TRUUK EN KUUK DE ZONNEBLOEM RUBRIEK VAN OOM BOB BRIEFWISSELING DE OPLOSSINGEN DE RAADSELS xxxxxxxx RUILHANDEL KINDER COURANT door MAJA VAN HEYMEN Ze heetten Kuuk cn Truuk en ze waren twee alleraardigste kleine ko nijntjes. Truuk was wit en had alleen een klein zwart vlekje op haar neusje. Kuuk was zwart en met een wit neusje. Ze maakten vandaag voor het eerst een grote reis. zo groot als de mees te konijntjes nooit van hun leven maken. Hun nieuwe meesteresje, Tine ke, had ze gekregen van haar oom en tante, die op een boerderij woonden en waar ze gelogeerd had in de vacantie Wat was Tineke blij geweest met de diertjes! Nu zou ze altijd iets levends hebben om mee te spelen, in plaats van die saaie, altijd gelijke poppen. Hier moest ze echt goed voor zorgen, oom had het nog eens gezegd, toen ze al bij de trein stonden. Terwijl ze in de trein zat, dacht Tineke nog eens over alle raadgevingen, die ze had mee gekregen voor de verzorging van haar lievelingen. Ze zouden het goed bij haar hebben, ze wist nu best hoe ze er mee doen moest! Het kleine mandje, waar gaas over heen gespannen was, zou wel erg nauw wezen voor die kleine diertjes, vooral voor Truuk, dio nogal een bru taaltje was en altijd dc bewegelijkste van de twee. Daarom had ze ook een extra groot hok gehad. De vreemde omgeving, het geratel van de wielen en zelfs het gefluit van dc locomotief scheen niet de minste indruk op Truuk te maken. Met opgerichte oren en met haar bewegelijke neusje door het gaas heen gestoken, at ze van de koolblaadjes, die Tineke haar toestak. Maar Kuuk was niet zo rustig. Die zat heelemaal tegen haar zusje aan gedrukt en draaide voortdurend mot het kopje en de oortjes lagen plat in de nek. Dat doen konijntjes altijd als ze verdrietig of hang zijn. Waarom zat Kuuk toch zo zielig te kijken, dacht Tineke. Zou ze zo bang wezen? Ze hield misschien niet van reizen in de trein! Tineke zag dat Kuuk nog geen koolblaadie had aan geraakt. Truuk. die zo'n bijdehandje was, had ze allemaal naar zich toe ge haald en zat ze lekker op te eten, die kon altijd wel een dubbele portie op. Zou Kuuk misschien dorst hebben? zat Tineke te bedenken. Dat zou toch best kunnen. Het was een echt war me dag en in de trein was het bepaald heet. Maar ze kon wel een glas melk nemen en Kuuk laten drinken. Er lie pen immers jongens genoeg op de stations, met die karretjes en hakjes. Als ze nu ook maar een schoteltje kon krijgen! Bij het volgende station stapte Tine ke uit en even later kwam ze werke lijk terug, beladen met een beker melk, een schoteltje van een koffiekop en een rietje. Want ze kon er zelf ook wel wat van drinken, zo'n heel glas was toch te veel voor zulke kleine diertjes. Gelukkig wist ze dat de trein hier wel een kwartier moest blijven staan, ze had dus alle tijd om voor haar lieve lingen te zorgen, Als de trein reed zou ze zo makkelijk morsen met de melk. Voorzichtig opende Tineke het mandje en schoof het schoteltje mei melk er in. Dadelijk begonnen Truuk en Kuuk te likken, gulzig met hun snoetje helemaal in de melk. Kuuk leefde werkelijk op, je kon het zien! Het schoteltje was zo maar leeg cn Tineke wilde het gauw nog een keer vullen tot ineens de trein een schok kreeg. Pats, daar lag het schoteltje en de melk spatte in het rond. Beteuterd zat het kleine meisje er naar te kijken, en er begonnen dikke tranen over haar ronde wangetjes te lopen, ter wijl een meneer aan de overkant zich bukte en de scherven opraapte. Maar opeens sprong ze verschrikt overeind, bukte zich naar het mandje en staarde met grote ogen er in. Wat was dat? Daar zat Kuuk rustig te kna