|blauw i BEZOEK AAN EEN ROOKERS- PARADIJS BURGEMEESTER VISSER RECIPIEERT y erkoopiegen JAC. KROES 1 Java-Makassar Productie thans £000.000 per week O LANGESTRAAT 78 1 Oran j e-ver eeniging „Soesterkwartier" Voorde bewoners van Soesterberg Een geanimeerde sfeer Wekelijksche vlucht van de K.N.I.L.M. Op 20 September zal het 50 jaar zijn geleden, dat de Mgrondslag werd gelegd De zegevierende bolknak voor de gebr. van Schuppen's Sigarenfabrieken Radio-programma's 2e BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD r BAARN 29 September. „Kasteel van Antwer pen." Verkooping van de huizen Zand- voortjaan 17, d'Aulnislaan 5 en Piet Heinlaan 2. 9 uur n.m. 7 October. Hotel „De la Promenade." tVerkooping winkel-woonhuis Bosch straat 1 en 3. 8 uur n.m. SOEST 28 September. Hotel „Eemland." Ver kooping woonh. Wilhelminalaan 32 en Schrikslaan 74. 11 uur v.m. oaaaüQOoaoooüQOQQOüoaoooooo etaleeren wij deze week Schoenenmagazijn O O O O O O O Telefoon 840 o o S o DOOOOÜOQOÜOQQQOQOQDOOÜOOOQO De prijsuitreiking van de kinderfeesten, bloemen en reclameoptocht r Gisteravond had in de bovenzaal van het parochiehuis de prijsuitrei king plaats van de kinderfeesten, bloemen- en reclame-optocht, gehou den op Koninginnedag door de Oranje-Vereeniging Soesterkwartier. De groote zaal was geheel gevuld en 'de stemming was opperbest. Mej. v. d. Hengel speelde in afwachting van het aanvangen der prijsuitreiking verschil lende vaderlandsche liederen op de pia no, waarbij dapper werd meegezongen. De voorzitter, de heer J. Veenkamp heette allen hartelijk welkom en uitte zijn vreugde over de groote opkomst, waarvan de meesten vol verlangen uit dagen naar de mooie prijzen. Een herfstdag als vandaag, aldus spre- Jker, doet ons terugdenken aan 31 Augus tus, een dag vol zonneschijn en een dag van feestvreugde alom. Ook in het Soes terkwartier was de feestvreugde groot, 's Morgens was er veel te zien, 's mid dags de kinderfeesten en 's avonds het groote feest op het terrein met muziek, bioscoop en tot slot een schitterend .vuurwerk, dat voor het bestuur zware zorgen met zich heeft gebracht. Het doorgaan van het vuurwerk is te dan ken aan de doortastendheid van de pro pagandisten. 't Is een mooi geslaagden feestdag geweest. Met een gevoel van dankbaarheid denken we aan degenen die het prachtige bloemencorso hebben gevormd. Zoo'n nationale feestdag geeft een gevoel van saarnhoorigheid. We den ken clan niet aan standsverschil of rich ting, doch voelen ons één met het Vqr- stenhuis en in liefde voor onze Vorstin ne. Na een kort woord tot de kinderen en het gezamenlijk zingen van het .Volkslied, werd overgegaan tot de prijs uitreiking. In totaal werden 95 prijzen Uitgereikt. Allen waren tevreden met de mooie prijs, hetgeen voldoening geeft aan het ijverige bestuur en de propagan disten. De Voorzitter deelde nog mede, dat de plannen voor een feestelijke viering in het Soesterkwartier van de a.s. blijde gebeurtenis zijn uitgestippeld en daar over eerstdaags nadere mededeelingen zullen volgen. DE HELPENDE HAND De opbrengst van de collecte van De Helpende Hand, welke gisteren gehou