VREEMDELINGENWET EN EVANGELIE Feestavond der „A.M.J.O." PRACHT'S RADIO Visschersnood en slechte melk Dameshoeden WjodAMürmfcqdam Heden zijn geëtaleerd Herfst- en Winter- schoenen bij Jac. Kroes Propagandaavond der E.H.B.O. DIRECTEUR VAN KINDERZORG dqsmda RADIO PRACHT'S OPSTELWEDSTRIJD Chr. Jongemannen Vereeniging JUBILEUM VAN K. GRAMSMA 2e BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DONDERDAG 7 OCTOBER 193 KANTONGERECHT Een bakker, die beroeps-zondaar was en een hond, die zijn baas herkende Een geval van meineed? s Een overtreding van de vrëem- delingenwet betrof hedenmorgen voor het kantongerecht het vol gende. Er was hier in de stad door een per soon van Duitsche nationaliteit gecol porteerd met godsdienstige lectuur in boek- en tractaatvorm, welke tegen den kostprijs aangeboden werd. Als verdachte kwam voor de op drachtgever. Deze ontkende in die func tie den Duitscher daartoe opdracht ge geven te hebben. Zij waren beide medewerkers van de evangelieverkondiging. Hij gaf alleen aanwijzingen betreffende bepaalde stre ken. waar deze verkondiging plaats moest hebben. Getuige was alzoo dien dag op eigen initiatief naar Amersfoort gegaan. Kantonrechter: „U heeft gezegd welke provincie hem toegewezen is." Verdachte: „Het werk is niet opge dragen door mij, maar door God." Hierna werd de getuige gehoord, die verklaarde de geestelijke broeder van verdachte te zijn; hij stond als één van Jehova's getuigen. Het O.M., waargenomen door mr. Klein, merkte op, dat het gerecht in de eerste plaats interesse had voor de aardsche dingen. Het wilde daarom we ten. of getuige zich voor instructies wendde tot verdachte. Getuige antwoordde bevestigend. O.M.: „Daar gaat het mij om in dit geval. Verdachte doet dezen arbeid in aardschen zin verrichten." De eisch luidde f 6 subs. 2 dagen. Verdachte meende, dat hij niet onder de vreemdelingenwet viel. Hij was die naar God's en geen werkgever. Er was geen sprake van gezagsverhouding tus- schen hem en getuige. De kantonrechter zal over 8 dagen uitspraak doen. Visschersnood De Spakenburger had met een onver licht vaartuig op het IJsselmeer geva ren en een kuilnet te water gebracht. De man gaf beide overtredingen toe. Hij had geen verlichting gevoerd om dat hij bang was voor inspectie. Maar door zijn handelwijze had hij niemand benadeeld. Het O.M. dacht er anders over en zeide, dat hij daardoor de staat bena deelde en hen, die wel voor het visc'h- recht ter plaatse betaald hadden. De Spakenburger schetste toen zijn huiselijke omstandigheden. Hij liep als geboren visscher doelloos op de wal rond met 7.50 steun in de week. Zijn vrouw en twee kinderen leden honger. Op het oogenblik kon hij heelemaal niet meer visschen. Dat hem dat zwaar viel, moest ieder begrijpen. Daarom had hij het nog eens geprobeerd een stuk brood te verdienen met bovengenoemd gevol Geld om de boetes te betalen, had hij niet. De uitspraak luidde: 2 x 4 subs. 2x1 dag en 4 subs. 1 dag resp. voor het visschen zonder vergunning met kuilnet en varen zonder licht. Slechte praktijken Verdachte was leerlingmachinist al hier en had zich in de vroege ochtend uren in de omgeving van de Stomperd op verboden grond opgehouden. Twee agenten in burger hadden hem daar aangetroffen en naar zijn naam ge vraagd. Herhaaldelijk waarschuwden ze hem om geen valschen naam op te geven. Tenslotte had