„De Joodsche Invalide" breidt uit Foto Zweers LAATSTE BERICHTEN ROOSEVELT GISPT DE dictatuur Kamertjes-zonden Verdubbeling SLUITING DER KAMERS CLUBGEBOUW „SUNLIGHT" D. DE GROOT OVERSCHOENEN Dagblad Amersfoortsch BIJ UW VACANTIE- OPNAMEN ZIJN Medewerking van het geheele Nederlandsche volk van het aantal verpleegden Een stap naar het einddoel Minister Colijn verricht de handeling De Legeroefeningen te Vlaardingen Winterprogramma 't Nut EUWE-ALJECHIN INGEZONDEN STUKKEN Advertentiën OPENBARE VERKOOPING N.A. v. Woudenberg SCHOUWBURG „AMICITIA" ABONNEERT U OP DIT BLAD Amersfoortsch Instituut voor Talen en Algemeene Ontwikkeling Mrs. Wagenaar-HastingsSt.Anfridusstr.20Iel.1136 album of huiskamer Ie BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD ZATERDAG 18 SEPTEMl Zondag kerkelijke inwijding van het nieuwe gedeelte van het gebouw AMSTERDAM, 18 September De bouw van het nieuwe gedeelte van het centrale gesticht van de „Joodsche Invalide" is thans zoo ver gevorderd, dat de kerkelijke inwij ding ervan morgen. Zondag, zal kunnen geschieden in de nieuwe ge stichtssynagoge. Het bestuur dezer instelling, die zich ten doel stelt een tehuis van vreugde, zon en licht te verschaffen aan de Jood sche invaliden, heeft baanbrekend werk verricht. Klein begonnen, op 10 Decem ber 1912 werd het eerste gebouw aan de Nieuwe Keizersgracht geopend, waar twaalf hulpbehoevenden werden gehuis vest. bleek dit instituut dermate in een behoefte te voorzien, dat 1925 uitbrei ding aan het werk moe6t worden gege ven en nu 121/» faar later, is het gebouw weer veel te klein eroworden. zoodat een geheel nieuw gedeelte is bijgebouwd, dat het mogelijk maakt het aantal ver pleegden uit te breiden tot 400. Cultureel werk van de eerste orde Dit nieuwe gedeelte van het gebouw is thans gereed voor de geleidelijke op neming der patiënten, die hier hun ver der leven zullen slijten. „De Joodsche Invalide" laat zich bij haar taak leiden door de gedach te, dat zij eigenlijk een cultureel doel van de eerste orde nastreeft. Het is een sociale Inrichting van be- teekenis geworden en haar actie en de reactie van het Nederlandsche publiek daarop, ioden zoowel als niet-joden. heeft de zorg voor 400 ongelukkige en ouden van dagen van stads- en landsbestuur afgeno men. Het bestuur dankbaar daarbij den steun te mogen ondervinden van de Koninklijke Familie en de opeenvolgende regeeringen. „De Joodsche Invalide" is de eerste instelling, welke de aandacht heeft ge vestigd op het invalidenprobleem, aldus de voorzitter, dr. A. Kecsing. en zij heeft zonder subsidie van overheidsorganen, dank zij de oneindige liefde van het ge heele Nederlandsche volk in 12 iaar een kapitaal van 1.200.000.— kunnen reser veeren voor het nieuwe gebouw, dat mooi en eenvoudig is opgezet en geen zweem heeft van ecnige luxe. En zoo zal ook de ingebruikneming ervan zon der eenig vertoon geschieden. Wel zal de opperrabijn van het ressort Amster dam der Nederlandsch-Israelietische hoofdsynagoge, de heer L. H. Sarlouis, de inwijdingsrede uitspreken van de ge stichtssynagoge. In de „Joodsche Invalide" worden blinden en doofstommen cn andere hulpbehoevenden, die on- of minvermo gend zijn, verzorgd. De jongste verpleegde is 16 jaar. de oudste 98. Allen ontvangen er van de ee- geheele buitenwereld de grootste