VOOR DE VROUW DAT AARDIGE KAPSEL Vyiahim töc&iA kofdjekouérs DE PSYCHOLOGIE DER VERLOVING CQ/MÊTICn NA DE ZOMER- VACANTIE %stitut ^osmetique Vorst Cobra Goedkoope schoonheids middelen is natuurlijk van: HUISELIJKE DOCUMENTEN KAAS ALS.... geneesmiddel NAT BONT OUDE VIOOLSNAREN WAT MENIGEEN NIET WEET Door MARK CHANNING ROEL HOUWINK begint een studie over bovenstaand onderwerp in „Het Korenland" met de volgende inleiding: Op het eerste gehoor klinkt het mis schien wat vreemd, wanneer wij hier spreken gaan over „de psychologie der verloving", doch wij hopen in het ver volg van dit artikel spoedig deze vreemdheid weg te nemen en duidelijk te maken wat wij onder deze term ver staan. Wanneer wij spreken van do psycho logie der verloving, dan hebben wij daarbij het oog op de eigenaardige constellatie, die ontstaat, wanneer twee menschen zich met elkander verloofd hebben. Er is dan n.l. zoowel tusschen deze beide menschen al6 in hun ver houding tegenover de anderen een toe stand ontstaan, die een bijzonder ka rakter draagt. En dit bijzonder karak ter brengt met zich. dat er een bepaal de psychologische structuur gevormd wordt waaraan zekere gedragingen en gedachten zoowel van de verloofden als van hun omgeving beantwoorden. Wat is het bijzonder karakter, dat de verloving draagt? Het bestaat hoofdza kelijk uit tweeërlei: in de eerste plaats beteekent „verloofd-zijn" het naar bui ten erkennen van een liefdes-betrek king tusschen een jongen man en een Jonge vrouw. In de tweede plaats valt hier de nadruk op de officieuze strekking van deze verbindtenis. De verloving al6 zoodanig is althans ten onzent geen materie, die door het recht geregeld wordt. Beide eigenaar digheden zijn van bijzonder belang bij de bepaling van de psychologische structuur, die de verloving heeft, zoo als wij aanstonds zullen zien. Wie zich verlooft, erkent niet slechts voor zich zelf, maar ook tegenover de buitenwereld, zijn verbondenheid in liefde met een mensch van het ander geslacht. Door de publieke erkenning van deze verbondenheid, die uit den aard der zaak een wederkeerig karak ter vertoont, wordt een situatie beves tigd, die reeds eerder ingetreden was. De verloving is dus niet een begin, maar een consequentie. Wie dit over het hoofd ziet en meent, dat men „be ginnen" moet. met zich te verloven en dat dan de rest wel „van zelf" in orde kemt, vergist zich en zal tot zijn leed moeten ervaren, dat hij zich zelf en zijn partner met dezo voorstelling van zaken bedrogen heeft. Het is verkeerd do verloving „on schuldig" op te vatten, omdat daardoor den zin der verloving niet tot zijn recht komen zou Want de zin der verloving is. dat zij twee jonge menschen be proeft op hun geschiktheid samen aen huwelijk aan te gaan en een gezin te vormen. Een verloving zonder dit per spectief heeft geen zin en schept ver keerde verhoudingen. Daarom maken de ouders een groote fout, wanneer zij het z.g. „scharrelen" ontijdig ten behoeve van zekere fat soensoverwegingen willen omzetten in ..vaste verkeering". Een „vaste verkee ring", die niet spontaan uit het „schar relen" geboren is, schept een gevaarlij ke voedingsbodem voor latere huwe lijksmoeilijkheden. Onrijpe verlovingen leiden tot situaties, die de kansen op een gelukkig huwelijk zeker niet be vorderen. Omgekeerd maken de jongeren een groote fout, indien zij het feit van het verloofd-zijn voor belangrijker houden dan de verantwoordelijkheid, die de jonge man tegenover het meisje en het meisje tegenover den jongen man op zich neemt door publiekelijk hun saam- hoorigheid te erkennen. Een verloving, die niet op deze wederzijdsche verant woordelijkheid gebaseerd is, moet op den duur niet alleen schipbreuk lijden (dat is het ergste niet, omdat de ver loving als zoodanig nu eenmaal een voorloopig karakter