FINANCIEELE POSITIE NIET ONGUNSTIG TOONTJE VAN TEUTEiN DE MILLIONNAIR £tun yuwohsi qnsids taftrfwijn I" lAiteiditAdisiAjbiaai 17 Jol. 145 BEGROOTING AAN DE ORDE 4 Ton voor de wegen gevraagd Haui& (plaimjuj j?. Szkoisüiman %n. B. SCHOOLEMAN HET VLIEGONGELUK TE SOESTERBERG GRIEPEPIDEMIE IN BARNEVELD De scholen gesloten ONTVANGDAGEN PAUSHUIZE Ie BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD WOENSDAG 16 DECEMBER 1936 PROV. STATEN De weg van IJsselstein naar Benschop krijgt een kruinbreedte van 14 Meter (Vervolg van ons vorig blad). De heer W. H. de Beaufort (Lib.) geeft den tegenstanders van de zaak in overweging om hun oor eens te luis teren te leggen in andere gewesten, waar deze striid allang is uitgestreden. En zelfs de kleine boer erkent, dat de ze maatregelen tot zeer goede gevolgen hehhen geleid voor den veestapel. De heer v. d Vaart heeft een amen dement ingediend om de regeling te doen ingaan op 1 Januari 19i0. De voorzitter beantwoordt het de bat, opmerkende dat Gedep. Staten het goede midden hehhen gevonden. Deze zaak is een zeer ernstig punt van over weging geweest. Bekening houdende met alle adviezen van deskundigen, die vrijwel allemaal gelijkluidend waren, zijn Gedep. Staten ten slofte met deze voordracht gekomen. Tiet college heeft den indruk dat de Utrechtsche boer steeds ecnigen steun noodig heeft, om tot verbetering in zijn bedrijf te komen. Dat is hier ook weer het geval. Spre ker wijst er voorts op. dat het een eco nomisch belang is. wanneer het vee meer melk. en melk met een grooter vetgehalte produceert. Het zou onjuist zijn, om nu te wachten tot 1940. Wil men dat, laat men dan de geheele ver ordening verwerpen Een dergelijk uit stel is onaannemelijk. Verschillende sprekers repliceeren. Na artikelsgewiize behandeling wordt 'de voordracht aangenomen met 32 tegen 4 stemmen, nadat het amende ment van den heer v. d. Vaart is ver worpen met 31 te°-cn 5 stemmen. Gistermiddag te 2.10 Ie de zitting van de Prov. Staten voortgezet. Na heropening van de vergadering komt aan de orde: Wijziqlna walerschapsreqlement Voorstel van Gedeputeerde Staten van 10 November 1936, lot wijziging van het bijzonder reglement voor het waterschap de Gecombineerde Uiter waarden onder Jaarsveld. Goedgekeurd. Wijziqinq Walerschapsreqlement Voorstel van Gedeputeerde Staten van 10 November 1936. betreffende wijziging van het reglement voor het Grootwaterschap Beoosten de Vecht cn van het bijzondere reglement voor het waterschap Bethune. Goedgekeurd. Overneming van weggedeelten Voorstel van Gedeputeerde Staten van 10 November 1936. ter uitvoering van het provinciaal wegenplan en tot overneming in verband daarmede in eigendom, beheer en onderhoud van ge deelten van den Hoogendijk en van het Kamperzandpad in de gemeente IJssel stein, zoomede van een gedeelte van den weg DoornCothen. De heer W. H. de Beaufort (Lib.) geeft den Staten in overweging als voorzitter der commissie welke dit punt heeft onderzocht om dc kruin- breedte van weg no. 6, IJsselsteinBen. schop, te handhaven op 14 meter, en niet smaller te maken. De heer ter Laan (S.D.) bepleit het aanleggen van dezen weg zooals die ts geprojecteerd op het wegen plan van 1932 en sluit zich dus hij den heer de Beaufort aan. Een behoorlijke hoofdver- keersweg door dit deel van de Provin cie is een eerste eisch voor dit land, dat van groot belang is voor de wel vaart van ons gewest. De heer v. d. Brink (V.D.) mist op het wegenplan den weg no. 15 van Blauwkapel naar Soestdijk. Deze weg is verbeterd tot vlak bij Bilthoven. doch sindsdien ligt het werk al eenge jaren stil. Dit is een zeer belangrijke weg, waarover veel verkeer gaat, en dat ver keer zal nog toenemen in verband met het feit dat het Paleis te