Wollen Dekens HET 25-JARIG BESTAAN DER HANDELSSCHOOL RECEPTIE IN AMICITIA W.v.BEKKUM U belt 1357 KROON-TAX Kookt uw melk vóór het gebruik Wiener Sangerknaben Raadsvergadering Sonoor-glaswerk MEISJE DOOR AUTO AANGEREDEN DE HEER G. v. d. BURG GEHULDIGD DE MAGNEET BijWoning-Inrichting J. Frima overleden Naar Maastricht? Naar Den Helder? Wij komen direct! Het nieuwe wegvak HoevelakenTerschuur 2c BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD ZATERDAG 18 SEPTEMBER 1937 JUBILEUM VAN DEN HEER J. PEPER ALS DIRECTEUR VELEN KWAMEN HUN GELUK- WENSCHEN AANBIEDEN VRIJDAGMORGEN waren leerares- sen, leeraren, concierge en leerlin gen van de Handelsschool in de gymnastiekzaal vereenigd om op intie me wijze den heer J. Peper, bij gelegen heid van zijn 25-jarig jubileum als di recteur der school, te huldigen. Ook de oud-leeraar B. Ilylkema gaf door zijn aanwezigheid blijk van belangstelling Nadat de heer Peper, vergezeld van zijn echtgenoote en zijn dochter was binnengeleid en de leerlingen den jubi laris het Handelsschoollied en „Wilt he den nu treden" van Valerius, dat onder leiding van den heer J. H. J. Willems was ingestudeerd, hadden toegezongen, spra'k de heer G. C. A. Mulder, namens de leeraren, den directeur ongeveer als volgt toe: Het is voor mij een groot voor recht het woord tot u te mogen richten» maar tevens een moeilijke taak om op de juiste wijze uiting te geven aan de gevoelens, die in de laatste dagen bij ons tot uitdruk king zijn gekomen. In die verschil lende gevoelens kan ik in de eerste plaats een groote eenheid constatee- J. Peper ren, n.l. den wensoh van ons allen om jui6t hier, in de intieme sfeer der school, temidden van de leerlin gen, in de omgeving waar u zoovele jaren en wij met u gewerkt hebben, van onze sympathie te doen blijken^ Met u willen we hier een oogenblik beluisteren, wat het verleden ons te zeggen heeft. Want u heeft misschien in deze dagen, in oogenblikken van stilte, dat grootboek ter hand genomen, het iboek van uw leven en van de school. En ge hebt misschien donkere bladzij den in dat boek gevonden. Ik denk aan de tragiek van het leven, aan die leera ren. die hier vroeger gewerkt hebben en die later in den bloei der. jaren zijn heengegaan. Ik denk aan een mej. Van Berkel, aan de hoeren Van de Kasteele. anr. De Bock, dr. Posbma en dr. Gom- ■bert. Ook namen van leerlingen kooien in onze herinnering, jongens en meis jes. die op jeugdigen leeftijd aan hun ouders ontvielen. Maar ik denk ook aan die groote tragiek van het onderwijs, aan die jonge docenten, die vol idealen hun taak zijn begonnen, maar diep te leurgesteld hun werk aan anderen moesten overlaten, omdat de aarde het zaad, dat zij strooiden, niet wilde op nemen. Over hen willen wij den 6taf niet breken, want wij allen weten, hoe moeilijk de taak van het lesgeven vaak is. Maar daarnaast zien wij zoovele lichte bladzijden, de namen van dae honderden oud-leerlingen» die hier op deze school den grondslag van hun ka rakter legden. En wanneer men tegenwoordig wel eens smalend over feitenkennis spreekt, dan zouclt gij zeggen: „Hoe kan men leeren denken, zonder over kennis van leiten te beschikken." En wanneer men zou vragen: „Wat kan de school doen om het karakter te vormen", dan zoudt ge wijzen op het embleem, dat gij aan de school gegeven hebt: „Werkt i#et ■Maght, Luyheidt veraght". Als wij u dan bij het doorbladeren van dat grootboek over den schouder zien, zullen wij u op die bladzijden wij zen, die 0116 aan de vergaderingen her inneren, welke door u op zulk een pret tige wijze geleid werden. We denken