Vliegterreinen uit de lucht bestookt LAATSTE BERICHTEN NIJENRODE-ZAAK VOOR AMSTERDAMSCHE HOF Bandjir sleurt Staatsgreep in Irak Protestantisme in Oostenrijk Aardbeving te Tokio KAPITEIN VERSTEEGH JUBILEERT 22 personen mee Reeds 12 dooden Dr. DOUWES DEKKER STAAT TERECHT Talrijke toestellen zouden door de nationalisten zijn vernietigd OPMARSCH NAAR MADRID Vijftien militairen ter dood veroordeeld Oversroomingsramp in Roemenië SCHEEPSRAMP IN EGYPTE ARABIEREN TER DOOD VEROORDEELD JAPANNER IN CHINA OVERVALLEN TRAANGASBOMMEN IN BIOSCOPEN BRITSCHE MATROZEN MISHANDELD BELANGSTELLING ZEER GROOT Militairen vervangen stakers AUTOBUS GEGREPEN DOOR TRACTOR Slechts licht-gcwonden Ie BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DINSDAG 3 NOVEMBER 1936 25 jaar geleden behaalde de bekende vlieger zijn brevet BATAVIA, 2 Nov. (Aneta Alp. Dienst). Vandaag herdenkt de heer W. C. J. (Versteegli, de bekende vlieger uit Soes- terberg, die in de militaire luchtvaart zoo grooté successen wist te behalen, en die thans optreedt als chef van den vlicgdienst van de Koninklijke Ned.-In- 'dische Luchtvaart-Mij., den dag waarop hij 25 jaar geleden zijn vliegbrevet ver wierf. Van alle zijden ontving de heer iVersteegh gelukwenschen met dit feit, waaronder ook vele uit Nederland af komstig waren. Onder deze Jaatsto be vond zich een gelukwensch van de vlieg- gcliool te Soesterbenr. Kapitein Versteegh Gisteravond werd den heer Versteegh een diner aangeboden in het Hotel des Jndes door de Koninklijke Ned.-Indische iVereeniging voor de Luchtvaart, aan welk diner circa 50 genoodigden armza len uit leger-, K N.Ï.L.M.- en B.P.M.- kringen en oud-lcerlingen van den heer Versteeg uit Soesterberg, waaronder o.a. professor Van Wulfl'ten Palthe, Van der Hoop en mr, Copes van Hasselt, BUITENZORG, 3 Nov. (Aneta). De resident van Benkoelen seinde dat door een bandjir van de rivier Aar Lais 22 inhecmsche personen werden medegesleurd. Hierbij zijn 12 personen vers dronken, drie gered, terwijl er nog zeven vermist wors den. BATAVIA. 2 Nov. (Aneta). -Dr. E. F. E. Douwes Dekker staat op 1 Decem ber a s. terecht voor den Raad van Justitie wegens het in het openbaar uiting geven aan gevoelens van vijand schap, haat en minachting tegenover de Europeesche bevolkingsgroep in Ned.- Indiè. door het uitgeven van een ge schiedenisboek voor middelbare scho len in Juli 1936, welk geschrift een anti-Westersch en pro-Japansch propa gandageschrift is voor denkbeelden, welke culmineercn in de leus: „Azië voor de Aziaten". Dezelfde gevoelens zijn hierin geuit 'tegenover de Christelijke bevolkings groepen van Ned.-Indië. Generaal Valera nadert hoe langer hoe meer de hoofydstad BRIGADE MET PIJLEN BESCHOTEN BANDOENG. 2 Nov. (Aneta) - De legercommandant ontving een telegram van den gewestelijk militair comman dant van Ambon, waarin werd medege deeld, dat een dekkingsbrigade, waar bij zich bevond de onderofficier F. Har ting, bij den doorsteek van Digoel naar de Eilandenrivier, door de bevolking met pijlen is beschoten. Hierdoor werd een Menadoneesch fusPÜer gewond, doordat een pijl door zijn hand ging. De aanvallers wisten te ontkomen. DE INDISCHE NACHTTREIN BATAVIA, 2 Nov. (Aneta alg. dienst) De eerste nachttrein in den geregelder» dienst BataviaSoerabaja v.v., waar in twee slaaprijluigen meereden, ver trok gisteren onder zeer groote belang stelling van de zijde van het publiek naar Soerabaja. Niet alleen aan de hoofdstations, doch ook op de kleine haltes waren talrijke personen aanwe zig, teneinde getuige te zijn van dit historisch moment in de geschiedenis van de Staatsspoor. Vandaag arriveerden de nachttreinen uit beide richtingen stipt op tijd ter plaatse van bestemming. De speciale