HEERE'S Taxibedrijf „KRAANEN" 10 JARIG BESTAAN „De Pedaalridders" De penningmeester gehuldigd U.S.O. abonnements concert in Tivoli HOF 12 Tel. 1418 Gratis datum: 15 October Weet U wel, dat ook U gratis rijden kunt? TENTOONSTELLING VAN PADDENSTOELEN DE STEM ACHTER DE RAMEN FEESTAVOND VAN DE N.R.V. TERAARDEBESTELLING H. VAN DER KNOOP 100 STRAFREGELS 1700 GOEDE DAG VOOR A.M.H.C. De eerste nederlaag van A.M.H.C. III Wijnhandel „De Moor" MOOR Oude Genever het neusje van de zalm KRAAL Amersfoort verliest van Vogel 2e BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD MAANDAG 2 NOVEMBER 1936 Feestelijke herdenking in café d'Oranjeboom van het tweede lustrum ln de zaal van Café d'Oranje boom van den heer J. van Schaik waren Zaterdagavond het bestuur, leden, donateurs enz. van „De Pe daalridders" vereenigd, om op fees telijke wijze het tweede lustrum te herdenken. In zijn openingswoord heette de voor- zitter \an de jubileerende vereeniging, de heer L. v. Hoeyen, allen harte lijk welkom, in het bijzonder het be stuur van de Federatie van Midden Nederland. Dank bracht spreker aan allen die in deze 10 jaar hebben me degewerkt, niet het minst aan de ren ners, doch bovenal aan den heer A. d e Wilde, van wien het initiatief is uit gegaan om tot oprichting van de ver eeniging te geraken. Aan zijn wils kracht is te danken, dat de vereeniging thans 10 jaar bestaat. In deze 10 ja ren, waarin grasbaan- en open wed strijden zijn georganiseerd, heeft men tegenslagen gehad, ook financieele, doch het bestuur heeft zich nimmer laten ontmoedigen. Spreker memoreer de het succes \an 1936 n.l. de oprich ting van de Federatie van Midden Ne derland, waardoor men goede wedstrij den heeft gehad, welke een leerschool zijn geweest voor de renners. Ook bracht de heer v. Hoeijen dank aan het bestuur Nan „Het Leusderkwarticr" voor den gehouden wegwedstrijd en aan de feestcommissie, in het bijzonder aan den heer v. d. Pol. Tenslotte richtte spreker zich tot den heer A. de Wilde, die 10 jaar de functie van penningmeester bekleedt. Hij prees zijn buitengewone energie, ook in de dagen toen er maar 6 renners aan de start verschenen. Zoolang gij penningmeester blijft, aldus de voorzit ter, zal de vereeniging zeer zeker blij- •ven_ bestaan. Do heer D u c a a t van „De Volhar ding" Utrecht, complimenteerde in de eerste plaats den heer de Wilde, waarin hij ook diens echtgenoote be trok, door haar bloemen aan te bieden. Naast deze persoonlijke attentie bood hij het bestuur een fraaien beker aan, om als wisselbeker onder de leden te laten verrijden. Namens de Hihersumsche wielerver. eeniging „De Adelaar" bood de heer Houtkamp zijn gelukwenschen aan,waarna de heer van Daal dit deed in zijn kwaliteit van voorzitter van de Federatie van Midden Neder land. Deze spreker roemde de medewer king van „De Pedaalridders" om de wielersport in het algemeen op een hooger peil te brengen, in het bijzonder in dit rayon. Hij vertrouwde, dat in de komende 10 jaar het bestuur met man en macht zal werken om een wieler baan te krijgen, waarbij hij toezegging deed van Je medewerking van de Fe deratie. De heer van de Pol, voorzitter van de feestcommissie, huldigde het bestuur voor al het werk, dat do bestuursleden voor de vereeniging hebben verricht, door hen namens de leden een be- stuurslint in de blauw-witte kleuren om te hangen. Den heer de Wilde prees hij om zijn accuratesse en bood hem in verband met zijn jubileum een rooktafel met garnituur aan, terwijl mevrouw de Wilde een bouquet bloe men werd geoffreerd. Nadat de voorzitter en de heer de Wilde een dankwoord hadden gespro ken, was het officiccle gedeelte beëin digd. Later op den avond reikte de heer van Hoeijen aan de clubkampioenen op den koi*ten en langen afstand, de kam pioensmedailles uit. Het vroolijke