LUCHTAANVAL OP MADRID Militair eerbetoon op den huwelijksdag LAATSTE BERICHTEN KWIKZILVER PRODUCTIE GEHECHTHEID Op 6 Januari lichte dienst De Spaansche burgeroorlog Ook Linares van vliegtuigen uit bestookt LEVENDIGE ACTIE der artillerie Veel oorlogsmateriaal veroverd aan den vrede Troepen van buiten Den Haag worden voor het grootste deel in 30 scholen ondergebracht Geneeskundige dienst mede in touw FAILLISSEMENTEN PREDIKBEURTEN Ie BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD De troepen der regeering* Caballero zeggen 5 kilo* meter te zijn op* gerukt Naar uit Madrid wordt geseind, bleef de artillerie van Franco gis* teren het telefoonkantoor bom* bardceren. Twee granaten troffen het gebouw, zonder iemand te ver* wonden. Andere granaten vielen op de Gran Via en de straten bij het telefoonkantoor. Belangrijke schade leed de St. Maartenskerk. De luchtmacht der rechtschcn heeft Linares en het station van Baeza gebombardeerd, zonder evenwel veel schade aan te rich* ten. Twee zoons van Alcala Zamora zullen heden uit het buitenland te Barcelona aankomen. Zij zijn voornemen^ dienst te nemen bij de regeeringsmilitie om deel te nemen aan de verdediging van Madrid. Een officieel communiqué der regeering*Caballero vermeldt, dat aan het middenfront in den sec* tor van Somosierra*Taracena aan weerszijden een druk gebruik is gemaakt van artillerie. In den sector van Madrid heeft de lucht* macht der nationalisten destellin* gen der regeeringstrocpen bij Romanullos, Majada Honda en Las Rozas gebombardeerd. In den sector van Boadilla zijn de regeeringstroepen meer dan 5 K.M. opgerukt. Zij hebben op het gevechtsterrein tal van doo* den en gewonden en een groote hoeveelheid oorlogsmateriaal aan* getroffen. Geen uitwisseling van gijzelaars Havas meldt uit St. Jean de Lu?. Hat de besprekingen, die door bemiddeling van Junod, den gedelegeerde van het Roode Kruis, gevoerd zijn over de uit wisseling van gijzelaars door Bilbao en Burgos, niet met succes zijn be kroond. Men zou bezwaren hebben ge- opperd tegen liet vrijlaten van gijze laars onder de zestig jaar. Het was aanvankelijk de bedoeling, dat de uit wisseling op eersten Kerstdag zou ge schieden. Gisteren zouden zich 200 ge vangenen te Bilbao bobben inge scheept aan boord van een Britsche torpedoboot. Zoodra echter bekend was gewórden, clat de besprekingen afge broken waren, is dit schip naar St. Jean de Luz vertrokken. Hunianiseering van den burgeroorlog Te Londen is gisteren een centraal Comité gevormd tot coördinatie van de pogingen tot. hunianiseering van den burgeroorlog in Spanje. Het. comité slaat onder leiding van de hertogin van Atholl. terwijl miss Eleanor Rath- borne en Lord Listowel als vice-voor- zitters zullen optreden. Drie parle mentsleden. die onlangs in Spanje een bezoek brachten aan de regeeringstroe pen, zijn tot secretarissen benoemd. Tegen dienstneming bij Spaansche troepen Hoewel er geen wet is, welke Ameri- kaansche staatsburgers verbiedt dienst te nemen voor een oorlog in bet buiten land, heeft senator Pittman verklaard, dat de werving van vrijwilligers yo°r