J.A. SCHOTERMANZn. St EMILION 1929 iOESTER RAAD IS LANG VAN STOF JOH. BOTTINGA Reorganisatie Gem. werken Bevordering der bijenteelt Nederlandsche „studs" winnen TOONTJE VAN TEUTEN DE MILLIONNAIR Geen brandweercentrale in Soesterberg DRAISIJIA-van-VALKENBURG A\ LEVER! PALEIS SOESTDIJK ANDERIESSEN EINDIGT ZIJN INTERNATIONALE CARRIERE Radioprogramma per flesch fl.35, per anker f53. WIJNHANDEL GEVESTIGD 1878 2e BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 11 DECEMBER 1936 Het voorstel van B. en W. na urenlange discussie aanvaard I SOEST. Dc Daad dezer gemeente ■wam Woensdag onder voorzitterschap jan burgemeester G. Deketh in verga dering bijeen ter behandeling van een f-jj lange agenda. Allereerst kwam in stemming hot foorstel van den heer Hilhorst (R.K.) An in art. 28 der nieuwe Bouwverorde ning te lezen 35 M3 in6tede van 40 M\ 'i welk voorstel in een vorige ver- Ib lering de stemmen staakten. Ook nu laakten de stemmen zoodat dit voor- Jol als verworpen wordt beschouwd. D- geheele bouwverordening werd daarna aangenomen met 8 stemmen ®or, 6 tegen. |Na eenige hamerstukken, o.a. een borstel tot het geven van machtiging an B. cn W. om gedurende het jaar ^i>:;7 braakliggende grond kosteloos aan felioeftigen voor liet verbouwen van aardappelen beschikbaar te 6tellen, ■wam in behandeling do vaststelling vaii een nieuw reglement voor Maat schappelijk hulpbetoon. Dit voorstel werd door B. en W. teruggenomen om- da; hun uit de besprekingen bleek dat zo- wel de Raad als dc leden van Maatsch. Hulpbetoon geen gelegenheid beiiben gehad het reglement voldoende te bostudceren en dit ook niet in de Commissie werd behandeld. Wethou der Gasille merkte hierbij nog op dat hem door den voorzitter van Maatsch. Hulpbetoon was medegedeeld dat het liglement daar behandeld was. B|De lieer v. d. Berg (R.K.) ontkende iiii cn zeide dat het reglement alleen was aangekondigd. 'Iln behandeling kwam vervolgens de ben ntwoorcling door B. en W. van vra gen door den heer Thijssen (K.D.P.) in een vorige vergadering gesteld, betref fende het stichten van een brandweer centrale te Soesterberg. Uitvoerig zette de heer Thijssen (zoo zelfs dat hem ge vraagd werd of hij aan een Kerstver haal bezig was) de noodzakelijkheid van een dergelijke inrichting uiteen, welke z.i. uitstekend te combineoren Whs niet het politieposthuis. ^|De Voorzitter antwoordde dat inder tijd reed§ was medegedeeld dat een brandweercentrale voor Soesterberg overbodig werd geacht waarbij er te vens op gewezen werd dat zoowel aan de reorganisatie van den brandweer te Soest en te 'Soesterberg werd gewerkt. Spr. sloot hiermede de discussie. Het voorstel tot opheffing der betrek king van gemeentevecarts ontmoette bij den Raad geenerlei bezwaren. De he-'r v. Breukclen (K. D. P.) wees er evenwel op dat deze functie reeds veel eerder had kunnen worden opgeheven, lil. zoodra de paardentram in 1924, verdween. |De Voorzitter geeft toe dat hier een verzuim is eepleecrd doch zoo erg als de heer v. Breukelen het voorstelde, Was het niet. Het laatste paard is n.l. pas verkocht. Reorganisatie Openbare Werken j Het voorstel tot reorganisatie van den (Jjrnst van Gemeentewerken heeft heel Wat stof doen opwaaien en eenige uren Meeft de Raad er mede zoek gebracht. De heer Nooder (S. D.) deed een «cherpc aanval zoowel op dit als vori ge colleges van B. en W. Na den aanleg Van het