ge deelte van den avond werd verzorgd door de Volendammer Accordeonband, die met. populaire muziek en zang een geanimeerde stemming wist te verwek ken. Hieraan waren ook eenige leden „schuldig", die de muzieknummers af wisselden met eenige aardige voor drachten. En tot slot een bal. onder leiding van den heer J a c. Adelaar, dat allen nog langen tijd bijeen hield. Met voldoening kan het bestuur op dezen feestavond terug zien, er heerschte een prettige kameraadschap pelijke geest. Dat het zoo moge blij- .ven! Woensdag 4 November heeft in Ti voli te Utrecht het vijfde abonnements concert door het U. S. O. plaats. Diri gent is Willem van Ottcrloo. Het programma luidt: 1. Ouverture tot de opera „Di? Zau- berflöte" Wolfgang Amadeus Mozart. 2. Symphonic No. 2 in C, Opus 61. Robert Schumann. 3. „Pini di Roma". Ottorino Respighi. 4 „Les Préludes" Franz Liszt. AMICITIA EN KUNSTKRING De eerste voorstelling van de door Amicitia en de Amersfoortsche Kunst kring gezamenlijk te geven tooneelvoor stel lingen zal op 27 November a.s. plaals vinden. Opgevoerd zal worden Biografie door Behrmann door de Amst. Toóneel- ver. onder v. Dalsum en Defresne. Voor de bij Amicitia geabonneerden is dit dus gewoon een abonnements voorstelling. Aan dc abonné's van den Kunstkring zullen de abonnementskaar ten dezer dagen worden aangeboden. De data van dc volgende voorstellingen met den Kunstkring zullen tijdig worden bekend gemaakt. t Georganiseerd door de Nas tuurhistorische club van de R.H.B.S. Der traditie getrouw organiseerde de Natuur Historische Club van de R.H. B.S. alhier, ook dit jaar weer een pad denstoelententoonstelling. De leiding berustte bij den heer Dr. W. J. Prud' homme van Reine, leeraar in de biolo gie. Ofschoon er dit jaar, door nacht vorsten en stormweer, en mede door het feit dat de tentoonstelling laat in het seizoen gehouden werd. niet zoo veel exemplaren aanwezig waren als bij voorgaande gelegenheden, kon men toch. dank zij de activiteit van leider en leden, op ruim tachtig soorten bo gen. Ze allen te vermelden zou on doenlijk zijn. we volstaan met eenige mooie groepen, t.w. Amonietcn, Bole- ten, Mvcéna's Aardsterren, e a., terwijl we van de meer zeldzame exemplaren willen noemen de Kluifjeszwam, Ko raal zwam en Kleine Stinkzwam. Het vertrek, waarin de tentoonstel ling gehouden werd. was op toepasse lijke wijze bekleed en versierd, terwijl bovendien op eenige tafels preparaten en boekwerken, de zwammen betref fende, tentoongesteld waren. In de gymnastiekzaal stonden de manden op gesteld waaraan, evenals voor teeke- ningen, epn wedstrijd verbonden was. He|, geheel maakte een bijzonder goe den en verzorgden indruk. De tentoon stelling mocht zich in een druk be zoek van directeur, leeraren, leerlingen en ouders verheugen. EYSINK SUCCESSEN TE WASSENAAR Zondag werd te Wassenaar de twee de „Duvnrell" terrein rit gehouden, welke een groot succes is geworden voor de Evsink-machines. In de lichte klasse 125 c.c. legde onze stadgenoot de heer Verkerke op Eysink beslag op den eersten prijs. Tevens won hij den Van Zuvlen van Neyveldt- beker. welke was uitgeloofd voor den deelnemer met de beste tijdsverhou ding. Hieruit blijkt dus dat dit een handicap-rit was. Ip dc 500 c.c.