gen aan het rietje, maar van Truuk was geen spoor te bekennen „Truuk Truuk'" gilde Tineke angstig. „Truuk is weg!" Ze keek de hele coupe rond. onder de banken, in het bagagenet zelfs, alsof een konijn daar zo gauw in kan klimmen, en toen stormde ze de gang langs de coupé's door. „Mijn konijntje!" riep ze maar. „Waar ia mijn konijntje!" Daar wat ging daar? Iets wits flitste langs haar voet door het openstaande deurtje Tineke er achter aan eevolgd door enkele medereizigers, die moesten lachen om de buitengewone passagier die er van door ging Maar Tineke lachte helemaal niet, die huilde maar en riep: „Houd het tegen, houd bet vast! Mijn konijntje is weggelopen, vang het toch op!" Maar Trunk, blij dat /.e eindelijk uit dat nauwe mandje was mtsnapt, dacht er geen ogenblik aan om zich te laten vangen. Ze rende over het perron niet de roepende en schreiende Tineke ach ter zich aan. De reizigers oleven staan sommigen narnen deel aan de jacht, maar door alle lawaai werd Tiuuk noz veel meer opgejaagd. Opeens zag ze een grote mand met groenten, die een boerenvrouw naar /ie markt eing brengen En met een grote sprong zat Truuk midden tus sen de sla en worteltjes en daar bleef ze rustig zitten. F,en naar tellen later had Tineke het stoute konijntje weer in haar armen en drukte hef lachend door haar tranen heon, aan haar hart. Truuk werd weer opgeslo ten en voor straf kreeg ze geen melk meer. De trein ging verder en het meisje leunde in haar hoekje, nog trillend van de schrik en het harde lopen. Toen moest ze er in eens weer aan denken, dat zij als ze wandelde met juf of moeder, ook wel eens wegliep en dat was toch nnk niet prettig voor de grote menschen, dat begreep ze nu best. Dat zou ze nu in het vervolg vast niet weer doen. Toen vader en moeder t huis al de avonturen van haar reis hoorden, zei vader: „Nou, dan moeten we maar een flink groot hok maken voor die pleegkinde ren van je". De volgende dag was het nieuwe huis al klaar en konden Truuk en Kuuk hun woning betrekken. Nu daar mee konden ze tevreden zijn. Het was blauw geverfd en er zalen twee echte ramen in. Tineke bedacht er ook een naam voor; „Villa Flapoor" kwam in grote letters op de gevel te staan. Truuk en Kuuk bleken zeer ingeno men met het huis, ze leefden zo vro lijk en gezellig. Als er iemand bij het hok kwam, dan namen ze hem nieuws gierig op, snuffelden door de tralies met hun zwarte en witte neusjes en draaiden zich dan minachtend om; alleen als Tineke door de tuin kwam aanlopen, dan werd het levendig in .Villa Flapoor", dan wipten ze tegen de tralies op met de voorpootjes in de hoogte. Op een morgen, toen Tineke haar beide pleegkinderen voer kwam bren gen, zag een hoekje van het hok er zo raar uit. Het hooi lag helemaal hoog opgewoeld en er lagen allemaal witte haartjes tussen. En 's middags toen ze eon stoof meegenomen had om beter te kunnen zien, zag ze dat er iets bewoog, daar in dat hoekje. Wat zou dat nou wezen? „Moeder, kom eens kijken!" Ja, moe der kwam al en toen ze ook in hot hok had gekeken, begon ze te lachen. „Is dat niet erg, moeder?" vroeg Tineke een beetje angstig. „Erg? Wel nee, kindje, Truuk heeft kindertjes gekre gen, kleine konijntjes, Laat ze eens zien, moeder?" vx-oeg het meisje dade lijk, maar moeder zei dat het niet goed was om ernaar te kijken. Eerst moes ten de diertjes wat groter worden. Toen voerde Tineke in de tuin een soort Indianendans uit en Kuuk keek er naar met een ernstig gezicht, maar Truuk had vanwege de „kinderen" helemaal geen tijd. Een paar. dagen later telde moeder de jonge konijntjes, zeven waren het, vier zwarte en drie