„BLACK CAP Duivensport DE GOUDEN RAT J. A. SCHOTERMAN Zn. Politie-Sportdag te Amsterdam Burnham-week Kinderboekje De lotgevallen van Piet Krent en Jan Oliebol Nationale kampioenschappen OLD SCOTCH WHISKY 3.75 UTRECHTSCHESTR. 17 1878 Tel. 145 MILITAIRE ZWEM WEDSTRIJDEN HOLLAND-BELGIE IN ROTTERDAM Electrische Installaties B. SCHOOLEMAN De eerste dag door J. SCHOUTEN Ie BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD WOENSDAG 1 SEPTEMBER 193? Sole Importers: SPORT EN SPEL Nederlandsch Politie-elftal zal tegen sterk elftal van de Metropolitan Police uitkomen I ER gelegenheid van het 50- jarig bestaan van den Alge- meenen Nederlandschen Politie bond, wordt op Zaterdag 4 Septem ber a.s. in het Olympisch Stadion te Amsterdam door deze organisatie in samenwerking met den Neder landschen Politie Sportbond een groóte politie-sportdag georgani seerd, welke wordt besloten door een voetbalwedstrijd tusschen een elftal van de Metropolitan Police uit Londen en het Nederlandsch Politie-elftal. De opstelling der elftallen is als volgt: Engelsch elftal: R. Ivey, C. Read, W. F. Holman (aanvoerder), H. M. Johnson, A. Morev, L. C. Martin, H. Blair, T. F. Rees, G. Reynolds, F Kelly, C. Hillyer. Scheidsrechter: Dr F. J. van Moorsel, te Den Haag. J. Ninaber, J. v. d. Kamp, W. Lagen- daal, H. Lit, G. Vergunst, R Remeijer, J. Halle, J. Huurman, L. P. v. d. Mev, K. Haak (aanv.) B. Lindsen. Nederlandsch elftal. Reserves: Engeland: A. Elson, N. R. Dodds, J. Davison, R. G. Almond. -,vedërland: R. de Vries, P. Peeters, y -uze, P. Geerlings, II. Buitenhuis, X, Hooyer, J. Trienen. j Het is moeilijk, om ons aan een voorspelling te wagen welk van de elftallen de beste kansen heeft. Het Engelsche elftal moet volgens ver kregen inlichtingen beschouwd wor den als een sterke Nederlandsche eerste klasse ploeg. Het begin van den voetbalwed strijd zal op bijzondere wijze plaats hebben. We zullen n 1. niet zien, dat de middenvoor van een der elftal len den bal aan het rollen zal bren gen, doch deze zal midden op het veld worden gedeponeerd vanuit het Koolhoven-vliegtuig, de P.H.C.M.D. van den bekenden sportvlieger den heer mr. C. Misset te Doetinchem. Het. zal een interessant gezicht zijn, als de 22 spelers en het tallooze pu bliek, dat \oor dezen bijzonderen sport dag wordt verwacht, alle aandacht heb ben geconcentreerd op de boven het stadion kruisende vliegmachine. Het sportfeest zal worden opgeluis terd door muziek van het Amsterdam- sche Politie Muziekgezelschap, onder leiding van den heer H. A. van Meche- len. ZWEMMEN Het 21e R. I. wint de estafette nummers Evenals het vorige jaar werden ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. da Koningin in Pesie's Bad zwemwedstrijden gehouden voor militairen. Hoewel er een groot aantal inschrij vingen was, lieten verschillende zwem mers verstek gaan. Van invloed was. dit allerminst, er werd felle strijd ge leverd, zoodat de bezoekers niet onte- \rcdpn huiswaarts zijn gegaan. N.a een kort openingswoord van Lui tenant Pottehoom, die dank bracht aan de directie van Pesie's bad, gevolgd door een driewerf hoera op onze Ko ningin van alle aanwezigen, vingen de wedstrijden aan. De Uitslagen hiervan zijn: 50 Meter Vrije slag 1. Dpi. Gorter; 2. Sergt. Klomp; 3. Dpi. van Heerde; 4. le Luit Jonker. 