Ons nieuwe feuilleton DE GOUDEN RAT De competitie uitbreiding De lotgevallen van Piet Krent en Jan Oliebol Nationale kampioenschappen Twee nieuwe wereldrecords van Ragnhild Hveger Nachtmarsch van Z.U.T. De Engelsche League EINDSTANDEN DER COMPETITIE WILGENHOEK" WINT IN DE BURNHAMWEEK VORST COBRA inniii DE TWEEDE DAG door J. SCHOUTEN Ie BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DONDERDAG 2 SEPTEMBER 1937 SPORT EN SPEL De yardsrecords van Tini Wagner verbeterd AARHUS, 1 Sept. (A.N.P.). - Tijdens gisteravond te Aarhus gehouden wedstrijden heeft Ragn hild Hveger de wereldrecords op de 440 yards en de 500 yards borstcrawl, beide staande op naam van onze landgenoote Tini Wagner, verbeterd, waardoor het Deensche zwemstertje thans 10 wereldrecords op haar naam heeft staan. Denemarken heeft momenteel 12 wereldrecords in bezit tegen Nederland 9, zoodat Denemarken de hegemonie in de dameszwem- wereld heeft veroverd. Ragnhild Hveger bracht het record van Tini Wagner op de 440 yards terug van 5 min. 22 sec. op 5 min- 14 sec. dus niet minder dan S seconden was de Deensche sneller. Het wereldrecord op de 500 yards werd met niet minder dan bijna 12 sec. verbeterd en van 6 min. 0,8 6ec. gebracht op 5 min. 57.9 sec. Tini Wagner had het record on de 440 yards gexestigd op 16 Mei 1936 te Amsterdam en het record op de 500 yards op 5 April d.a.v-, eveneens te Am sterdam. WAN PELT PURISME GRIMSBY, 1 Sept. (A.N.P.) - Giste ren is hier de wedstrijd Grimsby Town Charlton Athletic voor de eerste af deeling van de Engelsche League ge speeld. De wedstrijd eindigde in een 1—1 gelijk spel. LONDEN, 1 September. De uit dagen van de heden gespeelde voetbal wedstrijden in de Engelsche league luid den: Eerste afdeeling Arsenal—Huddersfield Town 31 BirminghamMiddlesbrough 31 BrentfordPreston North end 21 Dderby CountyWolverhampton Wanderers 12 Leeds UnitedChelsea 20 LiverpoolPortsmouth 32 Manchester CityEverton 20 Tweede afdeeling Luton TownAston Villa 32 Newcastle UnitedBarnsley 01 Nottingham ForestStockport County 12 SoushamptonChesterfield 01 WERELDKAMPIOENSCHAPPEN GEWICHTHEFFEN AMSTERDAM, 1 September. Op 10, 11 en 12 September a.s. zullen de we reldkampioenschappen gewichtheffen worden gehouden te Parijs in het Pa leis des Sports aan de Boulevard de Grenalle (Grenelle). De Nederlandsche krachtsportbond zal, naar wij vernemen, met enkele athlelen aan deze kampioenschappen deelnemen. Naar Parijs zullen worden afgevaardigd P. W. Caffa (lichtgewicht) te 's-Gravenhage en J. Mutsers (midden zwaargewicht) Eindhoven. Het parcours van den op 45 September te houden marsch over 70 K.M. De Amersfoortsche Algemeene Wandelsportvereeniging „Zonder Uitvallers Terug", welke reeds verscheidene mamchen heeft gehou den over afstanden varieerendc tus- schen 20 en 30 K.M.. organiseert, zooals wij reeds vermeldden, in den nacht van Zaterdag op Zondag een nachtmarech over een afstand van 70 K.M. Reeds nu hebben zich een 80 deel nemers opgegeven, doch ongetwijfeld zal dit gptal voor Zaterdag nog wel ge stegen zijn. De start heeft Zaterdagavond plaats vanaf „De Valk." Het parcours, dat daarna geloopen wordt, is als volgt: Valkestraat, Langestraat, Varkens- markt, Arnhemschestraat, Arnhemsche- weg, Tulianaplein, Arnhemscheweg, Hertckop, Ba voort. Nieuw Leusden. Woudenherc: hij do viersprong recht door naar Maarsbergen, spoorweg over gang