Voorbereidingen van Japan 6-2 ZEGE VOOR DE H.V.C. PLOEG De wind als spelbreker AMSVORDE WINT VAN WOERDEN Concertzaal DE VALK Verdiende zege der Amersf. Boys Spanning tot het einde Wat de Amersf. clubs deden N DUBBELE CIJFERS TEGEN A.P.W.C. Te weinig enthousiasme bij de paars-gelen SOPLA KAN TEVREDEN ZIJN QUICK-P.V.C. 2-5 ZWALUWEN KLOPPEN AMERSFOORT A.M.H.C.'S EERSTE OVERWINNING De damesploeg won met 4-1 V oetbaloverzicht 2c BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD MAANDAG 19 OCTOBER 1936 VOETBAL Door tactische fouten had Z.N.C. in de eerste helft reeds een 31 achterstand Dat het voor vele clubs, welke de techniek van het spel met voldoen de meester zijn, moeilijk spelen is met een eterken wind, bewees ons de wedstrijd tusschen H.V.C. en Z.N.C. De Zeist.ploeg. welke het eerst tegen den wind moest optor nen, gaf ons direct al te zien, dat zij het juiste spel niet toe pastte om H.V.C. en de weers-omstandig- heden te kunnen bekampen. Inplaats van met korte passes over 'den grond het leder uit de gevaarlijke zóne te krijgen, gaven de verdedigers liever den voorkeur er aan om met hooge 1 rappen het leder aan do voor hoede te geven. Onnoodig haast te zeg gen, dat dit mislukte. Maar bovendien stelden dc Z.N.C.-ach terspelers zich vlak naast elkaar op, een fout, waarvan de tactische H.V.C.-middenvoor van Ree den meerdere malen profijt Irok. Een tweede tactische fout van Z.NC. was wel het feit, dat zij in de eerste helft haar verdediging niet ging versterken. De middenlinie liet ru6tig het zwaro werk aan de achterspelers over, waar van de rechts-back het beste was, zoo dat de voonvaartsen naar hartelust konden blijven opereeren in het vijan delijk doelgebied. Reeds direct ontston den er gevaarlijke situaties voor het Z.N.C.-docl door een trekbal van v. Reeden en door den Z.N.C.-doelman, die het leder uit zijn handen liet vallen- Het tempo van H.V.C. was echter niet al te hoog, bovendien wilde Appeldoorn, die mot Brandsen den rechtervleugel vormde het t e mooi doen, waardoor de Z.N.C.-vcrdedigers op tijd konden in- grijpen. Een enkele maal probeerde de Z.NC.-rechtsbuiten er tusschen uit te trekken. Wel gelukte dit hem, doch de verdedigers ondervonden geen zwaar werk hieraan. 10 minuten waren ge speeld toen van Reeden uit een aange geven bal van Emo de score opende. 1-0. Na dit doelpunt verhoogde II.V.C Ihaar tempo, Z.N.C. leverde een wan* hopigen strijd tegen het vlotte en snelle aanvalsspel dat binnen 10 minuten weer twee doelpunten op leverde. Hoewel van Reeden aan het tweede doelpunt het meeste werk had verricht scoorde Appel doorn terwijl het derde doelpunt kwam na fraai werk van den rech tervleugel en gescoord werd door Emo. Onnoodig haast te zeggen, dat vele malen naast werd geschoten en over- gekopt.. De wind deed wel zijn invloed gelden! Doordat Ii.V.C. haar tempo liet zakken, slaagde Z.N.C.'s rechtsbuiten er in uit een verdwaalden bal, welke voor zijn voeten kwam, te scoren. 31. Dit doelpunt kwam drie minuten voor de rust. De tweede helft heter dan de eerste Inderdaad waren wij benieuwd, hoe of Z.N.C. in de tweede helft zou 6pelen nu zij de medewerking had van den wind. Veel succes bracht haar dit niet. Wel was zij meer in den aanval dan in de eerste helft, doch H.V.C. kreeg door beter spel meer scoringskansen. Groothuis benutte al vrij spoedig een goede pass -41. De H.V.C.-achterhoede moest nu oppassen, hoewel de Z.N.C.- aanvallen geen gevaarlijk karakter droegen. Dit bleek wel hieruit, dat de linksbuiten een voorzet van den rechts buiten fraai inkopte. 