daarbij ook aan uw meeleven bij vreug de of leed in onze gezinnen. Maar de taak, die ik hier op mij geno men heb, zou ik slechts ten deele ver vuld hebben, wanneer ik ook niet een lrlik in de toekomst zou doen. Nu wend ik mij tot jullie, jongens en meisjes. De Amersfootsclic Handelsschool heeft een mooie geschiedenis, maar op jullie al len. leerlingen der school, doe ik thans een beroep." Jullie bent de bouwsteenen voor de toekomst en aan jullie vraag ik: „Draagt zorg, dat ook de komende jaren aan onzen directeur later nieuwe her inneringen mogen geven, die hem tot vreugde en tevredenheid zullen stem men." Mijnheer Peper, welke plannen of ideaien, die ge nog hebt, dn vervulling zullen gaan, weten we niet, maar na mens alle vier collega's spreek ik den oprechten wen6oh uit, dat in de komen-» de jaren in het dagelijksch werk hier op school voor u de schoonste, de beste taak zal mogen liggen. Spreker bood uit naam van alle leera ren den lieer en mevrouw peper een bloemstuk en den heer Peper een paar manchetknoopen aan. De leerling der 4e klasse Wim Engel sprak uit naam van de leerlingen den hartelij'ken dank uit voor alles, wat de jubileerende directeur voor hen deed en verzocht als aandenken een gouden dag- speld met inscriptie te willen aanvaar den, terwijl meisjes uit de eerste klasse mevrouw Peper bloemen aanboden. Zichtbaar onder den indruk dankte de heer Peper ook namens zijn echtgenoo te allen voor dezen voor hem zoo onver- getelijken dag. Spreker memoreerde,, hoe de Amersfoortsche Handelsschool, klein begonnen, ziich tot een inrichting van onderwijs heeft ontwikkeld, die in alle opzichten in een bestaande behoef te blijkt te voorzien. Bij alles, wat hij deed, heeft hij ziich door het gevoel van plicht en liefde voor de jeugd laten lei den. Als voorbeeld van groote plichts betrachting. ook voor de jeugd, herdacht spreker in het bijzonder nog den over leden concierge Kaarsbergen. Hij dankte tenslotte leeraressen en leeraren en ook den tegenwoordigen concierge der school hartelijk voor de wijze, waarop zij hem in al die jaren in zijn taak had den bijgestaan. De groote dag De groote feestdag van de Handels school is vanmorgen ingeluid met caril- lonspel door den heer. Marius L. van der Werf. oud-leerling van de school. Ook in de middaguren, ie voorafgingen aan de receptie, die in Amicilia werd gehouden, bespeelde de heer Van der Werf het carillon van den O. L. Vrou wetoren. Tegen half drie werd in Amicitia een officieele receptie gehouden, waar ge legenheid was gelükvvenschen aan te bieden. Onder de talrijke aanwezigen ter re ceptie bemerkten wij o.a. de heeren: G. I''. Callenbach, W. Bokfcer, J. van Sohup- pen, Veenendaal, Th. W. L. baron van I-Ieemstra. F. W. M. Halewijn, dr. G. N. J. Vleugels Schutter, dr. B. J. van Enst, dr. H. J. Slijper, Utrecht, A. Jonk, Am sterdam, dr. H. J. E. Beth, R. P. G. Ha- meltman, Den Iiaag, A. J. Huiskens, W. Wjjik Jr., P. Zwart, P. Fliek. G. Dub- bink. J. RenesRoesingh, Scher.penzwel, L. Keemink, A. Bartels, B. J. Groene- velt, ds. R. Torenbeek, J. F. de With, Oosterbeek, J. C. I-Ioltzappel, Amster dam. dr. K. E. van de Mandele. G. W. Comello, Hilversum, dr. J. A. Vor der Hake, Baarn, L. W. van Loom» W. Rib- berin'k, ir. A. Dros, dr. B. Keulen, IJ. Baan, J. S. C. van Dijk, Plantenga, ir. J. G. Bijdendijk, A. J. Spiekerman, mr. L. Stadig, J. J. Wcsseling Jr., J. G. van Dreumeb A. Besteman, K. Kaan, J. W. Kiel, A. Ritsma, dr. M. Spaander, Amsterdam, J. C. Geers, C. J. F. Prins. J. Haars, G. van Tellingen, H. Bennin- ga. G. H. Baake, dr. Arcadus, dr. Joh. Scheurer, C. Smit» mr. J. C. graaf