u HET GEMEENTELIJK BELASTIN GPEIL ST. NICOLAAS met de padvinders bij de armen Ziekenfonds overeenkomst te Enschede Groote verschillen, ondanks het gemeentefonds EVENWEL NIET ONGUNSTIG Uitvoering Wiener Sangerknaben DE ROOSTER Langestraat 83 „GEZOCHT" zijn DE LEVERING VAN FOURAGE PADDENSTOELEN Militaire Tehuizen VAN DE POLITIE Dameshoeden Nederland-Frankrijk SCHOENEN JAC. KROES Voor Electrische Installaties B SCHOOLEMAN PADDENSTOELEN EXCURSIE 2e BLAD PAG 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD VT-' SDAG 13 OCTOBER 1937 Groote ongelijkheid in de ge meentelijke opcentenheffing op de personeele belasting (Van eëh bizonderen medewerker). EZ ER dagen is als nieuwe publi- catie van het Centraal Bureau voor de Statistiek een volledig over zicht verschenen van den belasting druk in I937l'38, waarin uitvoerige ge gevens ziin verzameld over den thans geldenden rijks-, provincialen en ge meentelijken belastingdruk. Deze pu blicatie stelt o.m. in staat om na te gaan óf. en in hoeverre, de variee- rènde uit keeringen uit het gemeente fonds er tenslotte in geslaagd zijn, gelijkheid te brengen in de gemeente lijke belastingheffing. Een vergelijking van den belasting druk in verschillende steden beperkt men al te vaak tot een oppervlakkig naast elkaar stellen van het aantal op centen, dat in iedere plaats op de ge meentefonds- en de personeele belas ting wordt geheven. Daarmede verkrijgt men intusschen volstrekt geen zuiver beeld. Wel-is-waar zijn deze beide be lastingbronnen de voornaamste, maar de invloed van deze opcenten op den persoonlijken belastingdruk wordt door allerlei factbren doorkruist. Voor de fondsbelasting, en dientengevolge ook voor de gemeentelijke opcenten op deze heffing, worden de gemeenten onder scheiden naar drie klassen. Voor de personeele belasting bestaan zelfs ne gen klassen en bij deze laatste heeft de gemeente.' in tegenstelling tot den gang van zaken bii eerstgenoemde heffing, niet eens de zelfstandige beslissing over de plaatsing in een bepaalde klasse. Daarbij komt nog, dat op de personeele belasting een kinderaftrek wordt toege past, die voor de diverse huurwaarden in de verschillende klassen afwijkt en dus in de practijk tot een groot, aantal variaties leidt, die ook in het opcenten- bedrag weer tot uitdrukking komen. Een zuiver beeld van den gemeente lijken belastingdruk in een bepaalde 6t'ad in vergelijking met dien in andere steden of dorpen, kan men dan ook uit sluitend verkrijgen door na te gaan, watin concrete gevallen in de verge leken plaatsen verschuldigd is. Hieronder zullen wij dat aan de hand van 'de thans gepubliceerde officiëele gegevens doen voor Amersfoort, Utrecht Hilversum, Baarn en'Soest, en wel voor drie verschillende gevallen. Geval A betreft een gehuwde met twee minder jarige, inwonende kinderen en een jaar inkomen van 1600.Voor geval B en C nemen wij eveneens gehuwden met twee kn - - - kinderen, doch met jaar-inkomens van resp. 2500.— en f -1000.Wat de per soneele belasting betreft, zullen wij om de vergelijking zoo eenvoudig en over zichtelijk mogelijk te houden, aanne men dat géén der als voorbeeld geno men belastingplichtigen meerderjarige, inwonende dienstboden heeft en er evenmin paarden, 'auto's, pleiziervaar- tuigen of biljarts op nahoudt. In ver band met 'hun inkomen en het gemid delde-huurniveau in de vergeleken ste den en met den stand van de plaat selijke woningmarkt, nemen" wij aan, dat 'de betrokkenen wonen in huizen met resp: '250, 400 en 550 huur per jaar. iVoor. mobilair berekenen wij in elk der gevallen de bedragen, die gezien het inkomen als normaal worden aange merkt, terwijl voor gemeenten, die in twee klassen zijn ingedeeld, de laagste, als zijnde de maatgevende, aanhouden. De door elk verschuldigde bedragen aan gemeeptelijke opcenten op de föndsbelasting zijn nu A B C Amersfoort f 11,25 29,75 ƒ63.