De strijd in het verre Oosten. Hoogstaande belangstelling voor de versnaperingen, welke ouden van dagen uit Amsterdam-Noord, die Dinsdag Artis te Amsterdam bezochten, voor de diergaarde-bewoners hadden mee gebracht Mr. J. E. Ameshott te Zeist, die bin nenkort zal aftreden als directeur der Nederlandsche Buurtspoorweg Mij. Een ander wijsje Het carillon in den speeltoren te Monnikendam is Dinsdag door den beiaardier van het Koninklijk Paleis te Amsterdam, den heer J. Vincent, verstoken De inname van Belchite door de Spaansche regeeringstroepen. Republikeinsche soldaten trekken over een der pleinen van de zwaar gehavende stad Het s.s. .Maaskerk', dat bij Dakar aan den grond liep, wordt te Amsterdam gerepareerd. Het gescheurde gedeelte in de scheepswand wordt uitgebrand om vernieuwd te worden De stafkaarten worden door de Fran- sche legerleiding te Alengon bestudeerd tijdens de groote herfstmanoeuvres in Normandiê De Volkenbond te Genève bijeen. Een overzicht van de zaal tijdens een der zittingen Hore Belisha, de Engelsche minister van Oorlog, In gezelschap der Fransche legerleiding te Alengon ter bijwoning van de herfstmanoeuvres in Normandiê Japansche mariniers in stelling achter een barricade van zandzakken in een der straten van Sjanghai tijdens den strijd tegen hun Chineesche tegenstanders De plaquette van prof. dr. Willem Mengelberg, geboetseerd ter gelegen heid van het gouden jubileum van het Concertgebouw te Amsterdam Vanaf het dak van een gebouw in Sjanghai slaan Japansche officieren de uitwerking van een bombardement door hun eigen luchtstrijdkrachten gade

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 8