Brasser stelt teleur Victoria wint onverwacht het Quick-tournooi QUICK STELT TELEUR Kinderboekje uuiuimuimiuiuuii Slechte 1500 m. De lotgevallen van Piet Krent en Jan Oliebol VOETBAL EIKEL-CACAO BAKHUYS BLIJFT IN NEDERLAND LAGENDAAL KAN HET NOG ATHLETIEK: DE TIENKAMP M.V.V. BLIJFT IN DE EERSTE KLASSE BURNHAM WEEK Eliskases secondant van Aljechin ÉS'III m WANDELT PURISME 70 K.M. MARSCH VAN Z.U.T. Massakamp tusschèn A.L.T.A. en Shot WA TETEN WIJ MORGEN? 1 PAG. 2 AMEhSFOORTSCH DAGBLAD MAANDAG 6 SEPTEMBER 1937 IONG OUD drinken graag de versterkende voedingsdrank-. KBAEPEMCN HOLM'S De eerste en de laatste wedstrijd waren qua spel de beste van den middag Zon en fleur op het Dorre- steinveld ZOO ziin wij dan van twaalf uur tot bijna half zes weer de gast geweest van de A.F.C., „Quick", dat gisteren op het gezellige „Dor- rest,ein"-terrein haar tweeden tour- nooidag hield. Ook ditmaal is de tra ditie weer hoog gehouden, dat het tournool begunstigd weid door zeer goed weer. Van het begin tot het einde heeft het zonnetje geblakerd op de gezichten der spelers en de toeschouwers, zoodat velen met een licht bruin tintje het terrein ver lieten. Het was er overigens weer echt gezel lig, waartoe de aanwezigheid van de V.V.A. dames met hun nooit weigerend koffergramofoontje en het select gezel schap van Victoria niet weinig hijdroe gen. Wel had het niet spelen van H V.C waarover we het hier niet zullen heb ben invloed op de publieke belang stelling, doch tenslotte waren bij den eindstrijd, die ging tusschèn twee clubs die al tal van jaren in het gareel mee- loonen, nog heel wat kijklustigen aan wezig om voor de tweede maal de ca priolen van het bruine monster gade te slaan en zich te prepareeren op de snel naderende competitie. Vier wedstrijden werden ons geserveerd. Hierbij waren enkele goede, maar ook een paar minder goede, wat men nu eenmaal van tevoren weet. Voetbal is een spel van verrassingen. Dat zag men op den eersten dag. toen de bekerhoud ster A.P.W.C. voor verdere deelname werd uitgeschakeld en nu weer doordat het oude Victoria er in slaagde het tour- nooi te winnen. Ontegenzeggelijk was dit een verrassing, want niemand had kunnen voorzien, dat Victoria, dat wel een afmattingswedstrijd speelde tegen Quick. liet in den eindstrijd tegen de Amsterdammers zou bolwerken. 7oo kwamen Geerlings es. in het be zit van den zilveren wisselbeker. De organiseerendc vereenielng stelde wel ere teleur. Niet zoozeer dat zii twee maal verloor van Victoria en Baarn, alc wel door het feit. dat zii in den striid te- eren Baarn. als ontvangende verpenieine het grootste deel van de tweede helft met O snelers in het veld vertoefde Ben vereen icing met zoo'n groot aantal ion- ra snelers, heeft toch wel een paar spo- lers in reserve. BAARN - V.V.A. De eerste wedstrijd van den dag was lang met de slechtste. Baarn, dat voor veertien dagen geleden tegen A.P.W.C. weinig mooi? bood, was er nu veel beter in, wat wij bij V.V.A. niet konden con stat eeren. De Amsterdammers waren volkomen uit vorm, zoodal Baarn, dat een spel in de breedte ontwikkelde, zich aanstonds sterker toonde. Aan productiviteit ontbrak het de hee- ren, ei\kele mooie scoringskansen