liefde. Het kerkgebouw draagt het geheele karakter der inrichting aldus dr Kee- sing: de inventaris is bijna geheel ten geschenke ontvangen. Deze svnagoge. die aan de rechterzijde van den nieu wen hoofdingang aan hot Weesperplein is gelegen, biedt plaats aan ongeveer 150 mannen en 50 vrouwen Boven de Heilige Arke zijn in het Hebreeuwsch de laatste woorden van Psalm 150 aan gebracht: „Elke ziel looft God." De plannen voor dit nieuwe gedeelte zijn vervaardigd door den architect, den heer J. F. Staal. De plannen der svna goge zijn, behoudens deskundige voor lichting van mevrouw Staal. Boven de synagoge bevindt zich de feestzaal, daar vooral feesten voor deze menschen noodig zijn. De ontspanning der patiënten maakt n.l. een intregee- rend deel der verpleging uit. daar het gesticht geen ziekenhuis is. doch een tehuis, waar dp verpleegden vóór alles in een huishouden voor hun verder leven wonen. Daarom werd tot nu toe het ge mis aan een ontspanningszaal zoo zeer gevoeld. Deze zaal heeft een gedeeltelijk be weegbaren vloer, die op een doelmatige helling kan worden gebracht, waardoor alle aanwezigen een uitstekend uitzicht op het podium zullen hebben Ten be hoeve van de verpleegden, die in rol stoelen aanwezig zijn. blijft een deel van dezen vloer steeds horizontaal. Boven de feestzaal liggen viif verdie pingen, waarvan elke op gelijke wijze is ingericht. Aan de ziide van de Nieu we Achtergracht lieeen. zoowel aan de straatzijde ols aan de tuinzijde de slaap- en ziekenzalen. Op de zesde verdieping ligt aan de tuinziide het solarurn. op een hoogte van 27 meter. Van hieruit heeft men een schitterend uitzicht over de geheele stad. Het geheele nieuwe gedeelte heeft een inhoud van ongeveer 22.000 m3 en ls van straatpeil tot het hoogste platvorm ongeveer 33 meter hoog. Onder den be gapen grond bevindt zich de kelder ruimte, waar de centrale vcrwarmings- installatio is ondergebracht. Het bestuur van de Joodsche Inva lide, dat door weldadigheid van het Ne derlandsche volk tot ziin grootsche werk in staat is gesteld, acht het een groote voldoening, dat vriiwcl alle leveranties door Nederlandsche fabrieken konden worden gedaan. De inwijding van het nieuwe gedeelte van het gebouw beschouwt het evenwel nog slechts als een stap naar het eind doel. 's-GRAVENHAGE. IS September. Hedenmiddag te 2.45 uur is de vereenig- de vergadering geopend van de beide kamers der Staten-Generaal tot sluiting van de zitting, onder voorzitterschap van mr. \V. L. Baron de Vos van Steen- wijk, voorzitter van de Eerste Kamer. De Voorzitter doet voorlezen een Koninklijk Besluit, waarbij de minister van binnenlandsche zaken en bij diens ontstentenis de minister van algemeene zaken wordt gemachtigd, heden ten 3 uur des namiddags, zich te begeven naar de vergadering der Staten-Gene raal, ten einde in een vereenigde ver gadering der beide kamers de zitting in naam der Koningin te 6luitcn. De voorzitter benoemt een commissie, die den minister in het gebouw zal ont vangen en uitgeleide doen. Deze commissie bestaat uit de Eerste- Kamerleden de heeren Van Cittcrs eri Van Rappard, de Tweede-Kamerleden mevrouw BakkerNort en de heeren Schouten, Kortenhorst en Krol. Kort daarop treedt de minister van algemeene zaken, voorafgegaan door de leden der commissie, de vergaderzaal binnen. De