Scheepsrampen op de Nederlandsche kust. Een klok van 3000 K.G., waarvan de bestemming nog onbekend is, wordt thans te Aarle-Rixtel gegoten Het werken aan den kleivorm Door een defect aan de stuurinrichting verkeerde het Duitsche i s. .Kurt Hirtwig Siemers" nabij Hoek van Holland In Eén der wieken van den bekenden meelmolen te Hoogwoud, die reeds nood. De bekende sleepboot .Witte Zee' schoot Ie hulp en sleepte het schip veilig den Nieuwe Waterweg binnen meer fosgeV^kt 'en' ktam'v^de ^ofenkaT'op dt" weg tericht'k"" Majoor J. Visser, hoofd instructeur van het regiment Jagers, is met ingang van 1 November a.s. benoemd tot luitenant- kolonel, commandant van het 16de regiment infanterie te Amersfoort Met de restauratie van de Waalsche kerk aan het Begijnhof te Haarlem is een begin gemaakt. De toren in de steigers De wielerbaan voor den Zesdaagsche, die van 6 tot 12 November as. in de Nenijtohal te Rotterdam verreden wordt, is gereed, zoodat de renners deze week kunnen gaan trainen Tusschen de pieren te IJmuiden is Dinsdag een Schevenlng- sche logger vergaan. De kapitein en drie leden der be manning zijn verdronken. Eenige der geredden te IJmuiden, waar zij gastvrij onderdak vonden De kroon op den kleivorm voor de klok van 3000 K.G.. met onbekende bestemming, die te Aarle Rixtel wordt gegoten. In den vorm wordt een vuur tje gestookt, om de klei te doen drogen Het weeftoestel, waarop het tapijt voor H. K. H. Prinses Juliana en Prins Bernhard door de Rotter- damsche vrouwen geweven zal worden, Is gemonteerd. Op 2 November wordt de eerste knoop gelegd Het Duitsche s.s. .Schwaben raakte Dinsdag door den hevlgen Zuidwester-storm nabij Hoek van Holland aan den grond. Met behulp van vijf sleepbooten wist men het schip weer vlot te krijgen, waarna het den Nieuwe Waterweg Is binnengesleept Von Ribbentrop, de nieuwe Duitsche gezant bij het Engelsche hof bij zijn aankomst met zijn echtgenoote te Londen Zware golven beukten de pier van IJmui den, (boven), terwijl bij de Schevening- sche haven 'n nettenwagen het moest ont gelden

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1936 | | pagina 8