Parlement geopend DE STRIJD OM MADRID z? TOONTJE VAN TEUTEN DE MILLIONNAIR Toestand in Oost-Azië wekt ongerustheid STRIJD TEGEN FASCISME V NIEUW KABINET IN OOSTENRIJK NIEUWE UITGAVEN Waar zijn de Post vliegers? Radio-programma's Ie BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD WOENSDAG 4 NOVEMBER 1936 Koning Edward: „Mijn regees ring zal alles doen tot het behoud van den vrede in Europa" LONDEN, 3 November (Reuier). Niet tegenstaande den regen stonden tal- loozen langs den weg, welken de ko ninklijke stoet volgde naar Westminster waar de koning de zitting van het par lement opende met een rede, welke lan ger is dan gewoonlijk, in verband met het uitgebreide programma. Na de gebruikelijke verklaring, dat hij den Protestantschen godsdienst be lijdt, las de koning zijn rede voor in de gezamelijke zitting van Hooger- en La gerhuis. Hij zeide o.m.: De politick van mijn regecring blijft gegrondvest op de aanhankelijkheid aan. den Volkenbond. Do regeering wenscht den Bond versterkt te zien, opdat deze zijn werk t. a. v. de vreed zame regeling van de geschillen op in ternationaal gebied zal kunnen vervul len; reeds heeft de regeering te Geneve haar voorstellen kenbaar gemaakt tot verbetering van het functionneeren en tot grooter macht van den bond. Mijn regeering zal verder alles doen tot het behoud van den vrede in Euro pa en te dien einde zal zij haar pogin gen voortzetten om een bijeenkomst tot stand te brengen van de vijf mogend heden, welke het Locarno-pact onder teekenden. Naar aanleiding van de loopende on derhandelingen hoop ik, dat het ver drag tot beperking van de bewapening ter zee, dat 25 Maart te Londen werd gesloten, zal dienen tot grondslag van een internationale overeenkomst, waaraan tenslotte alle vlootmogcndhe- den deelnemen. Mijn regcering volgt met ongerust heid de ontwikkeling van den politie leen toestand in het Verre Oosten. Ik hoop, dat de onderhandelingen, welke momenteel tusschen Japan en China worden gevoerd, tot een bevredigende oplossing zullen leiden. Mijn ministers zullen verder voortgaan van alle gelegenheden gebruik te ma ken om het lijden in het ongelukkige Spanje te verlichten, evenwel onder het handhaven van de internationale overeenkomst tot niet-inmenging. Ik hoop, dat het Britsch-Egyptische verdrag door mij en den koning van Egypte voor liet einde \an dit jaar zal worden geratificeerd en dat dit een middel tot loyale samenwerking zal zijn tusschen beide landen, welker lot onafscheidcnlijk is verbonden door ge meenschappelijk doel en belang. In Mei van het komend jaar zal te Londen de rijksconferentie bijeenko men. Ik ben verheugd, dat deze bijeen komst samenvalt met mijn kroning; ik Loop na deze plechtigheid wederom een bezoek te brengen aan de Indische dominions om hun mijn opvolging op den keizerlijken troon bekend tc ma ken. Ik betreur ten zeerste de ernstige on geregeldheden in Palestina en ben ver heugd, dat de toestand verbeterd is. Ik hoop oprecht, dat de koninklijke com missie door de studie van de moeilijke problemen zal komen tot een recht vaardige en permanente regeling. De arbeid tot versterking van onze .Verdediging wordt met de grootste ener gie voortgezet en mijn regeering is overtuigd. da< deze maatregelen noodig zijn tot verdediging van het rijk en voor de mogelijkheid van het land om te voldoen aan zijn internationale ver plichtingen. Toch