De jaarlljksche 8 October feesten te Alkmaar werden Vrijdag ingezet met een kinderoptocht, die veel belangstelling trok. Een tweetal foto's van het aardig geheel Als de kachel gezet wordt, Is de zomer achter den rug en staat de winter weer voor de deur. De verwarmingsapparaten ondergaan een laatste in- inspectie De 31ste Internationale automobieltentoonstelling in het Grand Palais te Parijs is geopend. In grooten getale komen wagens van het meest uiteenloopende genre de bezoekers brengen (Een lekkernij. In het voormalig politie bureau te Alkmaar is door het Natuur historisch Museum een tentoonstelling van paddenstoelen en herfstvruchten geopend. Een bekoorlijke bezoekster neemt een proefje De verovering van het Baskenland door de Spaansche nationalisten. Baskische vluchtelingen te Bayonne bijeen voor de terugbrenging naar hun land De nieuwbenoemde Belgische gezant, baron Herry (rechts), bracht Vrijdag me zijn echtgenoote een onofficieel bezoek aan de Residentie, waar hij zijn toe komstige standplaats verkende In stelling achter boom stammen. Leerlingen van het Engelsche Eton-college In actie tijdens den tra- ditioneelen .velddag", welke wederom gehouden is Hef paard van Troje In den optocht, die Vrijdag ter gelegenheid van de 8 October-feesten door Alkmaar's straten trok. De stoet bij het paeseeren van het bekende Waaggebouw Gasmaskers vóór 111 De recruten van de Engelsche genie troepen ontvangen te Chatham speciaal onderricht In het gebruiken van oxygeen-maskers bij hun arbeid tijdens even- tueele gas-aanvallen Van Alkmaar begint de victorie. De traditioneele plechtigheid bij het Victoriebeeld ter gelegenheid van de 8 October-feesten ontbrak niet op het programma

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 6