natuurbad, waarvan de be grooting met meer dan 100 werd iSKorSchreden, kwam men tot de con clusie dat er aan den dienst van Publie ke Werken wat haperde en ging men la n het reorganiseeren. Van deze reor ganisatie heeft spr. sterk den indruk gekregen dat deze uitsluitend bestond in do benoeming van een Directcur-In- Jenieur. Spr. prees zich gelukkig dat hu indertijd tegen had gestemd omdat Bil toen reeds meende dat de kwestie gaarmede niet was opgelost. Ook deze Jirecteur-Ingenieur heeft niet tegen n stroom op kunnen roeien, dank zij dr duistere invloeden van B. en W. In rei tweede rapport dat genoemde Di- fecteur over reorganisatie van „Publ. perken" uitbracht, zegt deze dat de Volhouder van Openbare Werken hem -droeg opnieuw een rapport uit te hingen waarin hij een compromis ®incst do°n aan zijn eigen voorstellen! |J'eruit blijkt; aldus spr wel duidelijk foe B. en W. hun invloed uitoefenen b" Openbare Werken. Hier heeft men Jen Directeur in een hoek getrapt, penals de Commissie van bijstand die biet werd gehoord maar slechts van al- kennis te nemen had. De heer Hilhorst (R. K.) beluisterde lit de rede van den heer Nooder dat bet niet altijd zuivere koffie bij Open bare W erken zou zijn geweest en con stateerde dat geen der Raadsleden zich 6' moe zal kunnen vereenigen dat men schen worden ontslagen omlangs een bimveg den Directeur kwijt te raken. De heer Endendijk'6 rechtvaardig heidsgevoel was door hel voorstel van en W. niet bevredigd. De betreffen de Tcchn. ambtenaar Ie klasse heeft steeds verbazend hard gewerkt en ook spr. vindt het niet mooi om dezen uit leg van reorganisatie te zoeken om verschillende menfcehen te treffen. De Voorzitter wees er nog -*ens op dat bier de kwestie niet gaat over perso nen maar om reorganisatie van den dienst. Nadat nog eenige sprekers op vrij wel dezelfde wijze aan het woord zijn geweest, zei wethouder De Bruin dat, zoolang hij al wethouder was geweest pc steeds beweerd was dat Openbare W erken veranderd moest worden. De verwijten van den heer Nooder kan ®pr. gevoegelijk naast zich neer leggen omdat hij toen nog geen wethouder was. De machinaties welke de heer Nooder schetste, waren volgens spreker nóg aanwezig en als wethouder krijgt men den indruk bij Openbare Werken dat daar dc zaken niet worden aange pakt zooals het moet. Spr. heeft zich met voel dingen daar moeten bemoeien welke niet des wethouders zijn. De heerschënde gedachte in den Haag is dat er in Soest niet economisch wordt gewerkt vandaar het voorstel tot reor ganisatie. Hij is zich bewust dat na de leorganisatie er niet ve»l menschen overblijven om groote werken te ma ken. Goede werkobjecten behooren niet uit do boezem van B en W. to komen maar zo kwamen ook niet van die menschen waarvan ze verwacht moch ten worden. De voorzitter bracht nog eens naar voren dat deze reorganistio niets te maken heeft met de al of niet ge- ecniktheid van de ambtenaren. Hier voor zijn andere middelen. Men moet geen werk zoeken omdat men ambte naren heeft, maar juist anders om. De naar voren gebrachte werken zijn naar het oordeel van B. en W. niet noodza kelijk. Er mag alleen het noodzakelijke gedaan worden. Wethouders Gasille voegde hieraan nog toe dat de indruk welk Openbare Werken bij do betreffende autoriteiten had gemaakt, niet gunstig was. Over het uitgebrachte rapoort van den Direc teur jnzake do rcorganisit'e was men