Spanje door de socialistische partij in strijd is rnet de neutraliteitstbeoric. Hij voegde daaraan toe, dat deze re- crutecring aandachtig moet worden bc stud eer d binnen bet kader van de nieu we neutraliteitswet. Russische verontwaardiging Met diepe verontwaardiging, aldus een telegram uil Moskou, spreken de arbeiders van de Sovjet-Unie over het in den grond boren van bet sov jet-Russische motorschip Komsomol door de Spaansche nationalisten. In vele vergaderingen zijn resoluties aangenomen, waarin de regeering wordt verzocht maatregelen te ne men om een einde te maken aan de aanvallen op Sovjet-Russische'sche pen. Hulp voor Spaansche kinderen De president der Dominicaansche re publiek, generaal Trujillo, heeft den Dominicaanschen gezant te Madrid op dracht gegeven aan kinderen, die slachtoffers werden van den Spaan- sclien burgerkrijg, in de legatie, voor zoover mogelijk, van voedsel en onder dak te voorzien. Tevens werd den gezant verzocht zoo spoedig mogelijk 100 weezen, die hun ouders gedurende den burgeroorlog verloren hebben, naar de Dominicaan sche republiek te doen expedieeren, hetgeen door president Trujillo persoon lijk bekostigd zal worden. In opdracht van den president bestudeert de Domi nicaansche regeering in overleg niet do plaatselijke weldadigheidsinstellingen een plan om naast déze eerste honderd weezen nog drie tot vier honderd kin deren naar de republiek te doen emi- greeren. De opvoeding van deze kinde ren zou dan door het gouvernement, te zamen met bovengenoemde instellingen, worden bekostigd. Zoowel met deze menschlievendo daad als met dc ver dere plannen van de regecring is men in officieele en particuliere kringen zeer ingenomen. Lid van den defensieraad van Madrid gewond Pablo Yague, lid van den verdedi- gingsraad van Madrid, werd volgens Havas op weg naar Aragon ernstig aan linkerarm en borst gewond. Men ver moedt, dat bier sprake is van een aan slag. Yague is naar het hospitaal ver voerd, waar een bloedtransfusie werd toegepast. De geneesheeren vertrouwen, dat hij zal herstellen. Verbreekt Spanje de kartel* overeenkomst met Italië? Volgens den bizonderen berichtgever van de Daily Herald zal Spanje haar kwikzilverovercenkomst met Italic, op zeggen en zal de productie der beroem de Almaden-mijnen voortaan te Londen op de markt worden gebracht. Dit is van meer dan economische beteekenis, want kwik is een van de csscntieele bestanddelen bij de vervaardiging van ontplofbare sloffen. Italië en Spanje leveren tezamen tweederde deel van de totale wereld productie van kwikzilver en gedurende tien jaar is de Spaansch-ïtaliaansche kwikproductie op de markt gebracht door een gemeenschappelijk syndicaat, de Mercurio Europco. Deze kartelovereenkomst loopt op 31 December a.s. af en de Spaansche re geering beeft medegedeeld haar niet te willen verlengen. In plaats hiervan zal de productie der Spaansche kwikzilver mijnen verkocht worden door een agent te Londen, waarschijnlijk de. firma Alexander Pickering en Co., die baar bemiddeling «enige jaren geleden ver leende, vóór het kwikkartel tot stand kwam. De productie