DE F.A.M. EN het vorstelijk huwelijk CF Gïoöte gebemhnispeii SCHADUW VOORUIT Waarde geest der Middeleeuwer voortleeft OUD STEDENSCHOON IN MIDDEN NEDERLAND HET HUWELIJK VAN DE PRINSES DE REVOLUTIE IN SPANJE VOOR HET KIND ZILVEREN HUWELIJKS FEEST JEUGDIG MILITAIR STAAT TERECHT Commissie benoemd 1200 MAN INFANTERIE NAAR DEN HAAG /m: BEGRAFENIS VAN H. H. BLOM 2e BLAD PAG 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DINSDAG 8 DECEMBER 1936 STADSNIEUWS De O.L. Vrouwetoren die fier boven de keistad omhoogrijst 'Jac Gazenbeek schrijft in dit j verband over onze stad In de Nieuwe Rotterdamsche Courant ▼an Zondag 20 November en Zondag 6 December schreef Jac. Gazenbeek een tweetal artikelen, waarin hij het oude Amersfoort beschrijft en een parallel trekt met plaatsen in België en Duitsch- land, waar de geest der middeleeuwen 'ln het stadsbeeld voortleeft. Hij constateert, dat in liet Zuiden van ons land de geest der Middeleeuwen be ter bewaard bleef. „Verder reizend naar het midden en Noorden, verbleeken faandeweg de overweldigende indruk en dier oude steden en vinden wij de schatten, die daar in het Zuiden en Oosten in overdadige weelde opgesta peld schenen, slechts spaarzaam en ver spreid. Hebben wij minder eerbied ge toond ten opzichte van de gebouwen en monumenten uit vroeger eeuwen? Leef de in de Nederlanden niet zulk een sterk stijlbesef, gaf men wellicht minder o:m uiterlijke pracht en praal of waren landaard en levensbeschouwing alsmedt de historische toestanden van invloed daarop? En tóch er zijn van die dagen ol avonden als de eerste schemering sluipt door de bochtige steegjes achter den ouden stadsmuur (meest vindt ge ei aan dep buitenkant een lommerrijk plantsoen!) dat ge plotseling voelt hoe er iets van die oude sfeer, van de herinnering aan lang, lang vervlogen tijden is teruggekomen. De herfstzon heeft in den middag ge blakerd op de overhellende, witte mu ren met de donkergroene luiken en geestige kapelletjes, ze deed de duiven knikkebollen op den rand van de breede dakgoot en liet zich bij vele vensterrui ten buitensluiten, door een gammele ja louzie of een verschoten overgordijn Maar nu wordt het licht langzaam •an diep-amberkleurig, de schaduwen in de smalle achterstraat worden violet en de oude, gewitte gevels staan geheim zinnig naar elkander toe geleund. Hie? en daar wordt een raam geopend of ge sloten en er gaat wat gerucht van ge dempte stemmen. Nog grooter wordt echter de bekoring van het oude buurtje, als de zon geheel ondergegaan is en de avond zijn scha duwen sterker aanzet. De kleuren doo ven meer en meer en het zijn slecht? de witte gevels, de oude. merkwaardige muren, die zichtbaar blijven met do zwarte staaroogen van zoldervensters en lage deuren Op gezette tijden sprenkelt het caril Ion wat muziek over de grillige lijn dei daken en in de stille stegen, waar do klanken even zweven en dan luchtig oplossen in de schemering Gazenbeek neemt ons dan mede op een wandeling door oud-Amersfoort. om te eindigen: „Van de oevers van den ouden Eem keeren wij door de bochtige stegen van de Muurhuizen terug naar het centrum van de stad. Soms is er even een uitzicht op een stille gracht of een middeleeuwsch bruggetje en dan opnieuw gaan we door de oude straat, waarin de avond wonderlijke schaduwen toovert en do duisternis reeds in donkere nissen nes telt. Een