STUDIEHUIS DON BOSCO Fatale misstap STADCENOOTEN DE ANDERE VROUW dqswda LEA-AVOND IN 's Prinsenhof CABARET DE VUURPIJL VONDEL- VARIA VAN DE POLITIE „BLONDE GREET" IN AMICITIA Een been totaal verbrijzeld te BLAD PAG. t AMERSFOORTSCH DAGBLAD MAANDAG 18 OCTOBER 1937 '\jEVENSTAANDE plaatjes geven een idéé van de kleer tjes, die wij zoo graag zouden willen ontvangen voor de luier manden die in Amersfoort zul len worden uitgedeeld en waar over reeds een en ander in de couranten is verschenen. Alles is welkom! Het liefst natuurlijk 6 stuks tegelijk, iedereen heeft een andere hand van breien, en wij wilden de mandjes graag zoo aardig mogelijk hebben. Maar, er zijn niet alleen kleertjes noodig! We hebben ook geld noodig, geld om de manden, de kentjes, lakentjes, sloopjes, luiers en matrasjes te betalen! En wit piqué voor de binnenbekleeding! En fleurig cretonne voor een aardige strook! Tast U allen in de zak en zendt U Uw ga ven aan een der comitéleden. Wie iets klaar heeft wordt ver zocht dit vast te sturen, wij krijgen dan een beter overzicht. Uw luiermand je, zal naar wij hopen, bevatten: 6 molton luiers; 6 katoenen luierbroeken; 12 tetra luiers; 12 oogjesstof luiers (maat 8080); 6 ongebleekte katoenen camiso les; 6 hemdjes (matting of tetrastof); 3 katoenen truitjes; 3 wol len fruitjes;6 navelbandjes; 6 onderleggers; 2 lakentjes; zeiltje; dekentje; sloopje. Welkom zijn ook nog: cape, manteltje, muts je, sokjes. Helpt U allen om Amersfoort een goed figuur te laten slaan, zoodat wij aan onze Prinses kun nen melden, dat het aantal manden dat aan Amersfoortsche moeders is uitgereikt, verre onze verwachtingen heeft overtroffen. Inzen dingen liefst vóór 1 December. C. H. VAN BANDWIJCK. H. M. VERSFELT. W. v. d. MANDELE. B A. VAN RAALTE. M. SCHUITEMAKER. D. M. J. C. KOOLE. STADSNIEUWS Huldiging van den heer D. Tommei Zaterdagavond sprak de A'foortsche Gymnasiumbond Lea in het herboren 's-Prinsenhof een woordje en goed ook! Nadat de praeses den avond met een korte opwekking om lid te worden had geopend, vervolgde hij met de huldi ging van den heer D. Tommei. Welke Gymnasiast of oud-Gym nasiast kent niet den concierge- amanuensis Tommei, met zijn vriendelijke oogen en altijd werk zame handen; Tommei, die altijd voor iedereen klaar stond en niet het. minst voor Lea, en met zijn handigheid wonderen wist te be reiken, waar eigen krachten faal den; Tommei. die juist op dezen dag het feit herdacht, dat hij 25 jaar geleden als concierge aan het Gym werd verbonden. Nadat een oprecht lang-zal-hij-leven was gezongen en bloemen en een klein aandenken werd aangeboden, ging men over tot het eerste nummer, een tot twee zinnen gereduceerde klucht: „de zieke vader." Vervolgens bracht een viertal hooge- re kla6serds een goed uitgevoerd kwar tet ten gehoore. Nadat op uitnemende wijze een stuk was voorgedragen uit A. van der Leeuvv's Vluchtige Ontmoe tingen, vertolkten 6 meisjes met gui- taarbegeleiding alleraardigste planta- tion-songs; een werkelijk zeer aantrek kelijk nummer, dat dan ook op alge meen verzoek gebisseerd werd. Hierna volgden twee korte schim menspelen, het aloude Pvramus en Thisbe en een stukje van Vader Cats. Na de pauze waarin onder groote hi lariteit een doos bonbons Ameri- kaansch verkocht werd, kwam het hoogtepunt van den avond, het optre den van den oud-gymnasiast en goo chelaar Li-ou-pa. Zeer goed tricks, vlot uitgevoerd, hielden het publiek van be gin tot. einde in spanning, en een warm applaus was telkens weer de welver diende dank. Als besluit van den