draagt) maar ook voeren tot een schending van de bij dit „experiment" betrokken persoonlijkhe den. DE prijs van dure toiletmiddelen waarborgt geenszins het succes, doch veel meer bereikt men door een weinig nadenken over de vraag, welke eischen door het lichaam gesteld worden. Transpireeren o.a. dat ieder begrijpe lijkerwijze zoo onaangenaam vindt, ver wijdert alle onzuiverheden uit het or ganisme en bevrijdt het van de z.g. „slakken". Men kan dit b.v. in de hand werken door het nemen van een warm bad of 's avonds vóór het naar bed gaan een warme kop kamillen-thee met citroensap te drinken. Slappe gelaatstrekken worden heel dikwijls veroorzaakt door een slappe hals, een onderkin. Men kan hieraan tegemoetkomen door de hals mot crème (vette) in te wrijven en daarna met lichten druk te masseeren, van het midden van de hals uit in opgaande richting tot de kaken. Regelmatig vol houden is gewenscht. Een goede houding met de schouders naar achteren en een veerkrachtige gang zijn de beste schoonheidsmidde len. Bij een goede houding komt het Stationsstraat 30 a lichaam geheel in beweging wanneer men loopt, terwijl tevens het vormen van overbodige vet laagjes voorkomen wordt. Aan te bevelen is om. wanneer men buiten wandelt, oen stevigen pas te nemen, waardoor de buikspieren in beweging komen en krachtiger worden. Zeer slecht is het loopen met gebogen rug en in 6lappe houding, waarvan men op lateren leeftijd de slechte gevolgen ondervindt. Veel versche vruchten, weinig of beter nog geen vloesch. rauwe groenten éénmaal per dag, hetzij als tomaten-, krop-, komkommer-, of andere 6la, als aanvul ling- van den maaltijd. Niet te veel brood, zeker niet wit. doch dan bij voorkeur bruin- en.... geen gebak of chocolade eten, zullen wonderen ver richten. zoowel ten opzichte van een gezond uiterlijk als van de slanke lijn. Telefoon 1728 Bewaart Uw cassations. Bij f 10bons een gratis behandeling. Bediening uitsluitend door geschoold vakkundig personeel CONTRACTEN, polissen, kwitan ties en dergelijke belangrijke do cumenten worden in vele gezin nen in de schrijftafel van den heer des huizee opgeborgen. Hiertegen, zoo schrijft de Holl. Huis vrouw. is niets in te brengen, indien de huisvTOuw niet slechts de bepaalde la de weet. doch er tevens een sleutel van heeft. Dikwijls beschouwt de man dit echter zeer ten onrechte als ver kleining van zijn autoriteit, omdat hij zich als de alleenheerscher van zijn sohrijftafel gevoelt. Zulks kan hij met genoegen zijn indien hij alle huiselijke documenten dan tenminste in eon vak opbergt, waarvan twee sleutels zijn. of op een andere plaats, waar de vrouw des huizes bij kan. De man kan ziek worden, of gedurenden langen tijd af wezig zijn. Wellicht is op een gegeven oogenblik een polis van een levens-, brand- of ongevallenverzekering noodig. Het kan ook zijn, dat een amtnntie ge toond moet worden van een bedrag dat al lang betaald is. Welke bezwaren kunnen er tegen bestaan, dat de huis vrouw onmiddellijk weet, hoe zij bij de betreffende papieren moet komen? Een tweede eisch, dat in de lade waar verschillende documenten, beta lingsbewijzen e.d. worden opgeborgen, groote orde heersoht. Wanneer men al les kris-kras door elkander legt is de lade gauw gevuld en dit is dikwijls een der bezwaren van den man, dat de vrouw als ze iets zoekt, te vluchtig is. Aan te bevelen is om alles in map pen onder te brengen met vermelding van den inhoud. Heel gemakkelijk is het om mappen van verschillende kleur te nemen. Quitanties van kleine bedra gen, die voor de huishouding betaald worden, rijgt do huisvrouw aan een lias, en geeft deze een .vaste plaats. Ga6- en electriciteitsnota's, slagersbrief jes en al deze komen er na betaling on middellijk aan. Heel dikwijls worden dergelijke kleine betalingsbewijzen ach teloos