in 't geheel niet te spreken cn men had to verstaan gegeven dat dc werken, welke eigenlijk door Openbare Werken behoorden to worden uitgevoerd voort aan zouden worden fopgedragen over do Ned. Heide Mij. De Voorzitter deel.Ie hierna mede dat de besprekingen in eersten termijn hiermede waren beëindigd. Indien er nog verder over personen zou worden gesproken, men in geheime vergadering moeten overgaan. Uit den Raad kwa men hierover protesten los. Nadat nog de heeren v. d. Ven (PI. Bel.) en Zijlstra (A. R.) het woord had den gevoerd, waarbij gewezen werd op het feit dat, bij allien de leiding geen 100 was geweest, men van dc ambtenaren toch had mogen venvach ten dat zij goed werk deden. De vergadering werd hierna ver daagd tot des middags. Middagzitting Bij den aanvang van de middagver gadering stelde de voorzitter do gele genheid open om in tweeden termijn te spreken over het voorstel van B. en NV. tot reorganisatie van den dienst van gemeentewerken. De heer Thijssen (K.D.P.) deelde mede, dat hij en zijn politieke vrien den het voorstel-B. cn w. zullen steu nen. De heer Hilhorst (R.K.) drong nog maals aan om, wanneer er aan een reorganisatie van Openbare Werken ge werkt wordt, dit met eerlijke oogmer ken te doen. Laten we, aldus spr., toch. geen menschen ontslaan, met het doel den directeur te laten bewijzen waar toe hij in staat is. Naar spr.'s oordeel behoorde de Raad dit voorstel naar do Commissie van Bijstand terug te ver wijzen. Spr. achtte het voorstel zoo niet aanvaardbaar. Do voorzitter zette nog eens uiteen, dat er niets anders achter moet wor den gezocht dan wat het voorstel be oogt. Ook de heer Endendijk achtte zijn rechtsgevoel op deze wijze niet bevre digd, het komt hem als iets stuitends voor en kan derhalve zijn stem niet aan het voorstel geven. Wethouder Gasillo heeft reeds jaren lang de gedachte met zich gedragen clat Openbare Werken ziek is en steed9 had hij het gevoel dat er niet goed ge werkt werd. De heer Nooder had af zitten geven op vorige colleges van B. en W., maar hoewel dit geen krachtige figuren waren, waren zij niet alleen schuldig. Ook Openbare Werken trof schuld. Het mankeerde daar aan sa menwerking, vooral bij den aanleg van het natuurbad, welk werk ver boven hun krachten ging. Op het gebied van financiën is er geen» behoorlijk toezicht geweest en dat het is geloopen zooals het is gegaan, had spr. nimmer ge dacht. Toen spr. nog geen wethouder was heeft hij herhaaldelijk op reorga nisatie aangedrongen. Eindelijk is het eerste rapport gekomen, hetwelk in een vergadering van B. en W. in tegen woordigheid van den directeur is be handeld, met gevolg dat het rapport veranderd werd. Dal de directeur dit overleg op prijs stelde, blijkt uit het tweede rapport, waarin de directeur zijn dankbaarheid er over uitspreekt. Bij die besprekingen zat toen reeds de vorm van de huidige reorganisatie voor; er is echter op eenige punten aan de verlan gens van den directeur toegegeven, om dat het College de illusie had dat do directeur met een krachtig omlijnd plan zou komen. Later zijn nog eenige andere kwesties naar voren gekomen, waardoor wij, aldus spr., een anderen kijk op den directeur kregen. Het Col lege is toen tot de conclusie gekomen, dat aan het oorspronkelijk, door B. en W. gedachte, reorganisatieplan moest worden vastgehouden. Spr. constateer de nog eens het feit, dat groote