laten mijn ministers geen gelegenheid voorbijgaan om ten gunste van den internationalen vrede en beperking van de bevvapenings-uit- gaven op tö treden. Deze beperking is een natuurlijk gevolg van een verbete ring van de betrekkingen. Gunstige economische vooruitzichten Ik hen verheugd (e kunnen wijzen op het feit, dat de algemeene vooruitzich ten voor handel en industrie gunstig blijven en dat goede reden bestaai een verdere verbetering te verwachten. Mijn ministers zullen voortgaan de vrije uit wisseling van goederen over de wereld aan te moedigen. Vervolgens besprak de koning proble men van binnenlandsche politiek. Hij verklaarde, dat de ministers den toe Btand van industrie en koopvaardij nauwkeurig zullen bestudecren en het parlement zal worden uitgenoodigd voorstellen tot reorganisatie van de steenkool-industrie te onderzoeken. De ministers zijn tot de slotsom ge komen. dat dc bestaande wet gewijzigd moet worden, teneinde krachtiger op te kunnen treden legen personen of or ganisaties, welke de hinnenlandöche rust verstoren Een wetsontwerp zal worden ingediend tot versterking van de wet. zonder in te grijpen in de vrij heid van woord of vergadering Door een actieve, opbouwende poli tiek zullen de ministers voortgaan de ontwikkeling van landbouw en vissche- rij te bevorderen De Koning is over tuigd. dat een verbetering van den li- chamelijken toestand van het land noo dig is. vooral van de jeugd cn te ge legener tijd zullen de ministers voor stellen van wet tot dit doel indienen. liet slot van de rede was gewijd aan de behandeling van sociale kwesties. Ceremonieele rijtoer afgelost Voor het eerst sedert vele jaren reed de koning niet met het gebruikelijk ce remonieel van het Buckingham Palace naar Westminster voor de opening van hrt parlement, aangezien het weer te Biecht was. Toch stonden duizenden, die niet ge waarschuwd waren, langs den weg. Men concentreert zich op de omsingeling van de hoofdstad LISSABON. 3 November. (Reuter) Volgens berichten uit Salamanca rukt het leger der nationalisten dat ten Noorden van Madrid staat, naar het Zuiden op. Men beschouwt dit als een aan wijzing voor het begin van den be- slisscnden aanval op de hoofdstad. Noorsche schepen aangehouden Oorlogebodems der rechtschen heb ben twee Noorsche schepen op zee aan gehouden en de scheepspapieren on derzocht, zoo meldt Havas uit Bayonne. De schepen waren do ,.Nea'\ welke van Iluelva kwam en die voor de Spaansche kust werd aangehouden en de „Halgoersen", welke van Sunder land in Engeland kwam cn 30 mijl ten noordwesten van den vuurtoren Saint Martih bij Biarritz werd aangehouden. Executie van een kolonel Volgens een mededeeling van een krijgsgevangene is kolonel Puig-Dengo- la, de verdediger van Badajoz, te Ma drid terechtgesteld. Na den val van Badajoz is hij naar Portugal gevlucht en vandaar keerde hij naar Madrid terug om aan het front voor Madrid te strijden. Hij leed bij Naval Carnero een nederlaag. De artillerie van de regeering bom bardeerde gisteren zonder ophouden de uitgangsstellingen van de rechtschen en de dorpen achter het front. C.N.T. zal met regees ring samenwerken De regeering heeft hedenmiddag een communiqué gepubliceerd, waarin o.a. medegedeeld wordt, dat spoedig de na men der nieuwe ministers bekend ge maakt zullen worden. De onderhande lingen tusschen de krachten van het Volksfront, die