neergelegd in een kast of la of blijven hier of daar slingeren, totdat het feit zich voordoet, dat bij vergissing een tweede keer voor een of ander be drag een quitantie wordt aangeboden. Men weet zeker het reeds voldaan te hebben, kan het bewijs niet vinden en», moet nogmaals betalen. Al deze misère voorkomt men door ook op deze schijn baar kleine dingen orde te stellen. Het is zelfs practisch om voor de in huis wonende kinderen mappen te hebben, waarin verschillende papieren gelegd worden, die op een gegeven oogenblik van nut kunnen zijn. Geboorte- en vac- cinebewij6, diploma's, eventueele papie ren van bepaalde akten enz. enz. Gaan de kinderen dan successievelijk het hui6 uit. dan krijgen zij de map niet in houd mee, die vader of moeder regel matig voor hen heeft bijgehouden. Waarom, vragen wij ons af, zijn er nog zooveel vrouwen, die absoluut niet op de hoogte gehouden worden door den man, omtrent allerlei min of meer belangrijke papieren en Op een gegeven oogenblik niet handelend weten op te treden? Hebben zij wellicht zelf de schuld, doordat zij onvoldoende belang stelling toonen en meenen, dat alles goed vertrouwd is bij haar man? Zeker, aan dit laatste twijfelen wij niet, doch het gaat er om. dat twee menschen. die samen een contraot voor het leven heb ben gesloten, elkander op de hoogte moeten houden van alle belangrijke dingen, omdat er ook een zakelijke kant is. die behandeld moet worden. Noemen wij een enkel punt. de belas tingen. dan weten wij bijna zeker, dat er vele vrouwen zijn» die niet het min ste verstand hebben van het invullen der biljeten, noch van termijnen, en eventueele vervaldagen. Het is heel ge makkelijk om alles zoo op te aemen, doch wat is hiervan het gevolg, wan neer de man eens niet meer handelend kan optreden of erger nog. wanneer hij sterft? Dan blijft een vrouw achter, die met de handen in het haar zit. omdat ze niets afweet van alles, wat door haar, man beheerd werd. Een vrouw moet zioh in alles, de huishouding betreffende, weten in te werken, al berust de uitvoering en be taling van verschillende dingen bij haar man. VROUWEN VOELEN ZICH ZOOALS ZIJ ER UITZIEN Zooals ik de vorige keer reeds op merkte, wordt het gebruik van rouge en lippenstift ten onrechte nog door vele vrouwen veroordeeld. Het is Jam mer, dat deze oudcrwetsche opvatting nog steeds opgeld doet. Dikwijls kan een eenigszins fletse gelaatstint een veel fleuriger aanzien krijgen door er wat kleur op aan te brengen. Het is raadzaam steeds zeer be scheiden met deze schoonheidsmidde len om te gaan. Overdaad schaadt: slechts met mate dicne men klcurmid- delen toe te passen, wil men geen ave rechts effect bereiken. De bedoeling moet zijn de natuur een handje te hel pen: te bleeke lippen en wangen moe ten een kleine correctie ondergaan. Het onderhouden van een gezonde, frissche huid heeft niets uitstaande met het gebruik van make-up-artikelen. Het eerste zou eigenlijk tot de taak van alle vrouwen moeten behooren, het laatste is een kwestie van smaak, dat buiten de huidverzorging valt. De kunst om hot gelaat te verfraaien is oud. In vroeger tijden deed men dit op geheimzinnige wijze achter toiletta fels met kostbare flacons en glinste rende doosjes. De moderne wetenschap liccft echter op cosmetisch gebied vele onderzoekingen gedaan, die tot resul taat hebben gehad, dal er heden ten dage praeparatcn samengesteld zijn, die volstrekt niet kostbaar meer zijn. Integendeel, ze zijn thans tegen zeer redelijke prijzen verkrijgbaar. Wel vraag ik rnc dikwijls af hoe het mogelijk is, dat tallooze vrouwen zoo maar schoonheidsmiddelen koopen, waarvan zij de samenstelling niet ken nen en dus niet weten of zij goed of slecht zijn. Vergeet niet, dat iedere huid haar speciale eischen heeft. Als men koopt zonder voldoende op te let