den is bedraagt ruim 400. BURGERLIJKE STAND Geboren: Cornelis, z. van J. Koudijs en T. Overwijk; Edward Marinus, zoon, van M. J. Rintel en C. de Jong; Wil helmina Johanna, dochter van J. Groe- nestein en M. Barfüss; Marrigje Wou- tera Martina, dochter van W. Vink en J. van Empelen. Overleden: Hermanus Gijsbertje, 70 jaar, echtgenoot van Cornelis Botten- burg. Grand Théêtre. Van Vrijdag 17 t.m. Donderdag 23 Sept. vertoo ning van da film „Meisjespensio naat." Zondag doorloopend 1.45. 4.6.15 en 8.30 uur. (Laatste voorstelling"). Avondvoorstelling overige dagen 8.10 uur n.m. lederen middag 2.30 matinée. City Théater. Van Vrijdag 17 t.m. Maandag 20 Sept. vertooning van de film „De Drie Musketiers." Dinsdag. Woensdag en Donderdag wordt vertoond de film „Rubber." Zondag 1.45. 4 uur, 6.15 en 8.30 uur. (Doorloopend). Aanvang laat ste voorstelling 8.30 uur Zaterdag 6.15 en 8.30 uur. Overige dagen 8.10 uur. Zaterdag en Woensdag matinée 2 30 uur. Museum Fléhite. Westsingel. Geopend dagel 1012 en 14 uur, uitgezonderd des Zondags. 'sZaterdags 10—12 en 1.30—3 uur. (Stadgenooten hebben 's Zaterdags vrijen toeganvV Theosofische Bibliotheek. Ge* bouw Theosofische Vereeniging, Re- gentesselaan. lederen éag van 6—8 uur. Sterhuls Beekenst.laan 6. Iedere avond geopend en Zondagsmiddags voor alle meisjes. R.-K. Leeszaal, Nieuwstraat 24. Filiaal uitleen-bibliotheek: Edison- straat 35. Openbare Leeszaal met Jeugdlees zaal, Muurhuizen 9. Gildehuls A. K. G. t/o. Zuidsingel 16. 15—29 Sept. Van Randwijck- tentoonstelling. Toonzaal Sierkunst. Zomerten- toonstelling. WerkeD van o.a. Ma- chiel Brandenburg, Louis Cardi- naals, Albert Fiks, Louis Schrikkel. 18 September. Nuts-Spaeltuinver- een. Kruiskampkwartier. Opening nieuw clubgebouw 3 uur n.m. 18 September Amicitia. Receptie Handelsschool 35 uur. Feest avond 8 uur. 22 September. Districtsdag Kamer v. Koophandel 2 uur n.m. 22 September. Monopole. Joodsche Vereen. Nut en Genoegen. Cyclus Opperrabbijn J. Tal uit Utrecht „Verleden, Heden en Toekomst, van Joodsch standpunt bezien". 8.15 uur. 22 en 23 September. Amicitia. Gezelschap Jan Nooij. 8 uur. 23 September. St. Joriskerk. Orgelconcert door G. v. d. Burg en Ch. Havelaar. 8 uur n.m. 24 September. Amicitia. Bijeen komst Ver. van Huisvrouwen. 2.30 uur n.m. 24 September. Amicitia. 't Nut. Lezing over Portugal door W. H. Koenraads en H. Dinger. 8 uur n.m. 25 September. Amicitia. Feest avond Handelsschool. 8 uur. 27 September. Amicitia. Opvoe ring door de Princevlag van „Hoe het weeuwtje uit het Hof van Hol land gewijd werd". 8.30 uur n.m. 29 September. Amicitia. Vergade ring der Ver. Nat. Veiligheid. Gen.- maj. b. d. Ch. Kies spreekt over de veiligheid van Ned.