witte, die op een hoopje lagen in het nestje, dat hun moeder voor hen had gemaakt. „We moeten uitbreiden!" zei vader 's avonds lachend. „Kuuk moet maar verhuizen, daar zal in een nieuw hok voor timmeren." Maar Tineke zat stil op een hoekje van de divan. „Waar denk je zo over?" vroeg moe der. „Al zo'n tijd achter elkaar. Is het iets belangrijks?" „Ja", knikte Tineke zeer nadrukke lijk. „Ja, ik verzin namen voor die zeven konijnenkinderen. Dat valt zoo ineens niet mee!" BESTE Nichten cn Neven! Ai, ai, wie had dat gedacht. Ze ker niet deze Oom Bob in eigen persoon. Ik zie jullie in gedachten al verwon derde gezichten trekken en je afvragen, wat ik toch eigenlijk wel bedoel. Welnu, dat zal ik jullie zeggen. Er zijn mis schien nog wel oudere familieleden bij, die zich herinneren, dat. al geruimen tijd geleden, Oom Bob van jullie, haast ongemerkt, afscheid nam Er is nu een maal altijd en vooral bij een krant een tijd van komen en helaas ook van gaan Ik was dus jullie Oom niet meer en dat speet me geducht. Intusscben ging meer dan een jaar voorbij. F.n nu kijk ik Zaterdagavond weer eens onder mijn geliefde rubriek en zie tot mijn verwondering, dat de familie in ledental geslonken is. Toen heb ik de oude en stoute schoe nen plotseling aangetrokken en gezegd dat gaat zoo niet. Vroeger bestond ons gezin uit een dikke zestig kinderen (niet andersom lezen, hoor) cn dat kan nu ook nog. Dus ben ik naar dc krant gestapt en heb de hcole familie met brieven en bonnen in mijn armen genomen en ben er mee wcggeloopcn En nu zit ik jullie te schrijven. Eerlijk gezegd, ben ik nu weer in mijn element, want ik hoor bij mijn oude familie cn jullie hooien bij mij. En er moet al weer heel wat gebeu ren voordat ik de oude banden weer zou verbreken. Neen, dat gebeurt voor eerst niet meer. beste familie. En nu roep ik jullie medewerking in Dat deed ik vroeger ook altijd cn dan Kvvnrn bet steeds fijn in orde. Daar ver trouw ik natuurlijk nu ook weer op. Mijn eerste verzoek is dan als volgt. Op hef oogcnblik is mijn familie te klein, we moeten weer een echte, groo De zomer is al weer haast voorbij en in veel grote en kleine tuinen zie je weer de zonnebloem, die een echte najaarsbloem is. Prachtig grote zijn er bij en hun zwarte harten steken zo mooi af bij de heldergele blaadjes. Als ze verwelkt zijn, kun je zien, dat in dat hart de zaadjes zitten. Sommige kinderen eten wel het witte pitje, dat binnen in die zaadjes zit, anderen geven ze aan de kippen of aan de ka narie of parkieten, die ze thuis in een kooitje hebben. Alle vogels zijn dol op de zonnebloemzaadjes. Je kunt er ook wat van bewaren en ze in het voorjaar zaaien, dan heb je het volgend jaar weer nieuwe zonnebloemen. te en gezellige praatrubriek maken. Ik weet zeker, dat vele oude nichten en neven, die dit lezen aan mijn roepstem gehoor zullen geven en mij weer. fijne lange brieven gaan sturen. Jullie weet wel, ik zorg voor de rost en antwoord altijd, hetzij vriendelijk of boo6, net naar jullie verdienen. Jullie 'hebben natuurlijk vele vrien den en vriendinnen. Welnu, maak hen ook lid van onze familie en laat ze mij schrijven. Zij zijn hartelijk welkom, hoe meer hoe beter. Des te eerder hebben we weer een groote familie met raad sels, ruilhandel en wat dies meer zij. Gezamenlijk gaan wo dan wedstrijden organiseeron met prijzen, waarbij jul lie evenals vroeger mogen zeggen, wat voor wedstrijden we zullen houden. Aan jullie is het woord cn dc daad. Ik reken volkomen op jullie en zie de komende week een stroom van nieuwe nichten en neven verschijnen. Ook zou ik het prettig vinden, om weer eens