K.L.M.-vliegtuig naar Abessynië TOONTJE VAN TEUTEN DE MILLIONNAIR Prof. Mengelberg teruggekeerd Een drijvende school te Ruhrrort Een onderhoud met den dirigent Onderwijsfonds voor de binnenvaart De huwelijksfeesten in de residentie MOORD OP EEN fabrieksmeisje HONDERD JAREN GROFSMEDERIJ V erkeersongevallen in 1935 Nieuwe brochure van de N.S.B. Ook een devaluatie- vraagstuk 763 gedoode slachtoffers Vleeschvergiftiging te Herzogenrath Rad i o-p rogram ma's 3e BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DONDERDAG 19 NOVEMBER 1936 Bericht over de verloren partituren louter fan« tasie Voor het onderwijs aan kin« deren van Nederl. Prot. Christelijke schippers AMSTERDAM. 18 November. Met den nachttrein uit Boedapest, welke te 9.48 uur aan het Centraal Station arriveerde, is prof. dr. Willem Mengel berg vanmorgen in de hoofdstad terug gekeerd. Ter begroeting waren er me vrouw Mengelberg, dr. Rudolf Mengel berg cn de heer Boissevain, de laatste namens het bestuur van het Concert gebouw. De lange, vermoeiende treinreis ten spijt, was prof. Mengelberg zeer opge wekt en bleek hij niet het minste be zwaar te hebben om. toen de verslagge ver hem tgemoet trad. het een en an der te vertollen over zijn optreden in de Hongaarsche hoofdstad, waarbij en passant ook enkele andere zaken ter sprake kwamen. De eerste vraag gold uiteraard het in het to Boedapest verschijnende blad „Magyorszag" gepubliceerde bericht, dat de dirigent een koffert je was kwijt geraakt, waarin de partituren geborgen waren, welke hij voor de uitvoering te Boedapest noodig had. Wel, daar is letterlijk geen woord van waar, antwoordde prof. Mengelberg lachend. Inderdaad heb lk geen gevolg kunnen geven aan mijn voornemen om In Boedapest Mahler en Bach te diri geeren, maar dat had een geheel an dere oorzaak. De zaak was dat in ver band met diplomatiek bezoek uit Italië de Boedapester Philharmonic van 's ochtends vroeg tot 's avonds laat heeft moeten repetecron voor een opera of iets dergelijks, zoodat er voor het door mij uit te voeren programma niet meer dan twee en een halve repetitie overbleef, dat wil zeggen, anderhalve repetitio voor Mahler en één voor de rest van het programma. En ofschoon lk onmiddellijk wil toegeven, dat het orkest, dat ik had aan te voeren, uit nemend is. is het toch zper begrijpelijk dat ik deze monschen. wilde ik vol doende verantwoord zijn. volkomen in de hond moest hebben, zoodat er. wil men de vierde symphonic van Mahler, die veel technische moeilijkheden be vat, volledig tot haar recht doen ko men, wol acht of tien repetities noodig zijn. Daarom heb ik. ofschoon mij dat zeor speet. Mahler niet kunnen dirigco- ren, terfwijl de compositie van Bach het programma tc lang zou hebben ge maakt. aangezien er nog tijdens de uit voering een zangeres optrad. Ik heb daarom de compositie van Bach vervangen door het „concerto grosso" van Vivaldi, dat slechts twaalf minuten in beslag neemt Ook heeft op dit concert mejuffrouw Anna Fischer het pianoconcert in d-mol van Mozart ten gehoor© gebracht. Zooals U weet heeft deze pianiste ook onder mijn lei ding te Amsterdam gespeeld. En nu wij over Mahler bobben ge sproken, aldus de dirigent, acht ik het goed dat u eens in uw krant mede deelt, dat men in Dultschland geen principieel bezwaar heeft om een com positie van Mahler in het programma van een avond op te nemen en dat men mij er zelfs om verzocht heeft. Maar zooals ik u al heb gezegd, is het spelen van Mahler's oeuvre zeer moeilijk, zoo dat ik over ruimen tijd moet beschik ken om een dergelijke uitvoering met een vreemd orkest naar behooren te kunnen