van de Almaden-mijnen, welke krachtens de kartelregeling was beperk, zal verhoogd worden en men verwacht, dat per maand minstens 100 ton ter beschikkingg zal komen. Een en ander hangt uiteraard af van het feit, of de regeering-Caballero de overwinning behaalt. Wint generaal Franco, dan zal de nieuwe overeen komst ongetwijfeld worden geannuleerd en zal, naar men verwacht, de markt- contrólc geheel in handen van Italic komen. Blum gewaagt van Frankrijks democratisch bewind De Fransche ministerpresident, Lcon Blum, heeft gisteren aangezclcn aan de wekelijksche lunch van de Engelsch- Amerikaansche persvereeniging. Aan hel einde \an de lunch hield de chef- correspondent van de New Tork Times een toespraak, waarin hij Frankrijk voorspoed en vrede wenschtc. Léon Blum antwoordde hierop en wenschte den journalisten geluk met liet begrip, dat zij toonen voor het werk van de Fransche regeering. Hu wees erop, dat dit werk met sympathie is ontvangen in Engeland cn de \eieenig- do Stalen. Alen ziet hier, dal de Fran sche regeering waarlijk democratisch is cn dat haar werk oen succes betockent voor de internationale democratie. Vervolgens zeide hij, dat Frankrijk al les zal doen om oorlogsgevaar te ver mijden. „C.ij lcetl in Frankrijk en kern hel land. Kan men ergens ter wereld een land vinden, dat meer aan den vrede is gehecht dan Frankrijk?. 's Morgens 5 uur moeten de troepen in de residentie zijn. Half zeven des avonds het vertrek 's.GRAVENHAGE, 24 De. ccmber. Omtrent het mili* tair eerbetoon op 7 Januari, den dag van het Prinselijk huwelijk, kunnen wij thans het volgende mcdedeelcn. E EREWACHTEN, drie in getal, zul len worden opgesteld bij het kon. paleis Noordeinde, bij het Stadhuis en bij de Groote kerk. Die bij het. Pa leis zal bestaan uit twee seclien grena- diers en tweo sectien jagers, te zamen 100 man. De vaandels van beide regi menten zullen met vaandel wachten en de regimentscommandanten aanwezig zijn. Ook zal de Kon. Mil. kapel daar zijn opgesteld. Bij het stadhuis 6taat een eerewacht van het Kon. Ned. Indi sche leger, in casu de Koloniale Reser ve, ter sterkte van 100 man, eveneens met vaandelwacht en korpscomman dant. Hierbij is ingedeeld het muziek corps van het 5c regiment infanterie. Ten slotte de eerwacht bij de Groote Kerk. Deze zal zijn van de Kon. Marine en 48 man sterk zijn, namelijk één sec tie mariniers en één sectie matrozen, waarbij het vaandel van het korps, ter wijl de muziek hier zal verzorgd wor den door de Marinekapel met 6 tam boers op pijpers. Eerbetoon in den bruidsstoet HET eere-escorte in den bruidsstoet zal staan onder commando van ko lonel E. A. F. baron Creutz, com mandant van het 2e regiment Huzaren en zal bestaan uit: Een afdeeling Kon. marechaussee te paard ter sterkte van 8 ruiters. Een afdeeling van het korp6 rijdende artillerie te paard, onder commando van een ófficier (in ceremonieele tenue) in de blauwe uniform, ter sterkte van 16 ruiters, alsmede 9 trompetters. Een eskadron van 4 pelotons van het 3c halfregiment huzaren, samengesteld uit de drie in den Haag aanwezige es kadrons (waarvan