een ge noeglijk praatje aan te knoopen met de oude familieleden. Wc hebben stof tot praten genoeg. Vol verwachting klopt mijn hart en denken jullie ook aan de reeds vorige week aangekondigde opstellenwedstrijd! Oh ja, voordat ik het vergeet, wat denken jullie van een dierenrubriek, waarin we jonge poesjes of honden aan een goed onderdak kunnen hel pen, dus een soort van ruilhandel? Dat schrijven jullie dan nog wel. nietwaar? WIE HELPT? Welk familielid heeft er vrienden of kennissen, die onze ruilrubriek aan \oorraad willen helpen? Ik zou graag hebben: boekembonnen (nieuwe), post zegels van Nederland en koloniën, Droste-bonnen cn -plaatjes. Ned. Jann- borcezegel 12l/a cent en de Universiteit zegel van 12Vi ct. Verder smeekt Paar debloem om vlieg-, kinder- en Roodc Knuszegels. Bij voorbaat dank voor alle giften! De groeten doen: Leergraag aan Madeliefje en Klap roos: Paardebloem aan Pinguin, Boefje. Schooiertje en Duinpieper; Pinkster- liloem aan'Boefje cn Trekvogel; B. Po well aan Paardebloem, Madeliefje en Duinpicper. De Wolf, met jouw brief begin ik het eerst, want hij lag bovenop niet de woorden: deze brief is voor Dom Bob Je bent nogal hebzuchtig, zooals je naam ook aankondigt. Ileuc-ch, wanneer jc raadsels goed zijn opgelost en het lot is je gunstig, dan krijg jij een pri|> Meer kan ik er niet aan doen. Wolf Heb je eigenlijk al veel postzegels of ben je deze verzamelsport, die zoo ein deloos geduld vergt, pas begonnen? Ik heb het vroeger in mijn jeugd ook ge daan. maar eerlijk gezegd, ik hield het niet lang vol. Als ik eenigszins kan help ik je zooveel mogelijk aan Belgi sche postzegels. Verder groet ik je. Klaproos is een nieuwe en schoone bloem, die een prachtig plaatt-je voor ons familieraam krijgt. Leuk, dat in een zusje bent van Leergraag, want zij houdi blijkbaar veel van boeken en iij van bloemen. Natuurlijk mag jij ook meedoen aan de opstellenwedstrijd. Schrijf jij maar over de natuur, Klap roos! De raadsels heb je keurig opge lost, dus een goed begin! Leergraag schrijft, waarom ze de vorige week niet geschreven heeft. Ik weet ihcusoh wel, dat ik familie heb, die het reuze druk heeft. Maar toch, een briefje aan Oom Bob kan er nog altijd af, Leergraag. Dat geef je wel toe 'hè? Met je zuster heb ik al kennis gemaakt Gegroet. Moesten jullie geen ruilbonnen hebben of zijn jullie het ver geten? Madeliefje, we hebben er alweer een nieuw bloempje bij gekregen en wel klaproos. We worden zoo fijn in de bloemen gezet, vind je ook wiet? Pret tig, dat je op school zoo goed mee kunt komen. Met knappe nichtjes ben ik altijd erg blij. Maar denk er aan, Madelief, dat je de raadsels zelf -moet oplososen en niet overschrijven hoor! Dat is al te makkelijk en dan zou het ook niet leuk zijn, wanneer jc een prijs ter belooning kreeg voor iets, dat je zelf niet gedaan hebt. Afgesproken, Made liefje en verder de hartelijke groeten. Doe je niet mee aan de ruilhandel? Paardebloem heeft een groote atlas op school gekregen en maakt nu op de kaart verre reizen. Wanneer je een heel groote bloem geworden bent, maak je ze in werkelijkheid en dan stuur je aan de kinderkrant reisverha len. Vind je dat ook een goed idee? Tot mijn spijt kan ik je nog niet helpen aan vlieg-, kinder-of Roode Kruiszegels, maar ik zal ze aan de familie vragen. De raadsels waren makkelijk hè? Babbeltje, jou herinner ik me nog best en ik ben blij, dat jij juist op dit oogenblik weer een6 een babbeltje op papier gezet hebt. Leuk. dat je nog steeds korfbalt. Ik weet nog, dat je mgj erover schreef, toen je die sport begon. Ik merk wel, dat je het behoorlijk ge leerd