A.M.H.C. DOET HET GOED EERSTE ZEGE VOOR H.V.C. Fine geopereerd 4-1 ZEGE OP HOLLAND ZEEBURGIA MET 2-0 GEKLOPT Tweede helft beslissend De Engelsche league TOPSCORE VAN 22-0 Negen punten behaald Victoria kreeg het niet cadeau Kampong's eerste overwinning Competitiestanden Amersfoort I wint van Excelsior II UIT DEN U.P.V.B. 2e BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD MAANDAG 11 OCTOBER 1937 VOETBAL Rpïds na een halve minuut namen de H.V.C.'ers door middel van Appeldoorn de leiding TEN koste van Zeeburgia heeft H.V.C., na achtereenvolgens tweemaal verloren en éénmaal ge lijk te hebben gespeeld, gisteren haar eerste overwinning in de tweede klasse geboekt. Met recht verheugen wij ons hierover, omdat de overwinning behaald werd op een ploeg, welke tot één der sterk- sten in deze klasse beschouwd moet. worden. Maar nog meer ver heugen wij ons over deze zege, omdat zij volkomen verdiend was. Mogelijk dat de Amsterdammers een tegenpunt verdienden, doch het maken hiervan bleken zij niet machtig te zijn. In het veld deden de gasten meer malen verdienstelijk werk, dat des te meer in het oog liep, omdat zij direct na den aftrap al een achterstand had den in te loopen, doch desondanks viel er geen spoor van ontmoediging in hun spel re bespeuren. Het klopte per fect bij Zeeburgia, de middenlinie zat „fijn" achter haar voorhoede, zoodat men feitelijk ieder oogenblik den ge lijkmaker kon verwachten. Qua spel zou zij dezen ook verdiend hebben, indien zij haar veldmeerderhcid in winst had kunnen omzetten. De H.V.C. achterhoe de, welke na het doelpunt van Appel doorn, dat reeds na een halve minuut 6pelens werd gescoord,"zeer soepel en gemakkelijk speelde, verijdelde iedere poging hiertoe. Moeilijk werd het haar niet gemaakt omdat in de eerste plaats Zeeburgia het spel te kort hield om v. d. Pol en Heitman te passeeren, maar in de tweede plaats ook, omdat de midden- linie paraat was. Het plaatsen mag van het drietal zwak geweest zijn. daarentegen deden Weiter, Brandsen en v. d. Linde defensief zeer nuttig werk. H.V.C.'s minderheid in het veld was louter een gevolg van het slechte plaatsen. Emo en ook in zekere mate Appeldoorn trachtten door een positie te kiezen vlak bij de middenlinie dit euvel op te heffen, doch ook zij moes ten toezien, dat Zeeburgia geleidelijk terrein won. Voor de H.V C.-spclers was het doelpunt natuurlijk een moree- len steun. En dit zal wel de oorzaak geweest zijn, dat de verdediging zoo lang stand hield. Tactisch was het van Zeeburgia gezien om H.V.C. niet in te sluiten. Daarvoor waren de aanvallen van H.V.C, te gevaarlijk. H.V.C.'s lin kervleugel kreeg rijkelijk veel te doen, wat achteraf bezien misschien jammer was, daar Lijnsveld in het begin er meer van terecht gebracht zou hebben, dan tegen het einde toen hij uitge speeld raakte. Wasink toonde ook nu, dat hij een fractie van een seconde te laat was Tegen dat de rust aanbrak, gelukte het H.V.C. meer agressief op te treden. Zeeburgia moest haar veld- meerderheid geheel prijs geven. Brandsen, die een stuk beter speelde