voorbereiden Want ik dirigeer alleen, als ik voor mijzelf overtuigd ben. dat het gopd zal worden. Wij brachten het gesprek hierna even Op het kortelings in de. Nederlandsche pers verschenen bericht, waarin mede- deeling wordt gedaan van de vernie ling van Mendelssohn's standbeeld te Leipzig. Gelooft daar toch niets van, ant woordde prof. Mengelberg. Ik hen er van overtuigd, dat van dit bericht geen woord waar is. Desgevraagd bevestigde prof. Meneel- bere zijn mededeelinpen aan een Ber- lijnschen journalist, dat bij bepaalde coupures in de svmnbonie pathetlcrue van Tscbaikowski beeft aangebracht, op grond van het verzoek, daartoe in dertijd tot hem gericht door den broer van den toen reeds overleden compo nist. die hem mededeelde, dat de au teur zelf in bet laatst van ziin leven deze wiizigineen in zijn werk beeft voorgeschreven. Het onderhoud was hiermede «lndigd. Eenjge maanden geleden heeft het onderwijsfonds voor de scheepvaart te Ruhrort tweo scholen voor lager on derwijs aan Nederlandsche schippers kinderen geopend. De schóól voor het onderwijs aan Kodmsch-Katholieke kin deren werd gevestigd in do St. Niko- lausburg welke voldoende, ruiintc biedt. De tweede school, waar het onderwijs wordt gegeven op piotestantsch Chris tel ijken grondslag, werd tijdelijk onder gebracht in de oude Carpschool. Thans heeft het onderwijsfonds voor de scheepvaart besloten te Ruhrort voor het Protcstantsch-Christelijk onderwijs een drijvende school te vestigen. Hiertoe is aangekocht een slcepschip van 257 legisterton. Op dit schip zal een school, bestaande uit drie klassen, worden ge bouwd, benevens een concierge-woning. De bouw is opgedragen aan do firma van Andel en Vetli te Sliedrecht. De havenautoriteiten te Ruhrort heb ben hun medewerking verleend door een goede ligplaats voor deze drijvende Nederlandsche school beschikbaar te stellen cn vrijdom van havengeld toe te staan. Het onderwijsfonds heeft reeds in deze grootste binnenhaven van Europa, wel ke Ruhrort is. een moterboot in de vaart gebracht om de kinderen der vele Nederlandsche schippers, die steeds in do haven liggen, des morgens van boord te halen en naar school te ver voeren en des middags terug te bren gen. Op beide scholen wordt door Neder landsche leerkrachten onderwijs gege ven. Dader tot acht jaar ges vangenisstraf veroors deeld 's-GRAVENHAGE, IS November. Hei gerechtshof heeft heden uitspraak ge daan in de zaak tegen den 25-jarigen gewezen meesterknecht C. M. B. uit Lei den, gedetineerd, die door de rechtbank is veroordeeld tot vijf jaar gevangenis straf, wegens doodslag, gepleegd in den avond van 14 April, in de hal van een bioscooptheater aan den Stationsweg te Leiden, waar hij de 22-jarige fabrieks arbeidster Jobanne S., uit Zoeterwoude, uit wraak met een broodmes oenige ste ken in den rug heeft toegebracht, met bet gevolg, dat het meisje is overleden. Door den advocaat-generaal is gere- ffuircerd tot vernietiging van dit von nis cn tot veroordeeling van B. wegens moord, tot twaalf jaar govangenisstraf. zooals ook in eerste instantio door den officier van justitie is gccischt. Het hof vernietigde het vonnis dei- rechtbank en veroordeelde verdachte tot acht jaar gevangenisstraf. Uitgifte van een sluitzegeL Aanbieding van een gou* den veder benevens album 's-GRAVENHAGE, 18 November. Ofschoon de plannen van het comité soor do luisterrijke viering to 's-Gra- venhage van het huwelijk van Prinses Juliana niet Prins Bernhard nog niet in alle onderdeelen zijn vastgesteld, kan reeds het volgende daaromtrent wordun medegedeeld. Het comité zal een sluitzegel uitge ven, die