avond kwamen nog korte voordrachten. Een geanimeerd bal met medewer king van de Hot Devils onder leiding van H. Driessen besloot Lea's propa- ganda-avond. Een vroolijke avond in Amicitia voor 't Nut Zooals een vuurpijl uiteenvalt in ve le gekleurde ballen die den toeschou wers een langgerekt Ooooh en Aaaah ontlokken, zoo was ook de vuurpijl, die „'t Nut" Zaterdag in Amicitia afstak. Ér waren op het programma van het cabaret „De Vuurpijl" uit Den Haag nummers die knetterend insloegen; er waren er ook, waarbij de vuurpijl het slechts bracht tot een zacht gesis en een nauwelijks geapprecieerd vuurbal letje. Maar over het algemeen hadden de voltreffers de overhand en werd er door de Haagsche dilettanten vlot ge werkt om de aardige vondsten over het voetlicht te brengen. Het idee om oude volks- en straatliedjes op het too- neel gestalte te geven en ze geestig te varieeren, is alleraardigst. Men moet er de fantasie van Luc. Willink voor hebben, om varianten en aanvullingen te vinden, die de veelal niet hoog tim merende teksten immers het straat lied moet voor iedereen begrijpelijk zijn tot een geestig spel maken. Er was een prachtig begin met de „Drie schuin-tamboers" het verbaster- do „Trois jeunes tambours", dat er zeer decoratief stond in fraaie costu mes en met vaart en verve gezongen werd, zoodat de zaal frenetiek klapte. De6 duivels prentenboek gaf aanleiding tot het driehoeksspel tusschen boer, vrouw, heer in een knap kaartendécor. Een scènetje Trudi Schoop waardig was de „Vryage van Karei en Elza", de tekst was geestig, de costumes uit the gay nineties waren het niet minder en wekten herinneringen aan voorbije da gen. In het Groning6che liedje „Wat wol dy, fent" viel de „fent" op door zijn komische stupiditeit. Het groote succes werd „Die kat kom weer" met schimmen van Frans ter Gast. Men leefde dat fantastische verhaal van de niet te vernietigen kat hartstochtelijk mee. De fantasie van Willink bleek het virtuoost uit wat hij er zoo bij-dicht in zoo'n Holle-bolle Gijs en Snelle Vliet. Wat Gij6 alzoo eet werd een knappe gemoderniseerde parodie evenals de opsomming van de narigheden, waar om het meisje treurt. Er was ook ernst in dit programma; vooral in „Het lied van den Heer Ha lewijn", dat gelukkig zijn oorspronke- lijken vorm behouden had en sterk leefde nu het zoo uitnemend gezegd werd. Cabaret in den eigenlijken zin, is dit alles niet, al valt het moeilijk te zeg- gen, wat het dan wel is. Maar aardig was het, zooals het door „De Vuurpijl werd gebracht. Jammer dat men wei eens terugviel tot het peil van voor drachten voor bruiloften en partijen, zooal6 het rommelige slot, Bocca bella, het Italiaansche liefdeliedje op een mooi mondje, dat Holland van het be gin dezer Eeuw verbasterde tot het ba nale, maar onsterfelijke Bokkie bè. „De Vuurpijl" zal goed doen een selectie te maken uit de 6terkste nummers en het minder goede overboord te werpen. Luc. Willink reeg de tafereelen aan een met een conférence. Hij bereikte het doel. den toeschouwer af te leiden en in te leiden. Ro van Hessen en Will. G. Gilbert verzorgden een immer vlot te, alles opvangende en élan gevende begeleiding. Een vroolijke, amusante Zaterdagavondvulling zonder pretentie. y. Majoor A. Covers, van den staf der 8ste infanterie-brigade te dezer stede, is per 1 Nov. a.s. benoemd tot luite nant-kolonel. commandant van het 13de regiment infanterie te Maastricht Twaalf treurspelen verschenen in den tijd van zijn grootste leed TTONDEL is een pracht-figuur ge- weest. Naast zijn geniale