-Indië." S uur n.m. 30 September. Ver. v. Vrijz. Her vormden. Spaeltuingebouw Soester kwartier. Ds. Faber uit Zutphen spreekt over: „Wat wij Vrijz. chris tenen gelooven" 8 uur n.m* BAARN 16 tm. 19 September* Badhotel. Dahliatentoonstelling. WA TETEN WIJ MORGEN? VOOR DE KOFFIETAFEL Eieren op toast. Snijd eenige hardgekookte eieren in dunne schijfjes, maak van wat tomaten- purée, een lepel fijngehakte peterselie, een geschrappte ui, wat maggi-Ar oma en paneermeel een mengsel, en besmeer hiermee langwerpige stukken toast. Be leg de toast verder voorzichtig met schijfjes ei, en schik de stukjes op een schaaltje. Versier den schotel met fris* sche peterselie. VOOR DE MIDDAGTAFEL Gebakken speklappen. Groene kool. Aardappelen. Havermoutpap. HET MENU VOOR ZONDAG VOOR DE KOFFIETAFEL Canapé's. 100 gr. gerookte gekookte ham, 100 gr. gaar kalfsvleesch, 1 d.l. melk, 15 gr. bloem, 1 eidooier, peper, reepjes oud brood, peterselie, 2 a 3 augurkjes, boter. Meng de bloem aan met de koude melk, cn breng het onder aanhoudend roeren aan den kook. Meng door dit sausje cle eidooier, de fijngehakte ham en het gehakte vleesch. Kruid het meng sel event, nog met wat zout en peper en breng het onder voortdurend roeren aan den kook. Fruit, reepjes oud wittebrood (6 c.M. lang en 3 c.M. breed) lichtbruin in boter, verdeel hierop het vleesch- mengsel en garneer den schotel 'met kleine blaadjes peterselie en snippers augurken. VOOR DE MIDDAGTAFEL Niersoep. Gevulde kalfsborst, Aardappelen. Doperwten. Custard met bitterkoekjes. Bereiding vleeschschotel: 1 K.G. kalfs borst (geschikt om te vullen) 200 gr. kalfsgehakt en 200 gr. varkensgehakt, 1 ei, wat oud brood, zout, peper noot 200 gr. boter, Snijcl de borst tusschen de vliezen open, wasch ze en wrijf ze in met zout. Maak een vulsel van het gehakt, dat op gewone wijze is aangemaakt, vul hier mee de kalfsborst en naai de open kan ten dicht. Braad het vleesch net als een groot stuk kalfsvleesch in de boter. Haal de draden er vóór het aansnijden uit. Talloozen maken in de groote zaal van het Huis ten Halve hun opwachting SOESTERBERG. Ter nadere ken nismaking met de burgerij van Soeêter- berg werd door den nieuwen burgemees ter van Soest. Mr W. A. J. Visser en echtgenoote Woensdagavond van 7 tot uur receptie gehouden in de groote zaal van Hotel „Huis ten Halve" alhier. Te dien einde werden de heer en me vrouw Visser, die per auto van Soest waren gekomen, bij het café „Sport" op de Banningstraat verwelkomd door het bestuurslid van „Soesterberg's Bloei", den heer Balpart en de muziek van de R.K. Harmonie „St. Jozef', directeur J. Wakelkamp. In optocht, onder het spe len van vroolijke marschen ging men naar „Huis ten Halve", waar „Soester berg's Harmonie", directeur D. E. Poor- tinga, bij aankomst een lustïgen marsch deed blazen en de verwelkoming plaate vond door het bestuur van „Soester berg's Bloei". Na binnen geleid te zijn in de prachtig met bloemen en vlaggen versierde receptiezaal, waar afgevaar digden van diverse vereenigingen met haar vaandels stonden opgesteld en emi ge leden van A.G.A.V.S. een eerewacht vormden, namen de heer en mevrouw Visser op de voor hen bestemde zetels plaats, in gezelschap van den voorzitter van „Soesterberg's Bloei", het raadslid J. Noorder. die de receptie opende met een toespraak, waarin hij uiting gaf aan de spontane hulde, waaraan alle ver eenigingen wenschten deel te nemen. Daarna bood jongejuffrouw Pastunink mevrouw Visser bloemen aan. Vervol gens kwamen in een lange file, die ge opend werd door