werken van hoogerhand geen goedkeuring meer zullen erlangen, alvorens de reorgani satie van Openbare Werken is doorge voerd. Menschen wegwerken langs een omweg heeft nimmer voorgezeten. Vast heeft steeds gestaan dat er aan het hoofd van Openbare Werken een inge nieur moest komen, die de werken wist voor te bereiden en uit te voeren. Maar daarnaast moesten menschen zijn die in dit kader pasten. Dit hadden wij voor oogen voor nog die zaken waren gepasseerd, welke minder prettig voor het College van R. cn W. waren. De heer Nooder (S.D.) protesteerde tegen het feit dat wethouder Gasille den directeur in de discussie betrok, hoe wel deze niet aanwezig was en zich derhalve niet kon verdedigen. Spr. wees er op hoe bij de benoeming van den directeur een volmondig ja uit den jnond van dezen wethouder had geklon ken, toen hem gevraagd werd of hij dezen directeur geschikt achtte. Nadat nog eenige sprekers het woord hadden gevoerd^ waarbij zich geen nieuwe gezichtspunten openden, bracht de voorzitter het voorstel-Hilhorst (om de reorganisatie opnieuw ia de Com missie van Bijstand te behandelen) in stemming. Het werd verworpen niet 8 stemmen tegen, 6 vóór. Het voorstel van B. en W. kwam daarna in behandeling. Het benoemen van een adspirant landmeter werd vor- worpen, terwijl een typiste niet do kleinst mogelijke meerderheid werd benoemd. Per 1 Maart 1937 werden ont slagen 1 technisch ambtenaar le klasse, 1 technisch ambtenaar 3e klasse, 1 werkman en voorts 2 werklieden per 1 Fcbr. 1937. Een voorstel van don heer Endendijk om den technisch ambte naar le klas uit utiliteitsoverweging ontslag te verlccncn per 1 April 1937, werd verworpen. Do reorganisatie is dus hierdoor een voldongen feit. Een credietaanvraag van 4U0 voor de samenstelling van een wegen legger achtte dc heer Nooder (S.D.) overbodig, evenals de heer Hom, die meende dat dit wel door eigen personeel kon go schieden, in plaats dat dit aan het in genieursbureau „Ovcrsticht" werd op gedragen. Wethouder Gasille gaf over deze ere diet-aanvraag een nadere uiteenzetting, welke blijkbaar bevredigend was, want hot voorstel werd daarna aangenomen met 8 stemmen voor, 6 tegen. Het voorstel om ontslag te verlecnen uit den gemeentedienst aan don chauf feur-monteur H. A. Vos ontmoette in den Raad nogal bezwaren. De heer En dendijk betreurde het dat deze man een slachtoffer van dc omstandigheden moest worden en daar er ook een psychologische zijde aan dc zaak zit. wilde hij betrokkene gedurende 2 jaar een afloopendc uitkccring geven, opdat hij niet zonder inkomsten zou komen Do heer Nooder bezag in de kwestie- Vos ook de houding van diens supe rieuren en wilde hem in verband daar mede nog eens een proeftijd goven van 3 maanden. Wethouder de Bruin trachtte aan to toonen dat de bewuste persoon niet te handhaven was, doch de Raad bleek het hiermede niet eens to zijn en be sloot den chauffeur nog een proeftijd van 3 maanden te geven. T. z. t. zullen B. en W. dus met nieuwe voorstellen moeten komen. De Raad benoemde in de vacature W. Th. Weyts in do commissie van toezicht op het L. O. de heer S. Fok- kens en tot lid in de commissie tot we ring van schoolverzuim (vacature W. A. Patijn) den heer M. v. Vecrcn. De schenking van een stukje grond en de verkoop van een bouwterrein aan den Braamweg ging zonder bespreking onder den hamer door. Op eenige adressen van ingezetenen om