gave van dichter en autodidact (hij leerde zichzelf de vreemde talen, ook Latijn en Grieksch), leert men hem kennen als een pracht-mensch van groot for maat, met onverwoestbare levens- en geestkracht. Zijn zoon Joost, die hem in den zijde handel bijstond, en later opvolgde, en in tweede huwelijk getrouwd was met het wufte Amersfoortsche weeuwtje Baerte Hooft, heeft hem onnoemelijk veel verdriet bezorgd, heeft hem geruï neerd; telkens moest de vader bijsprin gen. De zoon speelde „grand seigneur", leidde een ongeregeld leven, was slecht zakenman. De vader, die in de Warmoesstraat zijn winkelhuis had, dat ƒ650 huur deed, verhuisde met zijn dochter naar de Prinsengracht, waar de kleine bur gerstand meerendeels huizen bewoon de. die tusschen de 50 en 200 p. j- huur deden, en in zulk een huis ging hij op kamers wonen. Vondel offert zijn geheele vermogen op om de schulden van zijn zoon te dekken en is, om den broode. verplicht een betrekking aan te nemen van boek houder aan den Lombard (Bank van leening). Hier werkt hij van 'smorgens vroeg tot laat in den namiddag van zijn 70ste tot zijn 80ste jaar. Ondortusschen stierven zijn zoon en zijn kleinkinderen. Voor een gewoon mensch genoeg om den kop te laten hangen. Doch niet bij Vondel. Twaalf treurspelen verschenen in deze periode van zijn hand, o.a. het geniale „Adam in ballingschap" en zijn levendige tragedie „Noah"; deze schreef hij als 80-jarige, wel een bewijs van zijn groote vitaliteit en ongebroken kracht. Men moet het zich indenken: Den hee- len dag gebukt over het grootboek van de bank van leening, 's avonds bij kaarslicht, met veeren pen, die steeds versneden moet worden, neerschrijven de ingevingen van zijn dichterlijk genie! Toen hij 80 jaar was. en. met toeken ning van een jaarwedde, zijn ontslag als boekhouder had ontvangen, was zijn eerste werk een vertaling te maken van een Grieksch treurspel van Euri pides, en dit uit dankbaarheid voor de jaarwedde op te dragen aan de vier burgemeesters.' Nu is hij vrij. Een groot verlangen bezielt hem: het terugzien van zijn ge- Plechtig ingewijd door Z.H. Exc. Mgr. Paolo Giobbe Reeds werd gemeld, dat in dit Stu diehuis der paters Salesianen, het eer ste in ons land, begin September de studiën zijn aangevangen van een veertigtal begaafde jongelieden uit de volksklasse van verschillende streken van ons land. De paters Salesianen zetten het werk van Don Bosco voort, die indertijd zich geheel wijdde, on danks niet-begrijpenden tegenstand, aan de opvoeding der Italiaansche Jeugd uit de lagere klassen. Eveneens weet men reeds, dat de nieuwe onder wijsinrichting gevestigd is op d© bui tenplaats Leusderend. Zondagmorgen vond de plechtigheid der inwijding plaats door Z. H. Exc. mgr. Paolo Giobbe, Pauselijk Internun tius te 's Gravenhage, die met zijn se cretaris monsignore Tondini even tien uur arriveerde en door de leerlingen met een herhaald Viva en een begroe ting in het Italiaansch werd verwel komd. Buiten den directeur pater Cre- mer en zijn staf waren ter begroeting aanwezig dr. Hav. Niedermayer Pater Provinciaal der Duitsche Salesiaan- sche Pronvncie (waaronder dit Huis ressorteert) vertegenwoordigende den Algemeenen Overste Don Pietro Rical- done. Verder director van den Bos van het Patronaatshuis te Laurodorp in onze mijnstreken, pastoor van Oost veen en kapelaan Otterbeek, dr. Tijs- sen, kapelaan der St. Martinus te Utrecht, de Overste van St. Louis en vele anderen, waaronder leden van het comité, dat de inrichting heeft mo gelijk gemaakt. In de kapel, de