50 Meter schoolslag: 1. Dpi. van Heerde: 2 Dpi. Muilen- der; 3. Dpi. Kruisinga; 4. Dpi Peeks. 50 Meter rugslag: 1. Sergt. Klomp; 2. Dpi. Gorter; 3. le Luit. Jonker; 4 Dpi. Smit. 3 X 50 Meter wisselslag estafette: 1. 21 R. I. (Gorter, Mul lender van Heerde;. lijd 2 min. 2% sec. 3 X 50 Meter vrije slag estafette: 1. 21 R. I. (le Luit Jonker, Sergt. Klomp, Dpi. v. Heerde) tijd 1 min. 50% sec. Na beëindiging der wedstrijden ga ven de heeren Jonker, v d. Brink. Misse en Vonk een demonstratie schoonspringen te aanschouwen, ge volgd door een waterpolowedstrijd tus schen een A.Z. en P.C. zevental en een zevental der militairen. De wedstrijd werd gewonnen door de groen-witten. Tenslotte reikte Luitenant v. d. Bosch, de prijzen aan de winnende ploe gen en winnaars uit, daarbij dank brengende aan allen, die medewerkten om deze wedstrijden te doen slagen. WIELRENNEN SUCCES VOOR A. THOLENAARS Bij de op Koninginnedag gehouden grasbaanwedstrijderi te Apeldoorn, be haalde onze stadgenoot A. Tholenaars in den sprintwedstrijd voor Nieuwelin gen den eersten prijs. In een 30 ronden race plaat6te hij zich vierde. SUCCESSEN VOOR AMERFOORTSCHE RENNERS Tijdens de gisteren te Tiel gehouden wielerwedstrijden op de Tielsche baan slaagde onze stadgenoot K. v. Uitert er in met den Tielschen renner Rusthoven rle eerste plaats te bezetten in de 50 K.M. koppelrace. C. van I-Ioeijen met v. d. Panne leg den beslag op den derden prijs, terwijl de Gebr. Braat de zesde plaats innamen. Iedere automobilist kan u dadelijk vertellen, hoeveel kilometer per uur zijn wagen haalt, maar slechts w«'n,Qen weten, hoeveel meter ze wel noodlg hebben om met die vaart te stoppen I De Luchtpost De uitslag van de wedvlucht, gehou den vanuit Hoek van Holland, afstand S9 K.M., is als volgt: De duiven werden te 11 uur gelost met helderen lucht en Noord-Oosten wind. Aankomst eerste duif 12 u. 31 m. 40 sec. Aankomst laatste duif 12 u. 39 m, 18 sec. Aangewezen duif 10 ct. •T. Haarmans met no. 7. Aangewezen duif 25 ct. G. Tuithof met no. 5. De prijzen werden behaald door: Joh. Visser 1; A. P. Wölffenbuttel 2, 12; H. v. d. Linden 3, 21; Th. Edervèën 4; G. Tuithof 5, 17; N. H. Egink 6, 23, 29; J. Haarmans 7; G. Kinver 8, 11; G. Haar mans 9, 20; J. Hendriksen 10; W v. d. Riet 13; G. Krijns 14; H. J. Hol 15; N. v. d. Linden 16, 28; A. E. Verstraeten 18; H. Schuurman 19; G. Nieuwenhuis 20, 22; J. v. d. Heuvel 24, 30; J. Vijge laren 25; H. A. de Goede 27. De Ordonnans en De Reisduif De uitslag van de wedvlucht St. Ka- thelijne Waver luidt als volgt; De duiven werden Maandag 8 uur 10 min. in vrijheid gesteld met N.O. wind. Aankomst eerste prijswinnende duif 10 uur 51 min. 18 sec. Idem laat ste duif 11 uur 15 min 5 sec. le aan- gew. 25 cent L. Henschel met no. 6; 2e aangew. 25 cent H. Heideveld met no. 7; le aangew. 10 cent J. de Vries met no 18; 2e angew. 10 cent L. Krabs- huis met no. 19. De prijzen werden be haald door: LI. de Graaf 1, 8, 67; Jac. Borbie 2, 65; J. de Vries 3, 4, 5, 18, 40; L. Henschel 6, 11; LI. Heideveld 7; Joh. v. Voorst 9, 20 ,34; N. do Vries 10; P B. 12, 42; M. Koudijs 13, 25; G. v. d. Pol 14, 69; J. Ising 15, 57; G 't Kudve 16; H. Picters 17, 62, 72; L. Krabshuis 19, 39; J. v. Putten 21, 23; B. v. Wessem 22; G. v. Doornik 24: M. v. Zetten 26; G. de Graaf 27, 29, 32; T Kruis 23, 54, 59; D. Nicolaas 30. 