over. dan rechtdoor tol straatweg UtrechtRhenen, dan links af langs Hotel Donderhcrg, tramlijn volgen via Leersum, Amerongen, hij A.N.W.B. paal hoofdweg links, naar Eist, Remmerden, naar Rhenen (32 K.M.), rustplaats en hnnfdconlróle in Holel „De Koning van Denemarken". Fr v. d Palshof, Rhenen Na de ru6t, Heerenstraat, linksaf Nieuwe Veenendaalschexveg naar Vee- nendaal. poorweg overgang linksaf naar De Klomp, tot benzinepomp, dan linksaf naar Renswoude, Seherpenzeel (52 K.M.) rustplaats en contróle in Café- Rest. „Hertog van Gelre", dan naar Woudenberg, bij viersprong rechtsaf naar Nieuw Leusden, Bavoort, Herte kop rechtdoor Arnhemscheweg. spoor weg overgang Arnhemscheweg. Juliana- plein, Arnhemscheweg. Arnh. straat. Varkensmarkt, Langestraat, Valke straat, Gebouw de Valk. Eindpunt. Na pl.m. 3 K.M (vanaf Hertekop) is het tempo vrij. De marsch moet binnen 13 uur worden volbracht. HANDBAL WATERPOLO Een interessant seizoen staat voor de deur DE zomersporten nemen lang zamerhand afscheid en de win tersporten komen de aandacht vragen. Het handbal is er dit jaar vroeg bij dank zij de belangrijke competitie uitbreiding welke te wachten staat. Streden in 1935/36 nog drie hee- ren ploegen en in 1936/37 drie da mes en vijf heeren elftallen in de competitie, thans zullen tenminste vijf dames en acht heeren teams uitkomen. Dat beteekent in twee seizoens een vooruitgang van tien elftallen. De kans is groot dat het aantal ploegen nog grooter wordt. De dames afdeeling wordt thans ge vormd door Utrecht 1 en 2, Excelsior (Amersfoort), Attilla, Athleta en Sport Vereent. De heerenafdeeling heeft een groote uitbreiding ondergaan door de deelna me van Utrecht, dat met drie elftallen uitkomt. Attila heeft met drie elftallen ingeschreven evenals Excelsior en Achilles, terwijl Sport Vereent rnet twee elftallen in het veld komt. Jam mer is het dat de Deutsche Sport Grup- pe zich terug heeft gelrokken. Daaren tegen is er nog steeds een mogelijk heid dat de handbalafdeelingen van den N. A. S. B. te Amersfoort en Hil versum den weg van Utrecht zullen volgen, waardoor het aantal elftallen dan tien zal bedragen. Reeds nu wacht iedere ploeg veertien wedstrijden. Een interessante competitie staat daarme de voor de deur. ZEILEN 99 Nu de waterpolo-competitle ten einde is, geven wij hieronder den eindstand van A.Z. en P.C. I en II. Heeren 2de klasse: Star S 7 0 1 14 20—9 D.J.K. 8 7 0 1 14b) 30-9 Otter 8 2 0 6 4 21—32 A.Z. en P.C. S 3 0 5 4a) 22—35 Brandenburg S 1 0 7 2 1431 a) A.Z. en P.C. 2 strafpunten. b) Beslissing Star—D.J.K. 4—2. Reserve III D: Zwemlust III 6 6 0 0 12 27—3 Star III 6 4 0 2 8 201 A.Z. en P.C. II 6 2 0 4 0a) 7—18 Otter III 6 0 0 6 4a) 1-30 a) A.Z. en P.C. 2 en Otter 3, ieder 4 strafpunten. DE INTERNATIONALE AMERIKAAN- SCHE KAMPIOENSCHAPPEN BROOKLIJN, 1 Sept. (A.N.P.). De internationale Amerikaansche litel in gemengd dubbelspel is gewonnen door het Amerikaansche paar mej. Fabvan en Budge, dat in den eindstrijd het Fransche dubbel mevr. Henrotin en Petra met 62, 810, 6—0 versloeg. BURNHAM ON CROUCH, 1 Septem ber. De Loosdrechtzeilers Coops en Borst doen het met hun „Wilgenhoek" in deze Burnhamwcck beter dan hun clubgenooten Borgerhoff Mulder en Hit man met de „Mieke 2". Vandaag wer den er in de internationale sharpie- klasse twee Nederlandsche overwinnin gen bevochten, een in den individucelen en een in den