de man, bang ge worden, zijn juisten naam genoemd. Van de directie der Ned. Spoorwe gen had hij reeds een berisping voor zijn gedrag gehad, reden waarom hij clementie inriep. De kantonrechter liet de slechte praktijken, die hij uitgeoefend had baiten beschouwing en veroordeelde hem voor het loopen op verboden grond tot f 6 en voor het opgeven van een valschen naam tot 4. Slechte melk Een melkventer van den Lageweg had melk in voorraad gehad, welke bij controle vuil bleek te zijn. Hij kon daar niets aan doen, aldus verdachte, want de melk was wel degelijk goed gezeefd. Die verontschuldiging ging niet op. Het vonnis werd f 20 subs. 10 dagen. Een collega had melk rondgebracht waarvan het vetgehalte procentsgewij ze te laag was. Verdachte wierp den kantonrechter nonchalant een orief toe, waaruit zou moeten blijken, dat hij van goeden wille en buiten zijn toedoen in overtre ding geweest was. Het werd echter f 30 subs. 10 dagen. Verder was er onder Voort huizen een slager, die ham verkocht had, vvelke niet voorzien was van een keurings- stempel. Ondanks zijn betooz. werd zijn te goeder trouw zijn niet aangenomen en hoorde hij zich veroordeelen tot 2." boete subs. 10 dagen hechtenis. Een duur hammetjel Hond kende zijn baas. Met zijn tweeën hadden ze 5 uur Ts ochtends onder Maarn op verboden grond geloopen en wel op stroopjacht Toen de jachtopzieners bij hen kwa men, verscheen ook een hond ter plaat se. Die hond had verdachte reeds lang aan een anderen strooper verkocht, die daar eiken nacht „werkte", en nu zijn roegeren baas herkende. Dus had hij een dubbel pfoces-verhaal gekregen, ant de verbalisanten meenden, dat de hond bij hem hoorde. Dat meende de kantonrechter ook en dus kregen beide twee veroordeelingen .1. f 20 subs. 10 dagen en 2 subs. 1 dag voor het loopen op verboden grond. Geen heroepszondaar Hij was bakker en had versch brood erkocht buiten den vastgestelden tijd. Met trots verklaarde hij reeds 14 jaar het bakkersbedrijf te zijn en drie maal terecht gestaan te hebben. Kantonrechter: Wat bedoelt U daar mede? Zeker, dat het nu zoo langza merhand tijd is om met dergelijke over tredingen op te houden!" Bakker: „Ik bedoel, dat ik geen be- roepszondaar ben." 3 subs. 1 dag luidde de uitspraak. Voorteeken! Een lange jongeman had onder de Lage Vuursche met een gummistok ge loopen, waarmede hij in overtreding was van de wapenwet. Hij deed dat, omdat men hem al eens aangevallen had in het bosch. Dat hij in overtreding was, wist hij niet, want hij had de wapenstok van iemand met een politie-diploma gekre gen en deze had gezegd, dat hij hem rustig dragen mocht. Kantonrechter: „Dan zal die iemand wel zakken voor zijn examen, als hij dat zoo denkt." 10 subs. 6 dagen was de uitspraak. Meineed? Een poelier hier ter stede had ein le vorig jaar werk verricht voor zijn zwager. Hij verklaarde hedenmorgen geen cent daarvoor ontvangen te heb ben. Tegen den ambtenaar van den Raad van Arbeid, die de loonlijsten van den werkgever controleerde, had hij echter gezegd, dat hij f 4 per dag bij zijn zwager verdiende. Nu ontkende hij dit ten eenenmale en zeide, dat zijn gezin in ruil voor dat werk onderhoud had. De ambtenaar van den Raad van Ar beid werd gehoord en deze las voor, hetgeen verdachte gezegd had en dat ook klopte met wat bij de steun verlee ning opgeteckend was. De kantonrechter wees