De burgeroorlog in Spanje. Mr. W. J. baron van Lynden, opvolger van jhr. J. H Röell als ee'Ste onder voorzitter van het dagelijksch bestuur der veieemging Het Nedei landsche Roode Kruis De strijd In het verre Oosten. Onder toezicht van Fransche soldaten worden Chineesche bewoners van de Fransche concessie geevacueerd Tsjecho Slowakije draagt zijn grooten doode ten grave. Duizenden waren in Praag de ontroerde getuigen van de uitvaart van oud-president Masaryk. De rouwstoet op weg door de stad Chautemps neemt te Parijs afscheid van Eden, met wien hij tijdens diens ferugreis van Genève naar Londen de lunch gebruikte in de Fransche hoofd stad Engelsche troepen gaan scheep. Het tweede bataljon der .Black Watch"* dat tot nog toe te Glasgow lag, is met de .Nevasa" naar Port Said en Palestina vertrokken De controle in de Middelland- sche Zee. Admiraal Estova, een der leiders van de Inter nationale controle, begeeft zich te Oran naar de .Barham", aan boord waarvan hij zijn hoofdkwartier heeft Aan de ramen van alle huizen, waar langs de rouwstoet van wijlen oud president Masaryk te Praag trok, ver drongen zich de belangstellenden, die in eerbiedige stilte het voorbijtrekken van de affuit met het stoffelijk over schot gadesloegen De Dultsche filmacteur Willy Frltsch arriveerde Woensdag op Schiphol voor opnamen in de vervaardiging der film .Gewitterflug zu Claudia*. Willy Fritsch (rechts) bij het verlaten van het vliegtuig De burgeroorlog fn Spanje. Op hun weg naar Gyon na de inname van Santander vinden de nationalistische troepen dorpen, wegen en bruggen door de regeeringstroepen op hun terugtocht vernield In den stroomenden regen. Een afdeeling met lucht-afweer-mitrailleurs op weg naar het gevechtsterrein bij Gulpen tijdens de manoeuvres in Zuid Limburg Majoor E. C. de Haan van het 2de regiment veldartillerie te Den Haag zal benoemd worden tot luitenant-kolonel, commandant van het 3de halfregiment veldartillerie te Breda

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 8