in het geheele land binnen enkele dagen verkrijgbaar zal zijn, en waarvan de opbrengst mede zal strek ken ter bestrijding van do onkosten van dit comité. Namens de Haagsche burgerij zal het vorstelijk bruidspaar een gouden veder worden aangeboden, uitsluitend bestemd voor het ondertee kenen van de akte van aangifte van hei voorgenomen huwelijk en van de huwelijksakte. Onmiddellijk na het aanteekenen zal aan het vorstelijk paar worden aangeboden het album, waarin alle leden van de vereenigingen, die bij het comité zijn aangesloten, hun handteekening hebben geplaatst. Tal van vereenigingen hebben opdrachten en versieringen in het album aange bracht. Na het aanteekenen zullen 400 school kinderen op het plein voor het Paleis het vorstelijk bruidspaar toezingen. Het ligt in de bedoeling, dat de Kon. Mili taire Kapel zich eveneens zal doen hooren Daarna zal door de verschil lende vereenigingen het jonge paar een vaandelgroet worden gebracht, waar toe uitsluitend de banierdragers van de verschillende vereenigingen zullen worden toegelaten. Herauten t© paard zullen in de verschillende stadswijken den volke kond doen van de blijde mare. Ook ligt het in de bedoeling, dat saluutschoten en klokkengebeier de heugelijke tijding eveneens zullen uit dragen. Na afloop van den vaandel- groet, zal een korte wandeling ge maakt worden door de stad, terwijl op verschillende punten muziekuitvoerin gen zullen worden gegeven. Gedurende de bruidsdagen zullen verschillend© tooneel. en andere voor stellingen plaats vinden. Er zullen verschillende kinderfeesten worden georganiseerd, voor leerlingen van openbare en bijzondere scholen. Zoo zal er op 2-4 December des mid dags in de naai van den Dierentuin een zanguitvoering plaats vinden, waar o.a. zal worden uitgevoerd de Oranje- Nassau-cantate van Cath. van Rennes. met tekst van d?n heer van Dokkum uit Wageningen. In een 18-tal Protestantsche kerken zullen tijdens de bruidsdagen muziek uitvoeringen worden gegeven Op een der laatste dagen van Decem ber zullen de bij het comité aangeslo ten vereenigingen, ten getale van 418, met haar leden worden opgesteld, op een nader aan to geven plaats. H.M. de Koningin en het vorstelijk paar zullen aan de vereenigingen voorbij gaan waardoor de vereenigineen op deze wijze kunnen getuigen van haar eer biedige hulde voor de Kon. Familie. In hot Gebouw voor Kunsten en Wetenschappon zal een eere-avond worden gegeven, welke do Kon. Fa milie en haar gasten, autoriteiten, af gevaardigden van medewerkende ver eenigingen en andere genoodigden zul len bijwonen. Het Residentie-orkest heeft zich welwillend bereid verklaard zijn medewerking te verleenen. De avond zal besloten worden door een apotheose, onder leiding van den heer J. H. van Mastenbroek. Wat de verlichting betreft kan wor den medegedeeld, dat van rijkswege reeds toezegging is ontvangen enkele gebouwen te verlichten. 's-GRAVENHAGE, 18 November. Een week voor Kerstmis zal de Kwak, de Douglas DC 2 PKAKQ van het Parijsche vliegveld Le Bour- get starten op weg naar Abessynië. Een Fransch bankdirecteur heeft het K.L.M.