Koning Voetbal doet zijn intrede H.V.C. DEBUTEERT MET EEN NEDERLAAG Amersf. Boys PUNTENVERDEELING BIJ AMSVORDE-A.P.W.C. start slecht HILVERSUM WINT MET 2-1 Een ruststand van 1-1 SOPLA WON VAN QUICK Quick had met 2-0 de leiding UIT DEN U.P.V.B. De Engelsche league DUBBEL BLANK De verdedigingen be- heerschten het spel Bij de blauw-witten vlotte het niet BAKHUYS OOK NIET IN R.K. VERBAND? Teleurstellingen en verrassingen Amersfoort verliest van T.O.V. 3e BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD MAANDAG 20 SEPTEMBER 1937 Een resultaat, gezien de sterkte van Hilversum, dat niet on bevredigend is te noemen H.V.C.'s heroptreden in de tweede klasse moge dan niet met een overwinning gevierd zijn, onbevredigend is haar debuut evenmin te noemen. Immers, wij mogen niet uit het oog verliezen, dat zij de 12 nederlaag, welke zij leed, van Hilversum te incasseeren kreeg, die toch zeer zeker, na haar kampioenschap van het vorige seizoen, nog doorgaat als één der sterkste ploegen in deze afdeeling, zoo niet de sterkste. Het zou anders geweest zijn, indien onze stadgenooten met meerdere doel- cijfers hadden verloren. Op volkomen juiste wijze gaven de cijfers 12 de krachtsverhouding weer. De meening van sommigen, dat H.V.C. een gelijk fcpel toekwam, deelen wij niet. Daarvoor was het positiespel van de Hilversum mers te goed, terwijl over het geheel genomen hun snelheid van handelen een tikje boven dat van H.V.C. stond. Zoo komt, men dus tot de conclusie dat H.V.C. weinig voor de gasten onderdeed. Inderdaad was dit ook het geval. Onge twijfeld zal H.V.C. veel van dezen wed strijd geleerd hebben. En wanneer de spelers de gemaakte fouten in de vol gende wedstrijden verbeteren dan zul len vele clubs op „Birkhoven" de pun ten achter moeten laten. H.V.C.-'s achterhoede was voor de Hilversummers wel het grootste strui kelblok. Individueel deed Alex v. d. Pol weer uitstekend werk. Heel wat lastige situaties bracht hij tot een goed einde, hij trapte bovendien soepel en ver, waar door hij de voorhoede kon bereiken. Voor Heitman waren wij bevreesd dat hij den snellen Toes niet zou kunnen houden. Inderdaad heeft hij hem enkele malen moeten laten gaan, doch zijn routine hielp hem verder over alle moei lijkheden heen. Op doelman Mosterd werd wel speciaal gelet. In tegenstelling met keeper Bonman die veel werk kreeg waaruit men tevens kan aflei den dat H.V.C. heusch niet in de min derheid is geweest behoefde hij 6lechts bij vlagen in te grijpen. Aan het tweede doelpunt was hij schuldig, het eerste had hij misschien kunnen voor komen, indien hij zich iets meer naar achteren had opgesteld. Wij kregen den indruk, dat hij niet op een schot re kende. H.V.C.'s middenlinie heeft haar taak op bijzondere wijze opgevat. Vooral toen zij met 10 achterstond, hebben zij en dat mag wel eens terdege naar voren worden gebracht feitelijk den grond slag voor den gelijkmaker gelegd. Zij baseerde haar spel geheel op den aan val. alhoewel haar plaatsen en vooral tegen het einde, ongetwijfeld voor ver betering vatbaar was. Dat het geen ge lijk spel geworden is, heeft de voor hoede ten deelc op haar geweten. De goalgetter Appeldoorn kon maar niet in zijn spel komen. Ook Emo sukkelde hiermede, doch na zijn doelpunt vormde hij met Wassink een gevaarlijke vleugel Een weinig meer doortastendheid zou het spel van Wassink productiever ma ken. De rechtervleugel LijnsveldH. Brandsen blijkt in deze omgeving toch van te licht kaliher te zijn. Haar spel was te „week" om Appèldoorn voldoen