GiBZPN COGNAC VIEUX xxx UTRECHT Van Het lastig probleem dei vrijwilligers Kimderlioekje De lotgevallen van Piet Krent en Jan Oliebol J. A. ^Delitex" reducer MADELEINE „DELITEX" REDUCER WA TETEN WIJ MORGEN? HET MENU VOOR ZONDAG Zevenjarig knaapje vreeselijk mishandeld Drie weken in levens gevaar AUTO TEGEN BOOM GEREDEN 'f 3.75 per iflesdi Utreclitschestraat 17 Tel. 145 LAATST BEROEP OP ITALIË 2c BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG I OCTOBER 1937 Gedurende deze week stollen wij U in de gelegenheid een 14 DAGEN OP PROEF TE DRAGEN Voldoet het corset niet aan de verwachtingen dan nemen wij het terug en restitueren wij het volle bedrag. Eenmaal op proef ge dragen eorsetten worden niet ten tweede male verkocht. Het bijzondere van de Madeleine „Delitex" Reducer is gelegen in de beide zijpanden van „electrical deposited Latex", een nieuw soort rubber van ongewone sterkte, welke het overtollige vet van de heupen, ongemerkt, doch efiectief weg- 1/^75 masseren1^/* Ook verkrijgbaar in 42 cM. lengte16.75 Amsterdam - Rotterdam - Den Haag Haarlem Utrecht - Arnhem Groningen - Leeuwarden Grand ThéStre. Van Vrijdag 1 t.m. Woensdag 6 October vertooning van de film „Maytime." Zondag doorloonend 1.45. 4.6.15 en 8.S0 uur. (Laatste voorstelling). Avondvoorstelling overige dagen 8-10 uur nm. Woensdag en Zaterdag 2.30 matinée, City Théater. Van Vrijdag 1 t.m. Maandag 4 October vertooning van de films „In de getuigenbank" en „Zing Baby.es. zing." Op 5, 6 en 7 October vertooning van da film „Als een vrouw kwam." Zondag 1.45. 4 uur. 6.15 en 830 uur. (DoorloopendV Aanvang laat ste vooretelling 8.30 uur. Zaterdag 6.15 en 8.30 uur. Overige dagen 8.10 uur. Zaterdag en Woensdag mafinpp 2 30 uur. Mnscnm Fléhlie, Westsingel. Geopend dagel. van 1012 en 1—4 uur, uitgezonderd des Zondags. *6Zaterdags 10—12 en 1.30—3 uur. (Stadgenooten hebben 's Zaterdags vrijen toepp~"V Theosofische Bibliotheek. Ge* bouw Theosofische Vpreeniging. Re- gentesselaan. lederen dag van 68 uur. Sterhnls Beeken«d.laan 6. Iedere avond geopend en Zondagsmiddags voor alle meisjes. H.-1L Leeszaal, Nieuwstraat 24. Filiaal uitleen-bibliotheek: Edison* straat 35. Openbare Leeszaal met Jeugdlees zaal, Muurhuizen 9. Gildehuls A.K.G, tJo. Zuid6Ïngel 16. Najaarstentoonstelling vanaf 3 Oct. Toonzaal Sierkunst Zomerten- toonstelling. Werken van o.a. Ma- chiel Brandenburg. Louie Cardi* naals, Albert Fiks, Louis Schrikkel. October. Lezing met lichtbeel den over conferentie te Oxford in de Rem, Kerk door dr. Miedema. 8 uur. 1 October. Germania. 'Algemeene vergadering Amersfoortsche IJsver- eeniging. 8.15 uur. 2 October. De Valk. Openingsbal van dansinstituut Bovenkamp. 8.30 uur. 2 t.m. 24 October. Sierkunst. Ten toonstelling van schilderijen door Antoinette van Hoytima. 3 uur n.m. Zaterdag opening. 3 October. De Valk. Vrooliike avond van Nut en Genoegen. 8 uur. 4 October. Amicitia. Lezing voor theehandelaren door Theebureau Amsterdam. 8 uur. 'i October. Sierkunst. Ned. Astrol. Genootschap. Lezing van ir. C. J. Snijders over: De astrologie in onze levensbeschouwing. 8.15 uur n.m. 4 October. Amicitia. Ned. Ver. v. Huisvrouwen. Demons! rat iemiddag van de melkerij Oud-Buesem te Naarden. 