A. P. W. C. - AmersfBoys eindigt onbeslist COMPETITIESTANDEN Sport FRAAIE PRESTATIE VAN A.M.H.C. Het derde en vierde team verliezen HOCKEY-UITSLAGEN Kath. Verkenners „De Pedaalridders" ONDER PROTEST der Amersf. Boys Een goede leiding HOLLAND-H.V.C. 1-2 De wind doet zijn invloed gelden Voetbal-overzicht 2e BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD MAANDAG 9 NOVEMBER 1936 VOETBAL Ajax 7 6 1 0 13 16S C.V.V. 7 4 1 2 9 14—11 Blauw Wit 7 4 0 3 8 13—9 D.H.C. 7 3 2 2 8 13—9 Xerxes 7 3 1 3 7 20—14 Excelsior 7 3 1 3 7 17—11 A.D.O. 3 1 3 7 1 i—14 U.F.C 7 2 1 4 5 11—22 Stormvogels 7 1 1 5 3 12—17 R.C.II. 7 1 1 5 3 S—23 Fcvenoord 7 6 1 0 13 26—11 D.W.S. 6 5 0 1 10 15—8 TIo a riem 7 4 2 1 10 20—10 II.P.V.S. 6 4 n 2 8 13—11 V.S.V. 7 4 n 3 8 15-15 Sparta 6 2 3 5 6—8 K.F.C. 6 1 2 3 4 1214 V.U.C. 7 1 2 4 4 10—13 H.B.S. 7 1 1 5 3 12—20 Z.F.C. 7 0 1 6 1 7-18 Go Ahead 7 4 2 1 10 11-6 Heracles 6 4 1 1 9 17—7 P.R.C. 7 4 1 O 9 1011 A.G.O.V.V. 7 4 1 9 9 S5 N.E.C. 7 3 2 2 8 13—9 Tubantia 6 3 1 2 7 12—10 Enschede 7 3 1 3 7 13—10 Wageningen 7 2 1 4 5 17—16 Z A C. 7 1 0 B 2 14—30 Ensch. Boys 7 1 0 6 2 5-21 P.S.V. 7 5 1 1 11 17—8 N.O.A.D. 7 4 1 2 9 23—14 N.A.C. i 4 1 2 9 16—12 B.V.V. 6 3 1 2 7 16—14 Roermond 6 3 1 2 7 14—13 Blcverheid 7 3 1 3 7 S11 Longa 7 2 2 3 6 18—13 7 1 3 3 5 1321 M.V.V. 6 1 1 4 3 10—15 Eindhoven 6 1 0 5 2 11—25 Be Quick 8 6 2 14 30—11 G.V.A.V. 8 4 2 2 10 23—12 Hoogozand 8 3 3 2 9 20—18 Veendam 7 3 2 2 8 16—11 Sneek 7 3 2 2 8 7—8 Friesland 6 3 3 6 11—S Achilles 8 2 2 4 6 20—27 Leeuwarden 7 2 1 4 5 11—17 H.S.C. 7 2 - 5 4 9—20 Vclocitas 8 1 2 5 4 13—18 H.V.C. 7 6 1 0 13 35— 9 Amf. Boys 7 4 2 1 10 14—12 Baarn 7 4 0 3 8 23—10 Z.N.C. 7 3 2 2 8 17—21 F.linkwijk 7 3 2 2 8 12—13 Donar 7 2 2 3 6 11—15 Laren 7 2 1 4 5 13—14 Holland 7 2 1 4 5 12—16 Zeist 7 2 0 5 4 16—25 A.P.W.C. 7 1 1 5 3 13—31 P.V.C. 5 4 1 0 9 23— 3 Snpla 5 3 2 0 8 21— 7 Woerden 6 3 1 2 7 22—14 Soest 6 2 1 3 5 6—12 Culemborg 4 1 2 1 4 8- 6 Amsvordc 4 2 0 2 4 7—12 Quick 5 1 1 3 3 7—14 Brederodes 5 0 0 5 0 4—30 B.V.C. 6 5 0 1 10 32—10 •T.O.S. 7 4 2 1 10 18- 9 Madjoe 6 3 O 1 8 13— 6 Utrecht 6 4 2 8 23—16 Utrecht 6 4 0 2 8 23—16 Victoria 6 4 0 2 8 15—13 Kampong 6 2 1 3 5 16—23 E.A.C. 7 2 1 4 5 16—20 Voorwaarts 6 1 0 5 2 11—20 Wilh. Vooruit 6 0 0 6 0 7—32 HOCKEY Zoowel het eerste als het tweede elftal plaatsen zich in de volgende ronde voor den v. Holkema» beker Op wel bijzonder verdienstelijke wijze hebben A.M.H.C. I en II den strijd om den van Holkemabeker ingezet. Want ofschoon beide ploe gen tegenstanders hadden, welke een klasse hooger spelen, wisten zij zich toch voor de volgende ronde te klassecrcn, het eerste door van Zutphen met 2—1 te winnen, het tweede door als lager geklasseerde tegen Kameleon een 22 gelijk spel uit het vuur tc slepen. 1—0 voorsprong voor A.M.H.C. II in ging- Xa de hervatting zette Kameleon een geducht offensief in en in een kort tijdsbestek werd de 1—0 achterstand door de gasten omgezet in een 2—1 voorsprong. A.M.H.C. II, hierdoor ge prikkeld kwam weer sterk opzetten en opnieuw was het B. Marwiick Kooy, die, ofschoon in off-side positie op den grond liggende, dc bal in het Kameleon- doel wist te werken. Ofschoon de roodwitten over het al gemeen iots meer in don aanval bleven, kwam er geen verandering 