de kansen te scheppen waarvan hij er een paar zou accepteeren Het valt ech ter niet moe om door Hilversum's ach terhoede te breken. Beide backs zijn las tig te passeeren, terwijl spil Huizinga een centraal figuur is en het middenveld geheel op afdoende wijze voor zijn re kening neemt, daarbij geassisteerd door Kools en Sikking. die keurig achter bun linie zitten. De binnen^pelers spelen daardoor in teruggetrokken positie, zoo dat bet voor de II VC-'ers moeilijk spe len was. temeer daar zij naar dit sy steem ook overhelden. Van de drie voor- waartsen was Toes in de eerste helft zeer goed, en Van Schaik ondanks zijn twee doelpunten de minste. Zijn spel is te ongeschaafd. De kracht van beide ploegen lag dus in de verdediging, zoodat wij geen één zij digen wedstrijd hebben gezien. De wedstrijd Het begin was voor H.V.C. allerminst onfortuinlijk. Integendeel, het hooge tempo van Hilversum moge wellicht voor H.V.C. een handicap geweest zijn om in haar spel te geraken, niettemin was het Appeldoorn die Bouwman da nig in het nauw bracht met een feilen kogel, welke hij uit zijn handen liet vallen, zonder dat er verder iets gevaar lijks gebeurde. Ontegenzeggelijk had het doelpunt dat Van Schaik reeds na 5 minuten scoorde invloed op de ontwikkeling van het spel der rood-witten. De voorzet van Van Ek, die de midden voor netjes en kalm langs Mosterd kopte demoraliseerde de IT.V.C.-'ers even. Want direct daarop trok Toes er tus- schen uit en het was meer geluk dan wijsheid, dat v. d. Pol op de lijn hel schot van ,Van Ek er uit trapte. Zooals ezegd, de half linie legde een uitste kend verband tusschen voor- en achter hoede, terwijl Emo meer in de voor hoede opereerde dan er achter, zoodat H.V.C. niet overspeeld werd. De Hilver- sumsche achterhoede kreeg veel te doen. Bouman kon herhaaldelijk in actie komen. Zijn stijl wa6 prachtig, doch een weinig minder bravour is wel wen- schelijk. Dit kostte Hilversum na een half uur den gelijkmaker. Een cornerbal, veroorzaakt door één der backs bij het onderbreken van een attaque van Wassink, liet hij uit handen vallen, welke Emo handig oppikte om tusschen diverse beenen door een gaatje te vinden voor den gelijkmaker 11. Dit succes, het doelpunt, stimuleerde H.V.C. zóó, dat zij Hilversum's veste op gevaarlijke wijze bedreigde. Huizinga verlegde met verre passes naar de vleu gels af en toe het spel wel, doch H.V.C. had in deze periode wel het beste van het spel, dat op behoorlijk peil stond. Bepaald pech hadden de rood-witten toen Appeldoorn een through pass mis te. In ieder geval was de verhouding (11) qua spel zeer goed. De tweede helft Men kon zien, dat beide ploegen voor elkaar bevreesd waren. Niets durfde men te riskeeren, zoodat het spelpeil in dit laatste gedeelte aanmerkelijk daalde. Ook nu viel nog een vleugje van het H.V.C.-doelpunt waar te nemen, in dezen vorm dan, dat zij het meest in het offensief was, waarbij doelman Bou man veel en lastig werk kreeg te ver richten. Geleidelijk zakte H.V.C.'s acti viteit ook. Het plaatsen, dat toch al een zwak punt is, werd slechter terwijl daarentegen Hilversum meer zelfver trouwen ging krijgen, dat na 25 minuten resulteerde in het tweede doelpunt, wat later de winnende goal bleek. Heitman veroorzaakte een corner, welke Van Schaik in de handen van Mosterd kopte, doch het leder sprong uit zijn handen via de lat het doel in 12. Nog meer dan tot nu toe bet geval was trokken Van Polen en Bruil naar achter. Voor H.V.C. werd hierdoor den toestand er niet beter op. Steeds