— Baarn 9,90 23.10 47,85 Hilversum 11.25 29.75 f 63 Soest 13,50 31,50 65,75 Utrecht 9,75 22,75 54,60 Men ziet, dat het bestaan van slechts drie klassen en de wettelijke beperking van" het maximum-aanial opcenten niet belet, dat de heffingen vrij ver uiteen loopen. Toch is in deze cijfers al een spoor van gelijkmaking te bekennen, in zooverre dat eenzelfde bedrag twee maal in de opgaven voorkomt. Bij de personeele belasting is dat anders. Deze bedraagt n.l. aan opcenten: ABC Amersfoort 7,96 '27,07 ƒ56,77 Baarn 6,43 19,46 44,16 Hilversum 1*2,2-4 33,84 63,54 Soest 23,04 49.60 74,32 .Utrecht 10,71 '29,61 f 55,20 Uit deze becijferingen blijkt duidelijk "de groote ongelijkheid in de gemeente lijke opcentenheffing op de personeele belasting; alle bedragen wijken onder ling af en ofschoon de verschillen soms niet erg groot zijn, komt geen enkel bedrag tweemaal in de opgaven voor. In zekeren zin zijn beide heffingen als elkanders supplement te beschouwen: de eene gemeente legt het zwaartepunt bij de opcenten op de fondshelasting, de andere bij die od (1p nersoneele be lasting. Een eindoordeel is dan ook slechts af te leiden uit de som van beide heffingen, die in de besproken ge vallen bedraagt: ABC Amersfoort f 19.21 f 56,82 119,77 Baarn 16.33 f 42,56 f 92,01 Hilversum f 23.49 f 63,59 126.54 Soest 36.54 f 81,10 140.07 Utrecht 20,46 f 52,36 109,80 De conclusie, die zich uit deze be cijferingen het sterkst naar voren 'dringt, is wel deze, dat er van een gelijken gemeentelijken belasting druk nog geen sprake is, m.a.w. dat de gemeentefondsbelasting met haar uitkeeringen óf niet, óf althans niet voldoende aan haar doel beant woordt. In de vergeleken gemeenten loopt de belastingdruk \oor geval A niet minder dan 125 procent uiteen; in geval B bedraagt het ver schil 90 procent en in geval C 53 procent. Een tweede conclusie is, dat het Amersfoortsche belastingpeil niet on gunstig is; van de vergeleken gemeen ten is er voor geval A slechts één. en zijn er voor de gevallen B en C slechts twee, waar de belastingdruk geringer is dan in onze stad. (Nadruk verboden) ln de gemeentelijke markthal, die geheel bezet was TELKEN jare zijn het andere en evejizoo hun leider, I m m e in 1935, Gombor in '36 en thans Haymo T a u b e r. Verschillende groe pen bereizen verschillende deelen van Europa. Van 1927 af, zegt hun program ma, was hun Instituut door economi sche omstandigheden genoodzaakt kunstreizen te ondernemen. Dit econo mische doel wordt bereikt, de Markthal was vrijwel vol. zooals andere jaren en zooals het wel op de meeste plaatsen het geval zal zijn. Want de sympathie is er: „sympathievoor Oostenrijk, in het bijzonder voor Weenen, werd in ons land steeds gekweekt. Daarbij komt, dat het programma met een zangspel als hoofd werk steeds een attractie vormt voor zeer velen, die zich bijzonder amuses ren met het Gerngrosz, als dit met suc ces gegeven wordt. Want de gespeelde operette, zoomede de daaraan vooraf gaande zangnummers, het is werk, be stemd voor groote menschen. Dit alles trekt, nu het gegeven wordt door uitste kend gevormde zangstemmen. Dit laat ste slaat op alle drie groepen, die in Amersfoort zijn geweest, al is er natuur lijk telkens verschil in het stemmateri- aal. Dit was in 1935 bijzonder schoon. Thans ook lieten deze stemmen veel ge nieten, waarbij we den knaap noemen, die de Fatinia rol gaf in de kleine Ko mische Opera „Abu Hassan" van Weber. Evenzoo een prachtig rein sopraange- luld in de Abu Hassan rol. Ook bij de