SPANNING TE LONDEN 23 De financiën der provincie TOONTJE VAN TEUTEN DE MILLIONNAIR GEEN GELOOP MEER AAN DE DEUR SYMPATHIE VOOR MEVR. SIMPSON Positie der Puem A. H. VAN NIEUWKERK NV WONING INRICHTING SCHOT OUDE •S per kruik UTRECHT3CHESTRAAÏ 17 TEL. 345 TIJDSCHRIFTEN U heeft er geen omkijken naar Besparing, want incasso-kosten vervallen Radioprogramma lc BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DINSDAG 8 DECEMBER 1936 Spontane hulde wordt aan den koning gebracht door de volksmenigte (Van onzen correspondent) Londen, 6 Dec. De Zondag Is terwijl een trooncri- sis, zooals de wereld nog niet gekend heeft, om een roden, die nieuw is in de geschiedenis, boven ons hoofd hangt verdacht rustig. Is de beslissing misschien reeds Za terdag gevallen, maar wacht men tot morgen met het bekendmaken van het resultaat, om volksdcmonstraties gedu rende het week end te voorkomen? Dit laatste li|kt ons zeer waarschijnlijk; de troon, geroepen om eenheid te brengen in de versnipperde deelen van het Britsche wereldrijk, hoeft aanleiding gegeven tot scherpe discussies, welke het volk in twee groepen hebben ge spleten, die echter niet politiek ge kleurd zijn. Tot nu toe niet tenminste, want al wordt aan anti-huwelijkszijde decampagne het scherpst gevoerd door de conservatieven en clericalen; en de pro-huwelijk zijde krachtig gesteund door bepaalde dagbladgroepcn met Beaverbrook en Northcliffe aan het hoofd, die thans een pracht-aanleiding hebben gevonden om hun oer-vijand Baldwin aan te vallen mot steun van de volksmassa, het probleem blijft voor den gemiddelden Engelschman meer een gevoelskwestie, Met Vrijdag reeds opgedoken be richt, dat Winston Churchill zich be reid heeft verklaard, een nieuw mi nisterie te vormen, moet wel voorbarig zijn, daar men anders de onzekerheid niet zoolang zou laren voortduren, die bepaalden partijen de gelegenheid geeft in troebel water te visschen, zoo de fas cisten, die weliswaar hier niet veel be- teekencn, maar nu royalistische actie voeren met een sentiments-achtergrond. Spontane volkshulde Uit den spontanen steun, dien ko ning Edward ondanks zijn voorgeno men morganatisch huwelijk met een gescheiden vrouw ondervindt, blijkt zonneklaar, boe moeilijk do toestand voor alle betrokken groepen zonder uit zondering is. Koning Edward kan niet terug; velen denken, dat hij terwille van de waardeering van het volk, niet de vrouw kan verlaten, die nu reeds door de populaire bladen in de meest romantische kleuren wordt uitgeschil derd, pagina's vol fotos van haar wor den afgedrukt, en... het moet gezegd worden, dat mevrouw Simpson's ver echijning tot de volksverbeelding spreekt en deze voor zich inneemt! Duizenden, wij zouden haast in voct- baltcrminologie „supporters" zeggen, staan voor de hekken van Buckingham- Palace en 's konings buitenhuis Fort Belvedère, en geven op krachtige ma nier uiting aan hun gehechtheid aan den tegenwoordigen vorst. De tegenpartij wordt gevormd door 's konings familie en naaste omgeving, aangevoerd door minister-president Baldwin en den aartsbisschop van Canterbury, „the chief spokesman of God to his fellow-countrymen" als hij zichzelf graag noemt. Ilun aanhang is de bedachtzame Engelschman uit de provincie, de oudere generatie degelijke „Cily"-handelsmenschcn en een deel van de Dominion-bevolking. Hoe ver die ontstemming in de do minions gaat is natuurlijk slechts te schaften in ieder geval zal het deel van de Engelsche pers, dat enkele uren na hot bekend worden van het conflict in Londen reeds „algemecne" ontstem ming in Melbourne en Quebec consta teerde wel een beetje te veel ijver voor hun zaak aan den dag gelegd hebben. Het valt anders moeilijk te verklaren, dat men den koning het scherpst ver guist daar waar