Bevolkingscijfers van Nederland Geen ongunstige indruk GEEN GELOOP MEER AAN DE DEUR Pakhuisbrand te Wormer De lotgevallen van Piet Krent en Jan Oliebol De gemengde huwelijken RONSELARIJNAAR SPANJE Arrestaties te Arnhem Nieuw kinderhuis te Groesbeek U heeft er geen omkijken naar Besparing, want incasso-kosten vervallen AFKEURING OP BESTELLING UIT DE STAATSCOURANT Veeprijzen zijn niet te hoog Rundveestapel neemt af Levensgevaarlij ke woningbouw Radio-programma's 2e BLAD PAG. AMERSFOORTSCH DAGBLAD DONDERDAG 9 SEPTEMBER 1937 De vrouw maar ook de man huwt steeds jonger 's-GRAVENHAGE, S Sept. Het Cen- traal Bureau voor de Statistiek publi ceert een mededeeling omtrent bevol kingsstatistiek. Aan het lijvige stuk wordt het volgende ontleend: Ten vervolge op „mededeeling", no. 2 en 3 van de afdeeling Bevolkingsstatis tiek, waarin voor 1930/1931 en 1935 is vastgesteld in welke mate de vrucht baarheid van de Nederlandsche be volking in die jaren al of niet vol doende was voor blijvende hand having van het Nederlandsche bevol kingstotaal door te berekenen of de zg. „net reproduction rate" grooter dan wel kleiner was dan 1, geeft het bureau een lijst van vergelijkende cijfers, waaruit blijkt, dat zooals te verwachten was bij de geringe daling van het geboortecijfer over 1936 van 20,16 in 1935, de „net reproduction rate" van 1936 ten opzichte van die van 1935 slechts weinig wijzi ging toont. De „net reproduction rate" voor 1936 bedraagt 1.097 tegen voor 1935 1.102. De sterke daling, welke de „net reproduction rate" gemiddeld over de jaren 1930/1931 1935 te zien heeft ge geven heeft zich derhalve in het afge- loopen jaar niet voortgezet. Afgaande op het geboortecijfer per 1.000 inwoners over de jaren 1930/1931 1936 resp. 22,65. 21,98. 20,80, 20,65. 20,21 en 20,16 mag worden aangenomen dat de daling van de „net reproduction rate" zich in het bijzonder in de jaren 1932 en 1933 voltrokken hoeft, al zal ook in 1934 en 1935 de daling grooter zijn geweest dan in 1936. Uit een onderzoek naar den leef tijd der huwenden blijkt een steeds jonger huwen van do vrouw. Ook voor den man is dit waar te nemen voor alle huwende mannen beneden 30 jaar bijeengenomen, waarbij het voor het jaar 1935 alleen de leef tijdsklasse 2529 jaar is, welke aan zienlijke stijging der cijfers ver toont De zeer jong huwende vrouwen (bene den 21 jaar) komen bij de protestanten meer voor dan bij de katholieken en dit in 1935 (resp. 15,31 en 11,91 pet.) in ster ker mate dan in 1918 (resp. 15,57 en 14.02 pet.). Bij de mannen doet zich on geveer hetzelfde verschijnsel voor. Gemengde huwelijken De publicatie bevat tevens mededee- lingen omtrent de percentages van de gemengde huwelijken tegenover dat van de huwelijken tusschen geloofsgenoo- tcn. Van de 42.42$ en 61.057 huwelijken over resp. de jaren 1914 en 1935 waren er resp. 37.677 en 51.115 of resp. 88,9 en 83,7% waarbij de beido echtgenooten geloofsgenooten waren De protestanten geven een daling (57,6 op 45,6%) te zien, de r.k. een stij ging (27,9 op 30,0 Met de daling van de protestanten hangt samen de stijging van 1,8 op 6,7 der tot geen kerkelijke gezindte behoorenden en de stijging in gemengde huwelijken: protestant geen kerkelijke gezindte. Het percentage dor huwenden uit niet-gemengde huwelijken (beide echt genooten protestant, r.k., isr. of geen kerk. gez.) van het totaal der huwen den van de betreffende kerkelijke ge zindte geeft voor 1935, bij vergelijking met 1914, een daling te zien voor de