42. Eerst toen de stand 52 was door een kopbal van van Recden, werd 15 minuten voor het einde de overwinning een voldongen feit, toen Appeldoorn het halve dozijn volmaakte. Tegen het einde kwam Z.N.C. nog even fanatiek opzetten, doch H.V.C. liet haar voorsprong met meer inloopen. Op verdiende wijze won H.V.C. deze ontmoeting, goed geleid door den heer Postma. Tegen het einde scoorde Ams< vorde door v. d. Kraats het winnende doelpunt Amsvor<te ontving op Leusden het Bloero elftal van Woerden. Aanvanke lijk dacht men dat de bezoekers, mede door het voordeel van den sterken wind met groote meerderheid zouden winnen De jonge Aimsvorde-ploeg stelde te genover het zware spel der tegenpartij een handig combinatiespel, waardoor zij herhaaldelijk het Woerdcnsche doel in gevaar bracht. Het eerste succes was echter voor Woerden (01), maar zeven minuten later doelpunt R. v. d. Burg voor de thuisclub (11) met welken stand do rust ingaat. In de tweede helft heert Amsvorde het beste van het spel. Dammers be zorgt zijn club de leiding (2—1). Na verloop van eenigen tijd maakt Woer den gelijk, door een schot van haar middenvoor (2—2). Tegen het einde raken beide ploegen vermoeid Vijf minuten voor tijd neemt G. v. d. Kraats een hoekschop1, waarbij via keeper en staander de bal in het net komt (32). Amsvorde wint daar mede onverwacht en verdiend. Lang zal het hinderlijk fluiten van den scheids rechter in onze ooren naklinken. DIR. C. M. ZANDWIJK Tel. 281 De VALK voor uwe vergaderingen Eerst na hardnekkigen tegen* stand werd Zeist door onze stadgenooten met 23 geklopt Een typisch verschijnsel was het, dat beide ploegen juist tegen den ster ken wind in het beste spel speelden. Wat Zeist voor de rust vertoonde was van goede kwaliteit. Zij begon en thousiast en hielden dit 45 min. aan één stuk vol. Met fraaie open aanval len belegerden zij Mosterd's heiligdom, waar vooral Kraak een zeer gevaarlijk partijtje speelde, door veel te ver op te dringen. Te meer was dit ontactisch, doordat de middenhalf van Zeist met lange passos zijn goed opgestelden mid denvoor aan het werk zette. Herhaal delijk werd Kraak door goed aange geven boogballen overspeeld en het was een wonder dat pas na ongeveei 20 min. spelen Zeist de score opende De spil van Zeist plaatste den bal naar zijn linksbuiten, Rommers die maar niet op dreef kon komen, miste jammerlijk. Met een vrij- veld voor zich, strafte dc Zcistc- naar deze fout af door Mosterd met een strak schot geen schijn van kans te geven (0—1). Dit doelpunt schonk de gastheeren nieuwe energie. Vooral de Zeist mid denhalf, goed gesteund door zijn kant halfs stuwde zijn voorhoede goed op. In deze periode viel zeer op het juis te plaatsen en het prachtige ploegver- band. Bij do Boys echter ging alles wat stroef. Wel werkte de geheele ploeg hard om den achterstand in te halen maar het wilde niet vlotten. Van Keeken loste eenige fraaie scho ten, die evenwel uitstekend door den Zeist doelman onschadelijk werden ge maakt. Een corner op het Boysdoel brengt even een gevaarlijke situatie; wij den ken Zeist te zien scoren, maar daar duikt Mosterd uit een haag van spe lers op en redt op schitterende wijze een zeker schijnend doelpunt. Door den sterken wind hebben onze stadgenooten niet voldoende balcontro le. Verschillende malen zijn zij in de meerderheid maar door onzuiver schie ten, gaat. de bal over of naast het. doel. De aanvallen waren vaak zeer fraai van opzet en combinatie, maar voor het doel schoten de spelers meermalen te kort. Wc denken reeds dat de rust met on- veranderden stand zal ingaan, als plot seling Berghuizen er snel van door gaat en een zuivere voorzet geeft. De linksback der