in de regeering verte genwoordigd zijn en de C.N.T. (Natio nale Arbeiders Confederatie) hebben tot een volledig accoord geleid De C.N.T. zal zich niet langer afzijdig houden, doch treedt tot de nationale regeering toe. Bronst» Villomcnfilfo - MAORI6 Sevillo la Nueva Mosfotps Q\0 Navaicarntfi Mentrida Fucnli. bradQ Humanes Jllescas Het accoord maakt een einde aan de rivaliteit, welke bestond tusschen de twee groote vakorganisaties, die voor taan nauw zullen samenwerken in den strijd tegen het fascisme. Ointj'ent den strijd rond Madrid wordt o.m. verklaard, dat de nationa listen zich op het oogenhlik met al hun krachten op de omsingeling van Madrid concentreercn. De rechtschen hebben in den sector-Siguenza een aanval onder nomen, doch zij werden teruggedreven. Naar gemeld wordt, bevinden zich uit gebreide troepenconcentraties in do omgeving van Robledo de Chavela, Naval Carnero en Sevilla la Nueva. In Asturie hebben de regeeringstroepen met succes een aanval ondernomen: tusschen San Claud 10 en Esclainpero is de vijand uit zijn stellingen verdi*even Een tegenaanval der nationalisten wérd met verliezen voor de tegenstanders afgeslagen. De regen bemoeilijkt de operaties in dezen sector zeer. Bericht van radio^Sevilla In de uitzending van radio-Se\illa \au hedenmiddag is o.m medegedeeld dal de dooi de troepen van geneiaai Franco rondom Madrid gelrokken om singeling steeds nauwer aangehaald wordt. De gioteren door de troepen van gene raai Yaerla en de colonne van \ague uitgevoerde opmarsch heeft de nationa listen op 14 k.M. van tiet centrum der hoofdstad gebracht. Een deel der buitenwijken ligt thans onder doelmatig bereik der rechtsche artillerie. De rechtsche luchtstrijdkrachten heb ben, ais steeds, gisteren een belangrij ken rol gespeeld. Sedert het uitbreken van den opstana zijn SO regeeringsvlicgtuigen neerge schoten tegen drie of vier toestellen der rechtschen In Barcelona, aldus radio Sevilla verder, hebben de autoriteiten bij de creel een gedeeltelijke mobilisatie afge kondigd ter verdediging van de Cala laansche hoofdstad. Wapens, die in handen zijn van bij deze mobilisatie niet opgeroepenen zul len moet worden ingeleverd. gfy ..Och. waren alle menschen wij» (Dat It heelemaal niet noodig, als ze achter het «tuur maer n klein beetje beter wilden opletten, dan konden we al héél tevreden rijnl) WEENEN, 4 Nov. (D.N.B.). Te half een des nachts werd het volgende offi- cieele communique uitgegeven: Bondskanselier dr. Schuschnigg heeft Dinsdag den bondspresident het ontslag van het geheele ministerie en der staatssecretarissen aangeboden, hetgeen deze heeft aanvaard. Tegelijkertijd heeft de bondspresident dr. Schuschnigg tot bondskanselier be noemd en op diens voorstel- benoemd tot: Yice-kanselier, luit. veldmaarschalk Ludvvig Huelgcrth, opperbevelhebber der front-militie. Minister van justitie: dr. Adolf Pilz, raadsheer in het opperste gerechtshof. Minister van onderwijs: den afdee- lingschef dr. Penter. Minister voor sociale zaken: Hofrat dr. Josef Resell. Minister van financiën: dr. Rudolf Neumaver. Minister voor land- en boschbouw: Peter Mandorfer. Minister voor handel en verkeer: dr. Wilhelm Teucher, buitengewoon hoog leeraar. De bondspresident heeft verder de lei ding van het ministerie voor landsver dediging toevertrouwd aan bondskanse lier Schuschnigg, terwijl de gezant te Boedapest, Odo