Protestanten en Israëlieten en een stij ging voor de mannen tot geen kerkelij ke gezindte behoorend. Ervaringen van een Arnhem mer die spoedig maakte dat hij wegkwam ARNHEM. S Sept. Zooals wij «dezer dagen hebben gemeld, was begin Juli een Arnhemsche jonge man door ronselaars overgehaald naar Spanje te gaan, waar hij werk zou kunen vinden. De reis naar Spanje werd evenwel een wreede teleurstelling. Inplaats van werk to vinden, werd hij inge lijfd bij de regeeringstroepen, ten einde naar het front te worden ge zonden. Alvorens het zoover kwam, gelukte het hem te ontvluchten. De jongeman de 25-jarige J. de H., wonende aan de Duivenstraat alhier is thans in de ouderlijke woning terug gekeerd. Blijkens zijn mededeelingen was hij begin Juli ingegaan op de schoone be loften. welke hem door drie stadgenoo- ten allen communisten waren ge daan. Hij zou in Spanje goed betaald werk vinden en na zes maanden weer terug kunnen keeren. De H. reisde op 6 Juli per trein via Parij6 naar Per- pignan. vandaar ging het met enkele andere, eveneens geronselde landgenoo- ten per autobus naar de Pyreneeën, welke te voet werden gepasseerd. De jongelui arriveerden vervolgens in een kazerne te Albacete. waar zij een militaire uitrusting kregen. Het eten was er slecht, men verdiende zestig pe seta's per dag. De H. en enkele andere lotgenooten staken de hoofden bijeen en beraamden een plan om te ontvluchten. Op een avond begaven zij zich ongemerkt bui ten de kazerne. Met een particuliere autobus reisden zij naar Almauza. Van daar werd de tocht te voet voortgezet. Met een aangeroepen auto reed men door naar Valencia, waar de jongelui zich tot den Ned^rlandschen consul wendden, die hen een verhoor afnam en geld. eten en burgerkleeren verschafte. Met een Fransch schip kon na eenige dagen de reis naar Marseille worden aanvaard, vanwaar men per trein naar Nederland terug keerde. Van de andere jongelui kwamen er twee uit. Haarlem, een uit Amsterdam en een uit Zwolle. Drie ronselaars gearresteerd In verband met deze ronselarij naar Spanje heeft de Arnhemsche politie de drie Arnhemsche commu nisten gearresteerd, die den jonge man de H. hadden overgehaald naar Spanje te gaan. Het drietal is in het politiebureau opgesloten, teneinde aan een nader verhoor te worden .onderworpen. MOTORRIJDER OVER DEN KOP GESLAGEN EN GEDOOD HEERLEN, 8 Sept. Vannacht is in den bocht van den rijksweg te Klimmen (Zuid-Limburg) de motorrijder J. K. uit Heerlen, door onbekende oorzaak tegen het trottoir en daarna tegen een hoop steenen gereden. K. sloeg over den kop en overleed spoedig daarna. Zijn duo-passagier, de J. uit Heerlen, werd licht gewondj Eerste steenlegging door de echtgenoote van Ds. J. A. Visscher In tegenwoordigheid van een groot aantal belangstellenden had j.l. Maan dag de eeröte steenlegging plaats van het nieuwe Kinderhuis der Ned. Cen trale P.H. (Practisctie Hulp) te Groes beek. Deze handeling werd verricht door Mevrouw A. Visschervan Duyvendijk, de echtgenoote van den Secretaris Ds. J. A. Visscher, op wiens 60e verjaardag bij vrienden het plan was gerijpt te po gen de bouwsom voor dit tehuis bijeen te brengen en aan te bieden. Door de medewerking van de Regeering, die den bouw in werkverschaffing doet uitvoe ren, is de bouw thans mogelijk gewor den. Al zijn dan nog niet alle gelden bijeen, toch hoopte de Voorzitter, de heer G. van Roekei, die bij deze plechtig heid een rede hield, dat nog meerdere vrienden van ds. Visscher een bijdrage zouden willen