heer Colijn. minister, van alge meene zaken, plaatst zich achter de mi nisterstafel en houdt de volgende slui tingsrede: Hare Majesteit de Koningin heeft mii opgedragen deze buitengewone zitting van de Staten-Generaal in haren naam te sluiten. Sedert de opening ziin slechts enkele maanden verloopen. De voorstellen tot veran dering in de Grondwet zijn opnieuw in overweging genomen. Deze over weging is nog niet geëindigd. In naam van Hare Majesteit de Konin gin en daartoe door Haar gemach tigd. verklaar ik deze buitengewone zitting van de Staten-Generaal te zijn gesloten. De voorzitter sluit, nadat de commis sie den minister heeft uitgeleid en in de vergadering is teruggekeerd, daarop dc vergadering. Prins Bernhard op het operatieterrein DEVENTER, 18 September. De voort zetting van de tweede oefening der lichte brigade, welke over twee dagen was verdeeld, woonde Prins Bernhard hedenochtend bij in gezelschap van majoor Phaff adjudant van H. M. de Koningin en van zijn eigen adjudant jhr. ir. W. G. Róell. Gisteren heeft de Prins de oefening tot vier uur te paard meegemaakt. Bij Hengelo (G-) is Z. K. H. afgestegen en heeft zich eenige oogenblikken met de buitenlandsche militaire attachés, aan wie i6 toege voegd de kapitein van den generalen staf van der Plassche, onderhouden. Bij dit gezelschap bevond zich ook ko lonel A. Herhielm directeur van de Zweedsche krijgsschool. De Engelsche de Duitsche attachés zullen mor gen het groepje attaché's tot nu toe bestaande uit twee Franschen. een Belg en een Italiaan, versterken. Na dat de Prins afscheid van de attaché's zijn patrouille had genomen, is hij per auto naar de „Piet Hein" terugge- keerd. De oefening eindigde hedenochtend omstreeks half elf. Maandag zal de lichte brigade haar laatste eigen oefening houden en Dins dag deelnemen aan de groote legeroe feningen onder leiding van den com mandant van het veldleger. VLAARDINGEN, 18 Sept. Er was heden een feestelijke stemming in deze gemeente, omdat het ontvangst- en ver- ecnigingsgebouw van de „Sunlight"-fa brieken zonder welke men zich Vlaar dingen nauwelijks zou kunnen inden ken officieel werd geopend. De harmonie S. V. D. B. maakte ter opwekking van de gewenschte goede stemming des ochtends van 9 tot 10 uur een door zonlicht begunstige muzikale rondwandeling door Vlaardingen en daarna begon de eigenlijke plechtigheid op het terrein van het fahriekencom- plex, waar even voor half elf de burge meester van Vlaardingen, de heer A. van Walsum, met eenige plaatselijke autoriteiten aankwam. Van het nieuwe ontvangst- en club gebouw. dat voor tweeërlei bestemming is ingericht, n.l. do ontvangst van ge zelschappen. die excursies naar de Sun- light-fabrieken ondernemen en de voor ziening in behoeften aan meer geschikte clublokalen voor de personeelsvereni ging „Sunlight", welke verscheidene af- deelingen omvat, wapperden de vlaggen. Burgemeester van Walsum knipte met een hem daarvoor door de directie aan- eboden speciale schaar, het lint door en opende hiermede den toegang tot het gebouw, waarin zich vervolgens de autoriteiten en verdere genoodigden ver- eenigden tot bijwoning van de verdere openingsplechtigheid. Voor het vele hon derden stetke personeel was een afzon derlijke tent opgezet. Dc heer A. J. de Jong, directeur der Lever's Zeep Maatschappij