-tocstel gecharterd voor dezen bijzonderen vlucht, welke ongeveer een maand zal duren. Het gezelschap bestaat uit zes toeristen, w.o. een filmoperateur, die de aardigste mo menten van deze reis op den gevoe- ligen band zal vastleggen. De K.L.M. heeft in den loop der jaren al zoovele bijzondere vluchten uitge voerd, dat zij met deze laatste opdracht voor Abessynië wel tot een specialiste gestempeld kan worden in het maken van moderne kruistochten. Wij denken aan Van Laer Black's vluchten met Gev- endorffer en Scholte, aan Scholto's reis naar Indo-China en aan Frijn's vlucht met mevr. Moore naar het Heilige Land aan de tochten, welke lord Beaverbrook met de K.L.M. maakte. De Fransche reizigers zijn aan de goe de zorgen van Duimelaar toevertrouwd, een van de oudste piloten der K.L.M.. die in 1923 in dienst der maatschappij trad en reeds 12000 vlieguren op zijn naam heeft staan. De bemanning van de Kwak zal bestaan uit de hecren: J. J. E. Duimelaar, gezagvoerder, H. C. A. van Montfoort, tweede piloot, Chr Biesheuvel boordwerktuigkundige en J. W. Hoog land, marconist. De vlucht, welke 17 December van Pa rijs begint, leidt langs de volgende lucht wegen: ParijsMarseilleRomeAthe neP.hódos—AlexandriaCaïroLuxor AssoeanPort SoedanMassaoeah— AssabDjiboutiAddis AbebaAsmara —Port Soedan—Wadi Haifa—Caï ro— Mersamatruh—Benghasi—Tripolis—Ca tania (op Sicilië)RomeMarseille— Parijs. De Kwak zal op zijn terugweg misschien niet de oevers van den Nijl volgen, waar zijn langheenige verwan ten, de Ibissen verblijven, maar wellicht zal hij van Port Soedan over de Golf van Akaba via Rhodos naar Rome terug vliegen. ge- TERAARDEBESTELLING OUD-GOUVERNEUR G. J. STAAL 's-GRAVENHAGE, 18 Nov. Het stoffelijk hulsel van den heer G. J. Staal, in leven oud-gouverneur van Su riname, is vandaag in stillen eenvoud op de algemeene begraafplaats te dezer stede ten grave geleid. Uit allerlei kringen waren belangstel lenden naar den doodenakker gekomen om den ontslapene een laatsten groet L* brengen. Onder hen bevonden zich o.m. de mi nister-president, dr. H. Colijn, de mi nister van buitenlandsche zaken, jhr rnr. A. C. D. de Graeff, de oud-minis ters van koloniën S. de Graaff en dr. J. C. Koningsberger en de oud-gouver neur van Suriname staatsraad dr. A. A L. Rutgers. Voorts nog tal van Indische autoriteiten en persoonlijkheden van het zendingsterrein. Op verzoek van den ontslapene wa ren geen bloemen toegezonden. Bij het graf was gelegenheid tol het strooien van enkele losse bloemen op de kist. Ds. T. J. van Oostrom Soedo die ten sterfhuize een rouwdienst had ge leid maakte, nadat de kisl was neergelaten, den uitdrukkelijken wensch van den heer Staal kenbaar, dat geen toespraken zouden worden gehouden. Slechts was het de bedoeling van den heer Staal, dat enkele door hem uit de Heilige Schrift gekozen woorden zou den worden yoorgelezen. Een feestavond in de Stads* gehoorzaal te Leiden Op Zaterdag 28 November a.s., des avonds 8 uur, zal door het bestuur \an de N.V. Koninklijke Nederlandsche Grofsmederij te Leiden aan het perso neel een feestavond worden aangebo den, ter gelegenheid van de herden king van het honderdjarig bestaan der onderneming. Deze feestavond zal gehouden worden in de Stadsgehoorzaal te Leiden Ter gelegenheid van dit herdenkings feest zal door het personeel, bij mon de van het feestcomité, dat zich ge vormd heeft, een bronzen herdenkings plaat, ontworpen en vervaardigd door de Rijnlandsche kunstgieterij van de firma H. W. Stoxen en Zn. te Leiden op dezen avond aan het bestuur van de vennootschap worden aangeboden. Buitendien zal door het bestuur der vennootschap op Vrijdag 4 December as., des middags 3 tot 5 uur, in de bovenzaal van de sociëteit „Amicitia" te Leiden een receptie gehouden wor den. He heer Wessels dient een aanklacht wegens beleediging in De Tijd meldt: De N.S.B. heeft thans een brochure uitgegeven, getiteld: „De bloem der na tie, nieuwe onthullingen", welk ge schrift vooral gericht is tegen den heer F. W. Wessels te Utrecht, wiens bro chure met onthullingen over de toe standen bij de N.S.B. zooveel opzien heeft gebaard. De nieuwe N.S.B.