den naam van Spoorstraat te ver anderen in Prins Bernhardlaan vond bij den Raad een gunstig onthaal. Deze naamswijziging zal ingaan op den huwelijksdag van do Prinses. Waar ln het geheele Oranje-kwartier" slechts één straat is, n.l. de Julianastraat, be sloot dc Raad ook dezen naam te her- loopen in Julianalaan. De Rondvraag leverde slechts eenigo onbelangrijke zaken op waarna de Raad in geheime zitting overging tei behandeling van belastingreclamcs. De lange agenda, die evenwel slechts een tweetal belangrijke punten bevat te, heeft j'uist een geheclen dag in be slag genomen. 6e Jaarvergadering van den Ring Amersfoort en Omstreken ZEIST, 9 Dec. Gisteren hield de Ring Amersfoort en Omstreken van de Vereen, tot Bevordering der Bijenteelt in Nederland, omvattende de afdcelin- gen Amersfoort, Zeist, Bilthoven, Utrecht, Bussum, Laren, Blaricum en Soest, zijn jaarvergadering in Hotel „Munzert" onder voorzitterschap van den heer A. Vos van Bussum. De ver gadering, die ondanks het slechte weer zeer druk bezocht was, werd mede bij gewoond door den lieer v. d. Putelaar, die als gast Ring VIII van Amsterdam vertegenwoordigde en zich op de hoogto wilde stellen van de werkwijze van den Ring Amersfoort om ook een bijenmarkt te organiseeren. In zijn welkomstwoord heette de voor zitter den heer v. d. Puttelaar als ook den heer Joustra, Alg. Secr. van de Ver- eeniging, hartelijk welkom. Uit het jaarverslag van den secretaris den heer W. E. Asbeek Brusse, bleek, dat door toetreding van de afdeelingen Utrecht en Bilthoven thans 7 afdeelin gen bij den Ring zijn aangesloten. Ge memoreerd werd de samenwerking met V.V.V. te Amersfoort om meerdere be kendheid te geven aan de voorjaars- bijenmarkten en dat tevens een Bijen- beurs, gevestigd op „Bieënhof" te Soes terberg met als Directeur de heer v. d Broek, werd opgericht. Ook zorgde de heer v. d. Broek weer voor dc hestelling van naakte volken, waarvan er onge veer 40 werden geplaatst. Ook werd ge hoopt, dat de bijenmarktkastjes zich in meerdere sympathie zullen mogen gaan verheugen. Hierna bracht de heer Asbeek Brusse eerslag uit van de Centrale Marktcom- missie, waaruit bleek, dat de voorjaars bijenmarkt, ondanks ongunstig weer, een goed verloop had. ln totaal waren ongeveer 90 volken aangevoerd die te gen goede prijzen van de hand gingen Wat de marktkastjes betreft, werd op gemerkt, dat deze te hoog in prijs wa ren. Honingmarkten werden dit jaar niet gehouden. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende heeren A. Vos. J. Bosboom en J. E. ten Raa met algemeene stem men herkozen. Uitvoerig werden hierna de ervarin gen, opgedaan met de dit jaar verstrek te gedenatureerde suiker, besproken, waarbij bleek, dat sommigen onder hun volken groote onrust en zelfs sterfte constateerden, anderen weer niet, zoo dat niets definitiefs kon worden vastge steld. De secretaris der afd. Zeist deed nog mededeeling van de gevoerde cor respondentie over dit punt met Dr. Winkler cn den heer v. Gicrsbergen Ook de heer Joustra deelde nog een en ander ter opheldering mede. Besloten werd het batig saldo van de Centrale Marktcommissie te storten in de kas dezer Commissie. Naar aanleiding van een voorstel van de afd. Zeist om als donatrice toe te treden van de Stichting „Het Utrechtsch Landschap", voor de imkers van zoo groot belang, werd besloten, dat do Ring donateur wordt voor 5.