70: D. LTofland 31 61; A. Heiningen 33, 38, 47, 51, 61; A v. Nim- wegen 35, 43: N. v. d. Berg 36; A. La blans 37, 48, 75; T. de Vries 41; G Wij- nands 44; W. v. d. Brink 45; Labrie 46, 76; LI. Ramselaar 49; J. v. Voorst 50, 60; G. v. Essen 52: T. v. Beek 53; J. Kor- laar 55; G. de Kraats 56, 58: II. Waan- ders-63; Chr. v Putten 66; LI. v. d. Kieff 6S; C Meijer 71; W. Berghuizen 73; T. v. Boeijcn 74. De uitslag van de wedvlucht Corn- picgne luidt als volgt: De duiven wer den om 10 uur 5 min. in vrijheid ge steld met N.O. wind. Aankomst eerste prijswinnende duif 4 uur 58 min. 21 sec. Idem laatste duif 5 uur 10 min. 35 6ec. le aangew. 25 cent M. Koudijs met no. 1; idem 2e F. Tuithof met no. 3; le aangew. 10 cent F. Tuithof met no. 4; idem 2e M. Koudijs. De prijzen werden als volgt behaald: M. Koudijs 1; W R. Gerritsen 2. 9; F. Tuithof 3, 4; G. 't Kulve 5; J. de Vries 6; M. v. Zetten 7, 10; L. Krabshuis 8; H. Pieters 11. VOETBAL HET UTRECHTSCH ELFTAL WON Ten bate van d3n Bloedtransfusie dienst speelde gisteren te Utrecht het Utrechtsch Elftal tegen een elftal, be staande uit oud-Internationals. Liet einde bracht een alleszins ver diende 10—5 overwinning voor de Utrechtsche combinatie. „Neen, ik weet werkelijk niet, welk een genoegen het vliegen nu zou opleveren/" („Ric et Rac") Amsterdam krijgt Nederland- Frankrijk Naar wij vernemen zal de lan- denwedstrijd Nederland—België in het seizoen 1037—*38 gespeeld wor den in het Feijenoord stadion te Rotterdam. Ook de voor-wedstrijd om het wereldkampioenschap N derlandLuxemburg zal in de Maasstad gehouden worden. De wedstrijd. NederlandFrank rijk zal in het Olympisch Stadion te Amsterdam plaats vinden. ZEILEN Goede prestaties van de Hollandsche zeilers BURNHAM ON CROUCH, 31 Aug. (A.N.P.) Na den Engelschen Zondag zijn vandaag de internationale wedstrij den te Burnham on Crouch, de z.g. Burnham-week, weer voortgezet. Liet was wederom uitstekend zeilvveer en de prachtige baan bood dan ook een levendigen en frisschen indruk. De Nederlandsche zeilers, die in de internationale Sharpie-klasse deelna men, waren vandaag niet zoo gelukkig als in de eerste race, toen de eerste plaats werd bezet. Niettemin mogen de prestaties van onze landgenooten in dit sterk internationale milieu zeer bevre digend worden genoemd. Liet was vandaag de dag van den be kenden Engelschen zeiler kap. E. S. Da wes. Allereerst bezette hij in de inter nationale Sharpieklasse met zijn snelle boot „Cutty Sark" de eerste plaats, ter wijl ook de tweede plaats voor een En gelsche boot was, n.l. de „Flying Cloud" bemand met mevr. Heriot en den heer Rees Jones. Als derde eindigden dan on ze landgenooten Coops en Borst met ds. „Wilgenhoek", terwijl Borgcrhoff Mulder en P.itman dit keer niet zoo goed zeilden als in de eerste race en achter de „Wil- plaats innamen. Zooals men ziet, ging de strijd, evenals Zaterdag j.l. voorna melijk tusschen deze vier booten en het gonhoek" met de „Mieke 2" de vierde pleit voor de Engelschen, dat hun bui tengewoon fel zeilen succes opleverde. In de eerste teamrace in de Sharpie klasse om den Weston Clayton Chal lenge Cup werd er uitstekend gezeild. Voor deze wedstrijden kan iedere ver- eeniging met twee booten inschrijven, maar slechts met het resultaat van de beste boot van iedere twee wordt reke ning gehouden. En dat was maar goed ook, .want in deze eerste race