'neer in den stand, ook niet in de 2 X 756 minuut verlenging. Het gevolg van dit gelijke spel was dat A.M.H.C. zich voor do tweede ronde plaalste. A.M.H.C. III speelde in Bussum tegen Gooi VII en verloor met 41. Bij de rust was de stand 1—0 voor de thuis club en hoewel A.M.H.C. III kort na de hervatting gelijk maakte, zorgden de gasthecren voor nog drie doelpunten. A.M.H.C. IV bezocht S C.II.C. VII en ook hier zegevierde de thuisclub. Het werd 3—1; v. d. Drift zorgde voor hpt tegenpunt. De damesontmoeting T.fl.C. '25—A. M. H. C. I werd afgelast. .Vierden gisteravond in „De Valk" het eerste lustrum De Verkenners der O.L. Vrouwe parochie vierden gisteravond in de Valk het eerste lustrum. Verkenners is de naam van de R.K. padviuders. 't Werd er vol, overvol, maar daar is raad voor in de Valk. Paneelen en deuren werden uitgelicht en de vroegero societehszaal bijge voegd. Veel volwassenen en veel jon gelui. Er werd dus vlot meegezongen, als het orcliestje uit eigen kring een bekende melodie inzette. Het werd een gezellige avond, al was het geen non- stopuitvoering. Dat kan nu eenmaal niet, waar jongelui alles zelf moeten beredderen. Onder de aanwezigen be vond zich de eerw. heer Kop, aalmoe zenier (geestelijk leider) van dit werk in het adjunctcnaat Ecmland. Men weet dat padvinderij een eigen namen- taal in gebruik heeft, Nadat oen kleino baas vlot en helder het welkom van zijn briefje had opge lezen, kwam opening met den Horde- roep en voorlezing van wat een lid dient te zijn. Nu brachten achtereen volgens de drie groepen van kleinen, middenmaat cn grooten, dus welpen, verkenners en voortrekkers, declen van hun werk voor het voetlicht, waartus- schen het Ako-joch voor dc welpen was geschoven, een nummer dat. danig in sloeg. De Verkenners gaven de trai ning voor het kampleven te zien in tal van zeer korte momenten. ITet tweede deel van den avond was voor „De Kerkbouwers", een spel van historie en fantasie uit Amersfoort's Middeleeuwen, zooals het in het pro gramma omschreven stond. De bou wers van een kathedraal worden ge hinderd door don duivel. O.L. Vrouw brengt echter uitkomst, waar St. Joris machteloos bleef. Deze fantasie, die het huidige en de zaken van het verleden lustig dooreenw erkt, heeft daardoor veel van de oude „primitieven" Het is in rijm geschreven door een Amers- foorter. De kerk is dan ook geworden onze Lievevrouwetoren met kathedraal. De humor is niet vergeten. Tevens zijn spreekkoren voor dc kleine ver kenners als reien ingeschoven. Vooral Bcëlsebub deed goed wat hem te doen sfend, en de gebogen oude werkbaas, aan wien de humoristische gezegden waren toebedeeld, wist die op leuke wijze weer te geven. WIELRENNEN W. Cornelissen komt als eerste bij de Asklasse over de eindstreep Nu de najaarscompetitie teneinde loopt, hieven vele renners, mede in verhand met het minder fraaie weer, thuis. Voor alle klassen was de af stand 25 K.M. Eerst vertrekt dc A-klasse, daarna de C-klasse en ten slotte de B-klasse. Fietskie is er bij de A-klasse spoedig vandoor, doch kan het alleen niet bol werken tegen den straffen wind. Zoo gaat men gezamenlijk op de eindstreep af cn hier weet Cornelissen de eind sprint te winnen, v. d. Tempel werd een goede tweede. Bij de B-klasse, welke onderweg de C-klasse passeerde, zien wij de eind sprint fel betwisten tusschen v. d. Heu vel, G. van Hocyen, Leyenhorst, Thole- naars en Pol. Als naar gewoonte komt de C-klasser v. Uitert met grooten voorsprong aan. Klasse A: 1. W. Cornelissen, 2. B. v. d. Tempel, 3. A. Fitskie. 