getuige op het gevaar van meineed. Hierop werd de zaak uitgesteld en na de zitting behandeld. Getuige gaf toen toe, dat hij gewerkt had in dat tijdvak en dat de vrouwen het finantiëele gedeelte regelden. Bij de steunverleening had hij gezegd, dat hij voor geld, 4 per dag, werkte, maar dat had hij niet gezegd tegen den ambtenaar. Getuige bleef bij deze verklaring, daarbij heel goed wetende, dat zijn zwager er kend had, dat hij voor geld bij hem gewerkt had, om uit de nood gehol pen te worden, daar hij anders geen water en brood voor zijn gezin had. DAMES, U weet het toch, wat het beteekent als men een hoed moet koopen of laten vermaken. Wij verkoopen U alleen een hoed die U staat, welke Uw eigen por- soonlijkheld weergeeft. Mocht U dat gene niet vinden wat U zoekt, U vindt het bij ons, of wij bestellen of maken het voor U. Probeert U het eens. U zult evenals andere dames die met onze zaak hebben kennis gemaakt zeer te vreden zijn. Ook onze prijzen werken daartoe mede. WESTSINGEL 21 AMERSFOORT. LANGESTRAAT 78 - TELEF. 840 Deze verklaringen zijn in bijzijn van den ambtenaar opgeteekend en vervol gens door getuige onderteekend. De zaak zal verder onderzocht wor den. Zware straf De bestuurder van een auto, die onder Voorthuizén een aanrijding veroorzaakt had en onder invloed van drank, drie gazen bier verkeer de. werd veroordeeld tot 2 weken hechtenis en 2 jaar ontzegging van rijbevoegdheid en bovendien 10 subs. 5 dagen voor het veroorzaken van de aanrijding. Verdachte was reeds eerder voor een dergelijk geval door de recht bank te Utrecht tot 1 week hechte nis veroordeeld. De heer J. H. Swart benoemd Met ingang van heden is benoemd tot directeur van „Kinderzorg" de heer J. H. Swart, voorheen ver bonden als ad junct-directeur aan deze inrich ting. De heer Swart is vanaf April 1935 aan Kinder zorg verbonden en was voorheen werkzaam in Nederlandsch- Indië, waar hij langen tijd directeur is geweest van een tehuis voor Chineeeche jongens. Eveneens was de heer Swart verbonden aan het gevangeniswezen in Indië. air v a j. H. SWART OPSTELLENWEDSTRIJD Dit nieuwtje voor onze stad blijkt wel de belangstelling te hebben van de jeugd, althans van de oudste toegelaten groep van 1315 jaar. Maar onder de jongeren van 9—11 en van 11—13 jaar is de belangstelling iets minder. Dat komt waarschijnlijk, omdat die jongeren mee- nen: Wij hebben toch geen kans. Dat is om twee redenen fout gedacht. Ten eer ste zijn er prijzen voor alle drie groe pen apart. Maar ten tweede, en dit is veel belangrijker: in alle drie groepen moeien de opstellen niet aan bepaalde eiscnen voldoen. De beste opstellen wor den bekroond, ook al zijn ze niet in alle opzichten uitmuntend. Nog eenige formulieren zijn in Pracht- Radiohandel te verkrijgen. Het opstel kan nog net vóór Maandagavond inge leverd zijn. WAARSCHUWING Gistermiddag is in plantsoen West een jongen, die met een zelf gemaakt ..autotje" d.w.z. 4 wielen en een plank rondreed, aangereden door een met paard bespannen voertuig. De jon gen kreeg een wonde aan een der bee- nen en is op het politiebureau verbon den. Een waarschuwing is hier voor de zoo- veelste maal op haar plaats aan de ouders, wier kinderen op drukke wegen spelen met rolschaatsen, autopeds, auto- tjes etc. De heer A. Overduin hield in Concordia een pro- paganda-rede De plaatselijke afdeeling der