ten, is men dikwijls luist duur uit, om dat men groote kans loopt het ver keerde genomen te hebben. Er is ook altijd nog veel vraag naar z.g. huismiddeltjes, die zeker bevre digende resultaten kunnen geven. Maar het bereiden en de toepassing er van zijn dikwijls niet zoo eenvoudig en ze ker meer tijdroovend dan het gebruik van de klaargemaakte praeparatcn. Men komt er dikwijls niet toe de huid verzorging regelmatig door te voeren en daarop komt het juist aan. DIANA EEN' Amerikaansch onderzoeker, hoogleeraar in do physiologic der voeding, Dr. F. Ramond. heeft met succes aan een aantal patiënten, die aan maagziekten leden, kaas toege diend. Hij constateerde daarbij dat kaas de vrije zuren, die zich in het maagsap bevonden, kan neutraliseeren. Sommige patiënten, die last van maagzuur of daarmede overeenkomende kwalen hadden, konden, nadat hun eenigen tijd kaas was toegediend, zonder bezwaar tot een normaal dieet terugkecren en namen too in gewicht. Naast haar waardevolle eigenschap pen als voedingsmiddel, kan men aan kaas dus de eigenschap toekennen om in bepaalde gevallen als geneesmiddel te dienen. Mart-ine Wittop Koning schrijft: Gebruind door do buitenlucht, licha melijk aangesterkt en geestelijk uitge rust zoo komen onze jongens en meisjes het schoollokaal weer binnen, om in een nieuwe klas met frisschen moed den werktijd van eenigc maan den achtereen aan te vangen som mige zelfs, om voor de eersto maal met het schoolleven kennis te maken. Zullen zo tot aan de eerstvolgonde va- cantie hun gezonde kleur, hun levens lust en hun weerstandsvermogen be houden? Ja al6 de goede gewoonten van den vacantietijd zooveel mogelijk wor den volgehouden: als beweging in de buitenlucht ook nu een deel blijft uit maken van het dagelijksch leven; als doelmatige rust voldoende nachtrust vooral! een tegenwicht vormt voor do thans grootere geestelijke inspan ning; als degelijke voeding tegemoet komt aan de eischen, die èn door den groei èn door het schoolleven aan de kinderen worden gesteld. Wat die voeding betreft, de drukke schooldagen kunnen zoo heel licht de goede gewoonten van uit den vacantie tijd weer doen verslappen; er Is zoo'n groote kans, dat het ontbijt niet meer rustig verloopt, maar te iijden heeft onder de haa6t van 't naar school gaan; het gebeurt zoo vaak, dat op de pauze tusschen 12 en 1.30 uur gerekend wordt voor het nazien van de middaglessen en dat alles ten koste van de voedsel- opname, die öf gehaast, óf onvoldoende geschiedt. Ik geloof, dat 'juist in dezen tijd nu 't feitelijk gaat om j,bijhouden" van het gezondheidspeil cn volstrekt nog niet om „inhalen" de waarschuwing om niet met de voeding de hand te lichten, meer dan ooit op haar plaats is. Denkt U wel, Moeders, aan den hal ven Liter melk per dag, die eigenlijk aan ieder kind in den schoolgaanden leeftijd toekomt? Let U er op, dat dus bij elk van de twee broodmaaltijden de gewone beker wordt uitgedronken, en zorgt U er voor, dat het dan nog ont brekende wordt aangevuld door het da gelijksch melkgcrecht tot besluit van het middagmaal? Een pap, een schotel tje, een eenvoudige melkpudding ze zijn alle zoo gemakkelijk te bereiden cn ze behoeven maar weinig te kosten. Ze staan ook niet gauw tegen, want de mo gelijkheden op dit gebied zijn zóó veel vuldig, dat do voortdurende afwisseling zelfs in de eenvoudigste pappen den eetlust vast en zeker gaande houdt. En denkt u ook aan de boterham, het voedzame brood (liefst van den oiige- builden graanKorre!) en do daarbij ne- hoorende boter? Beschouw dio niet als een luxe artikel, waarmee men spaar zaam moet omgaan: smeer de snee brood flink, enleg er liefst nog een niet te dunne plak kaas op ook. Dat is een ontbijt of een twaalfuurtje, waarop gerust een ochtend of een middag van min of meer inspannend hersenwerk