oude eetzaal van Leusderend, werd de H. Mis opgedra gen door den Pater Provinciaal, geas sisteerd door director Cremer en pater van Lene. Een koor der leerlingen, waaronder een paar prachtige sopra nen. zong de Gregoriaansche misgezan gen en daarna eenige lofliederen, waar onder een Italiaansche lofzang op Don Bosco. De Internuntius woonde de H. Mis bij. Daarna verrichtte deze de wijdmgs- ceremonie. Een goede vertolking door het Amersf. Tooneel- ensemble Het Amersfoortsch Tooneel-En- semble heeft Zaterdagavond voor een stampvolle zaal in „De Valk" haar eènste uitvoering in dit seizoen gegeven, door voor het voetlicht te brengen „De andere vrouw", een 6pel van vergissingen in drie bedrij ven bewerkt naar het Engelsch door. Johan van Zuilen. Dit stuk met zijn afwisselende cadans van sprankelenden humor, snijdende ironie en diepe levens-ernst, zijn scher pe contrasten van liefde en jalouzie, r-telt aan dilettanten hooge eischen. Dit in aanmerking genomen, kunnen wij het Amersfoortsch Tooneel Ensemble gelukwenschen met het succes, dat ten volle verdiend was. De regisseur, de heer J. W. v. d Gang, bleek de ty pisch Engelsche sfeer goed aangevoeld te hebben: Wij hebben den stormach- tigen dag, aardig door den butler als weerbericht ingeleid, ten volle mee be leefd. Hiertoe droeg niet weinig het voor dilettanten goede spel van het echtpaar Temple bij- Zonder aan de an deren ook maar iets te kort te willen doen. vielen het beschaafde spel en de correcte uitspraaak te waardeeren van mevrouw Fuller. Onder dergelijke lei ding ie het te verwachten dat het met het A.T.E. crescendo zal gaan. Kapwerk en grime waren als altijd verzorgd door den heer Grootkop. De voorzitter» de heer Maas, sprak aan het begin van den avond een kort woord, terwijl het slot gevormd werd door een geanimeerd bal onder leiding van den heer Beckers. Hieraan werkte ook mede de Radio accordeonband „The Maruniccis". welke eveneens de entre- acte's" vulde. Rost ons nog te vermelden, dat den regisseur door het A.T.E. een leeslamp werd aangeboden. Met voldoening kan men op dezen avond terug zien- boortestad Keulen. Hij onderneemt de reis: hij is in de 80. Per jaagschuit naar Utrecht, dan per reiswagen naar R'he- nen, den volgenden dag per wagen naar Arnhem, en dan per zeilschuit den Rijn op naar Keulen. Dat neemt 4 of 5 da gen in beslag. Daar aangekomen, zoekt hij de plaat sen op waar hij als kind heeft gespeeld, vindt zijn geboortehuis, en daar. bin nen gegaan, herdenkt hij. op den rand van de bedstede waar hij het levens licht aanschouwde, den vreemden loop van zijn leven. Er zit iets aandoenlijks in deze geste- Als hij S3 i6, verhuist hij naar den Singel, en sterft daar 91 jaar oud. Veer tien dichters dragen hem grafwaarts naar de Nieuwe Kerk. „Uw naam zal gelezen worden" staat gedrukt op de uitnoodiging ter begrafenis, die op de Vondeltentoonstelling te vinden is. Door de politie te dezer stede is een inwoner uit Soest, een zekere A., aange houden daar men hem verdacht van ronselarij. Na verhoor is de man weer op vrije voeten gesteld. Tegen een bewoner van de Aldegon- destraat i6 proces-verbaal opgemaakt wegens het \er plaatse verstrekken van bier zonder in het bezit te zijn van een verlofs-vergunning. Z.H. EXC. MGR. PAOLO GIOBBE Nadat de aanwezigen iets gebruikt hadden vereenigde men zich in de feestzaal, waar pater directeur den In ternuntius in het Italiaansch, den Pa ter Provinciaal in het Duitsch en de anderen in het Holland6ch toesprak. Spr. bracht de weldoeners een dank woord. Na