Soestdijk weer bewoond zal worden. Spreker be pleit een sneller tempo voor de uitvoe ring van het wegenplan. De heer v. d Valk Bou man (A.R.) begroet den weg no. 6 als de eerste 6tap ter verbetering van het wegennet in den Zuidwesthoek der Provincie. Het heeft wel lang geduurd voor het zoo ver kwam, maar het gaat ook om moei lijke projecten, gezien den aard der bo demgesteldheid, enz. Hoe kan men nu een behoorlijk wegenplan krijgen, aan sluitend aan dc belangen van de streek, En nu betwijfelt spreker, of het voor stel van de commissie daarbij wel aan sluit, m.a.w. of een kruinhieedfe van meer dan 12 M. noodig is. Spreker meent van niet. Elk bedrag dat bezui nigd kan worden, moet worden besteed aan een zoo spoedig mogelijke verbete ring van het verdere wegennet in dit deel der Provincie. De heer de G o e y (R.K.) is het vol komen eens met den heer ter Laan. De Zuidwesthoek is altijd stiefmoederlijk bedeeld geweest wat betreft de wegen. Nu. i6 weg no. 6 aan de orde, de weg van Benschop naar het Oosten. In dit Verband is het van belang le beseffen dat deze weg nooit zulk een drukke verbinding zal worden als de overige provinciale wegen Hij komt parallel te loopen aan den weg de Meern—Oude- waler, en zal dus nooit zoo har druk worden, en een krninhreedte van 14 Meter is dan ook niet. noodig. vvegencommlssie, houdende niet aan Gedep. Staten de machtiging te verlee- nen om de kruinsbreedte van den weg naar bevind van zaken te bepalen. (Wat beteckent dat de breedte 14 M blijft). De heer H. W. L. de Beaufort (Ged. Staten) betoogt dat deze weg be gint bij Jutfaas en voorts door IJssel stein naar Benschop loopt. Het gaat nu alleen om de 3 K.M. weg van de aftakking van den grooten weg Utrecht Vianen naar Benschop. Het is van het grootste belang dat de wegverbetering in dit deel der Provincie ter hand wordt genomen. Hoe moet die verbete ring tot stand komen? Als regel geldt een weglichaam van 14 Meter, doch aanstonds is de vraag gesteld, of men zich thans aan dien regel moest hou den. De wegencommissie had fegen af wijking van den regel in orincipe geen bezwaar, doch had wel bezwaar om dat in dit geval te doen Als het weg lichaam 12 in plaats van 14 wordt, blijft de rijweg even breed; alleen de hermen en het rijwielpad .vorden dan iets smaller. En is het nu hier zoo'n belangrijke weg, dat van den rrond- regel niet mag worden afgeweken? Zoo'n geweldig belangrijke wee is dit stuk niet, Groote steden liggen er niet al zijn de plaatsen hier Wel belang rijk zoodat het verkeer liet zoo ge weldig druk zal worden. Het blijft een plaatselijke weg, en geen groote ver keersader. De heer W ij kamp (Ged. Staten) zegt dat zijn ambtgenoot de Beaufort de voordracht heeft verdedigd, wijl spre ker zich daarmee niet kon vereenigen. Hij antwoordt den heer v. d. Brink t.a.v den weg BlauwkapelSoestdijk, dat kort geleden gronden zijn aange kocht van het Utr. Landschap. Dit heeft nogal wat voeten in do aarde gehad, wijl het Rijk hier ern stig waakt voor het natuurschoon. De weg zal nu verder worden aan gelegd voor zoover dat mogelijk is, n.l. tot aan de Gezicht6laan. Verder kan het nog niet, want de weg moet aansluiten op den nieuwen rijksweg UtrechtHilversum. Verschillende sprekers repliceeren. Na de replieken wordt de voordracht inzake het wegenplan z h.6t. aangeno men. Het voorstel-de Beaufort (geen mach tiging aan Ged. Staten om naar bevind van zaken te handelen t.a.v. de kruin breedte van den weg IJsselstein—Ben schop) wordt aangenomen met 19 tegen 18 stemmen. Dit beteekent du 6, dat de weg een kruin- breedte zal krijgen van 14 Meter. Capltulantenreglement Voorstel van Gedeputeerde Staten an 17 November 1936, tot uitvoering an het Capitulantenreglement ten aanzien van