Philatelistische postzen ding uit Batavia omvatte ongeveer 6000 brieven, waarvan 1000 stuks bestemd waren om naar Nederland te worden teruggezonden, terwijl de zending uit Soerabaja eveneens een duizendtal brieven ter doorzending naar Nederland bevatte. LA CORUNA, 3 November (Reuter). Radio Coruna deel* de vannacht mede, dat de luchts macht der nationalisten de vlieg, velden van Barcelona heeft ge= bombardeerd en hierbij talrijke vliegtuigen van de regeerings» luchtmacht heeft vernield. De rechtschcn zetten den op= marscli naar Madrid voort. Op het oogenblik bevinden zij zich op enkele kilometers van het vliegveld Getafe. Uit Guadalajara wordt gemeld dat de volksrechtbank vijftien militairen, die hebben deelgenos men aan den opstand, ter dood heeft veroordeeld. Radio Coruna meldt voorts, dat de verbinding tusschcn Madrid en het Escorial als gevolg van den opmarsch der troepen van gejie* raai Varela bijna geheel is afge= sneden. Het officieele communiqué van de centrale legers der nationalise ten deelt mede, dat zijn thans alle stellingen bezetten, welke de stad bestrijken. In den Zuidelijs ken sector hebben zij de dorpen Pinto en Fuen la Brada bezet. Laatstgenoemd dorp ligt op 5 kilometer afstand van Getafe. De in den sector van Soria strijdende troepen zetten haar opmarsch naar het Zuiden voort langs den rechteroever van de Dulcesrivicr. Vliegtuigen der rechtschcn hebben op openbare gebouwen en kazernes van Madrid bommen van geringe kracht ge worpen. Tevens werden in de straten van de hoofdstad oen groot aantal pro- clamaticsclamaties uitgeworpen, waar in de bevolking wordt uilgenoodigd zich over te geven. Een escadrille vliegtui gen der nationalisten heeft Alcala en Henaras aangevallen, waarbij aanzien lijke schade werd aangericht. Hot Spuanschc ministerie van oorlog heeft medegedeeld: Aan het front van Arragon hebben onze troepen een aanvalspoging eener colonne rechtschcn en van een esca- dron ruiterij afgeslagen; 53 soldaten hebben zich met hun wapens aan onze troepen overgegeven. Onze luchtmacht heeft Pozo Blanco gebombardeerd. Aan het centralefront blijven de colonnes der rechtschcn een heftigen druk uitoefenen m den Noordelijken sector Onze troepen, die stevig ver schanst zijn, bieden op heldhaftige wijze weerstand aan do wanhopige aanvallen van den vijand. T alavera gebombar; deerd Drie regceringsvliegtuigen hebben Talavcra gebombardeerd evenals een trein, waarmede soldaten naar de gevechtszone worden vervoerd. In het gebied van Siguenza heeft, een ge pantserde trein der regeeringstrocpen een escadron vijandelijke ruiterij op de vlucht gedreven. In de streek van Grado strijden onze troepen verder tegen een sierke colon ne nationalisten Op don linkervleugel van deze sectoren dringen twee com pagnieën regeeringstrocpen langzaam in de linies der nationalisten door. Laatstgenoemden lieten meer dan 50 dooden en vele gewonden achter. De gevechten nabij Huesca Kolonel Sandino deelde mede, dat de nationalisten bij Iluesca een hevig vuur op de voorhoede der regeerings trocpen hebben geopend, evenwel zon der veel schade aan te richten. De ar tillerie der regecringstroepen bombar deerde de stellingen der rechtschcn in dit gebied. De luchtmacht der nationalis ten poogde een aanval te doen op de Wolkbreuken richten ver* woestingen aan BOEKAREST, 3 Nov. (Reuter). Het district Targu Jiu is geteisterd door wolkbreuken, die geleid hebben tot ern stige overstroomingen. Ecnigo honder den huizen in de stad Targu Jiu staan onder water. Duizenden hectaren land zijn overstroomd en het water voert tal- loozo cadavers van dieren mede. Hon derden families moeten vluchten. I-Iet weg- en treinverkeer is onderbroken. Het aantal slachtoffers is