Neustaedter-Stuermer en de algemeen-staatsarchivaris, dr. hon. causa Glaise-Horstenau werden bo- noemd tot ministers. liet ligt in de be doeling Neustaedter-Stuermer te belas ten met de zaken van openbare veilig heid en Glaise Horstenau met de ove rige zaken van het ministerie van bin- nenlandsche zaken. De bondskanselier zal worden terzijde gestaan door de volgende staatssecreta rissen: Voor buitenlandsche zaken, dr. Guido Schmidt., voor het vaderlandsche front, Kulturrat Guido Zernatto, voor lands verdediging, generaal Wilhelm Zehner rn voor sociale zaken, wirtschaftsrat Flans Rott. ARBEIDSINSPECTIE BATAVIA, 3 Nov. (Aneta). Na een korte discussie tusschen den heer Wever (Econ. Groep) en den regeerings- gemachtigde, nam het college van ge delegeerden zonder hoofdelijke stem ming de ontwerp-ordonnantie aan, waarbij de bevoegdheden van het hoofd en de ambtenaren van het kantoor van arbeid worden uitgebreid. Hierdoor krijgt de arbeidsinspectie de bevoegd heid het personeel (van een werkgever) te ondervragen eventueel buiten tegen woordigheid van den werkgever. Tevens is hierbij vastgelegd dat de verplichting van de werknemers lot het verstrekken van inlichtingen aan arbeidsinspecteurs zich ook uitstrekt tot gevallen waarin de dienstbetrekkingen van de werkne mers reeds zijn beëindigd. DE „AANVULLENDE PLANTERS- REGELING" BATAVIA, 3 Nov. (Aneta). De re geering deelde aan den Volksraad mede dat de gouverneur-generaal bezwaar heeft tegen de vaststelling van de „aan vullende plantersregeling", zooals deze door den Volksraad is vastgesteld. MUTATIES BUITENZORG, 3 Nov. (Aneta). Met ingang van 26 November is op ver zoek eervol ontslag verleend aan den heer A. E. Catalani, assistent-resident 1ste klasse te Pekalongan met gelijktij dige opheffing van zijn functie als bur gemeester van Pekalongan. HET JUBILEUM VAN MAJOOR VERSTEEGH BATAVIA, 3 Nov. (Aneta). De ju- bilcerende vlieger W. C. J. Vcrsteegh en zijn echtgenoote gaven gisteravond een receptie welke zeer druk was be zocht. O.a. gaven de vlootvoogd, gene raal Bakker, divisiecommandant van Batavia cn de gouverneur van West- Java van hun belangstelling blijk. De jubilaris werd van alle zijden gelukge- wcnscht met zijn bevordering tot ma joor. VLIEGTOCHTEN OVER INDIE PALEMBANG, 3 Nov. (Aneta). - Gisteravond te half acht landde hier de Nieuw-Zeelandsche sportvlieger L. E. Clark in zijn Pereival Gull, van Alor- slar komende. Dank zij de maatregelen door don agent van de K.N.I.L.M. geno men, als het ontsteken van vuren op het vliegveld, en het posteeren van auto's met lichtende lampen, gelukte het het terrein zoodanig te verlichten daf Clark een vlotte landing kón ma ken. Hedennacht te 1.30 uur i« hij via Batavia naar Semarang vertrokken. „Bruiloftsgangers" door Jo KalmijnSpierenburg. Uit gave van Bosch Keuning te 13a arn Dc sfeer van liet arme schoenmakers- gezin, waarin wij bij de geboorte van Judith verplaatst worden, laat ons bij het verdere verloop van de gebeurtenis sen niet meer los. Conflicten en contras ten doen zich voor, maar zij blijven tot het gezin en haar directe omgeving be perkt cn treden niet naar buiten toe uit, naar een kring, die een andere levens wijze volgt. Integendeel, alles gaat langs lijnen der geleidelijkheid, armoede ver vloekt geen rijkdom, op finantiecl noch geestelijk gebied. Eenvoud en rust kenmerken dit bock, dat naar realiteit streeft In die sfeer zien we Judith opgroeien als een meisje, dat eigenlijk huiten het gezin staat, door den ernst, waarmede zij liet leven opvat en door de kracht, waarmede zij zich tegen wereldsch ver maak verzet. Door haar moeder wordt zij begrepen, later, wanneer zij ouder is Hoeveel dagen z'yn ze onderweg? 