wer den verknoeid, terwijl de kwieke V.V.A. doelman voor de rest zorgde. Fiedler op den rechtervleugel leidde wel eens een aanval, gaf zelf het voorbeeld door één maal een goed gericht schot te lossen, doch Baarn het initiatief ontnemen, neen, dat konden zij niet. De tweede helft gaf in het begin onge veer hetzelfde spelbeeld, Het uitblijven succes hij Baarn harl op haar spel blijkbaar invloed. De aanvallen van V.V.A. werden gevaarlijker. Zoo schoot zij tegen den staander, terwijl kort daar- on Ling fraai redding bracht. In deze periode viel het goede plaatsen van den Baarn-spil op. die telkens weer het spel verlegde nanr de andere helft, waar Baarn de W.A. achterhoede dikwijls voor moeilijke problemen stelde. Doch zooals het meer gaat: „Paarden welke de haver verdienen, krijgen ze niet." En zoo ging het Baarn ook. Kort voor het einde schoot de linksbuiten van WA een voorzet van zijn clubgenoot op den anderen vleugel in. waardoor WA in de finale kwam. Scheidsrechter was de heer Brits, die goed leidde. QUICK - VICTORIA Hierna kwam Quick in het veld om tegen Victoria een afmattingswedstrijd te spelen onder leiding van den heer A. Scheerder. Het spel zal 10 minuten oud geweest zijn toen Schuttcvaer, in zijn al te groote activiteit Wentink net buiten het strafschopgebied in den rug liep, waarvoor de leider een vrijen schop toekende, welke Wentink in een doel punt omzette. 01. Af en toe lukte het combineeren wel bij The Reds, die een nieuwe opstelling probeerden, doch alleen de linkervleugel bleek te voldoen. Na de pauze slaagden Kole en Bot tin ga er wel in om te scoren, doch beide doelpunten werden wegens off-side on geldig verklaard. In deze helft speelde Kortbeek een goede partij. Nijkamp fcoorde den gelijkmaker, waarna Quick wat fanatieker aanpakte, zonder kans te zien de Victoria-defence te passeeren Daarentegen deed Wentink het beter, speelde het leder handig om de Jong heen. om vervolgens Victoria aan de zege te helpen, QUICK - BAARN Dit wau wel de minst goede wedstrijd. \'oor de rust gaf Quick nog behoorlijk partij. Wel was Baarn steeds iets in de meerderheid, doch de verdedignig werd slechts éénmaal door Snik met een schitterend schot gepasseerd. In de tweede, helft scoorde Koekoek al heel spoedig het tweede doelpunt via den staander, direct gevolgd door een derde doelpunt van Versteeg. Het ver opdringen van de Quick-hacks had tot resultaat, dat Baarn teruggedrongen werd. Uitvallen van een tsveefal Quick spelers leidde tot een débacle. Met re gelmatige tusschenpoozen bracht Baarn den eindstand op 0—7 daarmede den derden prijs winnende, benevens den prijs voor de vereeniging, welke de meeste goals maakte. De leiding was in handen van den heer Windhouwer. VICTORIA - V.V.A. De finale kenmerkte zich door een pakkend slot. Pakkend doordat Victoria aan V.V.A. waardig partij gaf. maar meer nog, doordat zij won. al zou een gelijk spel heter de verhouding hebben uitgedrukt. Beide ploegen openden in een snel en hoog tempo, dat voor V.V.A. direct al bezwaren bracht. Zij werd te ruggedrongen met als resultaat, dat Vic toria's linksbuiten reeds na 7 minuten doelpuntte. Er kwam hierna wel wat meer gloed bii