GROOTE DAHLIATENTOONSTELLING DE VRIJE TIJD VAN DE PLATTELANDSJEUGD Fa. van ACHIERBERGH van ELSI (.As» Focke S. Klein K.O. INDUSTRIE NOOTJES 4 BADHOTEL te BAARN Maison Harte! Snouckaertlaan 2 KOOPT BIJ ONZE ADVERTEERDERS HOE DEZE TE GEBRUIKEN Doodelijk auto ongeluk te Best Samenwerking DAGBLAD-RECLAME is niet te vervangen k Nog lage prijzen Suikerconventie van Londen in middenstands kringen OEFENINGEN VAN DE LICHTE BRIGADE UIT DE STAATSCOURANT Tusschen tractor en aanhangwagen De verbreiding van het mond- en klauwzeer Benoeming van den heer T. A. Appels Advertentiën Zr. D. E. R0ZEB00M Vincent v. Goghstraat 27 ERKENDE PONTSCHOOL Alleen deze maand DIENSTBODE BEZOEKT DE die van 16 t/m 19 Sept. a.s. in het wordt gehouden P. NIEROP Thee van UTRECHT is pittig, geurig, waterhoudend 25-27-31 cent per ons en duurder VRAAGT UW KRUIDENIER Fa. van Achterbergh van Eist Uitsluitend goede producten Het 89ste Nederlandsche Landhuishoudkundige congres 's-HERTOGENBOSCH, 11 Sept. He- den en morgen wordt hier ter stede hel S9ste Nederlandsch Landhuishoudkundig Congres gehouden, op welk congres en kele inleidingen zijn gehouden. Ir. C. van Meel, consulaat van den Noord-Brabantschen Christelijken Boe renbond voor de jonge boeren te Tilburg, sprak over het onderwerp: „Hoe moet de plattelandsjeugd haar vrijen tijd ge bruiken?" Met groote voldoening mag geconsta teerd worden, dat de jonge boeren niet met de werkloosheid te kampen hebben, dus niet met een gedwongen vrijen tijd De verdeeling van den vrijen tijd van den jongen boer is anders dan de ver deeling van den vrijen tijd van den jon gen arbeider en den jongere uit het amb telijk milieu. De vrije tijd van den jon gen boer is onregelmatiger verdeeld. De jonge boer heeft toevalligen vrijen tijd, bijv. ten gevolge van regendagen, vorst, enz. Hij kan dien besteden met het verrichten van karweitjes, welke er in het drukke seizoen overschieten. De normale vrije tijd zijn de Zondagen, heilige dagen, vrije avonden in den win ter. Hij moet dien vrijen tijd besteden met: a. Studie, het op hooger peil brengen van zijn algemeene ontwikkeling; b. ontspanning, een ontspanning, wel ke hem past, en die met zijn staat en stand overeenkomt. Een buitengewoon middel voor het op een hooger peil brengen van de alge meene ontwikkeling is de jeugd-stands- organisatie. Door middel van die ver- eeniging is voor een zeer groot deel het vraagstuk van de besteding van zijn vrijen tijd opgelost. De twee groote stuw krachten in den B.-K. Jongen Boeren stand zijn de geestelijke en technische adviseurs. In de jeugdstandsorganisatie moet ge streefd worden naar het zelf doen door de jonge boeren, zij moeten daarin actief werkzaam zijn, er moet voor gewaakt worden, dat anderen te veel op den voor grond treden en dat anderen alles doen. De ontspanning moet vooral niet over dreven worden. Dat is het groote gevaar voor alle jongeren uit alle standen. De jeugdstandsorganisatie is ook een krach tig middel om het algemeen peil van de ontspanning op een hooger niveau te brengen. Een van de vormen van ontspanning is de sport. Ook hiervoor zeker geldt dat gewaakt moet worden tegen overdrijving. Er is maar één sport, die bij uitstek ge schikt is voor den jongen boer: dit is de landelijke ruitersport. Behalve aan de landelijke ruitersport kan hij ook doen aan gymnastiek en athletiek. Het algemeen secretariaat van den R.