-klasse werden de eer ste en tweede plaats bezet door Dick Eysink en D. Renoov op Eysink-moto- ren. De snelste ronde werd genoteerd voor Dick Eysink met een tijd van 9 min. 7 sec. Na deze twee deelnemers werd geen enkele meer geklasseerd in deze cate gorie. STADSGEBEUREN Gisteravond werd de politie door mid del van het alarmtoestel gewaarschuwd, dat bij hótel Birkhoven een aanrijding had plaats gevonden. Bij aankomst ter plaatse bleek, dat een bewoner van de Ligusterstraat, die rechts van den weg liep tusschen den spoorwegovergang aan den Soesterweg en hótel Birkhoven aangereden was door een motorrijder uit dc Amstel- straat. Laatstgenoemde had den voet ganger te laat bemerkt. Een medicus heeft den voetganger, die een vermoe delijke kneuzing van de linkervoet ge kregen heeft, per auto naar zijn woning gebracht. Tegen een sigarenwinkelier is door de politie wegens overtreding van de win kelsluitingswet proces-verbaal opge maakt. EEN GOEDE VANGST In den afgeloopen nacht heeft een chauffeur uit Hooglanderveen hier bij de politie aangifte gedaan van diefstal van een nieuwe dynamo van zijn fiets. Hij was zelf in een café aan den Hooge- weg geweest en had zijn fiets buiten laten staan. Dc politie bad al spoedig verdenking tegen één der bezoekers in het café. Men deed bij hein huiszoeking en in korten tijd vond men dc bewuste dy namo. Daarbij bleef het echter niet, want, diverse rijwielonderdeelen werden aangetroffen, alles van ecnigszins duis tere herkomst. Men heeft den 29-jarigen man aange houden en in arrest gesteld. KONINKLIJKE VEREENIGING „OOST EN WEST" Voor de afdeeling Amersfoort van de Koninklijke Vereeniging „Oost en West" zullen Vrijdag a.s. in den foyer van Amicitia Dr. B. Vrijburg en Me vrouw Vrijburg een causerie met licht beelden houden over het onderwerp „Holland en Indië dichter bij elkaar". NOG DRIE MAANDEN TEGOED! Zaterdag werd door de politie een persoon in voorloopige bewaring ge steld, die zich schuldig gemaakt had aan diefstal van een jekker. Tevens bleek, dat de man nog drie maanden gevangenisstraf te goed heeft wegens diefstal te Arnhem. „We voetballen nog" Wie gistermiddag in het herfstzon netje door Auiersfoort's in Zondags stilte verzonken wijken gedwaald heeft, is zonder het te willen op de hoogte ge bleven van de groote voetbalgebeurtenis in Amsterdam. Straat in, straat uit, bij kans huis aan huis, overal hoorde men de ups en downs van twee en twintig mannen, de voetbal-bloem van twee natiën, vertolkt door de radio. De „Hollander", de ooggetuige van den strijd temidden van duizenden, was gisteren de schakel tusschen voetbal en niet aanwezig voetballievend mensch dom. En dat beteckcnt vele tienduizen den Sport- triomfeerde in huiskamers, die men anders zoo gaarne ontvlucht; over de herfstzon, die naar buiten wilde lok ken na dagen van mist en regen; over Zondagsrust, die men wil genieten na een week van beslommeringen ja. haar macht is wel groot, heel groot over velen, heel velen. Al voortgaande langs gesloten ramen, waarachter menschen in rookwolken gehuld, luisterend naar en meejuiehend met de slem van den onzichtbare, heb ik gehoord, dat het met den Holland- schen leeuw voor de rust mis was. Hol lander was ietwat somber, de zonen van het hooge Noorden waren gelukki ger. Toen kwam er een tijd dat de stem optimistischer werd en ik begreep, zon der door raam en rook naar binnen te gluren, dat het Oranje naar wensch ging. Als het mij geïnteresseerd had, had ik rustig ergens kunnen gaan staan, ge koesterd door zonnewarmte, en luiste ren, maar dat behoor je niet te doen, wanneer je thuis zelf radio hebt! Toch heb ik later geïnformeerd naar de bcteekenis van den woesten kreet door de stilte, toen de zon reeds ter kimme neeg. Een doodgewoon jochie vertelde mij enthousiast over „dc Bok", die een „kool" gemaakt bad. Daarmede was Holland's voetbal fatsoen gered Het was gisteren voetbal-hoogtij, ei, ei, welk spotter durft er spreken van sportverdwazing? Opvoering van het stuk; Peggy m'n kind" De plaatselijke afdeeling van de Ne- derlandsche Reisvereeniging heeft Za terdag in „De Valk" een feestavond georganiseerd, waaraan medewerking verleend werd door de Amsterdamsche Toonveelvereeniging „Vrije Werkkring". Dit dilettanten-ensemble, dat reeds bij een vroegere gelegenheid baar kunnen voor de N.R.V. demonstreerde, mocht zich ook ditmaal in