V.VA.: zij nam kort achtereen 2 corners, terwijl de midden voor een scoringskans verprutste Maar ook het prima doelverdedigen van den Victoria-doelman viel op. Toen Wentink daarop Victoria's voorsprong vergrootte, kwam V.V.A. onstuimig op zetten. Victoria ging zich in de verdedi ing terug trekken, zoodat zii met de rust nog een 20 voorsprong had. De laatste helft was meerendeels een striid van de V.V.A. voorhoede tegen de versterkte defensie waarin de doelman lithl&ok. Wel probeerde Wentink ge steund door ziin linkervleugclsneler de core te verhoogen. doch dit mislukte. Tot kort voor het einde hield Victoria tand. toen moest haar doelman cani- hilepren voor een korfbal van den rechtsbuiten. Met 2—1 kwam bet einde van dP7p finale, geleid door den heer Schellekens Na afloon reikte de heer A. van Daal de nriizen uit. waarbii hii aan allen dank bracht in het bijzonder aan den heer C. H. F Barlelsman. den organisa tor en de scheidsrechters. 1e nriis fwisselhekcrl Victoria*. 2e nr. v.V. V He nr. Baarn. P.V.C.—SOPLA 3—4 Het was een zeer aardige ogfenwerl- strijd die beide bijna volledige elftallen hebben gespeeld in een wel wat warme temperatuur. De meest gelukkige heeft gewonnen en dit was Sopla, dat met meer open spel gpprofiteerd heeft van het te ver opdringen door P.V.C. backs en daaruit drie doelpunten heeft var- kregen, de eerste goal was o.i. wel te houden geweest. De overwinning kwam met 43 aai de Amersfoorters. ZILVEREN VOSTOURNOOI NIJMEGEN, 5 September. Quick—Tubantia (na verlenging) 45 A.G.O V.V.—Xerxes 1—4 Finale: XerxesTubantia 32 SPAARNEBEKER-TOURNOOI HAARLEM, 5 September Go Ahead—Stormvogels 1—4 HaarlemP.S.V. 1—4 Verliezorsronde: HaarlemGo Ahead 31 Eindstrijd: StormvogelsP.S.V. 32 VRAAGT UW APOTHEKER OF DROGIST Hij wil trainer worden, aange zien hij tot beroepsspeler is verklaard Over Bakhuys, den middenvoor van het nationale elftal, die tot de beroeps klasse is overgegaan, is den laatsten tijd nogal wot te doen geweest Bak huys heeft contracten geteekend, hij kan gaan spelen voor de F. C. Reims, maar Bakhuys is niet naar Frankrijk gegaan Feitelijk (indien hij aan zijn contractueele verplichtingen had vol daan) zou hij thans reeds in Reims moeten zitten, daar de competitie den 30cn Augustus is aangevangen en ge- engageerde beroepsspelers op dien da turn hun arbeid hadden moeten begin nen. De Nederlander is evenwel te Ven- lo gebleven. Naar het Hbld. verneemt, zal Bak huys van zijn handelingen vermoedelijk geen kwade gevolgen ondervinden. De F C. Reims en de Fransche Voethal bond zullen geen actie tegen den Ne derlander instellen Maar indien Bak huys weer tot de amateur-gelederen wil terugkeeren, moet hij een jaar geen ba ten ontvangen van het voetbalspel. Dat dit zal gebeuren is, naar wij vernemen, niet aannemelijk, daar de oud-midden voor van het Nederlandsch elftal thans den wensch te kennen heeft gegeven trainer tc worden. Hij maakte drie doelpunten voor de Nederlandsche- tegen de Engelsche politie (62) AMSTERDAM, 4 Sept. Ter gele genheid van het vijftigjarig bestaan van den Algemeenen Nederlandschen Politiebond werd hedenmiddag in sa menwerking met den Nederlandschen Politie Sportbond een internationale