4. H. Elings. Klasse B: 1. G. v. d. Heuvel. 2. G. v. Hoeyen. 3. G. v. Leyenhorst, 4. A. Tho- lenaars. 5. J. A. Pol (kettingpech), 6. Th. Gouw, 7. Z. de Graaf. Klasse C: 1. C. T'itert, 2. N. Haneveer 3 Joh. v. Ouwerkerk, 4. G. ten Hove, 5. A. v. d. Wakker. LAWNTENN1S DUITSCHLANDBELGIE 4—1 In het tournooi om den Koning Gus- taafbeker eindigde vandaag te Hamburg de landenwedstrijd DuitschlandBelgië met een 41 overwinning der gasthee- ren. Er moesten nog twee enkelspelen worden gespeeld, wraarvan de eerste reeds een verrassing was. De jonge Ber- lijnsche speler Dettmer slaagde er in den besten Belgischen speler op over dekte banen, Lacroix, met 75, 46. 6—3, 6—2 tc kloppen, waarmede hij den stand op 3—1 bracht, een stand dus, die reeds een Duitsche overwinning tot een voldongen feit maakte. Ton tenslotte do Hamburgsche speler dr. Dessart ook nog van Geelhand won met 62, 2—6, 63, 3—6, 7—5 had Duitschland deze match gewonnen met 41. In de derde ronde komen de Duitschers uit tegen den winnaar van IerlandDenemarken AMERSF, VOORUIT—T.O.G. 2—1, Het verschil in spelwijze tusschen Amersfoort Vooruit en TO.G. »vas, dat de thuisclub het in open spel zocht en de gasten het te kort hielden. T.O.G. nam de leiding, maar nog voor rust wist A.V. door haar linksbuiten ge lijk te maken (11). Na de rust was A.V., gesteund door den wind, sterker en wist 'ij door haar middenvoor, die doorliep op een goedp pass van den linksback, de leiding te nemen, om die niet meer af te staan. A.V. won dus van haar concurrente met 21. Het Zaferdaelftal van A.V. verloor van Stormvogels met 61 in een fairen wed strijd, waarhij de gladheid van het ter rein afbreuk deed aan het spel. Dc gelijkmaker verwekte aan het slot een incident, dat geen ernstig karakter aannam Guur weer met vlagende winden was oorzaak, dat de plaatselijke ont moeting tusschen A.P.W.C. en Amersf. Boys niet veel te beteeke- nen had. Mogelijk dat, indien do wcerselementen gunstiger waren ge weest, wij een goheel anderen wed strijd te aanschouwen hadden ge kregen. Nu had de wind, welke dwars over het veld stond, veel in vloed op het spel, waardoor deze wedstrijd wellicht gauw vergoten zou zijn geweest, indien aan het slot het pikante tintje had ontbroken. De Amersf. Boys, die op dit moment de leiding hadden en een hardnekkigen strijd leverden met de aanvalslinie van A.P.W.C. om deze te behouden, hadden heft ongeluk, dat Rommers, die den ge- heelen middag in de defensie excelleer de, in eigen doel trapte, waardoor A. P. W. C. gelijk maakte. Protest van den Amersf. Boys-grensrechter, omdat vol gens hem het doelpunt na speeltijd was gemaakt. Inderdaad hebben wij den lijn- man zien vlaggen, doch de scheidsrech ter liet doorspelen, aangezien het vol gens hem nog geen tijd was. Ook wij constateerden nog 30 sec. speeltijd, wat dus in overeenstemming was met den leider. Na afloop deed zioh met den grensrechter van A.P.W.C. en v.enige toeschouwers een incident voor, doch de politie wist