een succes verheu gen. Dat dit echter, althans naar onze meening. niet in die mate was, als waarop het gezelschap recht had, moet toegeschreven worden aan de bezwa ren, die de opvoering van het stuk „Peggy m'n kind" met zich brengt. De schrijver, Hartley Manners, heeft zich bij de uitwerking van zijn gegeven te veel vrijheden veroorloofd, waardoor het verhaal arm aan realiteit en rijk aan onwaarschijnlijkheden geworden is. Juist door dat „te veel" dreigt bet stuk zijn tooneelwaarde want die heeft het door de knappe, uiteenloopende typee ring van de personen te verliezen. ln het kort komt de inhoud hierop neer, dat Mrs. Chester met baar dochter Ellis en haar zoon Alaric door een bankroet in finantieele moeilijkbeden komt. Do reddende engel is een nichtje, dat door Mrs. Chester opgevoed moet worden tegen een jaarlijksche uitkee- ring uit een erfenis van haar broer, die het niet noodig vond haar in zijn testament te bedenken. Pcggy blijkt een onmogelijk kind in het milieu van standing, maar de liefde leert, haar voor zoover mogelijk aanpassen. Zij vormt door jeugdigen overmoed een contrast met Ellis, die zich het leven erg moeilijk maakt, om redenen, die de schrijver ons niet verraden wil of het moest ook hier de liefde voor een nietsnut zijn, die echter reeds getrouwd is. Eén nacht brengt de heele familie op de been, want Ellis wil wegloopen, terwijl op dat moment Peggy thuis komt. Plotseling leeren we dan Peggy kennen als een vrouw van het leven en ontstaat er toenadering tusschen haar en Ellis. Het einde is, dat Peggy krijgt wat haar hart begeert. Zooals gezegd, zijn de personen door hun tegenstrijdig karakter zeer goed getypeerd. Alaric is b.v. al bijzonder kostelijk en zijn rol vond een uitne mende vertolking door Holman. Mevr. van RijnHoovmeyer had de moeilijke taak de levenslustige Peggv te \erper- sonifieeren en dat zij daarin geslaagd is, houdt reeds voldoende lof in. Mej. Schirneck deed als mrs. Chester niet voornaam en autoritair genoeg, terwijl mevr. SligtingSchreuder in de crea tie van Ellis uitstekend was. Een gezelschap van dilettanten, dat over het geheel genomen behoorlijk too neel speelt en in zijn categorie een hooge sport van de tooneelladder be reikt heeft. Nadat de voorzitter van de N.R.V. het ensemble hulde gebracht had, nam het feestelijk gedeelte van den avond een aanvang onder leiding van den heer Joh. Snijders. Voor balmuziek zorgde de heer J. van Loo met „The Rhythm Four", zoodat het in „De Valk" nog langen tijd gezellig toeging, voordat de N.R.V. huiswaarts ging. NATIONAAL HUWELIJKSGESCHENK Men vraagt ons nog te willen vermel den, dat de lijst van het plaatselijk co mité voor het Nationaal Huwelijksge schenk een voorloopig karakter droeg. De circulaire en dit bleek ook wel uit den inhoud hield een uitnoodi- ging in aan de genoemde personen. De mogelijkheid bestaat dus, dat het definitieve comité eenige wijziging zal ondergaan. DIERENMISHANDELING Het gebeurt op het autopark tegen over het politicbureau maar al te vaak, dat men getuige kan zijn van het uit laden van een veetransportauto. Omstanders begrijpen dan onmiddel lijk wat de reden daarvan is, maar de bestuurder van de auto ziet dat meestal niet in en vindt de wijze van transport „gewoon." Zaterdagmiddag deed zich weer zoo'n geval voor en nu oordeelde de trans porteur het vervoer niet doodelijk De auto was eigenlijk geen wagen die voor het vervoer van vee ingericht was, maar dat bezwaar dacht men te over winnen door de varkens, wier gewicht varieerde tusschen dc 600 en 800 pond, aan de omstandigheden te doen aan passen. In de laadruimte bevonden zich zeven varkens. Vier daarvan wisten op eigen kracht de kleine ruimte te verlaten en verspreidden zich tusschen het publiek op het autopark. De ove rige dieren waren er zeer