gastheeren mist cn van Keeken benut dankbaar deze onver wachte kans en zorgt voor den gelijk maker, door den bal in het. uiterste linkerhoekje te plaatsen (1—1). Kort daarop is het rusten. De rust scheen de Boys goed gedaan te hebben. Al dadelijk bleek dat de stroefheid verdwenen was. Plotseling ging het spelen veel soe peler, en door een fraai combinatie spel kwamen de blauwwitten al dade lijk het vijandelijk doel bestoken. Kraak en Rommers kregen hun vorm te pakken, terwijl v. d. Starre zijn tweeledige taak buitengewoon goed verrichtte. Zoo sloeg de balans om naai de Boys zijde want: Na ongeveer 5 min. volgde de be- looning van tactisch spel der blauw witten. Een voorzet van Kraak liet v. Keeken handig loopen voor den naar binnengesnelden Berg huizen die met een hard schot juist onder de lat doelpuntte (12). Zeist bleef echter hardnekkig tegen stand bieden en het was zeer duidelijk aan te zien, dat zij zich lang niet ge wonnen gaf. Toch haperde er iets in de ploeg. Wel waren hun aanvallen ge vaarlijk en eischten alle waakzaam heid van de Boys-achterhoede, maar toch waren er symptomen van ver moeidheid. Blijkbaar hadden de Zeiste- naren hun kruit in de eerste helft ver schoten. Toen evenwel een missen van Rom mers de Amersf. Boys noodlottig werd, en de linksbuiten van Zeist den gelijk maker scoorde (22) werd dc strijd buitengewoon interessant door dc hard nekkigheid en snelheid waarmede de beide ploegen elkaar belaagden. De rechtervleugel van de Boys waar Berg- huyzen een pracht partij speelde, bracht het Zeistdocl steeds in gevaar. In tegenstelling met de eerste helft blijft Poort nu meer voor en de hard- zwoegende Keizer stuwt dezen vleugel prachtig op. Keer op keer suizen de boogballen voor het Zeistdoel, maar de doelman is op zijn hoede. Beurtelings zijn heide doelen in ge vaar. Aan weerszijden kruipt men door het bekende oog van de nog meer be kende naald. Er is spanning en enthousiasme te over. 5 min. voor het einde wordt dan het pleit beslecht ten gunste der Blauwwitten. Een voorzet van Kraak komt mooi voor het doel en hoogopspringend weet Poort te sco ren (2—3). Zoo hadden de Amersf. Boys met een doelpunt van goede kwaliteit de leiding hernomen. De resteerende minuten doet Zeist wanhopige pogingen om nog een gelijk spel uit het vuur te slepen. Maar on- H.V.C.—Z.N.C. 6—2 ZeistAmersf. Boys 23 BaarnA.P.W.C. 100 Quick—P.V.C. 2—5 AmsvordeWoerden 32 CulemborgSopla 11 verbiddelijlc geeft de verdediging der withemden niet thuis. En als Mosterd nog eenige malen zijn klemvastheid ge demonstreerd heeft, kondigt de arbiter, die wel eens aanvechtbare beslissingen nam, het einde van dezen spannenden en interessanten wedstrijd aan. Door beter spel bracht Baarn onze stadgenooten een zware nederlaag toe De wedstrijd BaarnA.P.W.C. is voor onze stadgenooten een débacle geworden, die te wijten is aan te weinig enthousiasme bij dc gcheele- ploeg. Do doelverdediger heeft zeer veel te doen gehad en wij hadden respect voor zijn prachtig werk. Dat hij op het einde ook den moed ver loor was te begrijpen. Tommei kon het in de voorhoede niet bolwerken en bleef tijdens de tweede speel helft in de kleedkamer wegens beenblessure. Hij werd vervangen door Kraan, die goed zijn best deed. Bij Baarn was het spel veel beter, zoo wel verdediging als voorhoede. De eenige zwakke plek wasdo tegen stander. Vooral de snelle vleugelspelers deden goed werk. Hun voorzetten waren uitstekend. De middenlinie onderhield een zeer nauw contact tusschen voor. en achterhoede en dat misten we bij onze stadgenooten. Vooral de vlugge links buiten Suik van Baarn kreeg te veel