kan volgen, zonder dat de gezondheid er onder heeft te lijdenI Tenslotte: bohoort de schoolgaande jeugd nog tot de allerkleinsten, geef dan voor het vrije kwartier eon kleinig heid mee om den ongewonen rek tus schen twee opeenvolgende maaltijden wat to bekorten. Een klein fleschjo melk in het ochtendkwartior. misschien een blokje kaas voor 's middags en het onprettige gevoel van een lecge maag zal niet alleen verdwijnen, maar het gekozen voedsel zal ook op zeer gelukkige wijze het kinderlichaampje weer van nieuwe kracht voorzien. Bontwerk dat nat geworden is nooit dicht bij den kachel drogen. Schud het liever flink uit en klop het als het droog is, voorzichtig op. Oude vioolsnaren zijn uitstekend te gebruiken om schilderijen e.d. op te hangen; ze zijn veel sterker dan koord en nagenoeg onzichtbaar. VARIA Lord Byron (1788182i) de grootste Engelsche dichter der 19e'eeuw, hield niet veel van zijn boekeschrijverij. Hij had veel meer genoegen in het zwom men en paardrijden, ofschoon hij een lam been had. De grootste fluitvirtuoos der Oud- heio, Ismenios, kocht in Gorintho een fluit voor zeven talenten, waarbij men gelieve to bedenken, dat een talent zilver een waarde had van ongeveer 2829 gulden. In 1870 wilden do Italianen een nieuw Rome bouwen, dat ongeveer 15 krae van het oude Rome zou komen te liggen. Alle plannen waren reeds ge reed, maar het project werd niet uitge voerd. Goud- en Zilverwaarde: In het begin onzer jaartelling was het goud negen rnaal zoo duur als het zilver. Omstreeks 1150 was de verhouding als 6:1. Liet zil ver was dus in waarde gestegen. Maar nu daalde het. In 1600 was de verhou ding als 10:1. in 1725 als 13:1. In 1880 als 15:1 cn tegenwoordig is het goud 80 maal duurders dan het zilver. In de „Vraagbaak"-rubriok van een geïllustreerd tijdschrift \an 1890, le zen wij liet volgende: R. T. to Leiden. Mummies zijn tegenwoordig sterk in prijs gedaald; de Engelsche hande laars, dio de doodesteden uitbuilen, overstroomen de Europeosclie mu seums met hun waren. :Een mooi exem plaar. dat naar bewezen kan worden 5000 jaar oud is, werd hier onlangs te koop aangeboden voor 225 gulden a MET boven haar aexe-genooten staat de vrouw, die een goed verzorgde huid bezit. Onvakkundige behandeling kan echter meer kwaad dan goed verrichten. Laat daarom Uw teint verfraaien door GEDIPLOMEERD. SPECIALISTE DIPL. BER1W. P. BUIJSIAAN1Z Telefoon 1607 FEUILLETON Ned. bewerking door MARIE DE BELMONTE 20) „Ze 6laapt", kraste' ze. „Wie ver staat ook als ik de kunst zoo vlug en zoo goed drankjes klaar te ma ken?" Van dankbaarheid vervuld, de kost bare geldstukken, haar door Chirine geschonken, verborgen tusschen Daar kleeren, knielde ze neer, kuste den grond voor de voiten van de Perzi sche en verliet deze zwijgend. Chirine eu Gulbundun bleven alleen bij de bewustelooze Diana. De vrou wen en slavinnen waren naar hun verblijf gezonden: indien ze onder- vraigd werden, zouden ze moeten verklaren van met© te weten. Lange jaloezieën, bestaande uit smalle, groen geverfde bamboe-latten, die een half doorschijnend scherm vormden als besehulling tetren de felle zon, waren op de verand 1 neer gelaten. En in het getemperde licht was de groote slaapkamer met de twee naast elkaar geplaatste rustbed den heerlijk koel Een uurtje later ziten Chirine en haar vriendinnetje te ."luisteren ovtr een mogal'js plan om Diana te doen ontvlucht°r., toen in de verte een ge luid, als dat van een timmerman, die hout zaagt tot hun verschrikte ooren doordrong, t Was het gebrul van Shiv. Alim Khan kwam Chirine be zoeken. De ringen van de zware portières, die voor den ingang van de kamer hingen, klepten tegen elkaar, en Alarn Khan, de Cobra trad binnen- ilet hart van de Perzische bonsde haar in da keel; op het gezicht van den man las ze iets, wat