schenken in de vorm van een gift of van een obligatie. Met groote vreugde werd vernomen, dat de gezond heidstoestand van ds. Visscher na zijn hoogst ernstige ziekte, thans langzaam vooruitgaande is. Spreker uitte ook zijn dank jegens de Regeering voor de be toonde medewerking. Hij juichte het toe. dat een flink aantal werklooze hoof den van gezinnen een jaar lang in hun eigen vak kunnen werkzaam zijn. Het Tehuis zal de naam „Nieuw-Den- nenoord" dragen en in de plaats treden van het oude Kinderhuis ..Dennenoord". Het zal een modern ingericht tehuis worden, plaats biedend aan een 35-tal kinderen uit onvolledige gezinnen, kin deren van gescheiden ouders, en an deren. wanneer U de abonnementsgelden op het A m e r a- foortscb Dagblad automatisch gireert, Op aanvraag aan onze administratie (Tel. 513) zenden wy aan kwartaaNabonnés een machtiging ter teekening en de girodienst zorgt voor de rest. Indien U thans aanvraagt, kunnen de abonnements gelden voor het vierde kwartaal 1937 reeds automa tisch overgeschreven worden. Adm. AMERSFOORTSCH DAGBLAD. Schade wordt geschat op 15 mille WORMER, 8 September. Van middag omstreeks half zes is brand door kortsluiting ontstaan in het pakhuis „Rouaan", dat deel uit maakt van de rijstfabrieken „De Unie", toebehoorende aan Wessa- nen's Koninklijke Fabrieken N.V. te Wormer, Het vuur verplaatste zich snel en wel dra stond het pakhuis, dat geheel van hout is opgetrokken, een lengte van 50 meter en een diepte van 10 meter heeft en twee verdiepingen hoog is, in lichter laaie. In het pakhuis waren een paar duizend balen rijstmeel, ter afscheping, opgeslagen. Het pakhuis grenst aan één zijde aan den waterkant. Daar de wind juiêt in deze richting stond, was er voor de naastgelegen perceelen geen gevaar. Er ontwikkelde zich veel rook, waardoor net zuidelijk deel van Wormerveer in een dichte rookwolk werd gehuld. De brandweer van Wormer, geassis teerd door die van Wormerveer, be streed het vuur. Tegen zeven uur eerst was de brand geheel gebluscht. De wan den en een gedeelte van het dak waren toen nog slechts overgebleven. De ge- heele voorraad rijstmeel is door het vuur verteerd. De schade, die op beurspolis door ver zekering wordt gedekt, schat men op f 15.000. GRONINGEN, 8 September. Den laatsten tijd heeft een persoon in Gro ningen en Drente toekomstige dienst plichtigen een middel aan do hand ge daan, dat probaat zou zijn om voor den militairen dienst te worden afgekeurd. Deze afkeuring had dan ook in verschil lende gevallen plaats. De adviseur liet zich voor een en ander royaal betalen. Het is de politie na lang zoeken ten slotte gelukt zekeren J. K., wonende te Emmen, in Kropswolde te arresteeren. De politie is van meening, dat K. hand langers heeft. De man zal ter beschik king worden gesteld van de justitie. Het onderzoek wordt met kracht voortgezet. DOOR ELECTRISCHEU STROOM GEDOOD BREDA, 8 Sept. De heer H. J. Wubben, handelaar in damesartikelen, was in de étalage van zijn winkel aan de Eindstraat bezig met reparatiewerk zaamheden. Hij kwam daarbij in aanra king met den electrischen stroom, sloeg achterover en bleef bewusteloos liggen. Onmiddellijk werd geestelijke en genees kundige hulp ingeroepen, doch voordat deze aanwezig was, bleek het slacht offer reeds te zijn overleden. Het stof felijk overschot is naar het St. Igna- tiusziekenhuis overgebracht. Werkverruiming Bij K.B. van 25 Augustus i6 aan den heer Ch. J. I. M. Weiter op zijn verzoek eervol ontslag verleend als voorzitter