-K. J. B. in het gebied van den N.C.B. is begonnen met cursussen in gymnas tiek en athletiek. Vervolgens sprak Dr. P. J. H. van Gin- neken te Bergen op Zoom over „de Lon- densche Suikerconventie 1037 en haar ge volgen voor de Nederlandsche suikerbie tenteelt". De beieekenxs der Lon- densche Smkerconventie De beteekenis der Londensche Suiker conventie 1937 wordt eenerzijds niet over schat en anderzijds niet te gering geacht, aldus de inleider. De conventie leidt niet tot een logi sche productie over de wereld, zóó dat de suiker vooral wordt voortgebracht door de goedkoopste producenten. Inte gendeel gaat zij van het feit uit, dat een zeer groot gedeelte der geproduceerde suiker onder vigueur van beschermende of steun verleenende maatregelen wordt voortgebracht. In verband daarmede heeft zij een prijsregelende werking waardoor zij bij lage suikerprijzen een verhoogende werking op den prijs zal hebben, bij hoogere prijzen vermoedelijk een verlagende werking. Anderzijds brengt echter de conventie ordening in de productie, niet alleen in de productie voor de levering op de zoo genaamde vrije markt, doch ook in een zeer groot gedeelte der beschermde pro ductie. Zij ordent dus vrijwel de voort brenging van suiker over de geheele we reld. Het feit, dat de conventie uitgaat van gesteunde suikerproductie en een prijs regelende werking heeft, brengt mede. dat in Nederland, dat bij niet gesteunde wereldproductie ongetwijfeld zou mede werken aan de wereld voorziening, de steunregeling gedurende den duur der conventie zal behooren gehandhaafd te blijven. De vraag rijst, of onder deze om standigheden een regeling, die minder op een tijdelijke voorziening is gesteld, die minder een bevriezend karakter heeft voor de teelt, die meer eenvoudig is in de uitvoering en niet belemmerend werkt op de industrie, niet de voorkeur zou ver dienen boven de bestaande regeling. De conventie legt aan den uitvoer uit de productiegebieden van het Nederland sche Koninkrijk in hoofdzaak drie beper kingen op: Suriname zal niet (netto) uit voeren tenzij naar gebieden binnen het Nederlandsche Koninkrijk. Nederland in Europa zal niet (netto) invoeren. De (netto) uitvoer uit het geheele ko ninkrijk zal niet meer bedragen dan 1.050.000 ton. Uit dit complex van bepalingen volgt, dat Suriname in hoofdzaak slechts naar Nederland zal kunnen uitvoeren. Verder volgt daaruit, dat de Nederlandsche biet productie en de invoer uit Java in Neder land, voorzoover niet valideerende op het exportquotum van 1.050.000 ton, te zamen (afgezien van de hoeveelheid uit Suri name) zullen moeten worden beperkt tot het Nederlandsche totaal verbruik, Daarbij moet worden aangenomen, dat de bietproductie in ieder geval niet zal worden verlaagd beneden het bestaande niveau. De invoer van Javasuiker, voor zoover niet valideerende op het export- quotum van 1.050.000 ton, zal dus moeten worden aangepast aan de verbruiksmo- gelijkheid in Nederland. Aan de uitbreiding van de tegenwoor dige bietenteelt (die nu beperkt is tot 72 pet. der vroegere productie) tot het vroe gere niveau, n.l. tot do totale verbruiks- mogelijkheid in Nederland, legt de con ventie geen enkelen hinderpaal in den weg. De vraag of, en tot welken omvang in komende jaren een gedeelte der voor ziening in de totale verbruiksmogelijk- heid in Nederland aan Java moet blijven toegewezen, kan geheel vrij in Nederland worden beslist met inachtneming van al de daarmede samenhangende belangen met name van die, welke met het alge meen belang in overeenstemming geacht moeten worden. BEST, 14 Sept. Gisteravond om streeks half negen zijn op den Bosch- dijk alhier twee auto's met elkaar in botsing geweest, waardoor de 29-jarige G. Verhulstdonk werd gedood. Op genoemd tijdstip stond ter hoogte van de Heidebloem de bakkersauto van de firma Liebrand uit Oirsehot stil, terwijl de 29-jarige ongehuwde G. Ver hulstdonk brood uit den auto nam. Op dat oogenblik kwam van de richting Eindhoven een groote vrachtauto der firma Van Looy uit Boxtel, welke ge laden was met groente. De chauffeur bemerkte te laat den bakkersauto en botste met kracht tegen den wagen op. De auto werd aan den overkant van den weg in do sloot geworpen. De knecht geraakte onder de wielen van de groenteauto en was op slag dood. Het stoffelijk overschot is naar het ziekenhuis te Best vervoerd. De politie legde beslag op de beide