28 JU 28.10 29.10 80.10 31.10 1.11 2.11 8.11 31.10 31.10 1.11 2.11 3.11 Amsterdam Marseille Rome Aihene Rhodos Cairo Gaza Bagdad Basra Diask Karachi Jod nner Allahabad Calcutta Akvab Rangoon Bangkok Alorstar Med an Singapore Batavia 3.11 2J1 IJl 31.10 81.10 Vertrek van het eerstvolgende post vliegtuig van Amsterdam en Batavia Zaterdag 7 November. geworden; in haar jeugd vond zij een steun aan haar goedmoedigen, stillen vader, die maar al te vroeg vrouw en kinderen aan hun lot overlaten moest. Eenmaal stoot Judith zich aan de maat schappij en dit beteekent voor haar een les, die zij nooit vergeten zal, hoe wei nig het geval op zichzelf ook beteekent. Juist daarmede typeert de schrijfster het ontvankelijk gemoed van Judith zoo scherp. Jammer is het dan ook, dat de tvpee- ring van de overige figuren zoo zwakjes is. Roselien, het meisje dat zich onna denkend aan de wereld tracht te war men en daarmede zulk een bittere er varing opdoet, maakt indruk op ons, maar hoe weinig is het laatste het geval met Ben Grompels. de ouders van Ju dith, Buurt., en niet te vergeten de zusjes en broertjes van Judith, die toch allen ontegenzeggelijk het leven van Judith beïnvloed hebben. Wanneer Simon ge trouwd is met Judith, leeren wij hem kennen en aan dat huwelijk met zijn mooien ondergrond en zijn zoo goed in- denkhaar conflict, kan men dan ook een mooie, herinnering bewaren. Afgezien van bovengenoemde bezwa ren. heeft dit boek, dat zoo sterk steunt op innerlijk vertrouwen en geloof in God. ons veel te zeggen en daarvoor mo gen wij dankbaar zijn. „Zii wachten" door Agni van der Torre. Uitgave Bosch Keuning te Baarn Een boek, waarvan de inhoud en de stijl heel goed is. Geen oogenblik laat bet gegeven ons los, voortdurend boeien de problemen, die de doktersfamilie zich gesteld ziet en waarvan de oplossing aanvaardbaar is door den godsdiensti- gen achtergrond, waartegen alles zich afspeelt. Vooral na den dood van het iongp doktersvrouwfie, waarbij de dok ter alleen achterblijft in het dorpje met zijn dochter T.evine. om zich dan in te ruggetrokkenheid te wijden aan zijn plichten, treffen wii bladzijden aan. waarin de srhriiNW zirh geheel één voelt met haar onderwerp en den ziele- striïd van den aanvankelijk geestelijk gebroken man treffend weet weer te ge ven. Ook het slot van hef boek bekoort, hoewel de gelijktijdigheid van groote gebeurtenissen hier te ver gezocht is. Sinclair Lewis. Dat gebeurt hier niet. Uitg.: v. Holkema en Warendorf. Amsterdam Als oude waarden ondergaan, begrip pen hun inhoud verliezen en de mark geen mark meer is. dan breekt de tijd der wonderen, der krantenfrazen, der leuzen en der dictators aan. De niensch, die zijn vroegere levens wetten verloor, is ontvankelijk voor iedere heilsverkondiging. welke hem van buitenaf van zijn menschelijke pro blematiek belooft te verlossen. Zoolang deze mensch niet ontdekt, dat hij het verlorene slechts in zich zelf kan her vinden. zoolang zal er crisis zijn en zoo lang zullen dictators en revolutie'» vele bladzijden in de geschiedenis