vechtpartijen te voorkomen. Naar wij vernamen, diende Amersf. Boys een protest in; de protestcommis- sie zal dus uitspraak moeten doen. Voorloopig blijft de stand 22, waar mede beide partijen tevreden kunnen zijn. Men begrijpt, dat het onder deze om standigheden onbillijk zou zijn het spel van béide ploegen zonder meer op de weegschaal te leggen. Niettemin was do uitslag, aannemende dat zij zoo blijft, een meevallertje voor A.P.W.C. Immers dc club, welke onderaan bengelde, be haalde een kostbaar punt, dat later wel licht eens van groote waarde zal kun nen zijn. Was het voor A.P.W.C. dus een meevallertje, voor de Amersf. Boys was het een leelijke misstap, welke wij gerust op de debetzijde van de voor hoede kunnen schrijven. Het is te be treuren, dat een ploeg met een achter hoede en middenlinie van goede kwa liteiten een voorhoede heeft, waar geen schutter in zit. Belt, die nu weer Poort verving, doet ontegenzeggelijk zijn best, doch mist naast de capaciteiten van spelverdeeler, ook de technische gave om de kansen te benutten. Het moet van den linksbuiten komen en ook Kraak kon tegen het afbrekende spel van A.P.W.C. niet op. Middenlinie en achterhoede waren goed op dreef, doch bovenal blonk uit de doelman Mosterd. Op verbluffende wijze heeft hij eenige schoten gestopt, welke onhoudbaar le ken. Naar het falen van A.P.W.C. in de competitie hebben wij gezocht. Wij niee- nen de fout te hebben ontdekt en wel in de voorhoede. Het binnentrio mist do dash en dc technische capaciteiten om de voorzetten van de buitenspelers Mos sing en de Winter en later van Enipe- len te benutten. Het spel van Van Em- pelen komt op den vleugel meer tot zijn recht dan als verbindingsspeler. Henk Snijders is over zijn glorieperiode heen. Af en toe zien wij nog handige staaltjes van zijn kunnen, doch een heelen wedstrijd op volle kracht tc spe len is voor hem ie zwaar. Mossing had met zijn felle schoten geen succes, ter wijl Lans en de Winter te fel spelen. Met wat kalmer spel zouden zij wel licht meer bereiken. Do middenlinie zoekt haar heil in zwaar verdedigend spel, wat zij handhaafde, ook toen de voorhoede agressief optrad. Ook hier was de achterhoede het beste. Hassing, die in de eerste helft niet opviel, her stelde zich in dc tweede helft uitste kend. waardoor hij vele moeilijke situa ties redde. Zijn samenwerking met v. d. Hooff was uitstekend. Doelman Gouw kreeg weinig gevaarlijks, wat niet be paald pleit voor de schot vaardigheid van de gasten. I-ast but not least: arbiter Melhado, een referee van werkelijk goede kwali teiten. Resoluut in zijn optreden, nim mer weifelend, ook al maakte hij eens een foutje. Door veelvuldig te fluiten, het spel kwam dit ook niet ten goe de hield hij dezen moeilijken wed strijd volkomen in handen. Zijn wijze van optreden schonk vertrouwen bij de ploegen. De wedstrijd De traditie wil, dat de Amersf. Boys tegen A.P.W.C. nooit op hun best zijn, waardoor het moeilijke wedstrijden wor den voor de blauw-witten. Hoofdzake lijk komt dit, doordat het spel van A.P.W.C., dat nogal forsch, doch eerlijk wordt geserveerd, hun niet ligt Doch ditmaal had het er den schijn van, dot zij met de traditie zouden gaan breken, want ondanks dat zij het nadeel van den wind hadden, waren zij in de meer derheid, namen kort achtereen een vrijen sohop en een corner. Dc midden linie zat vlak achter de voorhoede aan, waardoor Mossing, dc gevaarlijksto spe ler, een positie kon innemen, om on gehinderd het leder voor het doel te krijgen, waarna Lans kans zag de Amersf. Boys aan het versland te bren gen, dat zij hun verdediging niet moch ten verwaarloozen. Het leder ging van de dwarslat over. Reeds na 6 minuten echter zaten de A.P.W.C.