auto's, die veel materieele schade kregen. De prijsbescherming van merkartikelen 's-GRAVENHAGE, 14 Sept. Op het bureau van den Ned. R.K. Midden standsbond te 's-Gravenhage vergader de een dezer dagen de commissie van overleg uit d9 drie Nederlandsche Mid denstandsbonden, onder voorzitterschap van den heer J. A. Koops te Venlo. Een uitvoerige bespreking werd ge wijd aan de werkzaamheid der Ver- ceniging tot Veredeling van het Am bacht, in het bijzonder wat betreft haar kleinbedrijf. Ten aanzien van de vraag of wette lijke voorziening inzake de prijsbe scherming van merkartikelen ge- wenscht is, bleek de vergadering van oordeel, dat verbetering in de mogelijk heid tot prijsbescherming langs pri vaatrechtelijken weg dient te worden nagestreefd. Besloten werd het werk comité inzake prijsbescherming van merkartikelen waarin de midden standsbonden vertegenwoordigd zijn van dit standpunt in kennis te stellen. Ter tafel kwam de samenstelling van den raad van toezicht op de Rijksver zekeringsbank, waarin momenteel de middenstandsbonden niet vertegen woordigd zijn. Besloten werd bij den minister van sociale zaken stappen te doen, opdat bij de eerstvolgende nieuwe samenstelling het kleinbedrijf mede vertegenwoordiging zal mogen vinden. Met veel instemming werd begroet de hernieuwde actie tot wettelijke be teugeling van het cadeaustelsel in het bijzonder door middel van het bij eenroepen van een aan dit vraagstuk te wijden landelijk congres welke actie is ingezet door het landelijk comité tot wettelijke beteugeling van het cadeaustelsel. De verplaatsingen naar het oefenterrein 's-GRAVENHAGE, 14 Sept. Evenals vorige jaren het geval was, zullen ook dit jaar oefeningen van de lichte briga de worden gehouden, zulks voorafgaan de aan en ter inleiding van de legeroefeningen. Deze oefeningen van de lichte brigade worden gehouden van 16 t/m 20 Sept. a.s. en zijn dusdanig ontworpen, dat do deelnemende troepen in deze periode al oefenende van lieverlede zullen worden verplaatst van de omgeving van Arnhem en Dieren naar de omgeving van Markelo, alwaar zij in den namid dag van 20 September zullen aankomen om van 21 tot en met 23 September te kunnen deelnemen aan de groote leger oefeningen. Teneinde de verplaatsing van de vre desgarnizoenen uit naar het eigenlijke oefenterrein zoo nuttig mogelijk te doen zijn, zullen de onderdeelen van de lichte brigade, voor zooveel mogelijk, „langs den weg", dus marcheerende, naar do omgeving van Arnhem en Dieren wor den verplaatst. Deze verplaatsingen zui len in hoofdzaak morgen plaats vinden. Tevens zal van deze verplaatsingen gebruik worden gemaakt, om kleine on- aerdeelen van de lichte troepen, onder ling tegen elkaar, enkele oefeningen to doen houden. Zoo zullen b.v. op 15 September, tij dens den opmarsch van de lichte troe pen uit hun vredesgarnizoenen naar het eigenlijke gevechtsterrein, twee oefenin gen worden gehouden. De eerste oefening in Noord-Brabant staat onder leiding van den comman dant der lichte brigade, kolonel H. F. M baron van Voorst tot Voorst. Deze oefening zal bestaan uit een strijd tusschen een blauwe partij (onder commando van majoor A. J. E. Matnon) met één bataljon wielrijders, twee eska drons huzaren, één peloton pantserwa gens en één sectie 6 veld van het korps rijdende artillerie en een roodo partij (onder commando van luitenant-kolonel H. C. van der Bijl) met eenige batal jons wielrijder§, pantserwagens en een sectie 6 veld van het korps rijdende ar tillerie. Vermoedelijk zal het treffen tusschen beide partijen plaats vinden in de om geving van Zeeland, tusschen elf en twaalf uur. De tweede oefening tusschen Uchelen en Dieren staat onder leiding van lui tenant-kolonel K. G. van der Mandelc. Bij deze oefening zullen, onder com mando van den reserve-majoor der hu zaren, W. A. van de Wall Bake, optre den in de roode partij de IVe verken- ningsafdeeling