van Randwijck, A. G. L. W. van Kregten, Wageningen, J. H. Veenkamp, C. A. J. van Dishoeck, Bussum, dr. H. Roos, Rot terdam. P. J. Kostend. De voorzitter van het oud-leerlingen- comité, de heer J. van Eys uit Hil versum, heette alle aanwezigen op de receptie hartelijk welkom en verheug de zich erover, dat zoovele autoriteiten van hun belangstelling hadden blijk ge geven. Allereerst gaf spreker het woord aan den burgemeester» mr. J, C. graaf van R a n d w ij c k. Als verwend Hagenaar kwam ik als burgemeester in Amersfoort en u, mijn heer Peper, kunt u zich voorstellen hoe ik opkeek toen de Handelsschool in de Muurhuizen, officieel geopend werd» aldus spreker. In Den Haag was ik mooiere lokaliteiten gewend. We heb ben niet alles kunnen geven wat nood zakelijk was. met recht kon destijds ge spreken worden van het „hok". Aller eerst ging men naar de Koestraat, om tenslotte naar de Hellestraat te verhui zen. Alhoewel men op een slechte school ging, heeft men daar tpch veel geleerd voor het verdere leven, vooral uw liefde voor de leerlingen was zeer groot en als u sprak over de jongens clan voelde ik, dat het uit een warm hart kwam. De gemeente is u, mijnheer Peper, daarvoor, zeer dankbaar. De heer Prins, inspecteur van het middelbaar onderwijs, zeide dat het den jubilaris gelukt is, om zijn geest de leerlingen bij te brengen, vooral de wij ze, waarop u de leerlingen toesprak was voorbeeldelijk. Typeerend zijn uw woorden: „Karakter is beter dan ken nis." De geschiedenis van de Handels school is rnooi indien wij het resultaat van die 25 jaar overzien, in de eerste plaats is dit aan den heer Peper, te dan ken. Onder de leerlingen van de school, zoo besloot spreker, zijn vooral blijken van initiatief aanwezig. Hierna bood spreker den heer Peper een aktetasch aan. Ook namens de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen werden hartelijke gelukwenschen aangeboden. De heer Rijkens, oud-wethouder van onderwijs, getuigde van den goeden geest die er nog steeds heerscht op de Handels school, maar al te vaak hoort men te genwoordig andere klanken dan deze. Soms moeten wij bij een mijlpaal in ons leven even stil staan en terugzien en ik kan u verklaren, dat ik dit met genoegen kan doen. De heer W. Wijk Jr. wenschte na mens de F. A. M. den heer Peper van harte geluk met dat jubileum. Spreker memoreerde de pogingen die er steeds door den middenstand waren aange wend om tot handelsonderwijs te gera ken Spreker dankte den directeur en ook het gemeentebestuur voor hetgeen voor den middenstand in de afgeloopen periode is gedaan. Ook namens Handel en Nijverheid complimenteerde spreker den jubilaris en bood hem hierna een ets aan. De heer Luyckx bracht namens de Hanze eveneens een woord van hulde aan den directeur yoor hetgeen deze in de achter on6 liggende 25 j'aren voor den middenstand heeft gedaan op het gebied van onderwijs. Namens de Ka mer van Koophandel voor de Gelder- sche Vallei werd door den voorzitter, den heer J. H. van Lonkhuyzen, ten vlag aangeboden met een toepasselijk woord, waarin spreker over de samen werking tusschen school, handel en nij verheid gewaagde. overhandigde de heer van Lonkhuyzen het dundoek, dat de kleuren Oranje, paars, goud, die der handelsschool rood, wit. blauw, die van on6 vaderland, en rood, wit, die der "ge- ineen te Amersfoort De heer L. van Loon, inspecteur van het lager onderwijs, zeide, dat de uit- noodiging die tot hem gericht was, niet bedoeld was als vriend, maar als in specteur van het L. O. Spreker, vond het op zijn plaats dat