nog niet bekend, daar de telefonische en telegra fische verbindingen zijn verbroken. JAPAN KOOPT BAUXIET BATAVIA, 2 Nov. (Aneta alg. dienst). De Java-Bode meldt, dat de Japansche cementfabriek te Takoa op Formosa, in het begin van 1937 gereed zal komen waarop Japan dan volgens het con tract met de Billiton-Mij. een aanvang zal maken met de afname van bauxiet. stellingen der regecringstroepen, doch werd gedwongen zich terug te trekken. Poging om de nieUin menging doelmatiger te maken De subcommissie der niet-inmen- gingscommissie heeft gisteren, naar Reuter verneemt, te Londen ongeveer drie uUr lang beraadslaagd over een Britsch voorstel tot het uitzenden van leden der commissie van onderzoek naar verschillende punten in Spanje, teneinde de niet-inmenging doelmati ger te maken. Lord Plymouth heeft bij deze gelegenheid een verklaring afge legd, waarin hij in groote lijnen zijn voorstel in meer concrete bewoordin gen uiteenzette. Het voorstel van lord Plymouth heeft aanleiding gegeven tot levendige be sprekingen. Ten slotte verklaarden rle gedelegeerden, dat zij de te berde ge brachte punten ter beslissing aan hun regecringcn zullen overleggen Ook de regeeringen, die niet vertegenwoordigd zijn in de subcommissie, zullen op de hoogte worden gebracht. Een groot aantal lijken aan« gespoeld CAÏRO, 3 Nov. (D.N.B.). Aan do kust van de Middellandsche Zee, onge veer 100 K.M. ten Westen van Alexan dria, zijn vijftien lijken, alsmede wrak stukken, aangespoeld, afkomstig van het Egyptische kustvaartuig Abd cl Latif, dat sedert een weck wordt ver mist. Omtrent do oorzaak van het ongeval tast men volkomen in het duister, aan gezien in do afpeloopcn veertien dagen de zee kalm is geweest. JERUZALEM, 3 Nov. (Reuter). Gisteren zijn drie Arabieren ter dood veroordeeld, twee wegens het dooden van een soldaat van de Seaforlh High landers op 21 Juni en de ander wegens het dooden van een Britschcn politie man op 28 Juli. De cenigc aanduiding, dat het giste ren dc verjaardag was van de Balfour- verklaring, bestond in een aantal zwarte vlaggen, welke op Arabische ge bouwen waren gehcschen. De Joden vierden den dag niet in het openhaar, zooals tot dusver het geval was. Stakingen van de Arabieren hadden niet plaats, doch wel had het Arabische hooge comité een manifest uitgevaar digd, waarin verlangd werd, dat de Baifour-vorklaring zou worden herroe pen. SJANGHAI, 3 Nov. (D.N.B.) Een employé van een Japansche crcdiet- maatschappij te Tsjangsja, in de pro vincie Hoenan, is door ecnigo onbeken den overvallen. Hij liep enkele lichte kwetsuren aan het hoofd op Vermoede lijk is hier sprake van een roofoverval. De Japansche marine-autoriteiten te Hankau hebben twee kanonneerbootcn naar Tsjangsja gezonden. NEW YORK, 3 Nov. (D.N.B.) Gis- teravond zijn opnieuw in vijf bioscopen traangasbommen ontploft. De projectie len ontploften door middel van een uur werk tegelijkertijd. Zes personen wer den gekwetst. In twee theaters ontstond een paniek, Veroordeeld door de Egypti* sche Arabieren CAiRO, 3 Nov. (A.N.P.) De Arabi sche pers in Egypte oefent critiek op den staatsgreep in Irak. Het blad Al Balagh noemt het betreurenswaardig, dat de revolte ernstige conflicten tus schcn het Arabische en het niet-Arabi- sche element in Irak tot gevolg zal kun tien hebben. De Koerd Bekir Sidky is geen Arabier en wil desniettemin over Arabieren heerschen. Ook het blad Al Ahram verklaart met nadruk, dat de Arabieren in Irak zich nooit zullen onderwerpen aan een niet- Arabisch dictator. Dc bevolking van Irak en in het bijzonder de gewapende stammen zijn de afgetreden regeering altijd zeer genegen geweest en zullen het optreden der nieuwe machthebbers, dat in strijd met de grondwet