 35—50; Dr. Zeugen/ 40— 65; Schrammen 16—22; Biggen 9.—14; Zware varkens 21—23 cl. pei pond; Zouters 21—23 ct. per pond; Vette kalveren 2026 ct. per pond; Nuchterr» kalveren 10—12; Mest kalveren li 16. Handel varkens redelijk; kal .veren vlug. door een stier aangevallen en gedood VARSSEVELD, 7 Oct Gistermid dag om vier uur kwam de landbouwer D. W. Vreemen te Ileelweg hij Varsse- veld bij het uitleiden van een stier te struikelen. Het dier schrok en viel don man aan. Deze bekwam zoo ernstige inwendige kneuzingen, dat hij eenige uren later is bezweken. wielrijder ernstig gewond HILVERSUM. Op de Fransche Kamp weg tusschen Hilversum en Bussum is gisteravond laat dc wielrijder G. S. te Bussum woonachtig, door een auto overreden. De man liep een schedel ba sisfractuur op cn is in zorgwekkenden toestand naar de Majella-Stichting ver voerd. De automobilist D. J. d. J. even eens uit Bussum die onder den invloed van sterken drank verkeerde had den van rechts komende wielrijder geen voorrang verleend en was na de aan rijding doorgereden. Hij is later in zijn woning gearresteerd en naar het bu reau van politic overgebracht. WEGENS BRANDSTICHTING VEROORDEELD AMSTERDAM. 8 Oct. Het Hof beves tigde het vonnis van de rechtbank te Utrecht, waarbij een grocntenhandelaar viit Amersfoort wegens brandstichting is veroordeeld tot twee jaar gevangenis straf. liet hof bepaalde, dat thans 5 maanden van de preventieve hechtenis zal worden afgetrokken. Verdachte heeft het feit ten stelligste ontkend. Er was brand uitgebroken in een schuurtje, behoorende bij het door den grocntenhandelaar bewoonde huis. De schuur was verzekerd voor f 500. de inventaris ook voor f 500.en ecu paard, dat in den brand is omgeko men voor l 200.—.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1936 | | pagina 5