twee pelotons achter in den stoet), voorafgeaan door den standaard van het 3e half regiment hu. zaren en het muziekkorps van dat re giment. Een eerebegeleiding van 20 officieren en reserve-officieren en reserve-officie ren in huzarenuniform met blauwe uit monstering in cermonieele tenue met 'blauwe overjas, van wie er acht zullen rijden vóór de bruidsstoet en acht er achter. De overigen zullen naast de koets gaan. Een afdeeling veld-artillerie te paard van het 2e regiment. Deze volgt achter het laatste rijtuig onder commando van een officier en bestaat uit 12 ruiters en 12 trompetters met de pauken van het Ge regiment. Twee pelotons van het eckadron van het 2e half-regiment huzaren, waarvan hierboven sprake is. Een afdeeling politietroepen te paard. Deze afdeeling zal den stoet sluiten. Zij zal staan onder commando van een officier van de militaire politie en 8 ruitere sterk zijn. Eerefronten langs den weg DE volgende eerefronten zullen worden gevormd: Een eerefront van 30 officieren en reserve-officieren (te voet), dragende do huzaren-uniform met blauwe uitmon stering. Dit zal zijn opgesteld bij het standbeeld van Prins Willem 1 -tegen over hel Kon. Paleis. De oudste in rang heeft hier het commando. Een ecrefront van de officieren en re serve-officieren, geboren in de jaren 1909 en 1911, zal zijn opgesteld in de Torenstraat, (Noordzijde), gekleed in ceremonieele tenue met overjas, onder commando van kapit.-luit. ter zee W. A. de Jong. Een eerefront van deputaties van of ficieren, reserve-officieren ij beroeps-on derofficieren van het Kon. Ned. Indisch leger, de Kon. Marine en van alle korp sen der Kon. Landmacht. Dit eerefront stelt zich op aan de Zuidzijde en dc Noordzijde van de Torenstraat. De of ficieren dragen verschillende gekleurde mantels. Ook staat er op den Kneuterdijk een eerefront, namelijk van gepensionneer- de officieren. Deze zullen gekleed zijn in den uniform, behoord hebbende tot hot Kon. Ned. Ind. leger, de Kon Ma rine en de Kon. Landmacht. Het geheel zal onder leiding staan van gep. luite nant-generaal C. A. Prins. Ten slotte is er eerefront van Ridders Militaire Willemsorde. Dit zal zich ook op den Kneuterdijk bevinden, links van het eerefront va'i gepensionneerde offi cieren. De leiding zal hier zijn bij den voorzitter van de Vereeniginsr van Offi cieren, ridders Militaire Willemsorde, gep. kolonel van het K. N. I. leger, P. D. H. Frankamp. Eereposten langs den weg DANGS den geheeleil bruidsweg zul len eereposten worden opgesteld van alle onderdeden van de Kon. Weermacht in Europa. Do manschap pen zullen omstreeks 40 centimeter van elkander staan, hetgeen tevens dient als afsluiting van den weg Op bepaal de plaatsen, waar een sterke aandrang van het publiek te verwachten is, zal in twee gelederen worden opgesteld. Zoo noodig zal nog versterking van mi litaire politie optreden. Eereposten ten stadhuize DEPUTATIEN van bet korps adel borsten en het korps cadetten, elk sterk 30 man, niet een hen verge zellend officier, zullen geplaatst worden als eereposten binnen het stadhuis. Het geheel van alle troepen