gelegenheid tot vrij spel. A.P.W.C. trapte af met den sterken wind mee. Al spoedig was de thuisclub in den aanval, doch ook onze stadge nooten benaderden soms zeer dicht het Baamscho doel. Een vrije schop van Verhoef kwam tegen de bovenlat en sprong in het veld terug. Na zes minu ten spelen gaf Smeekos aan Baarn met een onhoudbaar schot de leiding (1—0). De thuisclub bleef toen langen tijd in den aanval. Toen Gouw eenmaal te. ver was uitgeloopcn, trapte Hassing den bal corner. De bal werd wegge werkt, doch Veenendaal stopte hem daarna rnet de hand en Koekoek bracht uit de strafschop den stand op 2—0. Een minuut daarna vergrootte de linksbuiten Suik met een schitterend schot den voorsprong (30). Bij A.P. W.C. was nu allo verband zoek, doch de hechte verdediging wist tot rust stand te houden. Toen de tweede helft begon, leek het erop, alsof A.P.W.C. tegon den wind in meer succes zou hebben. De binnen, en buitenspelers, zoowel links als rechts, hadden van plaats verwisseld, waarbij de invaller A. Kraan op de buitenplaats terecht kwam. Gouw moest al direct handelend optreden en hij deed dat zeer goed. Bijna een kwartier na de hervat ting, nadat, hij weer een hard schot had gestopt, en weggewerkt, kreeg Versteeg den bal in zuivere buitenspelpositie en hij maakte er 40 van. Spoedig daarop zag Smeekes kans te profiteeren van een misverstand in dc A.P.W.C.-achterhoede cn het was 5—0. Toen volgden de doelpunten elkander snel op, want dezelfde spelers maakte een minuut later het zesde en al gauw daarna het zevende doelpunt (70). Toen was do moed er bij onze stadge nooten uit. Slechts enkelen bleven ac tief, doch de rest zag het hopclooze van den toestand in cn deed verder niets of niet veel. Een hoekschop ging bij A.P.W.C. in eens in het doel (8—0) toen een half uur der tweede helft was verstreken. De vlugge van Gelder voegde het ne gende doelpunt hieraan toe en kort voor het einde zorgde Versteeg voor de dub bele cijfers (100). Natuurlijk is deze uitslag zeer abnor maal en stellig hadden onze stadgenoo ten een tegenpunt verdiend. Maar anderzijds getuigden de Baarn- spelers door hun enthousiasme en veel heter spel van hun superioriteit Zij ver dienden de overwinning volkomen, doch de uitslag moet de thuisclub niet ver blinden, want fortuna was haar niet ongunstig. A.P.W.C. zal haar ploeg eens moe ten herzien en als dan in het veld meer enthousiasme aan den dag gelegd wordt, zullen de resultaten ook wel be ter zijn. „Sopla" is door het oog van de naald gekropen. Pas in de laatste drie minu ten van dezen spannenden wedstrijd, waarin „Culemborg" doorloopend het beste van het spel had, kwam de ge lijkmaker voor „Sopla". De linksbuiten knalde op dat moment hard op doel, de bal werd gestopt door keeper Den Hartog, sprong via zijn voet in de lucht, waarop dc midvoor van „Sopla" met zijn hoofd den bal via do lat in het net werkte. In stede van een voorsprong, verkre gen de Amersfoorters voor de rust, ook in de laatste minuten door middel van midvoor Van Zetten van „Culemborg" een achterstand, welk feit reeds niet getuigde van een superioriteit van „Sopla". Integendeel, de thuisclub bouwde hare aanvallen veel beter Qp en wij zagen bij den aanvang van de tweede speelhelft de toekomst voor de keistad-bewoners donker in. Om met de deur in huis te vallen, ook in de tweede spel-periode heeft „Sopla" een weinig grootschen indruk gegeven. Wèl werd haar spel fanatie ker en toonden de voorhoede-spelers zich doortastender. De rechtsbuiten van Culemborg knalde op de bovenlat, de linksbuiten schoot in schitterende po sitie over, in het kort, do Amersfoort - sche