Jon gere Middenstanders heeft gisteren in Concordia een propaganda-feest- avond gehouden, waarvoor veel be langstelling bestond. De heer D. Zoetmulder, voor zitter der A.M.J.O., 6prak ruim negen uur een welkomstwoord, waarbij hij zich in het bijzonder richtte tot het be stuur der vereeniging „Handel en Nij verheid" en de zusterafdeelingen uit Baarn en Zeist. Dank bracht spreker aan hen, die prijzen voor dezen avond beschikbaar wilden stellen. De conférencier, de heer T. van Ooik, kondisde vervolgens het A.M.J.O.-lied aan, dat door mej. C. Zoetmulder voor gezongen werd, met refreinzang van da aanwezigen. Hierna hield de voorzitter van het Jeugdbestuur van den K.N.M.B., de heer A. Overduin, een propaganda rede. Spreker wees op de buitengewoon moeilijke omstandigheden voor de mid denstanders. Onder deze slechte con junctuur heeft niet alleen de midden stander geleden, maar ook de arbeider en de industrièel. Nochtans behoeft men niet te wanhopen, wanneer men maar organisatorisch te werk gaat. Aan dat laatste ontbreekt echter nog veel. want de middenstander is van oudsher gewend op zichzelf te arbeiden. Een veertig jaar geleden kwam daarin ver andering, maar het bleef moeilijk hem te wijzen op het nut en belang van het organisatiewezen, dat geldelijke offers vraagt. Spreker schetste het doel van organi satie en wees er op, dat de middenstand onze maatschappij onmisbaar i6. Daarom moet de maatschappij in de eerste plaats op de juiste wijze door den middenstand bediend worden. Men dient te strijden voor het algemeene recht van dezen stand als compacte massa. Het is goed, dat de regeering gewezen wordt op onrechtmatige con currentie van de zijde van het groot bedrijf. Wat de toekomst van den midden 6tand betreft, deze ligt. volgens 6preker in handen der A.M..T.O. Haar doel is algemeene ontwikkeling en het op d hoogte brengen met problemen dezer tijd van de jeugd. Het cultureele peil der jongeren moet verhoogd worden. Spreker wil het niet laten bij een op somming van practische zijde, maar ook wijzen op het idealisme, waardoor de middenstander gedragen moet worden. Namens het jeugdbestuur wenschte hij de A.M.J.O.-Amersfoort kracht toe voor de toekomst. Na dit officiëele gedeelte, werd de avond verder gezellig doorgebracht met voordracht, tooneel, zang, telepathie etc. Het 6lot werd dansen met attracties ondsr leiding van den heer Kost, waar bij muzikale medewerking verleend werd door „The Harlem Rovers". Met al een avond, die aan haar twee ledig doel ten volle beantwoordde. Groote belangstelling in „De Valk" voor de film van het Oranjekruis De magische kracht der vier lét ters E.H.B.O. bleek gisteravond over duidelijk. De volle zaal in de Valk bewees, dat er voor het sympathieke werk dezer ijverige vereeniging veel belangstelling is. Niet alleen Amors- foorlers waren het, die de demon stratieve film van het Oranjekruis kwamen zien, ook de omliggende ge meenten leverden een belangrijk contingent toeschouwers. Wegens verhindering van dr. v. Nieu- wenhuysen sprak zijn collega dr. Kok een kort openingswoord, waarin hij wees op het leerzame van deze film, ooral voor de E.II.B.O.