man op klompen stapt voorbij kelder verklinkt het geluid tusschen de overleunende gevelsEen hooge don kere deur gaat plotseling geruchtloo* open. een nonnenfignurtie de kap diep over het voorhoofd, daalt de hardstee non tran af. steekt de smalle «traat met snelle stappen over en verdwijnt in een even geruchtloos opengaande deur aan de andere zijde De geest der middeleeuwen waart fond en fluistert zijn herinneringen en geheimen. De witte gevels lichten nog lang na, als de schemering gevallen is en wij langzaam terugkeeren naar de plaats^ die ons uitgangspunt was. Helder klinken de klokken van de „Lange Jan" over de oude binnen stad en in het Zuidoosten glanst zacht de sikkel der wassende maan Een tweetal afbeeldingen, naar hout sneden van den schrijver van den O.L. Vrouwe-toren en het Diventoren- tje, versieren deze artikelen. De beplanting van de Koninklijke tuinen te Soestdijk Dank zij den ijverigèh arbeid van de bollenplanters in de Koninklijk tuinen te Soestdijk, is de afgeloopen week dc aanplanting gereed gekomen. Zoools bekend verklaarden vele firma's zich bereid belangeloos bollen af te staan en hebben kweekerszonen van de af deelingen Hillegom zich met dc uitvoe ring van de werkzaamheden belast. Daar het plantseizoen reeds verstreken was. moest met man en macht gewerkt worden om den achterstand tot een mi nimum te beperken. Aan den voet van den voorgevel van het paleis zijn in bestaande rabatten Darwin- en vroege tulpen geplant, ter wijl het voorterrein van een gazonbe planting met crocusscn werd voorzien. Voor den vleugel, dien de Prins en de Prinses zullen bewonen, zijn in den bc- staanden aanleg perken, randen en vakken met enkele en vroege tulpen, met Mendel, Triumph en late en bree der tulpen geplant. Bij de beide Oran- gerie-gebouwen zijn randen en vakken met hyacinthen geplant. Voorts is in aanwezige rotspartijen en borders de beplanting aangevuld met allerhande soorten bijgoed en tulpen. Naast dc perk- en randbeplantingen zijn vrij omvangrijke onder, en gazonbe plantingen uitgevoerd, waarvoor in de eerste plaats narcissen en crocus, maar ook scilla. chinodoxa. muscari, galan tbus en dergelijke zijn gebezigd. Deze blijvende verwilderingsbeplantingen vooral, zullen ook van den openbaren weg af te zien zijn en fleur brengen in bet uitgestrekte- boschpark. dat het Paleis omringt. EEN MOOIE GIFT Bij den heer Martens, penningmees ter van het Oranje-Comité 1936 (post gironummer 28860, Middenstandsbank) is van iemand die onbekend wenscht te blijven, een gift van f 50.ingeko men, met verzoek dit bedrag te voegen bij de som. die door bovengenoemd Co mité is uitgetrokken ter uitreiking aan de armen van alle gezindten in onze Gemeente. IR. A. GROOTHOFF VRAAGT ONTSLAG Als lid van de vaste commis sie van den Econ. Raad Bij beschikking van den minister van handel, nijverheid en scheepvaart is aan ir. A. Groothoff, alhier, op zijn ver zoek eervol ontslag verleend als lid van de vaste commissie van den Economi schen Raad voor de economische voor lichting. EXAMEN Voor het examen van apothekers adsistente slaagde te Utrecht onze stad genoote mej. J. van Dam, De heer A. Langkemper spreekt in het Volksgebouw voor de R.S.A.P. Voor de afdeeling Amersfoort van de R.S.A.P. heeft gisteravond de heer A Langkemper in het Volksgebouw ge sproken over de revolutie in Spanje waarvan, hij