is, niet goedkeuren. Ongunstige positie verge* leken met de Kathos lieke kerk WEENEN, 3 Nov. A.N.P.)In de Evangelische kerken is een schrijven van den Weenschcn super-intendent Heinzelmann voorgelezen, waarin onder meer gezegd wordt: Terwijl de Roomsch-Kathoücke kerk als de in Oostenrijk bevoorrechte onmid dellijk een concordaat verkregen heeft ter regeling van haar betrekkingen met den staat, wacht do Evangelische kerk sedert twee en een half jaar te vergeefs op een dergelijke regeling. De Protestantien loopen het gevaar, dat hun rechten verkort worden bij belang rijke zaken, zooals de opvoeding der jeugd en huwelijkskwcstics. Zij moeten vreezen, dat de rechtsgelijkheid, die den Protestanten in 1861 „voor eeuwig en alle tijden" gewaarborgd werd, twijfel achtig wordt. Met nadruk wordt dc staat er aan herinnerd, dat hij verplicht is de Evan gelische kerk eindelijk te geven wat haar toekomt. In de nieuwe wet, waar aan de Evangelische kerk sedert lang bereid is mede te werken, mag haar positie niet. ongunstiger zijn dan die- welke de Roomsch-Katholieke kerk door het concordaat verkregen heeft. 'Engelschc stappen bij dc regeering te Tokio HONGKONG, 3 Nov. (Reuter). Do drie Britscho matrozen, die kort gele den door de Japansche autoriteiten ge arresteerd werden, verklaarden, dat zij door de Japansche politie van Kielocng mishandeld zijn om hen te dwingen te bekennen. Zooals men weet, heeft de Britsche regeering in verband met deze kwestie stappen gedaan bij de regeering te Tokio. BINNENLAND TOKIO, 3 Nov. (D.N.B.) De bewoners der stad werden hedenochtend op on zachte wijze uit hun slaap opgeschrikt door een aantal heftige aardschokken. De aardbeving duurde ongeveer tien minuten, doch do schade is betrekke lijk klein, al waren dc aardschokken ongeveer even zwaar als bij dc aardbe ving, welke in 1933 Noord-Japan teister de. Zooals men zich zal herinneren, zijn hierbij toen 3000 menschcn om het leven gekomen. Uit de stad Foekoesjima verneemt men, dat een aantal huizen ernstig werd beschadigd. Telegraaf- en tele foonlijnen werden vernield. ROUBAIX, 3 Nov. (Reuter). Giste ren is dc voorziening van de fabrieken met steenkool door militairen begonnen. Het detachement, dat hiertoe werd aan gewezen, is 200 man sterk. Mei vóldoe- ning werd vastgesteld, dat de stakende steehkoolarbeiders den soldaten geen moeilijkheden in den weg legden, doch hun integendeel aanwijzingen gaven bij enkele moeilijke handgrepen. Een aantal fabrieken, welke door ge brek aan brandstof niet konden wer ken, zullen heden den arbeid kunnen hervatten. Gisteren werd medegedeeld, dat een ververij, waar 20 man werk vinden, den arbeid heeft horvat. OMREKENINGSKOERSEN Londen Berlijn Brussel Parijs ZDrich Kopenhagen Oslo Stockholm Vow York Milaan Praag Off. Niet Off. 2 Nov. 3 Nov. y.(>8% y.b5y4 0.74.35 1.74.85 al 19 31.27 8.50 U 8.6 IV* 42.47 42.57% 40.45 40.55 4550 45.60 46.70 46.80 1.84% 1.85% 9.82% 6.57 6.59 Medeged. door de Rotterd. Bankvereen Koning houdt vol, dat Onnes van den inbraak op Nijenrodc wist AMSTERDAM, 3 Nov. Het go- rechtshof onder presidium van mr. Joh. Jolles maakte vandaag een aanvang met de behandeling van de Nijenrode zaak. Vanmorgen staat K. A. Koning terecht, verdacht van medeplichtig heid aan oplichting. Hij wordt verdedigd door Mr. F. A. Kokosky en mr. M. Leven'bach. Evenals bij de behandeling voor de rechtbank Is de belangstelling zeer groot. De advocatenbankcn zijn geheel bezet, en ook op de publieke en dc ge reserveerde tribunes bevinden zich vele belangstellenden. Nadat verdachte geantwoord heeft op de gebruikelijke vragen van den presi dent en medegedeeld heeft, dat hij 67 jaar oud is en te Amsterdam woont, draagt de advocaat-generaal, mr. Ver