dan de vorige weck. gaf het goede voorbeeld. Emo, handig en snel als hij was, zag men vooral, kortom H.V.C- was bezig het spel van Zeeburgia, dat als kijkspel attractief was, te verbrok kelen. De tijd voor de rust was te kort, om direct, al succes te kunnen melden, al had van Reden uit een cornerbal bijna een tweede doelpunt gescoord. H.V.C. was sterker Evenals het begin van de eerste helft, was het Zeeburgia, dat het initiatief nam om H.V.C. terug te dringen. Wel speelde zij een goed positie-spel, doch H.V.C's spel dat ver boven het vertoonde van uit do eerste helft stond, maakte ook hier resoluut een einde aan. Zeeburgia, dat. weliswaar nog eon corner forceerde, raakte niettemin uit haar evenwicht geslagen, dat grooteren omvang aannam, toen Appeldoorn, na handig spel van Emo, met een onge meen fraai schot H.V.C.'s score op 2—0 bracht. Wij konden nu een vergelijking ma ken tusschcn de verdedigingen. Im mers nu stond de defensie van Zee burgia voor dpzelfde taak welke H.V.C's achterhoede in de eerste helft had te SCHAKF\ Euwe krijgt voor iedere partij een anderen secondant AMSTERDAM, 9 October De Ame- rlkaansche grootmeester Rueben Fine. de secondant van dr. Euwe. tijdens de revanchematch om het wereldkampioen schap schaken, moest vanmiddag tegen 5 Uur plotseling naar het Centraal Is raëlitisch Ziekenhuis te Amsterdam worden vervoord, waar hii onmiddellijk aan den blindedarm moest worden ge opereerd. Zijn toestand is naar om standigheden redelijk wel. Het EuweAljechin comité heeft nu in overleg met den wereldkampioen, he sloten voor iedere partii een anderen secondant voor dr. Euwe aan te wijzen, zoolang Fine nog deze functie niet zal kunnen bekleeden. Als secondanten zul len voornamelijk leden van het Euwe— Aljechin-comité optreden. vervullen. Glansrijk viel deze in het voordeel der thuisclub uit. Het scheel de maar bitter weinig of H.V.C. had haar voorsprong vergroot, toen Was- sink in het leege doel schoot, doch juist op tijd trapte één der backs het leder uit het doel. Tegen het einde deed Zeeburgia nog enkele krachtige pogin gen de bekende eer te reden. Doelman IJzendoorn, die tijdens den wedstrijd voor geen moeilijke problemen werd gesteld, liet zioh niet passeeren, terwijl van Reden na een fout van Schalkwijk een kans kreeg, welke hij naast schoot- Zoo won H.V.C. haar eersten wedstrijd, welke op de juiste wijze geleid werd door den heer Aarsen. Er werd zeer fair gespeeld, wat prettig aandeed. Deze overwinning is voor H.V.C. van het grootste belang en zal voor de spe lers een aansparing zijn om den ko menden zwaren wedstrijd met vertrou wen tegemoet te zien. Zeeburgia 6telde ons wat teleur. Wij hadden meer van haar verwacht. De voorhoede lijkt ons het sterkste deel der ploeg met van Leeuwen en Daal- man als- uitblinkers. Ook de halflinie heeft een goede opvatting van haar taak- Het minst sterke deel vonden wij. uitgezonderd den doelman, de achter hoede. Als wij bij H.V.C. een uitblin ker moeten noemen is dat Emo, die weer op voortreffelijke wijze heeft ge speeld. Ditmaal \va6 Heitman