hij bet populairst was: overzee. De kerkelijke zijde De aartsbisschop van Canterbury Cor don Lang zal ongetwijfeld tot het laat ste strijden. Clcricale kringen hebben, dat is bekend, direct meer respect voor het koningschap dan voor den persoon van den koning getoond, die volgens hen wat al te openlijk van zijn betrek- kelnk koele houding ton opzichte van de Engelsche kerk blijk gaf. En de aartsbisschop is een zeer ongemakke lijk persoon; goede vriend van konin gin Victoria, kreeg hij het reeds te kwaad met wijlen koning George V als prins van Wales, toen deze eenmaal een Roomsch-Kat holieke godsdienst plecht ig beid bijwoonde. „Uwe Hoogheid weet wat er met James de Tweede gebeurd Is" moet hij den verbluften prins toe gevoegd hebben! En thans heeft deze zelfde bisschop verklaard den koning niet te zullen kronen indien deze in April (de maand, dat de o\er het echtpaar Simpson uit gesproken echtscheiding van kracht wordt) een morganatisch huwelijk sluit. En niemand anders in hel land kan Edward do achtslo kronen. Het zou een „partij remise" worden, een onmoge lijke strijd van een vorst tegen dc kerk waar hij zelf het hoofd van is! Ook een verzoening met Baldwin kan uitgesloten geacht worden. De reis, die koning Edward zelfstandig naar de door werkloosheid geteisterde gebieden van Zuid-Wales maakte, zonder zijn ministers te waarschuwen en de cri- tiek, die hij daar gaf op de werkloos- beiclspolitiek, heeft het kabinet lo zeer tegen het hoofd gestooten. En het wonderlijke is, dat geen van de ministers kan weten hoe een zoo onafhankelijk \orst weer aan den con stitutioneelcn leiband te krijgen. In het geval, dat de Monarch eens niet dc vvenschen van het kabinet zou opvol gen is in de wet niet voorzien! Zooals de toestand nu is, is het waar schijnlijk, dat de koning zal moeten af treden, de oppositie is te groot. Maar de slag do koninklijke Engelsche faml lie toegebracht zal dan geweldig blij ken. De hertog van York moge door alle partijen zonder uitzondering aan vaardbaar zijn, hij is niet populair en door zijn nistigo levenswijze bijna on bekend. GERHARD VAN EIJSSELSTEYN Aandrang om meer geld be. schikbaar te stellen voor wegenverbetering Blijkens het verslag van de commis sie van rapporteurs dor afdoehngen betreffende het ontwerjD-begrooting dei provinciale inkomsten en uitgaven voor 1987 waren verschillende leden van oordeel, dat de financieele situutie der provincie als gunstig moet worden gcken*Mi*ist. De begrooting is, blijk baar zonder moeite sluitend gemaakt kunnen worden zonder belastingver- hooging. Bovendien kan nog ruim f 128.000,aan de reserve worden toe gevoegd, welke thans het kwart millioen nadert. En deze begrooting ondervindt dan nog niet eens voordeel van de uit breiding van het aandeelenkapitaal dei P.U.E.M., zoodat een volgende begroo ting er in dit opzicht nog weer beter voor zal staan. Gevraagd werd, hoe het is te verklaren, dat de opcenten op de hoofdsom der grondbelasting Iiooger worden geschat, doch die op de hoofd som der inkomstenbelasting lager; ge meend werd. dat laatstbedoelde raming te pessimistisch is en dat zich ook daarin een herstel gaat afteekenen, dat tot een gunstiger raming aanleiding zou kunnen geven. De leden, hier aan het woord, achtten het oogenblik gekomen orn thans een einde te maken aan de kortingen, wel ke in de laatste jaren op de subsidies zijn toegepast, althans aan de kortingen op sommige subsidies, in het bijzonder die, welke sociale voorzieningen betref fen. Particulieren kunnen thans minder steunen; bovendien zullen sommige voorzieningen dooi prijsstijgingen te lijden hebben. Deze leden meenden, dat er aanleiding was voor de provincie om onder deze omstandigheden krach tiger mee te werken tot vergrooling van werkgelegenheid, b.v. door voor de we gen niet f 800.000.