hadden Borgerhoff Mul der en Ritman het ongeluk, hun schoot te breken, waardoor zij genoodzaakt werden den strijd te staken. Gelukkig deden Coops en Borst het weer uitstekend. Zij maakten het Kap. Dawes zeer las tig en eindigden dan ook met hun „Wil genhoek" op de tweede plaats, zoodat de kansen voor de Koninklijke Water sport Vereniging „Loosdrecht" nog geenszins verkeken zijn. Ook in deze race eindigde de „Cutty Sark" van Kap. Dawes op de eerste plaats, waar door zijn vereeniging, de Royal Corin thian Yacht Club, de leiding in het klassement heeft. De derde plaats werd bezet door de Ynis, van de Itchenor Sai ling Club. Voor v. PERSEIJNSTRAAT 19. TEL. 423 239. Zij eloegen hun tent op aan de rand van een bo6chach- tige plek, een oase, die ze gevonden hadden. Toen de tent gereed ivas gingen zij er voor zitten bij een knappend vuurtje, om hun potje kiaar te maken. Het was doodstil 240. Plotseling greep Krent de arm van den Dikke. Hoor je die tam-fam? vroeg Krent angstig. De Dikke hoorde het en trapte onmiddellijk het vuur uit. We gaan direct op onderzoek uit, zei de Dikke moedig. LAWNTENN1S AMSTERDAM. 31 Augustus.,Op de Festinabanen in het Vondelpark te Am sterdam zijn vandaag de Nederlandsche tenniskampioenschappen begonnen. Op dezen eea*sten dag waren er enkele on verwachte uitslagen. In het heeren- enkclspel wist Heyneken mr- Sigmond verrassend met 6—1. 6—3 te verslaan, terwijl in het damesenkelspel de neder laag van mevr. van Alfen tegen mej. Swaters ook niet geheel in de lijn der verwachtingen lag. Een verrassing was voorts in het heerendubbelspel de over winning van Wisselink en Barteld9 op Leembruggen en Fabius. De uitslagen van dezen eersten dag luidden: Heerenenkelspel Eerste ronde: Cochius sl. Saarberg 57. 60, 63; Van der Graaff sl. van der Stadt 64, 61; Peters sl. Voetelink 6—2, 68, 64; Kuinders sl. Oidtman 62. 6—lj Baanders sl. Bonman 6—3, 64; Rin kel sl. mr. Vaz Dias 64, 60; ir. Nau- ta sl. Theunissen 62. 6—0; Wicgers sl. Klein 63, 63; Kuipers sl. ir. de Bie Leuvelink Tjeenk 7—5. 6—1; mr. van der Fcen sl. Bartelds 6—1. 6—2; Hoeke sl. Roelvink 75. 6—3; Henriquez sl- Rubens 63. 62; Wiener sl. Addicks 61, 62; Baron van Tiell sl. van der Kruk 57. 61, 61; Fabius sl. Dekker 86. 63; Lissauer sl. van Heyden 97, 6—4; mr. Voute sl. Schwarz 64. 61; Hendring sl. Hillege 6—1, 63; van Rompu sl. I-Ieyblom 6—0, 6—2. Tweede ronde: Baanders sl. Wisselink 62, 75; Leembruggen 6l. Enthoven 61, 63; Fabius sl. baron van Till 6—3. 6—1; mr. van der Fcen sl- Kuvpers 6—0. 61; Kuinders el. Peters 6—2, 6—3; ir. Nauta sl. Rinkel 6i, 62; Hoeke sl. Hendring 6—2, 63; Wiener sl. Iienriques 62, 64; Verloop sl. van Rompu 6—4. 46, 63; Lissauer sl. Erdman 6—3, 63; Heyneken sl. mr. Sigmond 6—3, 6—3. Derde ronde: Van der Graaff sl. Kuinders 6—S, 6—2; ir- Nauta sl. Baanders 64. 8—6. 64. Damesenkelspel Eerste ronde: Mevr. van Alfen sl. mej. van Dijk 46. 60, 60; mej. Klein sl. mevr* Versfeit 86, 75; mej. Bensdorp sl. mej. Smits 64, 6—2; mevr. N-N. sl. mevr. Onderwijzer 6—3, 62; mevr* Thonus 6l. mevr. Theunisseai 64, 60* Tweede ronde: Mej. Hartog sl. mej. Rinkel 1—6, 6—2. 64; mej. Swaters 6l- mevr. van Alfen 62, 36, 64; mej Knottenbelt sl< mevr. N.N. 6—1. 