waterschappen. Goedgekeurd. Restauratie Cunerakerk Voorstel van Gedeputeerde Staten van 17 November 1936. tot het verlee- nen van een subsidie in de kosten van restauratie van de Cunerakerk te Rhe- ncn. Goedgekeurd. Wijziging waterschapsreglementen Voorstel van Gedeputeerde Staten van 17 November 1936, tot wijziging van het bijzonder reglement voor het watersschap Beoosten de Eem. Voorstel van Gedeputeerde Stalen van 17 November 1936 tot wijziging van het bijzonder reglement voor het wa terschap Benschop. Goedgekeurd. Snbsidie Tninbouwvereeniging „Lopikerwaard" Voorstel van Gedeputeerde Staten van 17 November 1936, tot wijziging vah het besluit der Staten van 18 De cember 1935. betreffende Het verleenen van een afloopend subsidie aan de Tuinbouwvereeniging „Lopikerwaard" ten behoeve van haar tuinbouwdemon- stratiebedrijf le Jaarsveld. Ged. Staten stellen voor een subsidie van 600 ineens te geven. Goedgekeurd. Ontgrondingen Voorstel van Gedeputeerde Staten vnn 17 November 1936, tot vaststelling van eene verordening op de ontgron dingen. De verordening houdt verband met de gevaren voor de waterkeeringen, die kunnen ontslaan door het opzuigen van zand. Goedgekeurd. Provinciale begrooting Brief van Gedeputeerde Staten van 3 November 1936, geleidende het ont- wcrp-bcgrooling der provinciale inkom sten en uitgaven voor 1937, met daarbij behoorende ontwerpbesluiten. Aan de orde zijn allereerst de alge- meene beschouwingen. Dc heer Hiemstra (S.D.) consta teert optimisme bij Gedep. Staten t.a.v. de financiën der Provincie. Er wordt een flink bedrag gereser veerd. wat spre ker toejuicht. Als dat vroeger ook was ge schied, zou men niet eenige be langrijke subsi dies hebben moe ten verminde deren. Men moet bij de beoordee HIEMSTRA ling van de be grooting mede in oogenschouw nemen de belastingheffing; en dan mag gecon stateerd worden dat dio in onze Pro vincie een van de laagste iö in den lande Gezien dit alles is spreker teleur gesteld door de weigering van Gedep. Staten om voor het wegenplan 4 ton Ingekomen i9 een voorstel van dein plaats van 3 ton uit te trekken. per flesch 0.65 II per anker f 2§« O O 51 voor reparaties aan uw stofzuiger ver warmings- apparaten V. PERSEIJNSTRAAT 19. TeL 423 Want zoo ooit, dan is er thans alle aanleiding tot het uitvoeren van groo te openbare werken, ter bestrijding van de werkloosheid. Gedep. Staten hebben in hoofdzaak financieele bezwaren. Na tuurlijk zal het de lasten verhoogen, doch die lasten zijn nog wel te dragen, en de tijd is nog gunstig voor groote werken. Gedep. Staten zwijgen over de vermeerdering van de uitkeering uit het wegenfonds aan de Provincie, zwij gen ook over de financieele transactie met de P.U.E.M., die ook groote voor- deelen oplevert. Bovendien is er nog 5 ton voor de wegen gereserveerd. Spre ker kondigt een voorstel aan om den post voor uitvoering van het wegenplan te verhoogen van 300.000 tot 400.000. Wat betreft de eventueel e oprichting van een economisch-technologisch in stituut betoogt spreker dat het lang duurt voor men tot een resultaat komt. terwijl het initiatief van Gedep. Staten ten deze niet kan bewonderen. Zij heb ben de leiding uit handen gegeven aan de Kamer van Koophandel, terwijl tal van andere Provincies ons reeds zijn voorgegaan. De heer van Geelkerken (N.S.B.) zegt dat zijn fractie het voorstel- Hiemstra gaar ne zal steunen, afgescheiden van de toelich ting waarin ge sproken werd over het Plan van den Arbeid der S.D.A.P., en over het Plan van den opbouw der R-K Staats partij. Het gaat niet om of geloovenf" maar v. GEELKERKEN dat de Provincie doet wat zij doen kan om de werkloosheid te bestrijden. De heer v. d. Brink (V.D.) verheugt zich over het a.s. huwelijk van de Prin ses, en