den directeur kwamen de jonge lui zelve aan het woord, voornamelijk in toepasselijken. meermalen humoris- tischen zang, waarbij pater directeur op de gitaar begeleidde. Na dit gedeelte der studenten sprak dr. Tyssen den Internuntius in het Ita liaansch toe en zette vervolgens in het Hollandsch het Don-Boscowerk uiteen, dat hij in Turijn had leeren kennen. Toen is de eerste stoot gegeven tot de vestiging hier te lande. De volgende spreker was de heer Nij- pels (Amsterdam) voorzitter van het Stichtingscomité, die zich in het Fransch tot Z. Exc. richtte. Hierna nam deze zelve het woord. Uit naam van Z. H. de Paus was spr. hier gekomen, en zeide dat de Paus zich bijzonder verheugde over deze vestiging in Hol land. het eenige wat daar nog ontbrak aan de lange reeks van liefdewerken. Deze in het Italiaansch uitgesproken woorden, werden daarna door een der paters in het Hollandsch vertaald. Met den Pauselijken zegen werd de plechtigheid besloten. Voorstelling van het Groot Nederlandsch Volks- tooneel speelt Fie Carelsen mede, Mimi Boes- nach en o.m. Anton Roemer en Piet Bron. De voorstelling zal plaats vinden voor de Cultureel© Groep van „Katholiek Amersfoort." Wij ontvingen een goed uitgevoerd programma-boekje, dat alle inlichtingen geeft over de vijf tooneel- voorstellingen, met rolverdeeling en toe lichting van het spel. Grand Théötre. Van Vrijdag 15 t.m. Maandag IS October vertooning van de film: „Gravin Alexandra" Zondag doorloopend 1-45. 4.—, 6.15 en 8.30 uur. (Laatste voorstelling). Avondvoorstelling overige dagen 8.10 uur n.m. Woensdag en Zaterdag 2.30 uur n.m. matinée. City Thénter. Van Vrijdag 15 t.m. Maandag 18 October vertooning van de films: „De Kreutzer Sonate" en „Het Lied van de Jeugd." Zondag 1.45, 4 uur. 6.15 en 830 uur fDoorloopend). Aanvang laat ste voorstelling 8.30 uur. Zaterdag 6.15 en 8.30 uur. Overige dagen 8.10 uur. Zaterdag en Woensdag matinée 2.30 uur. Museum Fléhlte, Westsingel. Vondeltentoonstelling van 6.t.m. 30 October. Geopend dagel. van 1012 en 14 uur. uitgezonderd Zondags. 's Zaterdags 10—12 en 1.303 uur. (Stadgenooten hebben '6 Zaterdags vrijen toegang) Theosofische Bibliotheek. Ge bouw Theosofische Vereeniging, Re- gentesselaan. lederen dag van 68 uur. Sterhuis Beekenst.lann 6. Iedere avond geopend en Zondagsmiddags voor allo meisjes. R.-K. Leeszaal, Nieuwstraat 24. Filiaal uitleen-bibliotheekEdi6on- 6traat 35. Openbare Leeszaal met Jougdlees- zaal, Muurhuizen 9. GUdehuis A.K.G. t/o. Zuidsingel 16. Najaarstentoonstelling van 2—31 October, van schilderijen, bouw kunst en kunstnijverheid, dag. van 1017 uur. Woensdag en Zaterdag van 25 uur demonstratie weven door mevr. Dien Materman. 2 t.m. 24 October. Sierkunst Ten toonstelling van schilderijen door Antoinette van Hoytema. 19 October. Sierkunst. Lezing van mevr. Riemen6Reurslag over „Do beteekenis v. h. Voorbereidend on derwijs. 8.15 uur. 19 October. Vondelherdenking in den foyer van Amicitia. Openings woord Dr. Miedema, 10.30 uur. Voordrachten van Kommer Kleyn, 4 en S.30 uur. 19 en 20 October. Grand Théfttre. Optreden van Alvata, de koning der illusionisten. 8.15 uur n.m. Matinée op 20 October. 