liederen kwamen zij wel eens in solo- strophen uit. Groep en: leider is elk jaar verschil lend, werd hierboven gezegd. Hoe was het zingen van heden, onder Haymo Tauber? Deze had met juist inzicht de voornaamste uiting van zijn groep ge zocht in het zingen met halve stem. geen crescendo's of sterke forto's. Steeds open klanken en fijn afgewerkte muzi kale zinnen. De lage altpartij, hoewel van goede tint (Omar-rol in de operet te) was wat mager bezet. De uitdrukking, die vooral bij geeste lijke liederen van groot gewicht is, ja, daarvan is natuurlijk niet het summum te verwachten. Het is knapenkoor, dat bovendien avond aan avond een paar maanden lang dezelfde liederen te zin gen krijgt. Ook de opvatting der leiders was niet steeds de onze. Gaarne hadden we he den 't in ziin eenvoud zoo innige en ont roerende Ave Yerum van Mozart ge mist. De jongens hebben wel schoonheid gegeven, toen ze in de voor hen klare tekst kwamen der hupsche Lieder in Tvrolisch dialect. „Unter der Linden en „Schütt es bitzeli"; dat werd echt. dat werd zeer mooi. En de Komische Opera in één bednif. Abu Hassan, sloeg eveneens in. Ze bracht soms momenten van leuke actie (Omar). H. de oplichterij met karpetten en divankleeden Naar wij vorige week schreven, wer- den magazijn „De Booster" en het Bed den en Tapijtenhuis alhier opgelicht voor een gezamenlijk bedrag van T-iO aan karpetten en divankleeden. Het grootste gedeelte van deze goede ren is door de politie te den Helder m beslag genomen en in bewaring gegeven van de politie alhier. Binnenkort is de arrestatie van den ermoedelijken dader te venvachten. moet nu toch wel overtuigd zijn. dat de Karpetten en Divankleeden van excursie sportfondsenbad Na afloop van de vergadering van den Ned Arbeiderssportbond, die Vrijdag avond in „Het Volksgebouw" wordt ge houden. met het doel een zwemgroep op te richten, zullen de bezoekers dezer ver gadering een excursie maken naar het sportfondsenbad. We verwijzen naar de in dit blad voor komende advertentie. De fundamenten van den Martini-toren te Groningen, welke door albraak van twee belendende perceclen ont manteld is, worden met betonnen palen versterkt ZT1 VENA LS vorige jaren zoudrn de padvinders met St. Nico- laas een feest willen bereiden aan een 100-tal der armste gezinnen van alle gezindten onzer stad. Hei is al een gewoonte geworden, dat de padvinders daartoe de bijdragen in kleeren, levensmiddelen en speelgoed van vele goede gevers mogen in ontvangst nemen. Door veeljarige ervaring geleerd, zullen zij er in slagen die gaven ie brengen aan die gezinnen, welke daar werkelijk behoefte aan hebben en zich dien steun waar dig hebben geloond. De arbeid tot organisatie van het feest en de verdeeling der ontvangen goederen is steeds door de padvinders blijmoedig verricht, omdat zij daarbij in overeenstemming met de grond slagen der padvinderij nuttige ervaring opdoen en leeren hoe zich in dienst der gemeenschap te stellen. Binnenkort zullen weer vele padvinders bij hunne vrienden aankloppen en zij hopen evenals vorige jaren een rijken buit voor de armen te mogen binnenhalen. Bijdragen in geld worden gaarne ontvangen op de postgiro rekening van H. van Ylzinga Veenstra te Amersfoort, Num mer 288590. .J Voor de garnizoensplaatsen Amersfoort, Utrecht en Ede De levering van hooi, stroo en turf- strooisel voor de troepenpaarden in de hieronder staande garnizoensplaatsen gedurende het tijdvak van 1 Nov. tot en met 31 Jan. a.s. is toegekend aan: Utrecht: Fa. den Hartog en Bikker te Leerdam voor hooi tegen den prijs van '29.60; A. Eskes te Oudenrijn voor stroo te gen den prijs van 16.40; N.V. Veenderij Erven mr. I. A. van Roijen te Bergentheim voor turfstrooi- sel tegen den prijs van 14.40. Amersfoort: Fa. den Hartog en Bikker te Leerdam voor hooi en stroo, resp. tegen den prijs van 30.20 en 13.