6—3; mej. Kiek sl. mevr. Thonus 61, 64; mevr. Reydon sl. mej. de Roos 6—4, 6—1. Derde ronde: Mej. Knottenbelt sl. mej. Hartog 6—1, 62; mevr. Reydon sl. mej. Kiek 63, 6-3. Heerendubbelspel Eerste ronde: A. G. en A. M- Lubbers sl. Schwarz en mr. Vaz Dias 64, 62; Peters en Baan ders sl. Enthoven en Rubens 6—3. 6—3; Wisselink on Bartelds sl. Leembruggen en Fabius 46, 75. 6—2; Hoeke en Henriquez sl. Gebrs. Saarberg 64, G—2. Tweede ronde: Gebrs. de Roos el. gebrs- Lubbere 75, 61; Hoeke en Henriquez 6l. Heldring en Heyneken 62, 63; Jhr. de Brauw en van der Graaff sl. Cochius en Rinkel 6—1. 4—6. 6—4. Gemengd dubbelspel Eerste ronde: Mej. van Dijk en Wisselink sl. mej. Smit en van der. Kruk 6—3, 6—2; mej, en de heer Rinkel sl. mej- Joling en Roelvink 60, 63; mej. en de heer de Roos sl. mevr. Onderwijzer en Schwarz 60, 64. FEUILLETON NAAR HET ENGELSCH VAN PAUL TRENT 63) „Dat weet ik niet. Ik heb hem het laatst op dek gezien met de anderen. Ik weet niet of zij in zee gesprongen zijn, of over boord gespoeld, maar zij waren allemaal op eens verdwenen. Zou ik van uw hut gebruik mogen maken, captain Carruthers? Zooals u ziet ben ik door en door nat. En misschien mag ik ook wel een cognacgrocje hebben Tk wil liever geen kou vatten. Ik zal aanstonds nog al mijn scherpzinnigheid noodig heb ben." Carruthers riep Stevens, die vlak bij stond en droeg hem op voor de darnc zorgen en haar van al het noodige te voorzien. Toen Desbrook en de dokter aan lanri gingen, benijdde hij hen hevig en do verleiding was groot om met hen mee te gaan, maar bij begreep dat het zijn plicht was om aan boord van de Shrike te blijven, zoolang de storm duurde. Met het grootste ongeduld wachtte hij het oogenblik af, waarop hij het 'er op zou J kunnen wagen om met de motorsloep naar het eiland over te steken. Sir Charles wenschte hem te vergezel len en samen zochten zij een verzame ling jassen, oliejassen, pyama's, enz., bij elkaar. Het was nog niet zoo gemakke lijk als zij gedacht hadden om de kust te bereiken cn een paar malen kregen zij zware zeeën overboord. Tenslotte kwamen zij echter aan land, waar Des brook hen opwachtte. Zij begroetten el kaar met een hoofdknik en Ralph oor deelde het het beste om het nieuws maar dadelijk mee te deelen, zoodat Car ruthers geheel voorbereid zou zijn, als hij Peggv ontmoette. Grafton is zooeven gestorven en de groothertog is verdronken," verkondigde hij kalm. „Dood" zei Robin werktuigelijk, terwijl het bloed hem naar het hoofd steeg. „Ja, werkelijk dood", merkte Desbrook droogjes op. „Hoor eens even, oude jon gen, beheersch je een beetje. Ik begrijp je gevoelens volkomen. Maar zorg dat je Peggv op het oogenblik niet onder de oogen komt, je zou alles voor goed kun nen bederven. Laat ik haar je groe'tn overbrengen en haar voor je con.Tolee- ren en blijf in elk geval een paar dagfn uit haa buurt Ik vrrees, dat ik je zal moeten vragen om het lijk van den groothertog aan boord te nemen. ITet lijkt mij het beste, dat je zijn vrienden van het scheurde in kennis stelt, je hebt immers hun adres. Dan kun je doorva ren naar Cherbourg, waar zij hem van je kunnen overnemen." „Goedf" zei Carruthers. „Het spijt mij dat Grafton flood is, maar het vereenvoudigt den toestand aanmer kelijk. Wel Carruthers, ik zie niet in waarom ie naar de hut zou komen. Het Mikt mij het beste, dat iedereen met je meegaat in je boot en als ie ze naar de Shrike gebracht hebt, kan de boot te rugkomen om het lijk van den groother- fog