De beSegering van Madrid. Prol. Mengelberg te Berlijn. De nieuwe .Rotunden-brug" over het Donau-kanaal te Weenen is door den Oostenrijkschen Bonds president Miklas in tegenwoordigheid o.m. van Bondskanselier dr. Schuschnigg officieel geopend Nederlandsche journalisten Interviewen prof. dr. Willem Mengelberg tijdens zijn verblijf te Berlijn voor het concerteeren met de Philharmonic Scherpschutters der nationalisten op een auto tijdens het oprukken der troepen naar de Spaansche hoofdstad voor de inname van Madrid De eerste foto van den aanval der nationalisten op de Spaansche hoofdstad Madrid. Artillerie bombar deert de stad vanuit een verdekte stelling nabij Getafe Nu de rust in Toledo is teruggekeerd staat te midden der huizenrijen het geheel verwoeste Alcazar Een kijkje in het inwendige van het bouwwerk, dat door de beschieting onherstelbaar werd vernield De Are de Triomphe te Parijs wordt in gereedheid gebracht voor de plechtig heden bij de herdenking van den wapenstilstanddag. Groote ladders worden tegen het bouwwerk geplaatst voor het bevestigen der vlaggen en crêpe decoratie ten aardig detail van den traditloneelen optocht, die Maandag voor den nieuwen Lord Mayor van Londen werd gehouden De plechtige zitting In de Sorbonne te Parijs, waarbij aan prof De Blécourf hoogleeraar aan de universiteit te Leiden de onderscheidingsteekenen en diploma's van doctor honoris causa werden uitgereikt Na zijn bezoek aan de Fokkerfabrieken te Amsterdam verlaat Prins Bernhard bet directiegebouw. Links de heer G. C. Vattier Kraane Als de Zuidwester storm de kust beukt. Een interressantsnap- shot aan de Zuider- pier te Hoek van Hol land tijdens den storm van Maandag

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1936 | | pagina 8