-crs benauwd te kijken, toen Van Keeken fraai het leder naar den naar links afgedwaalden Belt toespeelde, die een vrij veld voor zich had en onhoudbaar scoorde, 10. De A.PAV.C.-ers blo ven gevaarlijker. Vooral Mossing knalde er lustig op los, doch Mosterd was in grootschen vorm. Door resoluut uit zijn doel te komen, voorkwam Gouw een doelpunt. Doch dc spanning kwam er eerst recht in toen Mosterd een schot van Van Enipclen corner sloeg. Indirect sproot hier de ge lijkmaker uit voort. Do fraai voor het doel geplaatste bal werd door Mosterd misgeslagen, zoodat dc hal bij Snijders kwam, die den gelijkmaker scoorde, 11. Met de meerderheid van de Amersf. Boys was het nu gedaan. Tiet laatste kwartier voor de pauze kwam A.P.W.C. zeer gevaarlijk opzetten, waarin Mos sing liet leeuwenaandeel had. Neen, over geluk kon A. P. W. C. niet spre ken. In deze periode kreeg Belt evenwel d c kans om dc leiding te heroveren, doch zijn onbesuisdheid speelde hem leclijk parten, zoodat hot met de rust nog 1—1 was, do juiste verhouding. Het tweede bedrijf Ook het betere ploegvcrband was me de één der oorzaken voor de Amersf. Boys, dat, nu zij den wind meo kregeji, zij agressief konden blijven optreden, alhoewel reeds na 10 minuten A.P.W.C. oen krachtige poging deed het spel tc verplaatsen en een tweede doelpunt te scoren. Snijders faalde evenwel met zijn schot. Hoewel de A.P.W.C.-verdediging er steeds heter inkwam, gelukte het B. v. Keeken zijn club de leiding te hergeven. De grondlegger van dit doelpunt was echter Belt, die nu even beheerscht spel liet zien, om met een klein tikje het leder naar zijn linksbinnen tc spelen, die in betere positie stond (12). Het massieve spel van de defensie van A.P.W.C. was oorzaak, dat de aan vallen der blauw-wittcn een ontijdig slot hadden, terwijl de attaques van A.P.W.C., doordat de vleugelspelers he ter schoten, allerminst van gevaar ont bloot waren, zonder nu bepaald to zeg gen, dat er een doelpunt in de lucht zat. Tactisch drong A.P.W.C. echter op, liet haar spel overhevelen naar den aanval, waardoor het uiterst benau wend werd voor de Amersf. Boys. Ris kant was deze methode voor A-P.W.C. zeer zeker, doch zij was meer gebaat met een gelijk spel dan een nederlaag. Dubbel jammer was het daarom, dat Rommers, die weer enorm op dreef was, juist in de allerlaatste seconden in eigen doel trapte (22). Over het incident schreven wij reeds. Zoo ver speelden dc blauw-wilten een kostbaar punt. In den beginne gaven de Oranje, dragers den H.V.C.*'crs handen vol werk Het verblijf op het voetbalveld was verre van aangenaam. Er stond een sterke ijskoude wind, zoodat aan de spelers hooge eischen werden gesteld. Dat wij daardoor niet goed voetbal te zien kregen, laat zich begrijpen. Bal- contröle was zeer moeilijk, terwijl het veld daarenboven door den aanhouden den regenval zeer glad was. Holland, hij wie G. v. d. Merkt en Boogman opvielen, begon vol moed en enthousiasme in de eerste helft tegen den sterken wind en de H.V.C.