-leden, die een practischen cursus hadden gévolgd. De film begon met algemeene stoor nissen, zooals flauwvallen en wat daar bij moet gebeuren met een hulpverlee ning; vooral beginnen met het hoofd laag en opzij te leggen, terwijl de bee- nen hoog gehouden worden. Hoe een drenkeling, die te lang in het water was, behandeld moet worden, is wel be kend. maar hier zagen we nog eens duidelijk, wat er met zulk een slacht offer gebeuren moet. De drie zeer ver schillende methoden van kunstmatige ademhaling (Silvester, Schafer en van Hasselt) waren zeer interessant. Daar na werd uitvoerig het belangrijke van de verbandleer gedemonstreerd: snel- verbanden, hoofd- en zwachtelverban- den om de ledematen, waarbij een ge deelte vertraagde film buitengewoon duidelijk was. Voor de pauze sprak de heer v. d. Woerd een propagandistisch woord, waarin hij wees op de noodzakelijkheid van het volgpn van een cursus en het daarna te blijven oefenen, om nuttig werkzaam te kunnen zijn ten dienste van onzen evenmensch. Spr. wees er nog op, dat E.H.B.O. op verschillende punten in de stad ver- bandtrommels heeft geplaatst. Na de pauze werd do film „afge maakt" met slagaderlijke bloedingen, fracturen en ten slotte het vervoer van verschillende verongelukten. Bij een goede toepassing der Eerste Hulp kun nen vele slachtoffers van ongevallen, ook al is hun toestand soms oogenschijnlijk hopeloos, toch nog gered worden. Het doel van dezen goed geslaagden film- ond was. dat aan te toonen en daarin is men in alle opzichten geslaagd. Deze propaganda-avond zal gunstige resulta ten hebben. BEDRIJFSLEVEN Heropening slagerij Heden is heropend Vink's model-slage. rij v.h. B. Zeggelaar, Puntenbürgerlaan 9092, hoek G. v. Stellingwerfstraat Door het leveren van alleen le kwaliteit Hund-, Kalfs- en Varkensvleesch zal de heer Vink, die bekend staat als een ge degen zakenman, trachten het vertrou wen te winnen. Wij verwijzen naar de advertentie in ons blad van gisteren. Natuurlijk was er veel belangstelling en bloemen ontbra ken niet. VOORBEREIDEND ONDERWIJS Op 19 October houdt mevrouw Rie- mens-Reurslag in Sierkunst een lezing over „De bet eekenis van het Voorberei dend Onderwijs". OVERTREDING IJKWET Door de politie is tegen 5 winkeliers proces-verbaal opgemaakt wegens over treding van de ijkwet. De niet geijkte maten en gewichten zijn in beslag ge nomen. WIS- EN NATUURKUNDE Voor het candidaatsexamen Wis- en Natuurkunde te Amsterdam slaagde onze oud-stadgenoote mej. J. Hylkema. ALLES ONTBRAKI Een rijwielhandelaar van den Soester- weg liep in de armen van de politie met een motorrijtuig, waaraan het volgende ontbrak: rijbewijs, nummerbewijs, num merplaat, remmen, spiegel, hoorn, we- genbelastingkaart, etc., kortom, wat men maal wil... Een duur grapje! BURGERLIJKE STAND 7 October GEBOREN: Wijnanda Catharina Fran- cina, dochter van J. G. Schipper en F. Spierenburg. OVERLEDEN: Antje van Bogerijen, G5 jr. echteenoote van Johannes van Ke ken; Wilhelmina Carolina Peet, 68 j. ongehuwd. ONDERTROUWD: Jhr. H. P Boddaert en P. Blus6é van Oud Alblas; A. Ste- gink en M. van Wakeren; Ph. v. d. Beek en A. Riio: J. Wijnands en J. H. Troost; G A. van Zweeden en A. E. van Sloo- ten; A. van Es en A. H. Kat; E. van Drie en A. Vinke. GEHUWD: H. van 't Hof en E. Zwart. FRUIT- EN GROENTENVEILING 6 October Valappelen 2—7 et., witte druiven 14 15 ct., druiven 912 ct., tomaten 2128 ct., lemoenappel 7—9 ct., bellefleur 7—11 ct., goudreinet 10—12 ct., sterappel 11— 15 ct., legipont 1719 ct., oranje reinet 89 ct., notarisappel 8—10 ct., confe rence 1517 