2.30 uur n.m. Het Groot Nederlandsch Volkstoo- neel gaf gisteravond in Amicitia een voorstelling van Blonde Greet. De echt-Hollandsche karakters werden op zeer verdienstelijke wijze weergegeven en het lijdt geen twijfel, of het gezelschap zal met dit stuk veel eer inleggen. De titel van dit „levensdrama" is op zichzelf al attractief en wellicht was het daaraan toe te schrijven, dat Amicitia vrij goed bezet was. Nieband zal er spijt van hebben gehad, want er werd goed gespeeld en de hoofdrollen waren zeer goed bezet. Het verhaal zelf is oud en toch ge beurd het iederen dag opnieuw. De zoon van een rijken fabrikant toont veel be langstelling voor da dochters van fa- briekspersoneel, maar ondanks mooie beloften loopt het tenslotte mis. Zoo gaat het ook met Greet, de dochter van een der onderbazen. Deze onderbaas Beum, wreekt zich door den jongeheer te vermoorden en krijgt daarvoor eeni ge jaren op tc knappen. Zijn kostganger Dries, die altijd nog voelt voor Greet, wordt koloniaal vanwege de teleurstel ling. Later -terft het kind van Greet, Beum wordt in de gevangenis blind en Dries komt gewond, maar met pensioen terug. Greet is inmiddels door de ellen de wezenloos geworden, maar Dries, die steeds illusies had, hoopt op den tijd en trouwt Greet. Greta v. d. Knaap was een goede Blonde Greet, die de verschillende nu ances in haar rol duidelijk liet uitko men. Niets overdreven, niets te weinig, alles precies zooals dit stuk dat eischt. Evenzoo was het met Willem Goossens, die Mooie Dries was. Zijn innemende beschaafde stem, de zuivere intonatie in zijn voordracht maakten hem tot den beste van het gezelschap! Daarmee doen we niets te kort aan de prestaties der anderen. Beum typeerde zeer goed den kaste lein in een volkscafé, maar nog beter den onderbaas, die op vertrouwelijke wijze zijn jongen patroon levenslessen geeft. Als blinde, na zijn straftijd, had hij een moeilijke rol en ook daar liep het vlot. Heel mooi beeldde hij het on wennige uit van iemand, die in een vreemde omgeving komt, zonder iets te kunnen zien. En dan Nelis en z'n vrouw Trui! Kos telijk waren ze met hun echten volkshu mor. Ernstig soms ook. Deverjaarpartii met den barbier als gast gaf de zaal volop gelegenheid tot lachen. Maar er is ook gehuild en dan denken we bijvoor beeld aan de ontgoocheling van den ge- knakten Beum, als hij inplaats van zijn levendige, vroolijke dochter een wezen loos meisje terugvindt, dat hem niet eens meer kent. Met al een avond, die ook meer cri- tisch publiek veel genoegen geboden zou hebben. Des middags was een vrij goed bezet te voorstelling gegeven van Hans en Grietje. OVERSCHOTJE Donderdagavond speelt het Ver. Rot- terd. Hofstad Tooneel in het Grand Thé atre het bekende blijspel van Dario Nic- codemi: „Overschotje". Zooals men weet is dit een van de succes-rollen van An nie van Ees, haar man, Cor van der Lugt Melsert speelt Titus Sacchi, verder U.S.O.-CONCERT Woensdagavond heeft in Tivoli te Utrecht het tweede abonnementscon cert van het U.S.O. plaats o.l.v. Willem van Otterloo en met medewerking van Oda Slobodskaja, zang. Het programma luidt als volgt: 1. Symphonic in D, zonder menuet K.V. 504 W. A. Mozart 2 Scène en Aria „Ah! perfido!" L. van Beethoven 3. Variaties en Fuga op een thema van Johann Kuhnau H. Andriessen 4. Ouverture-Fantasio „Roméo et Ju liette" P. I. Tsjaikofsky 5. a. Briefscène uit de opera „Eugen Onegin" P. I. Tsjaikofsky b. Hopak M. Moessorgskv 6. Le Carnaval romain, ouverture ca- ractéristique, opus 9. KAMER VAN KOOPHANDEL Tot leden van het hoofdstembureau voor de periodieke verkiezingen en de vacature van Os der Kamer van Koop handel alhier op 29 November a.s heeft liet gemeentebestuur benoemd de hee- ren L. A. A. van Hamcrsveld, voorzit ter; E. van Vollenhoven, plaatsvervan gend voorzitter; dr. J. H. Scheurer; ir. J. G. Bijdendijk en C. Bruining tot le den en P. H. C. Meeusen; G. van Duin en R. Koning tot