vond men een Hilversum-speler op den weg naar bet doel. Het was om er hopeloos onder te worden. Krachtig viel H.V.C. aan, maar even krachtig hield de ver dediging stand om den voorsprong te consolidecren. Zoo kwam het einde met een 21 zege voor Hilversum in een sportieven fairen strijd op uitstekende wijze geleid door den heer Jaspers uit Rotterdam. H.V.C. speelde in de formatie zooals wij die publiceerden. Hilversum had de volgende spelers: Bouman (d.); Baayens v. d. Hooff (a.)Kool, Huizinga. Sikking (m.); Toes, Bruil, v. Schaik, v. Polen, v. Ek. Een van de vele corners op het Hilversum-doel (Adce-folo) Beide ploegen misten het zoo hoog noodige verband en ook systeem was verre te zoeken Er is gistermiddag op Dorrestein een slechte wedstrijd gespeeld tus schen Quick cn Sopla. Beide ploegen misten het zoo noodige verband en ook systeem was verre te zoeken. Het meerendeel der spelers trapte veelal den bal maar lukraak weg, zoodat men vrijwel geen aanvallen te zien kreeg, die goed van opzet waren. Aanvankelijk liep do thuisclub hard van stapel en kon men aan dien kant het beste verwachten. Sopla was in die periode haar vorm geheel kwijt en liet zich in de verdediging dringen. Na dat eerste kwartiertje was het bij Quick plotseling hopeloos mis. Of de spelers hun 20 voorsprong voldoende vonden of dat zij boven hun kracht gespeeld hadden, weten we niet, maar wel dat zij er al bitter weinig meer van terecht brachten. Sopla kreeg haar zelfvertrou wen spoedig terug en hielp zich aan de noodige doelpunten. Tevreden zijn wij ook over het spel van de sigarenmannen niet. Een handicap voor hen was, dat van Hoeyen niet meespeelde cn ook IJzendoorn niet van de partij was. Ge lukkig kunnen beide teams zich nog herstellen. Sopla moet dat zeker doen, wanneer zij met kampioensgedachten behept is. Over den wedstrijd nog het volgende. Quick valt eerst flink aan en ziet zich al spoedig een penalty toegewezen, wan neer v. d. Hoorn een ongerechtigdheid in het doelgebied begaat. Aanvoerder Leen knecht schoot den strafschop hard langs van Zoghel. Bij Sopla wilde het niet vlotten; het is P. Cesar, die oen aardipen Quick-aan- val op fraaie wijze voltooit en den voor sprong op 20 brengt. Toen zakte de thuisclub als een kaartenhuis in elkaar en ging Sopla het initiatief overnemen. Zij leidde haar aanvallen bij voorkeur langs den linkervleugel, waar van Zoghel behoorlijk voetbal en snelheid de monstreerde. Door zijn toedoen kon mid denvoor v. d. Brug spoedig achter elkaar tweemaal den Quick-doelman passeeren. Laatstgenoemde had geen gelukkigen dag en beoordeelde na ruim een half uur spelen een schot van rechtsbuiten van Keken verkeerd, met het gevolg, dat hij het leder in eigen doel trapte. Sopla had dus vrij spoedig haar achterstand in een 3—2 voorsprong omgezet. Nog voor de rust maakte van Keken er met een van richting veranderend schot 42 van. Ook na do thco kregen wo niet veel moois te zien. Sopla voelde zich veilig en Quick was niet. in staat tot scoren. Trouwens, veel kansen daartoe kregen de gastheeren niet. De achterhoede ging op buitenspel spelen en maakte het daarmede de Sopla-voorhoede en vooral ook scheidsrechter Tunzi lastig. Opval lend was het slechte plaatsen van de spelers, welk voorbeeld vooral door de middenlinie van Quick gegeven werd. Toen een minuut of twintig voor het einde do Quick-defensie blunderde en Leenknecht over den bal trapte, schoot Kaal nummer 5 in het doel. De gasthee ren gingen toen ook beter spelen en middenvoor Leenknecht wist er met een welgericht schot 5—3 van te maken. Daarmede kwam het einde. We zullen de teams niet onder de loupe nemen en eens afwachten, wat zij in volgende wedstrijden demonstree- ren. Dat kan licht beter worden, dan uo gisteren te zien kregen. DE UITSLAGEN lo KlasBc A. VreeswijkDriebergon Oranjo Wit FA.K. U.S.C.L.IJ.F.C. VolhardingSt. Boys D.E.V.'Wijk b\j Duurstede le Klasse B. D.W.S.V.