ze niet on der woorden kon brengen en dat ze voor het eerst zag. een bedreiging aan haar adres. Met een lenig gabaar rees ze op van haar kussens en met lichten tred haar bloote voeten raakten nauwe lijks den marmeren vloer aan ging ze hem tegemoet; ze was zoo rustig in haar bewegingen, dat zelf6 de ban den haar enkels niet rinkelden. „Sssst...Boom mijner begeerte. fluisterde ze, met een vinger op de lippen. „Het Engelsche meisje slaapt, dank zij Allah. Ze is heel ziek „Maak haar wakker", antwoordde norsch de Cobra. „Wanneer ik een slavin laat halen, moet ze onmiddel lijk komen. Anders gaat ze daarna nergens meer heen Chirine, gracieus in het doorschij nende rose mousseline japonnetje, was inwendig doodsbang doch ze zette zich schrap tegen het gevaar, dat niet alleea Diana, maar ook haar zelf en Gulbun dun bedreigde. „De vrees, die mijn Heer haar inboe zemt, heeft haar van streek gebracht Een uur geleden is ze flauw gevallen.' Alam Khan keek haar streng aan en hij gaf een nijdigen ruk aan den ket ting van Shiv, die een paar maal om één zijner groote handen was geslagen alsof de tijgerin het slechte humeur van haar baas deelde liet ze een valsch gebrul hooren, haar oogen vij andig gericht op Chirine. Gulbundun was met Dilkoosh in den tuin verdwenen. „Stil jij, satansch beest," 6nauwde Alam Khan. „Het dier heeft zijn bloemkrans niet om, zei Chirine met een kwijnend lach je. Misschien betreurt Shiv op vrou wen manier het tooisel, dat ze weet dat flatteert en dat ze mi6t" Ze wist heel goed, dat op bevel van den Cobra eiken dag een krans van zekere bloemen met bedwelmenden geur, waarvan de tijgerin hield, ge vlochten moest worden, bromde Alam Khan, zijn wonderbare bromde Alam Khan, zijn wonderbare kracht toonend door het enorme dier naar zich toe te trekken, ,,'t Heeft geen haar gescheeld of ze had van morgen den man gedood, die haar den krans wilde omdoen, want toen hij haar kop tusschen zijn handen nam, had hij bij ongeluk den sleutel aangeraakt." Hij doelde op het 6talen sleuteltje, dat bevestigd was aan den met edel- steenen bezetten halsband van de tij gerin. Het was een der beide sleutels, die de binnendeur openden van de schatkamer, waar de elkaar opvolgen de bezitters van den burg eeuwen lang, ongelooflijke schatten hadden ver gaard. Ilet dier liet niemand, behalve Alam Khan er aan raken. „Soms denk ik, dat u meer van haar dan van mij houdt," pruilde Chirine „En ik heb u lief meer dan mijn le ven." 't Was waar; ze had Alam Khan lief met het jeugdige vuur van haar primi tief hartstochtelijk karakter." Jk houd van wien me trouw is," ant woordde hij, met een warmen blik in haar richting. Chirine, die in zijn te genwoordigheid Shiv niet vreesde, kwam naderbij. Op haar teenen staan de, strekte ze haar armen uit naar zijn forschen hals; doch Alam Khan trok zijn schouders op en weerde haar af. „Weet je zeker, meer van mij, dan van je leven te houden?" vroeg hij. Het minste contact met het jonge vrouwtje wond hem op; en zij wist dit heel goed, al loochende hij het ook. Met half gesloten oogen stak Chiri ne haar lippen toe aan den man, die op haar neerzag. Een duister voorgevoel waarschuwde haar, dat, zoo ze hem Diana niet ter stond vroeg, het te laat zou zijn. „U weet wel. dat u me meer waard is, dan de geheele wereld, 't Treft goed, dat u hier is, want ik wilde u een gunst vragen. Zou mijn Heer niet de goedheid willen hebben bij zijn slavin te gaan zitten en haar alles te vertellen wat voorgevallen is, sedert hij haar verlaten had?" Kom, daar buiten onder de veranda is 't koel." Alam Khan aarzelde- De bekoring, die uitging van dat 6lanke, soepele per soontje, dat zich tegen hern aan nestel de, won het tenslotte. Doch voor alles moest hij zekerheid hebben, dat ze geen onwaarheid sprak, en dat het Engelsche