het L. O. er bij betrokken was. doch hij noemde zich leverancier van de Handelsschool. Het is algemeen bekend, en ook ik onderstreep dit volkomen, dat de Han delsschool zeer goed in den lande staat aangeschreven. Spreker hoopte dat de school in een zoodanigen toestand zou geraken, dat de centrale regelmatig kan afleveren. Hierna werd het woord gevoerd door dr. v. Enst. Als gecommitteerde was spreker na de examens als het ware bui ten dienst, doch hij leefde evenwel mei alles wat de Handelsschool aanging mee. Spreker noemde de taak van den heer Peper een taak van toewijding en gezag. H- 16 een vader der school. Dr. J. Scheurer richtte hierna enkele woorden van gehikwensch tot den di recteur en het overige personeel der school. Ook hij had waardeering voor den gang van zaken van de Amersfoort sche Handelsschool. De secretaris van den Bond van Di recteuren van Handelsscholen betuigt zijn groote erkentelijkheid wat de jubilaris voor het handelsonderwijs heeft gedaan. Speciaal memoveer.t hij het werk door den heer Peper verricht in zijn kwaliteit als voorzitter van den Bond. De heer Smit betuigt, na zijn geluk- wenschen te hebben overgebracht, zijn dank voor de artikelen die de heer Pe per in het orgaan van den Bond heeft geplaatst. Wij hebben u leeren kennen als een goed examinator. De heer Dubhink, bestuurslid van den Bond Gem. Ver. Inrichtingen tot het in standhouden van inrichtingen van han delsonderwijs bracht een woord van dank en felicitatie tot de gemeente Amersfoort, zulks in verband roet dit jubileum. De Amersf. Handelsschool ge niet een zeer goede reputatie en hij acht. het op zijn plaats allereerst den directeur en het personeel hiervoor te compliimenteeren. Spreker hoopte dat er ook in de toekomst een goede samen werking zal zijn. De heer De Vries, voorzitter van de Vereeniging van Directeuren en leera ren in het Handelsonderwijs, feliciteer de den directeur en de gemeente Amers foort met dit jubileum, alsmede hen die het initiatief namen en mede hebben gewerkt aan den vooruitgang der school. Dr. Keulen complimenteerde namen9 gymnasium en H.B.S. en noemde het een bijzonderheid dat de heer Peper met de school één geheel vormt. Spre ker richtte zich daarna tot de leerares sen en leeraren, die zich met ijver en toewijding voor de school geven. Spre ker was er zeker van, dat het bij deu heer Peper niet alleen plichtsgevoel is. maar, ook liefde. De heer Holtzappel memoreerde en kele historische feiten uit het jeugdle ven van den heer Peper en als speciaal over het schrijven van zijn eerete boek je, welke men Pepertjes noemde. De boeken die hij met collega's schreef hadden een goeden naam. Hierna werd nog het woord gevoerd door enkele sprekers, die eveneens hun gelukwenschen aanboden en feiten uit de analen der Handelsschool en het werk van den directeur aanhaalden. Na afloop van het officieele gedeelte dezer zeer druk bezochte receptie tientallen belangstellenden hadden zelfs op het balcon van Aanicitia plaaf6 ge nomen, daar dc benedenzaal geheel was gevuld dankte de jubilaris, de heer Peper, den burgemeester en de overige sprekers, die op zoon treffende wijze het woord tot hem hadden gericht, Spr. zeide, dat het hem niet mogelijk was allen te beantwoorden, doch bracht zijn groote erkentelijkheid uit \oor de iof die hem was toegezwaaid. Het. is niet alles door men bereikt, zoo besloot, de spreker, doch ook het personeel heeft /N verband met het veel vuldig voorkomen van mond- en klauwzeer wordt er op gewezen, dat het wensche- lijk is, de melk vóór het ge bruik te koken, voor zoover deze