de voorgeschiedenis reeds in een vorige vergadering uiteengezet had. Nadat de afdeelingsvoorzitter, de heer A. H. Butselaar, deze openbare cursusvergadering geopend had, ving de heer Langkemper zijn causerie aan met te wijzen op het karakter van het anar chisme en communisme in Spanje Vooral het aan den arm van de bour geoisie loopen door het communisme in zijn huldigen vorm, hekelt hij zeer Madrid wordt op het oogenblik ge steund door Russische wapenen, Cataïo* nië echter niet, want daar streeft men nog naar de wereldrevolutie, zooals Le nin en Trotzki die predikten, voordal het communisme een andere gedrags lijn ging volgen. Rusland is pas op het allerlaatst te hulp gekomen, maar de staat, die van het begin af gesteund heeft, is Mexico geweest. Spreker wijdt uit over de revolutie in 1931, waaruit de republiek ontstond, terwijl uit deze republiek de burger oorlog geboren werd. Allen, die in 1931 hun bestaan in gevaar gebracht zagen, sloten zich aaneen tegen het volk en ei gebeurde niets. Toen had het volk, al dus spreker, deze gehate, aaneen ge sloten massa over de kling moeten ja gen. Een spoedige nederlaag moest nu wel volgen, daar er geen krachten wa ren als Lcnin en Trotzki, om de sociale revolutie tot een volkomen overwin ning te voeren. De bourgeoisie maakte zich klaar, acht maanden later zaten de gevangenissen vol met arbeiders, anar- cho-syndicalisten, anarchisten, revolu- tionnairen en communisten. De October revolutie van 1931 bracht voor dc mo narchie een verloren slag, maar een tweede slag moest nog geleverd worden tegen dc kerk. Deze is momenteel in vollen gang. Spreker wijst op de sta- kingsepideniic, die na 1931 uitbrak, waaruit volgt, hoe weinig de republi- keinsche en socialistische ministers voor het volk deden. Een onoverbrug bare kloof ontstond tusschen de anar- cho-syndicalistische arbeiders en het parlementaire socialisme; de Asturische mijnwerkers kwamen in opstand, maar konden het niet bolwerken tegen de tienvoudige overmacht. Zij gaven zich over, vertrouwend op het woord van een generaal, maar deze moordde, aldus spreker, toen de overgave eenmaal een feit was, Oviedo uit. Hij wijt dc oorzaak van dezen burger oorlog, waarin de Mooren opgeroepen zijn door Franco om bommen te werpen op vrouw en kinderen te Madrid, geheel aan het laffe optreden van de republi keinen en socialisten na 1931, toen zij de macht in handen genomen hadden. Zij durfden niets 1e riskeeren, maar Franco durfde toen wel, met al de noodlottige gevolgen daarvan. Nu dc burgeroorlog reeds lang begonnen is, toont het proletariaat zijn enorme krachten, die echter reeds van te voren hadden voorbereid moeten zijn. Dan had Franco nu niet voor Madrid gestaan, waren er geen Mooren in Spanje ge komen, die al lang onafhankelijk ver klaard hadden moeten worden. Wat er ook moge gebeuren, aldus spreker, nooit zal de oude orde meer hersteld worden, het volk zal nooit meer zijn ellendig lot met geduld willen dra gen. Hij besluit met de vraag of het pro letariaat in staat zal zijn om de leiding in handen te nemen. Zijn overtuiging is bevestigend, mits men maar het socia lisme plaatst tegenover het kapitalisme Ze zijn er weer: de postzegels met toeslag voor het Misdeelde Kind. Wie ze nog niet kocht heeft iets gemist, want het is een bekoorlijke serie. Een bazuin-engeltje zweeft door de lucht