langs den weg staat onder bevel van den waarnemend garnizoenscommandant, kolonel H. D. S. Iiasselman. DEN afdeeling politietroepen, ter sterkte van 300 man stelt, de gar nizoenscommandant te 's-Graven- hage ter beschikking van den hoofd commissaris van politic to 's-Gravenha- ge voor het verrichten van politiedien sten. Alle troepen buiten 's-Gravcnhage in garnizoen moeten op 7 Januari om streeks 5 uur in den ochtend in de re sidentie zijn. Na des namiddags half 7 gaa nzij naar hun garnizoenen terug. In verband met het vroege vertrek uit de garnizoenen zullen de commandan ten de troepen op 6 Januari enkele uren laten rusten en overigens zeer lichte diensten laten doen. Het voertuigenpark bij het wittebrug- kwartier zal in gebruik worden geno men door auto's van het korps motor- dienst en van de deputatien, welke over organiek ingedeelde auto's be schikken. Het onderbrengen <fcr troepen de verzorging ZOOALS uit het bovenstaande blijkt, komen de troepen van bui ten Den Haag reed6 des nachts hier aan. Ze worden slechts gedeeltelijk ondergebracht in kazernes, voor het grootste deel echter in ruim 30 scholen, die het gemeentebestuur van 'e-Graven- hage heeft beschikbaar gesteld. De garnizoenscommandant, heeft van dit alles dc regeling in handen. De troepen komen daar aan, worden voorzien van warmen drank en gaan dan eenigen tijd rusten om weer frisch te zijn voor de moeilijke en vermoeiende taak, wel ke hun wacht. Do chef van het Militair Hospitaal zal het noodige geneeskundige personeel en materieel aanwijzen voor de eere- vvachten, de eerefronten en eereposten. Ten deze wordt samengewerkt met den gemeentelijke geneeskundigen dienst, het Roode Kruis en de vereeniging Eer ste Hulp hij Ongelukken. Er worrit o.m. voor gezorgd, dat aan heide zijden van den weg een reeks eerste-hulpposten ge plaatst wordt. Uren van aanvang DE troepen die als eereposten langs den weg optreden, zullen om half 10 hun plaatsen ingenomen heb ben, de eerewachten om half 11. HOORNBLAZERS, opgesteld op den rechtervleugel van olk bataljon, optreden als eereposten, zullen tel kens wanneer het hoofd van den vors te- lijken bruidsstoet tot op een afstand van omstreeks 50 meter is .genaderd liet eercsignaal „Wilhelmus' blazen. Dit is een eerebetoon aan de leden van het Koninklijk huis en dient tevens om de nadering van het Prinselijk bruids paar bij het voortschrijden langs den weg aan te kondigen en allen tot bij zondere aandacht te brengen. Buitenlandsch Weeroverzicht (Medegodeeld door het Kon. Ned. Met. Inst, in de Bilt). De van IJsland gekomen depressie heeft zich over Scandinavië en het Oostzecgebicd uitgebreid en veroor zaakt zwaren wester storm in de Oost zee. Aan de Noorsche kust stijgt de ba rometer weer, bij het kanaal ligt een hoogedruk gebied boven 780 m.m. Op dc Britsche eilanden waait in het Noorden een matige tot krachtige wes telijke wind, met hier en daar regen en zacht weer, in het zuiden van Enge land kwam daarentegen vorst voor. Aan de Noorsche kust stormt het uit West, in Noord-Scandinavie houdt de sneeuwval aan, in Zuid-Zweden valt regen. Ook