-brochure is geschre ven door de vroegere echtgenoote van den beer Wessels, van wie hij echter gescheiden is. Daar de inhoud voor den heer Wes sels zeer beleedigend is, heeft deze bij den Officier van Justitie te Utrecht een aanklacht wegens beleediging tegen de schrijfster ingediend. Wat er met een brochure tegen devaluatie ge» beurde Prof. dr. ir. J. Goudriaan schrijft in het jongste nummer van het tijdschnft der Vereeniging voor waardevast geld: De Hollandia-Drukkerlj te Baarn ver zocht enkele weken vóór de zomerva- cantie aan den heer mr. H. A. van Nierop, directeur van de Amsterdam- sche Bank en aan prof. dr. N. J. Polak, hoopleeraar aan de Nederlandsche Han- dclshoogeschool, voor haar bekende se rie Pro ct Contra een brochure te schrijven tegen en vóór de\aluatie. Het geschrift kwam gereed De eer ste exemplaren lagen juist voor de vensters der boekwinkels... toen de devaluatie van den Nederlandschen gul den werkelijkheid werd. Men kan dus zeggen, dat mr. Van Nierop een kans uit duizenden trof Hij had een reeks van uitgelezen argumen ten tegen de revaluatie bijeengegaard, hij voorzag hij het loslaten van den gouden standaard allerlei akelige ge volgen; nu was de devaluatie or, welk een unieke gelegenheid om theorie en practijk met elkaar te vergelijken. Maar mr. Van Nierop is een ondank baar man, die het geluk niet weet te waardeeren. Hij kocht de geheele op lage lan den uitgever terug en de bro chure verdween uit de étalages weinige uren nadat zij daar was uitgestald. DE POSTVLUCHTEN AMSTERDAM, 18 Novemher. He denmorgen om 7.27 uur is het K.L.M.- vliegtuig „Kievit" van Schiphol naar Indië vertrokken Voor deze reis hebben geboekt drie passagiers voor Singapore, een voor Bagdad, een voor Bangkok en een voor Batavia Onderweg stappen vier passa giers in, n.l. één passagier Bagdad— Batavia, één MedanBatavia en twee passagiers Medan—Singapore. Hot vliegtuig heeft 279 Kg. briefpost 21 Kg. pakketpost, 152 Kg. bagage ©n 81 Kg. .vracht aan boord, In totaal 43.013 ongevallen geconstateerd 65. Nauwelijks had Toontje van Teuten zich in de auto maat verstopt of daar kwam een meneer met een kindje aanwandelen. Weet je wat, dacht Toon, zoodra de meneer nou een stomp geeft op de automaat, dan gooi ik een reep chocola naar buiten. De meneer echter, die verstand had van automaten, gebruikte niet één vuist om te stommen, maar twee tegelijk. 66. Toon van Teuten had er echter heelemaal niet aan gedacht, dat het een gat was waar je tegenaan moet stom pen. En de slag van den meneer kwam zoo hard aan, dat Toon alle chocoladereepen tegelijk naar buiten gooide. Dat vond het jongetje dat hij den meneer was nog het aller leukste. Het ventje at die dag zooveel chocola, dat zijn vader 's avonds den dokter moest laten komen. 's-GRAVENHAGE, IS November. tn het dezer dagen verschenen „Statistisch overzicht verkeersongevallen 1935", pu bliceert hot Centraal Bureau voor de Stalistiek uitvoerige gegevens omtrent de in ons land door do politie geconsta teerde verkeersongevallen gedurende het jaar 1935. Hieraan zijn do volgende bij zonderheden ontleend: In totaal werden geconstateerd 43.043 (44.705 in 1934) verkeersonge vallen, waarvan 13.437 (13.430) met lichamelijk letsel voor een of meer personen. In 7.0S7 (7.122) van de vo renbedoelde gevallen kwam behalve lichamolijk letsel, tevens materieele schade voor, terwijl 29.600 (31.269) ongevallen uitsluitend materieele schade tengevolge hadden. In 6 (6) gevallen zijn de ge\olgen onbekend gebleven. Het aantal slachtoffers van de ver keersongevallen beliep 14.901 (14.936) waarvan 3S5 (398) personen