beter fian in voorgaande wedstrijden. Het schijnt dat alle spelers zoo langzamerhand in hun nieuwe milieu gaan wennen, zoodat wij binnenkort meerdere over winningen kunnen verwachten. LONDEN, 9 October (ANP) De uit slagen van de heden in de Engelsche League gespeelde voetbalwedstrijden luidden: Eerste afdeeling Charlton Athletic—Portsmouth ChelseaArsenal Derby County—Brentford Grimsby TownMiddlesbrough Leeds United—Birmingham Leicester City—Huddersfield Town 2—1 LiverpoolWest Bromwich Albion 01 Manchester CityBlackpool 21 Preston North ÉndStoke Citv 21 Sunderland—Bolton Wanderers 3—1 Wolverhampton W.—Everton 2—0 5—1 2-2 1-3 2—1 1—0 ABIE BOS IN VORM ROTTERDAM, 9 October Het twee- daagsch tournooi in het clublokaal van de Biljartvereeniging ,,'t Zuid" te Rot terdam is hedenmiddag voortgezet en beëindigd. De cijfers waren: Bos Gehrels Bos Sengers 400 2 15 2 221 15 200 7,50 50 52 5 0.961 10 52 2 0,365 VOETBAI Amersfoortsche Boys triompheerde wederom Amens-foortsche Boys heeft gisteren wederom getriompheerd en twee kost bare puntjes veroverd. Ditmaal was het tegen Holland uit Utrecht. Het was een typische wedstrijd daar aan de Thor- beckelaan te Utrecht, die de eene keer een ver in de meerderheid zijnd Amers- foortsch spel en dan weer een Utrechtsoh epel te zien gaf, doch uitein delijk leidde tot een welverdiende over winning van de blauw-vvitten. Direct na den aftrap is het reeds dui delijk merkbaar, dat de Boys over een groot ere snelheid en bovenal over meer sohotvaardighcid beschikten. Schitte rend zetto Rommers de voorhoede steeds aan het werk, en kwamen er zeer gevaarlijke aanvallen. Bij Holland was het plaatsen zoo slecht, dat de Boys ver tot over de middenhelft hun spel hadden geconcentreerd- De achterhoede verrichtte vaak schit terend werk en er wa6 voor de Hollan dei's geen doorkomen aan en vooral als zij het. probeerden op den linker vleugel, kwam Verhoef aansnellen en maakte er een einde aan. De midden linie onder aanvoering van Rommers heeft zich in dezen wedstrijd wel zeer onderscheiden en aan haar komt in niet mindere mate de eer toe, dat met 41 van de Oranjemannen werd ge wonnen. De voorhoede was goed op sdhot en wij moeten in dit verband al lereerst van Diest en W. Kraak noe men. Het plaatsen was zeer snel en zuiver en zij gaven hiermede Holland geen kans*. Holland was in den beginne zeer slecht, in de tweede helft was het pre cies omgekeerd en deelde zij de lakens uit. De keeper was de be6te speler van het elftal, herhaalde malen heeft hij op meesterlijke wijze den bal uit het net gehaald en Holland gespaard voor een nog grootcre nederlaag. De achterhoede was niet zoo hecht, als zij oogenschijn- De keener van Holland wordt bedreigd HOCKEY Mej. G. Garrels cn H. Frima verrichtten de hattrick DE A.M.H.C. heeft het den eer sten competitiedag in haar zesentwintigste levensjaar niet slecht gedaan. Vier overwinningen en één gelijk spel werden behaald, terwijl slechts één wedstrijd verlo ren werd. Een uitzonderlijke pres tatie leverde het tweede dames elftal, dat te Bilthoven