-verdedi- ging te opereeren. De gastheeren begonnen in een zeer snel tempo en gaven in het begin Heit- m'an c.s. handen vol werk. De Oranje- aanvallen, waar v. d. Merkt, het spel tactisch verdeelde, stichtten in de H.V. C.-achterhoede aanvankelijk verwar ring; v. d. Linden was er het eerste half uur hopeloos uit en het was maar goed dat Sinnige cr ook niet veel van terecht bracht. Langzamerhand werden de H.V.C.'ers den wind cenigszins mees ter, er kwam meer ploegvcrband en het was zeer duidelijk te zien, dat onze stadgenooten technisch de meerderen waren. Appeldoorn was zeer bewegelijk en iedere schotkans benutte hij. Dc wind deed telkens zijn trefkans verkleinen, doch na ongeveer 20 minuten gaf hij keeper Verlaat met een scherp schot geen schijn van kans (01). Holland vocht moedig verder, maar heel gevaarlijk werden de Oranjehem den niet en Leber kreeg weinig te doen. Ontelbare malen verdween de bal over de zijlijn en het duurde soms lang, voordat hel spel hervat kon worden. Ongeveer 10 min. voor de rust gaf Brandsen een corner zoo zuiver en af gemeten, dat de bal via den paal in het net sprong. Zoo werd de score (02). Voor de rust werd er niet meer gedoel punt. Holland scoort uit een penalty Na de rust bleek H.V.C. beter inge speeld. Het plaatsen was zuiverder en Een aardig moment uit den wedstrijd HollandH.V.C. ook v. d. Linden hield den rechtervleu gel beter in bedwang. Brandsen was minder dan in dc eerste helft. Verschil lende malen kreeg hij de. kans om vlug naar binnen te zwenken en dc scorings kans te vergrootcn, maar hij was niet vlug genoeg. Groothuis brak eenmaal keurig door, rende op het doel af en besloot zijn solospcl met een keihard schot, dat tegen den paal ketste. Aan den anderen kant had v. d. Merkt met een mooicn kopbal pech, door juist over te koppen. Na voel gemiste kansen aan beide zijden hlcef dc stand dus 20 in het voordeel onzer stadgenooten. Kort voor het einde kreeg Hol land een penalty toegewezen. De straf was wel zwaar (was er wel een overtreding begaan?), doch v. d. Merkt maakte geen fout door den achterstand te reducecren. Holland kreeg alzoo een doelpunt, dat zij zeker verdiende, maar op normale wijze niet kon scoren. Zoo bleef het tot het einde, dat een magere doch verdiende H.V.C.-zege bracht. De heer Huizinga deed niet onder voor den wind cn was wispelturig in zijn beslissingen. H.V.C. 11B.V.C. 11 H.V.C. II nam op Birkhoven geen halve maatregelen. Het eveneens onge slagen B.V.C. II leed een zware neder laag. De thuisclub toonde haar schol- vaardighcid cn won met 72. Alleen onze derde klassers waren gisteren in touw, met een plaatse lijke ontmoeting en een uitwed strijd in Utrecht. Het maximum aantal winstpunten van vier werd behaald. A.P.W.C. tegen Amersfoorlsche Boys, een gegadigde voor de onderste tegen een dito voor de bovenste plaats, le verde een gelijk spel 22 op. Do paars gelen .kunnen tevreden zijn, de Boys niet, want hierdoor wordt hun achter stand op de leiders grootcr. Overdui delijk is in de laatste wedstrijden ge bleken, dat de bewoners van de Gast huislaan een goeden