te halen. Ik persoonlijk ik vraag het je niet officieel wil wel graag, dat Graftons lijk ook meegenomen wordt, zoodat hij een fatsoenlijke begra fenis kan krijgen. Zie je, als hij er niet geweest was, zou Jane waarschijnlijk niet tot de geredden behooren, dus je begrijpt wel hoe dankbaar ik hem ben." „Natuurlijk zullen wij Grafton ook meenemen. Jc hoeft geen rekening te houden met mij, Desbrook. met het nemen van maatregelen. Ik ben geheel tot je dienst, totdat ik mijn bevelen ont vang van den admiraal." Sir Charles was vooruit gegaan en was de hut reeds binnen gegaan en Desbrook volgde hem, na Carruthers ge vraagd te hebben buiten te blijven wach ten. De beide matrozen werden geroepen en de lijken van de beide mannen wer den bedekt en klaar gelegd om naar den torpedojager overgebracht te worden. Terwijl dit gebeurde, pleegden Desbrook en sir Charles overleg hoe een ontmoe ting tusschen Carruthers en Peggv het beste te vermijden zou zijn en zij kwa men overeen, dat het voor hen beiden het beste zou zijn, dat Carruthers eerst de lijken naar rle boot over zou brengen en dan deze terug sturen om de ande ren te laten halen. Toen. zij Carruthers hun besluit meedeelden, was bij het volkomen met hen eens, want hij had tijd gehad om rustig na te denken en had begrepen, dat de raad, die Des brook hem gegeven had, zeer verstan dig was Toen hij op de Shrike aankwam, stond Graves hem op te wachten. „Mag ik u even spreken?" „Een oogenblikje, ik moet even een jaar aanwijzingen geven. Het spijt mij u te moeten meededen, dat de Groother tog en Grafton beiden dood zijn en ik heb de lijken in de boot meegenomen," antwoordde Carruthers en Graves stond naast hem, terwijl de noodige bevelen gegeven werden. „Wel, wat kan ik voor u doen?" vroeg Carruthers, toen hij ervan overtuigd was, dat alles voor do ontvangst van geredden gereed was. „Zou u mij veilig naar het jacht kun nen laten brengen?" „Dat zal wel gaan. Waarom?" „Wel, de Dolgouroffsgki juweelen zijn er aan boord en ik zou ze wel graag in handen zien te krijgen, voordat de Eme- j» UI stuk geslagen wordt en dat kan ieder oogenblik gebeuren, lijkt het wel." „Goed. U kunt er met de motor-sloep heen gebracht worden, als die de men- schen van het eiland gehaald heeft," antwoordde de commandant. Terwijl de boot terugvoer naar het eiland, nam Carruthers nog eenige maatregelen voor de ontvangstvan zijn gasten en de timmerman kreeg opdracht een paar doodkisten te maken. Terwijl Graves naar het jacht ge bracht werd, door de meest bedreven matrozen aan boord, riep Desbrook een conferentie bijeen in de hut van den ka pitein. waarbij sir Charles en Carruthers aanwezig waren. Hij deelde hun in het kort zijn plannen mee, betreffende het aandoen van Cherbourg en bracht toen de kwestie te berde, waarover nog geen beslissing genomen was. „Wat zullen wij met prinses Nadine doen?" vroeg hij. Sir Charles trok een ernstig gezicht, maar zei niets. Carruthers lachte grim mig. „Ik geloof niet, dat wij iets kunnen doen tegen haar." vervolgde Ralph. „Geen van ons voelt waarschijnlijk iets voor het schandaal van een gerechte lijk onderzoek in Engeland, bovendien zou ik niet weten in welk opzicht zij de wet overtreden heeft." „Misschien kunnen haar misdaden niet bewezen worden, maar zij heeft er vele begaan," zei sir Charles. ..Maar ik hen