van de rijkscommissie van advies voor werkveriuiming, met dankbetuiging voor de als zoodanig bewezen diensten. Verder is bij gemeld besluit in deze commissie benoemd tot lid en voorzit ter de heer Dr. L. G. Kortenhorst, on der verleening van eervol ontslag als lid dier commissie en tot lid de heer J. A. Lagas, ambtenaar bij het depar tement van economische zaken. Staatsboschbeheet Bij K.B. van 27 Augustus 1937, is met ingang van 1 September 1937 wegens het bereiken van den 65-jarigen leeftijd eervol ontslag verleend als directeur van het Staatshoschbeheer aan E. D van Dissel te Utrecht met dankbetui ging voor de belangrijke diensten en is als zoodanig benoemd Dr. J. A. van Steijn, thans inspecteur bij dien dienst. Onderwijs Bij beschikking van den minister van economische zaken is, voor het tijdvak van 1 October 1937 tot 1 October 1938 weder benoemd tot leeraar aan de rijks- landbouwwinterschool te Groningen, A Schuringa aldaar. Bij beschikking van den minister van economische zaken is, voor het tijdvak van 1 September 1937 tot 1 September 1938, benoemd tot tijdelijk leeraar aan de rijkstuinbouwschool te Boskoop, A. Schuit te 's-Gravenhage. Bij beschikking van den minister van pconomische zaken i6, voor het tijdvak van 1 October 1937 tot 1 October 1938. weder benoemd tot leeraar aan de Rijkslandbouwwinterschool te Meppel, J. Nip aldaar. Krijgsraad Bij K.B. van 1 September 1937, is be noemd tot president-plaatsvervanger van den Krijgsraad voor de landmacht te 's-Hertogenbosch Mr. A. W. Kleinen- hammans, rechter in de arrondisse mentsrechtbank aldaar. Raad van Arbeid Bij K.B. van 30 Augustus 1937, is met ingang van den datum, waarop hij zijn betrekking zal aanvaarden benoemd tot voorzitter van den Raad van Arbeid te Assen J. A. Kramer, agent der Rijks verzekeringsbank, onder gelijktijdige toekenning van eervol ontslag als zoo danig. Is met ingang van 1 November 1937 aan A. ter Cock op zijn verzoek eervol ontslag verleend als voorzitter van den Raad van Arbeid te Amers foort, onder dankbetuiging voor de door hem bewezen diensten en is met in gang van 1 November 1937 benoemd tot voorzitter van den Raad van Arbeid te Amersfoort Mr. H. P. Hermans. Rijksverzekeringsbank Bij K.B. van 27 Augustus Is met in gang van 5 November 1937 aan Dr. E. .T. A. Gerards om gezondheidsredenen eervol ontslag verleend als controlee rend geneeskundige bij de Rijksverze keringsbank, Aldus Ir. W. de Jong in de vergadering van de F. N. Z. 's-GRAVENHAGE, 8 Sept. In de vergadering van den Alg. Ned. Zuivel- bond voerde nog het woord dr. A. A. van Rhijn, vertegenwoordiger van den minister van economische zaken, die zeide. dat het den minister speet zelf niet aanwezig te kunnen zijn. De in zuivelkringen geuite meening. dat de samensmelting van „landbouw" en „economische zaken" een voordeel be- teekende onderschreef spreker geheel. Er is thans aanleiding voor gematigd optimisme, immers de boter,prijs die in het diepste punt van de crisis 30 cent heeft bedragen, schommelt thans om de 80 cent. De jongste verlaging van de heffing op boter moet worden bezien als een bijdrage der regeering tot een grooter verbruik en du6 een grooteren afzet. Evenwel mag niet worden verheeld, dat nog niet alle moeilijkheden zijn over wonnen. Het bedrijfsleven zelf zal het initiatief hebben te nemen, tot het zoe ken van nieuwe wegen om te trachten de internationale positie van onze boter en zuivel te verbeteren, door het verbe teren der kwaliteit, door het