—, doch 400.000 op den kapitaaldienst uit te trekken, In dit verband werd herinnerd aan de toe zega-ing. dat het voordeel, uit de tran sartie met de P.U.E.M. voortvloeiende ten behoeve van de wegen zou worden ingezet. Gedeputeerde Staten becijferen in den geleirlebrief dit voordeel op f 65.000Reeds de volgende hegroo ting zal hiervan ten deelc, de daarop volgende begrontinc zal er ten \olle van profiteeren. Met dezen factor mag bij de bepaling van het bedrag, dat op den kapitaaldienst 1937 voor de wegen wordt uitgetrokken, rekeniner worden gehouden. Gevraagd werd. of eigenlijk niet reeds de thans voorliggende be QTOofiner voor een deel van de transac tie voordeel beeft, aangezien blijkens den e-eleidebrief van het bovengenoem de bedrag van f 65000 slechts eene *om van f50 000 lot gedeeltelijke dek king van bet op den gewonen dienst 1936 door de transactie ontstane tekort aangewend wordt. Waarvoor worden de overhuivende f 13.000— gebruikt? Zou ook niet een gedeelte van de reserve Bekensteinselaan 10 Telefoon 543 Amersfoort 3 grote toonzalen met 28 modelkamers 7 étalages (Jo&tfrakJwi - (plaldA - (R&iAjd&kwA Dochter des huizes* ,,Fen aangeteekende brief, Marie? O, prachtig, dat is mijn costuum voor het gemaskerd bal, vanavond." (Humorist). 99 99 O Ot 9 \oor hoogere kapitaalsuitgaven in het belang .der werkverruiming kunnen worden gebruikt? Andere leden daarentegen waar schuwden tegen het aantasten van deze reserve. Met het doen van kapitaals uitgaven daaruit zou zij vrij spoedig op geteerd zi|n. Eerst sinds cenige jaren is met het vormen van een reserve be gonnen. Zij moet bewaard en zoo moge lijk nog verder versterkt worden om haar functie te kunnen vervullen, op dat niet tengevolge van tegenvallers de provinciale begrooting plotseling van haar evenwicht beroofd wordt en de provinciale belastingen eén stabiel ni veau kunnen behouden. Weder andere leden meenden, dat, hoewel het bezit van eenige reserve nut tig is, er voor de provincie geen aan leiding bestaat, deze zoozeer op te voe ren, doch eerder de mogelijkheid van belastingverlaging onder het oog ware te zien. Éenige leden gaven beschouwingen over de positie van de P.U.E.M., welke financieel zeer gunstig werd geacht waartoe ook bijdraagt de omstandigheid dat met 1 Januari 1937 do conversies worden doorgegeven. Nadere inlichtin gen werden gevraagd over de passage in den geleidebrief, waarin wordt mede gedeeld, dat het daardoor ontstane ren teverlies voor de provincie wordt opgc vangen door de eerste aflossing op do schuld vermeerdering, welke hij het doorgeven van de conversies voor dc P.U.E.M. ontstaat. Betreurd werd, dal het jaarverslag van de P.U.E.M. zoo weinig gegevens biedt; men miste daar in met name gegevens betreffende de exploitatierekening en de salarissen. De vraag werd gesteld, of het wel ge wenscht was voor een bedrijf als do P.U.E.M. dot er zoo goed 'voorstaat, om Ihans na de devaluatie met de moge lijkheid van prijsstijgingen dientengc volge tot loonsverlaging, respectievelijk hergroppeering van het personeel over te gaan. Eenicre lpden waren van oor deel, dat de P.IT.F-.M moet overgaan lot verdere tariefsverlaging. NATIONAAL HULDEBLIJK TE SCHERPENZEEL SCHERPENZEEL. Ook in deze ge meente werd een comité gevormd, om gelden in te zamelen voor de aanbie ding van een nationaal huldeblijk bij het huwelijk van Prins Bernhard en Prinses Juliana. Voorzitter van dit Co mité. waarin een twaalftal personen zitting hebben, is de heer H. Valken burg. eere-voorzitter Burgemeester Mr. Hovtema van Konijnenburg. Het volledig programma van de feestelijkheden op 7 Januari is nog niet bekend. Wel, dat zij zullen gehouden worden in de nieuwe eierhal, die