verdediging had handen vol werk en kon enkele malen slechts ten koste van hands* redding brengen. Aan één factor kunnen we het eenige door „Sopla" gescoorde doelpunt, dat den 1—1-eindstand verwezenlijkte, toe schrijven, en wel aan de volharding der gasten. Volhard hebben de raenschen uit Amersfoort tot het einde toe. „Culemborg" speelde, zooals reeds ge zegd, mooier. Wanneer oe verdediging een bal transporteerde naar de mid denlinie, werd van de tien negen keer een goede open aanval opgezet, die veel verwarring in de Sopla-veste stichtte. Ondanks den feilen tegenwind verkreeg „Culemborg" hierdoor voor de rust reeds meer kansen dan Sopla en wekte het mooie doelpunt van Van Zetten geen verwondering. Een verdiende zege van de Utrechtenaren, die een beter teamverband onderhielden De gasten wonnen den loss en speel den de eerste helft met den sterken wind in den rug. De aanvallen gingen in het begin over en weer, maar lang zamerhand verkrijgt Quick een licht overwicht in het veld. Eenige fraaie scoringskansen worden gemist; liet blijkt, dat de voorhoede nog even schot- loos is als in vorige wedstrijden. P.V.C. gaat nu het initiatief in handen nemen cn bedreigt de roode veste door middel van haar vleugelspelers. Na ruim twin tig minuten spelen plaatst Rietveld, de linksbuiten van dc gasten, den bal rus- lig in het door keeper Kortbeek te vroeg verlaten doel (01). Dc Utrechtenaren blijven sterker en maken het de Quick- achterhoede, waarin Langereis een goede back-partij speelt, moeilijk. De voorhoede van Quick combineert slecht en brengt vrijwel geen opluchting. Wan neer Leenknegt door een through-pass gepasseerd wordt, doelpunt Van der Veer cn is de stand 20 voor de blauw- hemden. Kort voor de rust krijgt Schut- tevaer een vrijen schop te nemen bui ten het penalty-gebied; onhoudbaar ver kleinde hij hieruit den achterstand tot 1—2. Na de rust leek het er aanvankelijk op, dat the reds met den steun van den wind zouden gaan winnen, vooral toen De Jong een keurig door Schuttevaer aangegeven bal in het net plaatste (22). P.V.C. trok zich eenigen tijd voor haar doel terug en bepaalde zich tot verdedigon, zoodat de toch al onbe nullig spelende voorhoede van Quick, waarin Leef lang een absoluut gebrek aan balcontróle demonstreerde, er niet door kon komen. Onverwachts maakt de P.V.C-ploeg zich los, valt heftig aan en heeft door middel van haar rechtsbuiten Veeke succes, wanneer de roode achterhoede aarzelt met wegwerken. De Quick-ploeg zakt in elkaar, Schuttevaer is nergens meer en wij zien een zonder eenig ver band spelend elftal vergeefs tegen do Utrechtscho defensie zwoegen. Tot 10 minuten voor het einde bleef het 3—2 voor P.V.C., toen maakten Veeke en Van der Veer aan alle on zekerheid een einde door snel achtereen te doelpunten en zoo P.V.C. een ver diende 52 overwinning te bezorgen. Quick dient haar voorhoede te wijzi gen, wil ze in verdere wedstrijden suc ces boeken. A.V. I-BLOEMENKW ARTIER I Voor de Zaterdagmiddag-competitie van den U.P.V.B. speelde A.V. I tegen Bloemenkwartier I. A.V. heeft den wind mee. Uit een strafschop nam zij de leiding. Na een kwartier wordt hot A.V.