sportdag in het Olympisch Stadion ge houden. waarvan de hoofdschotel werd gevormd door een voetbalwedstrijd tus schèn het Nederlansch politie-elftal en een overeenkomstig team van Enge land. In het Nederlandsch politie-elf tal wa ren verscheidene spelers van klasse opgenomen. Zoo bezette Lagendaal de midvoorplaats. Jan Halle speelde spil, Haak rechtsback, terwijl Vergunst als rechtsbuiten en van der Kamp ais linksbinnen opvielen. Het Engelsche teaim viel tegen. Met 62 wonnen de Hollandsche politie mannen. Lagendaal nam 3 doelpunten voor zijn rekening. De rust was reeds met een 4—1 voorsprong ingegaan e»i het was begrijpelijk, dat men het in de tweede helft wat kalmer aandeed. Bijzondere prestaties bij do athletiek* wedstrijden vonden niet plaats. In de meeste gevallen bleef men zelfs een heel eind beneden de bestaande politie- records. BLAUW.WIT WINT HET A.R.O.L.- TOURNOOI De uitslagen van den laatsten dag van het A.R.O.L.-tournooi te Amsterdam zijn: Blauw-WitA.F.C. 2—1. H.B.S.D.W.V. 3—4. Blauw WitD.W.V. 1—0 (na verlen ging). Waardoor hij het Nederlandsch record niet wist te verbeteren AMSTERDAM, 5 September. Zator- dagavond is op de Sintelbaan aan hot Olympiaplein een aanvang gemaakt met het tienkampkampioenschap van Neder land. Het belangrijkste feit is, dat Brasser ongeveer 200 punten achter ötaat op zijn totaal, dat hij tijdens de Olympische Spelen te Berlijn na 5 nummers verza meld had. Op do 100 meter en het verspringen is de A.A.C.-er aanzienlijk vooruitge gaan, het kogelstooten vertoonde een geringen achteruitgang, echter niet noe menswaardig, doch het hoogspringen was fataal. Te Berlijn sprong hij 1.90 meter, vandaag bracht hij het slecht» tot 1.70 meter. Deze 20 centimeter ver schil kostte hem niet minder dan 238 punten. Ook op de 400 meter viel zijn tijd eenigszins tegen, 53 sec. precies te gen in Berlijn 51,5 sec. Dat hij ditmaal geen 1.90 meter zou springen, stond bij voorbaat vast. Brasser heeft veel te wei nig getraind op het hoogspringen en heeft zich den laatsten tijd meer toege legd op de loopnummers, waardoor en kele technische nummers wel wat ver waarloosd werden Op het verspringen verraste Groote- wal op aangename wijze door 7.07 me ter te halen, terwijl Brasser hier twee de werd met 6.93 meter, nadat hij bij zijn tweeden sprong reeds op 6.S8 meter neer was gekomen. Dit was het tweede nummer, Brasser had zich op de 100 meter zeer snel getoond en ondanks het feit, dat hij in zijn serie weinig tegen stand ondervond, liep hij 11,2 sec. Brasser wierp den kogel 13.36 meter, bleef daarbij beneden zijn Berlijnsche prestatie van 13.49 meter. Na drie num mers had Brasser 2223 punten en een voorsprong op zijn eigen record van 149 punten. Doch toen kwam het fatale hoogspringen en ook de 400 meter viel tegen. Het was teleurstellend, dat Brasser in den tienkamp er niet in geslaagd is zijn record van Berlijn 1936 te verbeteren. Hij heeft alle gelegenheid gehad het puntenaantal van 7046 punten te pas seeren en na negen nummers stond hij 15 punten voor op zijn totaal van Ber lijn. Maar zijn 1500 meter hardloopen, het laatste nummer van dezen zwaren wedstrijd, was hopeloos 6lecht. Brasser liep