S-C.H.C. V met 22—0 verpletterde. Een grootschen wedstrijd hebben de roodwitten zeer zeker niet gespeeld, althans niet in de eerste helft. Na de rust werd het spelpeil weliswaar ver hoogd, maar onderwijl maakte een fiksche regenbui het terrein zoo glad, dat zuiver spel niet wel mogelijk was. Het begin kenmerkte zich door een overwicht voor A.M.H.C., doch door goed verdedigen van de gasten en ook omdat de voorhoede van A.M.H.C, te peuterig en zonder eenig verband speelde, bleven doelpunten uit. Kame leon, daarentegen, liet in den aanval goed open spel zien. Dat dit geen suc ces had, lag in het minder goede af werken der aanvallen. Desondanks opereerde A. M. H. C. doorloopend voor het doel der gasten en eindelijk, nadat eenige mooie kan sen gemist waren, had A. Langelaar succes, toen de keeper een bal tusschen de legguards door liet gaan (1—0). Dit doelpunt inspireerde de roodwitten tot beter spel, maar in de resteerende tien minuten werd niet meer gescoord. Na de hervatting kwam evenwel het tweede doelpunt spoedig D. van Ha mel had den bal snel langs het lijntje meegenomen, wiet den keeper te pas seeren, om vervolgens over te geven aan H. Frima, die geen moeite had in het leege doel te schieten (20). A.M. H C. bleef nu 6terker en slechts spora disch kwamen de gasten voor het hei ligdom van II. Frederiks, die evenwel, zoonoodig, voldoende voor z'n taak be rekend was. Een kwartier voor het einde was het opnieuw H. Frima, die, na eenige tegenstanders omspeeld te hebben, scoorde (3—0) on nog was het niet genoeg, want drie minuten later bracht hij op gelijke wijze den stand op 4—0. A.M.H.C. speelde nog steeds zonder J van Daal, terwijl ditmaal ook G. Filet ontbrak, Dames: A.M.H.C. I Hurley 32 Hurley verscheen slechts met tien speelsters, waaronder nog reserves ge weest moeten zijn en wanneer we dit in aanmerking nemen, dan is A.M.H.C. wel op het nippertje aan een gelijk 6pel ontkomen. Vooral toen tegen het einde de gasten zoo verwoed kwamen opzetten, verwachtten wij ieder mo ment den gelijkmaker. Qua wedstrijd was A.M.TI.C.'s overwinning echter geonszins geflatteerd, geeft zelfs de uitslag de verhouding goed weer. De roodwitte achterhoede leek ons dit maal niet zoo safe als anders, ofschoon mej. Garrels eenige fraaie saves ver richtte. Het eerste gedeelte van den strijd was voor A.M.H.C. en na een groot aantal mislukte pogingen, gelukte het mej. G. Garrels, na tien min. 6pelen, de 6core te openen (1—0). De roodwit ten bleven nog langen tijd het beste van het spel behouden, doch tegen het einde van de eerste helft verslapten zij iets. Bij Hurley deed zich evenwel het gemis van een vijfde voorhoede- speelster goed gevoelen, want het ver band in den aanval was ver te zoeken. Individueel waren de charmante gasten echter goed en hij één der aanvallen wist de uitstekend spelende rechtsbui ten, mej. Garrels te passeeren, waarna zij overgaf aan mej. Scherpenheyn. die de parftijen op gelijken voet bracht (1—1). Dit doelpunt had een hevig of fensief van de gasten tot gevolg en eerst na penigen tijd wisten de