De burgeroorlog in Spanje. De vernietiging van Madrid. Sittard als lichtstad. De burgeroorlog in Spanje. Een brug in den hoofdweg tusschen de provincies Galicië en Asturië, die door de re- geeringstroepen op hun terugtocht was vernield, wordt door nationalisten her steld In de loopgraven. Een stelling der Spaansche re- geeringstroepen ter ver dediging der hoofdstad nabij Casa del Campo De nieuwe brug in den Bergweg over het Noorderkanaal te Rotterdam, die reeds eenigen tijd gereed is, wordt thans op den bestaanden weg aange sloten. De werkzaamheden aan de opritten zijn in vollen gang De strijd om de Spaansche hoofdstad. Een afdeeling der nationalistische troepen in aanval op de omgeving van Madrid De .Lichtmaand" te Sittard is Vrijdagavond door den burgemeester, den heer M. W. J. Coenders, officieel geopend. Een foto van het feestelijk verlichte marktplein De vernietiging van Madrid tijdens de hardnekkige gevechten in de Spaansche hoofdstad. Bewoners zoeken naar slachtoffers onder de puinhoopen na een hevigen luchtaanval der nationalisten De Wieringermeerpolder en omliggende gemeenten worden den laatsten tijd geteisterd door een ratten- en veldmuizenplaag. De .Rattenvanger van Katwijk", die in opdracht van de Wieringermeerdirectie in den polder opereert, bij eenige slachtoffers van zijn vergiftigd brood Het bergingswérk van hel Duitsche lichtschip .Elbe I dat in den storm verging De 190 M. lange ankerketting en het anker zijn te Cuxhaven aan land gebracht Van de werf van v. d. Giessen Zonen te Krimpen aan den IJssel is Vrijdag het 9100 ton metende motor-tankschip 'Erodona', gebouwd voor rekening van de Koninklijke Shell, te water gelaten. - Het moment, waarop het schip zijn element kiest .Thanksgivingday" is door de Amerikanen te Parijs gevierd met een herdenkingsplechtigheid, waaraan ook door den Amerikaanschen gezant Williams Bullitt werd deelgenomen

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1936 | | pagina 12