ter plaatse van het ongeval zijn gedood. Bovendien zijn voor zoover is ge bleken in 1935 tengevolge van de bekomen verwondingen nog 378 (346) personen overleden, waardoor hot aantal gedoode slachtoffers is geste gen tot 763 (744). De oorzaken der verkeersongevallen waren blijkens de statistiek in resp. 77.2% (78.6%) en 7.7% (7.6%) der geval len, fouten van bestuurders van vervoer middelen en fouten van voetgangers, dus oorzaken van persoonlijken aard. Gebre ken aan vervoersmiddelen en den toe stand van den weg (incl. slippen en doorglijden) waren resp. in 2.1% (2.4%) en 6.5% (5.6%) der gevallen, oorzaak van oen verkeersongeval, terwijl 4.6% (4.3%) der ongevallen aan andere oor zaken waren toe te schrijven en in 1.9% (1.5%) der gevallen de oorzaak niet is kunnen worden vastgesteld. De publicatie bevat verder een groot aantal staten en grafieken, waarin de verkeersongevallen zijn onderschelden naar een drietal gemeentegroepen. Deze overzichten verschaffen o.a. gedetailleer de gegevens omtrent het verloop der on gevallen, gerekend naar de maanden van het jaar. de dagen van de week en de uren van den dag. Met betrekking tot de slachtojfers dezer ongevallen worden cijfers gegeven omtrent het ge slacht en den leeftijd, terwijl mede blijkt hoeveel personen 'werden gedood en gewond, tengevolge van verkeersfon- ten van bestuurders van vervoermidde len, fouten van voetgangers enz. DEMONSTRATIE MET MOTOR- SPROEIMACHINES Vanwege de Nederlandsche Pomologi sche Vereeniging Hoofdafdeeling Fruit teelt der Nederlandsche Heide Maat schappij, wordt op Donderdag 26 Novem her een demonstratie met molorsproei- machines georganiseerd. Deze demonstratie zal plaats vinden in den boomgaard van den heer mr. dr G. Kolff te Geldermalsen in de onmid delliike nabijheid van bet station. Aan deze demonstratie wordt declge nomen door alle belangrijke importeurs en fabrikansen van motorsproeimachi- nes in Nederland. De demonstratie duurt van des voor middags 10 uur tot des namidags 3 uur en is voor ieder belangstellende toegan kelijk. M\\ jllfis Het uit Nederland Ingevoerde vlcesch \va9 volkomen deugdelijk 's-GRAVENHAGE, 18 November. Vanwege bet Staatstoezicht op de Volksgezondheid wordt het volgenle medegedeeld: In de laatste dagen zijn in de pers enkele berichten gepubliceerd, betrek king hebbende op het voorkomen \an vergiftigingsgevallen bij een zestiental personen te Herzogenrath, van welke inmiddels een drietal zijn overleden. Bij een groot aantal lezers heeft de meenihg post gevat, dat in het onder havige geval sprake is van een werke lijke vleeschvergiftiging, terwijl meer dere dezer zelfs gemeend heeft uit de persberichten de conclusie te mogen trekken dat deze vleesch vergif tiging zou te wijten zijn aan het ge bruik van vleesch afkomstig van een klooster uit een aangrenzen ie Neder landsche gemeente. In verband hiermee moe er nog eens op gewezen worden, dat hiervan geen sprake is. Reeds het feit, dat de be woners van een dric'al kloosters van het betreffende vleesch gegeten hebben en dat de ziektegevallen slecht? rijn opgetreden bij de gïbruikers in éen dier inrichtingen, wees er reeds op, dat de oorzaak elders moest worden gezocht. Het vermoeden rees, dat de bennet- tnigsbron gezocht zou moeten worden in do sloffen die in het St. Jozefkloos ter te Herzogenrath voor de bereiding van het vleesch tot gehakt tionan wa ren toegevoegd. Met deskundig onderzoek, dat van medische zoowel als van «'ecerinaire zijde is ingesteld, heeft dit vermoeden bevestigd en als ziekte-oorzaak vast gesteld het gebruik van besmette een deneieren. De betrokken Duitsche