rood witten zich daaraan te onttrekken. Tien minuten waren er nog te spelen, toen mej. G. Garrels den stand op 21 bracht en eenige minuten later maak te zl| aan de spanning een einde, door nummer drie te scoren (31). Op nieuw echter toonde de Hurlev-r'échts- buiten haar uitstekende kwalitpiten, door. na fraai solospel, dén achter stand te verkleinen (32). Daar bleef het bij, ondanks verwoede pogingen van Hurley om gelijk te maken Het tweede heeren-elftal won op re gelmatige wijze van Gooi IV. Bij de rust was het 20. Minder goed deed het derde het, Kampong bleek te sterk, ofschoon met iets meer geluk een ge lijk spel behaald had kunnen worden. Nu werd het een 42 nederlaag. Het vierde speelde tegen Gooi VII gelijk (3-3). Het tweede damesteam won met 220 van S-C.H.C. V!Een poging om er 250 (de jubileumciifers) van te maken, mislukte. Mej. Halewijn nam het leeuwenaandeel voor haar reke ning. Bij de rust was het „pas" 130. Een leuk jubileumgeschenk! lijk wel leek. Castelijns wijfelde In het begin veel. doch kwam er, na verloop van eenigen tijd beter in en heeft nog menigen aanval kunnen afslaan. In de voorhoede hebben de Jong en de links buiten het spel te zien gegeven. Vooral de Jong door zijn snelle en berekenen de schoten stelde de achterhoede van de Boys wel een6 voor een groot pro bleem. Tot het laatste moment heeft hij gezwoegd, hetgeen echter niet mocht baten. Zulks in tegenstelling met an dere Oranjemannen, die kort voor het einde het veld verlieten. Over het verloop van den strijd nog het volgende. Er was precies een kwar tier gespeeld, toen Belt uit een voorzet van links het eerste doelpunt scoorde. Voor een aangeschoten handsbal kende de scheidsrechter een penalty toe. het geen o.i. te streng gestraft was. Lang- gras kwam toen als reddende engel. Kort na de hervatting kreeg van Diest uit een schitterend samenspel tussohen achteïihoede en middenlinei van Rom mers den bal en wist het tweede doel punt in de touwen te jagen. Toen er in de aohterhoede van de hlauw-witten een klein misverstand was, maakte de Jong hier een dankbaar gebruik van en bracht den stand op 21. Van Diest bracht den stand op 3—1. terwijl W. Kraak even voor het einde er. 41 van maakte. Quick verliest met de odd-goal In een in de beste verstandhouding ge speelden wedstrijd won Victoria gister middag met de eenige goal van de ont moeting van Quick, een overwinning, de eerlijkheid gebiedt het ons te zeggen, die wel wat geflatteerd was. Quick toch was over het geheel geno men sterker, doch de Keistedelingen ble ken hun schot te hebben thuis gelaten, want meerdere simpele scoringskansen werden onbenut gelaten. Daarbij kwam, dat de Hilversumsche verdediging, en in zonderheid de doel man, uitstekend op dreef was en de steeds terugkeerende attaques der be zoekers met succes het hoofd wist te bie den; zij het dan dat een enkele maal ook Vrouwe Fort una er aan te pas kwam. Overigens mag dit resultaat zeer eervol voor Victoria eenoemd worden, omdat zij gedwongen was met niet minder dan 4 invallers aan te treden. Eén