Noord-Duitschland heeft aan de kust stormachtigen wind, in het Zuiden komt mist en windstilte voor met temperatuur even onder het vries punt. Frankrijk heeft grootendeels wind stilte met mist of betrokken lucht, al leen in het Noord-westen cn Zuiden komt zon voor. Hier te lande blijft het weer onder invloed van hooge drukking bij weste lijken wind. zoodat des nachts mist met temperatuur om hel vriespunt, overdag opklarend weer te wachten is. Aangezien op den Oceaan nog geen diepe depressie nadert, is er veel kans, dat ook de Tweede Kerstdag ongeveer het zelfde weer heeft. ACHTERSTALLIGE HANDELS VORDERINGEN OP DUITSCHE DEBITEUREN In de week van 2124 .December is door de Nederlandscho Bank in totaal een bedrag van omstreeks RM. 500.000 van de op het Trcuhandcrkonto Nieder- landc uitstaande vorderingen met de be gunstigden afgerekend. IIet hoogste af gerekende volgordenummer was 33658, Het totale bedrag van de op het Treu- handerkonto Niedérlande uitstaande vorderingen die nog niet tot uitbetaling zijn gekomen, beloopt op het oogenblik omstreeks RM. 1,4 millioen. Uitgesproken Mejuffrouw G. Goedjaar, manulactu- rierster, wonende te Breukelen, Kerk straat 61. Rechter-commissaris mr. C. Veen; curator mr. H. C. Dietz, te Utrecht. Th. Vermeulen, koopman, wonende te Culemborg, Heerenstraat 16. Rechter commissaris mr. C. Veen; curator mr. A. E. Koch, te Culemborg. De nalatenschap van wijlen Adolf Zimmer, laatstelijk gewoond hebbende te Utrecht, Oude Gracht 195/197. Rech ter-commissaris mr. C. Veen; curator mr. H. J. P. Hemsing, te Utrecht. De firma E. cn Chr. van Renswouw, gevestigd te Utrecht, Dennenstraat 3. Rechter-Commissaris Mr. C. Veen. Cu rator Mr. J. C. Coebergh te Utrecht. E. van Renswouw, vennoot van de de firma E. Chr. van Renswouw, wonen dc te Utrecht, Bethlehemweg 45, Rech ter-Commissaris Mr. C. Veen, Curator Mr. J. C. Coebergh te Utrecht. Chr. II. van Renswouw. vennoot van de firma E. hr. van Renswouw. wonen de to Utrecht, Dennenstraat 3. Rech ter-Commissaris Mr. C. Veen, Curator Mr. J. C. Coebergh te Utrecht. A. Pistorius, wonende te Bilthoven, gemeente de Bilt. Spoorlaan 18, Rech ter-Commissaris Mr. C. Veen. Curator Mr. J. C. Coebergh te Utrecht. R. Schoffelen, wonende tc Driebergen, Ti aai 1, Rechter-Commissaris Mr. C. Veen, Curator Mr. G. Ruys, notaris cn advocaat te Amsterdam. Beëindigd 21 December 1936. Mevr. J. J. J. Jacob, weduwe van P. Keizer, wonende te Utrecht. Curator Mej. Mr. T. M. Feike- ma te Utrecht. Beëindiging door het verbindend worden der eenigo uildee- lingslijst met eene uitkeering van nihil. 21 December 1936. C. G. A. Wildeman, wonende te Utrecht, Curator Mr. J. M. A. Paling te Utrecht. Beëindigd door het verbindend worden der eenige uit- deelingslijst met eene uitkeering van nihil. 23 December 1936: G. Krooshof, wonende te Maartensdijk, Dr. 's Jacobslaan 74. Curator Mr. J. H. H. van den Brug te Utrecht. Beëindigd door opheffing wegens gebrek aan ac tief. M. de Vos. houthandelaar, wonende te Amersfoort, Randenbroekerweg 2. Cu rator Mr. A. E. Th. Kooien te Amers foort, Beëindigd door opheffing wegens gebrek aan actief. 