HET CHINEESCH- IAPANSCH CONFLICT. DE SCHAAKMATCH EUWE-ALJECHIN De opbouw cVsr Nationale Fruittentoon- stelling in de Apollo hal te Amsterdam, welke georganiseerd wordt door de Ned. Pomologi'sche Vereeniging en tot 9 October geopend blijit Jhr. W. F. van Lennep, wiens benoe ming tot Nederlandsch gezant in de Unie van Zuid-Afrika bmnnenkort te verwachten is De Frans Halstentoonstelling te Haarlem, die duizenden bezoekers trok, Is gesloten. De directeur van het Frans Halsmuseum, de heer G. D. Gratama, ziet toe bij het inpakken der schilderijen De strijd in China. In een loopgraaf nabij Shanghai trachten Chineesche soldaten door middel van handgranaten Generaal Dawes, wiens naam beroemd werd door een Japanschen aanval al te slaan fet Dawes plan, is in Parijs aangekomen. - Een hartelijke verwelkoming op het station baint-Lazare in de Fransche hoofdstad De suikercampagne te Halfweg is weer begonnen. De eerste bieten zendingen worden per vrachtauto aangevoerd De beide schaakmeesters dr. Max Euwe (links) en dr. Aljechin tijdens de eerste partij van de match om den wereldtitel, welke Dinsdag avond in den Haagschen Dierentuin werd gespeeld Nederlandsche magistraten in Frankrijk De burgemeesters van Amsterdam. Den Haag. Rotterdam en Utrecht bij hun aankomst te Parijs voor het officieel bezoek aan de Wereldtentoonstelling Het Chineesch-Japansch conflict. - Vice-admiraal Kiyeshl Hasegawa, de commandant der derde Japansche vloot voor Sjanghai, bestudeert de situatie van boord van zijn admiraals-schip Enthousiaste schaak-liefheb bers volgen op hun eigen bor den de eerste partij van de match tusschen dr. Max Euwe en dr. Aljechin Engelsche luchtafweer-divisies hielden deze week te Londen uit gebreide demonstraties. Een der moderne apparaten wordl .in stelling" gebracht

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 8