hiervan, A. v. Harn, speelde op de linksbuitenplaats een subliemen wed strijd en smaakte het genoegen vóór de rust uit een corner ineens te doelpunten, waarbij een der backs het leder nog net met het hoofd aanraakte, doch het niet uit het doal vermocht te koppen. In de tweede helft hing de overwin ning der gastheeren aan een zijden draadje, toen zij zich in de verdediging lieten terugdringen en Quick het Hilver sumsche doel aan een waren vuurproef blootstelde. Zooals gezegd waren de blauw witte verdedigers op dreef en keeper Visser zorgde er wel voor dat geen der kogels in het net terecht kwam. Alzoo kwam het einde met een 10 overwinning voor Victoria. Amsvorde delft met 32 het onderspit Na met de rust reeds een 10 voor sprong veroverd te hebben, heeft Kam pong een uiterst moeizame 32 ovenvin- nin op Amsvorde behaald. Slechts door zich geheel te geven, konden de Kam- Jong-spelers beletten, dat de Amersfoor- ters meer dan twee doelpunten maakten. In technisch opzicht stond het spel van Kampong wat hooger dan dat van Ams vorde en ook de balbehandeling was beter dan die der meeste tegenstanders. Daar de Amevorde-aanvoerder den toss gewonnen had, trapte Kampong af en ging de voorhoede snel op het Amsvorde-doel af. Keeper Zwaaf weet 't hards schot van Blömer te stoppen. Aan de andere zijde weet doelman Icke een hard schot fraai te keeren. Het was na 15 minuten spelen dat v. d. Bijl Kampong de leiding be zorgde. 1—0. Kampong bleef uitstekend spelen, het spel werd goed opengehou den. Amsvorde nam nu even het spel in handen, doch de Kampong-achterhoede bleef zich hardnekkig verdedigen. De rust brak aan met 10 in het voordeel van Kampong. Na de hervatting zette Amsvorde een geducht offensief in, waaraan de Kam pong-verdediging haar handen vol had. Na ló minuten spelen brengt Barbbillion de partijen op gelijken voet, 1—1. Een vrije schop op het doel der bezoekers wordt door v. d. Woord fraai genomen, doch even fraai door de Amsvorde-kec- per gestopt, v. d. Burg weet met een ver schot aan Amsvorde de leiding te geven, 21. Na 25 minuten wist Blömer door de verdediging heen te komen, waarna zijn schot den gelijkmaker bracht, 2—2 Ze ven minuten voor het einde bracht Blö- mêt den stand op 3—2 Hiermede kwam het einde. DE U.P.S. MARSCHEN De Utrechtsche Politie Sportclub orga niseerde Zaterdag en Zondag een 20 KM-wandeltocht. Des Zaterdags behaalde Volharding (Amersfoort) een derden prijs met 92 punten. St. Hubertus (Amersfoort), dat Zon dags meeliep letde beslag op den twee den prijs met 90pnt. COMPETITIE K.N.S.V. Heeren: Sport Vereent I—Utrecht 2 16 Utrecht I—Achilles ft—3 Attila—Sport Vereent 2 19—0 Dames: Utrecht I—Sport Vereent I 2—0 De Amersfoortsche Boys scoren hun eerste doelpunt tegen Holland. R.F.C. 4 3 0 1 15— 9 6 D. W. S. 3 2 1 0 10— 7 5 Ajax 4 2 1 1 11— 4 5 K. F. C. 4 1 2 1 4— 4 4 Excelsior 4 2 0 2 7— 7 4 V.S' V. 4 1 2 1 11—11 4 A.D.O. 4 1 2 1 7— 9 4 V.U.C. 4 1 1 2 7— 9 3 D. F. C. 3 1 0 2 6—13 2 Sparta 4 0 1 3 6—11 1 R.C.H 4 3 1 0 12— 3 7 D. O. S. 3 3 0 0 13- 6 6 Hilversum ■i 2 2 0 9— 5 6 E. D. O. 4 1 3 