daar voor een geschikte gelegenheid biedt. Er zal een nummer worden uitgevoerd waarin declamatie solo- en koorzang voorkomen waarvan de laatste zal worden uitgeyocVd door de Chr. Gem, Zangvereenigfng „Soli Deo Gloria" on der leiding van den heer J. Bartels man uit Amersfoort. Een auto, die rechts van den weg stilstaat, be hoeft geen andere verlichting te voeren dan aan zijn linkerzijwand een naar voren wit en naar achteren rood licht gevende lamp (gerekend van de bestuurderszitplaats af. (Indien geen enkel deel van den wogen verder dan 30 meter van een brandende straatlantaarn verwijderd Is, mogen »lle lichten gedoofd zijn.) yiisLUive lulqcwofi Een dubbel h u w e 1 ij k loor Ethel M. Dell. Ui tg. A. W BrunaenZns. Ui tg. Mpij N'.V. Utrecht. Een jonge, aantrekkelijke vrouw, die tengevolge van den laatste» wereldoor log haar man verloor, blijft alleen met haar zoontje achter onder zeer moei lijke finantieele omstandigheden Om haar kind een goede opvoeding te kun nen geven, hertrouwt zc met lord Aubreystone Ondanks het nu mate rieeJ goede leven kan ze haar eersten man niet vergeten en in haar hart bleef ze van hem houden. Later blijkt dat hij in den oorlog niet is gedood, doch zwaar -verminkt achterbleef en langen tijd aan geheugenstoornis leed. Ilij komt naar zijn vaderland terug, om te ontdekken, dal de vrouw, waarvan hij zooveel hield, in dien tusschenlijd ge trouwd ic-. Beiden lijden onder dit alles ver schrikkelijk cn toch vinden zc elkaar lal pi* weer. Het is een boeiend en spannend ver haal, dat zonder onnoodige uitwijd in .ren ons allee tot in bijzonderheden ver telt. Edna door M. Ayer Bar nes. Uiig. J. Philip Kruse man, 's-Gravenhage. Dit boek zou bij een studie over psv chologie zeer gocrle diensten kunnen bewijzen, want zooal6 on*. hier de maat schappelijke en als gevolg daarvan ook de geestelijke veranderingen van het dorpsmeisje Edna tot de millionnalrb mevrouw worden beschreven, lijkt het volmaakt op een psychologische analy se. Eerst is ze een schuchter eenvou dig meisje, dochter van een eenvoudig spoorweg-employé; ze heeft een enkel voudige natuur, is goed van karakter, maar ijdel van aanleg Zc ontmoet een man met koele, niets-ontziendo eerzuch tige plannen, die het gevoel van liefde voor zijn eigen vrouw niet voldoende kent. Daardoor vergeet hij tevens, dat ook zijn vrouw niete doorleeft. Zij draagt echter haar lot geduldig, ook al, omdat zij onbeperkt kan leven en dat lacht haar toe. Twee kinderen kun nen geen verandering brengen in hun verhouding. De man is eigenlijk wat overrompeld bij het huwelijk en nu dragen beiden hun lot geduldig, doch ieder op eigen manier. De hedendaagsche toestanden en menschen worden in onderling ver hand geteekend en vooral komt duide lijk uit het groote verschil in opvoe ding der kinderen vroeger en nu. Ook in Amerika, waar het verhaal ons heen brengt. Het boek is de moeite van het lezen dubbel waard. ENKHUIZER ALMANAK Bij N.V. Gebr. van Staden, Kouden- hom 44, te Haarlem, is traditiegetrouw wederom de uitgave verschenen van den vanouds vermaarden Erve C. Stich- ter's Enkhuizer Almanak voor het jaai 1937. In den 342sten jaargang van dezen almanak zijn o.m. opgenomen de horos coop van dr. H. Colijn. de nieuwste wij zigingen van de zegelwet, de waterge tijden van 37 kustplaatsen, weervoor spellingen, zons- en maansverduisterin gen in 1937 en ander belangwekkends Schaaksleutel Door H. Wittkowski, Reguliersgracht 93, Amsterdam C, is een schaaksleutel uitgegeven, bewerkt door den Ameri- kaanschen grootmeester Fine en den uationalen kampioen Landau. De bedoeling van deze schaaksleutel is sterke schakers onmiddellijk alle gebruikelijke openingen bij de hand te doen hebben, terwijl zwakke spelers er, zonder last te