Voor het Kind. Laat het ook U wakker bazuinen I en daarmede voor altijd en afdoende af- rekent. Het marxisme zal daarbij zege vieren van Catalonië uit. Na de pauze werden lichtbeelden over den strijd in Spanje vertoond. Huldeblijk voor den heer Y. Baan secretaris van de Ver. tot bevordering van het Vreemdelingen* verkeer Morgen zullen de heer en mevr. Baan den dag herdenken, waarop zij voor 25 jaar in het huwolijk traden. In verband daarmede heeft het bestuur van de Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelin genverkeer te Amersfoort besloten zijn groote waardeering voor het vele werk, dat door den heer Y. Baan als secretaris voor dc vereeni ging verricht is, te uiten met het aanbieden van twee zilveren kande laars. De aanbieding van dit hulde blijk heeft morgenmiddag tijdens de receptie plaats. BURGERLIJKE STAND 7 Decemboi Geboren: Johannes Julius Fritz, zoon van Johannes Julius Fritz Eijmann en Gerarda Schimmel; Max, zoon van Ype Boersma en Klazina van der Schoor; Jacobus Johannes, zoon van Johannes Burger en Hendrika Johanna Duwel; Johannes Maria, zoon van Reiniei Joseph Wakclkamp en Geertruida Joanna Antonia Schrasser; Teunisje. dochter van Tennis van Drie en Maria Brons; Ernst Harry Richard, zoon van Hendrik Fliek en Maria Johanna van Beek. Overleden: Gesina Prins, 84 jaar weduwe van Leonard Wilhelm Oudraad ST. NICOLAAS IN DE VALK Gisteren had het bestuur van de Spooronthoudersvereeniging alhier in De Valk voor de kinderen een gezelli- gen avond georganiseerd, die zich in een groote belangstelling mocht ver heugen, waaraan het bezoek van St. Nicolaas zeker niet vreemd was. De voorzitter van de afdeeling. de heer H. Morren, sprak een kort openingswoord, waarna de heer Maas zijn moeilijke, maar dankbare taak aanving met een poppenkastvertooning. Dat dit gedeelte van het programma inMoeg, bleek wel uit het pleizier en gejuich van de kleine toehoorders. Daarna werd een tooncelstukje opgevoerd en deed St. Nicolaas zijn entree. Hoe groot toen de vreugde in de zaal was, hoeven wij niet to beschrijven; de angst van de jeugd voor den Sint was spoedig ver dwenen en ongedwongen werd fee6t gevierd. Met leege handen gingen de Kleinen niet naar huis, integendeel, vele versnaperingen kregen zij in ont vangst te nemen, waardoor deze avond geheel aan de bedoeling beantwoord de. die het, betsuur van de S.O.V. be oogd had. POLITIERECHTER Had zich niet op den vastge* stelden tijd in het garni* zoen hier gemeld Er kwam in dc beklaagdenbank voor den politierechter te Utrecht een jeugdig militair in uniform, te dezer stede in garnizoen. Hem was ten laste gelegd, dat hii niet op den vast- gestelden tijd zich in hPt garnizoen had aangemeld om z'n dienstplicht te ver vullen. De jongeman erkende, niet op den bepaalden dag present te zijn ge weest; hij deelde mede, dat hij niet verschenen was, omdat hii aan vankelijk voornemens was dienst te weigeren, van welk voornemen hij evenwel later terue was gekomen. Toen hii van inzicht veranderd was, had hij zich alsnog aangemeld. Door den compagnies-commandant van verdachte was een schrijven inge zonden hii den politierechter, waarin werd medegedeeld, dat verdachte mili tair reeds was gestraft in dezen zin, dat hii in stede van vijf en (en halve maand thans elf maanden in dienst moest blijven; de compagnie*-mmman dant voegde aan die mededceling toe. dat hii vnnr dpn jongen man clementie inriep bij den rechter, omdat de ion- •eling nu voorbeeldig z'n militairen dienst verrichtte, en op zijn gedrag niets viel aan te merken. De officier van justitie en de politie rechter waren bereid na dit bericht, den iongen zeer Hert-ent te behandelen. Hem werd een geldboete opgelegd van één gulden. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK Overzicht over November: Aantal uitgeleende handen: 6809. Aantal hezopkers aan couranten- en studiezaal: 2404. Eenige der nieuwe aanwinsten: Apon, Jan. Gentlemen. 813.6 Apo. 1. Asscher-Pinkhof, Clara. Noor een schuit met violen. 813.6 Ass. 2. Beebe, William. Zee-geheimen; mijn onderzoekingstochten op den zee-bodem. 551 Bee 2. Bergman, Hjalmar. Opschudding. 863. 6 Ber. 1. Bokhorst, G. van. Onder lage daken. 813. 6 Bok. 1. Bokhorst, G. van. Menschen ontmoe ten elkander. (Vervolg op voorgaande). 813. 6 Bok. 2. Bvrd, Rich. E. Mit Flugzeug, Schlit- ten und Schlepper. 917 Bvr. 2. Cornelisscn, A. J. M. Beginselen der Nederlandsche politieke partijen. 329 Cor. 1. Demers, Frans. Per auto door het hart van Afrika. 918 Dem. 1. Deys, Fr. en L. W. Zweerman. Bewer ken en sieren van metaalplaat. 688 Dev. 1. Fabricius, Johan. Flipje. 813.6 Febr. 9. Gabriëls, John. Goudclausules. 332 Geb. 1. Gelder, H. A. Enno van. Anderhalve eeuw Europeesche geschiedenis. 1789 1935. 990 Gel. 1. Hobart, Alice Tisdale. Olie voor Chi na's lampen. 823.7 Hob. 1. Hoek, W. A. Door de branding; een boek voor het gezin in dezen tijd. 172 Hoe. 1. Jong, K. II. E. de. De parapsychologie. 182 Jon. 1. Komakichi Nohara. Japan zooals het is. 973 Kom. 1. Kruif, Paul de. Why keep them alive? 614 Kru. 1. Ludwig, Emil. Der Nil. 917 Lud. 1. Man, Herman de. De barre winter van negentig. 813.6 Man. 8. Mórode, Willem de. Geestelijke liede ren; een bloemlezing. 811. Mer. 1. Nes-Uilkens, G. van. Nieuwe paden. 813.6 Nes. 10. (Vervolg op: Eerwaarde). Peereboom, Robert. Een hondenleven den baas toegeblaft. 813.6 Pee. 1. Reinecke, Carl. Meister der Tonkunst. 927. Rei. 1. Rilke, Rainer Maria. Het dagboek van Malle Laurids Brigge. 833.7 Ril. 4. Roest. F. P. Radio-telegrafie en -tele fonie. 654 Roe. 1. Sanders, Paul, F. Moderne Nederland sche componisten. 927. Sand. 1. Schnitler, Gudmund. De wereldoorlog (1914—1918 910.1. Sch. 1. Scholte-Hoek, C. H. A. De soep en het tusschengerecht bij huiselijke dineetjes. 641 Sch. 1. Zischka, Antoine (E.) De geheime oor log om de katoen. 338 Zis. L De middenstand zal zijn aanhankelijkheid betuigen Gisteravond vergaderde dc F.A.M. Tei tafel kwam „bespreking ctalagewcdstijd tijdens de feesten bij het huwelijk van onze Prinses". De voorzitter der F.A.M. de heer L. A. A. van Hamersveld, die namens den Middenstand in het Oranje Comité 1936 zitting heeft, deelde mede, dat het Oranje Comité prijs stelde op een étalagewedstrijd, gevel versiering en/'of verlichting in die dagen. Na cenige bespreking werd besloten aan dezen oproep gevolg te geven en in die dagen een wedstrijd te houden waaraan alle Middcnstandcrswinkeliers kunnen deelnemen, dus ook do nict-ge organiseerden. Waar het hier zuiver een uiting betreft van aanhankelijkheid van den Middenstand tegenover ons Vor stenhuis, is altlus besloten. De Voorzitters der drie Middenstands vereenigingen (de heer L. A. A. van Hamersveld, W. Wijk en E. Bootle) wer