verzorgen van een regelmatiger markt-voorzie- ning. Het bedrijfsleven zal daarbij op den steun der overheid kunnen reke nen. Ir. W. de Jong te Arnhem betoogdo in zijn uiteenzetting over, de rundvee- teeltbeperking, dat deze op do zuivel- po6itie slechts in zooverre invloed kan uitoefenen, dat zij de grootte van het productieapparaat beperkt. Het is on redelijk te beweren, dat de rundvee- teel tregeling mislukt i6, omdat zij er niet in is geslaagd de melkproductie op te voeren. Als resultaat der rundveeteeltbeper- king is sinds 1934 de omvang van den rundveestapel afgenomen, hetgeen spre ker met cijfers uitvoerig toelicht. De vleeschprijzen, die tot eind 1935 daal den, zijn sindsdien gestegen, zoo zelfs, dat de ongerustheid van sommigen is opgewekt. De prijzen van het slachtvee liggen echter ver beneden die van do périoden 1927—'31 en 1910—14. Het is dwaas, thans van te hooge veeprijzen te spreken. De verlaging met 5 pet. van de crisisheffing op rundvleesch was een steun aan de slagers uit het landbouw crisisfonds en vloeide niet voort uit de mcening van den minister, dat de vee prijzen te hoog zijn. Terloops merkte spr. op. dat het hem verheugt, dat de Nederlandsche vleescbmarkt den Dcen- schen import heeft kunnen verdragen, dooh dat experimenten met deze zoo ingrijpend gesaneerde markt hem be denkelijk lijken. De stijging van de rundveeprijzen is volgens spr. te verklaren, uit een langer leven der koeien, die langer wor den aangehouden tengevolge der rund- veeteeltbeperking. Hierdoor komen per jaar 90.000 dieren minder voor de slachtbank beschikbaar. Zou men de teeltbeperking opheffen, dan zou de markt weer worden overvoerd. Een ver ruiming der toewijzing zou dezelfde tendentie veroorzaken. HAVENDAG TE ROTTERDAM ROTTERDAM, 8 Sept. Op Vrijclag 24 Sepember a.s. wordt alhier weer een havendag gehouden. Om half twaalf worden de genoodigden ontvangen in de Doelen. De heer C. van Stolk zal daar namens het departement Rotter dam van de Nederlandsche Maatschap pij voor Nijverheid en Handel en de stichting Havenbelangen een begroe tingswoord spreken. Óm kwart voor een wordt er een noenmaal gehouden in de burgerzaal van het Stadhuis met welwillende me dewerking van het gemeentebestuur van Rotterdam. Dr. F. H. Fentener van Vliseingen. voorzitter van de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor. Utrecht, eere voorzitter der Internationale Kamer van Koophandel, en voorzitter van den Raad van Beheer der Koninklijke Ne derlandsche Jaarbeurs, heeft zich be reid verklaard een rede uit te spreken. Om 3.0S uur vertrekt het gezelschap per extra trein naar Hoek van Holland. Vandaar wordt aan boord van het 6.s. „Prinses Juliana" een boottocht ge maakt naar Rotterdam. Aan boord word't de thee gebruikt. DOOR AUTO GEGREPEN BRUMMEN, 8 Sept. Bij een bus halte van de Gelder6che Tramweg Maatschappij aan den Arnhemschen straatweg is vanmiddag, om ongeveer half drie, de conductrice, die bii het stoppen voor de bus den weg wilde oversteken, door een achterop rijdende auto uit Brummen aangereden en een eindweegs medegesleurd. Met ernstige verwondingen werd zij naar het zieken huis te Velp overgebracht. 253. Toen stapte hij, gewapend met do lans van zijn slachtof fer uit het boschje. De inboorlingen waren kalm en nu liet do Dikke plotseling een ijselijk gebrul hooren. Verslund keek ieder een naar den \reemden inboorling, die zich in de richting van den hoofdman bewoog. 