althans niet tevoren vol doende is gepasteuriseerd. het zijne er toe bijgedragen om de Handelsschool te maken zoo als zij nu is. Nadat velen hun gelukwenschen had den aangeboden, overhandigden de ge committeerden den heer J. Peper een tweetal palmen. Tegen vieren was het officieele ge deelte van de receptie ten einde, waar na ook andere personen in de gelegen heid waren hun gelukwenschen aan te bieden. Omsireeks vijf uur, werd een rondgang gemaakt langs de gebouwen, waarin de Handelsschool in de afgeloopen 25 jaar gevestigd i6 geweest. Langs de volgen de route werd gewandeld: „Axnicitia" Arnhemschestraat, Varkensmarkt, Lan gestr. (t. a. Kamperbinnenpoort), Muur huizen, Scherbierstraat, Langestraat Varkensmarkt. Koesjraat, Groote Haag, Kleine Haag, Zuidsingel, Kampstraat, Coninckstraat, Scheltusstraat, Hoog land sch e w eg, S c h imm e 1 p en n i n c kst ra a t. Groote Koppel. Spui, Westsingel, Ach ter Davidshof, Hellestraat, Utr.straat. „Armicitia". De Amersfoortsche Politiemuzickver- eeniging o. 1. v. den heer F. de Goey verleene bij d ezen rondgang haar. muzikale medewerking. Hedenavond om zes uur zal een ge meenschappelijke maaltijd in „De Hoo- ge Witte" worden gehouden. Om S uur reünie in „Aimicitia", met medewerki.ng van de Orkestvereeniging „Amersfoort", dir.. Willem Meyer en Laurens Bogtman, bas-bariton, (oud- leerling). Opening door den voorzitter van het oud-leerlingen-comité, den heer J. van Eys. Herdenkingsrede door den direc teur, den heer J. Peper. Verder zal Koos Koen nog zijn medewerking aan dezen avond verleenen. Ter gelegenheid van de honderdste \oonstelling in Nederland komen de Wiener Sangerknaben op 12 October a.s. een uitvoering geven in da Markt hal. O.m. zal een kleine opera: „Abu Has san" worden opgevoerd. Voor deze charmante opera werden in de ateliers van deWeensche Staats- opera een groot aantal Turksche costu mes in mipiatuur vervaardigd, waarin thans reeds door de jongens gerepe teerd wordt. Abonné's op het Amersfoortsch Dag blad kunnen ook ditmaal plaatsbewij zen krijgen tegen gereduceerden prijs. Nadere bijzonderheden volgen bin nenkort. De goochelaar in het restaurant: Alsjeblieft twee porties salade. Ober!" („Everybody's Weekly") Op Dinsdagavond, 28 September a.s. De Agenda voor de openbare vergade ring van den Raad dezer gemeente op Dinsdag 28 September a.s. des avonds om 7 uur luidt als volgt: 1. Ingekomen stukken en mededee- lingen. 2. Advies van B. en W. naar aanlei ding van adressen van het bestuur der Vereeniging tot bevordering van Chr. Nat. Onderwijs, houdende verzoek om de noodige gelden beschikbaar te stel len voor de aanschaffing van school banken enz. 3. Voorstel van B. en W. tot het aan brengen van een wijziging in de school geldregeling voor het Gymnasium en de Handelsdagschool. 4. Advies van B. en W. naar aanlei ding van een verzoek om ontheffing te verleenen van bepalingen van de ver ordening houdende eischen voor drank lokaliteiten ten aanzien van het perceel Utrechtschestraat 20. 5. Advies van B. en W. naar aanlei ding van een verzoek om ontheffing te verleenen van bepalingen van de ver ordening houdende eischen voor drank lokaliteiten ten aanzien van het perceel -Stal ionsstraat 36a. 6. Voorstel van B. en W. tot opnieuw vaststelling van de wijziging van de Verordening tot heffing van rechten oor het gebruik van openbaren grond. 7. Voorstel van B. en W. om vergun ning te verleenen aan de N.V. „de Kruiskamp" tot gedeeltelijke doortrek king van de Evertsenstraat. 