N.V., sprak hartelijke woorden van welkom en zei- de om. dat het aantal dergenen, die de Sunlight-fabrieken als doel van een excursie uitzoeken, in 1935 nog slechts enkelo honderden bedragend, in 1936 reeds tot 11.600 was toegenomen en dat begin Augu6tu6 1937 de 10.000ste bezoe ker in dit jaar reeds was gepasseerd, zoodat over het loopende jaar op een totaal van 16.000 bezoekers en in de vol genda jaren naar raming op 20 k 25.000 wordt gerekend. Tot nu toe werd de cantine van het personeel in hoofdzaak voor deze ontvangsten van gasten ge bruikt, doch hiertegen rezen op den duur diverse bezwaren. Anderzijds was er behoefte aan ruimte voor do zang-, tooneel-, voetbal en verdere sportafdec- lingen, knip- en naaicursussen enz. van de personeelsvereniging, welke thans meer dan 500 leden telt en deze wen- sohelijkheden brachten den heer E. K. Fabian, één van de directeuren, op de gedachte om ter voorziening in het één en het ander een speciaal gebouw op te richten, met het thans verkregen ver heugende resultaat, dat, aldus spr., steeds moge blijven getuigen van de goede verstandhouding tu66chen werk gever en werknemers. Nadat een zangkoor een vaandellied ten gehoore had gebracht, voerde bur gemeester Van Walsum het woord, Dc heer P. van Rijn, voorzitter van de vereeniging Sunlight, bood vervol gens als bewijs van de erkentelijkheid van het personeel een fraaie zonnewij zer aan, welke een plaats zal verkrijgen in het plantsoen voor het vereenigings gebouw. DE „NANDOE" NAAR INDIE VERTROKKEN AMSTERDAM. 18 Sept. Vanochtend om 6.02 uur i6 de „Nandoe" met zes passagiers, resp. drie voor Calcutta, één voor Allahabad en twee voor Ka rachi, van Schiphol naar Indie ver trokken. Gezagvoerder is de heer Hul- sebos. Voor de tusschen-trajecten heb ben vijf passagiers plaats besproken. Het toestel heeft 116,417 kg. vracht 476,895 k.g. briefpost en 16,580 k.g. pakketpost meegenomen. DE „NIEUW AMSTERDAM" BOTTERDAM, 18 September. In ver band met den regelmatigen voortgang van den afbouw van de „Nieuw Am sterdam" is, naar ons door de Hol- land-Amerikalijn wordt bericht, de eer ste afvaart van Nederland's grootste passagiersschip op 11 Mei 1938 van Rotterdam vastgesteld. Do terugreis, waarvoor ook in Amerika reeds groote belangstelling bestaat, zal op 21 Mei van New York plaats vinden. De vorderingen, die worden gemaakt zijn zeer goed vanaf de rivier waar te nemen. Sinds kort zijn de masten ge plaatst. De groote gestroomlijnde schoorsteenen zullen waarschijnlijk te gen het einde van het najaar worden aangebracht. UIT DE STAATSCOURANT 's-GRAVENHAGE, 18 Sept. Bij K. B van 10 September 1937 is met ingang van 1 December 1937 benoemd tot re ferendaris der P.T.T. J. C. Molegraaf, Ihans referendaris 2e klasse der PtT.T, BUITENLAND WASHINGTON, 18 Sept. (Reuter). In een rede, uitgesproken ter herdenking van den 150sten verjaardag van de Ame- nkaansche grondwet, heeft president Roosevelt een aanval gedaan op de .groeiende bedreiging van de dictatuur". Het is zijn omvang gekende gevaar in een oorlog verwikkeld te worden, zien wij met vertrouwen onder de oogen. zoo zeide hij. Wat dat betreft, kent de regee ring uw meening en haar meening is ook u bekend. Het vraagt echter een meer vooruitzienden blik, intelligentie en geduld om den listigen aanval, die die