over het feit dat Baarn als- woonplaats is gekozen door het Prin selijk paar. Spreker prijst voorts het voorzichtige financieele beleid van Gedep. Staten, en constateert dat de provinciale geldmiddelen niet ongun stig zijn. Er worden verschillende nieu we subsidies voorgesteld; maar zouden dan ook niet verschillende kortingen op subsidies kunnen worden verminderd? Tal van lichamen zijn door die korting in moeilijkheden geraakt, zoo bij voorbeeld de Bond van Open bare Leeszalen. Het voorstel- Hi ernst ra zal 6preker steunen van oordeel als hij is dat het tempo van het wegenplan dient te worden ver sneld. Hij wijst er nog op dat de moeilijkhe- worden vergroot door de voorgestelde maatregelen in zake de krankzinnigenverpleging. Hier is sprake van verschuiving van lasten van de provincie naar de gemeenten, welke laatsten daarop niet hebben ge rekend De heer Rutgers van Rozen burg (C.H.) verheugt zich over het op. timisme van Gedep. Staten, doch daar uit volgt nog niet dat de financieele toestand van de Provincie ook gunstig is. Niet dat zij ongun stig is, maar de grootste voor zichtigheid blijft toch nog gebo. den. Uit dien hoofde acht spreker het voor barig om tot verlaging van bezuinigingen en verhooging van uitgaven RUTGERS VAN over te gaan, ROZENBURG gelijk de heer Hiemstra wil. Te kwart over vijf wordt de zitting geschorst tot Woensdagmorgen half elf. Hedenmorgen te half elf is de zitting van de Provinciale Staten voortgezet. Aan de orde waren wederom de alge- mcene beschouwingen over de provin ciale begrooting voor 1937. De heer Van Tuyll van Seroos- k erken (C.H.) heeft lof voor het voorzichtige finantieele beleid van Ge deputeerde Staten. Het is verheugend dat de belastingen niet behoeven te wor den verhoogd. Dat moet ook volgende jaren zoo zijn, en daarom is het bcgrij nelijk dat het college er bezwaar tegen heeft nu 4 ton voor de wegen uit te trekken. De zaak Is niet zoo eenvoudig v. d. BRINK den der gemeenten als men wel denkt. Bij eeri dergelijke verhooging van kapitaalsuitgaven komt meer kijken, n.l. de rente en de aflos sing. Er is echter iets anders. Ged. Sta ten reserveeren een belangrijk bedrag, maar dat reservceren moet men ook niet gaan overdrijven. Er wordt veel gedaan aan werkverruiming, doch wij hebben ons af te vragen, of wij wel ai het mo gelijke doen. Daarom geeft spreker in overwe ging om in een afzonderlijke post op de begrooting te brengen een deel van het batig saldo van het vorige jaar, om daaruit subsidie te verlee nen in het loopende jaar uit de ge wone middelen aan geschikte plan nen tot vermindering vaa de werk loosheid. De heer van de Vate (S.G.P.) be toogt dat tijdsomstandigheden nog steeds manen tot de grootste voorzich tigheid. Van verschuiven van lasten naar den kapitaaldicnst is spreker een tegenstander, ook al, wijl hij niet opti- mstisch is t.a.v. de financiën, Want er is nog geen sprake van dat de belas tingen verlaagd kunnen worden. De heer Vermooten (A.R.) brengt hulde aan Gedep. Staten voor hun be leid. De financieele toestand is nog on gunstig, maar er zijn toch ook licht punten; er is een, zij het geringe, ot le ving. Hij juicht het toe, dat de loonen en salarissen niet verlaagd behoefden te worden en dat men do belastingen niet behoefde te verzwaren. Spreker wijdt dan eenige aandacht aan de krankzin nigenverpleging, ten aanzien waarvan Gedep. Staten een gewijzigde financieele regeling voorstellen. Deze regeling was en is gebaseerd op den verpleegpriis, doch zij is niet meer dan een loterij Stemmen: „Zonder nieten." De heer Vermooten geeft in over weging om de regeling te baseeren op een gefixeerd bedrag. Dan weten ook de gemeenten waaraan zij zich te hou den hebben, en komen zij niet, zooals thans, voor