J. A. SCHOTERMAN Zn. St. EMILION ™NHANDEL Receptie in Amicitia Fortmaan Hehenkamp Nieuw clubhuis geopend GEEN GELOOP MEER AAN DE DEUR De lotgevallen van Piet Krent en Jan Oliebol JUBILEUM RITMEESTER- FABRIEKEN De Koningin naar Den Haaö U heeft er geen omkijken naar Besparing, want incasso-kosten vervallen DERDE R.K. ARBEIDSDAG NASLEEP EENER RECHTSZAAK Üxjsmda De kwestie van de „Thorpehall" tPiMiiimii» fiiiiiiiiiiiiiu GEVESTIGD 1878 per flesch f 1.35, per anker f53. AMERSFOORTSCH DAGBL 2e BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD MAANDAG 20 SEPTEMBER 1937 Ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum der Handelsschool en haar directeur NOG in het kort konden wij in ons blad van Zaterdag de woorden van den heer J. Pepe r, direc teur van de Handelsschool, memoree- ren, welke hij uitsprak aan het einde van de receptie, die ter gelegenheid van dit feit in Anncitia werd gehou den. Zooals reeds gezegd, noemde spreker het een onmogelijkheid alle personen, die het woord tot hem hadden gericht, te beantwoorden. Vooral den burge meester was de heer Peper dankbaar voor de sympathieke woorden tot hem gericht. De hulde komt mij niet alleen toe, doch ik wil deze gaarne overbren gen aan mijne docenten. Het is niet al leen de directeur, die de Handelsschool uitmaakt, doch ook het personeel, dat daaraan verbonden is. aldus de heer Peper. Het resultaat, dat in den loop der jaren bereikt is. dankte spr. alleen aan de eendrachtige samenwerking, die er te allen tiide had bestaan. Dat de Hoogere Handelsschool in 1931 opgehe ven werd, was voor spr. een zeer groote teleurstelling, doch dank zij de moed, die de leerlingen en ook de vele oud leerlingen hem hadden ingesproken, is hij voortgegaan op den ouden weg, wat hij nu hier staande, ten zeerste toe juicht. Den burgemeester gaf spr. de raad het vierjarenplan eens te bestu- deeren. Ook den heer Prins dankte de jubi laris voor de vriendelijke woorden tot hem gericht, alsmede voor het geschenk dat hem was overhandigd. Het verheugde spr. zeer, dat ook de oud-wethouder van onderwijs, de heer Rij kens, aanwezig was. Spr. herinnerde Zich nog het praatje over het hek dat hij eens met den toenmaligen wethouder mocht hebben over de slechte toestan den bij de Handelsschool. En ziet, zoo zeide de heer Peper, dit praatje deed wonderen, vooral als het de financiën betrof, en spr. is hiervoor den heer Rijkens nog ten zeerste dankbaar. Ook de heeren Luycx en Wijk dankte spreker voor de woorden tot. hem ge richt. Spr. hoopte, dat het contact tus- schen middenstand en de handelsschool ten allen tijde zal blijven bestaan. Den heeren van Loon. dr. van Enst en dr. Keulen bracht de heer Peper dank voor de vriendelijke woorden, welke zij tot hem hadden gericht. De jubilaris noem de dr. Scheurer als secretaris van de K. van K. the right man on the right place. Zich tot de oud-leerlingen in het bi zonder wendende, zeide de jubileerende directeur, dat hij hen erkentelijk was, voor hetgeen zij hem hadden bereid op dezen dag. Deze dag is voor mij een on vergetelijke geworden en dat. hebt gij allen mij gegeven. Nog eenmaal gaf spr. hen een levensles mede. Het wa len de woorden, die hij ongetwijfeld vroeger, toen zij nog op de schoolban ken zaten, herhaalde malen heeft uitge sproken: „Kennis is veel, karaktereis meer. Werkt met maght. Luyheidt veraght." Do heer J. van Eys sprak hierna nog een kort slotwoord, waarna de aan wezigen in de gelegenheid werden ge steld, den heer Peper persoonlijk te complimenteeren. Den jubileerenden directeur een huldeblijk aange boden Vóór den aanvang der receptie, wel ke heden gehouden werd ter gelegen heid van het gouden jubileum der Rit meester-sigarenfabrieken te Veenen- daal