met enkele eskadrons huzaren van het Ie regiment huzaren en eenige toegevoegde troepen. Bij de blauwe partij, onder commando van luitenant-kolonel J. J. van Diepen- brugge, zullen zijn ingedeeld eenige es kadrons van het le regiment huzaren. Na afloop van deze oefeningen zullen de onderdeelen van de lichte brigade ongeveer als volgt worden gelegerd: Het regiment wielrijders te EistEl- den, het 2e halfregiment huzaren te Huissen, het le regiment huizen, de IVe verkenningsafdeeling en het achtste es kadron wielrijders in het rayon Laag SoerenSpankerenDieren, het 3e half regiment huzaren (uit 's-Gravenhagc per spoor tot Maarsbergen) in het rayon HeelsumOosterbeek. Landbouwonderwijs Bij beschikking van den minister van Economische Zaken is, voor het tijdvak van 1 October 1937 tot 1 October 1938, wederom benoemd tot leeraar aan de rijkslandbouwwinterschool te Hengelo (O.) ds. W. Luxwiolda te Enschede. Bij beschikking van den minister van Economische Zaken zijn voor het tijd vak van 1 October 1937 tot 1 October 1938 wederom benoemd tot leeraar aan de rijkslandbouwwinterschool te Leeu warden. H. F. Ferwerda. dr. ir. B. J. B. Groeneveld. A. C. Nufoé en dr. A. H. Veenbaas, allen aldaar en H. R. Wi- gersrna te Het Bildt. OLDENZAAL, 14 Sept. Op den Los- serschestiraatweg, tusschen Oldenzaal en Losser, stond voorbij de houtzagerij een tractor met aanhangwagen, welke geleden was met zakken suiker. De chauffeur stond op den wagen om het dekzeil over de zakken te leggen. Van uit de richting Losser naderde een vrachtauto, beladen met dennen. De dennen staken aan beide zijden zeel uit den wagen, bij het passeeren is ver moedelijk de op den vrachtwagen staan de chauffeur van de auto geworpen, waardoor hij terecht kwam tusschen den tractor en den aanhangwagen. De bestuurder van de met dennen be laden auto stapte uit den wagen, doch nadat hij zich van de situatie overtuigd had. verdween hij weer snel in den wa gen en reed door. Het slachtoffer werd naar het R.K. ziekenhuis te Oldenzaal ver\oerd, waar hij in den loop van den middag is over leden. Het lijk is door de politie in be slag genomen. Het slachtoffer is de 27-jarige onge huwde expediteur F. Wagenaar uit Boxtel. Uit het onderzoek van de marechaus see is gebleken, dat de auto die het on geluk heeft veroorzaakt, toebehoort aan de firma Weijtenkamp te Zaandam, be stuurd door den chauffeur B. uit West- zaan. PRINS BERNHARD WOONT SCHIET OEFENINGEN DER MARINE BIJ IJMUIDEN, 14 September. Van ochtend heeft Prins Bernhard, die ver gezeld was van den adjudant van H.M. de Koningin, luitenant ter zee der eer ste klasse, Jhr. Van Holthe, zich te IJmuidcn ingescheept aan boord van H. Ms. „Gelderland". Z. K. H. werd verwelkomd door den commandant van de „Gelderland", ka pitein-luitenant. ter eee Van Straelen, waarna de Prins de wacht inspecteer de. Spoedig daarna vertrok de „Gelder land" naar zee voor het houden van schietoefeningen. De oorlogsbodem wordt hedenmiddag tusschen drie en vijf uur in IJmuiden terugverwacht. Prins Bernhard zal per barkas van boord gaan en zich vervolgens per auto naar Soestdijk begeven. DEELNEMING MET HET OVER LIJDEN VAN OUD-PRESIDENT MASARYK 's-GRAVENHAGE, 14 Sept. Jhr. mr. G. C. J. van Reenen, chef van het pro tocol van het ministerie, van buitcn- landsche zaken heeft hedenmiddag een bezoek afgelegd bij den Tsjecho-Slo- waakschcn gezant om hem de deelne ming der Nederlandsche regeering te betuigen met het overlijden van oud president Masaryk. ONGELUKKIG GEWEERSCHOT STAPHORST, 14 Sept. Terwijl de arbeider K. Boesenkool in de naast zijn huis staande schuur met zijn geweer be zig was, ging het wapen plotseling af, juist op het oogenblik. dat de vrouw van B. langs de openstaande deur liep. die nu in het bovenbeen werd getroffen. In allerijl werd medische hulp van dr. Veilder ingeroepen, die het slachtoffer, dat hevige pijnen leed, naar het