verrassingen te staan. T.a.v. de werkloosheidsbestrijding sluit spre ker zich aan bij den heer van Tuyll. De heer Ploeg (S.D.) bespreekt ook de subsidieregeling voor de krankzin nigenverpleging. Er is een streven merkbaar om de contractprijzen te ver lagen, en nu is met een nieuw gesticht een contract gesloten met een hoogeren prijs. Dat beteekent een verschuiving van lasten van dc provincie naar de gemeenten, want de provincie hoekt hierdoor een niet bedoeld groot voor deel, ten nadeele van de gemeenten. Spreker dringt er op aan om dit niet bedoglde gevolg te niet te doen. Spreker dient daarom een voor stel in om de bijdrage van de ge meenten in de verplcgingskosten te verminderen met een bedrag van 33 per patiënt Dan komt van de verhooging ongeveer 2/3 ten laste van de Provincie. De Voorzitter merkt op, dat de heer Ploeg hetzelfde resultaat kan be reiken, als hij stemt tegen het desbe treffende ontwerp-besluit, behoorende bij de begrooting. De heer M i d d e 1 b e r g (A.R.) wijst op de noodzakelijkheid van een doel treffende lands verdediging, dat is evenwel rijks taak. Toch heeft de Provincie op dit gebied ook een taak, name lijk de luchtbe scherming. Wat betreft de be scherming van bedrijven die ons de vaste en vloeibare brandstoffen moeten leveren, men is het ermee eens, dat die moeilijk te beschermen zijn. In dit verband ziet spreker een taak voor fle provinciale overheid. Zoo zou zij bijvoorbeeld kun nen overwegen in hoeverre in tijd van oorlog en brandstofnood gebruik zou kunnen worden gemaakt van de ener gie van de windkracht. De heer W ij k a m p: „Op dit gebied kan men niet reserveeren." De heer Middelberg: „Dat is juist de grootste moeilijkheid. Accumu- leeren van kracht is op het oogenblik nog niet mogelijk". Toch zou spreker deze vraagstukken gaarne eens willen zien onderzocht. Hier liggen groote mo gelijkheden omdat niemand ons de windkracht kan ontnemen. En boven dien: het zijn practische mogelijkheden. Dat bewijst de historie, want in de af- geloopcn jaren hebben we aldoor dank zij de windkracht ons hoofd boven wa ter gehouden. En daar gaat het in tijd van oorlog om: den grond waarop wij wonen boven water hou den. Dat moet dan kunnen geschieden met behulp van de windkracht, want op electrische polderbemaling kan dan niet worden gerekend. Nog lang niet alle wetenschapsbesturen begrijpen nog dat zij hier een taak hebben, en daarom vraagt spreker aan Gedep. Sta ten om ten deze hun invloed bij die be sturen aan te wenden. Mevr. Wol t hers (S.D.) bestrijdt de jongste loonsverlaging bij de P.U.EM., welke reeds voor de werklieden is inge voerd, en voor het overige personeel staat ingevoerd te worden. Na de deva luatie acht spreekster deze verlaging niet meer noodig. Het ware verstandi ger geweest om deze verlaging niet meer toe te passen. Spreekster bepleit vervolgens verlaging van tarieven. Middelberg 111. - Toontje van Teuten zei dat hij vandaag geen kalkoen lustte en dat de kok maar wat slagroom voor hem klaar moest maken. Het was echter juist rustuur en de zeeman, die dc boodschap aan den kok moest geven deed dit pas toen de kok toevallig voorbijkwam. 112. De kok keek wel zuinig dat zijn vrije uurtje eraan ging, doch weldra stond hij in de keuken slagroom te kloppen flat het een lust was en hij zong daarbij het hoogste lied. •Tammer genoeg echter wist ldj niet van ophouden. .'IAINOHANDEL Fa. R. VAN DEN BURG Amh.straat Gevestigd sedert 1887 Vraagt onze tarieven voor stemmen bij' abonnement Van Spanje Ged. Staten antwoorden De lieer van Spanje (Ged. Staten) verdedigt de begrooting. Hij constateert dat men vrij gunstige denkbeelden heeft omtrent de financien der Provin cie. Men kan er echter overigens ook anders over denken, gelijk