hebben van vaak hinder lijke commentaren, dadelijk de meest uiteenloopende varianten uit de ope- ningstheoricn in vinden kunnen. Aangezien deze stóutel samengesteld is door de heeren Fine en Landau is de schaaktechnische verzorging volmaakt, er wijl tevens de grootst mogelijke aan dacht besteed is aan de typografische uitvoering, waardoor men iets aparts heeft kunnen brengen. In de stilte der bosschen Als deel V van de klein-bibliothéek Schijnwerpers, in het licht gegeven door de uitgeverij Het Spectrum te Utrecht, verscheen een geschrift van den bekenden, veel gelezen cn gewaar- deerden natuur-vorschcr Jan Vriends, die door zijn uitvoerige verhandelingen over de rijkdom en dc schoonheid van do vaderlandschc flora en fauma, te recht do aandacht trok. Het boek In de stille der bosschen is geillustreerd met twintig illustraties, die een uitnemenden indruk geven \an het boeiende, duizendvoudige leven van het Xederlandsche bosch-gebied. Wandelaars die nooit tevoren belang stelling hebben getoond voor het leven de detail langs hun pad, kunnen het uit dit boek zeker lceren te doen. Do hulshouding Het November-nummer van „De Huis houding", het tijdschrift voor de mo derne huisvrouw, bevat artikelen van Willy Pétillon, Marie Schmitz, Felix Ortt, Adriaan van der Horst, dr. P. IL van der Hoog en verder nog eenige in zendingen, die dit tijdschrift zeer le zenswaardig maken. „Historia" „Historia", het maandschrift voor Geschiedenis, uitgave Broekhoff N.V. te Utrecht, opent de November afleve ring met een artikel van C. Ch. G. J v d. Mandere over hei verblijf van Prins Willem V op het Loo in den zo mer van 1786. P. Rink schrijft uitvoerig over de af stamming van Napoleon III en de Vice admit aal Graai Carel Hendrik Ver Iluell. Een artikel over Hermann von Wied en dc Hervorming langs onze Oostgrenzen is van de hand van David de Kok O. F. M. Van J. K. H. de Roo- \an Aldcrwcrelt is een zeer uitvoerig artikel opgenomen over Fricdrich -Wil helm Graf von Dcnnewitz en artikel 131 van de defensiehegrooting 1036. G. Das vertelt over Nathan Rothschild cn de slag bij Waterloo, waarmede te vens dit keurig verzotgde tijdschrift be sloten woidt. DE HOLLANDSCHE REVUE De Hollandsche Revue, een maande lijkse!) overzicht op alle gebied der cul- luur, bespreekt onder de rubriek „Perspectieven" de kwestie van neutra lisatie en besteedt vervolgens veel aan dacht aan „Waarover ieder spreekt „Onze nationale en internationale ge meenschap" en in het bijzonder aan „Spiegel der kunsten". Filmnieuws, poëzie van dc maand en „Hoe te leven" alsmede sport veraangenamen hel le zen van dit goed geïllustreerde tijd schrift. DE WATERSPORT In „De Watersport", het tijdschrift voor de zeil-, roei- en motorboofsport, van de maand November, treffen wij een overzicht aan van het afgeloopen zeil- en roeiseizoen, terwijl een interes sant artikel opgenomen is over dc vraag .Dp Varsity op 2000 Meter?" Met motor- hooi nieuws van allerlei aard wordt de ze aflevering besloten. 97. Een eind verderop was de weg bedekt met hobbelige keien en heelemaal onderaan stonden twee inbrekers ruzie te maken over de verdeeling van hun gestolen buit. Daar ze sprekend op elkaar geleken, kon je zien dat het tweelingen 98. Ze waren het juist eens geworden, toen Toontje van Ten ten er met zijn wagentje aankwam. De inbrekers stonden elkaar net te vertellen dat ze zoo'n spijt hadden dat ze zoo loelijk tegen elkaar hadden gedaan, en dat ze voortaan beter op hun woorden zouden passen. wanneer U de abonnementsgelden op het A m e r s- foortsch Dagblad automatisch grimeert, Op aanvraag aan onze administratie (Tel. 513) zenden wy aan kwartaal-abonnés een machtiging ter teekening en de girodienst zorgt voor de rest. Indien U thans aanvraagt, kunnen