Diaco nessenhuis te Meppel heeft laten over brengen. De ziekte komt in Friesland tot op heden sporadisch voor LEEUWARDEN. In verband met de alarmeerende berichten over hel voorkomen van mond- en klauwzeer in de Zuidelijke provincies en over de snelle uitbreiding dezer gevreesde vee ziekte, hebben wij ons gewend tot den Veeartsenijkundigen dienst in Fries land, gevestigd te Leeuwarden, direc teur de heer C. Tenhaeff,* met de vraag of het mond- en klauwzeer ook in Fries land reeds ernstigen omvang aannam Wij konden de geruststellende verze kering ontvangen, dat deze ziekte in onze provincie tot op heden slechts spo radisch voorkomt, hetgeen een hoogst elukkig verschijnsel genoemd kan worden. Ons gewest is nagenoeg nimmer vrij van mond- en klauwzeer, vertelde ons de heer Tenhaeff. Telkenjare treedt deze gevreesde plaag onder het vee op In de jaren 19231935 had de ziekte bijna een epidemisch karakter, hetgeen vanzelfsprekend een geduchte schade post voor talrijke boeren, ja, voor de geheele Friesche veestapel beteekende. Krachtige maatregelen werden toen genomen om de ziekte te beperken en het resultaat was, dat de plaag van mond- en klauwzeer veydween. In 1936 kwamen gelukkig slechts enkele geval len voor en dit jaar trad de ziekte on der het vee van ongeveer vijftien vee houders op. In Februari werden drie gevallen geconstateerd en na Juli tot nu toe elf gevallen. Daarbij is de ziekte niet ernstig, zelfs licht te noemen. Al weer een verblijdend feit. Het moet dan ook buitengewoon jam mer genoemd worden, dat de ziekte in het Zuidelijk deel van ons land een epi demisch karakter aanneemt. Uit do bin nenkomende berichten valt op te ma ken, dat de plaag zich meer en meer uitbreidt in Noordelijke ricnting. De verspreiding van de ziekte wordt tegenwoordig 6terk in de hand gewerkt door het moderne verkeer. Vroeger was h,et veetransport veel beperkter, omdat men de vrachtauto nog niet ken de. Tcgenwoodig gaat het vee soms van de Rotterdamsche markt heelemaal naar een markt in Friesland of Gronin- Nieuwe administrateur van het departement van defensie 's-GRAVENHAGE, 14 Sept. Naar wij vernemen is zeer binnenkort de benoe ming te verwachten van den hoofdofficier van administratie 2de klasse, den heer T. A. Appels, tot opvolger van den heer C. Ringeling, als administrateur van het departement van defensie en hoofd van de afdeeling comptabiliteit. De heer C. Ringeling is, naar men weet, tot secretaris-generaal van dit de partement benoemd. De heer T. A. Appels is 22 April 1885 te Amsterdam geboren. Na het eindexamen vijfjarige hoogere burgerschool met goed gevolg te hebben afgelegd kwam hij in 1903 op het wachtschip te Amsterdam in opleiding voor officier van administra tie. Bij K. B. van 2 Augustus 1905 werd hij benoemd tot adjunct-administrateur, welke rang thans wordt aangeduid met officier van administratie derde klasse. Na een reis naar de West vertrok hij einde 1906 naar Nederlandsch Oost-Indië, waar hij verschillende reizen maakte ge durende de drie jaren van zijn verblijf in de Oost., ook buiten onze territoria ie wateren. Bij K. B. van 2 Augustus 1907 werd de heer Appels benoemd tot officier van administratie 2de klasse. In Nederland teruggekeerd, werd hij geplaatst bij de intendance te Amster dam. Einde 1913 vertrok de heer Appels gen. Het besmettingsgevaar is daardoor belangrijk toegenomen. Zal de epidemie zich ook uitbreiden tot Friesland? zoo vroegen we den heei Tenhaeff. „Dat is zeer moeilijk te zeggen," al dus de inspecteur. „Daarover laat ik me liever niet uit. Stopzetting van het vee- vervoer vanuit het Zuiden naar het Noorden zal echter niet veel geven Veevervoer uit Holland naar Friesland komt gelukkig niet veel voor." De heer Tenhaeff deelde ons mede, dat, naar hem uit informaties gebleken is, de ziekte in Holland geen kwaad aardig karakter heeft. Slechts enkele doodelijke gevallen doen