slecht aan toe en zaten boven op elkaar geperst. De dieren lagen naar lucht te happen en hadden hun snuit bloedend gewond aan het latwerk bij hun pogingen om meer ruimte te krijgen. Na lang trek ken en sjorren kreeg men er nog één naar buiten, de overige twee liet men in de auto. Men had echter boven in de auto nog een hokje gereserveerd en daarin zaten ook twee zwaar gewichten. Een beklagenswaardig gezicht. Zoo werden negen varkens vervoerd door een koopman uit Beilen (Drente)! De politie, die gewaarschuwd was door een automobilist, die bloedspatten aan de vrachtauto gezien had, maakte proces-verbaal op uit 't oogpunt van dierenbescherming, wegens het vervoe ren van dieren op noodcloos pijnlijke en kwellende wijze. Te begrijpen was, dat het talrijke pu bliek tegenover de twee onverschillige Drentenaren een niet bepaald vriende lijke houding aannam. Gelukkig blijft er altijd nog verschil tusschen menschen en zij, die zich zoo noemen. Tenslotte mocht het vervoer verder plaats vinden in twee gedeelten. Hier bij bleek, dat in de ruimte, waar eerst 9 varkens ingeperst zaten, slechts plaats was voor vijf van deze kolossale die ren. Meer kon de dierenarts A. Winter niet toelaten. Verheugend is, dat de politie tegen dergelijke mishandeling van dieren door „menschen" streng optreedt. Hedenmiddag heeft op de begraaf plaats „Oud Leusden" de teraardebe stelling plaats gehad van het stoffelijk on erschot van den heer H. van der Knoop, in leven voorzitter van de Tuin- bouwverecniging Amersfoort. Namens de Tuinbouwvereeniging Amersfoort waren aanwezig de heeren J. J. Sporiij, P. van Straalen en F. Lamèris; namens de V.P.N. instellingen jhr. A. W. don Beer Poortugael; namens het bestuur van de ambachtschool, waarvan de overledene bijna 20 jaar lid was, direc teur J. J. Wesseling. Onder de aanwezigen merkten wij verder op dc hoeren A. H. Martens. J. A C. Spoel en dr. G. van Rij. Aan dc geopende groeve sprak de heer P. van Straalen een kort woord waarin hij den overledene, die zooveel voor het tuinbouwleven gedaan heeft als een prachtnvmseh schelste. Door zijn heengaan lijdt de Tuinbouw vereeniging een groot verlies. Dr. G. van R ij noemde den overle dene een rechtschapen burger, dien men door zijn voortreffelijke eigen schappen lang zal gedenken. Een zoon van den overledene herin nerde hierna met groote dankbaarheid en eerbied hetgeen zijn vader voor zijn vrouw en kinderen beteekend heeft. Tenslotte dankte de andere zoon namens de familie voor de blijken van belangstelling en sympathie. VOORTVLUCHTIGE JEUGD Zaterdagavond heeft de politie drie knapen, die met een vrachtauto uit Amsterdam hierheen gekomen waren, aangehouden. Bij dergelijke gelegenhe den schijnen de vluchtelingen nooit van te voren na te gaan, wat ze doen moe ten als ze eenmaal in een andere plaats zijn. Meestal vallen zc regelrecht in de handen van de politie, die hen dan gra tis reiskosten retour moet geven cn weer onder ouderlijk toezicht brengt. Ook een minderjarig meisje is hier in een logement aangehouden en naar de ouderlijke woning teruggebracht. BURGERLIJKE STAND 31 October Geboren: Hendrik, zoon van Hendrik Wildeman en Margicn Lambrechts. Franciscus Johannes Maria, zoon van Franciscus Johannes Smulders en Ma ria Alberdina Kattekamp. Clasina Maria, dochter van Anthonie van Heil en Jacoba Maria Voorderhaak. Overleden: Jacobus de Gans, 75 jaar, weduwnaar van Johanna Catharina Zirkzee. Johannes Hendrikus Haarmans, 3 j. Hugo van der Knoop, 72 jaar, echtge noot van Neeltje de Bruin. Jacoba Hendrika Hogenkamp, 55 jaar. echtgenoote van Dirk van Wijngaarden. Pieter van Gent, 14 jaar. Ondcugendo Jantje op school: Loggen's Wafelen en Poffertjes. HOCKEY O.a. wisten het eerste elftal van de dames en heeren de punten te bemachtigen De A.M.H.C. kan over de