niet, hij „sukkelde" over de baan, waardoor hij den slechtsten tijd van de elf deelnemers maakte: 5 min. 30,6 sec. En daardoor was hij er niet in geslaagd boven het puntenaantal der Olympische Spelen uit te komen. Dat Brasser in zoo'n slechten tijd liep, is te verklaren uit het feit, dat hij zich physiek niet geheel fit meer voelde en daar juist bij het hardloopen den mees ten hinder van ondervond. Zooals verwacht word, haalde Brasser zijn pun ten achterstand van Berlijn na do eerste vijf nummers van Zaterdag ontstaan, Zondagmiddag practisch gfr- heel in door met een fraaien tijd van 15,3 sec. de 110 meter horden af te leg gen. En het zevende nummer, het discus werpen, leverde in vergelijking met Ber lijn, ook een puntenwinst op. De A.A.C.'er sprong voorts 3.50 meter met den polsstok, 10 centimeter hooger dan in Berlijn, doch bij het speerwerpen bleef hij iets onder zijn topprestatie. Zoo volgde tot slot de 1500 meter. K.N.V.B. wenscht de Zuide lijke eerste klasse niet verder uit te breiden Een af deeling van 11 clubs Naar het Hbld. verneemt, heeft he( bestuur van den Koninklijken Nederlandschen Voetbalbond beslo ten de vereeniging M.V.V. te Maas tricht bij keuze te handhaven in de eerste klasse. Dit besluit zal onge twijfeld in den lande met buitenge wone belangstelling worden ontvan gen, temeer, waar het K. N. V. B.- bestuur naar wij verder vernemen ook besloten heeft geen gevolg te geven aan de in de jaarlijksche alge- meene vergadering aangenomen motie om de Zuidelijke eerste klasse uit te breiden. Zooals de toestand thans is, zal afdeeling IV dit seizoen bestaan uit elf clubs, hetgeen een uitzonderlij ke toestand mag worden genoemd. ENGELSCHE LEAGUE LONDEN, 4 September. (A.N.P.) De uitslagen van de heden in de Engelsche League gespeelde voetbalwedstrijden luidden: Eerste afdeeling: Arsenal—Wolverhampton Wanderers 50 BirminghamPortsmouth 2—2 Blackpool—Everton 1—0 BrentfordHuddersfield Town 2—0 Derby County—Sunderland 2—2 Gromsby Town—Bolton Wanderers 01 Leeds United—Preston Northe End 0—0 Liverpool—Charlton Athletic 1—2 Manchester CityLeicester City 30 MiddlesbroughStoke City 21 West Bromvvich AlbionChelsea 40 OM DEN GRONINGER DAGBLADBEKER GRONINGEN, 5 Sept. De uitslagen van de wedstrijden om den Groninger Dag bladbeker luidden: H.S.C.P.E.C. (na verlenging) 01 VelocitasHengelo 03 G.V.A.V.'t Gooi 2—3 Be QuickHoogczand 2—0 VeendamP.E.C. 2—1 ZILVEREN BAL TOURNOOI ExcelsiorHeracles S.V. V.—Sparta FeyenoordHeracles 2 (Feyenoord wint na strafschotem D.F.C.Sparta 1—2 H.D.V.S.—Feyenoord 0—1 cv.v.—s.v.v. a—4 De eindstrijd zal gaan tusschèn Sparta en Feyenoord. ZEILEN Schitterend zeilen van de Neder landers. „Mieke 2" wint den hoofdprijs BURNHAM ON CROUCH, 4 Sept. (A. N. P). Vandaag zijn de internationale wedstrijden te Burnham on Crouch, be kend onder den naam cle „Burnham week", geëindigd en al had men zich op dezen laatsten dag van hot zeilfestijp wat meer wind gewenscht, do wedstrij den zijn uitnemend geslaagd. En voor de Nederlandsche deelnemers in de In ternationale Sharpieklasse zijn ze dub bel geslaagd. Niet alleen dat de heeren Borgcrhoff Mulder en Ritman met do „Mieko 2" beslag wisten te leggen op den