Pastoor H Mocking, alle vereenigingen bij het nieuwe bouf i hun opwachting maken, gevolgd door vele particulieren uit alle kringen der Soesterbergsche burgerij. Allen teeken den in het receptieboek, dat 'n opdracht bevatte, artistiek uitgevoerd door Jan Schonk. Veel tijd voor gedachten wisseling was er natuurlijk niet. Enkele woorden van welkom werden gesproken en steeds op innemende wijze beantwoord en dan was weer de beurt aan een opvolger. Het is ondoenlijk om alle personen te noemen. Laten we volstaan met te ver melden, dat de geheele burgerij van Soesterberg aan deze receptie deelnam, die bovendien werd opgeluisterd door het R.K. Jeugdorkest, onder leiding van den heer G. H J. Rooda, dat op het keu rig versierde podium had plaats geno men en den ganschen avond gezellige muziek ten gehoore bracht Na afloop gaf de burgemeester in een toespraak uiting aan zijn groote dank baarheid voor deze hartelijke ontvangst, die nog boven zijn verwachting uitging en diepen indruk op hen had gemaakt, hierbij ook dank brengen aan den heer Rooda en zijn orchest, waarvoor hij groote bewondering heeft. De mededee- ling om wellicht in Soesterberg een spreekuur te gaan houden, werd met groot applaus ontvangen. Op voorstel van den burgemeester werd een drie werf hoera op Soesterberg aangeheven dat beantwoord werd met een „Leve de burgemeester". Door den heer Noorder werd met een kort woord de receptie gesloten, onder aanbieding van het recentiohnpk «o het uitspreken van zijn grooten aank aan de zaalcommissie, het jeugdorchest en alle anderen, die aan het 6lagen van dezen avond hadden bijgedragen. OOST-IND1E BATAVIA, 17 Sept. (Aneta) De K.N.I.L.M. is voornemens de Java- Makassar lijn één maal per week te be vliegen. Des Maandags start men van Tjililitan te 7,30 uur. Tc 10 uur arriveert het vliegtuig dan te Soerabaja en te 14.25 uur te Makassar. Na bij-tanken en controle keert het vliegtuig terug, waar bij het te 16.45 uur weer op het vlieg veld Darmo te Soerabaja arriveert. Op 20 September a.s. zal een proef vlucht plaats hebben en op 27 Septem ber wordt de openingsvlucht verricht, die de heer Kuneman, lid van den Raad van Nederlandsch-Indië zal medemaken WERKVERSCHAFFING SOERABAJA, 17 September (Aneta) In verband met steunwerk voor de noodlijdende bevolking van Bodjone- goro, kan worden gemeld, dat besloten is tot verbetering van de Kali Ingas, ten Noorden van de dessa Baourono. Gedurende drie maanden zullen hier aan 4.000 man werkzaam zijn. A.s, Maandag zal de eerste spade in den grond worden gestoken. VERGIFTEN-ORDONNANTIE BATAVIA, 17 September (Aneta) Het College van Gedelegeerden van den Volksraad komt op 5 October a s. bijeen en zal alsdan o.m. in commissiebijeen komst de vergiften-ordonnantie onder- zoeken* Dekblad wordt Begonnen met één knecht, telt de Ritmeestersigarenfabriek te Veenendaal momenteel 1410 werknemers /IJ moest maar eens in de tabak gaan, iongen", zei op zekeren avond, nu vijftig jaar ge leden, vader van Schuppen tot zijn jongsten zoon, en daarmee werd de grondslag gelegd voor een der groot ste sigarenfabrieken van ons land. De van