ct., graham 811 ct.. herzo ein Elsa 915 ct., maagdeperen 8—9 ct., ijsbout 56 ct., gicssen wildeman 78 ct., groninger kroon 89 ct., bloemé 7—8 ct., snijboonen 27—31 ct., ananas- reinet 1112 ct. Spinazie 58 ct., pronkers 37 ct., postelein 7—8 ct., spercieboonen 817 ct., bieten 1631 ct., wortelen 21—25 ct., bloemkool 913 ct., chin, kool 2039 ct., roode kool 2876 ct., groene kool 15—40 ct., gele kool 4143 ct., witte kool 6169 ct.. sla 612 ct., andijvie 7—12 ct., prei 8—11 ct., wortelen 34 ct.. komkommers 1533 ct., knolseldc- ry 20—25 ct., peterselie 59 ct., selderij 7—11 ct. Grand ThéAtre. Van Vrijdag 1 t.m. Woensdag 6 October vertoóning van de film „Maytime." Zondag rtonrlonnond 1 45 4.— 6.15 en 8.30 uur. (Laatste voorstellingV Avondvoorstelling overige dagen 810 uur n m. Wnpnsdag en 7aterdae 2 30 matlnée City Théater. Op 5, 6 en 7 Octiher vertooning van de film „Als een vrouw kwam." Zondag 1.45. 4 uur. 615 en 8 30 uur. (DoorloopendV Aanvang laat ste vooretelline 8.30 uur Zaterdag 6.15 en 8 30 uur. Overige dagen 810 uur. Zaterdag en Woensdag mr»Kr.A« "O uur. MniMm Fléhite. We9tsingel. Vondeltentoonstelling van 6 t.m. 30 October. Opening 6 Oct. 2 uur n.m. Geopend dagel. van 10-^12 en 14 uur, uitgezonderd dee Zondags. 'eZaterdage 19—12 en 1.39—3 uur. (Stadgenooten hebben 's Zaterdags •'riten toen"»- Theosofische Bibliotheek. •<- Ge- houw Theosofische Vp-eenlging, Re- gentesselaan. lederen dag van 68 uur. Sterhuis Beeken«rt.laan 6. Iedere avond geopend en Zondagsmiddags voor alle meisjes. R.-K. Leeszaal, Nieuwstraat 24. Filiaal uitleen-bibliotheek: Edison- straat 35. Openbare Leeszaal met Jeugdlees zaal, Muurhuizen 9. Glldehuls A.K.G, tJo. Zuidsingel 16. Najaarstentoonstelling van 231 October, van schilderijen, bouw kunst en kunstnijverheid, dag. van 19—17 uur. Woensdag en Zaterdag van 25 uur demonstratie weven door mevr. Dien Materman. Toonzaal Sierkunst Zomerten- toonstelling. WerkeD van o.a. Ma- chiel Brandenburg, Louie Cardi- naale, Albert Fiks. Louis SchrikkeL 2 t.m. 24 October. Sierkunst, Ten toonstelling van schilderijen door Antoinette van Hoytema. 3 uur non, Zaterdag opening. 412 October. De Valk. Tentoon stelling „Hoe teekent het kind in Indië?" 9—5 en 819 uur n.m. Woensdagavond en Zondag gesloten. Concordia. Thaedemonstraties door Theeburcau Amsterdam. 7 Oct. v.ra. 10.39 en n.m. 8 uur. 8 Oct. v.m. 19.30, n.m. 2.30 en 8 uur, 13 Oct. v.m. 10.30 uur. 14 Oct. v.m. 10.30 en n.m. 2.30 uur, 15 Oct. v.m. 10.30 en n.m. 8 uur. 7 October. Grand Théètre. Het Schouwspel. Gezelschap Saalborn Parser. 8 uur. 7 October. Monopole. Ver. v. Paedagogiek. Dr. M. J. Langeveld uit Baarn, spreekt over: „De paeda- gogische psychologie, haar taak en stand van ontwikkeling." 8 uur n.m. 9 October. Amicitia. Bridge-con- cours Sociteit Amicitia. 8 uur. 10 October. Monopole. Joodsche Ver. „Nut en Genoegen." Cyclus op- perabbijn J. Tal uit Utrecht„Ver leden, Heden en Toekoihst, van Jood6ch standpunt (bezien." 8 uur n.m. BAARN 22 Sept. t.m. 12 Oct. Tentoonstel ling van Japansche houtsneden in het Baarnsch Lyceum. Dagel. van 10 tot Zondags van 130 tot 4 uur. UTRECHT 11 t.m. 17 October. Tivoli. Bouw meesterrevue „Knal." 8 uur. Morgen wordt de étalage ont- ruifnd, dan kortien de prijzen er in en ik wod, als jullie ze zien en je doet nog niet mee, dat je naar huis rent En dehkt aan het formulier, kuilt afhalen. We hebben nog dat je bij onè voor 1 cént een pakje er van liggen. Kom maar vlug naar Langestraat 131 Telef. 