de abonnements gelden voor het eerste kwartaal 1937 reeds automa tisch overgeschreven worden. Adm. AMERSFOORTSCH DAGBLAD. Woensdag 9 December HILVERSUM I, 1875 M. N.C.R.V. 8-00: Schriftlezing 8.15—9.30: Gramo- foonplaten 10 30: Morgendienst 11.00 12 00: Ensemble v, d. Horst 12.15: Gramofoonplaten 12.30: Vervolg ensem bleconcert 1.30: Gramofoonplaten 200 Orgelspel 300: Chr- lectuur 8.30—3-45: Gramofoonplaten 4.00; Chr. Liederenuur- tje (zang en viool) 500: Kindcruur 6 00: Landbouwhalfuur 630: Onderwijs fonds voor de Scheepvaart 7.00: Berich te" 7.15: „Het 30-jarig bestaan der Theol. Opleidingsschool te Djokja 7 45: Reportage 8.00: Berichten ANP 8 15: Wie??? Waar???, Iuisterwcdstrüd 8-45: De Gooilanders 915: „Voor jonge men schen", causerie 9.45: Vervolg concert (Om 10 00 Berichten ANP) 10.15: Schaakles 10 30: Vervolg concert 11 0012 00: Gramofoonplaten. HILVERSUM II, 301 M- V A R A. 8 00: Gramofoonplaten 9.30: „Onze keu ken" VP RO 10 00: Morgenwijding -A R A. 10-20: Gramofoonplaten cn causerie over opvoeding tol gemeenschaps zin R VU. 11.00: „Wjj en onze zie ken" V-A.R A. 11-30: „Moreele en geestelijke gevolgen van de werkloosheid 12.001.45: Gramofoonplaten 200: „Me lody Circle" 2 30: Voor de vrouw 3.00: Voor de kinderen 5 30: Dc Fliere fluiterszang en gramofoonplaten R.V-U- 6 30: „Noodlot en vrye wil" V.A-R-A- 7 00: Sport 7 15: Zang, hierna gramofoon platen 7 40: „Problemen dor democratie", causerie 8 00: Herb. SOS-Ber. 8 03: Berichten ANP, VARA-Varia 8-15: Gra mofoonplaten 9 00: „Nederland-Water land". reportage van K. Smelik, muziek van H. de Groot. M-m.v- solisten en het VARA- Theater-orkest 9 45: Gramofoonplaten 10 00: Berichten ANP 10 10: Zang en orgel 10 35: „Mclodv Circle" 11.00: „ITuwel\iksrverhoudingen"(causerie 11 30 12-00: Gramofoonplaten. DROITWICH 1500 M. 11.05 Orgelspel. 11.3511.50 Gramofoonplaten. 12 05 BBC-Northern-Ireland-orkest, 12.50 Jazzmuziek (Gr.pl.l 1.202.20 Birmïnghamsch Hippodrome Orkest. 3 10 Callender's Senior Orkest. 3.50 Pianorecital. 4.20 Vesper. 5 10 Gramofoonplaten. 5.35 BBC-Dansorkest. 6 20 Berichten. 6.40 Fransche causerie. 7.00 BBC-Harmonie-orkest. 7.35 Radiotooneel met muziek, 8.35 BBC-Symphonie-orkest en viool. 9.25 Berichten. 9 45 Vervolg concert. 10,80 Het Parkington'Kwintet en zang. 11.20 Bram Martin en z'u'n Band. 11 5012 20 Dansmuziek (Gr.pl.) RADIO PARIS 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonplatetn. 11 20 Pasdcloup-kamerorkeat. 2.50 Orkestconcert. 4 20 Zang. 4.35 Gramofoonplaten. 5.50 Poulet-kamcrorkest. 8 20 Pianorecital. 9.05 Radiotooneel. 11 2012.35 Andoffi-dansorkest. KEULEN 456 M. 5.50 Orkestconcert. 7.5U Omroep-Schrammelensemble en ioIIb- ten. 11 29 Fabrieksorkestconcert. 12 35 Landessymphonie-orkeat Saarpalts. 1 352.20 Gevar. concert. 3.50 Westmark-orkest. 5.20 Klempt vocaal trio, en viool. 6 05 Omroeporkest. 7.35 Rjjkszcnding: Ruf der Erde. 8.50 Omroeporkest. 8.50 Volkszang. 9.50—11 20 Ornroepkleinorkest. BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M. 12 20 Gramofoonplaten. 12.50 Omroepdansorkest. 1 30 Salonorkest. 1.502-20 Gramofoonplaten. 5 20 Fur Candrix' dansorkost. 6.20 Kamermuziek. 7.20 Gramofoonplaten. 8.20 Omroepsymphonicorkest 10.3011.20 Omrocpdansorkest. 484 M. 12.20 Gramofoonplaten. 12 50 Salonorkest. 1.30 Omroepdansorkest. 1.502 20 en 5.20 Gramofoonplaten. 5.30 Zang. 6 35 Gramofoonplaten. 6.50 Salonorkest. 8.20 Operette-uitzending. 10.3011.15 Gramofoonplaten. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.35 Barnabas von Geczy's orkest 8 05 Rjikszending: Ruf der Erde. 8 35 Militaire marschen# 9.20 Berid'nten. 9.50 Fluit en piano. 1005 Weerbericht. 10.2011,20 Barnabas von Geczy'B orkest.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1936 | | pagina 2