23 Dcc. 1936. H. L. van Ravensberg, radiohandelaar, wonende te Utrecht. Curator mr. J. Floor te Utrecht. Beëin digd door opheffing wegens gebrek aan actief. 23 Dcc. 1936. J. Kooien, wonende te De Bilt, Groen van Prinstererweg 22 Curator mr. mej. Ph. H. van Noord te Utrecht. Beëindigd door opheffing we gens gebrek aan actief. 23 Dec. 1936. J. van Ooetvcen, winke lier, wonende te Utrecht, Voorstraat 57bis. Curator mej. mr. E. M. C. TLiom- kins te Utrecht. Beëindigd door ophef fing wegens gebrek aan actief. AMERSFOORT 25, 26 en 27 December. St. Joriskerk. 25 Dec. 10 en 6 uur: Dienst. 27 Dec. 10 en 6 uur: Dienst. Emmakerk. 25 en 27 Dec. 10 cn 6 uur: Dienst. 26 Dcc. 2Vj uur: Dienst. Nieuwe Kerk. 25, 26 en 27 Dcc. resp. 10 en 6; 10; 10 en 6 uur. Bethelkerk. 27 Dec. 10 uur: Kinderkerk. Gasthuiskerk. 27 Dcc. 10 uur: de heer v. d. Heide. Wijkgebouw Monnikenpad. 27 Dcc. 10 uur: Kinderkerk. Gebouw „Hot Sluisje". 27 Dec. 10 uur: Kinderkerk. Vrijz. Hervormden Luthersche kerk. 25 Deo. 7 uur: <js. F. Oort. Evang. Luthersche Kerk. 25 Dec. \0x/a uur: Ds. de Jongh. 26 Dec. 4 uur n.m.r Kerstfeest. Remonstrantsche kerk. 25 Dcc. 1034 uur: Kerstochtenddienst. Extra collecte voor de Gemeente. 27 Dcc. 1013 uur Dr. Miedema. Doopsgezinde Gemeente. 25 Dcc.: Ds. W. F. Golterman. m. m. van het koor en J. Meijer, viool. 27 Dcc. 10.30 uur: Ds. Golterman. Vrijz. Jeugdgemeenschap Remonstrantsche kerk. Geen dienst. Gefcf. Kerk (Zuidsingel). Geen opgave ontvangen. Gcref. Kerk (L. Vrouwestraat). Geen opghve ontvangen. Gercf. Kerk in Hersteld Verband. 24 Dec. 910 uur: Kerstnachtdienst. 25 Dec. 10 uur: de heer C. Redert van Zeist. 513 uur: Ds. J. Groeneweg, em.-prcd. te Hilversum. 27 Dec. 10 uur: ds. G. W. van Deth van Bussum. 5)3 uur: Geen dienst. Christ. Gcref. Kerk. 25 Dec. 10 uur: Prof. J. J. v. d. Schuit van Apeldoorn. 5)3 uur: Prof. J. J. v. d. Schuit. 26 Dcc. 10 uur: Prof. J. J. v. d. Schuit. 2 uur: Kerstfeestviering. 27 Dec. 10 uur: Do heer Rijksen van Zeist. 5Va uur: Dc heer Rijksen. Gcref. Gemeente. Stoovestraat 11. 25 Dec. 10 uur: Godsdienstoefening. 5)a uur' Godsdienstoefening. Vrije Geref. Gemeente (Muurhuizen 53). 25 Dec. 9J3 en 5 uur: do heer G. j. Zwolfering van Ederveen. 27 Dec. 9)3 cn 5 uur: Godsdienstoefe ning. Universeele Eoredienst Soefie Beweging. Toonzaal Sierkunst. 25 Dec. 11 uur: Dienst. Onderwerp: Kerstmis. 27 Dec. 11 uur: Dienst. Onderwerp: Belofto. Zang van M. Ali Khan. Vrije Kath. kerk. (Theos. Loge, Regcntcssclaan 21). 24 Dec. 11 uur: Lof en daarna gezon gen Mis (Kerstnacht). Leger des Heils (Langestraat 94). 27 Dcc. 10 uur: I-Iéiligingsdienst. 3)3 uur: Openluchtsnmenkomst. 8 uur: Openbare samenkomst. Chirstian Science Society. Arnhemscheweg 7. 25 Dec.: 10.30 uur: Dankdienst. 27 Dec.: 10.30 uur: Hollandsche dienst. 31 Dec.: Goon dienst. De Amersfoortscho Bergkapel. Regcntcssclaan 21. 25 Dec. 10.30 uur: ds. G. Posthumus Meyes uit Ellccom. Onderwerp: „In Menschcn welbehagen." Oud-Kath. Gemeente. ('t Zand 13). 25 Dec.: 7 uur en 10.30 uur v.m.: H. Dienst. C.30 uur n.m.: Vesper. 26 Dec.: 10 uur v.m.: II. Dienst. 