Sfhuppens, bekende Veenen- daalsche familie, legden zich in de tachtiger jaren uitsluitend toe op de spinnerij en weverij: drie zoons wer den reeds in het bedrijf opgenomen, maar de vierde en Jongste diende iets anders te beginnen. En zoo geschiedde het. dat J. van Schuppen „in de tabak ging". Dat viel in het begin heusch met mee. Want de met veel optimisme be gonnen tabaksker-» verij bleek maar weinig perspectief te bieden. De jonge van Schuppen zat echter niet bij de tabakspakken neer; hij gooide kordaat het roer om, en be gon sigaren te ma ken, eerst met de hulp van één, la ter zelfs van twee kpechts, zegge en schrijve twee! En zie, wat de pijproo- kers versmaadden, werd door de siga- renrookers geaccep teerd: er zat gang in de sigarenma ker ij. Maar van boek houden had ik geen kaas gegeten", zoo vertelt ons lachend de gouden jubilaris, „en daarom was ik blij, dat mijn broer Marinus in de zaak kwam om de administratie op pooten te zetten. Sinds dien dag werd het: „ge broeders van Schuppen" en zoo is het tot op dezen dag gebleven." Voorspoedige qroei NA vijf jaar werkten er reejds vijftig man in de sigarenmakerij, welke geheel naar de eischen des tijds was ingericht. De eene uitbreiding volg de op de andere, en toen het oude ge bouw ten slotte niet verder vergroot kon worden, betrok men een nieuwe fa briek, waar niet minder dan 150 arbei ders aan den slag konden gaan. In 1915 nam men een kerverij over, die aan het bedrijf werd toegevoegd, en later door de twee oudste zoons weer werd over genomen. Daaruit zijn toen de „Panter" fabrieken gegroeid. Twee jongere zoons kochten later de Schimmelpenninck- fabriek te Wageningen. De moeilijkhe den van de oorlogsjaren kwam men glansrijk te boven, en men slaagde er in. de steed6 zwaarder drukkende fis cale heffingen te compenseeren. Een zeer belangrijk jaar zou 1933 worden, het jaar van de bolknak. Voor de niet-sigarenrookers onder onze le zers zij hier vermeld, dat de bolknak een nieuw stomp sigaar-model is, dat de laatste faren buitengewoon grooten opgang maakte. Men begon bij van Schuppen, aarzelend, met een partijtfe van 100.000 stuks. Immers, de bolknak eischte een zeer aparte melange, en het omleggen van het dekblad ge schiedde met een speciale kunstgreep (in verband met het eigenaardig stomp model) waarmee op dat moment slechts een of twee sigarenmakers ver trouwd waren. Deze bolknakwerkers c werden aan den arbeid gezet, en, een paar maanden later kreeg de Haagsche vertegenwoordiger der firma de 100.000 sigaren mee. Het rsultaat was verbluffend in twee dagen tijds bleek de voorraad uitverkocht Alles werd nu op de bolknak gezet. Men organiseerde cursussen, ten einde ren. Van deze twee miUioen gaat de helft in de bekende blikken doosjes van 10 stuks. Elke week zijn er dus 100.000 blikken doosjes noodig. De export van sigaren heeft nau welijks beteekenis meer: nog geen twee procent gaat naar het buitenland. Het eerste werk is het losmaken van de stijf verpakte tabaksbladen, hetgeen door jongens geschiedt. Zü raken er haast onder bedolven. de sigarenmakers vertrouwd te maken met het rollen