de lieer Rut gers en Rozenburg, Ged. Staten waar schuwen tegen al te rozige perspectie ven. Men vergete niet dat alle maatre gelen die het vorige jaar zijn genomen om de begroo ting sluitend te maken, ook nu ook nu nog gel den. Geen van die maatregelen is nog terug ge nomen. Het is gelukt om wel een reserve te vormen die al te groote schomme- melingen kan voorkomen. Dat was een nood zakelijke maat regel. wijl men niet altijd kan rekenen op batig saldi van vorige jaren, zooals thans. De financieele positie der Pro vincie is niet ongunstig, doch het is zaak om dat zoo te houden. Dat kan als de conjunctuur niet zal verslechteren, want de Provincie heeft zich gehonden tot groote uitgaven, bijvoorbeeld voor het wegenplan. Daarom is het te hopen, dat de slechte tijden niet lang meer zul len duren, want anders zouden reeds nu bizondere maatregelen moeten wor den genomen. Spreker wijst er bijvoorbeeld op, dat tot nog toe de opbrengst van de belas tingen steeds beneden de raming is ge bleven. Wat betreft de uitkeering uit het Wegenfonds mag erop worden gewezen, dat dit een zeer onbetrouwbare bron van inkomsten is. waarop men niet al te groote verwachtingen moet houwen. Dat heeft de praktijk reeds bewezen. Spreker zet vervolgens uiteen, dat Ged. Staten niet bereid zijn om wij ziging in het budget van het wegen fonds te brengen. Zij staan dus af wijzend tegenover het streven om de 3 ton te verhoogen tot 4 ton. Het voorstel-Hiemstra is dus voor Gedep. Staten onaanvaardbaar. Spreker moet den heer v d. Brink teleurstellen als hij meent dat dé verlaagde subsidies wel verhoogd kunnen worden. Dat is op hei oogenblik nog niet mogelijk. De heer van Spanje zet daarna de regeling inzake dc krankzinnigenverpleging uit een. Hij wijst erop dat de regeling voor de gemeenten in Utrecht nog veel vnor- deeligcr is dan in Noord- cn Zuid-Hol land Hij verwondert zich over het stand punt der heeren Vermooten en Ploeg, want er is geen enkele reden om ten deze de Provincie iels te verwijten. Spreker is van oordeel dat de gemeen ten er niet zooveel nadeel van zullen hebbhen als men momenteel meent. Het voorstel-Ploeg zou in de begroofing een gat maken van 38.000, en dat is niet te verantwoorden, omdat dan do be* trekeklijke uitgaaf voor de Provincie veel te groot zou worden. Het adres der afd. Utrecht van de vereen, van Neder- landsche gemeenten is dan ook onjuist. Ged. Staten hebben aldoor ernaar ge streefd dat. de uitgaven van de gemeen ten voor dit doel minder zouden wor den. Medegedeeld wordt dat het voorstel- Ploeg is ingetrokken. De vergadering wordt te 1.15 ge schorst tot kwart over twee TJsafzctting op de vleugels de oorzaak SOESTERBERG. Over het vliegongeluk, dat gisterochtend te Soesterberg heeft plaats gegrepen en waarbij de 27-jarige luitenant vlieger F. A. A. M. Janssens gewond werd, vernemen wij nader, dat de oorzaak ijsafzetting op de vleugels is. Hierdoor heeft de piloot het toe stel niet voldoende onder controle gehad. De toestand van luitenant Janssens is redelijk wel. BARNEVELD, 16 Dec. In het dorp Barneveld heerscht op het oogenblik een griep-epidemie en vooral de school kinderen zijn in zoo grooten getale door deze gelukkig niet kwaadaardig optre dende ziekte aangetast, dat men op advies van den inspec-teur deer volks gezondheid te Nijmegen en van den inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Arnhem besloot, drie scho len tot 8 Januari a.s. te sluiten. Zevenhonderd kinderen hehhen door dezen maatregel een vervroegde Kerst- vacantie gekregen. Mevrouw Bosch van Rosenthal— Pauw van Wieldrecht is verhinderd op Donderdag 17, 21 en 31 December a.s. en 7 Januari a.s. te ontvangen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1936 | | pagina 2