plaatsvervangende le den. AANGEHOUDEN VERDACHT VAN RONSELARIJ NAAR SPANJE Naar wij vernemen heeft de politie bier ter stede op de markt op den Hof een man aangehouden, van wien zij ver moedt, dat hij vruchteloos heeft ge poogd eenige bewoners van deze ge meente naar Spanje te ronselen. De aangehoudene i6 een zekere A.. wonende te Soest. Na op het politiebureau te Amers foort te zijn verhoord, is hij op vrije voeten gesteld. BURGERLIJKE STAND 18 October Geboren: Jan, z. van J. A. Kooy en E. J. Bakkers; Maria Everarda, d. van J. Verhoef en E. C. Tommei; Elbertus,z. van H. v. Bekkurn en H. Woudenberg Overleden: A. Bontekoe, 75 jgehuwd met A. S. de Graaf; A. C. van Achter- hergh. 88 j., weduwe van J W. Boshui zen; H. Kroes. 80 jaar, eohtgenoote van W- H. Lablans. OMTREK Aan de halte Nieuwe Weg te Soest wordt een bejaard heer zwaar verwond SOEST, 18 Oct. Zondagmiddag had bij de halte Nieuweweg aan de spoor lijn BaarnUtrecht een ernstig treinongeval plaats Om 2.20 uur stopte bij genoemde halte de trein, die om 2 uur uit Baarn was vertrokken. Nadat 20 October. De Valk. Feestavond Zwemclub Neptunus 8 uur. 21 October. De Valk. Vergadering Bel lamy 8 uur. 21 October. Grand Théatre. Cul- tuka. Hofstad Tooneel voert op: ,,'t Overschotje." 8.15 uur. 22 October. Amicitia. Abonn. voor stelling. Hét Masker voert op „Eli sabeth, de vrouw zonder man." 8 uur n.m. 23 October. Amicitia. Bridgecon cours van B.R.A.M. 8 uur. 23 October. De Valk. Soirée R.H.B.S. 8 uur. 23 October. Grand Thé4tra. Con- certvereeniging. U. S. O. concert. Piano-soliste Steil Andersen. 8 uur. 27 October. Amicitia. Kapitein ter zee L. A. C. M. Doorman spreekt over „Onze Vloot" voor Nat. Veilig heid, Onze Vloot en N.J.V. 8 uur. 29 October. Amicitia. Propa- panda-vergadering Ver. Oost en West 8 uur. 29 October. De Valk. Schermwedstrij- den van E.M.M A. 29 October. Monopole. Genootschap Ned.Frankrijk. Lezing door Octave Aubry over: L'Homme chez Napo léon. 8 uur n.m. 30 October. De Valk. Feestavond van E.M.M.A. 8 uur. ZEIST. 30 October. Figi. Abonn. vooretél- ling „Het Masker." „George en Mar- geret." 8 uur. het vertreksein weer gegeven was en de trein zich dus weer in beweging zette, zagen inzittenden en op het perron ach tergeblevenen tot hun groote ontstelte nis hoe een bejaarde heer nog wilde uitstappen, waarbij hij tusschen den trein en het perron terecht kwam. Na dat de machinist had gestopt, werd het slachtoffer uit zijn netelige positie be vrijd en bleek het-dat zijn linkerbeen was vermorzeld. De man, die de 64- jarige heer H. Polhout uit Baarn bleek te zijn, werd per ziekenauto naar de Rijksklinieken te Utrecht vervoerd, na dat de eerste hulp door dr. Veldhuij- zen-van Santen was verleend. De echtgenoote van den heer P. zag een en ander voor haar oogen gebeu ren. daar ook zij van plan was uit te «tappen. Een geluk is bet geweest dat de trein nosr creen pronte snelheid bezat. Het is hier ter plaatse een zeer hooge ..uitstap", doch men heeft ook wel eens geklaacrd over het miniem korte opont houd dat de trein daar heeft. INSTALLATIE VOORZITTER DER B.V.L. TE SOEST SOEST. Dezer dagen zijn de nieuwe leden der plaatselijke commissie der B.V.L. officieel geïnstalleerd. - Als voorzitter werd geïnstalleerd Mr. W. A. J. Visser, burgemeester dezer ge meente, terwijl als ieden de heeren A. Langkamp en L. J. Rasch werden trofn- stnlleerd. De plechtigheid werd bijgewoond door overste Y. Baan, Commandant van het korps Nieuwe Hollandsche Water linie.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 5