schutter mankee- ren, overigens een mankement, waar aan vele \oetbalclubs lijden. Do A.P. W.C.'crs staan nog onderaan, laat ze er voor zorgen die sombere plaats to verlaten. Jammer was gisteren het slot van dc ontmoeting. Begrijpelijk is, dat grensrechters het wel of niot eens zijn niet den scheidsrechter over den tijd, maar dan blijft deze zaak tusschen hun drieën ter beslissing. Het publiek heeft zich daar niet mede te bemoeien, dat betaalt zijn kwartje voor anderhalf uur voetbal en kan dan naar huis gaan. Verder niets. Do Boys hebben, naar wij vernemen, geprotesteerd; af wachten is dus dc boodschap, al kun nen wij hun weinig hoop geven op cenig resultaat. Zeist veiloor op eigen grond met de oneven goal uit. 7 togen Elinckwijk; wc hadden meer verwacht van do paarswittcn. Baarn specldo tegen La ren en de bewoners van het. niooio Gooi moesten zonder winstpunten den aftocht blazen. Donar cn Z.N.C. deelden geheel in de lijn der verwachting de punten. Do uitslag werd hier 33 en we weten niet of deze cijfers zwakke achterhoe den of sterko voorhoeden kenmerken. Tenslotte hebben we weer goed r.icuvvs van onze Birkhoven-bewoners, die linea recta op een hernieuwd kam pioenschap aanstevenen. Er begint ten minste meer licht te komen tusschen de rood-wittcn en hun concurrenten. Gisteren werd Holland in eigen home mei 21 geklopt, een uitslag, die niet zoo overtuigend is, maar H.V.C. zeker toekwam. Holland wist past op het al lerlaatst uit een dubieuse penalty te gen te scoren. In do vierde klasse speelde alleen Brederodes tegen Woerden. De man nen uit Vianen kregen leclijk klop met 63. VICTORIA—QUICK 6—5 Quick speelde in Hilversum met een gehavend elftal een vriendschappclij- ken wedstrijd tegen Victoria. Het resul taat. was, dat Quick met 6—5 verloor. DESTREMEAU WINT VAN BOROTRA In Parijs is een Allerheiligen-tennis- tournooi gespeeld op overdekte banen, waarbij in het heerenenkelspel de finaio op onverwachte, doch volkomen ver diende wijze werd gewonnen door Frankrijk's hoop, Destremeau. Hij speel de tegen den besten speler op overdekte banen, Borotra, maar dit was geen be letsel voor den jongen Franschman om met 6—3, 7—5, 11—9 te winnen. Naar wij vernemen moet het in Warnsveld op het terrein van Zutphen een hevigen strijd om de overwinning geweest zijn, welke tenslotte in een zege van onze stadgenooten is geëindigd. Of schoon de gastheeren in do eerste helft in de meerderheid waren, gelukte het toch aan A.M.H.C. dc score te openen. Uit een lange corner slaagde D. Streef kerk cr in A.M.H.C. de leiding te geven cn eerst kort vóór de rust kwam van Zutphen's kant de gelijkmaker. Na de hervatting waren de rollen, wat dc spel verhouding betreft, juist omgekeerd, en hot was nu A.M.H.C., ge sterkt door het noodige zelfvertrouwen, dat het beste van hot spel had. Een ver diende belooning hiervoor kregen de roodwitten, toen na twintig minuten spelen TI. Frima uit een voorzet van A. Langclaan A.M.H.C. opnieuw de lei ding gaf. Fel streden de Zutphenaren om dezen voorsprong te niet te doen, maar A.M.H.C. hield stand en tegen het einde was de thuisclub zelfs totaal uit gespeeld, terwijl de roodwitten zich nog dc luxe konden permitteeren eenige mooie kansen om zeep tc brengen. Ein de 21 voor A.M.H.C. Bij