—Zebras SperwerDo Ravon Soc8terbergNjjcnrodos Gooische BoysE.S.V.A.C. So Kla9so B. DuivenelftalHilvers. ?loys SpoorvogelsBlaricum Se Klasso C. T.O.G.O.V.S.K. AresEureka S.F.C.Ultrajcctura Reserve le klasse A. Vclox 4Amersf. Boys 2 Sopla 2—A.P.W.C. 2 H.V.C. S—B.V.C. 3 Hilversum 5Donor 3 Reserve 2e klasse A. A.P.W.C. 3—U.V.V, 6 Reserve 3o klasse C. E.S.V.A.C. 3Amersf. Boys 3 H.V.C. 4N.S.C. 2 Amsvorde 3Quick 3 Reserve 3e klasso D. Sopla 4B.F.C. 4 Quick 4Blaricum 2 1—2 0—3 1—3 1—1 2—3 3—2 4—3 5—1 3—3 0—0 1—4 2—13 15—1 1—1 4—3 4—2 1—0 1—4 3—3 3—7 2—2 uitg. LONDEN, 19 September (A.N.P.). De uitslagen van de gisteren gespeelde Lea guewedstrijden luiddeni Eerste afdeeling: ArsenalSunderland 41 Birmingham—Charlton Athletic 1—1 BlackpoolLeicester City 24 Bolton WanderersEverton 12 BrentfordWolverhampton Wanderers 2—1 Leeds UnitedHudder6field Town 21 LiverpoolGrimsby Town 2—1 Manchester CityDerby County 61 Middlesbrough—Chelsea 43 Stoke CityPortsmouth 3—1 Westbromwich Albion Preston North End 11 Geen der beide ploegen slaagde er in boven het middel matige uit te komen DE derby tusschen Amsvorde en A.P.W.C. is geëindigd in een gelijk spel en wat nog meer zegt in een gelijk spel met als eindstand dubbel blank. En nu mag een gelijk spel de mee6te voldoening geven voor een wedstrijd waarin noch de eenc, noch de andere ploeg de over winning verdiende, de ontmoeting van gisteren kon ons nog niet ten volle bekoren. Geen der beide ploe gen slaagde er gistermiddag in bo ven het middelmatige uit te komen en het eenigc aan te voeren excuus is het feit, dat we nog aan het begin van een lange competitie staan en de spelers nog niet voldoende inge speeld zijn. Een plaatselijke ontmoeting is er meestal één van meer spannend dan fraai karakter en zeer zeker ging deze regel gisteren aan den Leusdcrwcg ook weer op. Ja zelfs de spannende momen ten waren sporadisch en zoo zouden we mede als gevolg van het loome weer somwijlen ingedommeld zijn, ware het niet dat de vuurpijlen, die de spe lers ten beste ga\cn, ons wakker hiel den. Want geschoten werd er. Hard, hoog, flink en ver,'maar... zelden zui ver, terwijl geen der doelverdcdigcrs ook maar één maal gepasseerd werd. Wat den uitslag betreft, zou deze dan ook een compliment aan heide verdedigin gen moeten inhouden en dat doet hij dan ook. De verdedigingen, dat waren de lichtpunten in dezen wedstrijd, al zal men moeten bedenken dat de mo gelijkheid bestaat, dat in een volgende ontmoeting de aanval van de tegenpartij wel de kunst van doelpunten maken meester is. Dit nu was gisteren noch bij de voorhoede van Amsvorde, noch bij die van A.P.W.C. het geval. Steeds weer werden de aanvallen, welke soms aardig opgezet waren, door één der verdedigers onderbroken. Het slechte positiespel en onvoldoende plaatsen waren wel de voornaamste oorzaken, dat de verdedi gingen de baas bleven. Het zou evenwel een miskenning zijn van de capacitei ten van Zwaaf en Picters bij Amsvorde en van Hienekamp en van Eldert bij A.P.W.C., wanneer onvermeld bleef, dat zij meermalen in benarde situaties red ding moesten brengen. Al met al eon wedstrijd, waarvan weliswaar van te voren vaststond dat de punten in Amers foort zouden blijven, maar die nu nog bovendien de meest bevredigende op lossing bracht doordat beide teams ieder één punt kregen. Over den wedstrijd nog het volgende A.P.W.C. had den toss gewonnen, zoo dat Amsvorde aftrapte cn reeds direct gingen de zwartliemden fanatiek op de A.P.W.C.