27 Dec.: 10 uur v.m.: H. Dienst. BUITENGEMEENTEN Baarn eii Eombruqqe. 25 Dec.: 10 uur: ds. Kievit;. 6 uur: ds. J. 1, v. Schaik van Soest. 26 Dec.: 10 uur: ds. Blaauwendraad. 27 Doe.: 10 uur: ds. Blaauwendraad. 6 uur: ds Kievit. Bamevold. Geen opgave ontvangen. Hoevelaken. 25 Dec.: 9)3 uur: ds. Mulder. 2 uur: ds. Mulder. 26 Dcc. 9)3 uur: ds. Mulder. 27 Dec. 9)3 uur: Leesdienst. 2 uur: ds. Mulder. Hoogland. 25 Dec. 6.30: Ds. Posthumus Meyjes. 26 Dec. 4 uur: Kerstfeestviering. 27 Dcc. 9)3 uur: Ds. van Schaik, van Soest. Leusden. 25 en 26 Dec. 10 uur: Ds. Hofstede. 27 Dec. 10 uur: Ds. Klomp van Wou denberg. N IJ kerk. 25 Dec. 9)3 en 5 uur: Ds. v. d. Graaf. 26 Dec. 9)3 uur: Ds. Luteyn. 27 Dec. 9'/: uur: Ds. Luteyn. 5 uur: Ds. v. d. Graaf. Soest. Oude Kerk. 24 Dec. llVi uur: Ds. van Schaick. 25 Dec. 10 uur: Ds. Groeneveld. 26 Dec! 10 uur: Ds. van Schaick. 27 Dec. 10 uur: Ds. Groeneveld, Emma Kerk. 25 Dec. 10 uur: Ds. van Schaick. 26 Dec. 10 uur: Ds. Groeneveld. 27 Dcc. 10 uur: Ds. Posthumus Meyjes. Soest (Vrijz. Godsdienstigen). 25 Dec. 10.30 uur: Ds. N. Padt, Zut- phen. 31 Dcc. 10.30 uur: Ds. J. D. v. d. Veen, Rijswijk. Soesterberq. 25 Dec. 10 uur: Ds. Tulnstra. 27 Dec. 10 uur: Ds. Dönszelmann van Amersfoort. 27 Dcc. 6 uur: Ds. Tuinstra. Woudenberq. 25 Dec. O'/s uur: de heer Dijksma, evangelist. 26 Dec. 9)3 uur: Ds. Klomp. 27 Dec. 9'/i uur: Ds. P. Hofstede van Leusden. 27 Dec. 6 uur: Ds. Klomp. De Vuursoho. 25 Dec. 9'/a uur: Ds. van Amstel. 26 Dec. 9)3 uur: Ds. van Amstel. 27 Dec. 6 uur: De heer P. van Dijk, godsd, ondcrw. te Leersum. VERSIERING EN VERLICHTING BISSCHOPSWEGKW ARTIER. Dc Buurtcommissie voor versiering en verlichting van het. Bisschopswcgkwar- tier deelt ons het volgende mede: Was de commissie aanvankelijk van plan de brug met bogen te overspannen thans heeft zij een meer eenvoudig plan moeten overwegen op grond van het feit dat de financieele deelname der buurtbewoners beneden het bedrag Is gebleven bcnoodigd voor de uitvoeren van het eerste plan. In ieder geval zal ook in het Bis- schopswegkwartier een passende versie ring en verlichting worden aangebracht. pluimveemarkt BARNEVELD, 24 Dec. Oude kip pen 0.45—1.10, per K G. f 0.36—0.41, oude hanen 0.501, jonge hanen f 0 400.75, per K.G. 0.40—0.50, N.-H. Blauwen per K.G. j 0.68—0.73, jonge hennen 1150, duiven per paar 0.35 —0.43, tamme eenden 0.25—0.70, wilde eenden (in jachttijd) f 0.45—0.55, gan zen J 1*502.25, kalkoenen per K.G. 0.65—0.75, tamme konijnen 0.75— l.io, wilde konijnen 0.55—0.66, Dazen (in jachttijd) 0.801.10, piepkuikens 0.30—0.50, patrijzen f 0.35—0.55. Aan voer 7000 stuks. Handel kalm. Eiermarkt: Witte eieren 3.754.25, gemengde eieren 4—4.25. bruine, eie ren f 4.254.50, eendeneieren" 3 3.50, jnnco henneneieren f 33 50 Aan voer 580.000 stuks. Handel redelijk. Veemarkt: Zengen 30—40. Dr. zeu gen f 155750. schrammen 17 tot f 10, Vliegen f 10 tot f 13, zware var kens 19—20 ct. zouters 10—20 ct. vette kalveren 2530 ct., alles per pond. Nuchtere kalveren 8 lot 10, markt- kalveren 14—15.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1936 | | pagina 3