De hardnekkiqe strijd om Madrid. Belangstelling voor het huis te Lille. waar Salengro, de Fransche minister van Binnenlandsche Zaken plotseling is ove»- leden Koning Edward VIII bracht deze week een bezoek Zuid Wales, om zich persoonlijk van de daar heerschende toestanden op de hoogte te stellen. De Koning tijdens zijn bezoek aan Beverton $mW<Ê 'V WbÊvR>/- De burgeroorlog in Spanje. Het wrak van een vliegtuig der regeenngstroepen, dat tijdens den strijd om Madrid was neergeschoten, wordt door nationalisten onderzocht Te Amsterdam zijn Donderdagavond ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der biljartclub .Rembrandt" de derde klasse kampioenschappen van Nederland groot biljart aangevangen. De arbiter kijkt ot de ballen .vast" liggen Quafro Vientos, het vliegveld nabij Madrid onder bewaking van een mitrailleurpost 5 K M van Ma- drid. Een schil dwacht bij de barricades op een der toe gangswegentot de Spaansche hoofdstad Per KLM.-vliegtuig maakte Prins Bernhard Donderdag een vliegtocht. Bij aankomst op bchiphol wordt de bemanning van het begeleidend vliegtuigeskader door kapitein A. van Weerden Poelman aan den Prins voorgesteld Dr. J. W. Wicherink. eerelid van de Utrechtsche Studentenvereniging .Unitas Studiosorum Rheno Trajectina", bevestigt een krans aan het Unitaswapen aan den gevel van de sociëteit Symposium, bij de viering van het 5e lustrum der vereeniging. Links: de rector, de heer P. J. Pennings De Hertogin van York in de'kinderzaal van hef St. Mary hospitaal te Londen, waarvan de Hertogin deze week het eerste gedeelte van het zusterhuis opende Leerlingen van de Huishoudschool te Rotterdam vervaardigen een plcnic-mand welke als huwelijksgeschenk aan H. K H. Prinses Juliana en Prins Bernhard zal worden aangeboden. Tijdens het opmaken der mand De inzameling van handteekeningen en bijdragen voor het huwelijksgeschenk der Amsterdamsche vrouwen aan H. K. H. Prinses Juliana en Prins Bern hard is begonnen

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1936 | | pagina 8