-veste af. Spoedig werd Ams vorde echter op eigen helft teruggedron gen. Het doel van dc thuisclub werd ge ducht belegerd maar het trio Zwaaf— Pieters en Hannesen gaf geen krimp. Enkele uitvallen van Amsvorde waren niet van gevaar ontbloot, maar tot doel punten kwam bet aan die zijde even min. De verdedigingen overheersebten sterk. Werd er aanvankelijk vaak te kort gespeeld, waarbij meermalen de bal doelloos heen en weer getrapt werd, na een half uur spelen kreeg de strijd een meer open karakter. We noteeren een fraai boogschot van v. d. Flier, dat buiten hereik van Zwaaf legen «le lat kwam. F.cn drietal corners op het Ams- vordc-doel genomen gaven spannemie momenten, doch tenslotte was het Dam mers die opluchting bracht. Rust ging in met blanken stand. Na de hervatting was het spel iets fanatieker, zonder dat één der ploegen zich de meerdere kon noemen. Aan bei de zijden werden ernige mooie kansen om zeep geholpen. Vooral de Amsvorde. \oorhoede tastte al« een blinde in het duister rond, terwijl de aanval der paars-gelen evenmin kans zag het net te vinden. Vermelden we nog dat van Eden 10 minuten voor het einde vervan gen werd door Verdurmen. De laatste minuten brachten aan weerszijden nog eenige corners, doch doelpunten lever den zij niet op en het einde van deze plaatselijke ontmoeting kwam met den zelfden stand als waarmee zij begonnen was, een bril dus, Zeist wint op eigen terrein met 20 na een minder goe den wedstrijd De voetbalouverture van Zondag had twee bedrijven, welke even slecht wraren. Vooral bij do Amersf. Boys wilde 'het maar niet vlotten. Behalve dan do verdediging, doel man Langras incluis, die Faber ver ving bleven de overige spelers be neden hun normalen vorm. Dc voorhoede was wel het slechtste gedeelte. Van homogeniteit was geen sprake, terwijl do noodige spirit ten cenon male ontbrak. Hiermede Is tevens de onproductivi- teit van do blauw-witten verklaard. Een goed middenvoor, een spelverdec- ler en motor zou „Amersf. Boys" best kunnen gebruiken. Zeist speelde iets mindor slecht, was iets enthousiaster en verdiende daar door dc overwinning volkomen. Na drie kwartier voetballen scheen de rust met blanken stand in te zullen gaan. Een halve minuut echter voorde rust een snelle aanval van Zeist en dc ijlings toesnellende Rommors trapte helaas het leder in eigen doel 10. Met dezen stand konden do 22 spelers uit blazen van do eerste helft, welke ons aan middelmatig spelpoil dcod denken. De tweede hol ft was nu en dan van beter gehalte. De Amersf. Boys kwa men cr beter in, zonder het spelpeil van een gocdo derde klasser, zooals de blauw-witten toch zijn, te benaderen. Na 5 minuten benutte de linksbuiten van Zeist een kans, toen hij het leder uit een vrijen schop kreeg toegespeeld, verraste A. Kraak en vergrootte don voorsprong 20. In het verdere gedeelte waren de Amersf. Boys niet bijster gelukkig. Kee per Mensink had niet over pech te kla gen. Kort achtereen schoot W. Kraak in zijn handen, terwijl van Keken en de Booy dc deklat bekogelden. Dit waren goede lichtpunten in het spel der blauw-witten, doch welke jammerlijk geen positief resultaat brachten. De laatste 20 minuten wijzigden onze