teamwedstrijd, en beide malen was het de kranige „Wilgen- hoek"-bemanning, die dit klaar speelde. Toen er vanmorgen voor den indivi- dueelen wedstrijd werd gestart was er aanvankelijk slechts heel weinig wind. Af en toe kwam er een heel zacht briesje uit het zuid-westen, waardoor er van een fraaicn strijd niets kwam. Bor gerhoff Mulder en Ritman hadden de leiding genomen, de „Cutyy Sark" van kap. Dawes, de „Wilgenhoek" en de „Flying Cloud" van mevr. Hcriot en Rees Jones dreven op korten afstand van de „Mieke 2". Gelukkig bleef het niet bij het flauwe koeltje, de wind wakkerde allengs steeds meer aan en nu viel er pas aan zeilen te denken. Het werd nu een spannende strijd tusechPii bovengenoemde vier oude rivalpn. De „Mieke 2" werd eerst door de „Wilgen hoek" ingehaald, terwijl ook kap. Da xves met de „Cutty Sark" Borgerhoff Mulder en Ritman wist te passceren Deze zeilers zorgden er nu wel voor, dat zij ook niet nog de „Flying Cloud" voor zich zouden krijgen. In deze volgorde kwam ten slotte geen verandering meer, voor de derde maal had een Nederland sche hoot in den individucelen wedstrijd MORGEN vangen wij aan met de plaatsing van een nieuw feuilleton: door MARK CHANNING, in de Nederlandsche bewer king van Marie de Belmonte, In dezen roman van Mark Channing vindt de lezer de dramatische atmosfeer van een avonturen roman en ge lijktijdig het mysterie van een schitterend, ingevikkeld de tective-verhaal. De actie van het boek speelt in Yanistan, op de grenzen van Voor-Indië en doet ons getuige zijn van den stillen strijd, dien de berg-bewoners voeren tegen het Britsche ge zag. Godsdienstige rivalitei ten, afgunst en intrigues van stamhoofden, gewaagde proe ven van de militaire spionna- ge vormen onder de pen van Mark Channing het ineenge vlochten weefsel, waarop zijn verhaal wordt geborduurd. Dc lezers dringen door met Colly Gray, den jongen krijgsgevangen Britschen of ficier, in het hooge, zorgvul dig afgesloten dal, waar het Paleis van den Spiegel ver borgen ligt. Spel en intrigue, list en Oostersche weelde pas- seeren hun oogen, terwijl de exquise gratie der liefde het bloedige epos van koning Cobra tot een sprookje maakt. In Amerika, Canada en Australië had dit boek een groot succes. gezegevierd, waarvan de „Wilgenhoek twee maal. Ook in de laatste teamrace voor den Weston Clayton Challenge Cup wisten Coops en Borst de overwinning te be- halen. Het briesje uit het zuid-westen was inmiddels in de middaguren aan gegroeid tot een Hinken harden wind, die den wedstrijden een levendiger ka rakter verleende. Borgerhof Mulder en Ritman werden in don teamwedstrijd door pech vervolgd, vandaag brak er een blok van de fokkeval, maar onze landgenootcn zetten door en zeilden de race uit, waarbij zij nog de vierde plaats wisten te bezetten. De "„Wilgenhoek", die als eerste door de finish ging, werd gevolgd door de Engelsche boot Titania, van de Royal Corinthian Yacht Ctub Op de derde plaats eindigde de winnaar van de heide vorige tcamraces. kap. Da wes met de „Cutty Sark". Daar de Royal Corinthian Yacht Club tweemaal een eerste en eenmaal een tweede plaats heeft veroverd zooals bekent wordt slechts de best geplaatste boot van een club geklasseerd heeft deze organiseerende vereeniging dus den Weston Clavton Challenge Cup gewon nen, maar slechts met 1/4 punt verschil werd de V W.V. „Loosdrecht" tweede 241. Gewapend met buks en rugtasch begaven zij zich in do richting vanwaar zij het geluid meenden gehoord te hebben. Eensklaps klonk hun een helsch lawaai en krijgsgeschreeuw in de ooren. Vlug liepen ze verder. 