8. Voorstel van B. en W. tot verhu ring van de huidenzouterij van het Openbaar Slachthuis aan de Coöpera tieve Vereeniging ^Amster.damsche Huidenclub'i 9. Advies van B. en W. naar aanlei ding van het verzoek van het Hoofdbe stuur van den Algemeenen Nederland- schen Politiebond om in de .Verorde ning regelende de rangen enz. der ge meentepolitie een door dat bestuur ge noemde overgangsbepaling op te nemen 10. Voorstel van B. en W. tot wijziging der jaanveddenverordening (overgangs bepaling). 11. Voorstellen van B. en W. tot con versie van eenige onderhandsche geld- leeningen. 12. Voorstel van B. en W. tot deelna me aan de oprichting van de Fraude- onderlinge van gemeenten. 13. Voorstel van B. en W. tot verla ging der rente van de aan de Stichting Badhuizen Amersfoort verstrekte geld- leening. 14. Voorstel van B. en W. tot wijzi ging van de gemeente-begrooting dienst 1937. K>. Voorstel van B. en W. tot verhu ring van 2 afdeelingen van de beende ren bewaarplaats op het terrein van den Reinigingsdienst aan P. W. Sluys 16. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een strookje grond aan de Groen van Prinstererlaan, groot 29 M2 aan Mevr. Hoytema van Konijnenburg voor 130.—. 17. Voorstel van B. en W. tot verkoop van bouwterrein aan den Randenbroe- kerweg ter grootte van 2795 M2 aan de NV. „Bouwbedrijf Samenwerking" voor 10500, 18. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel bouwterrein aan de Ru bensstraat groot 610 M2, aan J. Pot voor 4800. 19. Aanvullingskohieren schoolgeld. 20. Reclames en ontheffingen school geld. 21. Staat van oninbare posten dienst 1934 en 1935. 22. Ontheffingen hondenbelasting dienst 1936. 23. Reclames en ontheffingen straat- en riool belasting jiiejist 1935, 1936 en 1937, Gedurende veertien dagen geëxposeerd bij Vroom Dreesmann In overleg met de N.V. Ned. Glasfa briek „Leerdam" en ter steuning van de Ned. Industrie, wordt door alle zaken van Vroom en Dreesmann in Ne derland een 14-daagsche expositie van Lcerdam's glaswerk gehouden. In do buiten-étalage van Vroom Dreesmann alhier treffen wij, op overzichtelijke wijze gectalcerd, glaswerk aan voor dagelijksch gebruik en daarnaast ook kristallen en glazen voorwerpen, in den vorm van vazen en pullen. Geeft de expositie huiten een totaal beeld van alle mogelijke glaswerken, binnen is een groote ruimte besteed aan glasproductcn in details. Noemen wij daarvan de serviezen „Accordo" van helder kristal, „Allegro" kristal glad. „Crescendo" geslepen been, helder kristal, „Donar" half mat met golfrand, bowlstellen, bloemvazen, vu zen wit en goud-geel craq. etc. Een expositie, die de bezichtiging al leszins waard is. Zonder op te letten den rijweg overgestoken Gistermiddag omstreeks half vier lie pen eenige schoolkinderen op den Lien- dertschcweg huiswaarts. Een van do kinderen was aan de rechtcrzijdo van den weg, terwijl de overigen links lie pen. Op een gegeven moment stak een tienjarig meisje naar den rechterkant over, terwijl juist een auto uit Bilthoven passeerde. De automobilist slaagde er, ondanks krachtig remmen, niet in, om een aanrijding te voorkomen. Het meisje werd door den rech terbant van den voorbumper ge raakt en tegen den grond gesmakt. Zij bekwam een ernstig dijbeen fractuur en ontvellingen aan ge zicht, armen en beenen. Per zie kenauto is zij overgebracht naar het St. Elisabeth's Gasthuis. Sedert tien jaar als directeur aan het A.M.K. verbonden Op de gisteren gehouden repe titie-avond van het Amersfoortsch Mannenkoor herdacht de Voorzitter het feit, dat de heer G. v. d. Burg, sedeat 10 jaar als directeur aan het Mannenkoor verbonden was. Spreker wees hierbij op den vooruit gang