2.30 uur n.m. 5 October. Giïdehuis. Dirk Coster spreekt over: „De beteekenis van .Vondel." 8 uur. 6 October. De Valk. Filmavond van de E. H. B. O. 8 uur. 6 October. Amicitia. Ledenverga dering Sociteit Amicitia. 8.15 uur. 7 October. Grand Theatre. Het Schouwspel. Gezelschap Saalborn Parser. S uur. 7 October. Monopolec Ver. v, Paedagogiek. Dr. M. J, Langeveld uit Baarn, spreekt over: „De paeda- «gogische psychologie, baar taak en stand van ontwikkeling." 8 uur nun, 9 October. [Amicitia. Bridge-con3 cours Sociteit Amicitia. 8 uur. 10 en 11 October. Concordia. Ver tooning reportage-film „Wereld-Jam boree 1937" door filmspel „De Faam." 13 October. Foyer Amicitia. Ster- huisfilm Lichtende Bakens. 3 uur en 8.15 uur n.m. 13 October. Giïdehuis. N.R.V. Causerie met filmprojectie over Luchtkarteeringsexpeditie der KN. I.L.M. op Nieuw-Guinea door C. J. Weers. 8.15 uur n.m. 14 October. Amicitia. A.V.R.O. avond. Kovacs Lajos. 8 uur. 16 October. De Valk. Amersfoortsche Tooneelensemble. Groote uitvoering, 8 u. 16 Octiber. Amicitia. 't Nut. Caba ret „De Vuurpijl." 8 uur. 17 October. Amicitia. Filmvoor stelling Amfikri „Koelakken Ter reur" en de burgeroorlog in Spanje. 10 uur v.m. 19 October. Vondelherdenking in den foyer v. Amicitia. Voordracht Kommer Kleijn. 2.30 en 8 uur. 20 October. De Valk. Feestavond Zwemclub Neptunus 8 uur. 21 October. De Valk. Vergadering Bel- lamv. 8 uur. 22 October. Amicitia. Abonn. voor stelling. Het Masker voert op „Eli sabeth. de vrouw zonder man." 8 uur n.m. 23 October. Amicitia. Bridge-con- cours van B.R.A.M. 8 uur. KESTOS CORSETTEN CORSELETTEN BUSTEHOUDERS van de beste Franse en Amerikaanse fabrikaten. Reparatie en wassen van x alle soorten eorsetten. Zichtzendingen zenden wij U on x aanvraag gaarne toe. Aid. Wille Goederen. XXXXXXXXXXXXXKXXXXXXXXXXXXX 23 October. Da .Valk. Soirée R.H.B.S. 8 uur. 27 October. Amicitia. Kapitein ter zee L. A. C. M. Doorman spreekt over „Onze Vloot" voor Nat. Veilig heid, Onze .Vloot en N.JX S uur, 29 October. Amicitia, Propa- ganda-vergadering Sier, Oost eu West. 8 uur. 29 October. De Valk. Schermwedstrij- den van E.M.M.A. 30 October. De yalk. Feestavond van E.M.M.A. 8 uur. BAARN 22 Sept. t.m. 12 Oct. Tentoonstel ling van Japaneche houtsneden in het Baarnsch Lyceum. Dagel. van 10 tot 1 Zondags van 1.30 tot 4 uur. VOOR DE KOFFIETAFEL Vischschoteltje. Bereiding: Doe de overgebleven restjes stokvisch met de mosterdsaus in een beboterd vuurvast schaaltje, bestrooi alles met paneermeel en klontjes boter en laat er in den oven een korstje op komen. Is de hoeveelheid te klein voor een schoteltje dan kan men het restje beter over 4 schelpen verdeel'en. VOOR DE MIDDAGTAFEL Uitgebakken spek. Bruine boonen. Gefruite uien, aardappelen, kame- melkschepap. VOOR DE KOFFIETAFEL Zwitsersclie eieren. Bereiding: Besmeer een platten vuurvasten scho tel met boter, leg er 100 gram geraspte oude kaas op en breek hierop 4 eieren, strooi er wat zout en peper over heen en giet er 3 eetlepels gesmolten boter om heen. Zet den schotel in een wannen oven en laat de eieren ca. 10 min. stol len. Geef er geroosterd brood bij. VOOR DE MIDDAGTAFEL Kerrysoep. Gekookte ossentong met eiersaus, aardappelpuree en doperwten (uit blik). Chocolade-coupe. Bereiding: Smelt au bain Marie 2 reepen choco lade en 100 gram boter, vermeng dit met 1 eetlepel suiker, 100 gram gemalen hazelnoten, 2 eidooiers en het sap van 1 sinaasappel. Meng er tenslotte het stijf geklopte eiwit door. Doe de massa in glazen en garneer ze met gespoten slag room. Geef er biscuits bij. BINNENLAND Omdat het kind achter de kippen van den buurman had gezeten 's-HERTOGENBOSCH, 30 Sept. Voor de rechtbank te 's-Hertogenbosch stond terecht de 18-jarige landbouwersknecht A. H. van G.,. wonende te Heeze, thans gedetineerd, die zich te verantwoorden had wegens poging tot moord. Op 22 April 1.1. zat te Heeze het zeven jarig jongetje L. Dortmans achter de kippen van zijn buurman. De landbou wersknecht van G. maakte zich kwaad en greep het jongetje vast. Hij bond hem met een touw de handen vast en duwde hem vervolgens een prop in den mond. Daarna sloeg hij hem met een klomp op het hoofd en bracht hem vervolgens bij een sloot, welke vol water stond. Hij maakte daarna de touwen los en duwde het jongetje in het water. Toen het uit de sloot wilde kruipen gaf van G. het met zijn klomp nogmaals een slag op het hoofd. Daarna is de landbouwersknecht ge woon aan het werk gegaan. Het jonge tje werd gevonden door een vrouw, die het naar huis bracht. Gedurende drie weken heeft het kind in levensgevaar verkeerd. Verdachte bekende zijn mis daad doch bleef onbewogen Hij trok zich van bet gebeurde niet veel aan. Als getuige-deskundige werd gehoord dr. Penon uit Rotterdam, die verdachte aan een psychiatrisch onderzoek had onderworpen Hij verklaarde hem ver minderd toerekenbaar en zeide, dat zijn geestesgesteldheid op de misdaad was gericht. Gevoel van berouw over het geen hij misdreef ontbreekt bij hem totaal. De officier van justitie mr. J. Dubois requireerde tegen den knecht vier jaar gevangenisstraf met ter beschikking stellen aan de regeering. De verdachte zelf vroeg een voorwaardelijke straf op te leggen. Door oververmoeidheid van den chauffeur TEGELEN, 30 September. In den afgeloopen nacht omstreeks drie uur is nabij Quatrebras een ernstig auto-onge luk gebeurd. Een auto uit Bierick, reed, door oververmoeidheid van den chauf feur, met groote vaart tegen een boom. De in de auto gezeten veertigjarige mej. Verbaarschot bekwam zeer ernstige verwondingen, terwijl de mede-inzitten de heer Joostcn aan het hoofd werd ge wond. De beide gewonden zijn naar het R.K. ziekenhuis te Tegelen vervoerd, waar mej. V. vanavond om zeven uur is over leden. De chauffeur, die met den schrik vrij kwam, is door de politie in arrest gesteld. AFSCHEID MR. F. J. VERSCHEURE AMSTERDAM, 30 Sept. .Vanmorgen heeft mr. F. J. Verscheure in het ge rechtshof alhier afscheid genomen we gens het hereiken van den zeventig ja rigen leeftijd. Behalve de president, de vice-presi- denten, de procureur-generaal, de advo caten-generaal en de griffier van het gerechtshof, waren zeer vele leden van de hoofdstedelijke balie bij dit afscheid tegenwoordig. De oudste raadsheer, mr. J. v. Bins- bergen, sprak mr. Verscheure, die vele jaren de civiele kamer presideerde, op zeer hartelijke wijze toe. Hij prees hem als iemand, die steeds een uitstekend lid der collegiale rechtspraak was ge weest. Namens het parket