242. Zij tuurden door het struikgewas en op eenige afstand aanschouwden zij in het maanlicht een \reemd tooneel. Ze kon- flien niet precies vaststellen wat het was, doch het leek op een in- bcorlingenfeest. LAWNTENNIS AMSTERDAM, 1 Sept. Vandaag zijn de nationale tenniskampioenschap pen op dc Festinabanen te Amsterdam voortgezet. De belangstelling beperkte zich tot enkele tientallen toeschouwers, al stonden er vandaag enkele aardige partijen op het programma- De uitslagen luidden: Heerenenkelspel Eerste ronde: C. van der Graaf si- Dekker 60, 60, Lijsen sl. Klautz 60 6-1. Tweede ronde: Lijsen 6l. C. v. d Graaf 6—0. Derde ronde: Lijsen sl. Fabius 64 26 64, Wiener sl- Verloop 60 26 6—1. Lissauer sl. Heyneken 6—2 46 64, Leembruggen sl. v. d. Feen 6—3 6—3. Uitzonderingsronde: Hughan sl. Fr. van der Graaff 61 64 97, Heyncn sl. ir. Nauta b 4 6—2 6^-0- H e ere n d u bb e lspe 1 Een&te ronde: Erdmann en van Drie- sum sl. Heemskerk en Nielsen 6—0 60. Tweede ronde: Lissauer en Wiener sl. Peters en Ba anders 6—4 6—4, Van Ol6t en van der Heide sl. Erdmann en van Driesum 6—0 60, Verloop en van Till sl. Weigers en Knierum 63 64. Damesenkelspel Eerste ronde: Mej. Melchers sl- mej. Kerckhoven 64 64. Tweede ronde: Mej. Sluis sl. mej. Bensdorp 62 6—0. mej. van der Horst sl. mej. Melchers 10—S 5—7 6—1. sl. mej Knottenbelt 6—3. 6—4. Uitzonderingsronde: Mej. R. Mechel Damcsdubbelspel Eerste ronde: Mej. van Beeck Vollen- hoven en mej. Kerckhoven sl. mevr. van Alfen en mevr- Reydon 60 4—6 63, mej. Hartog en mej. Klein sl. mevr. Herrcilers en mevr Versfeit 16 G—1 6—3. Gemengd dubbelspel Tweede ronde: Mej. Swaters en de Brauw el. mej. en den heer Rinkel 61 62, mej- Kerckhoff en Brouwers sl. mej. Kiek en de Graaff 60 75, mej. Klein en Hoeke sl. mej. van Dijk en Wesselink 63 6—2. mej. Sluis en Lij sen sl. mej. Kerckhoven en de Roos 62 63. mevr. Revdon en Nauta sl. mej- Melchers en Nielsen 64 61. mej. v. d. Horst en van der Graaff sl. mej. Smits en Peters 63 60. Derde ronde: Mej. Klein en Hoeke mej- Swatcns en de Brauw 79, 86 af gebroken. IERSCHE LEAGUE—SCHOTSCHE LEAGUE 2—3 BELFAST, 1 September. Het elftal van de Schotsche league won heden ten aanschouwe van 12.000 toeschouwers den jaarlijkschen wedstrijd tegen de ploeg van de Iersche league met 32, nadat de rust met gelijken stand, 11, was ingegaan. FEUILLETQN NAAR HET ENGELSCH VAN PAUL TRENT 64) Desbrook moest alleen met zijn eigen departement rekening houden en zich tegenover zijn eigen chef verantwoor den. Sir Charles bepaalde zich tot de misdaden van Grafton en de prinses en schreef zijn rapport alleen voor zijn chef, den minister van binnenlandsche zaken. Nadat de documenten opgesteld wa ren, werd Carruthers geroepen en wer den zij hem ter lezing voorgelegd. „Zij zijn, volgens mij, allebei volmaakt in orde." zei hij kortaf en de vergade ring ging uiteen. Toen zij de hut ver lieten nam Carruthers Desbrook even terzijde. „Ik wilde je vragen, of jij en je ver loofde in contact zonden willen blijven met Peggv en me precies op de hoogte zouden willen houden van alles wat er gebeurt. Ik zal haar voorloopig niet op zoeken. Wel bedankt voor den goeden raad. dien ie mij