hoofdprijs voor de individueele wedstrijden, ook in den teamwedstrijd om den Ariel Challenge Cup wisten bo vengenoemde zeilers en hun clubgenoo- (en Coops en Borst met de „Wilgen- hoek" voor hun vereeniging, de W.V. Loosdrecht den fraaien beker wederom te winnen. In de Handicap klasse C voor krui sers van 415 ton werd het ook nog een Nederlandsch succesje. De heer Du- dok van Heel wist n.l. met de „Bom- bero" van den Engelschman Mitchell op de eerste plaats tc eindigen. SCHAKEN AMSTERDAM, 5 September. Het Na tionaal Nederlandsch Comité Wereld kampioenschap Schaken EuweAlje chin Comité deelt mede, dat de leiding van do wedstrijden geheel en al vol- trctis overeenkomst in zijn handen be rust. Het comité heelt zich de medewerking verzekerd van den hekenden Hongaar- schen grootmeester Geza Maroczy. Dr. Euwe en dr. Aljechin hebben zich bei den hiermede accoord verklaard. Als secondant van dr. Aljechin zal optreden de Oostenrijksche grootmeester Eliaska- ses. 247. Hoe moeten we hem redden, Dikke? De Dikke peinsde ■■ven, legde toen zijn vinger op de mond van Krent om te bedui den zich uiterst kalm te houden. Voorzichtig sloop de Dikke ver der, toen hij dicht achter een inboorling was, die een beetje bui len de kring gehurkt wa6. 248. Ais een kat sprong hij geruischloos overeind en bracht E=g vlug zijn hond voor de mond van den inboorling. Een worsteling 3 ontstond, maar de Dikke voelde zich sterk. Een mooie nacht en een schit terend parcours, waren oor zaken van een opgewekte stemming Slechts 4 uitvallers ZATERDAGAVOND 11 uur. Nau welijks heeft de Lange Jan, wiens contouren in het heldere avonduur scherp zichtbaar zijn, haar elf sonore slagen over de reeds ge deeltelijk in sluimer liggende stad uitgestort, of In de Valkestraat ont staat een zenuwachtig heen en weer geloop, dat zich spoedig formeert tot een geordende stoet. Met een gelijkmatige tred, doch dof klinkend in het naderend nachtelijk uur, slingert zich de stoet de Langestraat in, richting Arnhemsche straat. De 70-K.M. marsch van Z.U.T. was be gonnen, een afstand welke slechts spo radisch geloopen wordt, en dus voor vele wandelaars een novum op dit gebied vormde. Na 3 K.M. werd het tempo vrij gege ven, er werden groepjes gemaakt, kort om de 115 deelnemers waren grooten- deels niet meer in één colonne. De af stand tusschèn kop- en staartgroep tee- kende zich zienderoogen grooter af. Zoo verdwenen allen in hot nachtelijk duis ter... Het prachtige weer was ook één der oorzaken, dat er een opgewekte stemming heorschte, welke niet in luid ruchtigheid oversloeg, terwijl men ons na afloop verzekerde, dat het parcours buitengewoon goed en mooi was. Het vrij geven van het tempo was mede oorzaak, dat. de deelnemers gister morgen ongeregeld binnen kwamen. Niettemin was de belangstelling van de zijde van het publiek evenals Zater dag groot. Slechts 4 deelnemers wer den gedwongen den marsch op te geven. Wel een bewijs, dat allen ernstig voor bereid waren. Toen allen „binnen" wa ren sprak de heer W. ter Wolbeek een kort dankwoord, speciaal tot de E. H.B.O. en de politic, kortom tot allen, die medewerkten om dezen nachtmarsch te doen slagen. Als belooning ontvingen de „volbren- gers" een fraaie medaille. LAVPNTENNIS De thuisclub won met 129 en kwam daardoor voor dit jaar in het bezit van den spar Gisteren vond op de hanen van AL. T.A. de jaarlijksche massakamp tus schèn A.L.T.A. en de Zeister lawntennis- club „Shot" plaats. Begunstigd door het mooie weer hadden de wedstrijden een vlot verloop. Heerensingle: C. J. Boegheim—M. C. Verloop 6—8, 1—6. P. CesarMr. P. baron van Till 68. 