resul taten, gisteren door haar teams be reikt, tevreden zijn. Niet alleen dat de dames een fraaie 40 overwin ning op haar rivale Schaervveydo behaalden, maar ook het eerste elf tal der heeren bracht beide punten uit Bussum mee, terwijl tenslotte A.M.H.C. IV voor de eerste maal het zoet der overwinning proefde. A.M. H.C. III daarentegen leed haar eerste nederfaag, zij het na span- nenden strijd en op het nippertje. Zooals wij in onze voorbeschouwing reeds voorspeld hadden, stuitte A.M. H.C. I bij Kameleon op geduchten tegenstand. Gedurende 70 minuten zwoegden 22 spelers om dc overwinning en tenslotte was het de sterkste ploeg die met beide punten ging strijken. Dc eerste helft verstreek puntenloos en eerst na do hervatting gelukte het II. Frima, uit een \oorzet van D. Streef kerk, het eenige doelpunt in dezen wed strijd te scoren en hierdoor A.M.H.C. de uiteindelijke overwinning te geven. En al is deze zege schraal, dc punten zijn er niet minder waardevol om. A.M.H.C. IIT speelde tegen Hilversum V voor wat zij Nvaard is en toen de gas ten spoedig na den aanvang de score openden, liet een tegenpunt van dc roodwittcn niet lang op zich wachten. Langen tijd bleef de stand zoo cn eerst kort voor het einde wisten dc zwarten te bewerkstelligen dat niet één. maar beide punten mee naar Hilversum gin gen. A.M.H.C. IV ontving Voordaan, een ploeg, welke nog minder „geschoold" bleek dan de thuisclub. De roodwittcn speelden werkelijk beter dan dc gasten cn verdienden dc 42 overwinning vol komen. Wellicht volgen er nu meer overwinningen. De dames, tenslotte, wonnen met overtuigende cijfers van Schaerweyde. Toch hebben wij de roodwittcn wel eens beter gezien. Over liet algemeen werd liet spel te kort gehouden. De beide backs waren goed op dreef en slechts bij uitzondering behoefde de doelvcr- dedigster actief op te treden. De mid denlinie had blijkbaar een off-dav. La ten de dames er om denken dat liet stuwende Nverk niet moet leiden tot \er- waarloozing van de verdedigende taak. De voorhoede, hoewel niet slecht, hield het spel te kort. Schaerweyde verscheen met vier in vallers, maar gaf desondanks flink partij en ongetwijfeld hadden de rood zwarten een tegenpunt verdiend. De wedstrijd Het spel ging aanvankelijk gelijk op en ofschoon zoo nu en dan eenig initia tief tot uiting kwam, het geheel was nog te onsamenhangend om tot succes te kunnen leiden. Eerst een schot van mej. M. van Limburg Stirum, dat tcg^n de paal kwam, schudde A.M.H.C. Nvrk- ker. Er werd iets steviger aangepakt en een goede aanval van mej. L. Hendriks werd besloten met een schot op doe', dat mej. v. d. Horst weliswaar keerde, maar waar mej. G. Garrcls als de kip pen bij Nvas om de bal over dc lijn te werken (10). Het spel kreeg van nu af aan een levendiger karakter, maar het waren de verdedigingen, die den scepter zwaaien en \oor het mecrendei speelde de strijd zich op liet midden veld af. Zes minuten voor de rust werkte mej. G. Garrels zich alleen door de verdediging heen en bracht den stand op 2—0. En een halve minuut voor het einde der eerste helft maakte mej. F. Fredcriks, na een soloren van den vleugel af, met een hard schot er 3—0 van. Rust ging in met een 30 voorsprong. Ongetwijfeld drukte deze voorsprong op het spel der roodwittcn in dc tweede helft. Zeker als zij van de overwinning waren, spanden zij zich niet meer zoo in en werd het een ecnigszins saaie ver tooning. De beide A.M.H.C.