gegeven hebt." Desbrook beloofde het hem en zij be gaven zich aan dek. Eindelijk kwam het eiland Wight in het zicht en de zee was nu weer volkomen kalm. „We hebben een opwindenden tijd doorgemaakt sinds wij Spithead verlie ten." merkte sir Charles op tegen Car ruthers, terwijl zij op het dek heen en weer wandelden. „Ja, dat was den avond.dat Peggv aan boord kwam. Ik zal het mijn heele leven niet vergeten," antwoordde Robin, op gevoeligen toon. „Natuurlijk niet, Carruthers. Je houdt je overigens kranig. Volhouden maar, mijn jongen en mijn beste wenschen voor een goed en gelukkig einde." Admiraal Mather wachtte hen op de kade op en zij wisselden een stevigen handdruk. Toen wendde hij zich tot Car ruthers. „Gaat u maar dadelijk met mij mee. Ik verlang er naar om alles te hooren." „Maar mijn passagiers," protesteerde Carruthers. „Die kunnen wel op zich zelf passen." Carruthers riep hen allen goeden dag en volgde den admiraal half teleurge steld en half opgelucht, want hij had erg tegen het afscheid van Peggy opgezien. Een uur daarna namen Jane. Peggv, Ralph en Bill in een gereserveerde coupé plaats van den trein, die hen naar Londen moest brengen. Bill had er op gestaan, dat zij allen mee zouden gaan naar zijn huis en er voorloopig zouden blijven logeeren. Eenige maanden later luisterde Jane glimlachend naar Ralph, die in de bad kamer het hoogste lied zong. De deur ging open en Peggv kwam binnen. Zij was niet in den rouw, doch droeg een eenvoudige, purperkleurige japon. Zij hekeken elkaar met wederzijdsche be wondering. want zij waren beiden van een stralende schoonheid. „Wat is er. lieve? Ik geloof, dat je ge huild hebt." zei Jane op eens. „Neen. ik heb niet gehuild. Ik hen alleen maar ongelukkig, dat is alles" „Om Robin zeker?" ...Ta. waarom komt hij mij heelemaal niet onzoekpn en hij heeft niet geschre ven nok Hii is zeker net als alle andere zeelui Hii heeft alleen maar met mij geflirt en is al lang weer vergeten, dat er nog zoo iemand als Peggv Favrfield bestaat." zei zii. on treurigen toon. „Vast en zeker niet. Robin is een van de meest betrouwbare mannen, dien ik ooit ontmoet heb, behalve Ralph dan natuurlijk." „Maar waarom schrijft hij dan niet?" „Tk denk. omdat hij bang is te veel te schrijven, als hij eenmaal heeint. Te moet een beetie geduld hebben. Wat dacht ie eigenlijk, dat hij doen zou? Onmiddellijk op je af stormen, zoodra hij hoorde, dat de groothertog dood was? Neen, lieve kind, ik geloof, dat vriend Robin zich zoo goed mogelijk tracht te belicprschen. Heb nog een beetje langer geduld dan komt alles wel in orde," zei Jane en gaf haar een hartelijken kus. Op dat oogenblik klonk er een luide kreet in de hadkamer en Ralph kwam de kamer binnen, in zich zelf vloekend. „Die vervloekte das. Hij wil niet zoo als ik wil. Doe jij het even, Jane." „Ik geloof, dat ik je leelijk verwen Vroeger kon jc je dassen best zelf strikken." „Maar jij strikt ze veel artistieker, zie je," zei hij vleiend. Er kon geen twijfel bestaan omtrent de verhouding, die er bestond tusschen het jong-getrouwde paar. Er was vrede, blijdschap en geluk. Ralph had een be langrijke positie gekregen bij het mini sterie van buitenlandsche zaken, uit waardeering voor de bewezen diensten en men had hem in vertrouwen meege deeld, dat de koning van plan was om nog een decoratie toe te voegen aan de velen, die hij reeds bezat. „Waar