— N.V. Veenderij Erven mr. I. A. van Roijen te Bergentheim voor turfstrooi- sel tegen den prijs van 13.90. Ede: J. Welten te 's-Hertogenbosch voor hooi tegen den prijs van 28.40; H. van Loo te Ede voor stroo tegen den prijs van 15. N.V. Turfstrooiselkantoor te Rotter dam voor lurfstrooisel tegen den prijs van 13.80. Alles per 1000 K.G. Kenmerkend is, dat de belangstelling voor de paddenstoelenwereld jaarlijks grooter wordt. Regelmatig worden excur sies gemaakt en instrueert men de jeugd. Onze stad met haar boschrijke omgeving maakt vooral kennis met deze kleurenrijke en grillige kleine wereld en daarom is het toe te juichen, dat men het initiatief genomen heeft tot een ten toonstelling, welke de meest voorkomen de exemplaren bevat In de jeugdleeszaal der Openbare Leeszaal aan de Muurhuizen is op over zichtelijke wijze het rijk der zwammen vertegenwoordigd. De heer O. Uffolie zorgdp voor een systematische groepee ring van ongeveer 75 verschillende soor ten paddenstoelen. Naast de gewone typen, zagen wij o.m. de porceleinzwam, de weeke schelp- zwam, de oesterzwam, kleine stinkz.wam etc. etc. Verder vormt een belangrijk onder deel het gedeelte, waar boeken over pad denstoelen en tijdschriften met artike len dienaangaande geëxposeerd zijn. Terecht wordt den bezoeker er op ge wezen, dat zekerheid en kennis van pad denstoelen hoofdvereischten zijn met het oog op de eetbaarheid. De tentoonstelling is tot en met Vrij dag geopend en wel in de uren 10—12^ en 'ZYz—Q uur, Algemeene vergadering te Harderwijk Maandag j.l. had de Algemeene Verga dering van de Vereeniging van Vrijz. Godödienstigen voor Militairen en Mili taire Tehuizen plaats te Harderwijk in het nieuwe Algemeene Militaire Tehuis. Bij verhindgering van prof. dr. J. Linde boom uit Groningen, leidde de vice-voor- zitter, de heer C. Duyne, voorzitter van het Alg. Mil. Tehuis in Harderwijk de vergadering. De jaarverslagen en reke ningen van het II.B. en de beide Tehui zen te Amersfoort en Harderwijk wer den goedgekeurd. Met vreugde werd ge constateerd, dat de toestand der tehui zen zeer bevredigend is, en het bezoek dikwijls zoo groot, dat de beschikbare ruimten bijna te klein zijn. Dit is in Harderwijk vooral te danken aan het nieuwe gebouw, dat voortreffelijk ligt en uitstekend wordt geleid. Ter vergade ring deelde de legerpredikant Nauta mede, dat de Mil. Tehuizen door da gees telijken van verschillende gezindten zeer worden gewaardeerd. Tot Hoofdbestuursleden werden her kozen de heeren ds. A. C. de Rept (pen ningmeester), C. Duvne (vice voorzitter) N. H Feikcma (v ice-secretaris) en dr. J. Offerhaus (vice-penningmeester Met dankbaarheid werd gewag ge maakt v. d. arbeid van Mej R Revn- ders, die als propagandiste der vereeni ging reeds velen in den lande tot con tribuanten heeft gemaakt. Tot de plannen voor het nieuwe werk jaar behoort het streven om een derde Tehuis te stichten, waarvan de plaats, in verband met de nog steeds zich wijzi gende militaire organisatie, later zal worden bepaald, als meer zekerheid in dezen gekregen is. Roekeloos Op den Vlasakkerweg is gistermorgen een scholier, die met te groote snel heid uit de korte Bergstraat kwam fietsen en dientengevolge geen voorrang kon verleenen, tegen een auto gehotst. De jongen is door ren medicus naar de Lichtenberg overgebracht; hij had een van de voeten licht gekneusd. Per poli tiemotor is hij later naar de ouderlijke woning aan de Berkelstraat gebracht. Den automobilist treft geen schuld; hij had signalen gegeven en geen groo te