autoriteiten, zoowel de bestuursautoriieiten als de medische en veterinaire, hebben er prijs op gesteld, tegenover Jen inspec teur van de volksgezondheid te Sit- tard, die o.m. belast i3 met het toe zicht op de naleving van de vloeseh- Ueuringswet in Limburg, met nadruk te verklaren, dat het uit de Nederland sche gemeente afkomstige vleesch „einwandfrei", rl.i. volkomen deugdelijk geweest is en dat het optreden van de gesignaleerde ziektegevallen niet aan het gebruik daarvan mag worden toege schreven. CONTRACTEN IN HET VISSCHERIJ- BEDRIJF OPGEZEGD IJMUIDEN, 17 November Naar wij vernemen, hebben de vier organisaties van werknemers in het visscherijbe- drijf de met de reedersvereeniging af gesloten contracten van de zcevis- schers en vischlossers opgezegd De hoofdbesturen plegen thans nog overleg met de besturen van de be trokken vakgroepen over de voorwaar den, waarop eventueel nieuwe overeen komsten met de reeders zullen worden afgesloten. Vrijdag 20 November HILVERSUM I 1875 M. N.C.R.V Algemeen programma 8-00: Schriftlezing en Meditatie 8.15: Morgenconcert 10.30; Morgendienst 11.00: Zang-Recital 12 00: Politieberichten 12.15: Veel gevraagde gramofoonmuzlek 1.00: Mid dagconcert 2.30: Lezen van Chr, lec tuur 3.00: Cello-Recital 4.00; Het Haagsche Trio 5.00: Gramofoonmuziek 5.30: Orgelbespeling 6.30: Beant woorden van vragen over tuinplanten 7.00: Politieberichten 7.15: Litterair halfuurtje 7.45: Een kwartiertje radio reportage 8.00: Nieuwsberichten 8.15 Concert door de Haarlcmsche Orkestver- eeniging 9.00: Spreker: Prof. Dr. N. H. Swellengrebel 9.30: Vervolg concert 10.35: Gramofoonplatonconcert. HILVERSUM II. 301.5 M. V.A R.A. 8 01: Gramofoonmuziek V.P.R.O. 10.00 Morgenwijding V.A-R.A. 10,20: Het Dakkamertje 10.40: Yehudl Menu/hin 11.15: Twintig jaar later 11.30: Gramo foonmuziek A.V.R.O. 12,00: Kovacs Lajos en zijn orkest 2.00: Java's pracht en praal 2.30: The Comedian North Stars 3.15; Het Avro-Dansorkest V.A.R.A. 4.01: Gramofoonmuziek 4.30 Do Flierefluiters 5,00: Na schooltijd 5.30: Melody Circle 6.01: Gramofoonmu ziek 6,20: Gramofoonmuziek 6.30 Politiek Radio-Journaal 6.50: Gramo foonmuziek 7.00: Opvoeding tot ge meenschapszin 7,20: Yehudi Menuhin V-P R.O 7.30: Nieuwsberichten 7.36: Cursus: Wat dunkt u van den mensch? 8-00; Concert 8.30: Lezing VA.R.A, 9.01: Bont programma Kris-Kras 10.30 Nieuwsberichten V.P.R.O. 10.40: Avondwijding V.A.R.A. 11.00: Popu laire gramofoonplaatjes 12.00: Sluiting, BRUSSEL (VL.) 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Concert door het Omroeporkest. 1.30 Het Omroepsalonorkest. 1.50 Gramofoonmuziek, 5.20 Kamermuziek. 6-20 Concert door het Omroepdansorkest, 7.20 Concert door het Salonorkest. 9.35 Kamermuziek door het kwartet, 10.30 Het Omroepdansorkest. BRUSSEL (FR.) 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Concert door het Omroep-Salonork. 1.30 Concert door het Omroeporkest- 5.50 Accordeon-recitial. 8.20 Concert door het Omroeporkest. 10.30 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER (R.) 5,50 Concert door het Dansorkest. 3.20 Concert door ihet Omroep-Amuse- ments-orkest- 5.50 Gramofoonmuziek. 7.30 Concert door het Omroepklelnork. 9.50 Concert. 10.20 Dansmuziek DROITWICH (ENG.) 10.35 Morgenwijding. 12.10 Orgelconcert. 12.50 Het BBC-Dansorkest. 1.35 Concert door het Birminghams Phil- harmonisch strijkorkest. 4.20 Concert door het BBC-Midland-or- kost. 5.35 Het Londensch Zigeuner-orkest- 7.40 Peter Yorke en zyn orkest. 10.00 Fransche Koormuziek, 10.30 Het BBC-orkest. 11.35 Dansmuziek.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1936 | | pagina 10