van het nieuwe model, en men boekte succes. De orders stroom den binnen, en steeds meer personeel moest worden aangesteld. Telde men Januari 1933 pas 352 arbeiders, Januari 1934 steeg het aantal tot 452, in 1935 tot 543, in 1936 tot 7G9, Januari 1937 tpt 1111, en op 1 September j.l. bedroeg het aantal werknemers 1410 Wat dit voor een plaats als Veenendaal b^teekent, moge blijken uit het feit, dat thans wekelijks aan loonen 24.000 wordt uitbetaald. Nog een belangwekkend cijferelke week wordt 20.000 K.G. tabak verwerkt tot 2 millioen siga- Een kijkje in de fabriek XDER leiding van den directe: en enkele adjunct-directeuren he) ben wij vervolgens het bedrijf c oogenschouw genomen. Eerst bezochüi wij de „schatkamers", waar voor kap tale sommen aan Braziel. Havanna Deli-zandblad ligt opgeslagen, groei: pakken, waarin de tabaksbladeren sli: geperst, wachten ep de hand van dr. bewerker. Onze tocht leidde naar 6 groote hal, wdSr de stripmachine6 b „binnengoed" gereed voor het gebm>: maken, naar de met vochtige lucht n vulde sorteerkarners, waar het „omblaf en het „dekblad" op stapeltjes geler worden, naar de zalen waar de mad nes staan, die de „bosjes" of „wikkeH fabriceeren, en naar de ruime belde lokalen, waar de sigarenmakers het del blad om h,et bosje leggen, het aldus u een heusche sigai promoveerend. ïïj bewonderden hf scherpziend ca van den sorteerik die het eindprody: in 36, 54 en zeb nog meer kleur? weet te scheid?: waar een leek ui' welijks drie of \i: nuances ziet, vo'; den de gesorteerd sigaren op huim door de ingenieu banderolleermacb nes, tot vlugge be: den ze in de-kistj? en doosjes verpaï ten, gereed voor: verzending. Maar het socid belang van een h drijf als dat vont Gebr. van Schuw beseften wij ffl goed. toen ons tf loops werd veria dat 90 ar beide tot werkloosheid \r doemd, toen ff groote textielfobri haar poorten m& sluiten, op how van de directie staat werden gesteld, het slgarenmaic vak te leeren. De meesten bleken na ti halt Jaar al in staat, een behoorlijk të te verdienen. Uit het feit, dat dezer dagen j£ weer een nieuwe uitbreiding tot stand', gekomen, waardoor de vloeroppervlak met 10.400 M2 kon worden uitgebrtf moge blijken, dat het ook thans d' beiden directeuren niet aan onder.; mingslust ontbreekt. Maandag 20 September wordt het den jubileum van de Ritmeesterfah ken herdacht. Des morgens zal er re*' tie zijn, uitsluitend voor afgevaardigd uit het personeel, waarna des midi# voor de overige belangstellenden genheid zal worden geboden, de direc" te complimenteeren. ZATERDAG 18 SEPTEMBER HILVERSUM I, 1875 M. VARA 8.00 Gram.muziek VPRO 10.00 ^Morgenwij ding VARA 10.20 Cor Steyn's Accor- demonorkest. solisten en VARA-Orkest 12.001.45 en 2.00 Gwun.muziek 3.15 Damcursus 3.30 Reportage van Schiphol 4.00 Herbert Norman's Celestekwintet 4.30 Esperanto-uitzending 4.50 Gram. muziek 5.05 Vervolg kwintetconcert 5.40 Letterkundig overzicht 6.00 Orgel spel 6.30 De Wielewaal 7.00 Filmland VPRO 7.30 „Van Gemeente tot Kerk (Triomf en Nederlaag)", causerie VARA 8.00 Herhaling SOS-Berichten 8.03 Be richten ANP. VARA-Varia 8.15 Bonte Avond