-doel bestookt met het resultaat, dat de rechtsbinnen gelijk maakt. On geveer 10 min. voor de rust nam Bloe menkwartier door haar middenvoor met een kopbal de leiding, 12. Doordat Bloemenkwartier nu den wind mee kreeg, drongen de achterspe lers op. Dit werd haar noodlottig. Do middenvoor slaagde er eindelijk in den gelijkmaker te scoren. De Hilver summers kwamen verwoed opzetten. Onder groote spanning kwam het einde met een verdeeling der punten. KORFBAL De thuisclub kreeg meer dan haar toekwam Amersfoort heeft tegen de verwach ting in van do Zwaluwen verloren Eigenlijk ook wel een beetje onver diend, een gelijk spel had de verhou ding beter weergegeven; maar ja, de doelpunten beslissen nu eenmaal. Met deze nederlaag zijn ook de kansen op de bovenste plaats sterk gedaald. De opstelling was ecnigszins gewij zigd, doordat P. Toen inviel voor J. Hartog. Dobron ging nu aanvallen met Zwaaf, terwijl Zwiers met Toen mid den vakte. Ook mej. de Haan en mej. Aal hadden van plaats gewisseld. Ruim 2 uur fluit scheidsrechter Groen huy zen de beide 12-tallen in 't veld. De Zwaluwen spelen tegen den wind in. Amersfoort onderschept di rect in het middenvak en Zwaaf pro beert het op afstand, maar do bal stuit op den rand. Ook dc groen-zwarten weten zich fraaie kansen te scheppen en na 10 mi nuten weet van Meinen zijn club de leiding te geven. Amersfoort gooit er nog een schepje boven op en het is Zwaaf, die met een keurig doelpunt den stand weer gelijk maakt. Nu gaan Bearda c.s. aanvallen en alle HOCKEY Nederlagen voor het tweede en vierde team, slechts het derde elftal won Het is A.M.H.C. I zoowaar gelukt in den uit-wedstrijd tegen Laren II beide punten te veroveren en hier mede haar eerste overwinning in deze competitie te bewerkstelligen. En daar van de vier overige wed strijden door A.M.H.C.-teams ge speeld twee wedstrijden gewonnen en twee verloren werden, deed deze Zondag voor het eerst de schaal naar de winstzijde overslaan. Blijkbaar heeft A.M.H.C. tijdig den ernst van den toestand ingezien en la ten we hopen, dat het goede pad door de roodwitten teruggevonden is, zoodat meerdere overwinningen zullen volgen. Tegen Laren II werd op de ouderwet- sche wijze enthousiast partij gegeven en de thuisclub, die wellicht dezen te genstand niet verwacht had, werd in de eerste helft geheel overrompeld. Of schoon in de tweede helft de gastheeren langen tijd in do meerderheid waren, wisten zij dit niet in doelpunten uit te drukken, terwijl tegen het einde, toen A.M.H.C. -weer sterker werd, de rood witten wel de manier van doelpunten maken begrepen en dit ook deden. A.M.H.C. II bleek, zooals wij reeds venvacht hadden, niet tegen de Baarn- sche lyceïsten opgewassen. Vooral in de eerste helft lieten de gasten voor hun klasse buitengewoon goed hockey zien en dat dit in dc tweede helft min der werd, was eenerzijds te wijten aan het strenge fluiten en anderzijds aan den meerderen tegenstand van de thuisclub. A.M.H.C. III weerde zich tegen Kam pong II goed en deze hockeyende voet ballers, die nog aan het begin van hun „carrière" staan, kregen een 51 ne derlaag te slikken, misschien iets ge flatteerd, maar wel verdiend. A.M.H.C. IV kon ook in den derden wedstrijd niet voorkomen, dat met flin ke cijfers verloren werd, al wordt welis waar het aantal doelpunten gaander- weg minder. De damesreserves tenslotte, deden, zooals we van haar verwacht hebben en sloegen met 4—1 het bezoekende Hil versum V. De wedstrijden Zooals reeds vermeld, speelde A.M. H.C. II tegen Laren II een enthousiaste partij en zij waren dan ook voortdurend in den aanval. Uit een voorzet van links opendo de veteraan D. v. Hamel, de score voor A.M.H.C., een voorsprong welke echter weer verloren ging, toen bij een strafcorner, niet vlug genoeg in. geloopen werd en de tegenpartij gele genheid kreeg tot scoren (11). Nog voor de rust evenwel, gelukte het H. Frima, met een push A.M.H.C.'s meer derheid in een tweede doelpunt uit te drukken (12). Na de hervatting begon Laren II een heftig offensief, dat echter gaandeweg minder werd, toen doelpunten uitble ven. En toen J. Oosterman onverwachts er. van door ging en z'n ren langs het lijntje bekroond werd met een doelpunt, was het gedaan met Laren's tegenstand. Een vierde doelpunt, waarbij de gehee le voorhoede meehielp om den bal over de lijn te werken, besloot dezen wed strijd. Einde 4—1 voor A.M.H.C. A.M.H.C. II—Baarn II A.M.H.C. IIBaarn II begon snel en spoedig slaagde G. de Konnig er in B.H.V.'s eerste doelpunt te scoren (01). Het A.M.II.C.