254 Voor diens troon boog hij diep, brabbelde maar wat raak en liet door handgebaren duidelijk aan den hoofdman blijken, dat hij hun buit, den professoor wilde hebben Proces tegen gemeente Amster dam, tegen bouwer en eigenaar AMSTERDAM, 8 Sept. Aan de Wil lem de Zwijger laan in West is het mooie woningcomplex Landlust gele gen. In 6ommige dier perceelen bevindt zich een eigenaardige trappenbouw. die eenige malen oorzaak van persoonlijke ongelukken i6 geweest. Een handelsman tc dezer stede werd door. een bewoner van de belétage van een dier woningen uitgonoodigd een of ferte te komen maken. Hij ging van de straat komend eerst een twaalf treden hooge stoep op. die ingebouwd is in het bouw complex en kwam toen op het por taal. waaraan twee huisdeuren zijn gelegen. Tengevolge van den in bouw dringt het daglicht minder rijkelijk door tot in het portaal. De bezoeker drukte op de straat bel van de belétage, de deur sprong open cn hij wilde binnenstappen in den huisgang, doch viel zijde lings achterover langs een houten trap, die uit het sousterrain naar die huisgang leidt en rechthoekig daarop uitmondt Elke waarschuwing tegen dien toe stand ontbrak. De bezoeker stortte neer op den cementen vloer van het souster rain cn werd ernstig gewond, immers zijn linker elleboog werd geheel ver splinterd. Eenige maanden lang werd hij in een ziekenhuis verpleegd en do arm werd blijvend invalide. Eigenaar, bouwer en de gemeente Amsterdam werden door hem tot scha devergoeding aangesproken, ieder op grond van onrechtmatige daad. De ge meente had namelijk dien bouw in zijn geheel goedgekeurd. Voor den bezoeker treedt als advo caat op mr. Alfred Levy, voor de bou wers en de eigenares mr. W. F. Schok king. voor de gemeente mr. H. A. van den Wall Bake. Vrijdag a.6. zullen in deze zaak de pleidooien voor de tweede kamer der Amsterdamsche rechtbank gehouden worden. JUBILEUM KOL. LANDBOUWSCHOOL TE DEVENTER DEVENTER, 8 Sept. Ter gelegen heid van het 25-jarig bestaan van de Middelbare Koloniale Landbouwschool te Deventer zal de Phohi op Donderdag 16 en Zaterdag 18 dezer speciale uitzen dingen voor Ned.-Indié verzorgen. Op Donderdag 16 September vindt om streeks vier uur een rechtstreeksche uit zending plaats vanuit den schouwburg te Deventer, waar dien middag de offi- cieele herdenking van het jubileum plaats vindt. Hier wordt het woord ge voerd door den minister van economi sche zaken en door den burgemeester van Deventer. Ook zal bij deze gelegen heid een geschenk worden aangeboden namens de oud-leerlingen in Indië. Op Zaterda0 18 September zal tusschen 15.10 en 15.40 uur een radiojournaal worden uitgezonden met flitsen van de verschillende festiviteiten, die gedurende deze feestweek in Deventer plaats von den. WIELRIJDER DOOR AUTO OVERREDEN 's-GRAVENHAGE. 8 September. Hedennamiddag omstreeks vier uur ia in de Jan Hendrikstraat te dezer 6tede een 13-jarige jongen. T. L.t wonende aan de Larixlaan. met zijn fiets op de tram rails. waarin zand lag. uitgegleden en door een vrachtauto overreden. Do G.G.D. heeft den knaap, wiens toestand zorgwekkend is, naar het R.K. ziekenhuis aan het Westeinde ver voerd. VRIJDAG 10 SEPTEMBER. HILVERSUM I. 1876 M. VARA. S 00 Gramofoonmuzick VPRO 10.00 Mor genwijding VARA 10.20 Declamatie 10.40 Gram.muziek 11.00 Vervolg decla matie 11.20 Orgelspel AVRO 12.00 Kovacs Lajos' orkest cn soliste 12.45 Grnm.muzick 1.30 Vervolg concert 2.15 ,,Dc tuin in September", causerie 2.45 Zang en piano 3.15 AVRO-Dansorkest VARA 4.00 Gram.muzick 5.05 Kinder- uurtje 5.30 Gram.muzick -6.00 Orgel spel en zang 6.30 Politiek radiojournaal 6.50 „De botcekenis van cen arbeiders- verzekeringsbank voor dc arbeidersklasse", causerie, 7.20 Gram.muzick 7.25 Be richten ANP. VPRO 7.30 Berichten 7.35 Lezen in den Bijbel 8.00 Hartvvlt- kwartct 8.30 „De Statenbijbel", causouc VARA 9.00 VARA-Orkcst cn solisten 10.00 „Fantasia" 10.30 Berichten ANP. VPRO 10.40 Avondwijding VARA 11.00 Jazzmuziek (gr.pl.) 11.3012.00 Gram.muzick. HILVERSUM II, 301 M. NCRV 8.00 Schriftlezing, meditatie, gewjjdo muziek (gr.pl.). 