hebt, alleen doelpunten maken kun jc nog niet goed. Maar dat komt ook wel! Verder wensch ik jc een spoe dige beterschap met je verkoudheid. Hille-bonnen heb ik, denk ik. wel voor jc. Het beste Babbeltje! Denk je ook voortaan aan dc raadsels? Tompoes behoort ook nog tot mijn oude garde. Ze heeft nog altijd weinig tijd om te schrijven, daarin is niets veranderd! Ik vind. dat je het wel wat laat gemaakt hebt met die feestavond. Enfin, het was natuurlijk een uitzon derlijke gelegenheid en nu ben je weer voor langen tijd iiitgefec«?t. Vertel me eens precies, hoe liet op school gaat en in welke klas je'zit. Zeg Tompoes, zorg jij ook voor ecnigc nieuwe familieleden en lees je vooral mijn voorwoord? Ik reken op een brief van je, de volgende week. Afgesproken! Een paar van Nelle- merken heb ik wel voor je. helaas geen nieuwe boekenbonnen, maar daar zal ik om vragen. Bruinvis, nou of ik dat leuk vind, dat jij voor het eerst zelf een briefje aan mij schrijft. Je schrijft flinke, groo te letiers, zoo zijn wc allemaal begon nen Over een poosje ga je vanzelf klei nere lettertjes maken, waardoor jc min der ruimte noodie hebt. Probeer dat de volgende keer eens. Bruinvis? De raad sels heb je goed opgelost, zoodat ik erg tevreden ben over ie. Groctics! Speelgraag speelt nog altijd graag cn gebruikt de rolschaatsen in haar vrijen tijd als vervoermiddel Pa5 maar op voor auto's en ander snelver keer en waag je niet op de groote as- phaltwegpn. Je zult natuurlijk zeggen, wat is Oompie weer hang, maar heuseh een ongeluk zit in een klein hoekje en dan is het te laat. Ik heb trouwens pas geleden nog een rolschaatsrijder tegen een fiets zien botsen. Zeg, zijn jullie nog paddestoelen gaan zoeken of is daar, niet6 meer van geko men? Dat hoor ik nog wel van je, niet waar Speelgraag? Bruinoogje gaat ook meedoen aan de opstellenwedstrijd. Ik ben be nieuwd. wat je ervan maakt! Met den ruilhandel komt het in orde, ik zal den brief laten liggen. Maar nu niet meer vergeten, hoor.! Ook jij houdt van nad- destoelen en rolschaatsen. Lee6 maar, wat ik daarover aan Speelgraag schrijf. En nu groet ik je, Bruinoog. Pinguin was alweer vergeten, dat de opstellen uiterlijk 15 October, in mijn bezit moeten zijn. Ik reken er werkelijk op, dat je me volgende week een reuze groote brief schrijft op een groot papier, want nu leek het wel een vodje. Dat is dus afgesproken, Pinguin. Pinksterbloem zegt, dat zij in een tijd niet geschreven heeft, omdat zij tijdens schoolgaan toch niet6 te vertel len heeft. Dat ben ik heelemaal niet met mijn nichtje eens. Er gebeurt van alles op school om dat te vertellen, vooral ook, omdat ik dat juist zoo aardig vind. Eens was er een tijd, dat ik ook naar de schoolbanken ging. Pinksterbloem! Ik leef dus met jullie als- het ware mee. Wat betreft de postzegels, ik zal mijn best doen, maar beloof niets. Je groe ten breng ik over en jou groet ik har telijk. Poppenmoedertje is verrukt over haar leuke poppenkamer. Dat kan ik begrijpen. Het zal er. echt vroolijk toegaan, wanneer de poppenkindertjes tegen elkaar lachen. Dat is beter dan onderlinge ruzie. Zorg dat het zoo blijft, nicht. Het lijkt me net iets voor jou om een aardig opstelletje over de poppen te sturen. Ik reken er al op, hoor! Speen kruid je is gelukkig weer geheel aan de beterende hand cn is be^t tevreden over de nieuwe school. Ik ge loof, dat de meeste familieleden op de paddestoelenvang6t zijn geweest. Zeg, Speenkruid, denk je eraan, dat je je opstel voor 15 October instuurt. Trekvogel, die vos op je brief papier keek me zoo argw anend aan, dat ik bang was voor slecht