vormen. Op minder abstrnet-filcofisch. doch on mepr iournalist.iek-literaire, wijze heeft Sinclair Lewis in ziin roman ..Dat ge beurt hier niet" dit thema ter hand ge nomen. Geeclio-, imnisrh. voortdurend hekelend schildert lieen toekomstbeeld van Amerika onder d'ct.atuur. Do satv- rike kiiken van den schrijver, die voort durend als een lichte bezetenheid ziin zeer zeker vaardige pen bestiert, ver wringt echter hef meerendeel zijner fi- "urpn tof mensclieiiikc caricaturen, wat. ei «-en li ik een fout van dit werk is. Slechts do persoon van den ion ma list Dorpmus Jpssun waarschijnlijk een autobiografie van den schriiver wordt, •u ziin aanhoudend worstelen naar eees- ♦eliïke wnnrlieid. a'c levend mensch -mnnempliik onm^nkt Fn het is meestal r'e eenvoud ven de yen mensch waarom '•ij soms zoo fe| levend voor ons opriist Beurs en nubliek. herziene en niteebrpide handleiding voor i>ejoTfrprq pp speculanten, door P. Oudhof Dit hoekje, oeselu-pven door den heer P. Oudhof. lid van de Vere^rnrinc voor den pffprtenhenz-ir») Amsfprdnm, is on npn V-re erft eraHc vp -Ir riio>h» nr. On grond v°n de prvpvinar. dat ZOOWel hplpgcrprs "lcr cneeulanteri ?n 't eigenaren te weinier mef den pffee'enhandel hekend 7'ïn. wi' '•e crhrüvpr T^'n Jero*"S met laehidn van dpye Jro«'11mV1ino' fien"nc»!n« wpnrwïic maken Va een near hladrilden aan Gonccïers en haïcciprc en aan crises te hftbberi cpw';d met name aan d«e. wpike »n October 10°n uitbrak, eeeff hii eenirre oloremeene flprmrtïrir»o»nTi voor cnecu'ant en hpio»r#»er_ vertelt hü ïefc over „fine", over fecbnicehft marktnocitie. termiin- GandeT. hausse, en haiccenremie. nut end cal] f de eernmhineerde premie) en nvpr l-oopers en verkonnprskeus. om dan ♦ot slof no» enkele algemeene opmer kingen te maken. 39. De meneer van den keuringsdienst immers had stellig gedacht met een koe te doen te hebben. De slager was met het buitenkansje natuurlijk erg tevreden en verkocht gedu rende de dagen die volgden niets dan leeuwenbief cn leen wenspek. 40. Zonder zich verder om zijn leeuw te bekommeren wandelde Toontje van Teuten verder en hij besloot een melkealon binnen te gaan om daar wat te eten. De kellner die natuurlijk niet aanstonds zag dat Toontje een million- nair was, toonde zich aanvankelijk niet erg vriendelijk! HET PLANTEN EN VERPLANTEN VAN HOUTGEWASSEN Nu de bladeren weer van de boo- men zijn, is de meest geschikte tijd voor het verplanten van houtgewassen weer aangebroken. Dit is een werk, dat vaak niet met de noodige zorg wordt uitgevoerd, met als gevolg het niet aanslaan van de verplante exem plaren. Vooral het goed roeien van een boom of heester is een belangrijk werk. Zooveel mogelijk moeten we de wortels onbeschadigd uit den grond halen, want deze zijn immers onmis baar voor de planten. Nu is dit niet altijd even gemakkelijk, en vooral niet bij zware exemplaren. Het beste kun nen we dan om den boom of struik een greppel graven, een of twee, soms .zelfs drie steek diep, op een afstand van '/2 tot 2 M, van het hart van de plant. Deze afstand hangt af van de grootte van het te verplanten exem plaar. De boom of struik komt dan op een eilandje te staan. Daarna wordt de plant heen cn weer bewogen, waardoor de aarde van tusschen de wortels lotlaat en in de greppel valt. Zoo noodig kunnen we een puntige stok gebruiken om de aarde tusschen de wortels los te werken. Wanneer