-doel bleef voortdurend in gevaar en ofschoon Frederikse meerma len fraai redde, kon hij een tweede doel punt van den stick van D. Meijer niet voorkomen (02). En toen er pas een kwartier gespeeld was, plaatste H. de Lange op keurige wijze nummer drie achter A.M.H.C.'s doelman (03). A.M. H.C. II herstelde zich hierna eenigszins en ofschoon B.H.V. II het beste van het spel bleef behouden, slaagde zij er eerst twee min. voor de rust in er 4—0 van te maken. In de tweede helft zakte het spel peil van B.H.V. II iets, terwijl dat van de roodwitten beter werd. Maar het was toch B.H.V. II, dat het eerst het doel vond en wel toen D. Meijer een straf corner inschoot (0—5). Op dezefde wijze zorgde B. Beltman voor een tegengoal, zoodat deze ontmoeting tenslotte met 51 door A.M.H.C. II werd verloren. A.M.H.C111Kampong II Nadat A.M.H.C. II uit een ten onrech te toegekende straf-bully de leiding had genomen, vergrootte B. v. d. Schouw dezen voorsprong tot 2—0. Kampong II hoop is op dat vak gericht, maar voor rust komt er geen verandering meer in den stand. Na de hervattng spelen de Blauw-Wit- ten tegen wind, wat geen bezwaar is. De verdediging onderschept veel, vooral mej. de Jongh valt op. Zwaaf en Dobron beheerschen het middenvak volkomen, maar dc aanval stelt teleur. Bergsma en Bearda weten zich wel vrije kansen te scheppen, maar hun schot faalt. In één der weinige Zwaluwen-aanvallen weet dan een der heeren, geheel tegen de verhouding in, te doelpunten. Nog geeft. Amersfoort zich niet gewonnen, de bal komt haast niet meer in den Zwaluwen-aanval, maar de Blauw-WiL ten hebben veel pech. Zoo verstrijkt de tijrl, cn als er voor de laatste maal wordt gefloten, heeft Amersfoort een paar kostbare puntjes verloren. Ook de reserves hebben verloren. Na dat de rust met een 1—0 voorsprong voor Amersfoort 2 was ingegaan, wist H.D.S. nog met 31 te winnen. De BI au w-Wilt en speelden met 5 hee ren, daar Maas niet was opgekomen. maakte er spoedig daarop 21 van, ter wijl Lulofs de stand op 31 bracht. Na de rust zorgde B. Vos nog voor twee doelpunten. Einde 5—1 voor A.M.H.C. III. A.M.H.C. 11—Hilversum V In de damesontmoeting was het M. Döbken, die kort na den aanvang de schore opende, terwijl M. Platte daar tien minuten later een tweede doel punt aan toevoegde. In deze periode speelde de A.M.I-I.C.-voorhoede een goed open spel, maar de speedsters hiel den den bal te lang bij zich en vergaten over te spelen. Ook in de tweede helft was A.M.H.C. II sterker en de achterhoede kon op ge makkelijke wijze de Hilversum-aanval len onschadelijk maken. M. Platte bracht den stand op 3—0 en E. Hinse, in clean off-side positie staande, maakte er 40 van. Tegen het einde slaagden dc gasten er in de eer te redden. Einde 4—1 voor A.M.H.C. II. De dag van gisteren heeft onze plaatselijke voetbal vereenigingen uit zee wedstrijden zeven winstpun ten opgebracht, een resultaat, dat met het oog op de zware wedstrij den, niet zoo slecht is. Alleen de overwinning van H.V.C. op Z.N.C. stond voor ons Zaterdag eigen lijk vast, de Birk-hovenbewoners heb ben niet teleurgesteld en de Zeietena- ren met een flinke nederlaag naar huis gestuurd. Voor Amersfoortsche Boys waren we een tikje bang, immers op de Koeburg valt het nooit mee te win nen. Dat is gisteren maar weer eens duidelijk gebleken en de iblauw-witten mogen tevreden zijn, dat ze tenslotte nog met de volle buit huiswaarts keer den. Het heeft er geducht gespannen overigens! En nu Zondag! Amersf. Boys tegen H.V.C. aan de Gasthuislaan, twee ploe gen in het veld, die beide met evenveel verliespunten aan de kop van de af- decling gaan. Gelukkig hebben we nog eenige dagen om na te denken over een mogelijke, voorspelling van den uitslag. Dc A.P.W.C.