zich meer en meer verbreidende dic tatuur op het moreel van een demo- rafie doet, het hoofd te bieden. Hoe Amerika in 1787 zijn eigen zaken egelde. toen het zijn grondwet stichtte, was voor Europa niet van veel belang, doch thans is het beeld geheel anders. Nu heeft alles, wat wij doen, een gewel dige uitwerking, niet alleen op de na ties in Europa, doch ook op die in Ame rika. Wij ontkennen niet, dat de me thode der uitdagers, of zij communis tisch, dictatoriaal of militair wordt ge noemd, voor velen, die er onder leven inatericele zaken heeft opgeleverd, die zij niet onder de democratieën, welke zij hebben nagelaten te doen functio nceren, zouden hebben kunnen verwer ven. De werkloosheid is verminderd, hoe wel de oorzaak daarvan de dwaze wa- penfabricage is. Er heerscht orde, hoe wel deze wordt gehandhaafd door vrees, ten koste van de vrijheid der indiviciuec- le rechten, hun leiders lachen om alle grondwetten, voorspellen de navolging van hun eigen methodes en profeteeron het spoedige einde der democratie over de geheele wereld, doch die houding en die voorspelling worden ontkend foor diegenen onder ons. die nog 6teeds in de democratie geloovcn. dat is door dc overweldigende meerderheid van de na- tics der wereld cn door de overweldigen de meerderheid der volken ter wereld. De vrees verbre.idt zich overal ter we reld: vrees voor agressie, vrees voor in vasie en revolutie cn vrees voor den dood. liet volk van Amerika is vastbesloten die toenemende dreiging van zijn kus ten te houden. STADSNIEUWS Dinsdagavond a.s. heeft in het Gildehuis de alg. leden vergadering plaats Het winterprogramma van de afdee ling Amerfoort van de Mij. tot Nut van 't Algemeen is als volgt samengesteld: 21 September: Lezing over Portugal met lantarenplaatjes en muziek. 27 September: Opening Volksuniversi teit. 16 October: Cabaret „De Vuurpijl", Eind November komt het ensemble Hartveld, terwijl in de Kerstvacantie een kindermiddag gegeven wordt. Het programma vermeldt verder nog een lezing met lantarenplaaties over Rembrandt in Januari 1938 cn een cur sus van do Volksuniversiteit naar keuze. Dinsdag 21 September a.s. heeft in het Gildehuis de algemeene ledenvergade ring van de afdeeling plaats. FRUIT- EN GROENTENVEILING Velling 17 Sept. Valappelen 2—6 ct., Perziken 7—18 ct., Meloenen 712 ct., Pruimen 612 ct., Druiven 1015 ct., Witte druiven 2223 ct., Tomaten 2029 ct., Triumph de Vienne 1620 ct., Grahan 813 ct., Bloemc 5—8 ct., Present v. Engeland 8 10 ct., Conference 13—14 ct., Transp. de Crocel 1020 ct., Mancks Codlin 8 —14 ct., Souvenir de Congres 1115 ct., Beurré dc Mérodc 8—9 ct., Signeur d' Espère 21—22 ct.. Bonne Louise 2125 ct., Oranje Reinet 12—13 ct., Beurré Hardy 18—19 ct., Pondsperen 67 ct., Zomerbcrgemot 8—9 ct.. Notarisappel 8 •9 ct., Bellefleur 7—8 ct, Augurken 7 28 ct., Pronkers 36 ct., Sp. boonen 8—16 ct., Snijbooncn S15 ct., Spinazie 68 ct., Postelein 58 ct., Bieten 1422 ct., Wortelen 46 ct.. Andijvie 712 ct., Sla 10—25 ct., Bloemkool 8—12 ct., Gele kool 2054 ct., Groene kool 1747 ct., Roode kool 18—56 ct., Prei 8—16 ct., Komkommers 1526 ct., Selderij 79 ct., Peterselie 511 ct., Ramanas 1316 cent DANSLEERAAR JOH. SNIJDERS GEHULDIGD DOOR „ENTRE NOUS' Men schrijft ons: Woensdagavond j.l. heeft de dansclub „Entre Nous' in hotel Nationaal