— per jaar, terwijl afgevaardigden van andere afdeelingen dit punt in do vergadering hunner afdceling zouden ter 'sprako brengen. Een voorstel der afd. Amers foort om 't volgend jaar tëf gelegenheid van het 40-jarig bestaan der vereeniging den Imkersdag met daaraan verbonden bijentoolttentoonstelling in het rayon van den Ring, b.v. in Zeist, te doen hou den vond algemeen instemming bij de afdeelingen, die krachtige medewerking toezegden. In dezen zin zal de Ring zich tot het H.B. wenden. Wegens het late uur moest do inlei ding van den heer Joustra worden uit gesteld tot do voorjaarsvergadering van den Ring. Na rondvraag volgde hlorop sluiting. Interessant boekje in de Libellenserie BAARN. In de bekende libellen serie van Bosch en Keuning alhior is als nummer 202 eon zeer actueel boek je verschenen, n.l. een beschrijving van het paleis Soestdijk, de toekomstige wo ning van het prinselijk paar. Bij ccjn serie prachtige foto's van de verschil lende zalen en van mooio hoekjes uit het park vertelt Jo Vcldhcim op onder houdende wijze de geschiedenis van het paleis Soestdijk: de aankoop van een buitenverblijf op Soestdijk door stad houder Willem III in 1674, do daarop volgende restauratie, het bostier van „Marijke Meu", do weduwe van Jan Willem Frièo. de tijden van verval, enz. Ook Christoffel Pullman, de moedige schildwacht, wordt niet vergeten. En dan ten slotte het tijdperk na 1890, toen het palcis tot nieuw loven ontwaakte door dc geregelde aanwezigheid van Koningin-regentes Emma. Rudolf van Reest beschrijft voorts in dit boekje een wandclang door paleis en park. en brengt enkele anecdotes in herinnering, die een goede typeering. geven van de sfeer in en oni Soestdijk. SPORT EN SPEL Op het fraaie, en ondanks de slechte weersomstandigheden goed bespeelbaar terrein van clubhuis te Werve, hebben de Nederlandsche studenten een zeer fraaie 8lover winning behaald op hun Belgische collega's. Daarmede hebben zo ln deze reeks van wedstrijden om den W. Mulier-beker tevens revanche genomen voor de 21 nederlaag, welke zij het vorige jaar te Brus sel hebben geleden. NAAR De Telegraaf verneemt, heeft de Ajax-speler W. Andc- riesscn. de spil van ons natio nale voetbalelftal den wensch aan de Technische Commissie van den K.N.V.B. te kennen gegeven, dat hij niet meer in aanmerking wil ko men voor een verkiezing in het Oranje-team. An de nessen heeft dus tegen Noorwegen zijn laatsten wed strijd gespeeld. De Ajaxied heeft een mooien staat van dienst achter den rug en heeft door zijn nuttige speel wijze veel bijgedragen tot de suc cessen, die onze ploeg op internatio naal gebied sinds 1930 heeft be haald. Zaterdag 12 December HILVERSUM I, 1875 M. K R.O. 8.00 Gramofoonplaten 11.30: Godsd. halfuur 12.15: KRO-orkest en gramofoonplaten 2.00: Voor de r'dpere jeugd 2.30: Gramofoonplaten 3-05: Kinderuur 4.05:KRO-Mclodisten m.m.v. Bolist en gra mofoonplaten 5 30: Esperantonieuws 5.45: De KRO-Nachtcgaaltjes 6.15: Gra mofoonplaten 6 20: Journ. weekoverzicht 6 45: Gramofoonplaten 7.00: Berich ten 7.15: Kath RVU 7 35: Actueelc «etherflitsen 8.00: Berichten ANP. Me- dedeelingen 8 10: Overpeinzing 8.30: Gramofoonplaten 8.45: KRO-Orkest en de Twinkling Three 9.50: Gramofoonpla ten 10.15: D, KRO-Boys en solist. 