we zoo te werk gaan zullen er weinig wortels bij het rooien breken. Te lan ge wortels, die we bij het rooien heb ben moeten afsteken, snijden we later met een scherp mes bij. Sommige houtgewassen worden met" kluit ver plant. Dit is o.a. het geval met vrijwel alle groenblijvende planten en ook met se ringen en verschillende Cotoneaster en Berberissoort. Deze planten hebben veel fijne wortels waartusschen de aarde blijft hangen. We verplanten deze met een aardkluit, die echter niet te groot mag zijn, daar anders licht een gedeelte der kluit met de wortels af zou scheuren Bij het planten zor gen we voor goed losgewerkten grond en een ruim plantgat, waarin de wor tels vrij kunnen worden uitgespreid. Voor aanvulling gebruiken we goed fijngemaakte aarde, zoodat alle ruim ten tusschen de wortels goed kan worden aangevuld. Plant vooral ni^J te diep cn reken bij het planten op nazakken van de losgemaakte aarde. Wanneer we bij het planten mest gebruiken, brengen we deze nooit di rect in aanraking met de wortels. We dekken de wortels eerst af met aarde, waarna de mest wordt aangebracht Na het planten wordt de aarde stevig aangetrapt. Om het scheef waaien van pasgeplante boomen te voorkomen, plaatsen we aan de meest heerschende windzijde een stevige paal, waaraan de boom met een cocos- of rubber band wordt bevestigd. Om het kapot- schuren van den stam te voorkomen, brengen we deze band ook aan tus schen den stam en de paal. Donderdag 5 November HILVERSUM II, 301.5 M. A.V.R.O. 8-00: Pierre Palla 9.00; Claude Debussy concert 10.00: Morgenwijding 10.30: Orgelconcert 11.15: Zeemansleugcns 11.45: Het Omroeporkest o.l.v. N. Trcep 2.00: De vrouw binnen cn buiten haar huis 3.05: Naai- en borduurcursus 4.00: Voor zieken en thuiszittenden 4.50: Woudstra knapt het op!, hoorspel. 5.30: Gevarieerd concert. 6.30: Sportprnatje 7.05; Kwartet op. 16, Beethoven 7.30: Engclsche les 8.00: Nieuwsberichten 8.10: Het Nelson revuegczelschap in het ca baret Le Gaité 8.45: Het Omroeporkest 9.35: 2de deel van het 199ste Caecilia- concert 10-30: Het Aifro-Dansorkcst 11.00: Nieuwsberichten HILVERSUM I, 1875 M. N.C.R.V. 10.00: Leger des Heils-kwarticrtje 10.15: Morgendienst K.R-0 11-00: Gramo- foonmuziek 11.30: Godsdienstig halfuur tje 12.15: Het K.R.O.-Orkest N.C.R.V. 2.00: Cursus fraaie handwerken 3.15: Vrouwcnhalfuurtje 4.00: Bijbellezing 5.00: Cursus handenarbeid voor onze jeugd 6 45: Enkrateia-kwartiertje 8.00: Tiid sein. Nieuwsberichten 8.15: Concert door de Gem. Zangvereeniging. BRUSSEL (VL.) 1.30 Populair Concert. 1.50 Cabaretprogramma. P.20 Concert. 9.20 Het omroeporkest. BRUSSEL (FR.) 12.50 Populair Concert. 8.20 Gevarieerd programma. DEUTSCHLANDSENDER (R.) 5.20 Klokkenspel, Morgengroet. 5 50 Militair concert uit Leipzig. 11 20 Concert door het Bunzlauer stedelijk orkest. 3.20 Populair concert. 7.35 Concert m.m.v. Mela Gilbert. 8.05 Concert door het groote omroepor kest o.l.v. Hermann Stange. DROITWICH (ENG.) 12.10 Het BBC Wels Orkest. 3.35 Hot stedelijk Orkest- 5.35 Brian Lawrance en ziin dansorkest. 9 40 Hot Orchestre Raymonde. 11.35 Jackson en z\jn orkest. „Maar liefste, we kunnen ons abso luut geen vacantie aan de Rivièra veroorloven!" „Wat een onzin; we hebben toch ook juist een auto gekocht, zonder dat we het ons konden veroorloven?" (Happy. Mag).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1936 | | pagina 2