0 96 5 Zeeburgia 4 1 2 1 6— 6 4 H.V.C. 4 1 1 2 9-10 3 B.F.C. 4 0 3 1 7—10 3 Velox 3 0 2 1 4— 5 2 A.F.C. 4 I 0 3 7—16 2 H.F.C. 4 0 0 4 4—13 0 Zeist 4 3 10 155 7 Baarn 4 3 1 0 13—5 7 Elinkvvijk 4 3 0 1 9-3 6 Amersf Bnvs 4 2 1 1 13 8 5 Z. N. C. 4 2 1 1 8—6 5 B. V. C. 4 2 1 1 78 5 Laren 4 1 1 2 4—7 3 Donar 4 1 0 3 615 O Holland 4 0 0 4 .5-13 0 A.. W. 4 0 0 4 8—18 0 B. P. C. 3 3 0 0 5—2 6 H. E. D. W. 4 2 1 1 17—10 5 Victoria 4 2 1 1 o—3 5 Madjoe 4 2 1 1 13—10 5 Sopla 4 2 1 1 12—11 5 Fokke 4 12 1 7—7 4 A. P. W. C. 4 1 2 1 10—11 4 Kampong 3 1 0 2 7—10 O Amsvorde 4 0 2 2 6—12 2 Quick 4 0 1 3 S—14 1 Haarlem 4 3 0 1 95 6 Stormvogels 4 2 1 1 11—10 5 't Gooi 4 2 1 1 9— 9 5 Fevenoord 4 2 0 2 8— 4 4 D.H.C. 4 1 2 1 7— 7 4 C.V.V. 4 2 0 2 4— 5 4 H.B.S. 3 1 1 1 6- 7 3 Blauw-Wit 4 1 1 2 5— 7 3 Xerxes 3 0 2 1 7— 8 2 Hermes 2 0 0 2 1— 5 0 Heracles 4 3 0 1 10i 6 Tubantia 4 2 2 0 125 6 A.G.O.V.V. 4 2 1 1 75 5 Go Ahead 4 1 3 0 65 5 Enschede 4 1 2 1 8-8 4 N.E.C. 4 1 2 1 4—5 4 Z.A.C. 4 2 0 2 5-6 4 Wageningen 4 0 2 2 2-5 2 Hengelo 4 0 2 2 3-7 o P.E.C. 4 0 2 2 2-7 2 P.S.V. 4 4 0 0 20—6 8 N.A.C. 3 2 0 1 7—6 8 Longa 4 2 0 2 8—11 4 Bleijerheide 3 2 0 1 9-6 4 Willem II 4 2 0 2 45 4 Eindhoven 4 2 0 2 12—10 4 B.V.V. 3 I 1 1 6—9 3 M.V.V. 4 1 1 2 6—12 3 Juliana 3 1 0 2 8—7 0 N.O.A.D. 3 0 1 2 5—10 1 Roermond 3 0 1 2 8—13 1 Be Quick 3 3 0 0 12—4 6 H.S.C. 4 3 0 1 16—7 6 Leeuwarden 4 2 2 0 12—8 6 G.V.A.V. 3 2 1 0 14—4 5 Velocitas 3 1 2 0 53 4 Veendam 3 2 0 1 4—3 4 Achilles 4 1 1 2 11—15 3 Hccrenveen 4 0 1 3 6—13 1 Hoogezand 4 0 1 3 4—14 1 Sneek 4 0 0 4 -415 0 UITSLAGEN VAN INTERLAND WEDSTRIJDEN PolenJoego Slavië 40 Letland—Polen b 2—1 Noorwegen—Ierland 3—2 OostenrijkHongarijë 1—2 FRANKRIJK—ZWITSERLAND PARIJS, 10 Oct. (ANP) Na 11 ja ren is het Frankrijk vandaag in het Pare des Princes te Parijs gelukt den voetbalwedstrijd tegen Zwitserland te winnen. Voor 40.000 toeschouwers be haalden de Franschen een 21 zege, na dat zij met de rust reeds een 1—0 voor sprong verkregen. ENGELAND—FRANKRIJK 8—8 LONDEN, 9 Oct. (ANP) De tennis- landenwedstrijd Engeland—Frankrijk is vandaag op de banen van de Quecns- Club to Londen in een 8—8 gelijk spel geëindigd. Ditmaal wist Austin zijn par tij te winnen, zij het na hefticen tegen stand van Borotra. Met 75, 1311 ein digde de partii in het voordeel van den Engelschman. WANDELMARSCH K.N.G.V. Aan den wandelmarsch van hef K.N.G.V., welke Zaterdag te Soest werd gehouden, nani ook deel de wandelclub Wilhelmina van de Chr. Gymnastïek- vereeniging, alhiier. Zij wist beslag te leggen op den tweeden prijs. KORFBAL Na een vrij snel gespeelden wed strijd is het Amersfoort gelukt, een 40 overwinning op Excelsior II te behalen, dat gedeeltelijk door pech en slecht schieten niet in staat was haar goede spel met doelpunten be loond te zien. Amersfoort, dat ver diend gewonnen heeft, is wel eenigs- zins geflatteerd beloond. Wanneer scheidsrechter Groenhuyzen beginnen laat, neemt Amersfoort direct het spel in handen. Uiterst snelle aan vallen worden opgezet, doch de kansen worden onbenut gelaten. Na een sterk Amersfoort