10.30: Berichten ANP 10.35: Filmpraatje 10.50: Vervolg KRO-Boys 11.15: Gra mofoonplaten. HILVERSUM II, 301 M. V.A'RA 8.00: Gramofoonplaten V.P.R.O. 10.00 Morgenwijding V.A-R.A. 10.20: Gra mofoonplaten 11.00: Reportage opening Moerdukbrug 12.00: Gramofoonplaten 12 30: Orgelspel 100; Gramofoonpla ten 2.00: Dc Ramblers 2.30: Filmuit zending 3.05: Reportage 3.15: Schaak- les 3.30: Rotterdamsch Philh. orkest en koor m.m.v. solisten 4.30; Esperanto- 103. Toen maakte Toontje zich bekend en vertelde dat hij een millionnairszoontja was. De mannen veranderden onmid dellijk van houding. Ze werden thans heel eerbiedig en zeiden: „Neemt U ons alsjeblieft niet kwalijk, jongeheer." Do kapitein van hot schip stond aan boord to razen van woedo. 104. Hij had immers gezien hoe dc mannen hun kist in den steek lieten en met Toontje mee waren gegaan naar het schip, waar hij hen tractecrdo op een fijnen maaltijd dio hij uit een restaurant aan den wal had laten komen. Utrech tschestr. 17 Tel. 145 uitzending 4.50: Vervolg concert 5 40: Literaire causerie 6.00: Orgelspel 30: De Wielewaal, en causerie 7.00: Groningsche uitzending V.P.R.O. 7.30 Biibelvcrtellingen V.A.R.A. 8.00: Her haling SOS-Berichtcn 8.03; Berichten ANP VARA-Varia 8.15: VARA-Groot- orkest 9 00: Radiotooncel 9.30: C. Stcyn's Accordeonorkest 10.00: Berich ten- ANP. 10.05: VARA-Groot-orkcst 11.00: De Ramblers 11.40; Gramofoon platen. DROITWICH 1500 M. 11.05 Causerie over Joegoslavië, 1120 Orgelspel 11-50 Het Grinke-Trio. 12,50 Gramofoonplaten. 1.20 Commodore Grand-orkest. 2.20 Viool en piano, 3.20 Declamatie. 3.50 Dansmuziek (Gr.pl.) 4.20 Declamatie. 4.35 Het BBC-Schotsehe orkest, 5.35 Het BBC-Dansorkest. 6.20 Berichten. 6.35 Sportnieuws. 6.50 Welsch intermezzo. 7.05 Het BBC-orkest en soliste. 7.50 Radiojournaal. 8.20 Radiotooneel. 8.35 Het BBC-Dansorkest. 9.20 Berichten. 9.40 Variété-programma. 10.40 Het BBC-Thcaterorkest en solist. 11.35 Ambrose cn zijn Band. 11.50 Berichten. 12.00 Vervolg Ambrose. RADIO PARIS 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonplaten. 9.50 Orkestconcert en soliste. 11.50 en 12.35 Gramofoonplaten. 1 35 Zang. 1.50 en 2.50 Gramofoonplaten. 4.20 Pascal-orkest. 5.50 Gramofoonplaten. 8.20 Concert. 9.05 Omroeporkest, Noyon-koor en solis ten. 11.20Guillou-Dansorkest. KEULEN 456 M. 5.50 GlUck-Auf-orkest en solisten. 7.50 Blaasconcert. 11.20 Gevar. concert. 1.35 Gramofoonplaten. 6.36 Mannenkoorconcert. 6.20 Orgelspel. 7.30 Omrocpkleinorkest en folisten. 9.50 Vrooiyk programma. BRUSSEL 322 en 481 M. 322 M. 12.20 12.50 1.30 1.50 2.50 3.20 8.35 4.20 5.20 6.20 7 20 8 20 12.00 12.20 12.60 1.30 1 50 2.20 3.20 4 20 4.35 5.35 6.35 6.50 8 20 9.20 9.45 10.30 11.20" Gramofoonplaten. Salon-orkest. Omroeporkest. Gramofoonplaten. Pianorecital. Gramofoonplaten. Het Zander's orkest Klcinorkest. Gramofoonplaten. Omroepdansorkest. Cello en piano. Knokkelbeen, operette Gramofoonplaten. Gramofoonplaten. Omroeporkest. Salonorkest. Gramofoonplaten. Zanders' orkest. Radiotooneel. Gramofoonplaten. Kamermuziek. Klcin-orkest. Zang. Salonorkest. Omroeporkest. Radiotooneel. Omroeporkest. Omroepdansorkest. Gramofoonplaten. DEUT8CHLAND8ENDER 1571 M. 7.30 Früulein Mandarin, operette. 9.20 Berichten. 9.50 Orgelspel. 10.05 Weerbericht. 10.20 Barnabas von Geczy's orkest. HuifiVoxAliA&yfoohm De elastische zeer lichte Suplnatorsteun ln uw schoenen. Voetonderzoek op het May-voetspieaelappaiaat a rat it LANGESTRAAT 28 TEL. 58

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1936 | | pagina 7