gaan we vanavond naar toe?" vroeg Peggv. toen zii in de groote limou sine stapten, die Bill hun voor hun trouwen had gegeven. „Dat zul je wel zien. meisjelief," ant woordde Jane ondeugend. De auto stonte voor den ingang van „De Gouden Rat," die blijkbaar pas op geknant was. De deur werd geopend door een anderen portier en Ralph her kende. tot zijn vreucde. Tavlor, en schudde hem hartelijk de hand. „Veel geluk." fluisterde hij. voordat hii de club binnen trad. De lounge zat vol menschen en zii werden ontvangen door een onderdani- gon en buigenden Antonio. Merkwaar dig genoeg leidde hii hen naar het tafelt ie in deri hoek. waaraan zii in den fatalen nacht gezeten hadden. Er wer den cocktail* hesteld en Pogcv bemerkte nlotspling. dat de tafel voor vier per sonen gedokt was. „Wie is de vierde gast?" vroeg zii. met bevende stem, en Jane's lachende oogen gaven haar hierop antwoord. „Wij hebben nog vijf minuten," zei zij „We zijn eigenlijk expres zoo vroeg ge gaan, want ik dacht, dat jullie elkaar het beste hier konden ontmoeten." Peggy lette nu nog slechts op den ingang en eindelijk verscheen Robin en keek de zaal rond. Antonio haastte zich naar hem toe en wees hem hun tafeltje. Zijn gezicht verhelderde en hij liep met groote passen de zaal door. Hij scheen Jane en Ralph in het geheel niet te zien, daar zijn oogen vol vereering op Peggy gericht waren. Geen van beiden zei een woord. Ralph duwde hem een cocktail in de hand. die beefde toen hij het glas naar zijn lippen bracht. „Ober, nog vier cocktails," bestelde Ralph. „Misschien zal een tweede hem weer tot zijn verstand brengen. Beste, kerel, heb je opeens je spraak ver loren?" „Beste menschen, ik schaam mij diep, ben ik erg onbeleefd geweest?" Zij lachten en Robin richtte zich tot Peggv. „Miss Fayrfield ik ben erg blij u te zien." „Ik ben ook blij u te zien," fluisterde zij verlegen en hun oogen ontmoetten elkaar en zij lazen daarin, wat zij wenschten te weten. Het diner vond voortgang en Robin, die opgewonden van vreugde wa^, amu seerde hen met het verslag van een avontuur, dat hij kort geleden aan boord beleefd had. Pas nadat de koffie rond gediend was, stond Ralph op en vroeg Jane ten dans. Juist toen zij op het punt stonden om te gaan dansen, ontsnapte Ralph een uitroep van verbazing. „Goeie hemel, kijk eens wie daar aan komt." Jane draaide zich snel om en tot haar verwondering herkende zij prinses Nadine. die gevolgd werd door een fat terig geklecden jongeman, met een zwart snorretje. „Alle goden! Kijk eens wat zij bij zich heeft!" riep Ralph uit. „Ik ken dien man wel, het is een gigolo." Zoodra het paar gezeten was, begon nen Jane en Ralph te dansen, terwijl zij elkaar geamuseerd toelachten. Toen zij hun tafeltje verlieten, wendde Robin zich tot Peggy en keek haar smeekend aan. „Liefste, ben ik te gauw gekomen?" „Wel tamelijk gauw, maar wij weten het toch van elkaar, niet?" antwoord de zij. „Ja. Ik hoef je eigenlijk niet te ver tellen, hoe ik je lief heb. is het we', lieveling?" „Neen," fluisterde zij en zij sloeg haar oogen neer, terwijl een zachte blos haar wangen kleurde. „Je bent een schat," zei Robin. „Je zult mij toch niet lang meer laten wach ten?" „Liefste, in mijn oogen was Ivan mijn man. Het zou niet kiesch zijn, een paar maanden na het gebeurde al te trou wen." „Laten we zeggen over vier maanden. Dan schieten wij toch niet