-backs beves tigden den goeden indruk, welke wij voor de rust hadden gekregen en spe ciaal de rechtsback was op haar post. Door een blunder van mej. v. d. Horst trof een schot van G. Garrels doel, zoo dat hiermede de stand op 0 kwam. Hier bleef het verder bij. Weliswaar deed de Schaerweyde-voorhocde zoo nu en dan een uitval, veroorzaakt door het te ver opdringen der A.M.H.C.midden- linie, maar zoowel mej. Korthals Altes, als mej. Borren gaven niet thuis en retourneerden alles. Einde 40 voor A.M.H.C. Langestraat 8 Tel. 129 Slechts f 3.25 per Liter Heeft U bij reeds gezien? Schoen- en Sporthandel Krommeetraat 17 Telefoon 1955 Hockey-sticks, Hockeyballen De rescrve4caras stelden zich tevreden met ccn gelijk spel Het is inderdaad Amersfoort niet ge lukt om aan de overwinningreeks van ogel een einde te maken. De wedstrijd heeft een spannend cn soms een zeer fel verloop gehad en de groen gelen hebben hun overwinning niet cadeau gekregen. De opstelling was als volgt: Aanval: Dames E. van Tijn, J. Aal, hcejen J. Hartog, 1. Zwaaf. Midden: dames J. de Haan, C. de Jongh, heeren \V. Zwiers, J. van Dolron. Verdediging: dames Bottenborg, A. Sirag, J. Bergsma, A. Bcarda. Het is kwart over twee als scheids rechter de Groot beginnen fluit. Beide 12-tallen zijn volledig. Dc Ainersfoort- aanval combineert goed, maar de Vo gelverdediging weet van geen wijken. Dc middenvakken wegen goed tegen elkaar op. In den Vogel-aanval is Fr. BÖkcnkamp de gevaarlijke schutter. Hij werd door Bergsma verdedigd, maar oi. was dit de taak voor Bcarda ge weest, die Bókenkamp's spel door cn door kent. Het was ook deze speler die, met een schouderschot het eerste doel punt maakte, doch Ilartog wist na fraai combineeren al spoedig gelijk te maken. De strijd om de leiding ont brandde opnieuw. Vogel had de Ridder in den aanval, die weer geweldig op schot bleek te zijn en met een ver schot wist hij nog voor dc rust 2—1 te maken. Na de hervatting kwam Vogel in de meerderheid. Het middenvak der blauw- witten raakte er uit, cn tot overmaat van ramp gaf één der heeren er de brui aan, wat nu niet bepaald de juiste manier is om liet spel 1c doen ver plaatsen. De verdediging kreeg handen vol werk, maar wist zich nog Ie hand haven, dank zij het goede onderschep pen van Hartog en Zwaaf, terwijl mej. Aal er ook steeds beter inkomt. Zwiers cn Dolron wisten zich in den aanval wel eenige vrije kansen te scheppen, maar deze leverden geen doelpunten op. Aan den anderen kant heeft pl.ni. 10 min. voor het einde dc Ridder weder om succes met een afstandschot (31). Amersfoort tracht zijn achterstand nog in te loopen, maar dc tijd is hiervoor te kort en het einde komt dan ook met een 31 overwinning voor Vogel, die hiermede zijn positie op de ranglijst weer danig verbetert. Amersfoort 2Vogel 2 1—-1 Amersfoort 2 deed liet heter en wist tegen Vogel 2 zijn eerste winstpunt te behalen. De blauw-witten, die voor liet eerst volledig uitkwamen, stelden zich als volgt op: Aanval: dames IT. Benders, KI. Arlar, heeren D. Louis, G. Groothuis. Midden: dames T. v. d Klashorst, G. Reenis, heeren P. Toen, W. Adiiaansc. erdediging: dames M. v. Socrcn, KI. Lablans, heeren M. Sicbcrs, A. Maas. De heide 12-tallen lieten een aantrek kelijke cn vlotte partij korfbal zien en wogen volkomen tegen elkander op, al leen het Amcrsfoort-niiddenvak is iets sterker en geeft zijn 'aanval veel werk. D. Louis wordt echter te goed bewaakt om doelpunten te kunnen maken on K. Groothuis, die wel vrij kan komen, .houdt zich te ver van liet spel verwij derd, waardoor er niet op hem geplaatst kan worden. Dc rust komt met blan ken stand. Na dc hervatting zien wij hetzelfde spel beeld cn pas 20 min. voor het einde weet K. Groothuis het eerste doelpunt te scoren, 1—0. Vogel weet dan nog gelijk te maken en met de ver deeling der punten komt het einde, wat de verhouding heel goed weergeeft. Alle Amersfoort-spelers voldeden uit stekend. HANDBAL SPORT VEREENT—ACHILLES 6—4 Dc gisteren te Utrecht gespeplde liandbalwedstrijd tusschen Sport Ver eent en Achilles werd door eerstge noemde ploeg met 64 geivonnen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1936 | | pagina 5