stadgenooten hun opstelling nog. Belt ging middenhalf spelen, Hommers in de voorhoede, terwijl Poort naar dc links back plaats verhuisde. Deze wijziging bleek geen verslechtering te zijn. Integendeel, de blauw-witten werden sterker, doch de voorhoede was on machtig tot scoren te geraken. Zeist verdedigde hardnekkig haar voor sprong. Toen het. eindsignaal klonk, had „Amersf. Boys" haar eerste ne derlaag te pakken. V.V.V. en de R.K. Limburgsche Voetbalbond VENLO, 19 September. Van be stuurszijde van den R.K. Limburg- schen Voetbal Bond vernemen wij om trent den evcntueelen overgang van V.V.V. naar de R.K. organisatie nog het volgende: In den loop van de vorige week heb ben verscheidene malen besprekingen plaats gevonden tusschen het bestuur van den R.K. Limburgschen Voetbal Bond cn het bestuur van V.V.V. Daar op is aan V.V.V. medegedeeld, dat be zwaren bestonden om Bakhuys als lid van een Roomsch-Katholieke vereen i- ging aan te nemen. Overigens zal V. V.V. zich moeten onderwerpen aan al le bepalingen en voorschriften, welke voor Roomsch-Katholieke vereènigin- gen gelden. Het was V.V.V bekend, dat o.m. geen andersdenkenden een be stuursfunctie mochten beklccden. In dien dc R.K. Limburgsche Voethal Bond V.V.V. aangenomen had, zou de I.V.C.B. het eerste elftal ingedeeld hebben in de Zuid-Limburgsche eerste klasse. Alleen de kwestie-Bakhuvs vormde tenslotte de oorzaak, dat V.V. V. geen definitief besluit kon nemen, daar men Bakhuys niet wilde loslaten. De gedachtenwisseling werd ge rekt, omdat gebleken was, dat de overgang van V.V.V. oorzaak kon worden, dat ook andere neutrale vcreenigingen zouden volgen. Intusschcn heeft dc R.K. Limburg sche Voetbal Bond een definitieve be slissing inzake Bakhuys gevraagd, omdat de kwestie van het amateuris me op het terrein der R.K.F. thuis hoort. Het besluit der R.K.F. is spoe dig te verwachten. De kans, dat Bakhuys in R.K. ver band kan spelen, is echter zoo ge ring, dat men daarmede niet behoeft te rekenen. P. F. VAN HOORN OVERLEDEN AMSTERDAM. 19 Sept. In den ouderdom van 52 jaar is alhier gisteren overleden de heer P. F. van Hoorn. P. F. van Hoorn was een der sterkst spelerw van ons land. Dit jaar nog slaag de hij er in te Leiden in het tournooi om den Noteboombeker van Euwe te winnen. Verscheidene malen speelde hij mee in het kampioenschap van Neder land. Sedert 1909 was de overledene lid van het Vereenigd Amsterdamsch Schaakgenootschap, in welke vereeni- ging hij steeds in het eer6te tiental uit kwam. H.V.C. weerde zich tegen Hilversum lang niet slecht |j EN eersten compctitie-Zondajt AS hebben wij achter den rug, wel ke voor velen teleurstelling heeft gebracht, maar ook verrassingen. Een teleurstelling was het, dat de Amersf. Boys verloren, doch een verrassing daarentegen vormde het gelijke spel van Amsvorde al ging dit ten koste van A.P.W.C. HVC weerde zich, ondanks haar ne derlaag tegen Hilversum lang niet slecht. Met 21 van do sterkste in deze afdeeling to verliezen, is heusch geen schande. EDO en Zccburgia deelden op zuster lijke wijze de punten (22). Do club van Charles Lungcn maakte in Haar lem met HFC korte metten. De 52 zege voor AFC doot vermoeden dat do HFC'ors over geen sterke ploeg beschik ken. RCI-I dat met Hilversum dc sterk- sto ploegen in deze klasso is heeft het in Utrecht ook niet cadeau gekregen. Slechts met 21 sleepte do Racing-club do zege weg. Ook DOS nam geen halve maatregelen. De Kanaries waren in Bussum de gasten van BFC, wat geen bolctsel was om een 52 overwinning te