3-6. J. BoldinghH. van Manen 6—S, 5—7. G. HogewindT. de Jongh 62. 61 J. OostermanW. J. Salomons 7—5. 0—6. 0—6. T. CesarR. d Vletter 61, 36. 60 De heerendouhles leverden meer winst dan verliespunten voor A.L.T.A., zooals blijkt uit de uitslagen: P. Cesar en A. Verburg, M. C. Verloop en Mr. P» baron van Till 75, 64, Voor de Koffietafel Salamanders. Bereiding: 50 gr. boter, 100 gr. jonge vette kaas, 12 etukjes wittebrood. Smelt de boter, ontdoe de kaas van de korst en 6njjd deze in dunne plak jes. Laat de kaas in de boter smelten. Neem de massa van liet vuur en roer er in totdat deze gestold is. Spuit de kaasbotar met een boterspuit op de ge roosterde stukjes wittebrood. Voor de Middagtafel Gebraden doorregen lappen. Stoofsla. Aardappelen. Grutjes in karnemelk met stroop- saus. J. Boldingh en J. Cameriing Helmont, H. van Manen en W. J. v. d. Weert 3—6. 64 62. T. Cesar en J. Oosterman, Gresberts en Grasveld 64, 2—6, 10—8. D. van Hamel en L. Drabbe, R. de Vletter en W. J. Salomons 4—6, 6 -3, 36. A. Langelaan en H. Streefkerk. T. de Jongh en A. de Groot 3—6, 4—6. Echter helde bij de damessingles de balans weer over ten gunste van „Shot". Mej. DöbkenMevr. Kievit 2—6, 3—6. Mevr. C. Lagerworff—Mevr. Ingene- geren 6—1, 6—1. Mej. L. Kaaskooper—Mevr. Giesberts 3—6. 6—4, 3-6. De mixed- en dames-doubles leverden eon opvallende meerderheid voor A.I,. T.A., zoodat de thuisclub voor dit itiar weer in het bezit kwam van den spar, wclko als wisselprijs aan dezen wed strijd verbonden is. N. J. Kuiler en C. J. Boeghem, Mevr. en IIr. Giesbcrts 6—2, 6—0. Mevr. L. Mennega en A. Verburg. Mevr. en Ilr. de Jongh 6—2, 6—4. Mej. G. J. Sevenhuysen en D. B. Streef kerk Jr., Mej. G. v. d. Horst en Gras veld 6—1, 1—6. 7—5. Mevr. A. Sormani en G. Hogewind. Me vrouw on Hr. Groot 64, 1—6, 46. Mej. M. Döbken en Mevr. L. Mennega, Mevr. Kievit en Mevr. Giesborts 6—2, 16, 75. Mej. W. J. Kuiler en Mevr. Sormani. Mevr. Ingenegeren en Mej. G. v. d. Horst 64, 63. Mevr. C. Lagerwerff en Mej. G. J. Sevenhuysen, Mevr. de Jongh en Mevr. de Groot 64, 64. A.L.T.A. won zoodoende de massa kamp met 12—9. ENGELSCHE T.T.-RACE VOOR AUTOMOBIELEN LONDEN, 4 Sept. (A.N.P.) Vandaag is in het Donington Park een handicap race gehouden om de Engelsche Tourist Trophy voor automobielen, waaraan 22 wagens deelnamen. De uitslag luidde: 1. Comotti (Italië) met Darracq-Tal- bot, 502 K.M. in 4 uur 35 min. 27 sec. (gemiddelde uursnelheid 110.5 K.M.). 2. Le Begue (Frankrijk) met Darracq- Talbot, 4 uur 39 min. 40 sec. (gemid delde uursnelheid 108.8 K.M.). 3. Prins Birabongse (Siam) met Fra- zer Nash-B.M.W., 4 uur 41 min. 1 sec. (gemiddelde uursnelheid 106.4 K.M.) (met een ronde achterstand en twee mi nuten voorgift)*

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 6