heeft de Voorzitter der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Gel- dersche Vallei, de heer Joh. H. van Lonkhuyzen,directeur der Amersfoort- sche Sopla-sigaren-fabrieken, namens de Kamer en in tegenwoordigheid van vele leden dier Kamer den heer J. van Schuppen Hzn., directeur der jubilee- rende fabriek en tevens sedert de op lichting der Kamer haar ondervoorzit ter en voorzitter-Grootbedrijf, een hul deblijk van blijvenden aard aangebo den. Dit huldeblijk bestond uit een album, voor deze gelegenheid samengesteld en door het atelier Wyp Kramer Amers foort op zeer artistieke wijze gebonden in een band van suède niet donkere nerf, in de rug een kleine goudband en op de voorzijde ingewerkt de eigen me daille der Kamer. Het album bevat een aantal bladzij den, elk met een opdruk in goud „50 1$S7—1937" en elke bladzijde met een goud randje omzoomd. De Voorzitter der Kamer, de 4 leden, 'die van de oprichting der Kamer af nog lid zijn, de Secretaris en een collectie ve gelukwensch van het. Kamerperso- neel geven elk getuigenis in telkens eigen gekozen woorden van het groote aanzien en de sympathie, die de jubi laris in den kring der Kamer geniet. Voorts bevat hef album twee fraaie foto's van het atelier y. d. Poll te Amersfoort; één van het Kamergebouw en één van het hoekje van de bestuurs tafel, waar de heer Van Schuppen tij dens de Kamervergaderingen zijn zetel heeft. Het album is. een origineel en waar devol souvenir geworden \oor jubilaris en onderneming aan den feestdag van 1937. SCHOUWBURG AMICITIA Blijkens een advertentie in dit blad #jn de beide rangen stalles en front- Jhuteuils voor de abonncmentsvoorstel- lingen van Amicitia reeds uitverkocht. Voor de andere rangen zijn nog abon nementen beschikbaar, tot a.s. Zaterdag blijft de inschrijving aan de Sociëteit Amicitia opengesteld. Er blijkt dus belangstelling te zijn voor deze goede serie tooneel-avonden. Hedenmorgen om half negen onze stad ge passeerd H: DENMORGEN om streeks half negen pas seerde H.M. de Koningin onze stad. De Koninklijke auto kwam van Het Loo en ging naar de Residentie .J Door de Nuts-Speeltuinver- eeniging „Het Kruis- kampkwartier" ZATERDAGMIDDAG heeft de Nuts-Speeltuin- vereeniging ,Het Kruiskamp- kwartier" in haar speeltuin aan de Pullstraat een nieuw clubhuis geopend. De heer P. van Daal sprak een wel komstwoord als voorzitter der bouw commissie, waarna hij de totstandko ming van het clubhuis memoreerde. Aanvankelijk ging een en ander niet zoo vlot en spreker wilde daarom een speciaal woord van dank richten tot de heeren Dijkhuizen en Meester voor de betoonde medewerking. Hierna overhandigde hij de sleutel van het gebouw aan den voorzitter van de vereeniging. den heer A. Jansen. Laatstgenoemde verzocht den heer H i 1- versum, hoofdbestuurslid van het N.U.S.O., de openingsplechtigheid te ver richten. Alvorens daartoe over te gaan, complimenteerde de heer Hilversum de vereeniging met dit nieuwe gebouw. Daaruit was gebleken, dat het Kruis- kampkwarticr wel degelijk iets kan, het geen soms betwijfeld werd. Bijzonder was deze prestatie te meer, daar het ge bouw belangeloos gezet is in de avond uren. Spreker weidde uit over de geeste lijke waarde, die voor het kind daarvan kan uitgaan. Hij waarschuwde tegen misbruik van het clubhuis, men diende voor oogen te houden, dat kinde ren zooveel mogelijk buiten moeten spelen. Met den wénsch, dat het tot de geestelijke en lichamelijke verbetering van het kind taiocht bijdragen, opende spreker het gebouw voor de aanwezigen. Vervolgens heeft do voorzitter, dc heer A. Jansen, in korte trekken de voor geschiedenis van den bouw weergegeven. Hij herinnerde er aan, dat al sedert de oprichting van do speeltuinvereniging, ongeveer 