Vlootinspectie door den Engelschen Koning. Op Schokland, het bijna verlaten eiland in hel l'sselmeer. De vrouw van den lichtwachter bezig met het karnen In het clublokaal van de Amsterdamsche Aeroclub op Schiphol werd Vrijdag door den heer Kolf# (rechts) aan den heer Koch (links), naar aanleiding van zijn verbetering van het duurrecord voor sportvliegers, de N L S.lustrumbeker uitgereikt De Koning van Engeland inspecteerde deze week bij stormweer te Portland de vloot en haar bemanning. Ongeveer veertig oorlogsbodems namen aan deze vlootrevue deel. De Koning tijdens de inspectie Het gouden jubileum van het Christelijk Militair Tehuis te Dordrecht werd Vrijdag herdacht Een foto van de feestelijke bijeenkomst tijdens de rede van luitenant- generaal Havelaar, vice-voorzitter van den Nederlandschen Militairen Bond Maarschalk Rydz Smigly in gesprek met den president van Polen, Ignaz Moscicki, tijdens de groote parade te Warschau ter gelegenheid van de viering van den Poolschen Onaf hankelijkheidsdag Wat er overbleef van den grooten wind-graanmolen te Raamsdonk, die door onbekende oorzaak een prooi der vlammen werd. waarbij een groote hoe veelheid mee' gretig door het vuur verslonden we'd Een der vier weldadigheidspostzegels .Voor het Kind", die binnenkort wor den uitgegeven. De vier zegels dragen de zelfde uitvoering De .Statendam" van de Holland Amerika Lijn Is, na eenigen tijd in het dok van Wilton-Feyenoord te Schiedam te zijn geweest, Vrijdag naar de Wilhelmina- kade versleept om ontgast te worden Eenzaam en verlaten ligt het eiland Schokland nog In het IJsselmeer, alleen bewoond door drie ambtenaars gezinnen. De Noord-Oostpolder zal het eiland echter binnen zijn ringdijken opnemen Tijdens Zijn inspectie van de Engelsche vloot en haar bemanning te Portland bracht Koning Edward VIII ook een bezoek aaa den nleuwsten Engelschen onderzeeër .Narwhal"

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1936 | | pagina 8