8.30 Gram.muzick 3.30 Geluk- wcnschen 9.45 Gram.muzick 1030 Mor gendienst 11.00 Sopraan cn piano 12.00 Berichten 12.15 Gram.muzick 1.00 En semble van der Horst 2.30 Christ, lec tuur 3.00 Gram.muzick 3.15 Piano kwartet „Die Haghe" 4.30 Gram.muzick 5.25 Declamatie cn piano 6.30 Voor tuinliefhcbbcrs 7.00 Berichten 7.15 Li teraire causerie 7.45 Reportage 8.00 Berichten ANP. Herhaling SOS-Berichtcn 8.15 NCRV-Orkest 9.00 „Hoe kies ik m'u'n servies", causerie 9.30 Vervolg con cert m.m.v. solist. (Om 10.00 Berichten ANP.). 10.45 „Korfbal", causerie 11.00 12.00 Gram.muziek; Hierna: Schriftle zing. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Gram.mu zick 12.05 Cello en orgel 12.50 Hcnry Hall's Band 1.35 Het MncGibbon Strijk kwartet 2.20 Gram.muzick 3.05 Piano- voordracht 3.35 Radiotooncel 4.05 Re vue-programma 4.50 Gram.muzick 5.20 S. Bay nes' orkest 6.20 Berichten 6.45 Zang 7.10 Hcnry Hall's Band 7.35 Voor tuinliefhcbbcrs 8.20 Het Horsham Bo rough Silver orkest 8.55 BBC-Symphonie- orkest 9.50 „I Protest", causerie 10.Q0 Berichten 10.20 „Archeology", causerie 10.40 BBC-Variété-orkcst cn solist 11.20 Douglas Swallow cn zjin Band 11.50 12.20 Dansmuziek (gr.pl.). RADIO-PARIS. 1648 M. 7.10, 8.20 en 10.35 Gram.muzick 12.50 Marley-orkest en zang 4.20 Tzipinc-Trio en soliste 5.50 Zang 6.05 Pianoductten 7.20 Muzikale causerie 8.05 Vioolvoordracht 8.50 Zang 9.20 „Ariadnc auf Naxos", opera. KEULEN. 456 M. 6.50 Politiemuziek- korps 8.50 Omroepschrammclenscmblc 12.20 H. Hagestedt's orkest 2.35 Gevari eerd concert 4.20 W. Libiszowski's orkest 6.35 Omroeporkest 8.20 Uitzending uit Miinchen 10.6012.20 Omroep-Amuse- monts-orkest, dansorkest E. Wolff cn piano duo. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.s 12.20 Vlanara-Trio en Gram muziek 1.30 Klein- orkest 1.502.20 Vlanara-Trio 6.20, 6.50 en 7.20 Gram.muzick 8.23 Omroep orkest. 10.3011.20 Studenten-uurtje. 484 M. 12.20 Gram.muziek 12.50 Kleinorkcst 1.30 Omroepdansorkest 1.50 Zang 2.002.20 Gram.mu7.iek 5.20 Omroeporkest 6.35 Gram.muzick 6.50 Pianovoordracht 7.35 Zang 8.20 Voor Oud-Strjjdcrs 10.3011.20 Gram.muzick. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.20 Uitzending uit Nürnberg 10.20 Be richten 10.5012.20 Omroep-Amuaements- orkest, Eugcn Wolff's dansorkest en piano duo. Om 11.05 Weerbericht. AAN DE GEVOLGEN VAN EEN AANRIJDING OVERLEDEN ENSCHEDE, 8 Sept. Maandag j.l. is le Dorp-Lonneker de 62-jarige wielrijder E. uit Overdinkel d'oor een auto bestuurd door een inwoner van Denekamp, aan gereden. Vanochtend is het slachtoffer aan de bekomen verwondingen overleden. VOERMAN GEDOOD VRIEZEN VEEN, 8 September. Van avond omstreeks zes uur is het paard, dat gespannen was voor den wagen van den 70-jarigen landbouwer G. Bramen op hol geslagen. De voerman viel van den wagen en kwam onder de wielen terecht. Hij werd vrijwel op slag ge dood. Het stoffelijk overschot is naar zijn woning overgebracht.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 7