nieuws. Maar neen, het viel mee. Van jou krijg ik na tuurlijk een prachtig verhaal, vooral nu je een dag vrij hebt van school. Jul lie boffen daar flink mee. zeg. Ik hoop met je ruilrwenschen rekening te kun nen houden. Boefje blaast hoog van de toren. Hij schreeft heel trotsch: „Er waren deze week ook zulke makkelijke raad sels; in één oogopslag zag je ze." Ja, en hij heeft een peetje gelijk ook. Maar wacht maar Boefje, ik hoop je wel eens anders te hooren spreken! Je bent al vroeg op bezoek geweest in het Sport- fondsenbad en ik dank je nog wel voor je uiteenzetting. Je hebt je oogen goed de kost gegeven, kleine schelm. Ge groet. Shirley Temple, heeft eenigen tijd niet geschreven, maar toen ze een maal tijd had, heeft ze het goed gedaan ook! Je opstel heb ik bewaard in de aparte opstellenmap. Na 15 October be gin ik met de plaatsing van jullie pen- nevrucht. Ben jij ook benieuwd naar le uitslag, filmster? Je ruilwenschen heb ik genoteerd. Zwartkopje, schrijft me op olifan tenpapier dat ze. dertien jaar is en dus in het ongcluksjaar is. Die vergeetach tigheid leverde je anders maar een fijne peer op. Als je er nu maar geen spel letje van gaat maken, want dan geeft je moeder je vast wat anders Gelopf jij ook niet. kleine Zwartkop? Verder veel geluk hoor! A i n e, is eens echt in haar praat stoel gaan zitten, met veel genoegen heb ik haar aardige brief gelezen. Je stelt me voor een moeilijke vraag be treffende het lezen van de politiek. Po litiek kan niet leuk opgevat worden, zooals jij dat wilt. Ik kan me ook be grijpen, dat je het liever aan anderen overlaat en zelf de kinderkrant leest. Maar het moet momenteel een steunpi laar zijn voor je kennis voor het eind examen. Lees b.v. alleen in de krant het overzicht van den wereldtoestand, dat is alles overzichtelijk samengevat. Op den duur ga je er een heel klein beetje van begrijpen en dan interesseert het je zeker. Zeg, Ainée, je praat nu al over blij ven zitten. Dat is absoluut fout. Je kunt best overgaan met nog 11 maanden voor dc boeg. Aanpakken boor, anders heb je er later erg veel spijt van. Ver onderstel, dat je vriendinnen wel zou den overgaan en jij niet! Bopfje wordt misschien later ook wel eens geluk kig! Dat zal wel terechtkomen, Ainée. Denk deze week aan je opstel, hoor! Duinpicper heeft bijna gehuild, omdat haar geen middel aan de hand was gedaan om op school pret te ma ken. Ik zie haar al huilen, maar neen, ik geloof het niet erg. Eigenlijk moest je een flinke uitbrander hpbben, maar ie boft, dat ik een goed humeur heb. Welnu, doe het volgende. Leer een week lang al je werk keurig, zoodat je nummer één van de klas wordt. Dan lacht iedereen om je. maar jij lacht nok! Dat had je niet gedacht hè! Maar ik meen het echt Duinpieper, anders word ik verdrietig. Dus afgesproken! Naar dat opstel van jou ben ik nieuwsgierig, ook daarmede moet jc de kroon spannen. Dan lachen weer alle maal en krijg jij je verdiende loon. Dag Duinpicner. Noe wel hedankt voor »e groeten van Zonnetje. Vraag haar of /e me eens snoediè schrijft, ze was vroeger een van mijn trouwste nich ten. Stephanie stelt me teleur met haar afscheid, juist nu ik mijn oude uhriek weer in handen genomen heb. °odanks al je huiswerk, meen ik, dat ie yonr mij no - wel tien minuten over kunt hebben. Ik vind, dat je nog eens ~>vrr je besluit moet nadenken. Een irlit. rlie zon vlot ter pen is, mis ik. •^rlijk gezegd, niet graag....' Piccolo is ook een trouwe nicht, die ditmaal maar weinig schrijven kan, daar zij haar hand met korfballen ge wond heeft. Beterschap hoor! Ik zal eens kijken, in hoeverre ik je onder den