m.rn.v. het VARA-Orkest, de Lucky Birds. Fantasia, de Four Keaths (accordeon) en solisten 9.30 Radiotooncel 9.45 Or gelspel 10.00 Berichten ANP 10.05 Ver volg Bonte Avond 11.3012.00 Gramo- foonmuziek. HILVERSUM II. 301 M. KRO 8.00— 9.15 en 10.00 Gram.muziek 11.30 Gods dienstig halfuur 12.00 Berichten 12.15 KRO-Orkest (Om 1.00 Gram.muziek en Post- duivenberichten) 2.00 Voor de rijpere jeugd 2.30 Gram.muziek 3.00 Kinder uur 4.00 KRO-Melodisten cn solist 4.45 Gram.muziek 5.45 De KRO-Nachtegaal- tjes 6.15 Gram.muziek 6.20 Journalis tiek weekoverzicht 6.45 Gram.muziek 7.00 Berichten 7.15 „De Meesters van de Nieuwe Tijden", causerie 7.35 Actueele actherflitsen 7.55 „50 Jaar Esperanto", causerie 8.00 Berichten ANP. Mededee lingen 8.15 Overpeinzing met muzikale omlijsting 8.35 Gram.muziek 8.45 KRO- Orkest 9.30 Gram.muziek 9.45 De KRO-Melodisten en solist. In de pauze: Causerie over den a.s. modecursus. (Om 10.30 Berichten ANP. Om 10.40 Internatio nale Sportrevue) 11.3012.00 Gramo- foonmuziek. DROITWICH. 1500 M. 11.05 Orgelspel 11.35 Gramjnuziek 12.05 BBC-Nor- therm Orkest 12.50 Hjjry Hall's Band 1.20 Toespraak door president Roosevelt I.50 Het Commodore Grand Orkest 2.20 Gram.muziek 2.50 Troise's Mandoline orkest en solist 3.20 BBC-Schotsch or kest 4.05 Orgelspel 4.30 D. Hogben's vocaal en instrumentaal ensemble 5.00 Sportreportage 5.20 Billy Thorburn's Band 6.20 Berichten 6.40 Orgelspel 7 00 Londensch Strijktrio en solisten 7.50 ABC-Cabaret 8.20 BBC-Symphonie-orkest en solisten 10.00 Berichten 10.20 „Swift and Partridge", causerie 10.-10 BBC Thcaterorkest 11.20 Declamatie II.35 Ambrose's Bai^d en solisten 11.50 Berichten 12.0012.20 Vervolg Ambrose. RADIO-PARIS, 1648 M. 7.10, 8.20 en 10.35 Gram.muziek 12.20 Locatelli-orkest en zang 2.50. 3.20 en 4.20 Gram.muziek 5.20 R. Ellis' orkest 7.30 Gram.muziek 7.35 Zang 8.00 Gram.muziek 8.05 Piano recital 8.50 Nationaal Orkest en Raugel- koor 10.50 Gram.muziek 11.20-1' Laurent's Dansorkest. KEULEN, 456 M. 6.60 W. Rul* orkest 8.50 Landessymphonie-orw Saarpalts 12.20 Ostlandorkest Gram.muziek 4.20 H. Hagestedt's en solisten 6.25 Amusementssextet en listen 8.30 Gevarieerd program"*1 10.501.20 Rob. Gadcn's orkest en Hasz' kwintet. BRUSSEL, 322 tn 484 M. 322 M.: 'jj Gram.muziek 12,50 Salonorkest j, Omroeporkest 1.50 Gram.muziek Muzikale causerie (met gr.pl.). 3.^: Langlois' orkest 4.20 Gram.muziek dito 5.35 Kleinorkest 6.20 Kam*1^ ziek 7.20 Zang 8.20 Omroeporkest" 10.35 Gram.muziek 11.2012.20 Omr- dansorkest 484 M.: 12.20 Gram.muziek 12.50 rocporkest 1.30 Saloncrkest 1-50 muziek 2.23 L. Langlois' orkest Gram.muziek 4.20 Kleinorkest^ Kamermuziek 5.50 Zang 6.05 K8 muziek 6.35 Pianorecital en zan?sf''t4 7.20 Gram.muziek 8.20 Omrocpsympn orkest 8.50 Waalsch Cabaretprogra-' 9.50 Vervolg concert 10.30 Salonof 11.2012.20 Gram.muziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. - Berljjnsch Philharmonisch Orkest Berichten 9.35 Cabaret-programm» 10.20 Berichten 10.50 K. RiFtenpart* merorkest 11.05 Weerbericht 1.15 Rob. Gaden's orkest en Waldemar kwintet.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 6