voerde de procu reur-generaal mr. A. baron van Ha- rinxma thoe Slooten, het woord. Ten slotte sprak de deken van de orde van advocaten, mr. J. R. Voute, zijn bewondering uit voor den persoon en de kennis van mr. Verscheure, wiens enthousiasme en levendigheid steeds een prikkel waren voor den pleitbezor ger, om zijn zaak zoo goed en gefun deerd mogelijk voor te dragen. Mr. Verscheure sprak zichtbaar ont roerd een kort woord van afscheid en dank. HELER IN FIETSEN GEARRESTEERD AMSTERDAM. 30 Sept. De hoofd stedelijke recherche speurt ijverig naai de fietsen, welke dagelijks via den dief in bet onrechtmatig bezit van den heler plegen over te gaan. Dezer dagen zijn. zooals reeds eerder gemeld, een dief en heler aangehouden. Thans is in deze zaak nog een heler uit West gearresteerd, die ontvreemde fietsen opkocht en deze hier ter stede en elders in den lande weer verkocht. 291. Langzaam kwam de man bij en vertelde met zwakke stem hoe hij door Toearegs gevangen genomen was, toen hij op een onderzoekingstocht was. Hij lag hier al eenige dagen, zwak van honger en was zijn bevrijders nu van harte dankbaar. 292. Met verbazing hoorden zij dit verhaal aan. Ook vertelde de man dat de Touaregs die nissen gehakt hadden en hierin prachtige oude sieraden hadden gevonden. Hijywees naar een raummiekd6t. WERELDGEBEUREN BURGERLIJKE STAND 1 October 1937 Overleden: D. G. Vonk, 29 j., echtge noot van M. J. Mann. GARNIZOEN De le luitenant W. Faber van het 5e R.I. wordt met ingang van 15 Novem ber a.s. voor onbepaalden tijd gedeta cheerd aan de luchtvaartafdeeling te Soesterberg voor opleiding tot waarne- EXAMEN De heer E. van Hoff, alhier, slaagde te Den Haag voor het vakexamen voor surnumerair der registratie en domei nen. Frankrijk dreigt even tueel de Pyreneeëngrens te zullen openen TERWIJL aan den eenen kant de vlootdeskundigen te Parijs erin zijn geslaagd een accoord tot stand te brengen, hetgeen beteekent, dat Italië op voet van gelijkheid zal deelnemen aan de bestrijding der zeerooverij in de Middellandsche Zee, blijft anderzijds de politieke hemel bewolkt. Engeland en Frankrijk hechten er buitengewoon groo te waarde aan, dat de kwestie der vrij willigers, wier repatrieering Parijs en Londen dringend noodiga jhten,eindelijk eens definitief wordt geregeld In verband hiermee zullen Engeland en Frankrijk dezer dagen Italië een nota doen toe komen, waarin zij speciale besprekingen ter regeling van de kwestie aan de hand doen. Dit voorspel tot het houden eener bizondere drie-landen-conferentie is in Italië niet in goede aarde gevallen. Te Rome meent men, dat de niet-inmen- gingscommissie deze zaak wel kan be handelen, terwijl de Italianen tegelijk met het vraagstuk van de terugtrekking der vrijwilligers de kwestie van de toe kenning der oorlogsrechten aan de bei de Spaansche partijen behandeld wen- schen te zien. In Frankrijk vreest men, dat Rome de repatrieering der vrijwilligers en on der hen bevinden zich groote contingen ten Italianen wil saboteeren. Te Parijs neemt men nauwelijks aan, dat Italië te dezer zake een groote tegemoet komendheid aan den dag zal leggen en er in elk geval er niet voor zal zijn ie vinden zijn landgenooten, die op de Balearen vertoeven, terug