steeg de dagvaarding voor. Hij verklaart dan zich wel te kunnen vereenigen met de verbaden van de rechtbankzitting, hij blijft bij zijn ver klaringen. Als eerste getuige komt dc inspec teur van politie Posthuma voor het hekje. Aanvankelijk had verdachte ont kend. Later pas had hij nadat Onnes hem van chantage beschuldigde een bekentente afgcle-ed. Inspecteur Posthuma's verhoor wordt dan onderbroken om verd. eonige vra gen te stellen. Koning houdt vol, dat de inbraak was gepleegd in overleg met verd. Onnes. Dc kasteelheer aldus verklaarde ver dachte had aanvankelijk gewild, dat hij Koning de inbraak zelf pleeg de. Verdachte wilde daar niet aan en na eenig heen en weer gepraat had On nes het goedgevonden dat iemand an ders de inbraak uitvoerde. Pres.: Hoe dikwijls hebt u met Onnes overlegd, voor dat besluit werd geno men? Verdachter Ik kwam bij hem om over een grond transact ie te spreken. Tk meen, dat reeds bij dit eerste bezoek over ,de inbraak is gesproken. Pres.: Was 't niet bij een tweede ont moeting in Terminus ip Utrecht? Verdachte weet het niet precies meer. Mij zet .zijn verhaal voort: Eerst zou Wilbrand de „verhuizing" bezorgen, la ter waren cr „vakmenschen" in gc- I mengd. Pres.: Wanneer kreeg u zooals u beweert het schetskaartje van Nijen rode? Ook dat weet verdachte niet meer precies en ook kan hij niet meer ver tellen hoe dat kaartjo er uitzag. Van een mes en een champagnehaak, die Onnes aan verdachte zou hebben ge geven weet hij evenmin veel meer te vertellen. In het algemeen blijkt ver- dochtes geheugen er niet op te zijn vooruitgegaan. Pres.: 't Moet toch indruk hebben gemaakt, wanneer u inbrekerswerktui gen krijgt. Verd.: Ja. maar ik weet 't niet pre cies meer en aanteekeningen heb ik niet gemaakt. Dat is vreemd, vindt dq president. Hoe wist u dan wat precies moest wor den meegenomen. Verd.: Dat was gemakkelijk; onge veer 60 miniaturen en de vijf kleinste schilderijen. Ik heb aan Witbraad be schreven waar ze hingen en waar de miniaturen hingen. Wist Witbraad wat miniaturen wa ren. hij was toch bloemenkoopman? Verdachte: Maar hij wist 't. Pres.: En hebt u ook verteld, wat de schilderijen voorstelden? Verdachte blijkt zich daar niet veel meer van te herinneren. Wel heeft hij over een paar schilderijen gesproken maar hij kan zich niet herinneren, dat hij speciaal over den „negerjongen", waar de verhuizers 't steeds over had den. had gesproken. Vervolgens bespreekt de president een deel van de briefwisseling tus schen Onnes en Koning. Deze wordt zegt Koning interessant n a de in braak, Die brieven zijn volgens hem eigenlijk in een soort code opgesteld. 't Was verklaart verd. nader om te zorgen, dat niemand er iets uit op kon maken. Ik was hang voor censuur. En waarom telefoneerde u niet? Verdachte: Dat is nog veel gevaarlijker. U hebt kort na de inbraak zoo zegt u een ontmoeting met Onnes in het Vondelpark gehad. Waarom koos u steeds zulke vreemde plaatsen? Verdachte: Om geen achterdocht te wekken had Onnes het Vondelpark voorgesteld. We ontmoetten elkaar daar inderdaad en Onnes wilde me een deel van het geld geven. Maar ik vond 't niet erg veilig. We zijn toen naar Park zicht gegaan. Onder tafel duwde hij me een enveloppe met geld in handen. „Hebt u 't nageteld?1' Neen, dat had verd. niet gedaan, hij had t zoo in zijn zak gestoken. „Niet erg Kaufmannisch", vindt de president. Later was verdachte door Onnes nel verwijt gedaan, dcfl de „verhuizers" niet alles hadden meegenomen. Ook Witbraad was kwaad op verdachte ge weest, omdat de aanwijzingen niet dui delijk waren geweest. President: Hij hoefde heelemaal niet boos te zijn, hij voerde slechts uw beve len uil! Verdachte rectificeert: U bedoelt: de bevelen