zich voor Het is voor onze Friesche boeren echter te hopen, dat ons gewest vrij blijft van een epidemie. voor de tweede maal naar Indië om ge- durende 4Vk jaar in verschillende func ties op verschillende afdeelingen van het departement der marine te Batavia werk zaam te zijn. De heer Appels repatrieerde in Sep. tember 1918 en werd hier te lande ge plaatst aan het departement van marine en wel op de afdeeling personeel. Voor de derde maal vertrok de heer Appels in begin 1925 naar Indië. Geduren de twee jaar was hij werkzaam aan de kweekschool voor inlandsche schepelin gen te Makassar, welke school thans is opgeheven. Begin 1927 ontbood de toenmalige mi nister van Marine, de heer Lambooy, den heer Appels telegrafisch en droos hem de reorganisatie van de afdeeling comptabiliteit van het departement van marine op. Bij K. B. van 1 Januari 1928 werd de heer Appels benoemd tot hoofd der afdee ling comptabiliteit van het departement van marine en toen „oorlog" en „marine" in September van datzelfde jaar één wer den (het departement van defensie) werd de heer Appels waarnemend hoofd dezer afdeeling, welke functie hij thans nof» vervult. In September 1933 werd hij benoemd tot hoofdofficier van administratie 2de klasse. De heer Appels is voorts ridder in de orde van Oranje-Nassau. DE TOESTAND IN DE LEDER INDUSTRIE TILBURG. 15 September. Dezer da gen vergaderde alhier de groep vache- zoollederfabrikan'.en, ter bespreking van den ondraaglijken toestand, die in de lederindustrie op dit oogenblik heemcht, tengevolge van do absolute wanverhouding, welke er bestaat tus schen de lederprijzen en de grondstof fen. Deze verhouding zal binnenkort nog ernstiger afmetingen aannemen, om dat er weer opnieuw melding wordt gemaakt van een aanzienlijke verhoo ging van de prijzen der looistoffen. Men besloot de lederprijzen te ver- hoogen en om deze verhooging beter te consolideeren, werden er verschil lende maatregelen van samenwerking besproken, om aan deze verhooging meer kracht bij te kunnen zetten. In verband hiermede werd besloten binnen veertien dagen de looiers we- der ter vergadering op te roepen, ten* einde deze plannen in een meer defini tieven vorm te kunnen voorleggen en ten uitvoer te brengen. Getrouwd: H. LAMÉRIS en BAUWIEN G. SCHENKEL die, mede namens wederzijd- sche familie, hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling voor en bij hun huwelijk ondervon den. Amersfoort, 14 Sept. 1937. Adres: Noordsingel 38a, Rotterdam. Getrouwd: L. H. J. PESIE en E. M. BAZENDIJK. De Heer en Mevrouw PESIE—BAZENDIJK, zeggen dank voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Amersfoort 15 Seipt. 1937. Baarn GEVESTIGD: Gedipl. Zieken- en Kraamverpleegster. Beleefd aanbevelend. 11 11 „Kantoor-opleiding" SPOEDCURSUS omvattende: |a. TYPEN (snelheid*;-1 dipl.) |b. STENO (10 min. 130 l.g.) HANDELSKENNIS KANTOORTECH NIEK Aanv. 20 Sept. NA AFLOOP IGRATIS PLAATSING Voor BETER onderwijs Arnh.weg 22 Tel. 1995 D.K.W. stemt tevrêe, zuinig en goedkoop. Voor Uw werk zaamheden en voor Uw ge noegen. 240. Praat met HUIB HOLSTEIJN. worden door ons uitsluitend geleverd uit de mijn WILLEM SOPHIA, omdat deze soort een minimum roetaanslag in Uw ketel veroorzaakt, terwijl zij bovendien een maximum warmte-een- heden bezit (advies van Stooktechni- sche Ingenieurs). nog voordeelige aanbieding KOESTEEG 5 Telefoon 155, na Kanft. 389 gevraagd voor Den Haag. Bo ven 20 jaar, zelfstandig kun nende koken en werken. V. g.g.v. Loon 30.— p.m. Aan melden 's a\onds na 7 uur Mevr. VALKIIOFF, Troel- stralaan 23. GEOPEND Donderdag van 1517 uur Donderdag van 1822 uur Vrijdag van 1018 uur Vrijdag van 1822 uur Zaterdag (zie Vrijdag) Zondag van 1222 uur ENTREE 1— 0.50 0.50 0.25 0.25 ALLEEN DEZE MAAND BRANDSTOFFENHANDEL KOESTEEG ft TELEF. 155 WOLLEN BLOUSES. JUMPERS. JASJES en DEUX-PIECES

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 4