7 jaren geleden, behoefte be stond aan een clubhuis. Vele pogingen daartoe mislukten, maar tenslotte beeft men langs een anderen weg, n.l. het hou den van een bazaar, het benoodigde geld bijeengebracht Vorig jaar werd een bouwcommissie gevormd. Spreker bracht in dit verband dank aan den heer van Daal en betreurde het, dat de overige commissie-leden, behalve de heer Gouw, de zaak in de steek gelaten hadden. Ook den heer Dijkhuizen bracht hij dank. Na voorlezing van de schrifte lijke gelukwenschcn, bood hij tenslotte den heer P. van Daal een ets aan, voor stellende een gezicht op Monnikendam. Hierna werd thee geserveerd en be stond er gelegenheid het woord te voe ren. De heer Dijkhuizen bracht hulde aan de werkers en bood een servies aan. De heer Van Essen, voorzitter van de speeltuinvereniging „Het Leusder- kwartier," sprekende mede namens de zusterverenigingen „Het Soesterkwar- tier" en „Het Randenbroekkwartier." bood een klok aan. De heer Peters overhandigde na mens de leden een enveloppe met in houd voor het aanschaffen van meubi lair. De heer v. d. K1 e i n heeft tenslotte de rij der sprekers gesloten met te wijzen op de waarde van het speeltuinwerk in het algemeen. Hij zegcle zijn medewer king tóe met het oog op instructie. Het nieuwe clubhuis mag zeker een mooie aanwinst voor de vereeniging ge noemd worden. Het maakt een stevigen indruk, terwijl het inwendige licht en frisch is. Als verfkleuren heeft men wit en groen gekozen. Flinke ramen zijn aan weerszijden aangebracht, zoodat er heel veel licht toetreden kan, een factor, welke maar al te vaak bij clubbuizen vergeten wordt. Er is ruimte voor een keukentje gemaakt, waarin de dames recht van handelen hebben. Aan de in richting is verder veel zorg besteed. „Het Kruiskampkwartier" kan zich voortaan, in het bezit van een dergelijk clubhuis, met nog grootere intensiviteit op het be lang van de jeugd toeleggen. REIZEN NAAR DUITSCHLAND Tal van autobussen, die gisteren de Duitsche grens wilden passeeren, is de toegang geweigerd. Ook de touringcar van de firma Joh. Leguit uit Soester- berg, die naar Düsseldorf wilde, moest onverrichter z.ake terugkeeren. Naar wij vernemen, zal aan personen, die op een collectiexe pas reizen, tijde lijk tot 1 October geen toegang wor den verleend tot het Duitsche Rijk. GARNIZOEN De eerste luitenant L. Croockewit van het 5e regiment veld-artillerie is met ingang van 1 October a.s. benoemd tot adjudant bij den Staf van de IVe artil lerie-brigade en op dien datum overge plaatst bij dien Staf. De sergeant-majoor P. David en de sergeant M. Kroes van het 16e regiment infanterie worden overgeplaatst bij de school voor reserve-officieren der infan terie te Kampen, wanneer U de abonnementsgelden op het A m e r s- f oortic h Dagblad automatisch gireert, Op aanvraag aan onze administratie (Tel. 513) zenden wg aan kwartaal-abonnés een machtiging ter teekening en de girodienst zorgt voor de rest. Indien U thans aanvraagt, kunnen de -Abonnements gelden voor het vierde kwartaal 1937 reeds automa tisch overgeschreven worden. Adm. AMERSFOORTSCH DAGBLAD. Rede van Pater Henri de Greeve Nu de R.K. Werkliedenvereeniging hier ter stede in twee afdeelingen is ge splitst, wordt jaarlijks een gezamenlijke arbeidsdag gehouden met een samen komst in het St. Jozefgebouw in de Lie vevrouwestraat, dat thans weinig ruimte bood, zoodat het volgend jaar de Markt hal genomen dient te worden. In den namiddag wa6 er Lof in de kerk O.L. Vrouw Hemelvaart, waarbij de heer Nieberding, adviseur der Stads- afdeeling, in een toespraak den zin aan roerde der Zendbrieven van Leo XIII en Pius XI, die verplichtingen opleggen omhoog en omlaag, opdat de wereld ge regeerd worde in den geest