behalon. HVC wacht dus a.s. Zondag een zware taak. Opgepast dus rood-wit ten! Dat .do Amersf. Boys het zwaar in Zeist zouden hebben was te voorzien, doch dat zii met 20 ten onder zouden guan was wel een teleurstelling. Moed houden blauw-witten, do competitie duurt nog lang. BVC debuteerde uitstekend, door AW van zich af te houden. Met 31 bleef de Biltsche club do baas. Baarn voelt blijkbaar voel voor den kampioenstitel. Het is van do blauw gelen een verdienstelijk resultaat om het sterke Elinkwijk op eigen terrein met 21 er onder te houden. Inderdaad wus dit een verrassing. LarenZNC eindigde in een 20- overwinning voor do Zeistonaren. In de vierde klasse leverde Amsvorde een goede prestatie door tegen haar plaatsgcnooten APWC gelijk te spelen* Van dc paarsgelen valt ons dit tegen. Sopla. dat het vorige jaar drie punten aan Quick moest afstaan paste nu be ter op. Quick nam wel een voorsprong, doch uiteindolijk waren het van Zoghel c.s. die dc punten van „Dorrestein" mee namen. BPC startte in haar nieuwe omgeving uitstekend. Zij behaalde een verdienste lijke 20 zege op ,de HEDW-combinatie* Victoria blijkt over een sterk team te beschikken. IIocwcl Wentink cn Geer- lings in do tweede helft uitvielen, won zij van Madjoc met 31. Kampong begon slechts, Fokke klopte haar met 21. KORFBAL Als scheidsrechter Abas om ruim 2 uur beginnen fluit, stelt Amersfoort zich als volgt op: -Aanval: dames F. Duin, M. v. Soerenj IIccren J. Hartogh, D. Louis. Middenvak: dames C. de Jongh, J. de Haan. Hccrcn W. Zwiers, J. van Dolron. erdediging: dames C. Battcnburg, T, v. d. Klashórst. Ileeren P. Toen, K. Groothuis. Direct na den aanvang pakt T.O.V. stevig aan, en weet enkele doorbraken te forceeren, echter zonder resuliaat. -Als er ongeveer een kwartier gespeeld is, geeft Wernands T.O.V. dc leiding. Het wil met Amersfoort maar niet vlot ten, hetgeen te wijten is aan hei slechte plaatsen van de verdediging. Maar zoo langzamerhand zien wij Amersfoort zich toch herstellen, waardoor van overwicht van één der partijen geen sprake meer is. Van beide kanten wordt nog een enkele maal geschoten, maar te onzuiver om succes te hebben, zoodat de rust in gaat met 10 voor T O V. Na de rust vlot het bij Amersfoort veel beter cn de aanvallen der blauw- witten worden gevaarlijk. Enkele minu ten zijn cr gespeeld, als Toen op onge lukkige wijze komt te vallen, waardoor hij zijn enkel blesseert. Verder meespe len was onmogelijk. Op sportieve wijze liet T.O.V. hierna een speler uitvallen, zoodat het vak op gelijke kracht kwam. Na ruim acht minuten oponthoud werd dc strijd hervat. Amersfoort werd over wegend sterker en als er een kwartier verstreken is, maakt Amersfoort door Hartogh gelijk. Amersfoort komt nu met drie spelers in den aanval wat een te zware opgave blijkt te zijn. De verdedi ging kan geen stand houden en kort hierop volgt het 2c cn 3c doelpunt voor T.O.V. Met de derde opstelling is Amers foort verre de meerdere, en Van Dolron krijgt dc gelegenheid den achterstand met een strafworp te verkleinen, welke kans hij onbenut laat. Amersfoort geeft zich no£ niet gewonnen, en vijf minuten voor tijd is het Van Dolron, die den achterstand verkleint tot 32. De tijd is echter te kort om gelijk te maken, zoodat het einde komt met een voor T.O.V. e.enigszins geflatteerde zege. De Amersfoort-reserves hebben de ver wachtingen teniet gedaan, en wonnen van Excelsior III met 2—0. welke stand vóór rust al door J. Ellenbroek gemaakt werd.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 9