Het wrak van de Sch. 68 wordt gelicht. Prins Bernhard bezoekt de Hoogovens. De staatsgreep in Irak. Troepen bewaken de straten van Bagdad, om ongeregeldheden te voorkomen V r.. Ook in het Spreewald is de zuurkool-fabricatie in vollen gang. Een typisch kijkje in een der fabrieken Het eerste apparaat van den uitvinder Bell, waarmede het gesproken woord werd overgebracht, geëxposeerd op de tentoonstelling te Amsterdam ter gelegenheid van het 40-jarig jubileum der hoofdstedelijke gemeente-telefoon Prins Bernhard bracht Maandag een bezoek aan IJmuiden, waar Hij met veel belangstelling het hoogovenbedrijf en de staalfabrieken bezichtigde Tijden» de beiichtiging van de hoogovens te IJmuiden door Z. H. Prin» Bernhard. - De hooge b.- De bemanning van den te Rotterdam liggenden kruiser .De Ruyter" maakte Maandag een it. marsch door de stad, en defileerde op den Coolsingel voor den burgemeester en den com- zoeker bij zijn rondgang over het terrein mandant van het schip President Lebrun legde Zondag traditie getrouw een krans bij het graf van den Onbekenden Soldaat aan de Are de Triomphe te Parijs Met de bergingswerkzaam heden van den tusschen de IJmuider pieren verganen Scheveningschen logger Sch. 68 is Maandag een aanvang gemaakt. De .Meermin" bij het wrak, dat door een duiker onder zocht werd Bij Zijn bezoek aan IJmuiden bezichtigde Prins Bernhard Maandag ook de sluizen President Roosevelt tijdens een zijner laatste verkiezingsredevoeringen te Provi dence bij de DrcDaoanda-camoaane voor zijn verkiezino bii de presidents-keuze in Amerika

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1936 | | pagina 8