te roepen. Tevens is het. de vraag of Rome de be lofte zal willen afleggen, dat het gene raal Franco in den vervolge eiken steun zal onthouden, wanneer de andere mo gendheden ten aanzien van de strijden de partijen in Spanje overeenkomstige toezeggingen doen. Men mag verder niet vergeten, dat sommige zinsneden van de rede, die Mussolini te Berlijn heeft gehouden, in de Fransche hoofdstad een sfeer van onbehagen hebben gewekt. Men herinnert zich. dat de duce in deze rede zich heeft beroemd op de kracht dadige Italiaanscho interventie in de Spaansche aangelegenheden. De Fran- schen het officieele Frankrijk in elk geval stellen zich op een geheel ander standpunt: zij huldigen de opvatting, dat het lot van Spanje buiten elke revo lutionaire en autorite'ire ideologie om door het Spaansche volk zei" moet wor den bepaald en wel in het volle bewust zijn van zijn nationale soevereiniteit. Hierbij komt nog dat gisteren t Genève doow de zesde subcommissie de/ Assemblée ee-n resolutie is opgesteld waarin onder meer wordt vastgesteld dat, wanneer niet binnen zeer korte: tijd overeenstemming wordt bereikt te: aanzien van de terugtrekking der vrij willigers in Spanje, de leden van de: Volkenbond, die zich bij de non-interj ventie-overeenkomst hebben aangeslo ten, het annuleeren der niet-inmengings- politiek onder oogen zullen moeten zies Het redigecren dezer resolutie, di' niet rechtstreeks gewaagt van, maat' niettemin duidelijk zinspeelt op dij aanwezigheid van Italiaansche legerjj corpsen op Spaanschen bodem, is nie: in de laatste plaats bet werk der Bri' ten geweest, hetgeen de ontstemmini der Italianen en Duitschers heeft g; wekt, aangezien in hun oogen Groot Brittannië de „chantagepolitiek" de Franschen steunt, die duidelijk te vei- staan hebben gegeven, dat zij de Fraf sehe Pyreneeëngrens ten gunste van d? regeering te Valencia zullen openen wanneer Italië niet binnen zeer afzien bare tijden overgaat tot de terugtrek king der vrijwilligers. Bovenvermelde, door de Assemble aanvaarde, resolutie, beantwoordt wel is-waar niet in allen deele aan de wen schen der te Valencia gevestigde Spaan sche regeering, die voorstandster wat van onverwijlde annuleering der niet inmengingspolitiek en het recht op- eischte de noodige wapens en muniw aan te koopen, maar komt niette raio aan haar verlangens in aanmerkelijk* mate tegemoet, daar de resolutie na drukkelijk vaststelt, dat, mocht, de IU liaansche interventie niet zeer spoedi? ongedaan worden gemaakt het is d* Fransch-Britsche nota, die tc dezen aanzien een herhaald beroep op Ral'® zal doen de niet-inmengLngspolitie* niet langer zal worden gehandhaafd De kansen voor Valencia zijn dus, zoo op het eerste gezicht, beter worden, maar het gevaar voor intec j nationale complicaties is tegelijkertijd vergroot. Een auto, die rechts vaii aen weg stilstaat, b- hoeft geen andere verlichting te voeren dan ao' zijn linkerzijwand een naar voren wit en nafl' achteren rood licht gevende lamp (gerekend vo" de bestuurderszitplaats af). Binnen bebouwd! kommen behoeft men in het geheel geen licht op te hebben. Indien de auto binnen 30 meter vo" een brandende straatlantaarn staat.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 6