van Chris tus, een geest van naastenliefde en ver sterving. God heeft ons den arbeid opge legd. De toestand van werkloosheid moet zoo gauw mogelijk veranderen; daaraan meewerken is de plicht van iederen christen. Na de godsdienstoefening werd een uitgebreide tocht gemaakt door de stra ten, voorafgegaan door de muziek van Wilskracht. Groote deelname was er voor dezen tocht. In St. Jozef herdacht de heer van der Linden in zijn openingswoord als voor zitter van het centraal bestuur de over leden voorzitters S. Kraan en J. van Koelen. Hij dankte voor de sterke op komst, ook bij den rondgang. Aanwezig waren tevens afgevaardigden der afdee lingen Barneveld en Hoogland. Spreker van deze bijeenkomst was pa- Ier Henri de Greeve, bij de K.R.O. be kend door zijn 10 minuten-preek eiken Zaterdagavond. In een vurige rede be zag hij den modernen tijd met zijn tal- looze problemen en de vele daarvoor aangeboden geneesmiddelen. Het oude goud is voor velen slechts woorden praal geworden. En de groote vraag blijft hoe zal de persoon en de maat schappij zicli handhaven door de geeste lijke crisis been? Het is thans gewor den een zwalken door den storm, ter wijl de benzine is verbruikt. Het ka rakteristieke van onzen tijd is het leven zonder houvast. Men weet geen raad met zich zeiven en met zijn leven. Het probleem „lijden" werd onverklaarbaar. Dit is even zoo bet geval in Katholieke kringen. Spr. voerde een Katholiek aan van de zestiger jaren (1860) en liet hem kennis nemen van de mentaliteit en den geeöt van vele Katholieken van onze dagen en de zielsmoeilijkheden van jonge lieden, die ze niet meer bloot leg gen aan den biechtvader maar den weg zoeken in boeken van Freud en ande ren* Werd dan aan dien Katholiek uit de vorige eeuw gevraagd, hoe men door deze crises heen zich kon handhaven, vol overtuiging zou hij antwoorden: Het eenige is het doodgewone, ouderwetsche hechte geloof. Ook die man had zijn groote en kleine struikelingen in bet leven; hij was als wij, maar zijn rotsvast geloof bracht hem door alles heen. Het komt alles terecht en het is ergens goed voor, was zijn inzicht; problemen bad hij niet. Het Credo der martelaren, het Credo der kathedraalhouwers, dat brengt mensch en maatschappij door de crises heen. Na deze rede sprak de adviseur nog een kort woord, vooral ter opwekking om aan de propaganda deel te nemen tot aansluiting van alle R.K. arbeiders. BINNENLAND Aanklacht wegens smaad schrift tegen „De Zaken wereld" In het weekblad De Zakenwereld van 28 Aug. wordt in een hoofdartikel onder het opschrift Milde straffen voor zware vergrijpen, critiek geoefend op den eisch van den ambtenaar van het O. M. bij het kantongerecht te Alphen a. d. Rijn in de zaak tegen den slager J. C. W. aldaar, die op 20 Augustus terecht heeft gestaan wegens het in voorraad hebben van ondeugdelijk vleesch. Afgezien nog van het feit dat het onjuist is in de pers critiek te leveren op een eisch van het O.M., zoolang er nog geen vonnis is ge wezen, meende de betrokken slager dat de schrijver van het artikel zich op be leedigende wijze over hem uitlaat Er wordt om. van een „onverbeterlijken misdadiger" gesproken. De slager heeft dus bij den officier van justitie te Am sterdam een aanklacht wegens smaad schrift ingediend tegen de hoofdredac tie en de uitgevers van Dc Zakenwereld, waarbij tevens een civiele procedure we gens schadevergoeding aanhangig is ge maakt, Grand Thé&tre. Van Vrijdag 17 t.m. Donderdag 23 Sept vertoo ning van de film „Meisjespensio naat." Zondag doorloonend 1.45. 4.6.15 en 8.30 uur. (Laatste voorstelling). Avondvoorstelling overige dagen 8 10 uur n.m. Woensdag en Zaterdag 2.30 matinée. City Théater. Van Vrijdag 17 t.m. Maandag 20 Sept. vertooning van de film „De Drie Musketiere." Dinsdag, Woensdag en Donderdag wordt vertoond dc film „Rubber." Zondag 1.45. 