snelheid. Schoorsteenbrand Met behulp van twee minimaxen heeft de politie gisteren een schoorsteen brand in een perceel aan den Bisschops- weg gebluscht. Aangifte Een granietwerker heeft aangifte ge daan dat men van een bouwwerk eenige zakken graniet en cement ontvreemd heeft, DAMES, Als U goed geslaagd bent met Uw mantel, dan wilt U dit ook gaarne mot Uw hoed. Maakt U eens konnis met onze zaak. Wij hebben een ruime keuze in de nieuwste modollen. Ook onze prijzen zijn voor iodere beurs bereik baar. TRaiAmi van. fcqdrnn WESTSINGEL 21 AMERSFOORT. Voor het komende 6eizoen hoopt het bestuur van het genootschap Nederland- Frankrijk alhier zijn leden en genoo- digden het volgende programma aan te bieden. 29 October een lezing van den beken den geschiedkundige Octave Aubry over „L'Homme chez Napoleon." 26 November spreekt de schrijver van het in ons land met zooveel succes op gevoerde tooneel6tuk: Elisabeth, de ge neesheer Josset. over „Jugement6 et précisions sur le mouvement dramati- que francais moderne. Souvenirs et anecdotes." 26 Januari houdt René Jasinski, hoogleeraar aan de Universiteit van Lille een conférence over het onder werp: Jules Romains et l'Unaninisme." Voorts hoopt vermoedelijk in begin Maart Jean Alazard, directeur van het Museum te Algiers een lezing met licht beelden te houden over: „Van Gogh et son influence sur la peinture frangaise contemporaine." Hat bestuur van de kleine, actieve Afdeeling Amersfoort verwacht, dat ve len, ook buiten de rijen der leden, dezë zeer interessante serie lezingen zullen bijwonen. Omtrent plaats en tijd zullen geregeld de noodige berichten verschij- Wij bieden U een groote sort.eering in BRUIN BLAUW PRIJSKLASSE ZWART S 5 95 ,6'95 - 7'95 Voor gemakschoenen zelfs tot no. 44 Voor kleine malen vanaf no. 34. LANGESTRAAT 78 TEL. 840 Inrichting Dr. SCHOLL'S "voor Voetverzorgings- Voetbehaniieling artikelen. WAARSCHUWINGEN De Commissaris van Politie te Deven ter waarschuwt tegen de handélingen van Nicolaas Ernestus Ter Hoeve, gebo ren te Arnhem 8 Dcc. 1890, zich noemen de administrateur, wonende aldaar, Ro- senrlaalscheweg 753, die zakenlieden hepft bewogen tegen vooruitbetaling ad vertenties te plaatsen in epn naar hij voorgeeft door hem uit te gpven druk werkje of rerlameblaadjp, dat echter uief is verschenen Hij werkt onder den naam Publici teitsbureau „De Luidspreker" te 's Gra ven h age. De C. v. P. te EDE geeft belangheb benden in overweging om. alvorens in handelsrelaties te trpden met Jan Brand de Koning, grh tp Barneveld 28 Mei 1897, wonende te Lunteren, gemeente Ede. Vaarkamperenweg 4, die zaken moet doen met eon zekeren Verseveld. zich eerst tot hem om inlichtingen te wenden. Er wordt vermoed, dat zij zich o.m bezighouden met het smokkelen van varkens en biggen uit het buitenland naar Nederland, terwijl er geruchten in omloop zijn. dat dezp dieren afkomstig ziin uit stallen, die hesmet moeten zijn met varkenspest BURGERLIJKE STAND 13 October Overleden - H. St. Ovink. 60 j, echtgenoot van J Schimmel; H. van Surksum, 74 j., weduwnaar van W. Klomp. Gehuwd: .T. A. T Wilhelm en A. de Vo6; J. Hihersum en y. Wertheym. v. PERSEIJNSTRAAT 19 TEL <23 Allerlei aardige vondsten werden gedaan Ondanks flinke regenbuien in den vroegen Zondagmorgen, was om 11 uur een gezelschap van ruim 80 personen voor het Buurlstation te Baarn bijeen gekomen om de paddenstoelen-excursie naar Groeneveld, onder leiding van le den der Nederlandsche Mycologische Vereeniging, moe te maken- Met den heer W. F. Smits en Mej- Akke de Vries aan het hoofd van den stoet., begaf het gezelschap zich op weg. Al spoedig werden langs den rand van den weg allerlei aardige vondsten ge daan: Russula's, Zwavelkopjes, Molk- zwammen en Bolofen. Aan den rand van den Am6terdamschen Straatweg stond zelfs een heel mooie vondst: Lepiota odorata, het Odeurzwammetje, een klein paars parasolzwamrnetje met een heer lijken geur, en verder de aardige Vogel nestjes, Crucibulum vulgarc, op een takje. Maar de groote buit kwam natuurlijk eerst op Groeneveld. Wat een prachtig en reik terreinl Dadelijk aan den in gang groote stapels houtblokken, die wel bijna stuk voor stuk niet het een of andere sierlijke zwammetje gesierd waren: Elfenbankjes, Paarse Knoop- zwam, Oranje Dropzwam, Grijze Gaat- jeszwam, Oesterzwam en de mooie Roo- de Bloedsteel, M> cena haematopoda, een lilaroce zwammetje met een steel, waar bij het doorbreken een druppel donker rood bloed uitkomt. En niet te vergeten, wat er zooal in het gras gevonden werd! Teere roode Vuurzwammetjes, Hygrophorus minia- tus, grappige Kluifjeszwammen. grillig gevormde Koraalzwammetjes, Roode Be- kerzwammen. Toon het gezelschap zich om good 1 uur naar Hótel Groeneveld begaf, was reeds een groote hoeveelheid materiaal verzameld, aari de hand waarvan door Mej. Akke de Vries na de lunch een overzicht werd gegeven van de families en soorten, waarin de paddenstoelen worden ingedeeld- Na de lezing trokken de deelnemers opnieuw Groeneveld in, onderwijl ge nietende van de prachtige herfsttinten- Maar ook uit mycologisch oogpunt le verden de hoornen nieuwen buit op: Eikhaas en Ruige boomzwam aan eiken. Porceleinzwammetjes aan mooie gave beukenstammen. Daarnaast dwergjes onder de zwammen als Schelpjeszwam men of afgevallen takjes, Eikeldopzwam op oude eikeldoppen en takjes en het kleine knotszwammetje. Pistillaria quis- cuiiiaris, op. oude stelen van Adelaars varens en de Rupsendooder op een rup senpop. In de terugreis, onder een groep don kere naaldboomen, stonden prachtige heksenkringen van Botereollvbia en Wintertrechterzwam. als altijd een ge- hoimzinig effect 6orteerend. Te veel om op te noemen, wat er verder nog gevonden werd. Elk voor zich bracht eep rijk gevulde mand met materiaal mee naar huis, heizij Honing zwammen en Biefstuk zwam voor culi naire doeleinden, hetzij mopilijk op naam te brepgen Gordijnzwammen voor verder wetenschappelijk onderzoek. zoo- dat deze tot het laatst toe zeer geani meerde excursie in elk opzicht geslaagd mag worden genoemd. KANTONRECHTER PLAATS VERVANGER Bij K B. is Thr. Mr. J. K. H. de Beau fort herbenoemd als kantonrechter plaatsvervanger in h'et kanton Amers foort. BINNENLAND AMSTERD-AM, 13 October Namens de centrale Commissie voor het zieken- fondswëzen wordt medegedeeld, dat het dank zij de bemiddeling van deze cóm- missiè gelukt is te Enschede een ziekèn- fondsovereenkoinst tot stand te brengen uissehén de aldaar werkende zieken fondsen eènerzijds en de Nederlandsche Maatschappij tot Bevordering dér Ge neeskunst anderzijds. Deze bemiddeling werd in het voor jaar '36 ingeroepen, nadat de besprekin gen met één der beide groote fondsen waren vastgeloopen. Het gelukte aan de centrale commissie partijen te bren gen tot een voorloopige overeenkomst, waardoor aan de behandeling per ver richting van de fonrlsleden van enkelé der fondsen een einde kwam. Vervolgens kreeg een klei no rommis- ie. bestaande uit de hoeren W. de Tong, C Baav en Chr Eggink, rle leiding hij de onrlerhanr|p|ingpn over een defini tieve overeenkomst Al waren deze onderhandelingen van langdurigen aard in meerdere der ge houden vergaderingen moesten niét ge ringe moeilijkheden worden overwon nen het strekt toch tot voldoening, dat in een groote industriestad de drei ging van een ziekenfondsstrijd kon wor den afgewend.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 5