den in de uitvoerende commissie be noemd terwijl het secretariaat zal wor den waargenomen door P. T. v. Ilelsdin- gen. Tevens zal aan dc Winkellcrsver- eenigingen Leusderkwartier en Soester- kwartier gevraagd worden om in die commissie zitting te nemen. Het inleggeld wordt zoo laag mogelijk gesteld (denkelijk op 0,50), terwijl de winkeliers waarschijnlijk in groepen worden ingedeeld, om ieder zooveel mo gelijk kans te geven ook in zijn branche een prijs te winnen. Volgende week komt het comité bij elkaar om verdere plannen uit te werken. Om dienst te doen als afzetting langs de te volgen route op 7 Januari Van de vier infanterie regimenten welke hier in garnizoen liggen, zul len op 7 Januari bij het huwelijk van Prinses Juliana en Prins Bern- hard niet minder dan 1200 man schappen naar den Haag gaan om als afzetting dienst te doen langs de te volgen route. Hiertoe zal per regiment een bataljon gevormd wor den, dat weer onderverdeeld is in drie compagnieën van drie secties, van drie groepen. BOOTTREIN M.S. „BALOERAN" Naar het Passage- en Reisbureau „Amersfoort", Bergstraat 27, Off. Agent schap van de Rotterdamsche Lloyd, ons mededeelt, wordt dc boottrein in aan sluiting aan bovengenoemd mailschip 9 December 6.16 tc Roosendaal, 7.12 te Rot terdam (D.P.) en 7.38 tc Den Haag (II.S.) verwacht. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort doen tc weten, dat bij Ko ninklijk Besluit van 3 November 1936, no. 59 liet volgende is bepaald: ,Wij Wilhelinina, lnj de gratie Gods Koningin der Nederlanden, Prinses van Oranje-Nassau, enz., enz., enz. Op de voordracht van Onzen Minister van Binneniandschc Zaken van 29 Oc tober 1930 No. 30077, afdeeling Ambte narenzaken; Gelet op artikel 126 der Ambtenaren wet 1929; Overwegende, dat de raad der ge meente Amersfoort bij Ons besluit van 2 Mei 1936, No. 5 aangemaand tot her ziening van dc wedden en loonen van het personeel dier gemeente als in den bij ons vorengenoemd besluit behooren den staat is aangegeven, in zijn verga dering van 28 Augustus 1936, betref fende de salarieering van genoemd per soneel een aantal besluiten heeft geno men; dat de in genoemde besluiten getroffen regelingen niet in alle opzichten vol doen aan de bij Ons eerder genoemd besluit gegeven aanwijzingen; dat burgemeester en wethouders dier gemeente, hij ons besluit van 25 Sep tember 1936 no. 29 tot het treffen der voormelde regeling uitgenoodigd, aan deze uitnoodiging geen gevolg hebben gegeven; Hebben goedgevonden en verstaan: I. In te trekken het besluit van den raad der gemeente Amersfoort d.d. 28 Augustus 1936,no. 390, bijlage IV, strek kende tot vaststelling van een verorde ning tot wijziging van de Instructie van den conciergekamerbewaardcr van hel raadhuis; II. Dc bij besluit van genoemden raad van 28 Augustus 1936, no. 390 (bijlage III) vastgestelde wcdderegeling voor het personeel der gemeente Amersfoort, opgenomen in den bij dat besluit be- behoorenden staat bijlage I, aldus tc wijzigen: a. dc functie van bode-geldophaler ter secretarie wordt van schaal 4a over gebracht naar schaal 4: b. het achter dc in schaal 4a ver melde functie van conciergc-kamer- bewaarder voorkomende cijfer (1) wordt gewijzigd in (5), terwijl aan den voet van den staat de volgende noot wordt ojigenomen: (5) met vrije woning en een persoon lijke toelage van f 100. c. het achter de in schaal 10 vermelde functie van keurmeester-opzichter voor komende cijfer (2) wordt gewijzigd in (6), terwijl aan den voet van den staat de volgende noot wordt .opgenomen: (6) voor vrije woning met 150. verminderen. Onze Minister van Binnenlandsche Zaken is belast met de uitvoering van dit besluit. Het Loo. 3 Nov. 1936. (get.) WILHELMINA. De minister van Binnenl. Zaken. (get.) J. A. DE WILDE. Overeenkomstig het oorspronkelijke De secr.