2301 Opening van nieuw vergader lokaal aan de Tollius- straat Men schrijft ons: Dinsdagavond vond de opening plaats van het nieuwe vergaderlokaal der A.C. J.M.V., gevestigd aan de J. Tollius- straat la. De heer van Runt richtte zich, als voorzitter, tot alle aanwezigen en heet te hen van harte welkom. Na een overzicht van de vereeniging jaren te hebben gegeven, verkfaarde hij deze nieuwe zaal voor geopend. Hierna nam de heer De Groot het woord. Hij gaf eenige wenken betreffen de de komende vereenigingsperiode Na de pauze, waarin den aanwezigen een kopje thee werd geserveerd, begon men met het tweede gedeelte van den openingsavond. Allereerst werd het bestuur der A.C. J.M.V. namens de knapenvereeniging en de leden der Jongemannenvereeni ging een waterstel en een nieuwe lesse naar aangeboden. Daarna kregen de jongeren zelf het woord. Er waren verschillenden, die hun uiterste best hadden gedaan orn dezen avond met voordracht, zang en muziek gezellig te mal.en. Het was omstreeks elf uur toen men nadat de heer De Groot met dankze.' ging had geëindigd, huiswaarts keerde. Rest ons nog te vermelden, dat ook de onderafdeeling der A.C.J.M.V., de .meis- jesvereeniging „Lydia" in zeer grooten getale aanwezig was. De Wiener Sdngerknaben zingen as. Dinsdag in de Markthal. We zien ze hierboven gecostumeerd voor een van hun kleine zangspelen Door stationschef gehuldigd i.v.m. zijn 25-jarigen dienst bij de Spoorwegen Hedenmorgen heeft op het bureau van den stationschef de huldiging plaats gehad van den hoofd-conduc- teur, den heer K. Gramsma, die vandaag den dag herdenkt, waarop hij vóór 25 jaren in dienst trad bij de Nederlandsche Spoorwegen. De chef, de heer Hout m a n, sprak den jubilaris die met vele collega's het overige personeel, alsmede enkele sous-chefs van het station ten bureele aanwezig waren met enkele sympa thieke woorden toe en complimenteerde hem namens de directie met dit heuglij ke feit. Spreker liet deze wenschen der directie vergezeld gaan van een oorkon de en een enveloppe met inhoud. De heer Houtman memoreerde in kor te trekken de goede verstandhouding, die er op het station heerschte en hoopte, dat deze ook in de toekomst zoo zou blij ven, hetgeen den dienst ten goede zou komen. De heer Houtman zeide, dat hij den jubilaris reeds van vroeger kende en wel uit Enschede en verheugde zich er over nu hij zijn jubileum de oorkon de te mogen overhandigen. Namens het personeel van het station Amersfoort werd de jubilaris een electri- sche kroon aangeboden, alsmede een schitterend bouquet bloemen. Met enkele hartelnke woorden dankte de heer Gramsma den chef voor zijn sympathieke woorden en verzocht hern den dank over te brengen aan de direc tie der Spoorwegen. Ook de overige aanwezigen dankte spreker voor hét stoffelijk blijk van hul de en hoopte, dat het hem gegeven mocht ziin nog tal van jaren met hen samen te werken, zooals dit tot. dusver was geschied. AMERSFOORTSCHE KUNSTKRING Op 14 October a.s. zal mevr. Top n RhijnNaeff voor den Amersfoortsr' Kunstkring in het Gildehuis een 1p~ - houden met tót onderwerp: „Leze schrijven." AUTOMARKT Op de automarkt alhier werden gis- teravond 238 wagens aangevoerd.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 5