ruilhandel helpen kan. Wildzang zal me den volgenden keer vertellen over Heintje Plezier. Weet je wat, beste nicht, stuur dat ver haal als opstel in, dan kan de heele fa milie ervan genieten. Dan ho r ik ook nog wel of jij in Leusden bij je vrien dinnetje veel plezier gehad hebt. Dat is afgesproken, Wildzang. F a anke heeft een bezoek aan de bosschen gebracht en daar een eek hoorntje op visite gehad. Het is net zooals je zegt, bij het eikels eten ge bruikt hij zijn mooie pluimstaart als leuning. Het zijn erg aardige dieren, ook al kunnen ze schadelijk zijn voor den vogelstand. Dc raadsels heb je goed opgelost, Famke. Robinson Crusoe, al weer een goede, oude bekende, waarmede ik weer eens rustig babbelen kan. Prettig te hooren. dat het op school zoo goed gaat. Vertel me eens, in welke klas je nu zit en wat je later gaat doen, neef. Ik zie wel, dat je nog altijd de kunst van raadsels oplossen verstaat. Bravo! B. Powell vond de raadsels ook te makkelijk. Dat zal ik in mijn ooren knoopen! Dat logboek ken ik, neef, het is heel interessant. Wat betreft die boe kensteunen. een beetje zwaarder zou den ze wel kunnen. Zooals je gelezen hebt, waarschijnlijk, heb ik de hulp van de familie ingeroepen voor postzegel etc. Daar kun jij dan ook van profitee red Je groeten breng ik graag over B. P. Gegroet en denk er aan, dat je brief 's Woensdags voor 3 uur bij mij moet zijn. Uit het eerste raadsel kwam Roer mond met de woorden: rem. moed, mond, roer en Rome. Het tweede raadsel leverde poppen kast op uit: pop. pen en ka6t. Ik kreeg goede oplossingen van: Wolf, Leergraag, Klaproos. Madeliefje. Paar debloem. Tompoes. Bruinvis, Speel graag, Bruinoogje, Trekvogel, Boefje, Poppenmoedertje, Speenkruid. Shirley Temple, Zwartkopje, Ainée, Duinpieper, Wildzang. Famke en B. Powell. De prijs werd dit/maal gewonnen door ons aller neefje Paarde bloem. Op de kruisjeelijnen komt de naam van een vogel. X X x X x X X 8 X X 1 vogel 2 egaal 3 plaats in Azië 4 muzieknoot 5 medeklinker Op de kruisjeelijnen komt de naam van een familielid. X i i i X a X a a a X a a X a a X X 1 familielid 2 in orde maken 3 verklaring •l bladwijzer 5 bekrompen, smal 6 dier 7 persoonlijk voornaamwoord 8 medeklinker De Wolf vraagt postzegels van België. Mevr. P.. voor u het oude recept: Droste* of Verkade-bonnen of -plaatjes, Joh. Strausz. nog altijd dezelfde enveloppe met dezelfde vraag om D.E.* punten, klokzeep-, Hillc- of boekenbon nen. Ik doe mijn best! Babbeltje wil graag Hille-bonnen hebben. d. V. komt in aanmerking voor een viertal Drostebonnen. S p e e 1 g r a a g, ik zal zien of ik boe kenbonnen of Lux voor je heb. Bruinoogje vraagt postzegels van Nederland en koloniën of een Droste- bon. Pinksterbloem wil graag post zegels van Nederland en koloniën. Trekvogel heeft postzegels van Nederland en koloniën. Droste of Ver- kade-bonnen gevraagd. Dik k ie en Pindaman moeten weer het oude recept: Sunlight-, Rinso- of Duifbonnen. Boefje spaart postzegels en Droste- bonnen. S h i r 1 ey Temple zou graag boe ken-, Standaard- of Ooster veen bónnen hebben. Zwartkopje vraagt Drostebonnen. Ainée spaart postzegels van Neder land en koloniën. Piccolo roept om D E.-punten, Hil* le-, Oosterveen- of boekenbonnen. De onbekende, die mij Bussank- bonnen en -plaatjes stuurde, dank ik hartelijk. B. Powell vraagt postzegels. De onbekende, die mij aan post" zegels hielp, breng ik dank. Traditiegetrouw worden jullie aJllë- maal wper itilgenoodigd Maandagmid dag na 3 uur de ruilbonnen te kómen halen. Verder de hartelijke groeten van OOM BOB-

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 14