4 uur, 6.15 en 8.30 uur. (Doorloopend). Aanvang laat ste voorstelling 8.30 uur. Zaterdag 6.15 en 8.30 uur. Overige dagen 8.10 uur. Zaterdag en Woensdag matinée 2.30 uur. Museum Fléhite, Westsingel. uitgezonderd des Zondags. 'eZaterdage 10—12 en 1.30—3 uur. (Stadgenooten hebben 's Zaterdags vrijen toprra"") Theosofische Bibliotheek. Ge- bouw Theosofische Vereeniging, Re- gentesselaan. lederen dag van 6—8 uur. Sterhuls Beekenst.laan 6. Iedere avond geopend en Zondagsmiddags voor alle meisjes. R.-K- Leeszaal, Nieuwstraat 24. Filiaal uitleen-bibliotheek: Edison- straat 35. Openbare Leeszaal met Jeugdlees zaal, Muurhuizen 9. Gildehuis A. K* G. t/o. Zuidsingel 16. 15—29 Sept, Van Randwijck- tentoonstelling. Toonzaal Sierkunst Zomerten- toonstelling. Werken van o.a. Ma- chiel Brandenburg, Louie Cardl- naals, Albert Fiks, Louis Schrikkel. 22 September. Monopole. tfoodsche Vereen, Nut en Genoegen. Cyclus Opperrabbijn J. Tal uit Utrecht „Verleden, Heden en Toekomst, van Joodsch standpunt bezien". 8.15 uur 22 en 23 September. Amicitia. Gezelschap Jan Nooij. 8 uur. 23 September, Si Jorlskerk. Orgelconcert door G. v. cL Burg en Ch. Havelaar. 8 uur n.m. 24 September. 'Amicitia. Bijeen komst Ver. van Huisvrouwen, 2.30 uur n.m. 24 September. Amicitia. 't Nut Lezing over Portugal door W. H. Koenraads en H. Dinger. 8 uur n.m. 25 September. Amicitia. Feest- Geopond dagel. 1012 en 1—4 uur, avond Handelsschool. 8 uur. 27 September. Amicitia. Opvoe ring door de Princevlag van „Hoe het weeuwtje uit het Hof van Hol land gewijd werd". 8.30 uur n.m. 28 September. Monopole. Schaak- vereen. A.S.V.A. De hear Landau speelt simultaan 8 uur n.m. 29 September. Amicitia. Vergade ring der Ver. Nat. Veiligheid. Gen.- maj'. b. d. Ch. Kies spreekt over de veiligheid van Ned.-Indië." 8 uur n.m. 29 September Kamer van Koop handel. 9e Districtsdag te Scherpen- zeel. 2 uur n.m. LANGESTRAAT 63 TELEF. 88 Het herstellen, opmaken en bijvullen van Matrassen geschiedt door ons goed, goedkoop en in 1 dag. Vraagt prijsopgave. Aan de appelleerende partijen opnieuw een uitstel toege staan tot 18 October 's-GRAVENHAGE. 20 Sept. Op dc rol van het Haagsche gerechtshof kwam heden weder voor de kwestie van het Britsche stoomschip „Thorpehall". dat. zooals men weet. met een kostbare la ding uit Spanje de haven van Vlissingen was binnengcioopen, waar namens eeni ge banken en particulieren uit Bilbao en Salamanca beslag werd gelegd op een gedeelte der lading Tn kort. geding is daarna, aangezien de kapitein van het schip na de inbe slagneming de beslagen goederen niet in bewaring wenschte te geven, donr dc 271. Want al heel spoedig kregen beiden een prop in den mond. Nu zag Krent de belagers in de lichtkring komen. Het waren twee donkergekleurde mannen, geheel in een witte bur nous gehuld. Op een handige manier boeiden zij hun slachtof fers. 272. Daarna dreven zij hen voor zich uit Krent trok vlug zijn schoenen uit en zoo op zijn sokken om vooral geen geluid te ver oorzaken sloop hij achter het viertal aan. Hij lette buitengewoon goed op. IUtrechtschestr. 