-gen. van Binne,--.l. Zaken (w.g) FR EDERIKS. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort den 7 December 19.36 Burgemeester en Weth. voornoemd. De Rurgemeestcr. VAN RANDWIJCK De Secretaris, K. KAAN WERPEN HUN Zij, die zich met ingang van 1 Januari 1937 als kwartaal-abonné op het Amers- foortsch Dagblad abonneeren, zullen de tot dien datum verschijnende nummers GRATIS ontvangen. DIRECTIE A. D. ijnhandel „De Moor" Langestraat 8 Tel. 129 ognac vieux f 2.60 p. fl ognac Duranton (3.25 p. fl. Van het R.-K. ziekenhuis in het West- einde tc 's Gravenhago uit heeft giste ren de begrafenis met militaire eoi plaats gevonden van eerste luitenant II II Blom, van het 16c regiment infante rie alhier, gedetacheerd aan de Iloogero Krijgsschool in Den Haag. De stoet he stond uit 4 hoornblazers van de jagers dc Koninklijke Militaire Kapel, een de tachement grenadiers, onder commando van kapitein J. de Visser, en daarachtei een vuurpeloton van 20 man. Achter den lijkwagen (4 officieren fungeerden als slippendragers) volgden 12 ondcrof ficicren als lijkdragers, en achter volg- rijtuigen liepen nog 100 manschappen mede. Dc publieke belangstelling in dc huurt van het ziekenhuis en van de begraaf plaats en langs de route, dien de stoel volgde, en wel voornamelijk in de bin nenstad, was buitengewoon groot. De kapel speelde onderweg treurmuziek. Op het r -k. kerkhof St. Barbara bestond van militaire zijde veel belangstelling. O.m. waren aanwezig eerste luitcnanl der infanterie Leczer en een deputatie van het 10e R. I. alhier bestaande uil majoor H. D. Buurman, kapitein II. Swart en eerste luitenant G. C. Kerling De absoutc en bcaarding werden ver richt door pastoor Anncgarn. Een fami lielid bracht dank voor de ondervonden deelneming. gemeentelijke arbeids beurs Overzicht van de werkzaamheden der Arbeidsbeurs gedurende de maand No vember: Afdeeling voor mannen: Aanvragen van werkgevers 116; aanbiedingen van werkzoekenden 2098; aantal plaatsin gen 91; (over de maand November van het vorige jaar waren deze cijfers resp. 76. 1887 en 63). Afdeeling voor vrouwen: Aanvragen van werkgevers 82; aanbiedingen van werkzoekenden 335; aantal plaatsingen o9; (over de maand November van het vorige jaar waren deze cijfers resp 71, 309 en 49). garnizoen Eersle luitenant C. Walraven van het 5c regiment infanterie alhier is tot 1 November 1937 werkzaam gesteld ondei de bevelen van den chef van den gene ral en staf. fruit, en groentenveiling Lof 56 ct., schorseneeren 45 goud- reinet 16—25 bellefleur 15—24, ster appelen 18—20. Bergamot 1.315. Sehij- velingen li15. spinazie 19—21, Uien 22—23, bieten 17—19, wortelen 17—10, sla 18—30. andijvie 0—12, prei 49, knolselderij 485.3. ramanas 1012* raapstelen 5—7,.peterselie 14—15, bloem kool i 10. roode kool 2.352, groene kool 10—20, boerenkool 7ft.\

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1936 | | pagina 5