-ers kregen leelijk klop in Baarn. Er is iets niet in orde met de paarsgelen, die veel beter kunnen. Met dubbele cijfers verliezen is toch wel heel bar. We hopen, dat de man nen van den Leusderweg zich nog tijdig zullen herstellen. In de vierde klasse leverde Sopla mooi werk door in Culemborg gelijk te spelen. Onze stadgenooten doen liet best en wagen een ernstige gooi Tiaar het kampioenschap. Voor P.V.C. zullen de sigarenmenschen echter terdege moeten oppassen! Quick stelde wederom teleur, door thuis van P.V.C. te verliezen. Overi gens volkomen verdiend. De Dorrestein- bewoners mankeeren schutters in hun voorhoede, vooral nu blijkt, dat de ach terhoede ook niet al te safe meer is. Gisteren was het verband tusschen de linies al heclemaal zoek. Amsvorde (moet het van haar thuis wedstrijden hebben: welnu zij won van Woerden! Wat wil men nog meer? Eer lijk gezegd hadden we de Leusdenaren hoogstens een kans op een gelijk spel gegeven, maar zoo is het veel beter. Olympische Spelen Een stadion van 120.000 per* sonen zal men doen verrijzen De ervaring heeft geleerd, dat de Olympische Spelen op steeds groolscher wijze worden georganiseerd dan in een land dat vier jaar eerder deze spelen mocht voorbereiden het geval is ge weest. Japan schijnt hierop geen uit zondering te willen maken, gezien dc geweldige plannen, welke er bestaan voor de in 1940 in Tokio te houden eer ste. Olympische Spelen in het verre Oos ten. Men heeft geen tijd verloren laten gaan en reeds thans zijn de voorberei dingen in vollen gang. Een uitgave van ongeveer 10 millioen yen, welke moet gedaan worden voor de werkzaamheden aan stadia en ter reincomplexen, is reeds door het Japan- sche Olympische comité, dat on der voorzitterschap staat van prins Iyesató Tokogawa, goedgekeurd. Een aantal plannen ligt reeds in teekening gereed en zal spoedig worden uitge voerd. Men hoopt binnen twee jaren met de werkzaamheden klaar te zijn. Overeenkomstig de plannen zullen de terreinen worden aangelegd op de bui tenste tuinen van het Meiji-Heiligdom, een der grootste Japansche sport centra. De terreinen voor de Olympische Hip pische sport e.d. zullen ergens anders worden aangelegd, maar toch in Tokio. Het Olympische dorp, dat onderdak zal verschaffen aan 2000 personen, zal in de voorsteden van Tokio worden ge bouwd. Voor de wedstrijden, welke op velden of banen worden gehouden, zal het bestaande Meijitempel-stadion wor den vergroot tot een reusachtig bouw werk, plaatsbiedend aan 120.000 toe schouwers, het grootste aantal, dat ooit in de geschiedenis van de Olympische spelen in een stadion kon worden on dergebracht.. Voor de zwemwedstrijden zal het prachtige Meiji-tempel-zwembad worden uitgebreid tot een capaciteit van 30.000 toeschouwers, terwijl een hockey- en voetbalterrein, benevens een wielerbaan zal worden aangelegd op de schietbanen van Aoyama (Tokio), waar 50.000 personen de wedstrijden zullen kunnen bijwonen. De zeilwed strijden zullen worden gehouden ia de Tokio-baai nabij Yokohama.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1936 | | pagina 6