meisje werkelijk ziek was. Hij hoog zich over Diana heen en legde, onderzoekend zijn hand op haar arm. Tijdens de minuten, die volgden, werd niets gehoord dan frisch geklater van fonteinen in den tuin en gekir van tortelduiven. Een paar maal lieten de bulbuls (soort nachtegaal) van Chirine hun liefelijk gekweel hooren. „Bij Allah, 't is waar", riep ten laat ste Alam Khan uit, „ze heeft koorts." En met groote passen liep hij naar de veranda, door Chirine begeleid. De Perzische maakte het zich behaag lijk op een lagen divan tusschen zijden kussens van allerlei kleur en neuriede het refrein van een klagelijke melodie, waarvan af en toe uit het vrouwen kwartier eenige tonen tot hen doordron gen. Na de ketting van Shiv aan een zuil te hebben vastgemaakt, liet de Cobra zich naast baar neervallen. De zuivere schoonheid van zijn ^exotische liefde's bloem" wekte opeens een even heftige als ongemotiveerde jaloezie bij hem op. „Ben je me werkelijk trouw, mijn honderd bladerige roos?" vroeg hij, zijn oogen doorborend op haar gevestigd. Als een echte tyran kon hij niet aan de deugd van een vrouw gelooven. Gracieus vleide Chirine zich tegen hern aan, intusschen een pcinzenden blik werpend in het kleine spiegeltje, dat in kostbare steenen gezet den ring van haar pink versierde. „Uw hart is meester van het mijne en ik heb u lief", zuchtte ze voldaan. Deze man behoorde haar en hij was haar al les „Als ik slechts den geringsten twijfel had, zou ik je dooden. Dat zweer ik op den heiligen koran", hield hij aan, met zijn vingeis door zijn langen baard woe lend. Chirine keek naar een paradijsvogel, die een graankorreltje, dat in een barst van den marmeren vloer gevallen was. oppikte. Zij bedacht, dat een waarzeg ger haar voorspeld had, dat haar nooit door eenig schepsel kwaad zou worden gedaan. Daarop vermengde haar zilveren lach zich met het vogelgekweel. „En nu zou ik uw liefde eens op de proef willen stellen. Ik herhaal: ik heb een gunst te vragen." „En welke dan?" Hij haalde de op gutturalen toon ge sproken woorden diep uit zijn borst. „Wanneer door uw afwezigheid mijn armen leeg zijn", antwoordde ze kalm, „en mijn oogen gelijk aan uitgebrande lampen, omdat ze niet op u kunnen rus ten, dan voel ik me eenzaam." „Je hebt toch je vrouwen?! mijn groen snavelige koekoek". ,,'t Ie een andere vrouw, die uw sla vin begeert", fluisterde Chirine trillend van emotie. „Een vrouw, wier lot ik ge heel in handen zou hebben, die ik be- heerschte, en die mij gezelschap hield. Geef mij dat Engelsche meisje?" De Cobra draaide zich om op zijn zij den kussens en sloot Chirine in zijn armen. „Tot gezelschap zul je haar hebben, voor altijd, want ik hen van plan haar tot vrouw te nemen." HOOFDSTUK XIV. Diamant slijpt Diamant. Zoodra de Mongool6che dwerg Khoon Colin Gray aan den dierenoppasser had toevertrouwd, liet hij Jaffir, den bewa ker van den harem, roepen, 't Was hem bekend, dat Alam Khan tot drie maal toe den eunuch met doodstraf had be dreigd en dat deze graag zijn meester zou willen verlaten, indien hij slechts zekerheid had niet achterhaald en naar het Paleis van den Spiegel terugge voerd te zullen worden, teneinde op het Strijdplein den marteldood te onder gaan. De Mongool had plan hem de plaats van majordomus in zijn harem aan t* bieden, altijd op zekere voorwaarden Som9, wanneer de dwerg alleen was in verwachting van do een of andere gebeurtenis, die beslissend kon zijn voor zijn toekomst, liet hij zijn onbewogen heid vallen, als een masker, dat men afwerpt. Dit was dien dag het gevaL on derwijl hij met kleine vlugge ptfssen het in 6chemer gehulde vertrek op en neer liep. Ilij overdacht de mogelijkheid het gezag te trotseeren van de geduch ten Man met den Sluier. (Wordt vervolgd).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 11