Hr. Ms. O. 16, aan boord waarvan prof. dr. F. A. Vening Meinesz van 11 Januari tot 17 Maart e.k. een nieuwen tocht zal maken voor onderzoekingen op den Atlantischen Oceaan, ligt thans te Nieuwe- diep. om gereed te worden gemaakt voor de reis De bescherming van Londen. Luchtafweergeschut in stelling in de onmiddellijke omgeving der Engel- sche hoofdstad tijdens de nachtelijke oefeningen, welke deze week werden gehouden Ter gelegenheid van het 5e lustrum van Unitas Studiosorum Rheno Trajectina te Utrecht, werd Woensdagavond aan den rector magnificus, prof. Ringers, een serenade bij fakkellicht gebracht. Een groep uit den optocht Minister-president dr. H. Colijn strooit bloemen op het graf van den heer G. J. Staal, oud-gouverneur van Suriname, wiens stoffelijk overschot Woensdag te 'f Gravenhage ter aarde besteld werd Ambulance-auto's rijden af en aan tijdens het droeve redding- werk r\a de ontzettende ontploffingsramp te St Chamas (Fr.) Het m.s. „Ystroom", dat te Krimpen aan den IJssel voor rekening van de Hollandsche Stoomboot Mij. gebouwd werd, maakte Woensdag een technischen proeftocht op de Noord zee. De .Ystroom* op den Nieuwen Waterweg Een serie snelle booten, in Engeland gebouwd voor gebruik op tropische meren en rivieren in samenwerking met de Imperial Airways werd deze week te Southampton beproefd Op den onbewaakten overweg te Kapel bij Heilo is een vrachtauto door een electrischen trein, komende uit de richting Uitgeest, gegrepen en totaal vernield. De bestuurder kwam er met lichte verwondingen af Prof. dr. L Broekema, oud-hoogleeraar •an de Landbouwhoogeschool te Wa- geningen, wiens onderzoekingen zich bijzonder op het gebied der veredeling van landbouwgewassen bewogen, is op 86-jarigen leeftijd overleden De vroegere trem-veerboot van Enkhuizen naar Stavoren, wordt thans te Zaltbommel bij de Scheepsbouw Mij. Meyer Co. omgebouwd tot een zeewaardig passagiersschip voor rekening van een buitenlandsche regeering. Het demonteeren der rails De ontploffings- rampte Si Chamas nabij Marseille. Een overzicht van de door de explo sie verwoeste ge bouwen, waar tien tallen slachtoffers

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1936 | | pagina 8