17 Tel. 145 DRAISItlA-vAN-VALKENBURQ 'S-: 'C A .1 LEVER! '"Zacht van smaak-prus 70 ct J eischers sequestratie (in bewaring ge ven) der goederen gevraagd. Nadat Mr. Dieleman uit Middelburg zich als tusscbenkomende partij namens de Spaansche en Baskische regeeringen, welke beweerden eigenaressen der in beslag genomen goederen te zijn, tegen de gevraagde sequestratie had verzet, werd de ingestelde eisch echter door den president van de Middelburgsche recht bank toegewezen. Als gevolg van deze uitspraak zijn de in beslag genomen goederen vervolgens in bewaring gegeven bij de Nederland- sche Handel Maatschappij. Mr. Dieleman is daarna in liooger be roep gekomen bij het Haagscho ge rechtshof, voor welk college namens de gedaagde partijen Mr. C. H. Telders thans heeft geconcludeerd, waarop aan de appelleerende partijen opnieuw een uitstel werd toegestaan tot 18 October. DE RIJTOER VAN H.M. DE KONINGIN 's-GRAVENHAGE, 20 September. Tijdens den rijtoer, welken H.M. de Ko ningin voornemens is Dinsdagmiddag te omstreeks 4 uur te dezer stede te hou den, zal in verband met den uiterst be perkten tijd, welke beschikbaar is, geen gelegenheid kunnen worden geboden om aan H.M. de Koningin bloemen e.d. aan te bieden. DE DIVISIE MIJNENVEGERS NAAR NED.-INDIE 's-GRAVENHAGE, 20 Sept. Blijkens bij den marinestaf ingekomen bericht zijn de divisie mijnenvegers Zaterdag vertrokken van Napels. Dr. M. C. CARTIER VAN DISSEL f In het Diaconessenhuis te Breda is na langdurige ziekte in den ouderdom van 69 jaar overleden dc bekende chirurg dr. M. C. Cartier van Dissel. Dr. van Dissel werd 3 December 1S67 te Lochem geboren, waar zijn vader arts was. Hij bezocht het gymnasium te Arn hem en studeerde te Utrecht. Na aldaar tot arts te zijn bevorderd, was hij eenige laren assistent hij de professoren F.isels- berg en Narath. en later ook bij prof. Troub te Amsterdam. Na dezen studietijd promoveerde hij te Utrecht tot doctor op een proefschrift over het ontstaan der nier-lacsis. In 1890 vestigde hij zich als huisarts te Meppel. doch zijn vaderlandsliefde dreef hem in 1900 naar Transvaal, waar hij als chirurg der Nederlandschc am- linlancp don Boerenoorlog meemaakte. Bij zijn terugkomst in Nederland ves tigde hij zich op 1 Aug 1901 als chirurg en vrouwenarts te Breda, hetgeen hij bleef tot eind 1932, toen hij dc practijk neerlegde. In Breda ook ligt de groote beteekenis van het werk van dr. Cartier van Dissel 7ijn chirurgische practijk beperkte zich WA TETEN WIJ MORGEN? VOOR DE KOFFIETAFEL Kerryschoteltje. Bereiding: 400 gr. vleeschresten, 4 d.L water met bruin van jus of bouillon, 2 eetl vet van jus of boter, 1 groote ui, 1 eetl. kerry, 400 gr. gekookte rijst (12ó| gr. rauwe rijst) zout of soja boter, pa neermeel. Fruit de gesnipperde ui lichtbruin in de boter met de kerry, voeg er de bouil lon aan toe, laat het fijngehakte vleesch hier circa 30 min. in stoven. Meng de gekookte rijst er door en laat het meng- se) nog 10 min. stoven. Voeg er zoo noo- dig nog soja of zout bij, en zorg er voor dat het mengsel goed vochtig is Doe de massa in een met boter ingevet- ten vuurvasten schotel, bedek hem met paneermeel en stukjes boter en laat er in den oven een mooi bruin korstje op komen. VOOR DE MIDDAGTAFEL Runderlappen. Gestoofde bicten. Aardappelen. Grutjes in karnemelk met stroopsaus. VOOR SPORTNIEUWS V HET aldus meldt het Vad. niet tot Breda alleen, doch strekte zich naar het Westen uit tot Zeeland en de Zuid-Hol- j landsche eilanden en naar het Oosten tot Tilburg toe. Door zijn arbeid werd eigenlijk i;1 Noord-Brabant een geheel nieuw zieken- j huisleven gesticht. De herinnering daar aan wordt in het Diaconessenhuis !fl Breda levendig gehouden door een door i de Haagsche beeldhouwster mej. Rueb vervaardigde bronzen plaquette met zijn beeltenis, welke hem in October 1933 door een dankbaren kring van ver eerders werd aangeboden Helaas heeft dr. Cartier van Dis?*11 niet lang van het otium cum dignita(e kunnen genieten omdat zich reeds kort na zijn afscheid, waarna hij zich in D'-n Haag gevestigd had, een ernstige ziekte openbaarde. De teraardebestelling heeft plaats Dinsdagmiddag a.s. te 2 uur op de be graafplaats De Biebcrg onder UI ven* hout.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 6