het. met je eens Desbrook, ik ge loof niet dat wij iets tegen haar kun nen doen. Gafton is dood en ik ge loof niet, dat zij zonder hem nog erg gevaarlijk zal zijn. De mogelijkheid be staat natuurlijk, dat zij de brutaliteit zal hebben, om zich weer in Londen te ves tigen, maar dan kan ik gemakkelijk ge noeg een bevel tot deportatie uitvaardi gen, op grond van de vreemdelingen wet." „Dat is waar," zei Desbrook. „Maar ik weet niet, of ik haar nog niet liever in Londen heb. Dan kan ik haar tenminste in het oog houden." „Wel, daar hoeven wij nu geen beslis sing over te nemen. Ik zal haar laten roepen." Stevens werd opgedragen de prinses te halen en eenige minuten later ver scheen hij met haar. Zij droeg een pva- ma, met daarover heen een zeemansjas. Ofschoon haar haar zorgvuldig gekapt was, had zij haar gezicht niet opge maakt, waardoor zij een andere vrouw leek, want haar gelaat toonde duidelijk teekenen van ouderdom, die tot nu toe op kunstmatige wijze verborgen waren gehouden. „Excuseer rnijn toilet, alsublieft," zei ze lachend. „Wat willen jullie van mij? Wil iemand mij misschien een cigaret te aanbieden en ik zou dolgraag een cognac-groeje hebben." Haar beide wenschen werden vervuld on zij maakte het zich gemakkelijk op de divan, terwijl zij glimlachend van den een naar den ander keek. „Ik vermoed, flat jullie je arme her sentjes gepijnigd hebben over mijn lot. En wat is bot resultaat?" „U bent vrij. wat ons betreften u kunt in Cherbourg aan land gaan." „Wel bedankt." zei ze op luchtigen loon. „Dan kan ik meteen naar Parijs doorgaan om wat klceron te koopen. Ik heb gehoord flat die Scotland Yard man naar het jacht gegaan is. Zou het niet mogelijk zijn om wat van onze klceren en andere dingen terug te halen?" „Uitgesloten," zei Carruthers onmid dellijk en vastbesloten. „En de Dolgouroffski juweelen dan?" vroeg zij. „Daar wordt voor gezorgd," gromde sir Charles. „Oh, dat is dan in orde. Au revoir, heeren," zei ze liefjes en verliet met een buiging de hut Dien nacht bereikte men Cherbourg. Het draadlooze telegram was onmid dellijk beantwoord door de vrienden van den groothertog en er lag een boot klaar om het lijk mee te nemen. Daarna werd Grafton's lichaam aan land ge bracht om begraven te worden en sir Charles wist te bewerken, dat de begra fenis den volgenden morgen plaats zou vinden, daar zoowel Jane als Ralph erbij tegenwoordig wilden zijn. Toen men de kist in het graf had laten zak ken, wierp Jane, die naast Ralph stond, er een eenvoudige tuil bloemen op en toen zij zich afwendde, zag Ralph, dat er tranen in haar oogen stonden en zij sprak heel weinig op weg naar de haven. De Shrike vertrok onmiddellijk naar Portsmouth. Natuurlijk was de officiers kajuit nu haast te klein, maar het was een rustig en gelukkig gezelschap, dat er de lunch gebruikte, toen het schip in volle zee was. Toen het maal beëindigd was, trok ken Desbrook en sir Charles zich terug in de hut van den commandant, óm een volledig en officieel verslag te schrijven over alles wat er gebeurd was, sedert 7.ii Engeland verlaten hadden. Er moest hieraan de grootste aandacht besteed worden, daar men zeer voorzichtig moest zijn met wat wel gezegd en wal niet gezegd mocht worden, want er waren zoo veel personen bij betrokken. '(Slot volgt)'.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 2