overwicht, gelukt het Excel sior na een kwartier het spel te ver plaatsen. Het spel gaat nu langen tijd snel op en neer met wisselende kansen. In deze periode gelukt het Amersfoort met twee goede schoten van Louis en Hartogh een 20 voorsprong te nemen. Daardoor gesteund neemt de thuisclub 't wat kalmer op. Excelsior probeert van deze gelegenheid gebruik te maken, maar Hartogh c.s. zijn op hun hoede, en weten verder onheil te voorkomen. Even voor rust denken wij Excelsior den achterstand zien te verkleinen, wanneer de bal in den mand zit, maar door tcgeneffect er weer uitspringt. Dit had een verdiend tegenpunt kunnen zijn. Na de rust wordt het spel minder snel. In den Amersfoort aanval wordt te veel op afstand geschoten. Hier had Amers foort door samenspel rneer kunnen be reiken. Na geruimen tijd gelukt het van Dolron met een afstandschot den voor sprong tot 30 te verhoogen. Aangemoe digd, door dit doelpunt, leeft de geheele Amersfoort ploeg weer op. De aanval gaat beter combineeren, en na plm. 35 minuten wordt een snelle en tactische aanval van van Dolron met een vierde doelpunt beloond. De derde Amersfoort- aanval is niet tegen de Excelsior verde diging opgewassen. Aan den anderen kant, zien wij Excelsior nog een poging doen, om de eer te redden, maar de aan vallen worden te slordig afgewerkt, zoo dat met den stand 40 voor Amersfoort het einde komt. Amersfoort heeft haar eerste overwin ning geboekt. Hopelijk zal dit de omme keer zijn, hetgeen ook wel noodig is, daar er in deze afdeeling weinig krachtsverschil is, en een ploeg met schutterscapaciteiten hier veel kan pres toeren. Het geheel was een aantrekkelij ke wedstrijd, welke door den heer Groenhuyzen op goede wijze geleid word. Do uitdagen le klasso A Oranje-Wit—DEV 1—8 Vreeswijk—USCL 1—2 DriebergenVolharding 8—2 FAKWijk by Durstede 48 IJFCSt. Boys 2—1 lo klasse B SperwerGooiache Boys 8—2 DWSVSoesterberg 51 De Zebra's—VVOG 2—2 De RavenESVAC 3—1 Nyenrodcs's-Graveland 2—1 3e kUsse A. Veensche BoysAmersf. Vooruit 0—1 3e klasse B. SpoorvogelsHilv. Boys 1—6 Resorve le klasse A Velox 4Laren 2 4—1 Amersf. Boys 2HVC 3 Amsvorde 2't Gooi 4 1—1 0—3 APWC 2Hilversum 5 2—1 BVC 3Donar 8 2—1 Reserve 2e klasse A UW 6—Baarn 3 12—0 Soesterberg 2Scherpenzeel 2 4—1 Quick 2V.V.O.G. 2 l—O Reserve 3e klasse C. Amer6f. Boys 3Quick 3 4—a E.S.V.A.C. 3—H.V.C. 4 0—2 Reserve 3e klasse D. D.O.S.V. 2—Quick 4 3—6 Reserve 3e klasse E USCL 3Maarsscn 2 2—1 Reservo 3e klasso G BVC 4Voorwaarts 3 10—2 Reserve 3e klasse H UW 7—Zeist 4 6—1 Velox 7Utrecht 4 10—4 DOS 5Hercules 5 1—0 Elinkwijk 5Holland 7 4—2 Reserve 4e klasse A PVC 4—DOS 6 n.d. Kampong 4Minerva 8 8—4 Reserve 4e klasse B VSK 3—EAC 4 1—2 Do Meern 3—DWSV 3 0—12 Reserve 4e klasse C BVC 6Bloemen Boys 2 8—3 JSV 3—Eureka 2 1—8 Reserve 4e klasse D. Hoevelaken 2A.P.W.C. 4 4—10 Veensche Boys 2Spoorvogêls 2—8 Reserve 4e klasse E FAK 3—HDS 2 0—1 Soesterberg 3Duivenelftal 2 5—8 Reserve 4e klasse F GMH 3Avance 2 2—5 Gooivogels 2—Donar 5 't Gooi 7Hilversum 7 1—4 2—2

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 6