aan kiesch- heid te kort, is het wel?" vroeg hij. „Ik wil alleen maar doen was goed is." „Ik weet wat, laten we Jane en Ralph vragen de beslissing te nemen. Zij zul len ons geen verkeerden raad geven. Twee menschen, die zooveel van elkaar houden als wij, hebben geen juist begrip meer van dergelijke dingen." Ralph en Jane kwamen kort daarna weer bii hen zitten en zij legden hun het probleem voor. „Over zes maanden, vind ik," zei Jane kalm en Ralph knikte toestemmend. Robin en Peggv stonden op om te gaan dansen, toen Bill verscheen en na de zaal rond gekeken tc hebben, op bun tafeltje toe kx\»m. De prinses knikte hem toe, toen hij langs haar kwam, maar hij scheen haar niet op te merken. „Ik ben net terug, geliefde zuster en zwager. Ik heb een opwindenden tijd gehad in Parijs!" Jane wierp een bezorgden blik op hem, maar zijn uiterlijk wees niet in het minst op drankmisbruik of andere uit spattingen en zij slaakte een diepen zucht van verlichting. „Heb je je zaken afgewikkeld?" vroeg zij nieuwsgierig. „Als je dat zaken kunt noemen. Ik moest ontelbare vragen beantwoorden, die de vrienden en verwanten van den groothertog mij stelden. Ik heb mij van alle opdrachten, die hij mij gecreven had. gekweten. Het was een ellendig baantje, want zij warpn blijkbaar zeer aan hem verknocht. Tusschen twee haakjes wat een brutaliteit van die vrouw om zich hier weer te vertoonen." „Ja," riep Ralph, „ik ben benieuwd wat sir Charles daarvan zal zeggen. Hij had beloofd na het diner hier te komen. Graves zou ook komen: een verre bloed verwant heeft hem een klein fortuin na gelaten en nu heeft hij zijn baantje er aan gegeven." De hoofdcommissaris en de gewezen hoofdinspecteur van politie, beiden onberispelijk gekleed, kwamen samen binnen en voegden zich bij het gezel schap. De prinses boog op opvallende wijze voor sir Charles en hij groette koeltjes terug. Antonio kwam naar hen toe en informeerde opgewonden of alles naar hun zin geweest was en had toen de stoutmoedigheid om een flesch champagne op hun tafeltje te laten zetten. „Dames en heeren," zei hij. terwijl zijn blikken van het eene gezicht naar het andere dwaalden, „ik zou mij zeer vereerd voelen, als u op de gezondheid van mijn bruid zou willen drinken want ik heb het genoegen u mededee- ling te doen van mijn huwelijk met miss Eva Leighton. Ik hoop, dat u deze champagne de lekkerste van het heele land of van welk land ook, zult vinden." De mannen wisselden een blik van verstandhouding en begonnen toen te lachen. „Ik heb geboord, dat u zich tot nu toe goed gedragen heeft. Er zijn geen klach ten tegen u binnen gekomen," merkte sir Charles op en zij hieven hun gla zen op. Toen de Italiaan hun tafeltje verlaten had, hadden zij moeite om hun lachen te bedwingen. De prinses had het too- neeltje gade geslagen en had gehoord was er gezegd was. Zij stond met heftige heweging op en kwam op hun tafeltje toe en wendde zich tot sir Charles. „Ik heb het zeker aan u te danken, dat ik gedeponeerd zal worden", zei zij. „Dat geloof ik niet. Dat heeft u aan uzelf te danken. Ik heb de eer u te groeten," zei hij op snijdenden toon, ter wijl hij opstond en wachtte tot zij weg zou gaan. Zij wierp hem een boosaar dige blik toe en na haar metgezel toe geroepen te hebben, haar te volgen, ver liet zij haastig „De Gouden Rat". EINDE,

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 2