Zutphen ont brak D. Schreuder op het appèl. A.M.H.CIIKameleon A.M.H.C. II heeft den wrinnaar van den Trcslingbeker in 1935 kunnen weer staan en door het gelijke spel dat de roodwitten wisten te bewerkstelligen, traden zij, als derde klasser tegen een tweede klasser spelend, als overwinnaar uit den strijd. Kameleon.... slechts een schim van wat het in voorgaande sei zoenen was, een Kamelon-clftal dat bo vendien met drie vier invallers het veld betrad. Dit Kameleon tegen een A.M.H.C. II, dat niets te verliezen had en al haar mogelijke best deed om de zen sterkeren tegenstander het hoofd te bieden, iets waar zij ten slotte in slaag den, al zag het er eenigen tijd naar uit dat de gasten als overwinnaars uit den strijd te voorschijn zouden komen. Ove rigens was het opmerkelijk de overeen komst te constatecren van de ploeg als geheel en van het speltype van A. M. H. C. I en II. Ook bij bet tweede een goede verdediging, een iets minder goe- de middenlinie on niet een voorhoede, die als los zaad aan elkaar hing, zonder hier nochtans mee te willen beweren dat deze linie ongevaarlijk was. Verre van dat, want met het bekende A. M. II. C.-doorzettingsvermogen wist de voorhoede menige gevaarlijke situatio voor het doel der gasten te scheppen Over het spel verloop het volgende: A.M.H.C. II, met den krachtigen wind in den rug, was aanvankelijk meer in den aanval en al spoedig werd deze meerderheid door B. Manvijck Koov in een doelpunt uitgedrukt (10). De mid- denlinie der roodwitten, ofschoon hard werkend, bleef in deze periode te veel achter en meermalen zagen wij een gaping tusschen voorhoede cn midden linie. Maar ook Kameleon zat niet stil en eenige malen ontkwam het doel der roodwitten aan een doorboring, terwijl ook H. Frederiksen vooralsnog onver murwbaar bleek te zijn. In het overige gedeelte van de eerste helft werd niet meer gescoord, zoodat de rust met een WESTELIJKE AFDEELING Tweede klasse HDM 3BMHC 3 6—2 BMTIC 4—AMVJ 3—1 Derde klasse SCHC 5Hurley 20 Vierde klasse Kampong 2—BTIV 4 3—S Gooi 7Amersfoort 3 41 Kampong 1—Gooi 5 6—2 SCTIC 7Amersfoort 4 31 OOSTELIJKE AFDEELING Tweede klasse Apeldoorn—DKS 1—3 Nijmegen 2—Apeldoorn 2 6—0 Upward 1—Nijmegen 3 8—0 Derde klasse Zutphen 2—Oosterbeek 2 5—0 Deventer 4—Union 3 94 Oosterbeek 1Wageningen 2 21 DKS 2—Deventer 6 50 PW veteranenDeventer 5 42 Hengelo 2—Avanti 2—0 EHVLochem 1 Bulley—EHV 2 2—0 Hengelo 3—Almelo 2 2—0 PW 3—PW 4 7-0 Zwolle 2—DKS 3 2—0 ZUIDELIJKE AFDEELING Eerste klasse Venlo—MOP 4-0 OM DEN VAN HOLKEMABEKER HOCGroningen I 42 ZutphenAmersfoort 12 Groningen 2—Deventer 1 1—5 Schacrweyde—Laren 1 1—3 SCHCAmsterdam 2 40 TOGO 2—HDM 0—3 Deventer 2—BHV 1 0—0 BHYC 3Victoria 2 31 Laren 2—Famos 1—2 DHV 2—ICC 5-0 Amersfoort .2—Kameleon 2—2 BMHC 1TTHYC 1 3—1 SOSGroen Geel 42 Victoria—Breda 2—1 IIHYC 2De Vierde 12 DAMES WESTELIJKE AFDEELING Eerste klasse BDTIC—HDM 3-0 Gooi—HHYC 4—3 Overgangsklasse Kieviten—BDHC 2 2—1 Tweede klasse Be Fair—SCHC 3—2 Derde klasse SchaerweydeLaren 13 Vierde klasse Be Fair 3—Gooi 6 2—2 SCHC i—Voordaan 3—2 Kampong—SCHC 3 2—6 SCHC 5—Schaerweyde 2 21 OOSTELIJKE AFDEELING Eerste klasse UnionDeventer 31 PWNijmegen 20 Tweede klasse Deventer 2—Nijmegen 2 (M)

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1936 | | pagina 6