en verschillende successen in dit tijdsbestek. Ofschoon een periode van tien jaar betrekkelijk niet lang is, meende hij toch de tolk van alle aan wezigen te zijn, indien hij den heer v. d. Burg dank zegde voor zijn toewij ding. Als aandenken werd een foto van het koor aangeboden, met de mededeeling, dat. de heer v. d. Burg deze naar keuze kon laten inlijsten. Ook mevr. v. d. Burg werd in da hulde betrokken, en te haren huize een bloemstuk overhandigd. De heer G. v. d. Burg dankte ten slotte ook namens zijn vrouw voor deze rnooie „geste", di.e hun zoo geheel on verwacht te beurt viel, en memoreerde de steeds aangename samenwerking met bestuur en leden. De grootste dank zal voor hem 6teed6 zijn ..getrouw repetitiebezoek." Vanzelfsprekend, ontbrak da „Toast" van Van Poppel niet, die den beer v. d. Burg spontaan werd toegezongèn. E1ERVEILING Aanvoer pl.m. 31.000 stuks. Heneieren 2.753.20; witte eieren 4.805.bruine eieren 5.005.25, eendeieren 3.25. TEMPERATUUR VAN HET WATER De temperatuur van het water in Pe- sie's Bad bedroeg hedenmorgen 63 gr. F. of 171/2 Kr. C. BURGERLIJKE STAND 18 September Geboren: Johannes, zoon van Herma- nus van der Heiden en Geertruida Gijs- bertha Rijn. Overleden: Jan Frima, 73 jaar, echt genoot van Anna Maria Rutgers. Waarin het zitik weet het niet t Is moeilijk te verklaren, Je denkt er ook niet over na, Het geeft geen „grijze haren"... Je voelt alleen: ik moet er zijn, Daar valt niet aan t' ontkomen En eensklaps hob je goed of kwaad De beenen dan genomen! Je offert vaak wat „vrede" houdt In 't huiselijke leven, Want doorgaans heeft je vrouw je geen „Permissie" willen geven... Maar de magneet magnetiseert, Je voelt je „aangetrokken" En je bedenkt weer leugentjes (Al houd je niet van jokken). Waaruit dan die magneet bestaat? Hoe zal ik 't beschrijven...? Eén veld, één bal, één favoriet, Twéé drie-kwartiers-bcdrijven! Waarin het zit... ik weet het niet... Enfin, vooruit, geen zorgen: De competitie-spel-magneet Magnetiseert weer morgen! Het speel-seizoen zal officieel Doez' Zondag weer beginnen En Jan Publiek becijfert al; Iksegasdatwewinne Och „stuurlui-aan-den-voetbal-wal", Ik mag U adviseeren: De monden dicht! Want Uw critiek Verzwaart het „navigeeren"! PHILIA. (Nadruk verboden). Prima kwaliteit en maathoudend nog steeds voor ouden prijs LANGESTRAAT 104 - TELEFOON 976 Ongeveer 8 jaar als genees kundige aan den Raad van Arbeid verbon den geweest Te dezer stede is gisteren overle den de heer J. Frima, rustend ge neesheer. De heer Frima was van 1 Septem ber 1927 tot. 1 November .035 aan den Raad vau Arbeid verbom geneeskundige. Tevoren was hij vele jaren huisarts in Borger in Drente. De overledene was verder controlee rend geneesheer van de stichting Zie- kenhuisverpleging en nam gedurende eenige jaren het secretariaat waar van de provinciale Utrechtschc Vereeniging ,Het Groene Kruis." De teraardebestelling heeft Dinsdag l.s. plaats op de begraafplaats Rusthof alhier. Vertrek van het sterfhuis 12 uur nam. „KAMERTJES ZONDEN" IN AMICITIA Woensdag 22 en Donderdag 23 Sep tember, zal in de Schouwburgzaal Ami citia worden opgevoerd door het loo- neelgezelschap Jan Nooy, van den Hol- landschcn Schouwburg te Amsterdam, liet, tooneelstuk „Kamertjes Zonden". Een werkelijke gebeurtenis uit het le ven. Dit stuk is reeds gespeeld in Gro ningen, Leeuwarden, Hoorn, Zaandam, Enkhui7j?n enz. In Amsterdam beleefde „Kamertjes Zonden" meer dan 150 opvoeringen ach tereen. Voor bijzonderheden verwijzen wij naar de advertenties in ons blad.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 5