van Onnes. Koning doet dan 'n enkele mededeeling over de betaling van de „verhuizers". Aanvankelijk was afgesproken, dat ze het weggehaalde goed mochten houden mits ze het niet binnen zes maanden verkochten. Het gestolen goud en zilver mochten ze versmelten. De briefwisseling De briefwisseling komt weer op de proppen, 't Blijkt een moeilijk geval to zijn. Sommige brieven zijn „camou flage", maar er zijn ook epistels, betrek king hebbend op een schilderijen- transactie van Koning. „Echte" brieven dus! Koning geeft de noodige toelichtingen: „Dit slaat weer op mijn schilderijen, die ik wilde beleenen". „Dat is een brief over de inbraak". President: Toen Onnes zooals u zegt zijn belofte niet hield, hebt u woorden met Onnes gehad. Toen is er dus een breuk tusschon u ontstaan. Ik begrijp niet, dat u aanvankelijk ont kende. Verdachte: Ik zou nog ontkennen wanneer Onnes oio niet beschuldigd had van chantage. President: Wat hebt u aan het zaakje verdiend? Verdachte: Geen cent, ik heb er gela bijgelegd. President: U voert een schurkenstreek uit en u hebt cr niets aan verdiend? Verdachte: Ja. ik heb wel eens go- daeht: hoe durft Onnes me zoo'n schan delijk voorstel te doen. (De zitting duurt voort). Goed afgeloopen ongeluk op onbewaaktcn overweg BENNINGBROEK, 3 Nov. Gis teravond is een autobus, welke den dienst Hoorn—Abbekerk onder houdt, op den onbewnakten over weg te Benningbroek (bij Hoorn) door een tractor van do Nederland* sche Spoorwegen, welke gebruikt wordt voor bet rangecrcn, in den flank aangereden. Dc bus werd geheel in elkaar gedrukt en enkele meters meegesleurd. In den wagen bevond zich een tiental passa giers. Kort na het ongeluk was dr. De Vries uit Benningbroek ter 'plaatse cn verleende dn eerste geneeskundige hulp. Hof, 4-jarig dochtertje van mevrouw D. uit Hoorn bleek ernstig gewond to zijn. Zij had verwondingen aan het hoofd opgoloopcn. Bovendien waren de spieren boven den voet van het rechter been doorgesneden. Het kind werd naar de woning van dr. dc Vries over gebracht. De overige passagiers waren cr goed af gekomen. Allen haddon slechts lichte verwondingen bekomen. Nadat dr. de Vries hen verbonden had, konden zij mot oen intusschcn gorc- quireerdc autobus van dezelfde maat schappij naar Hoorn worden vervoerd. Op dc lijn, waar het ongeluk gebeur de, rijden op ongeregelde tijden slechts goederentreinen. Dc chauffeur van de zwaar gehavende bus verklaarde, geen signaal of licht van den tractor opge merkt te hebben. HOFBERICHT 's-GRAVENHAGE, 3 November. H. M. de Koningin heeft aan den heer A. W. Reindcrs, boschbaas in de hout vesterij Hoog Soercn, toegekend dc gou- don ceromedaille in de Huisorde van Oranje, wegens <40-jarigen Koninklijken dienst. RASVERSCHILLEN IN WEHL In de Maandag gehouden spoed- eischondc vergadering van den raad der gemeente Welil, zoo méldt het Handels blad, werd met op één na algemeene stemmen den gemeente-ontvanger tegen 1 Januari a.s. eervol ontslag verleend, wegens het bereiken van den 65-jarigen leeftijd. Zooals bekend is in de laatste vergadering van den raad uit het pro ces-verbaal van kasopnoming gebleken, dut er een belangrijk kasverschil was. A an den minister van Binnenlandsche Zaken was daarom bericht ingekomen, dat bij niet verleening van ontslag geen rijkssteun in de kosten der gemeente- huishouding en evenmin een extra-belas- tingbijdragc uit het Worklooshcidssub- sidicfonds zouden worden verkregen, terwijl het niet mogelijk Was zonder de zen steun een sluitende begrooting te krijgen. „Neem me niet kwalijk meneer, maar mag ik van de gelegenheid gebruik maken om U de hand van Uw dochter te vragen?" (Happy Mag.)

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1936 | | pagina 3