den danslecraar Joh Snijders gehuldigd, die er wederom in geslaagd was in België een diploma te verkrijgen. Dc voorzitter van dc dansclub, de heer I. J. Kalleveen, opende den avond met een wel koniet woord, waarna hij den heer Snijders toesprak en dank bracht voor zijn bewezen dien6ten in dit sei zoen. Tevens bood hij hem een pla quette met inscriptie aan. De verloofde van den heer Snijders mocht ean bloe menmand in ontvangst nemen De heer Snijders dankto voor dit huldebetoon, waarna dc avond verder in gezellig samenzijn werd doorge bracht, BEDRIJFSLEVEN Opening van het A.M.O. Hedenmiddag heeft op Havik 22 de opening plaats gehad van do zaak in auto- en motor-onderdeelcn van den heer J. J. Kollen. Do opening ging ge paard met de gebruikelijke bloemen en gcliikwcnschen, terwijl het aan belang stelling niet ontbrak. RUZIEMAKERS In het middaguur kregen gisteren twee zonen van het oude volk ruzie met elkaar. Blijkbaar kwam de oneenigheid voort uit koopmanschap. Een der ruzie makers bewees zijn collega de attentie hem een brandende sigaar in het ge zicht te duwen. Dat het slachtoffer niet als aschhak wilde fungecrcn, is te be grijpen. De politie heeft de kooplieden op hun verkeerde „handel"-wijze ge wezen. VEREENIGING VAN HUISVROUWEN Voor de afdeeling Amersfoort van de Ned. Vereeniging van Huisvrouwen houdt Vrijdagmiddag de heer Lode van Gent in den foyer van Amicitia een lezing over „Vlaamsche Humor". Voor waar, een goede opening van het sei zoen-programma der Huisvrouwen. UIT HET POLITIERAPPORT Door de politie is proces-verbaal op gemaakt tegen een hakker wegens over treding van de arbeidswet Een persoon, die nog iets met do Jus titie te vereffenen had, is naar Utrecht overgebracht. SPORT EN SPEL KJV.G.V. WANDELTOCHT Zondag 9 October organiseert do Soester Turnclub een officieele K.N.G.V. wandeltocht over een afstand van 25 K.M. voor personen boven 16 jaar en 15 K.M. voor personen beneden de 16 Jaar." De tocht zal gaan door de fraaie omstreken van Soest. UIT DEN ARBEIDERSSPORTBOND Zondag worden op het terrein van den Arbeiderssportbond aan den Soes- terweg eenige vriendschappelijke hand balwedstrijden gespeeld. Het programma luidt als volgt: Heeren: Amersfoort II—Zeist I Amersfoort IHilversum I Dames: Amersfoort IHilversum I Dc officieele openingsplechtig heid zal geschieden door mi nister Slotemaker de Bruine AMSTERDAM, 18 Sept. Het Euwe- Aljechin-Comité deelt ons mede. dat do officieele opening van den wedstrijd Euwe-Aljechin is vastgesteld op 4 Octo ber a.f!., des avonds om 8.30 uur in Hotel De Witte Brug te 's-Gravenhage. Do officieele openingsplechtigheid, waarvoor thans reeds groote belang stelling blijkt te bestaan, zal geschieden door Zijne Excellentie den minister van Onderwijs. Kunsten en Wetenschappon, prof. dr. G. J. Slotemaker dc Bruine Talrijke autoriteiten, die uitgenoodigd zijn deze plechtigheid door hun tegen woordigheid luister hij te zetten, hebben bereids toezegging gedaan, dezen avond te zullen verschijnen. Het comité wijst er mot nadruk op, dat de openingsavond alleen toeganke lijk is voor genoodigden. Het Euwe-Aljechin-comite verneomt van den wedstrijdleider Geza Maroezv, dat hij, in verband met zijn leiderschap van den schaakwedstrijd tusschen Dr. Euwe en Dr. Aljechin, eon paar dagen voor den aanvang van den wedstrijd in Holland zal aankomen. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) DE VAN RANDWIJCK-TENTOON- STELLING Het moest stroomen, helaas gisteren Donderdag waren er drie, zegge drie, en vandaag tot halfvier acht, zegge acht bezoekers. Men heeft den burgemeester met fan fares gehuldigd. Hoe lief hem dit ook rnoct geweest zijn, ik houd mij over tuigd, dat een druk, zeer druk bezoek aan deze tantoonstelling hem nog He- ver zou zijn. Liever, niet omdat hij do pretentie zou hebben, dat hier de uit komst alleen van zijn arbeid is tentoon gesteld. Integendeel, hij zou de eersto zijn om dit tegen te spreken, maar al to goed bewust, dat zonder de medewer king van den Raad en/of het college van B. cn W, dit alles niet zou kunnen zijn bereikt. Niet minder waar is, dat hij een meer conservatieve geest van zijn kant, veel van wat tot stand kwam, achterwege zou ziin gebleven. Deze tentoonstelling is een prnrhtgc- legenheid tot een symbolische huldi ging van den burgemeèster, omdat im mers de helft van dc entrée's een be stemming zal erlangen zooals dc jubi laris dit wenscht. Over deze bestemming behoeft geen twijfel te bestaan. Het zal zeer zeker voor een cultureel-6ociaal doel worden aangewend. Vergis ik me niet, dan is het bestemd om jeugdige arbeideloozen tijdplijk tewerk te stellen. Maar drie en acht bezoekers in bij kans twee dagen, het is een aanfluiting van het gestelde doel. Amersfoort heeft zich te schamen. J. HOFLAND Sr. Amersfoort, 17 September 1937. Deurwaarder te Amersfoort zal op Dinsdag 21 September 1937 des middags ten 2 uur precies ten huize v. d. heer E. DE BREE slagerij aan de Kamp no. 23 publiek om con tant geld verkoopen SLAGERIJ INVENTARIS EN MEUBILAIRE GOEDEREN w.o. ijskast, 3 hakblok ken, bank, vleesch9nij- machine, weegschaal, haken, schalen, 'hangers, gordijnen, voorts canapé, spiegels, schilderijen, antieke chiffonnière, lin nenkast, 2 penantkast jes. karpetten, loopers, mah. tafels, stoelen, klok, kachel, lampen, kleine meubelen, thee- vitrine, aardewerk, enz. Kijkdag: 's morgens voor den verkoop van 912 u. ZEGT HET VOORT Voor het slechte weer, VOOR DAMES IN VERSCHILLENDE UITVOERING ZUIDSINGEL 3 - TEL. 1098 Afdeeling Advertentie-Bureau Tel. nos. 513 en 66 PLAATSING VAN ADVERTENTIEN IN ALLE BLADEN ZONDER PRIJS VERHOOGING WOENSDAG 22 en DONDERDAG 23 Sept. 8.15 uur Gezelschap JAN NOOIJ - Holl. Schouwburg. A'dam Amsterdamsche schets met zang in 5 bedr. uit het leven van een onschuldig meisje en een schuldige dokter Prijzen van 1.75 tot en met 0.50 alles inbegr. Personen beneden 18 jaar hebben geen toegang I n s c h r ij v i n g nu open Vlot, interessant cn grondig onderricht. ENGELSCH FRANSCH DUITSCH SPAANSCH ITAL1AANSCH Opleiding voor praktijk diploma's conversatie, algemeene taalkennis, literatuur Speciale voorwaarden voor clublessen er zeker eenige, welke vakkundig vergroof, op het bij het onderwerp passend papier, een blijvend aangename herinnering zullen zijn aan de gemaakte uitstapjes en een sieraad voor Uw Brengt U ons eens Uw negatieven, U zult zeer zeker tevreden zijn over het resultaat Prijzen onzer vergrootingen 6x9 8 ct.; 9 x 12 12 ct; Briefkaart 25 ct. 13x 18 46 ct.; 18 x 24 70 ct.; 24x30 f 1.25. Lange Bergstraat 15 Tel. 1659

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 3